Bal-Zijde 35 ct. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). „De koolrupsen kenmerken zich door eene vraatzucht, die alle grenzen te bui ten gaat," zoo staat er. Maar mijnheer, zij kunnen toch niet meer eten dan ge woon, immers laat de chitine dit nie&I toe. Deze chitine laag zegt wanneer de rup3 zich heeft verzadigd: ,,tot hiertoe en niet verder." De rups wordt onwel en moet behoorlijk wachten totdat de oude huid springt en plaats maakt voor eene andere, die meer elastisch is tot zekere grens. Dit gaat zoo door totdat de rups volwassen is. Het dier kan niet meer dan gewoon eten. De naam in bewust artikel, van de „gewone" koolvlinder is niet juist. De naam Picrio brassicae kan ik nergens vinden. De naam „papilio" (nog wed zonder kapitale letter) kan ik mij alleen voorstellen ais van de Koniuginnepage (Papilio Machaon). Eenige jaren terug, ja toen werd die naam Papilio nog wel aan de dagkapel len gegeven. De vlinder in bedoeld stuk je za. lieeten x'ieris brassicao. Deze wordt de gewone genoemd, of schoon een tiental vlinders, uilen en mot ten gewoonlijk op de kool voorkomen. Onmogelijk is het dat de ederen, die be gin Mei gelegd worden in Juni reeds vlinders kunnen zijn. Wel in Juli. De rupsen uit de in Mei gelegde eieren ge komen doen ons niet veel scliade, wijl ze zich voeden met in 't wild groeiende kruisbloemigo planten en omdat ze niet in zoo grooten getale voorkomen. De sluipwesp die op de rupsen van het groote en kleine koolwitje loert, be hoort niet tot eene „afdeeling" maar tot eene familie en niet tot de Schneumones (een mij onbekende naam), maai- tot de Schneumoidae. Beschuldig toch de landbouwers niet van te groote onwetendheid, menigeen weet minder van de dierenwereld dan zij. Popjes ziet men niet uit eene rups te voorschijn komen, want eene cocon met pop beweegt zich niet, en sluipwespen zijn in de verste verte geen muggen. Do naam van de sluipwesp in bewust arti kel is waarlijk goed, nl.Microgastor glomeratus. Maar nu verderhet aantal eieren, dat de sluipwesp in de rasp legt bedraagt (volgens Haarlem's Dagblad), dikwijls van 60 tot 80ik vond er nooit meer dan 40, ofschoon ik erken, dat ik er velen niet zal gezien hebben, maar Prof. Dr. iiitzema Bos geeft op, dat het van 50 tot 60 bedraagt, 'k Lees verder, dat het eieren leggen van de sluipwesp eene „ontsteking'' veroorzaakt, waardoor vocht afgescheiden wordt, dat de maden uit de eitjes gekomen, tot voedsel dient en dat de ingewanden van de raps on aangeroerd blijven. Dit alles is ten eenenmale geheel met de waarheid in strijd. Er ontstaat geene ontsteking, er heeft geen vochtafsehei- ding plaats, het voedsel voor de sluip wespmaden is reeds aanwezig vóór de eieren gelegd zijn. Kijk eens, 't gaat zooWanneer de rups in den toestand van Latent leven, (als pop) overgaat, blijft zij toch adem halen en leeft van eene stof die in de rups aanwezig waren en het zoogenoem de vetlichaam heet. Dat is door 't geheele lichaam aanwezig. Het is ontstaan door dat de raps meer voedsel tot zich nam dan strikt noodzakelijk voor de ontwik keling was. Dit wordt dus eerst opgege ten door de wespemaden, anders zou de raps op zijn vóórdat de maden volwassen waren. Is de rups ongeveer volwassen, dan wordt ze langzamerhand geheel leeggev reten, mijnheerzoodat zij slechts uit oen huidje bestaat. Hiermede eindigt het stuk over de koolrupsen, of schoon er enkel gesproken wordt van die, welke ontstaan door Pieris brassi cao (het groote koolwitje), en niet van Pieris rapae (het kleine koolwitje), Pieris napi (het geaderde witje), Tinea crucife- rum (het koolmotje), Plusia gamma (het pistooltje of gamma-uil), Botys forficai- lis, Acronycla Kumicus (zuringuil)en an deren. 