Zolders te Huur. Joh. JANSEN, NAPOLEON i PREDIKBEURTEN Liederavond Café JE PHÜENil ZAAL TE HUUR XE HUUR Te Huur gevraagd, 4, Wilsonsplein 4, Schuttersuniform. BCEUBCEHSIlüEiD, Terstond gevraagd LEERLING. Huisonderwijs Kost en Inwoning Mah. Linnenkast ÖÜÜESFÏETS GERARD ZALSMAN HENK van BREEMEN, iBHapni Schöiï$irarg-Haanem. Hollandscii TccnEelgezeischap Jeanne de Gevloekte, De Zwarte Kunst, De Maréclial« NieuweLoterij. NiauwGeluk! IV. Vergoedings-prys. Harddra verij 2e klasse. Handicap. 1 „Souvenir", Eig. W. H. J. Brom. 2 „Oomwell", Sonius&Witteveen. 3 „Taborioa", E. Butma. 4 David A", E. van Loon. 5 „Bles", „A. de Ritter. 6 „De Dame", „J. Koster. 7 „Molly", „F. Scbillborn van Veen. 8 „Richard", Stal Espérance. 9 „Jersey", A. A. v. d. Berg. 10 „Magiunus," B. H. v. Manster. VI. Troost-prijs. Harddraverij le klasse. Handicap. 1 „Etneer", Eig. A. H. v. Wickev. Crommelin. 2 „Eddallah", Stal Trio. 3 „Lucille", J. W. Schuijl. 4 „Newbold", J. W. Schuijl. 5 „Taborina", E. Botma. 6 „Chüo", Reilingh Leopold. 7 „Yankee Doodle", Ei/. Joh. de Mol. 8 „Moquette, Eig. Stal Unitas. 9 „N. N." Stal Espérance. 10 „Jersey", A. A. r. Berg. 11 „Redpath", A. A. v. d. Berg. 12 „Sokol", Gebr. Hoek. 13 „ELrye", A. Stork. 14 „Nutina", B H. v. Munster. 15 „Angeline", Stal Jan Steen. Voor de Wedrenneu. HL Najaarsprys. Wedren vlakke baan. 1 „Goody Alice", Eig. S. A. F. Ba ron Creutz. 2 „Figaro", dezelfde. 3 „Blindfold", dezelfde. 4 „Honest", (f 500)„ Stal Duindicht. 5 „Hallebarde", (f 500) Eig. dezelfde. 6 „Kaleidoscope", Eig. Luit. H. Meijners. V. Hilversum-prys. Verkoopswedren over hindernissen (Steeple chase). 1 „Lady Hamilton II", (f 1000), Eig. S. A. F. Baron Creutz. 2 „Kobanasau", (f1000), Eig. dezelfde. 3. „Langsee". (f 700), Eig. Luit. H. Meijners. 4 „Whatever", (f 700), Eig. dezelfde. 5 „Mr. Romeo", (f 500), Eig. A. Kroon. 6 „Warda", (f1000), Eig. Baron vau Heemstra. VII. Sluitingsprijs. Verkoopswedreu vlakke baan. 1 „Lady Tiny", (f 600), Eig. Luit. Singels. 2 „Goody Alice", (f 1000), rag. S. A. F. Baron Creutz. 3 „Figaro", (flOUO), Eig. deielfde. 4 „Blindfold", (f 700), Eig. dezelfde. 5 „Walhalla". (f 750), Eig. Mr. Robert 6 „Honest", (i 600), Eig. Stal Duindicht. 7 „Hallebarde (f 600), Eig. dezelfde. 8 „Antelope," (f1400), Eig. Luit. H. Meijners. 9 „Mr. Romeo," (f 600), Eig. A. Kroon. 10 „Colin Coop," (f 1000), Eig. G. Herbst. Na afloop der voordracht volgden eenige belangwekkende besprekingen naar aanleiding van het gehoorde, die tot omstreeks 10 uur duimden. De secretaris der Loge, de heer J. J. Hallo Jr., Schotersingel 69, deelde nog mede, dat ieder die zulks wensclit, een lijst der voordrachten, die in hetj volgen de seizoen zullen worden gehouden, zal worden toegezonden. INGiiiüiOJNUlüJS ME1>EJL)EE- LINGEN. 30 cents per regel F. H. SMar, Spiegelmaker. Vergulder. Plaathandelaar. Eiicadreur. Hofleverancier. Groote Houtstraat 69, H A A"R L E M. INOEZONüEM. Voor den inhoud dezer rubriek stel de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Tiieosofle. Na een zomervacantio hervatte de Haarlemsche Loge der Theosofische Ver- eeniging Donderdagavond hare werk zaamheden inAfc eene openbare voor dracht in het Brongebouw. Als spreker trad op de heer J. L. M. Lauworiks, van Amsterdam, met het on derwerp Confucius. Als voorzitter fun geerde de heer W. B. Fricke, algemeen secretaris der Nederlandsche afdeeling van do Theosofische Vereeniging. Een dertigtal personen waren tegenwoordig. Spreker volgde in zijn voordracht het bekende werk „De Heilige Boeken der Chineezen", vertaald uit het Fransch van