daar werklieden met herstellings- of onderhoudsarbeid bezig warensoms gtonden er meerderen aan den ingang van zulk een banaal, nu eens een wijde opening als een poort, dan zoo nauw, dat een man er niet rechtop in staan koD, en altijd begroetten zij ons met een opgewekt woord. Langs de boogvormige 'zoldering van de rioolgang waren buizen van verschillende grootte bevestigdzeer breede voor het drinkwater en het spoelwater der Seine, een smalle voor de pneumatische post, een andere smalle voor saamgeperste lucht die in een ruim gedeelte van de stad als krachtmiddel bij kleine industrieën wordt gebruikt. Dan liepen daar ook de stedelijke telegraaflijnen en de te lefoondraden. En dat alles zag er zindelijk, goed onderhouden en solide nit. Hier en daar waren midden in de zoldering groote vierkante gaten, door stevige deksels geslotendeze dienen in den winter om de er boven opge hoopte sneeuw onmiddellijk in het riool af te laten. Van de Madeleine naar de Place de la Concorde, by de Seine, is een kort eind. De weg, ondergronds te water, kwam ons veel langer voor, al deden wij er nauwelijks twintig minuten over. De booten, waarin die weg wordt afgelegd, zyn geen pleziervaar tuigen alleen voor de halfmaandelyk- jche bezoekers bestemd. In dienst zyu zy de voortstuwers van het zich op den bodem afzettende vuilhiertoe zyn zy aan de voorzijde van een val voorzien, die past in het twee meters breede en 1.20 meter diepe kanaal, waardoor zy dan stroomafwaarts door den drnk van het stroomende water worden voortbewogen. Onder de Plache de la Concorde aangekomen, werden wij in een groote ruimte binnengelaten, waar wy de aankomst der wagentjes afwachtten, die de bezoekers van de andere zyde hierheen brachten en ons voor onzen verderen weg moesten opnemen. Die ruimte was in twee gelijke deelen verdeeld voor de beide elkander tege moet komende gezelschappen. Het was daarboven en óm ons helder ver licht, terwijl ouder de houten bevloe ring de stroom van het zwarte riool water steeds doorliep. De omwisseling dor gezelschappen had in de grootste orde plaats. Een aantal wagentjes op rails loopend, en ieder bestemd voor twaalf personen, die drie aan drie, om en om rugge lings tegen elkaar geplaatst werden, kwam, het een na het ander, voor het hekje, waar wy van uit onze af- zondeling werden doorgelaten. De rails liggen op de kanten van zeer smalle trottoirs, en op regelmatige afstanden tusscben de wagentjes be vinden zich elektrische motoren, die den trein in beweging brengen. De gang, die wy nu volgden, een rechten hoek met de voorgaande vor mende, was aanmerkelijk smaller en lager dan dë vroegeredit gedeelte van den tocht was dan ook minder interessant. Wel is de weg heel wat langer, want van de Place de la Con corde uitgaande, loopt hy tot de Place du Chatelet, altyd door on derde Rue de Rivoli. Wy konden zeer gemakkelijk dien weg waarnemen, want aan de ingan gen van alle zykaualen zyn de namen der straten vermeld, waaronder die zijgangen zich bevinden. Ik merkte op, dat do ingang onder het ministerie van Financiën met een stevig ijzeren hek is afgesloten. Het was even na vyf uur, dat wy met eeu breede bocht van de rechte lyn afweken, om in een breede en zeer hooge ruimte aan te komen, die het aanzien had van de stationshal van een onderaard&chen spoorweg. Die mooie ruimte was byua helder verlicht met groote elektrische boog lampen, wat ons meer gelegenheid gaf, overal de voorbeeldige zindelyk- Èeid waar te nemen. Een nette ijzeren wenteltrap, ter zijde van een grooten