zijn jacht li--ft rondgezwalkt en nu in Bayonne duikt binnen tc loopen. Hij wil niet alle geweld, dat ik hun daar zal ontmoeten i n een klein zeetochtje maken, en als hij hoort, dat wij bij el kaar zijn, zal het hein evenveel genoe gen dom. u ook te zien. Hij is een dcor ui door gulle, joviale kecrel en onnoem lijk rijk Laat eens zien, ging hij voort, den brief vluchtig doorloopend, „wij zonden or juist nog kunnen zijn, tegen dat hij aankomt. Wij breken maai" da delijk .pp. Hij zegt, dat hij een paar! verduiveld aardige meisjes aan boord heeft ook. Zeg. Fred., dat kan me een pretje geven „Ik hoop dat je veel genot van je zee tochtje zult hebben, Kemp, mijn beste kerel,'' zeicL de heer Steijne, „maar het spijt mij, dat ik jo niet kan verge zellen. Ik meet bepaald neg deze week te Malaga terug zijn. Ik lag er juist over to denken toon ge binnenkwaamt „Poehriep do andere..een paar weken of zoo maakt geen verschil. De zaak van jou heeft zoon haast niet, denk ik Wij zullen van avond onze kamers opzeggen en morgen ochtend vertrek ken." „Neen, werkelijk, hield Steijne vol. „Ik wil mij niet in jo vnends gezelligen kring indringen, ,,'t Is heel aardig van je, Ivrmp. maar- heuscli, ik doe het lie ver niet." „Oonzin ik laat jc niet gaan," ztidu de Amerikaan gekscherend, „als jc- maar eerst daar bent, wed ik, dat je er niet zoo gemakkelijk van daan zult komen,'' ging hij met een guitig knip oogje voort al de dames zullen neder- kniolen en die Senor-Ingles-manieren van jou aanbidden. Freds besluit scheen echter genomen. •Malaga en niet Bayonne was zijn be stemming ui welke overredingskracht de Amerikaan ook aanwendde, niets scheen hem daarvan in het minst te kunnen afbrengen. „Maar wat drommel, waarom niet?" vrocgi Kemp, op korzeliger) toon, ter wijl hij schrijlings op een stoel zat, met zijn kin op de rugleuning en teleurge steld en verdrietig voor zich keek. ..Zal ik het je zeggen?" vroeg zijn reismakker, terwijl hij zich nogmaals gemakkelijk op zijn twee stoelen neder- vloide en bedaard een nieuwe sigaar op stak. „Ik geloof, dat ge mijn redenen zult moeten billijken. Een sigaar?" ..Neen(ongeduldig). Nu je re den Steijne blies, met de grootste atten tie, zijn sigaar aan en zeide. zijn heldere oogen op zijn metgezel vestigend „Ik heb een allergenoegelijkst uit stapje aan u te danken ik zou zelfs zeggen, het genotrijkste, dat ik ooit ge maakt heb. Ge hebt u royaal gehouden - bepaald vorstelijk. Ik geloof veilig te kunnen beweren, dat ik u nooit zal vergeten en, mochten wij elkander ooit weer ontmoeten waar echter, jammer genoeg, zeer weinig kans op is, vroes ik, dan vertrouw ik, dat wij van weerskanten met evenveel genoegen, onze tob heden zeer aangename kennis making zullen hernieuwen." „Ja! ja dat is alles heel mooi," viel Kemp hem met een ongeduldige handbeweging hi de rede, „maar het Iheeft hier niets mede te maken. Ik wil weten, waarom je niet verkiest mee te gaan." „.Daar ben ik zóó aan toe," vervolgde do andere bedaard. ..Het toeval heeft soms wonderlijke grillen. Het jacht van uw vriend zou bijvoorbeeld een tochtje naar Engeland kunnen maken, terwijl ik aan boord was en het Engelsche kli maat deugt niet voor mij. Dat is één reden. Een andere is dezeGij bevalt mij uitstekend jaik houd zelfs veel van u - - als mijnheer Kemp, de Ame rikaan, in Spanje maai",'" op langza- .men, gedelibereerde n toon „Ik ge loof niet, dat u zoo iu mijn smaak zoudt vallen, als mijnheer Bolton, de Engel-- seho detective, daarbuiten!" Wel een