G. Pautliier. Spreker schetste uitvoerig eerst het le ven van den wijze, zijn jeugd en opvoe ding eerst op school, daarna in een on dergeschikte staatsbetrekking, vervolgens in belangrijkere en daarna als leer aar en wijsgeer tot hij op 73jarigen leeftijd in 449, 9 jaar voor de geboorte van Sokra- tes, overleed. Daar no. splitste hij zijn onderwerp in twee gedeelten. In het eerste schetste hij het beginsel van het zoeken naar den wortel der dingen om allee in den wortel to verbeteren. Niet in de tijdelijke ge volgen. Deze leer is het zuiverst en be langrijkst uitgesproken in den Ta Hio (groote oefening of school). Daarna besprak hij het beginsel der zelfvolmaking, zooals dat in het genoem de boek en in den Tschoeng Yoeng (het rechte midden) is uitgesproken. Na een oogenblik pauze ging spreker over tot het tweede gedeelte van zijne voordracht en behandelde die leeringen van Confucius, die met die der Theosofie rechtstreeks overeenkomen. Zoo beweer de spreker, en staafde dit met aanhalin gen, de gelijkluidendheid van beider beschouwing van de menschel ijke sa menstelling, zijn verhouding tot het heel al, dat hem omgeeft, zijn mogelijkheden van ontwikkeling, den aard van de wijs heidsleer zijner wijsbegeerte, het bestaan van groote geestelijke leeraars, enz. Mijnheer de Redacteur! In uwe „.Nabetrachting" van heden is u zoo welwillend een paar kolommen te mijner beschikking te stellen, om daarin uiteen te zetten waarom ik onze bestaande belastingverordenihg verder felijk acht voor den bloei onzer stad Haarlem. Ik zal van uw vriendelijk aanbod geen gebruik makeu, omdat ik mijne meening reeds breedvoerig heb toegelicht in de Gemeenteraadszitting van 12 Januari jl., waarvan de dagbladen toen voldoende verslag gaven. De leden van den Raad konden en kunnen nog, door het nalezen van die verslagen, hunne herinnering aan het toen door anderen zoowel als door mij gesprokene verlevendigen. Daarom ben ik Woensdag jl. in den Raad zeer kort. geweest en vermoedelijk om dezelfde re den was het geheele debat over deze belangrijke zaak ditmaal spoedig afge- loopen. Hoogachtend, Uw dw dr. A. C. WALLER. 23 Sept. 1898. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij in uw geacht blad uog een paar woorden te plaatsen naar aanleiding van het ingezonden stuk van gisteren avond, door „een belangstellende" wiens vermoeden niet geheel juist was, toen hij meende, dat ik mijn stukje van verleden week met werkman toekende, omdat ik als werkman het niet zoo héél nauw neem. Mijn bedoeling was te doen uitkomen, dat al neem ik het nauw, toch niet die eiscken van comfort wil stellen, als bv. een heer die naar een comfortabel bad huis gaat en daar ook voor betaalt, ove rigens ben ik het met den „belangstellen de" geheel eens, ja, ik durf het nu gerust mede te deel en, mijn ingezonden stukje ging van een sclirijven vergezeld, (alleen voor de redactie bestemd), behelzende ougeveer betzelfde als door een belang stellende ingezonden, met dit verschil dat er ook nog in stond, dat, verschillende klachten direkt tot de commissie van beheer gericht tot niets hebben geleid, ik wilde hot echter niet zoo scherp stel len uit overweging, dat wij toch aan de C. v. B. dank schuldig zijn voor de moeite, welke zij zich in deze wilde ge troosten met do hoop, dat ons gesclu-ijf aanleiding tot verbetering moge geven, en na u Mijnheer de Redacteur bedankt to hebben voor de plaatsing, teeken is Hoogachtend, EEN WERKMAN. Haarlem, 24 Sept. 1898. bliotheken zoo prachtig zou kunnen com- pleteeren en waardoor onze goede stad Haarlem binnen hare