doorgang, gaf ons toegang tot de bovenwereld, even eens een vierkante opening in den trottoir, ook weer door een tentdakje beschut. Toen ik te kwart over vyf midden op de Place do Chatelet onder de groote drukte van liet levendige Parys stond, had ik de gewaarwording vau in een onbekende wereld een vau de interessantste tochten gemaakt te hebben, die het ons gegeven kan zyn, in deze stad te doen. De rechterlijke commissie, zitting hou dende te Halifax heeft uitspraak gedaan in zake de aanvaring van de Bourgogne en de Cromartyshire. Alle schuld rust volgens haar op de Bourgogne en de Fransche Maatschappij is derhalve voor alle schade aansprakelijk. Een oorlogschip gelicht. De infanta Maria Teresa, een dei- ge zonken oor 1 ogsschepen van admiraal Cer- vc-ra, is onder toezicht va,n luitenant Hobson gelicht. Naai- nit Play a del Este (Cuba) gemeld wordt zal het schip na te Guantenaano gerepareerd te zijn, aar New-York opgebracht worden. Vervolg Stadsnieuwe Door den agent rechercheur van Halst is aangehouden de 16 jarige knaap W. A. N. V., die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van drie paren vernikkelde opzethaken voor paarden en een paardendeken ten nadeele van den stalhouder v. d. B. aan de Parklaan, by wien by vroe ger in dienst, was. Maandagavond ten ruim acht ure heeft een begin van brand plaatsge had ten huize van den schoenmaker A. Visser, wonende Begijnhof no. 24, ontstaan door het springen van een brandend petrolenmtoestel. De brand werd c'oor den agent-rechercheur Hes sels ontdekt en door dezen met den bewoner gebluseht. Ly den winkelier H. R. aan de Groote Houtstraat 55, is Maandag avond een kistje sigaren ontvreemd. De politie is den dader op het spoor. Door de politie alhier is in beslag genomen een valsch kwartguldenstuk voerende de beeltenis van Koning Willem H en het jaartal 1849. Een. relletje. Maandagavond ongeveer half negen had in de Groote Houtstraat een rel letje plaats, dat zooveel menschen bjj elkaar bracht, dat de circulatie een oogenblik gestremd was. Het werd veroorzaakt door een echtpaar, dat in een bespannen wagentje gezeten zóó sterk onder den invloed van den ster ken drank verkeerde, dat het niet meer in staat zynde zich zelf te be sturen, dit nog minder kon wat het trekdier betrof. Jongens grepen al spoedig het lichte voertuigje aan en slingerden het met vereende krachten her- en derwaarts over den weg. Aan de „N. R. Ct." wordt hierover van hierover het volgende gemeld: „In de Bakkerstraat alhier woont een echt paar dat, zooals het publiek zegt, danig aan de kurk trekt. Gisteren had het zoo Maandag ge houden dat tegen een uur of vier zelfs het paard op een borrel werd genoodigd in de echtelijke woning en toen tegen een uur of zes de roes zóó hoog was gekomen dat de be nauwde wanden dienden te worden ontvlucht werd Piet, het paard, voor een oud vehikel gespannen en gingen de dronken lui met het niet minder dronken paard toeren. Zoolang zy buiten de stad bleven gebeurde er niets, doch tegen acht uur kreeg de man bet in het hoofd nog even in de stad te gaan opsteken. Er werd een, en nog een borrel ge vat en toen tegen negen uur besloten was naar huis te gaau, zat het echt paar in de Anegang zoodanig tegen elkaar te rollen, dat het de aandacht der jeugd trok, en spoedig was het rijtuig door een talrijke volksmenigte omringd. Het tramverkeer werd er zelfs door belemmerd. Piet, het paard, dat den weg scheen te weten zette het op huis aan, doch door het gejoel was de politie er by gekomen, het rijtuig werd omgezet. Piet