'k Hoop, Mijnheer de Redacteur, dat ik hiermede den schrijver van „De koolrapson" de overtuiging heb gegeven, dat hij wat voorachtiger worde met on derwerpen te behandelen, waarvan hij de stof niet machtig is P. H. BUISMA. STADSNIEUWS Haarlem22 Sept. 1898. Aanbesteding. Heden werd door den architect W. F. Doeglas in het café van den heer F. G. van Gerven alhier, aanbesteed Het boQwen van twee woonhuizen op een terrein gelegen aan de Lin- scbotenstraat alhier. Hiervoor wareu 10 biljetten inge komen van de volgende personen J. Verhagen f -5890 J. v. d. Boogaard 5790 G. B. Robbé 5500 G. L. Zandvoort 5490 J. F. Daüo „5350 F. J. Verzyiberg 5347 Hoogstraten en Smink 5294 J. Koub, Halfweg 5290 J. Vander „5187 M. Joustra 4973 voorstel tot belastingwyziging den uitslag had, dat 15 leden er voor en 15 er tegen waren. Het een en dertigste lid zal dus wanneer de Raad daü compleet is, bij de stemming in de volgende vergade ring den doorslag geven. Dit is de heer Sabelis, die naar wij uit de beste bron vernemen, zal slem- men voor het voorstel—Macaré. Op last van de haarlemsche justitie zal een onderzoek worden ingesteld naar de verstandelijke vermogens van Oosthuizen, die te Hobrede zyn buur vrouw met een mes beeft gestoken, waardoor zy is overleden. Uit het Raadsverslag weet men dat de stemming over het voorstel van den beer Macaré tot uitstellen van het ARRONDB iSEItiENTS- RCCHTBAKK Zitting van Donderdag 22 Sept. J. P. E. Bettman was in den avond van den 9den Augustus een weinig aan geschoten in het bierhuis van. mej. S. Ran, huisvrouw van Jutte, gekomen en had daar drie glazen bier besteld. Bij de betaling evenwel had liij de vrijheid ge nomen zijn hand in het geldbakje, waar in het zilvergeld was, te steken, doch doordat de juffrouw de lade hierop direct sloot en zoodoende zijn pols bekneld raakte, werd zijne poging om het geld to stelen verijdeld. Beklaagde bracht tot zijne verdediging in, dat hij de juffrouw op valsch geld had willen wijzen, dat in haar lade lag, doch geenszins de bedoeling had om te stelen. Daar uit het verhoor der getuigen het wettig en overtuigend bewijs voldoende was gebleken, (mej. Ran, had toen zij de lade toeschoof geld uit zijn hand in het. bakje hooren vallen), werd tegen hem 1 jaar gevangenisstraf gereqiureerd. Als verdediger trad op mr. H. Ph. 't Hooft. In een breedvoerig pleidooi zette pleiter uiteen, dat het bewijs niet gele verd was, daar beklaagde meer gold in betaling had gegeven, dan hij schuldig was, en het zoodoende best zijn eigen geld kon wezen, dat hij in zijn hand ge nomen had. Geen der getuigen had zulks gezien. Pleiter vroeg op deze gronden dan ook vrijspraak. De subsfc.-officier diende van repliek. Uitspraak over acht dagen. J. Ruysenaars had op den lstan September uit de werlcmanskeet lood ge stolen toebehoorende aan den heer J. C. Geijl, en het- daarna verkocht aan getui ge Velleman a f 0.10 per kilo. Beklaagde bekende, en betreurde het ten zeerste, dat hij zulks gedaan had. Tegen hem werd een gevangenisstraf van 3 maanden geëischt. D. Uitslager, die den gemeente veldwachter P. Wagmund te Oostzaan, had geschopt en geslagen en zich tegen zijne arrestatie vrq lievig had verzet, hoorde 3 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. In een twist ontstaan tusschen L. H. Pesch en A. v. Haaften te Bevei-wijk, had eerstgenoemde! van Haaften een klap in 't aangezicht gegeven. Voor dit feit zal hij nu waarschijnlijk 7 dagen moeten „zitten". J. Wesselingh was in den avond van den 20sten Aug. in het bierhuis van Thyssen te Beverwijk gekomen, waar hij ruzie kreeg met eenige personen. Deze liep zoo hoog, dat hij uit het café verwijderd werd. Buiten gekomen, kwam hij in aanraking met de politie, die hem aanmaande rustig te zijn. Daar hij zich hieraan niet stoorde, werd tot arrestatie overgegaan, waarte gen hij zich uit alle macht verzette. Het O. M. qualificeerde de feiten als wederspannigheid en verstoring dei- de, en eischte eene gevangenisstraf voor den tijd van 3 weken. Onpleizierig is het, wanneer je een dronken neef naar huis brengt en je wordt dan door de politie hierin verhin derd. Dit was S. Schelvis Adolfzn. te Wijk aan Zee den Isten Sept overko men. Toen hij zijn neef, die in beschon ken toestand verkeerde, huiswaarts wilde brengen, was hij door den veldwachter C. Conijn, die meende dat zij aan 't vechten waren, beetgepakt. Nu dit laat je je zoo maar niet doen, tenminste niet wanneer je bezig bent een goed werk te verrich ten en daarom had beklaagde Conijn van ach afgeduwd, een stomp gegeven en uitgescholden voor bandiet, vuilik etc. Voor deze feiten werd voor hem nu eene gevangenisstraf van 7 dagen go- eischt. DE NAWEëEN VAN DE KRO NINGSFEESTEN. -T. Schreaider was met eenige an dere leden van de feestcommissie den 31sten Aug., den dag van de viering der Kroningsfeesten te Aalsmeer, des avonds in een herberg gekomen met het doel daar nog eens prettig feest te vieren. Nauwelijks kwam hij binnen of hij werd ven-ast door zekeren M. de Waal, die hem zonder eenige aanleiding een paar slagen in het aangezicht toebracht. Ook den veldwachter, die de Waal daarop wilde arresteeren, pakte hij beet en ver nielde zijn zilveren troetels. De subst.-off. v. just., zijn requisitoir nemende, qualificeerde de feiten als mis handeling en weerspannigheid tegen een ambtenaar in functie, en eischte een ge vangenisstraf van 14 dagen. NU IS DE KERMIS WEER DE OORZAAK. Op 17 Aug. was J. Mijzen iu dq herberg gekomen van Jansen te Velsen. Daar bevond zich ook zekere J. Kra mer, die bepaald een veete tegen den binnenkomende had. Tenminste zonder aanleiding g;if hij hem een slag in het gezicht en verwondde hem daarna met een scherp voorwerp onder 't oog, zooda nig dat Mijzen ineen zakte. Uit het ver hoor der getuigen (de gewonde en de bierhuishoudster) bleek het wettig en overtuigend bewijs voldoende, zoodat te gen bekl. 45 dagen hechtenis werd ge- eischt. Haarlemmermeer De heer F. Timmer, raeor dao 30 jaar hoofd der school no. 7 heeft om gezondheidsredenen zyn eervol ontslag aangevraagd. Chr. Koijzer was op den avond van 31 Aug. bij vrouw Nieuwenhuis te Velsen, met wie hij een jaar samen ge woond had, gekomen en had gevraagd om binnen gelaten te worden. Daar dit niet werd toegestaan, sloeg hij een ruit in. Voor dit feit werd 14 dagen geëischt. De heer Wysraan, gemeente-genees heer alhier, heeft ontslag aangevraagd uit die betrekkiug, wegens zyne benoe ming tot Directeur in eene buiten- landsche inrichting voor zenuwlijders. VERV&LG H. M. de Koningin heeft een gift van f750 geschonken voor de politie en brandweer te 's Gravenhage. H. M. de Koningin ont ving Woens dagmiddag te 5 uur de commissie uit de l weede Kamer (Lr Siaten-Gene- raal, belast met de aanbieding der opgave voor de benoeming van den voorzitter dier Kamer, voor bet tijd perk der aaugevang<n zitting. De Paus en onze Koningin. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus heeft laten onderzoeken, of er precedenten kouden worden gevonden, die veroorloofden, dat de gouden Roos aan een niet-katholieke Souvereine werd aangeboden. De H. Vader had nl. liet voornemen dit kostbare ge schenk aan de jonge Koningin vau Nederland te vereeren, maar de pre cedenten verzetten zich daartegen. De H. Vader heeft toen een prach tig mozaïek aan H. M. Wilbelmina gezonden met een eigenhandig schrij ven, om Haar Zijne gelukwenschen by de troonsbestijging aan te bieden. Centr. De legerrevue bij Renkum. Het verbond van trouw, vereering, liefde, gesloten door het Nederlandsche volk met zijne Koningin Wilbelmina is bezegeld te Amstea-dam en daarna te 's Gx-avenhage in de eerste dagen van September door de Nederlandsche marine de vorige week op de wateren van het Hollandsch Diep door het Nederlandsche leger gisteren, Woensdag, op de Renkumei-heide. De inspectie, dien dag door Hare Ma jesteit ovei" eene troepenmacht van 17000 man gehouden is een grootsch schouwspel geweest. Eene betere gelegenheid en eene schoonore tevens voor de uitvoering van eena troepeninspectie, als de genoemde heide, is bezwaarlijk m ons land te vin den. In het noorden door de spoorbaan van utrecht naar Arnhem begrensd, wordt de Renkrunsche heide, mot de Door- werbhsche vereenigd, als het ware inge sloten tuschcai de fraaie Molenbeek in het weëten, dein straatweg Hoelsum- Bennekom in het zuiden en de schilder achtige Heelsiunsche beek in het oosten, die, voor zoover dit gedeelte van haren loop betreft, vrij diep is ingesneden in het terrein., zoodat zij zelfs hier en daar terrasvormige boorden heeft. Uitnemend fraaie plokjes uit een artis tiek oogpunt zijn vooralde brag bij Hoog Wolfheze in den straatweg, die van Oosterbeek naar het station Wolf- hezo voert Laag Wolfheze, waar de Bi-eede weg de. Heelsumsche beek pas seert; de Kabeljauw, iets meer west waarts eveneens een overgang over dit stroompje biedend; en de Yeentjesbrag over zijn benedenloop, die het wabea- hior en daar in verschillende afvoerwe- gen doet wegvloeien. In westelijke richting aan de Molen beek zijn voorts Keijenberg en Kwade Oord der vermelding waard. De liefelijke gelegen Jonkershoeve, omsloten door uitgebreide perceelen eeuwig groen dennenhout, scheidt als het ware de Renkumsche en Doorwerth- sclie heiden van elkander af en geoft aan eerstgenoemde terreinstrook een bij na rechthoekigen langwoipigen vorm, die uitnemend geschikt mag worden geacht voor liet doel, dat daarvan Woensdag is gemaakt. De heide zelf, circa 22 tot 28 meter boven Amsterdamsch peil gelegen, is zoo vlak, vast en gelijk, als men voor mili taire oefeningen, als de onderwerpelijko, slechts verlangen, kan, en daarbij zoo uit gestrekt, dat de circa 17,000 man tellen de wapenmacht, welke daar vereenigd was, wat de door haar in te nemen ruimte in front en in diepte aangaat, geheel past in de omgeving, waarbinnen zij hare evolutiën zal moeten uitvoeren. Het terrein is evenwel ook niet te uit gebreid, zoodat een goed overzicht over de geheele, circa 24 K.M. lange, troepen opstelling mogelijk werd. Het groot aantal wegen, dat uit alle richtingen naar dit punt leidt-, maakte de concentratie der troepen zeer gemak kelijk, terwijl de nabijheid van het sta tion Wolfheze van de-n Staatsspoorweg ook aan belangstellenden uit verder gele gen oorden do gelegenheid bood om de heide per spoor te bereiken. Eindelijk vergunde de Neder-Rijn, dat ook een. niet onaanzienlijk deel der toeschouwers Renkum per boot kon benaderen om dan te voet over de Fluiters Maat naar het 1 revueterrein to wandelen. Te Wolfheze heerschte des morgens een ontzaglijke drukte. De treinen kwa men met groote vertraging aan. Hier en daar was