muren een aantal boeken zou omsluittn, een wetenschappe lijk geheel vormende, zóó schoon, dat menige academiestad ons zou benijden. J. DE GR. TELEGRASüm». PARIJS, 24 Sept. (Reuter.) De laat ste bijeenkomst van de commissie voor de revisie, die gisteravond zou plaats hebben, is uitgesteld tot hedenmorgen te 9 uur. De conclusies der commissie zijn reeds vastgesteld. Men gelooft dat deze gunstig luiden voor de revisie. Naar ver zekerd wordt, is Brisson tegen de ver vroegde bijeenrocping der Kamers. PARIJS, 24 Sept. (Reuter.) Een groep kiezers te Clignancourt besloten Picquart candidaat te stellen bij de gemeente raadsverkiezingen. PRETORIA, 24 Sept. (Havas.) Daar een zeker aantal vreemde advocaten en procureurs een agitatie op het getou' hebben willen zetten, zal de Volksraad een wetsontwerp in behandeling nemen waarbij het aantal vreemdelingen die deze betrekkingen kunnen bekleedon, wordt verminderd. PRETORIA, 24 Sept. (Havas.) In antwoord op de toespraak van president Steyn zeide president Kruger dat de A- frikaande Is moeten werken voor hetzelf de doel al leven zij ook onder verseliil- lende regeeringsvormen. Hij wenscht de Afrikaanders geluk met hun overwinning bij de verkiezingen in Kaapland, en protesteert tegen de roo- verspolitiek. die zoo geheel in strijd is met de Engelsche beschaving. Zelfs al waren de betrekkingen tus- schen Transvaal en den Oranje-Vrijstaat minder hartelijk dan het geval is, dan zou de vriendschap tusschen deze beide staten toch niet kunnen verminderen of eindigen. CORRESPONDENTIE. Den Heer K. Wij kunnen ons blad niet beschikbaar stellen voor het behandelen van persoonlijke quaesties. Meent iemand van den bedoelde iets te vorderen te hebben, dan kan. hij tot het verkrijgen daarvan den gewonen weg volgen. RED. Nogmaals de Stadsbibliotheek. Sedert enkele jaren een vrij trouw be zoeker van bovenstaande inrichting en als zoodanig meenende eenigszins op de hoogte to kunnen zijn van den toestand waarin zij verkeert, dunkt het mij thans het geschikte tijdstip, nl. eenige weken voor de begrooting, ten sterkste aan te dringen bij dagelijksch bestuur on ge meenteraad hun tot nog toe uiterst ge ringe belangstelling in deze boekerij wat te verlevendigen en den bibliothecaris te helpen in tijn loffelijk streven deze bibli otheek te brengen op de hoogte van zijn tijd of tenminste den onhoudbaren toe stand van heden te veranderen in een meer houdbaren. Bij velen toch heerscht de, volgens mij averechts verkeerde opvatting, dat deze verzameling hoofdzakelijk bestaan moet uit werken betreffende Haarlem en z'n inwoners, of onderwerpen in nauw ver band daarmede. Ik kom nadrukkelijk tegen deze zéér eenzijdige en bekrompen meening op. Voorzeker moet men op een Haarlem sche bibliotheek een ruime collectie we tenswaardigheden over deze stad aantref fen, maar de hoofdzaak mag dat niet wezen daarnaast moeten evenzeer van de verschillende takken van wetenschap zooal niet alle dan toch de voor naamste werken aanwezig zijn, zoo dat iemand althans de bronnen hier ka» vindenmocht hij dieper in de zaak wil len doordringen, dan wende hij zich tot de verschillende Universiteitsbibliothe ken, maar navraag doende naai- een we tenschappelijk werk, mag hij niet terug gestuurd worden met het antwoord, dat daaromtrent n i e t s en nog eens niets voorhanden is. Niet alleen is dit hoogst onaangenaam voor de talrijke bezoekers (verleden jaar bedroeg het aantal bezoeken 1495 doch evenzeer voor deu volijverigen bibliotheca ris, die met de grootst mogelijke voorko mendheid ieder te woord staat, z'n