afgespannen en, door tientallen getrokken, werden de dronken lui onder het zingen van „rijen, ryenin een wagentje, als je dan niet ryen wil dan draag ik je", den weg naar het politiebureau uitgevoerd. Zy zyn cr niet rijdende aangeko men. Het rijtuig viel om en echt ge dragen kwam het dronken stel onder allerlei schimpscheuten bij mijnheertje. Het duurde geruimen lijd eer de rust in de anders zoo stille Smede- straat was teruggekeerd." Brug over de Leidschevaart. Voor de electrische tram naar Zand- voort moet, naar men weet een brng over de Leidschovaart worden ge bouwd. Reeds den 12clen Augustus heeft de Maatschappij plannen en teekeningen, daarvoor by B. en W. ingediend, waarbij een rij breedte wordt genomen van 6,/2 M. met een trottoir van 2 M. aan weerskanten. Deze rybreedte is gelijk aan of groot er dan die van andere bruggen hier in de gemeente. Intusscheu wen- schen, naar wy vernemen, B. en W. een rybreedte van 10 M. Hierdoor wordt de aanleg zeer op gehouden en deMaatsch. heeft daojook nu weder, naar wij vernemen, by B. en W. op spoedige afhandeling aan gedrongen. Kijkje op onze Begrooting. Uit do cijfers, die wy in ons vorig nummer mededeelden betreffende de gemeentebegrooting voor 1899, zal den lezer voldoende gebleken zyn, dat de financieele toestand verre van schitte rend is. Om de begrooting sluitend te maken zal in 1899 niet minder dan f 73000 meer belasting moeten worden opgebracht dan over het loo- pende jaar. Grootendeels is dit te wijten aan den tegenvaller van f 40000, die het Rijk minder uitkeert aan de gemeente, dan geraamd was. Bij zulk een toestaud mocht de toepassing van de stiptste zuinigheid op de gemeentebegrooting verwacht worden. Tot ons leedwezen hebben wij daarvan niets ontdekt. Iutegen- deel. Wy herinneren ons niet, dat er in een van de laatste jaren by eene begrooting zooveel voorstellen zyn gedaan tot het scheppen van nieuwe betrokkingen en tot verhoogiDg van traktementen, als juist by deze. De eenige verklaring die voor dit zonder linge geval kan worden gevonden, is deze, dat zoowel de begrooting als de memorie van toelichting zoo goed als gereed en afgedrukt moeten zyn geweest, toen Burgemeester en Wet houders van den tegenvaller in de rijks-bijdrage boorden. Laat ons dan even spijkers me1 koppen slaan. Voor de gemeentelijke bibliotheek wordt voorgesteld de be noeming van een (nieuwen) adjunct bibliothecaris op een jaarwedde van f1000. Meer dan eens is er in dit blad op gewezen, dat de stadsbibliotheek veel te groote neiging heeft tot uitdijen. Ze wordt door don tegenwoordigen bibliothecaris, in zijn overigens lof- waardigen ijver, behandeld als een algemeene bibliotheek, niet als een verzameling yan boek- en plaatwer ken, alleen betrekking hebbende op Haarlem. Neemt men hierbij den toe stand van de financiën in aanmerking, dan behoort deze post van de begroo ting te worden geschrapt. Niet zonder bezorgdheid hebben wy waargenomen, welk een belangrijke uitbreiding van het personeel bij de duinwaterleiding wordt voorgesteld. Het is een grief van velen tegen iedere gemeentelijke exploitatie, dat zij veel meer ambtenaren en beamb ten noodig heeft, dan by particuliere exploitatie het geval schijnt te wezen. Nog kort geleden, by de behan deling van de gasquaestie, is vau dit argument een druk gebruik gemaakt en wy zouden het betreuren, indien de tegenstanders van gemeentelijke exploitatie in de behandeling van de zaak der waterleiding een bewijs van de waarheid hunner stelling mochten vinden. Niets meer of minder wordt ge