minuut lang bleef het dood stil. Kemp of lifter gezegd Bolton stond op cai liep werktuigelijk naar het raam. Hij was letterlijk verplet en sprakeloos van woede en ergernis, waar bij nog de vernederde overtuiging kwam, van zoo totaal „afgetroefd" te zijn, als of hij do nuchterste groen in het. vak ware geweest. ,,U ziet betrokken" merkte zijn met gezel bezorgd aan. ..Laat mij een glaasje cognac voor u bestellen. Het zal slechts een onbeduidend postje op Johnson. Do- iv'1 Ar Go's., naar ik vrees, reeds wij hcoge onkosten rekening wezen Bolton kreeg een gevoel, alsof hij dien kalmen, velgeman ierden, fatsoen- hjk-uitzienden schurk, die. met zulk een onbestudeerde bevalligheid in zijn stoel achterover leunde oa hem met dien half spotbenden glimlach in zijn bedriet-olijk openhartige oogen aanzag, met het grootste genoegen van de wereld had kunnen wurgen. „Je bent een schurk, mijnheer Goo-. clavbarstte hij los, zijn gewone on- I verstoorbarö zeifbeheerscliing geheel ver getend, zoodra hij de spraak terug kreeg. Gooday trok bijna onmerkbaar de schouders op. „Wol mogelijk!" antwoordde hij met een sarrenden lach. „Ware ik anders ge weest dan zoudt u waarschijnlijk niet zooveel belangstelling in mij getoond hebben. Toesteek een sigaar opze zal u best bevallen 't is een heel goed merk. Niet? Ga dan een straatje omloopen. U ziet bepaald min of meer bleek." Bolton bleef géén urn- langer in Ma drid, maai* hij ging niet naar zijn vriend Rn Bayonnai. Hij zweert neg steeds Gooday te zullen krijgen, maar tot heden is het „remisa" BINNENLAND. Vrijdagmorgen werd er weder tus- schen Amsterdam en Leiden op den trein geschoten, namelijk op trein 43, welke te 6,48 uit Amsterdam vertrekt. De kogel drong door een der ruiten vau het dienstdoende postrijtnig. Het gemartelde kmd. Het U. D. heeft Donderdag nadere berichten ontvangen uit IJsselstein het meisje is nog niet in do Martha- stichting, doch vertoeft thans by den veldwachter, en zal naar de Martha- stichting worden gebracht. Kan dit onverhoopt niet, dan zal het voorloopig worden opgenomen in het Ziekenhuis te IJsselstein. Eene dame te Amsterdam heeft zich iutusschen bereid verklaard alle zor gen op zich te nemen, en de directeur der stichting, de heer C. Geel, ont ving uit Amsterdam telegraphisch aanvrage om de stukken op te zenden, die voor de opname van het meisje noodig zy"n. De directeur dor Martha-Stichting schryft aan genoemd blad: „Het zal ons een blijdschap zijn dit meisje op te nemen en te mogen verzorgen met de andere 300, waarvan enkele zelfs ook zoo door vader of moeder mis handeld zyn geworden, die thans by ons zyn. Werkelijk verheugt het mij, dat deze treurige geschiedenis zóó veel deelneming en barmhartigheid verwekt heeftdoch weet, dat deze zaak niet de eenige treurige geschie denis van dien aard is; hier is de vlam naar bniten geslagen, maar o er wordt als het smeulend vuur zooveel verborgeu gehouden. Gaarne zagen wy voor onzen arbeid van barmhartig heid (waartoe wellicht dit voorval voor onze en andere stichtingen moet medewerken) meer stenn. DriDgend wekken wy daarom onze medeburgers opdoet eens een grondig onderzoek naar het lyden vaa honderden kinde ren doet het omzichtig, want die kinderenverwoesters doen het behen dig." Watergebrek. Op verschillende plaatsen, ook in het noorden van ons land, ontstaat door de langdurige droogte gebrek aan water. Door liet hoofdstation te Groningen worden herhaaldelijk groote vaten met drinkwater, en eveneens wagens, speciaal voor