er bijna geen door komen aan, mede een gevolg hiervan, dat het 6e en 2e regiment aan de overzij de van de spoorbaan was gekampeerd en de soldaten telkens de spoorbaan pas seerden. De heide bood een verrassenden aan blik, vooi-al toen de zon doorbrak. Langzamerhand vult zich de heide met troepen. Met de muziek voorop ko men zij aangemarcheerd in flinken pas een prachtig gezicht. De donkere unifor men, het rood en goud schitterend in de zon, afstekend tegen het lichte groen. Vooral de bereden wapens Ievei-en een eenigen aanblik. Kranig te paard zit tend, zwenken zij in breede rijen over het veld, voorafgegaan door hoornblazers, wier koperen instrumenten fel belicht, scherp afsteken tegen de donkere tunicas. Tegen half elf zijn alle troepen aange komen en hebben zich naar hunne plaat sen begeven. De geweren zijn in rotten gezet, de huzaren en veld-artillerie afge zeten. Er is rast gekomen in de groote mas sa. Buiten het afgezette gedeelto is het levendiger, daar komen steeds nog stroo men mouschen aan, met pakjes beladen en vleien zich neer in het groen. Bierstalletjes leveren vervorschingen voor de dorstigen wagentjes brood voor de hongerigen. Ordonnansen en mare chaussees rennen heen en weer, hier or ders overbrengend, daar de menigte te- x-ugd ringend. Over lialf elf verschuilt do zon zich weer achter het wolkenfloers, een koeltje waait over het veld. aangenaam verfxas- sehend. Hoofdofficieren komen aangereden, ge volgd door de Russische, Fronsche en Amerikaansche officieren, die de ma noeuvres hebben medegemaakt. Daar komt de koninklijke trein in zicht. Vlaggen sieren de locomotief. Er komt beweging in de duizeixden toeschou wers. Ook in do troepenmassa, komt le ven, Wielrijders snorren voorbij, de ge weren worden weer opgenomen en de gelederen worden geformeerd. Het duurt nog eenigen tijd. De trein is aan de halte gekomen, waar de Koningin te paard stijgt. Luide hoera's kondigen aan, dat dei Koningin nadert. Stapvoets rijdt zij, fier te paard gezeten, lieftalliger dan ooit. in een wit amazone-kleed, tusschen twee generaals langs hot afgezette terreön. Enthousiastisch is het hoora-geroep. als de jeugdige vorstin minzaam groetend voorbijkomt. Een schitterende staf officieren volgt Haar, dan komt een koninklijk i*ijtuig, a la Daumont bespannen, waarin de Koningin-Moedor gezeten is met een hof dame. Ook zij wordt zeer luide toege juicht. Daar roffelt de trom, de Koningin na dert de troepen. De muziek begint- het volkslied te spelen. De wapens worden gepresenteerd. Een fraai schouwspel. De jonge Ko ningin te midden van haai- Generaals langs de lange troepenlinie rijdend. Hoog steken de oranje-vanen boven de regimenten uit, die eerbiedig het saluut brengen aan de Vorstin. Een heele tijd duurt het, vóór alle troepen geïnspecteerd zijn, dan zwenkt de Koninklijke stoet en rijdt langs de andere zijde der linia De troepen hebben nu naar deze zijde front gemaakt. Over de heide, waar zich de menigte verdringt om de Koningin nog eens te zien, waar duizenden door- eenkrioelen of naar voren dringen, met moeite door marechaussees U-ruggehou den, braist het Wilhelmus, dat door de verschillende militaire kapellen wordt aangeheven zoodra dc Koningin nadert. Prachtig was het defileeren van do troepen. Eerst stapvoets trokken de troepen voorbij de Koningin, daarna de bereden troepen in draf en galop. Een heerlijk gezicht, deze flinke rij ders, die uitrustingen fonkelend in de zon, die nu hoog aan den hier en daar bewolkten hemel stond. Over half twee was alles a-fgeloopen en vertrokken de Vorstinnen onder luid gejuich der menigto. lste prys: Een verguld zilveren medaille, geschonken door mevrouw Thys—Kaaper, te Heemstede, bene vens f 10. 