vraagd dan de aanstelling van een assistent-boek houder op f 720, een filterwerker, twee gravers en hoogst waarschijnlijk nog een werkman. De al of niet noodzakelijkheid van de aanstelling der vier laatstgenoemden kunnen wij niet beoordeelen en ver wijzen das daaromtrent alleen naar onze waarschuwing hierboven. Met den assistent-boekhouder is het iets anders. Op het kantoor van de water leiding bestaat het personeel reeds uit een directeur, een boekhouder en twee klerken. Kunnen di ze vier per sonen niet de werkzaamheden af, voorkomende in een ouderneming, waar de omzet nog geen ton gouds bedraagt Het komt ons voor van ja, zoodat o. i. de post veilig kar. worden geschrapt, tot tyd en wjjle de werkzaamheden hel bepaald vcr- eischen. Dan zal er ook meer aan de onderneming verdiend worden. Is de benoeming van een tweeden opzichter voor bouwtoezicht noodza kelijk of alleen maar wenschelyk? In het laatsten geval zou zij achterwege behooren te blijven en dat dit kan zou ons ook daarom niet verwonde ren, omdat er in den laaisten tyd betrekkelijk weinig gebouwd wordt. Een bedrag van f 936 zou daarmee bespaard worden. Neiging tot uilzetting heeft ook het politiekorps. Wy zullen niet beweren, dat het uu te groot is, maar waarin den laatste tyd geen klachten van beteekénis over onveiligheid worden vernomen, kan men zeggen dat het korps zooals het nu is samengesteld, den dienst zóo voortrefiëlijk waar neemt, dat uitbreiding met het oog op den toestand der financiën voor- loopig wel achterwege kan blijven. Dit zoq (en jaarlyksche besparing geven van f4400. Verder snulfelendo vinden wy de aanstelling van een hulp-magazyn- meester by het 1 randwezen op een traktement van f700. Kan deze voor- loopig niet achterwege blyven Pro memorie vermolden wy nog de aanstelling van een nieuwen straat maker, loon f550. Kou men besluiten dit jaar wegens den kritieken toestand geen nieuwe ambtenaren of beambten te benoemen, dan zou dit volgens bovenvermelde opsomming een vermindering van uit gaven voor 1899 vau f 7756 meebren gen, een niet te versmaden besparing. Naast de nieuwe betrekkingen heb ben we de voorstellen tot verbooging van traktementen. Zy bestaau uit de volgende onderdeden Ambtenaren ter secretarie f -450.— Idem bij de belasting 150. Baas opzichter der bestrating 50.— Politie 650.-— Ambtenaren reiniging 100.— Te zarnen f 1400. Wy zullen deze cyfers zonder com mentaren laten. Do verhoogingen voor de ambtenaren ter secretarie zyn, inee- nen we, vroeger in beginsel vastgesteld, die aan de politieambtenaren zyn voor zeker niet overbodig. Toch kwam bet. ons nuttig voor, te laten zieD, hoe deze kleine verhoogingen to zarnen toch weer een som van f 1400 uit maken. Zooals wy melden was door de justitie een onderzoek gelast naar de geestvermogens van Dirk Oosthuizeo, die te Hebrede zyn buurvrouw dood stak. Naar ons ter oore kwam hebben de doctoren van Linden van den Heuvell en van Walsem tot de toerekenbaar heid van Oosthuizen geconcludeerd, Bij vomlis van de arrondissements rechtbank tc Haarlem van den 27sten September 189S isin staat van faillisse ment verklaard lo. Arie Adriaans, schoenmaker en winkelier te Haarlem, Zijlstraat. Rechter-commissaris, de rechter mr. W. Losecaat Vermeer, curator, mr. C. G. von Roeken, advocaat en procu reur te Haarlem. 