watervervoer ingericht, langs de lynen Sauwert—RooJescbool gezonden om in de behoefte te voor zien. Het weder in September. Uit het overzicht van het Meteoro logisch Instituut blijkt dat de afge- loopen Septembermaand zich onder scheidde door buitengewoon schoon wederiu de maand kwam geen enkele bewolkte dag voor en regen was een: zeldzaamheid. Op 7 dagen steeg de thermometer boven de 25° C. en het' maximum is hooger dao de hoogste temperatuur, die tot nu toe in Sept. [is waargenomen, nameiyk 29°,5 C. in 18S6. Slechts op 12 September, toen een depressie boven Scandinavië haar invloed deed gelden, werd het fraaie weder voor één dag onderbro-i ken en van 22—25 September was het weder schraal ten gevolge van den Noordelijken wind, die door eon depressie in de bnurt van do Zuide lijke Oostzee veroorzaakt werd. Op 18 September onweerde het na den middag byua boven geheel Neder land, en in den avond van 9 Sept. werd op tal van plaatson een zeer krachtig pooilicht, dat met sterke magnetische storingen gepaard ging, waargenomen. QEMEMm NIEUWS. De behandeling van den Prins van Wales. De bekende Fransclie chirurg Lucas Champiouuière heeft zich in een vau de medische bladen zeer scherp uit gelaten over de zyns inziens geheel onvoldoende behandeling van den Prins van Wales. Hy vindt het onbegrijpe lijk dat in het land van Listor, en met Lister zelf er by, de eenige ratloneelo behandeling, het openen van het .ge wricht en hechting van de gebroken knieschijf, werd verworpen om in plaats daarvan de oude behandeling, met iramobiliseerende verbanden enz., die altijd tot stijfheid van het been leidt, in te stellen. Hy zolf behandelde eens een acrobaat met een fractuur van de knieschijf, en die kou na twee maan den weer springen als vroeger, terwijl deze prins nooit weer de oude zal worden. By de inbraak en diefstal in het magazijn „Peugeot" te Parijs, is niet alleen Paul Bourrillon voor 30.000 francs, maar ook de albior bekende ryder Morin voor 11.000 frs. bestolen. Verder is van Bourrillon nog een koffertje met 38.000 francs gestolen, dus verloor deze 68.000 francs. Honderd menschen ver dronken. Uit Bombay is bet volgende tele gram verzonden „Volgens een tele gram uit Mitban Kot is een groote boot met 100 passagiers benevens eeü aantal stuks vee by het oversteken van den Indus gekanteld. Allen, die zich aan boord bevonden, zyn ver dronken de stroom was zoo snel, dat nog geen lijken zyn gevonden." Anarchisten. In de laatste dagen zijn uit Frankryk een vijftigtal anarchisten verbannen. De St. James's Gazette maakt naar aanleiding biervan de zeer juiste op merking, dat dit niet de manier is om met het anarchisme klaar te komen en geeft den raad alle erkende anarchisten uit alle beschaafde landen (dus ook uit Engeland) over te bren gen naar een verlaten eiland ergens in den Oceaan, waar ze door een paar kanonneerbooien kunnen worden be-1 waakt. Zy kunnen daar aau een auarchistischen staat stichten en als men dan niet toelaat dat onderne mende journalisten sensationeele be richten vau het leven op het eiland in de wereld zenden, zou de anar chistische quaestie weldra van de baan zijn. O vei- liet voorstel van Italië betref fend© een internationale conferentie te- gon 't anarchisme verluidt, dat nog nie t alle uitgenoodigdo mogendheden heb-! ben toegestemd, omdat sommige barer een zc-odanige schriftelijke overeenstem ming over uitgebreider politic-maatre gelen, enz. voldoende achten. Mogendhe den als België, Zwitserland en Engeland toonden