2de prys: Een zilveren medaille, geschonken door den beer J. van Voornveld, benevens f 10. 3de prys: EeD zilveren medaille, geschonken door den heer J. R. P. te Haerlem, Lid van Verdienste der Vereeniging. Voor ernst. Voordracht voor Dames Eere-prysEen medaille, geschon ken door H. M. de Koningin-Weduwe, benevens f 10,— lste prys: Een verguld zilveren medaille, geschonken door den be schermheer, den heer J. T. Cremer, bonevens f 10,—. 2de prijsEen zilveren medaille, geschonken door den lieer Commis saris der Koningin in de provincie Noordhollaud, mr. G. van Tieuhoven. Voor Luim. Voordracht voor Dames lsto prysEen verguld zilveren medaille, geschonken door den beer Jac. Thjjs, te Heemstede, Eerelid der vereenigiDg, benevens f 10,—. 2e prys. Een zilveren medaille, ge schonken door de afdeeling „Haarlem" van het Nederlandscb Toon eel verbond, benevens f 10.—. 3e prys. Eeu zilveren medaille, ge schonken door den heer P. van Óoy Jz., oudervoorzitter der vereeuiging. In den laatsten tyd komt bet. weder onophoudelijk voor dat kindereu door honden worden gebeten. O. a. 1.1. Zon dag werd een 12 jarig knaapje op de Gasthuisvest door een keeshond vry hevig in het been gebeten. Heden middag overkwam hetzelfde een zeven jarig meisje op de Ged. Oude Gracht. In beide gevallen gaven de kinderen geen aanleiding. Het meisje, een dochtertje van den heer T. werd door een hond gebeten, die naast een handwagen lag vastge bonden en een kluif in den bok had, toen het meisje hem rakelings pas seerde. Daar de beet bloedende wondjes in de knie veroorzaakte, werd zy naar het Gasthuis overgebracht, alwaar dr. Kouwer de wond verzorgde. Met behulp der politie is nu de eigenaar van den hond opgespoord, welke door den veearts zoa worden onderzocht. Vorstelijk bezoek. Heden bracht H. K. H. de Prinses van Wied met hare beide dochters een bezoek aan Haarlem. Zy werden vergezeld door twee hofdames en door den hofmaarschalk Graaf van Bylaudt. De hooge bezoeksters bekeken eerst bet museum van schilderyen op het stadhuis en woonden vervolgens het orgelconcert bjj in de Groote Kerk. De prinses teekende op het raad huis het boek als volgt: Prinses Marie von Wied, geboren Prinses der Nederlanden. De heer Ezerman speelde tot slot het „Wilhelmus," dat door de hooge bezoekors, alsmede door de overige toehoorders staande werd aangeboord, Na afloop van bet concert bespeelde ééne der dochters zelve het orgel. Vele belangstellenden stroomden toen andermaal de kerk binnen. Hierna werd getracht een bezoek te brengen aan mr. G. van Tienhoven, die evenwel niet werd thuis getroffen. De hooge gasten stapten vervol gens bjj hotel Funckler af, gebruik ten daar een lunchwaarna zy wederom naar Amsterdam vertrokken, na vooraf een kleine rytoer door de omstreken gemaakt te hebben. ïf&pvoiQ Stadsnieuwe Wedstrijd in uiterlijke welsprekendheid. I e Letterlievende Vereeciging „J. J. Cremer", te Haarlem, heeft, zooals reeds eenige malen gemeld is, uitge schreven een wedstrijd iri uiterlijke welsprekendheid. Op een later ie be palen avond zullen vóór de pauze ernstige voordrachten, na de pauze komische voordrachten door heeren, op een tweeden avond dergelijke voor drachten door dames worden gehou den. De uitgeloofde prijzen zyn de volgende Voor ernst- Voordracht door Eere-prysEen medaille, geschon ken door H. M. de KoniDgiu, be nevens f 10. lste prys: Een verguld zilveren medaille, geschonken door den Edel- achtb. heer Burgemeester van Haar lem, .Tbr. Mr. J. VV. G. Boreel van Hogelanden, benevous f 10. 