2. J. A. Wennekes Jr., metselaar en aannemer, wonende te Haarlem, Pape- toreuvest. Rechter-commissaris als-voren. Curator Jhr. nu-, J. W. Schorer, advocaat en pro cureur te Haarlem. Hedenmorgen omstreeks 9-1- uur had V. Bunneps, schildersgezel, het ongeluk uit de goot te vallen van één der wonin gen aan de Kruisweg gelegen, alwaar hij bezig was met schilderen. Van eene hoogte van 12 meter viel de ongelukkige naar henedcR en kwam met zijn hoofd op den trottoirband te>- recht, zoodanig, dat zijn schedel werd gespleten en de hersenen zichtbaar1 wa ren, Toen hij was opgenomen bleken de levensgeesten reeds geweken. De ongelukkige was 27 jaar oud en sedert korten tijd gehuwd. In het verslag van de vergadering der schilders, behangers en stoffeer ders. staat dat de vergadering 1.1. Zondag werd gehouden onder voor- zitteischap Yan den heer A. M. Smits. Dit is ODjuist, daar de heer C. J. C. Loman de vergadering presideerde. Heden morgen viel een schutting van een in aanbouw zynd huis aan de Nas- saulaan om met het ongelukkig ge volg, dat een ongeveer zesjarig knaapje, dat daar juist passeerde, er onder ge raakte. Toen men den jongen er onder uit haalde, bleek hy inwendig zwaar gekneusd te zyn. Daar hy niet meer kon loopeD, werd hy by den vleesch- houwer Speyer binnengebracht, die hem per dogcart verder naar huis ver voerde. Van 't een en ander is door de po litie proces verbaal opgemaakt. In de vergadering van gisteren, Maandagavond, van gecommitteerden der Sociëteit Vereeniging, heeft het geheele Bestuur zyn mandaat neder- gelegd. Natuurlijk zal het Bestuur aanblij ven, totdat een nieuw zal zyn geko zen. In de by reglement voorgeschre ven October-vergadering zal het stel len van candidaten voor een nieuw Bestuur op de agenda worden gebracht, Heden morgen werd door de Tech nische Vereeniging te Haarlem eene excursie gemaakt naar de Waterlei ding dor gemeente Haarlem, om dez6 met toestemming van den burgemees ter te bezichtigen. Heden- en gisterennacht heeft het reeds dermate gevroren, dat er ys in de slooten lag. Een vrouw van 93 jaren alhier, is Maandag, na acht dagen larig gesla pen te hebben, overleden. Naar wy vernemen zijti aan de HaarlemscbeAmbaehtsschóol benoemd voor het onderwijs ln het timmeren de heer A. J. Scherpenhuizen en voor het onderricht in het metselen de heer C. Grootes, beide alhier. In den loop van de volgende maand zullen de door den heer Ed. von Saher van zyn reis op Java, medegebrachte afgietsels worden teutoougesteld in het Museum van Kunstnijverheid. De heer von Saher zal hierover eene lezing houden. Bloemeadaal. De Gemeenteraad vergadert op Donderdag den 29 September 1898 des namiddags te half acht ure. Heemstede. Maandagavond omstreeks halftien, ontsliep hier op c'e huize Kennemer- oord.een zeer geacht,ingezetene Jonkh. Mr. J. P. A. Teding van Berkhout. Jaren lang was hij lid vau den ge meenteraad waarin hij de belangen der gemeente steeds met nauwgezet heid behartigde. Daarenboven verliest in hem de Gemeente ook een groot weldoener, daar de ontslapene steeds bereid was hulp en steun te verleenen waar zulks gevraagd werd en noodig was. Als medebestuurder der bijzondere Protestautsche school alhier, zal zyn heengaan ook zeer zeker diep worden betreurd. Benriebroek. Gisterenavond vergaderde de com missie voor de Iuhuldigingsfeesten alhier tot het doen van tekening en verantwoording, en bleek dat deze sloot met een voordeelig saldo van f 19.94. De heer J. H. Wentholt, voorzitter der commissie, bracht den loden zijn dank voor de veelzijdige medewerking, waarna Ds. J. A. Gortli van Wijk hulde bracht aau den Voorzitter, en namens de commissie mededeelde, dat zy bet plan beeft gevormd, bem ter herinnering een gouden gedenkpen ning aan le bieden. De lieer Wont- holt