uiter ste best doei tot heil der instelling, steeds eiken dag van pl. m. 10 uur tot 44 's na middags aanwezig is, hoewel de uren van geopend zijn slights S per week bedra gen, en die derhalve niet alleen mag blij ven staan in z'n nobel pogen, wiens stem niet raag zijn„clamans in deserio." Wanneer sommigen wellicht finanti- eelo bezwaren opperen, dan kunnen wij hen geruststellen met de verzekering dat deze véél geringer zijn dan. oogenschïjn- lijk lijkt immers als we nagaan dat voor liet publiek de kostbare bibliotheek wan Teyler toegankelijk is met haar schatten van wetenschap, die van 't- Mu seum van Kunstnijverheid met hare be langrijke gescliriften over kunst, en die van 't Koloniaal Museum met hare kolo niale litteratuur, dan tien we dat in de eerste plaats al deze onderwerpen afval len en dus niet behoeven aangeschaft, maar tevens hoe zonde en jammer het wezen zou een bibliotheek te verwaarloo- zen, die, goed ingericht, de andere bi BORGERLIJKE STAND. Bevallen 22 Sept. M. van Kooten —Petersen d. 23. E. G. Zujjdam— Freyer z. J. C. de Droog—Aarts d. Overleden 23 Sept. G. Loogmau 5 m. z. Brooiversvaart. 24. G. de Vries 23 d. z. Essenstraat. op ZONDAG 25 Sept. 1898. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijbnan. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. Nam. 6'/i uur Hulsman. Het stoomschip Koningin Wilheb mina, van Batavia naar Amst., pass. 23 September des nam. 12 u. 40 min. Bevezier. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Batavia naar Amst., vertr. 22 Sept van Perim. Het stoomschip Prins Willem 111 vertrok '21 Sept. van New-York naar West-Indië. Het stoomschip Bromo, van Java naar Rotterdam, vertr. 22 September van Port Said. Het stoomschip Werkendamvan de Holland Amerika Lyn, van Rot terdam naar Newyork vertr. 22 Sept. des nam. 7 u. 45 rain, van Boulogne en pass. den 23en des voorm. 11 uur 40 min. Prawlepoint. FamiSieberscfc«e£-.. Getrouwd 22 Sept. H. Winters en C. C. Palthe, Utrecht. B. G. Roding G.Jzn. en A. Spannenberg, Hattum. A. J. A. Gud* eu A. H. Schlaghecke, Amst. Sj. Posthuraa eu J. J. M. Ver meulen, wed. G. A. de Koe, Leersum. Bevallen20 Sept. L. de Vries— De Groof z. Harlingen. 22. Kooiman Bellaart z. Amersfoort. J. M. C. Lasance—Vqsse z. Amst. J. M. Gor terVan Vliet z. Wormerveer. Overleden: 20 Sept. E. Ubbels— Pauws 70 j. Zunderdorp. 21. H. J. Kist jd. den Haag. P. J. C. v. d. Kasteelen jd. 24 j. Amst. A. Wijn stroom 88 j. Amst, P. Verschoor Az. 66 j. Gorinchem. Th. Hermsen jd. 8 j. Nijmegen. D. de Roos 60 j. De Steeg. C. F. Ch. Silberling jd. 15 j. Amst. 22. J. Verschuur 58 j. Amst. REGHTSZAXER. Leo Miloen. De rechtbank te Middelburg eischte Vrijdag een gevangenisstraf van 6 miianden tegen den beruchten Leo Miloen, die uit de celgevangeuis te Middelburg poogde te ontvluchten door uitbreking. Beklaagde ontkende pertinent het ten laste gelegde, verklarende, dat de gevangenbewaardershem gereedschap pen hadden gegeven. GEMENGD NIEUWS De aanslag op kapitein Delabie te Ryssel is niet het werk van een waan zinnige geweest, noch van een anar chist van de daad in den gewonen zin des woords. Valin, de man die zes revolverscho ten loste op kapitein Delabie, heeft verklaard, dat hy zich wilde wreken op het leger, wegens de slechte be handeling die zyn schoonbroer in dieust had ondergaan, fly schoot daarom den eersten den besten officier neer, dien by ontmoette. Kapitein Delabie mag nog geen bezoek ontvaugen. Zijn toestand is nog steeds ernstig. Zie vervolg Advertentiën in tiet 2e blad. De Commissie van Ver siering le Zijlstraat, heeft