2de prysEen zilveren medaille, geschoükeu door den heer A. van dei- Voort Az., letterkundig adviseur der Vereeuiging. Voor luim. Voordracht door heeren 358e STAATS LOTERIJ 22 Sept. 1898. 5e klasse Ge lijst. No. 1869, 1937, 14909,15553 fl0 >0. No. 4662, 5141, 10708,18244,18654 f400. No. 5994, 7143, 1' 606, 16346 f200. No. 3366. 3404, 4289. 5670, 6029, 6712. 7377. 7983. 8546. 14995, 15130. 15206,15831, 17112, 17253, 18525 f loo! Prijzen var. f70. 18 21615661 9171 122941555218416 77 21715686 9501 1230615639 18417 12823565818 9521 125131566418444 167 2399 5820 9548 1252715693 18487 199 "2485 5908 9721 127061579318503 208 2677 5937 9723 1285315907 18600 226 2702 6031 9824 12881 15935 18608 278 2767 6055 9982 13005 16412 18092 3532779 609110116 13030 16530 1S710 356 3041 6427 10143 13158 10545 18766 371 3061 658510174 13172 16681 18919 399 3111 66291019813383 1672019003 439 3182 6667 10458 13400 16724 19059 465 3225 667110553 13401 16752 19 (35 474 32406690 10554 346116850 19145 601 3481 670410580 13476 1691019203 724 3706 678210613 1348416931 19213 727 3742 6787 10715 13496 16964 19289 827 3770 681310742 136431701319373 881 3790 7046 10766 13867 17121 19512 884 3949 7283 10937 18946 17131 19576 939 3947 733411001 14170 17183 19619 978 4145 7626 11093145-2117278 19685 986 4174 7661 11135 145781728219S87 1125 4249 7775 11367 14654 1735119890 1140 4-271 7877 11750 14656 17427 19892 1228 4522 7903 I17S7 14681 17541 20039 1350 4834 8057 11841 14817 17707 20076 1587 51098180 11873 150771773820464 1862 5163 8-250 1945 15250 17799 20634 1707 5179 8306 11957 1546617805 2US54 17315255 8381 120891552917844 2105 5438 8758 12105 1553317953 2134 5509 9004 12118 15534 18013 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 33101 6326 912712284 1525218167 673120 6419 916212301 15276 18243 116312764.6 916212305 1531018215 148313:! 6470 9 6812316 16343 18-292 18731696173 918312336 15393 18314 204 3173 6498 91851284815512 18345 207 3187 6511 9199 1234915638 18360 21632086520 9271123781560218362 .2932166526 932912443 15648 18874 2513277 6556 94U3 12449 166781841*/ 253 3299 6584 9418 12479 16696 18403 321 3309 6595 942312509 16706 18431 33833486666 9483 125281571318452 367 33756805 9491 12535 15719 1-8438 595 3379 6808 950912547 16753 18512 412 3406 6915 953212550 16755 18606 413 3161 6965 9584 1,577 16775 18639 445 3680 6977 960'2 12660 15SH9 18714 4723699 6991 963612688 15818 18716 66987017050 9677 1270816876 18744 679 .7497071 9719 127611599613755 69937527076 9721 12731 16026 18767 74937847083 9726 12837 1687 18786 76888//47138 97271289716 591880» 84338177230 976212923 16134 1884') 89538277231 97821297616136 18872 91038617257 9785 1298516203 18906 921 39127267 9809 12993 16222 18960 923 3920 7292 9842 13077 16231 189S7 926 39287372 99661314616236 1899(1 98739517397 996813201 16218 19(,05 P-29 3966 7411 10044 133021625319097 1073399.87414 10057 13360 16259 192'9 1147 408.5 746210-'68 13374 16 67 19279 1151 4089 7467 1008213428 16301 19280 1164 4090 7528 1011213446 16371 19314 1183 409676 710208131991638219327 1203 4114 7576 1022213510 16390 19377 12264132761810217 136- 6 '641819416 1239 4180 76251925613450 16170 19123 125941937631 1"308 :-'5'>3 16497 19/10 1293 42017665 10314 13471 1650019 21 1307 4219767211/3211360.116519 19545 1323 4225 771010353 136261655619559 1373 42317714 10365 136-58 16560 19675 1387 -1244 7724 10400 43706 16581 19680 1383 4384 773610402 1372(116616 19698 1435 4895 7770 10426 13732 1664019723 1439 44067814 1043613739 16614 19728 1154 45407924 10475 13744 16662 197.17 1466 4557 7845 10514 l376i 16664 19762 1481 456479191054313775 1673919793 I486 4682793210567 13796 1674819709 1556 4746 79861065013806 16758 19^30 1646 48058022 10673 13881 1676! 