tooude zich zeer gevoelig voor dit bewys van sympathie. "Velsen. Ln den afgcloopeu nacht cm onge veer een uur brak een felle brand uit ten huize van J. Bergsma, loge menthouder alhier. Van den inboedel zyu nog enkele stokken gered, doch het perceel is geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. Halfweg. De a.s. winterdienst der troinen geeft voor deze plaats geen verbete ring, integendeelhet aantal stoptrei nen is met 4 verminderd, waardoor er tijdvakken van 3 uur bestaan dat men niet van of naar de beide hoofd steden kan komeu. Abenes. Eenige belhamels hadden dezer dagen de flauwe aardigheid, het, anders zoo mistige plaatsje Abenes in opschudding te brengen. Bij enkele ingezetenen wa ren de regentonnen weggehaald en ver nield, en buitenstaande klompen veront reinigd. Door de ijverige nasporingen van de nveldwachter Tit, zijn de daders opgespoord, die naar men hoopt, hun welverdiende straf zullen ontvangen. Marktbericht. Graan- en Zaad mar kt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 22 Sept 1898. Witte tarwe f 6.50 a f 7.25, Haver f67,5 a f7.—, Rogge f-i.35 a f4,75, Chevaliergerst f u.— f o.—Winter- gerst f 0.— a f 0.— *GroeÖ§ erwten f 6.50 op kook f 7.50. f 8.—Kar- weizaad f 0.— a f 0.—. Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.Capucijners f 0.— a f 0.— Roode wintertarwe f 0.—. f 0.—. Duivenhooneu f 6 25 b f 6.75, Paardenbooneu f 0.—, a f 0.—Bruine boonen f 0.a f 0,Kanariezaad f 0.—, a f 0.Jarige tarwe f 0.—. Roode Duivenboonen f 0.a f 0.— Koolzaad fo.— a f 0 Voetstoets. TELEGRAMMEN. Argentinië en Chili. LONDEN. 27 Sept. (Reuter.) Aan de Times wordt uit BuenosAyres gemeld, dat de- regeeringen van Chüj en van Ar gentinië onderhandelingen hebben aange knoopt voor een overeenkomst Betreffen de de quaestie van het Puna-gebied in Atacama, en eveneens over een geheele regeling van het grensgeschil, waardoor arbitrage kon worden vermeden. De onderhandelingen bobben een gun- tig verloop. Vreemdelingen, in Transvaal. PRETORIA, 27 Sept. (Havas). De Volksraad keurde het voorstel goed om te fischen dat de Transvaalsche naturali satie noodig is voor liet bekleeden der ambten van advocaat en procureur. VERVOLG V^iJWSTÜOIRGERn (Botsing met de Gooische Stoomtram. A.s. Woensdag-1voormiddag zal voor de le Kamer voor civiele zaken der recht bank te Amsterdam een belangrijke zaak behandeld worden, 't Geldt nl. de- gevolgen een er botsing van de Gooische stoomtram op 31 Aug. 1896, waarbij, zooals destijds gemeld, 3 pasagiers wer den gewond. Deze personen eischten, in drie verschillende procedurcn. gezamen lijk van de Maatschappij eene. schade vergoeding van f 55.000. Voor deze ei sellers zullen pleiten mrs. Waszink en Loggere. Voor de Maat schappij zaJ mr. C. Bniijn als advocaat optreden. DeMaatschappij, die hare aansprake lijkheid erkent, betwist de geleden, scha de, zooals die wordt opgegevenmaar zij heeft tevens haren voorraaligen direc teur, den heer P. J. v. V. V. in vrij war ring; geroepen, om, mocht zij tot schade vergoeding worden veroordeeld, die op hem te verhalen. De toestand van de Koningin van Denemarken is weer hoogst zorg wekkend. Tienduizend Spanjaarden op Por- torico, die iiever naar 't. vaderland terug willen dan oudor de Amerika nen blyven, hebben de Öpaansche regeering verzocht, op haar kosten te mogen terugkomen. De regeering heeft het verzoek naar den Raad van State verwezen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 26 Sept. J. E. Warmer— Terol z. H. V. Drupsteen—van der Wonde d. Overleden: 25 Sept. N. Boerkoel— Pias 93 j. L. Lakenstr. J. Bank 64 j. Wonwermansstr. 