zich gekant tegen principieel© asylweigering en verbanning, omdat dit tegen hare grondwetten indruischte en eventueel een wijziging van die grond wetten noodzakelijk zou maken. Zelfs Rusland scheen over de principieele verbanning van vreemde anarchisten niet. geheel tevreden, tandat het vree zen moest, daardoor zijne meest in het buitenland wonende anarchisten terug to krijgen daargelaten de moe-le lijkheid, hoe men het begrip „anarchist" in het algemeen juist moet omschrij ven. Overigens lekt uit, dat eerst (soms door Italiëhet denkbeeld geopperd is, of de mogendheden niet een gemeen schappelijke actie tegen Zwitserland zouden ondernemen, omdat blijkbaard© handhaving van het recht van asyl daar geen voldoende veiligheid waarborgt. Dit denkbeeld vond echter bij andere mogendheden te minder instemming, omdat de Zwitsersclie regeering reeds onmiddellijk uit eigen beweging na den aanslag te Genève krachtdadig is opge treden en ook overigens gerechtvaar digde redenen ontbraken, waarom juist Zwitserland tot den zondebok in deze zaak zou gemaakt worden. Sioomvaarüiepictiteit Het stoomschip Prins van Oran je, van Batavia naar Amst., arriv. 7 Oct. te Suez. Het stoomschip Bromovan Java naar Rotterdam, arriv. 7 October te Rotterdam. Het stoomschip Prins Alexander, vau Amst. naar Batavia, pass. 6 Oct. Kaap Finisterre. Het stoomschip Spaarndam. van de Holland Amerika Lyu, van Rotter- dam naar Newyork, pass. 7 Oct. des voorin. 6 u. 20' min. van Boulogne. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amst., arriv. 6 Oct te Havre. Het stoomschip Prins Frederik Hendrik vertrok 5 Oct. van New- 1 York naar West-Indië. Het stoomschip Cluden, trecharterd door de Holland Amerika Lyn, vertr. 5 Oct. van Newyork n. Amsterdam. Het stoomschip Salak van Rotter dam naar Java, vertrok 6 October I van Marseille. I Commissariaat vau Politie ir te Haarlem. li Gevonden voorwerpen. Van 1 Oct. j<i tot en met 7 Oct.. '98. inlichtingen omtrent de voorwerpen 1 zijn dagelijksbehalve Zon- en s Feestdagenvan 11 tol 1 f uur voor de eigenaars te bekomen. Een rozenkrans. Een jachthond. Etn pikkele horloge. Een ledige por- temonnaie. Een notitieboekje. Een E moer van een wagen. Een bloedkoralen I armband. Een kinderscboentje. Een 1 olievat. Een vergulden armband. Een ledige kist. Een gouden oorknop. Een houten bord. Een gouden ring. Een I zilveren horloge. Een hond. Eenige sleutels. Achtergelaten iu rytuigen Haarl. Tram. Een zwarte kanten doek. Een j portemonnaie met geld. Gevonden op het perron der Holl. I Spoor te 's-Gravenhage. Een darnes- portemonnaie o.m. iahoudende een bankbiljet. VARIA. Een damo, die bezig was haar hui selijke plichten te vervullen, vond een muis in het meelvat. De meeste da mes nu zouden onder dergelijke om standigheden eenige oprecht gemeen de gillen hebben geuit en daarna in allerijl naar den zolder zyn gevlucht; maar deze bezat in meer dan gewone mate werkelyken moed. Zy riep den knecht en beval tem het geweer te krygen, den hond te roepen en op een behoorlijken afstand te gaan staan. Toen klom ze halverwege de trap op en begon toen met een lat naar het vat te stooten. Daar verscheen de muis op den vloer. De houd stoof op haar los, de knecht vuurde en doodde den hond. De juffrouw verloor haar bewustzijn en viel van de trappen en de man, denkende dat zij ook was gedood en vreezende, dat hy vo^r moord zou worden gevat, verdween en is sedert nog niet gezien. De muis ontsnapte.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 10