de eer de Bewoners dier straat mede te deelen. dat vanaf Maan dag 26 dezer, de rekening en ver antwoording der Versiering ter visie ligt bij de firma BRINKMAN Co., Zijlstraat 80. voor Bruiloften, Vergaderingen en Partijen. Adres: GIERSTRAAT No. 37 Een ruime BOVENWONING, Leidschestraat 22. Huurprijs f3.2T per week. Adres Kinderhuisvest 25a. Te bevragen: GIERSTRAAT37. voor een Heer en Dame. twee net gemeubileerde, ruime Kamers, ge iijkvloers, lielst inéénloopend, met of zonder pension. Br. fr. onder No. 1374, a. d. Boekh. H. N. MUL. Kruisstraat 25. Bouwkundige, beveelt zich aan tot het maken van Bouwplannen in verschillende stijlen. De Cursus in Bouwkundig Tee kenen zal aanvangen Dinsdag 4 October. lïfpf ïe lfeu2e van denï Slid Ad h'oning waaraan 1 I Verkade's Honing Ontbijtkoek! I zijn succes te danken heeft, f j Vraag het deu ijniker eens,j [welk een verschil het maakt,! j waar en wanneer de honing j j is gewonnen en gij zult I kunnen begrijpen, dat alleen! j door een oordeelkundige ver- J menging van verschillende! f soorten en qualiteiten het f mogelijk is den smaakenden igeur van den koek tot zijn hoogsten graad te brengen.! I De nette verpakking houdtj Sden koek stofvrij, versch en! I geurig en is een welkome af-1| leiding voor de kinderen, om- I dat op het carton uitknip-en I I kleurprentjes zijn gedrukt. 1 Die bevinden zich onder het! létiquet, dat er maar los omj heen zit. Prijs 30 cent. In kruid.- en comestibles-! 2 winkels verkrijgbaar. VERKADE Co., Zaandam. I Mr. C. Joh. PRINS verzoekt inlevering van Nota's over 1898 t. z. laste vóór 1 October a.s. aan zijn adres. Ter overname aangeboden een zoo goed als nieuw Uniform (fijn laken) groote taille. Te bevragen Anegang 4. Onderwijs. Eene Onderwijzeres (akte L. O.) wenscht, bij zich aan huis, les te geven aan een niet schoolgaand kind. Br. fr. onder No. 1739 aan het bureau van dit blad. Winkeljuffrouw gevraagd in een Dames- en Kin- der-Confectiezaak. Vereisohten )d Verkoopster en met verande ren op de hoogte. Br. fr. lett. R. 90, a. d. Boekh. J. M. STAP, Haarlem. GEVRAAGD tegen Nov. eene eenvoudige kunnende koken en genegen huis werk te verrichten. Gr. Markt No. '12 bovenhuis. een fatsoenlijke meid huishoudster voor den dag, aan een Slagerij, ongeveer 30 jaar. Zich persoonlijk aan te melden Dinsdag 27 Sept. tusschen 24 uur. Adres Wagenweg 58. Er best lat gelegenheid vooreen net Meisje van circa 15 jaar tot opleiding in een Winkel- Brieven onder No. 1741, bureau van dit blad. Een Hoofdonderwijzer, met akten voor Fransch, Duitsch en Engelsch, zoekt familiën. in of bij Haarlem, die voor hunne kinderen over dag verlangen. Fr. br. No. 1742, bur. van dit blad. Een Heer z. b. b. h. h. verlangt tegen 1 Nov. met vrije Kamer (eigen bed). Prijs per maand (alles inbegrepen) on der No. 1740, bur. van dit blad. g|&e eerste Ned. Kap. en Rente Verz. Mij. „De Nationale Spaarkas". Hoofdkan toor Utrecht Heeren straat 43. TE KOOP voor f32, ditu Eiken voor f18. Zes Stoelen met trijpen zittingen voor f'16, een Salontafel voor f 12, een Piano-tabouret voor f6. Adres Gasthuis vest 23. TE KOOP voor f759 zeer licht loopend, Engelsch fabr., uitstekend onderhouden. Te zien „Huize Kui lenburg" te Vogelenzang. TE KOOP GEVRAAGD een Fotog-rapliie toestel of een Mamlesuiiera. met SCHERPE EENS. Brieven, liefst met eene daarmede genomen opname, met opgaaf van prijs, afmeting, aantal chassis, met of zonder benoodigdheden, onder 1736, bureau van dit blad. Ter Overname Aangeboden een HUIS der Coöp. Bouwver. ..Des Werkmans Doel", (Verl. Frans Halsstraat). Br. lett. D. aan NOBELS' Adv.