26. G. W. de Zwart 6 m. z. Heerensingel. 27. M. G. Yen- nik 6 u. d. Oranjeboomstr. H. Win- nubst 25 j. Leidschestr. Btts ai eva w *s a r 1Eser ishfca i?.; Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, arriveerde 25 Sept. te Southampton. Het stoomschip Koningin Regentes van Amsterdam naar Batavia, pass. 24 Sept. Gibraltar. Het stoomschip Eromovan Java naar Rotterdam, pass. 26 September Kaap del Arini. Het stoomschip Prinses Marievan Amst. naar Batavia, arriv. 25 Sept. te Padang. Het stoomschip Prins Hendrik van Amsterdam naar Batavia, vertr. 26 Sept. van Perim. Het dnbbelschroefstoomschip Rot lerdam, van de Holland Amerika Lyn, arriv. 25 September van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Edamvan de Holland Amerika Lyn, arriv. 25 Sept. van Amsterdam te Newyork. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Lyn, van New york naar Amst., pass. 26 Sept. des voorm. 8 o. <0 m. Beachyhead. Het stoomschip Prims Willem 11 arriv. 25 Sept. van Paramaribo te Amst. Familieberichten.. Getrouwd: 23 Sept. J. W. ten Bqkkel Hniuink en A. B. Oviuk, Dinxperlo. 26. J. A. M. Sterneberg en M. E. Schmedding, Breda. Bevallen23 Sept. B. Bartel— Cloppenburg d. Amst. 24. C. Entho ven—Van der Linde z. Amst. 25. A. S. J. Moly'n—Van Marle z. Utrecht. 26. J. A. v. d. Wielen—De Baas d. Amst. Overleden: 3 Sept. K. Hessels 63 i. Elandsfontein (Transvaal). 23. J. v. Leeuwen Az. 74 j.Monnikendam. 24. P. de Bears 70 j. Twisk, P. vau der Wal 'jm. 31 j. Hilversum. 25. Wed. R. Gaos—Kmden 74 j. Amst. 358e STAATSLOTERIJ 27 Sept. 1898. 5e klasse 8e lyst. No. 15113,15609,15781, 17511 f1000 No. 6130, 12600, 19791 f400. No. 6 :54, 7244, 14485 f 200. No. 1229, 2972, 6252. 8518, 8702, 10664, 18970, 20701, 20872 f 100. Pryzen van f70. 115 2796 5924 8281 11517 15026 18522 134 2821 6012 8285 11526 15139 1652-3 237 2841 6064 6323 11575 152051863*2 287 3013 6188 8365 11602 15439 18727 324 3018 6229 8376 11605 15467 18776 339 3030 6289 8396 11609 15483 18863 376 3152 0303 8511 1165S 15640 18871 389 3210 6332 8539 11744 15686 18938 950 33S5 6370 8551 11799 15901 18985 972 3386 6393 856S11828 15981 19023 1001 3415 6571 S706 12070 16065 19216 10383447 6583 8773 12191 16243 19253 1086 3468 6639 SS83 12323 16272 19351 1222 3555 6664 8935 12360 1644019356 1290 3746 6706 9007 12488 16557 19564 1316 4121 6774 9012 12554 16694 19814 14214277 6863 9049 12564 16778 19S65 1431 430G 6868 9061 12735 16867 19891 1449 4452 7036 92381279S16948 19964 14624474 7116 9299 1300216990 20102 1542 4503 7163 9310130721723620134 1720 4643 7167 911413453172SS 20203 1772 4785 7204 9564 13546 1732G 202 L2 1789 48-17 7263 974313597 17380 20371 179645507133 9851 13611 17445 20477 1808 4922 7461 991913925 17446 20502 1537 4940 7498 9954 13927 17555 20544 1899 5015 7525 10146 13976 17598 20560 1933 5041 764510470 14084 1775120652 1952 5212 766910628 1421517924 20663 1988 52S4 7747 10675 14243 18066 20673 2004 5303 7774 0707 14376 18102 20906 2020 5375 781610SU 14505 18160 20925 21435452 7S37 10865 14518 18173 2291549S 7864 11032 14511IS101 24095542 7930 11082 14702 18213 2549 55938157 11128 1481418260 2687 5687 8 66 11275 14841 18:369 2737 5878 826611302 14991 18430 Op onderstaande nummers zyn geen pryzen gevallen. 16 3387 6312 9460121 '20 2 5336 18365 97 3389 6320 9511 12151 153798567 Kil 3397 6315 9525 12155 1539018571 154 3402 6489 9'. 