19894 1681 4919 80.13 10814 13895 16787 (1)927 1809 49388047 10S84 13904 1681519938 1845 4950807310939 14014 16889 19976 1866 49708074 1095814063 16894 2 47 1901 4024 8085 1100614114 6917 20048 1921 50458106 11091 14191 169142» 98 1913 6048811211151 14220 1696720112 1945 5153 8152 11184 14260 1699420128 1971 5218 8169 1118814342 16996 20131 1976 52298174 11'93 1442816999 20151 2051 ,52/7 8216 11231 14451 17025 20184 2106 53258241 H'245 14534 170302 1187 215954748289 1127' 14580 1706220192 2186.54788311 11318 14567 17071 20267 2218 5502 8821 U 320 4599 17089 2)285 2233-56818334 11322 14603 17144 '20301 22625591 8367 11403 14635 1720720336 •2269 5597 836911413146 17272 '20337 23465612 8397 11422 14675 1730' (20363 2404 5642 8151 1145814697 17329 20393 2107 5648 8458 11521 14705 17365 20399 2451 5658 8463 11617 14722 17400 20408 •24005667 85.58 11641 14764 17417 20432 218257088567 1164914835 17524 20455 251367138591 11698 14V6S 17660'20480 2538.57-24 8616 11725 14-98 17567 204S6 255 (57608635 11730 14910 17591 20514 2-568 587G 868611751 1492917614 H«21 257958858714 11766 14967 17621 '20532 2631 5961873811823 14971 17646 20539 2660 6003 873 11837 1498017647 20569 ■2672 600' 8742 11838 14999 1767620644 '2675 6005 8748 11897 15' '05 17837 20616 •(71960,5888041193215013 179092/664 274 6071 8807 1197215078 17923 20678 27686094 881812092 15038 1794320758 2842609589 «71201015)07 18011 2 '769 2887 620239.58 121231.5184 18013 20802 292262108962 121921519518020 20817 296262138979 12225 16202 190302''818 2999 624 2 89891223615212 18038 2< >345 3016 62459039 12241 15.'13 18103 20870 3099 62849108 12247 15246 18165 20385 20886 20913 20966 laatste berichten Zandvoort. Aangekomen badgasten. M. Sponholz, Berlijn, Hotel Bel védère. Mej. O. Bergmann, Nebeim, School straat B. 238 K. P. Kronenberg, Remscheid, School straat B. 238 K. Kreta. De correspondent van de Times to Kandia meldt dat do ontwapening van de Mohammedanen voortgezet wordt. Dinsdag waren 1500 geweroa in geleverd en aan boord van het Britsche admiraalschip gebracht, maar bet waren haast alle trompladors of achterladers van een verouderd systeem. De Martini-geweren van de Basjibozoeks zijn uog niet ingeleverd. Naar 't schijnt trekken de christe nen, die Kandia bedre gden, terug. 8Ioo'5>*aart ioriciito. Het stoomschip Ktminqin Requites, van Amsterdam naar Batavia, pass. 21 Sept. Ouessant. Het dubbeischroefstoomscbip Sta tendam, van de Holland Amerika 1-tjn arriv. 20 Sept, van Newyork te Rotterdam. Het stoomschip Smeroe, arriv. 20 Sept. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Drenthe, arriveerde 120 Sept. van Rotterdam te Batavia. alsmede zwarte, witte en gekleurde Ilenneberg-Zyde van 35 ct. tot f 14,65 p. Met. eden, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 verscii. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Ikemoefvii/ïn vr Jï„4 14 ZfDnl-t!4- y j Damastzijde v. 65 ct.14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f 8,6542,75 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zijde 65 9,35 f 1,206,45 tot [f14,65 p. Meter. uit, mijn eigen fabrieken. per meter. Zijden Armüres, Monopols, Cristalliqnes, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscovite, Mar* eellines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrjj van invoerreckten in huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3