-Bureau, N. Groen markt 25. op Woensdag 2S Sept. a. s. Kaarten bij de Boekhandelaars. van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. Zondag 25 Sept. 1898. i$sr Groote Volksvoorstelling. Sociëteit „De Kroon Tooneel vereeniging „Door Inspanning: Uitspanning! Opening van het seizoen Zo) dag 25 September 1898: Drama in 5 bedi ij ven en een Vo< spel, gevolgd door Blijspel met Zang in één bedii Opening 6 uur. Aanvang 7 ui Eenige introductiën verkrijgba aan de bekende adressen a 10. de persoon. (Mevr. B00TH--CLIBB0BN)] zal op Woensdag a.s. eene groo bizondere Samenkomst leiden, de Zaal van het Leger des Hei vergezeld door Kolonel U. COSA! DEU en andere officieren. Aanvang 8 uur. Toegang 10 Ct. Gereserv. 25 (j KLEINE HOUTSTRAAT 77, j| ËLKEN ZONDAGAVOND oj treden aran den Holl. Humorist sclien Coupletzanger en Karakta komiek J. S. van PRAAG. Keizer en Veldheer. Groot Drama in 5 bedrijven. le Bedr. de Diefstal in de Ryks- munt. 2e Napoleon op weg naar Rusland. 3e de Terugkomst. 4e de Afstand. 5e op Elba. Aanvang 71/, uur. Balcon f 1,Stalles t'0,751ste Loge pn Parterre 1 0.602de Loge t 0.40Gaanderij f 0.25. Deu 2osten Oct. e. k. heeft de trekking plaats van de Eerste door den Staat gewaarborgde Liibecksche Staatsloterij Van de 50000 Nummers wor den in den loop vau 5 maandeD 21000, dus ne helft, verdeeld over 6 klassen, met prijzen ge trokken tot een gezameulyk be drag van 5 millioen 283,325 Mark, waaronder zich de volgende hoofdprijzen bevinden eventueel Een half millioen. Specieel 1 a M. 300000 1 a M. 20000 1 a 200000 8 a 10000 1 a 100000 12 a 5000 1 a 70000 35 a 3000 2 a 50000 83 a 20':0 1 a 45000 2 a 1500 2 a 40000 164 A 3000 1 a 35000 319 a 500 2 a 30000 435 b, 300 23930 a M 200, 16 6, 150, 130, 100, 94, 58, 29. Van bovenstaande prijzen wor- s den in de eerste klasse 1500 lot 1 een gezamenlijk bedrag van M. S 95670.— getrokken. Voor de trekking der eerste klasse, welke volgens ambtelijke bepaling op den 20sten October e. k. is vastgesteld, bevelen wy aan Halve origineel loten ii Mark 4.4 of fl. 2.40 ets. Kwart origineel loten Mark 2,— of fl. 1,20 ets. tegen inzending van hel bedrag of tegen rembours. Alleen origineel loten worden uitgegeven, welke met het Lii becksche Staatswapen zijn voor zien. De trekkingen geschieden in let openbaar onder toezicht van regeeriiigsorgauen en waarborgt de Staat voor prompte uitbeta ling der prijzen. Gratis voegen wij aan elke bestelling liet ambtelijke p'an, waaruit zoowel de verdeeling der pryzen op de trekkingen der verschillende klassen, alsook de betreffende inzetten blijken en zenden wy onzen belangheb benden zonder voorafgaande aan- raag de officieels ijjatec,na afloop van iedere trekking. Aangezien liet aantal der uit gegeven loten betrekkelijk kleiu is, en in weerwil daarvan deze loterij talrijke hoofdprijzen op levert, bestaat eer. zeer groote kans een hoofdprijs te kunnen behalen, en ?s bier emie gelegen heid tot winnen voorhanden, zoo- li als zy slechts zeiden wordt aan geboden. Wy verzoeken derhalve met bestellen niet te willen aarzelen, daar liet stellig is aan te nemen, zoodat de voorraad var. loten spedig ui tg eput zal zyn. Kaufniann Simon, Bankiers en Geldwisselaars, HAMBURG. )c le Prijzen en inlichtingen te bekomen bij den Vertegenwoordiger A. RE SINK, Zijlstraat 62, Haarlem. Men lette op nevenstaand fabrieksmerk. Uit een stuk gebogen, inbraak vrijdil met staal gepantserde Brandkasten. Kluisdeuren, stalen brand- keldersSafe- deposit inrich tingen,

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2