12170 1539 L 1H5S4 J 65 31126502 9581 12224 15 2518592 2335i76626 9586122-7 15444 18617 233 3539 6718 960312317 1-518 18651 238 3562 6729 9611 12319 15546 1S6X9 3- 236626745 9673 12322 35'5ö 18699 3723667 6751 9733 12366 l' oC-ö 18747 375 3705 6756 978912383 15569 16757 385 3710 6835 9797 12455 15657 1S758 01 3738 6842 9817 1246115726 16773 507 3754 6959 9341 12462 15742 1978L 5( 0 ;7DS0870 9860 12589 15771' 1^789 636.*'761 6916 9u 14 12",92 15>.02'.S792 644 3787 6920 9929 12695 15942 18825 682 3882 6940 998012622' 15956 iSS87 7043914 7005 9981126 1 15965 18900 73' 3981709210055 12633 16991 1X937 755 3987 7095 10104 12701 li 077 19036 7794067711710113 1274216102 11)100 808 4115 7137 1015? 12842 16103 1910 i 876 462 7139 10193 128^6 16124 19157 909 4166 7161 lu-Jil 12883 Ite50i<ïi92 913 41697165 i0227 128S9 16249 ,9228 915418.: 7168 10254 1 2901 6315 19262 «•*8 4185 7181 10279 1914 16335 LL72 9814218719610292 12962 6402 19287 1< 65 4234 721810298 12982 16409 l ,.»32S 110 j 4243 7265 103u3 13044 16436 19338 11484269734210423 lc0>8 36457 13340 11624«B5737610330 13088 16682 l'.t 68 12D6 43417382103U6 13115 16747 !9.,95 1225 44:473861034913142 16774 19399 278 4442 7387 103621-5161 10789 19475 1297 4472 744710434 1316616801 19566 18'0-1688 7467 10485 1329.' 16831 10570 1343 459 7497 10534 L 213 16892 19602 1352 4595 7499 0646 3214 169» 2 i 9610 13614601 757210667 13235 l6«' 8 19623 14154603 7606 1067613249 16911 19648 1517 4630 7612 10682 13264 16935 19,5X8 1559 4645 76l7 10724 13293 16960 9789 15964663 7683 10743 13364 11)9X4 16795 1617 4704 7835107671838017013 807 17 i 8 4706 783810790 13422 17024 19x19 1721 47: 5 7851 1080313429 17079 19-40 17.44754 785210875 13481 (7097 19613 1826 4779 785510917 13182 17129 19946 .879 4784 78631097513493 17136 19951 188148807872109811351317147 19955 1887 49057873 10990 1357317162700ül 1894 499579231099213660 17256 20012 18956' 33795211020 1366917269 20050 1915 7042 7992 11025 IB749 17ü7l 20 '54 938 5050 8013 11031 13765 17289 20104 1949 5054 815511041 1378517350 20105 2002 5088 8165 11' 92 13787 17." 88 20111 2'X 5 5120 8170 11' 98 138 4 7412 M CO 20585127 8206 1112213816 174z9 20173 2070 5142 82 -.9 11155 13819 17442 2«M74 2075 5174 8277 1 i 15613832 17477 201S3 <077 5189 8329 1116b 13868174b9 2' >:'19 2( 80 5217 8343 1118018S8'17 563 20227 209 2 525ii 8370 U207 18883 17579 jj -«4 2182 5360 8404 112 >913942 1759d 20249 2190 5381842911219 14051 17615 20258 22*28 5394 843! 1123514052 176340277 22X4 5898 85< :611238 4056 17660 20282 23765418 851311248 14057 17759 20305 2449 5436 852911249 14073 17795 20317 2475 5463 8-55011272 14097 17809 20352 25 15582 8572 11294 14104 17817 20362 2586 5643 86201135114110 1787' 20370 26065678863611360 14116 17897 20374 2648 5734 8644 11378 14187 1790? 20422 2656 5738 8659 11406 5 4194 17958 0431 2660 5776 8684 11424 14239 17974 20485 27115777 87361L445 14320 18057 20505 2713 58068745 11558 14481 18073 20528 2718 5840874911615 14574 18086 S?ü">29 2720 5886 8761 11632 14660 18091*43 272459078813 U6361466818108 L .-9 2759 5916 882111648 14703 18116 205.(4 2859 592' 8829 11755 14820 38147 20601 2946 59538847 1175914945 18150 20632 2984 5959 88711180114957 18189 20038 2987 5977 880 11804 14962 18:08 20667 3027 60188895 11826 15007 1820920697 3065 6088 891311840 15031 1827 20706 3089 6134 901311913 150?0 18285 '719 314 8 6145 9091 11931 15C631829 2^742 817'2 6215 920811984 15084 18324 20761 3190 6248 9-2 i 011986 151051836120774 3281 6257 926812022 1518018368 20785 3364 6266 9833 12099 1530116497 20847 3377 6282 941312109 1631418517 2< 880 2098120890

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3