Joh. JANSEN, Zolders te Huur. Liciaëilaamr. Kleine Advertenties. Ü.D. SCHUTTERIJ liederavond Haarlem's Dagblad Winkeljuffrouw Winkelbediende. 2de Winkeljuffrouw, Een net, jong Meisje Keukenmeid. d"' Br, A. DROST Dz„ Cfevraagd: Beëindiging Faillissement, ZAAL TE HUUR giet Carton, 4, Wilsonsplein 4, "Winkeljuffrouw PHOTOGRAFIE. lak Linnenkast A. H. HATER, Zoetestraat 3, 15 Mattnée's Openbare Vergadering, Schouwburg-Haarlem. Hollandsen Toonselgsza'schap 1 De Spaansehe Brabander. 0PEEA IÏAUAXA. f Sociëteit JOH. I. MESSCHAERT JUL. RÖNTGEN. Ja hoewel grove profiellijn van haai- don kere gezichten wel iets klassieks. Zij brengen haar visch aan uit cen van de kleóne schuiten met hellenden mast, die met de groote stoombooten en oorlogsschepen de baai bevolken of wel uit het kleine spoorwegstation van de lijn naar Cascaes, dat aan de kade ligt. Evenals visch zijn de meeste andere zaken van levensonderhoud hier goed koop en goed. Alleen vleesch en boter aijn zeer inferieur aan hetgeen wij daar van gewoon zijn. Het volk is met weinig ■tevreden zooals trouwens over 't geheel genomen zuidelijke volken minder le- vensbehoeften hebben dan Noordelijke. En zuidelijk is het karakter hier van alles, de palmen, accacia's en aloe's in de parkjes en op de pleintjes getuigen er al dadelijk van. Ik heb van bet Portugeesche volk den indruk gekregen -vcor zoover mem kan ooi-deel en na een kort- verblijf alleen in de hoofdstad dat het goe dig, kinderlijk en niet onpoëtisch is, trotscli op zijn verleden maar vrij traag en zonder veel energie voor het heden, gedwee en gemakkelijk te regeeren al te gemakkelijk, daar het zich lijd zaam laat verarmen door een domme, Fransch-administratieve regeering, waar voor het dan ook niet veel hart heeft. De Koning wordt op straat maar door een enkele even gegroet. Een re- publikeinsch blad, de Seculo. heeft de grootste opjaag van allo couranten, 50,000 exemplaren per dag. Overigens staat do pers niet hoog en zijn de bladen aeer inférieur, zoowol wat inrichting als wat informatie betreft.. Hetgeen niet verwonderlijk is in oen land, dat 70 a 80 pet. analphabeten heeft en waar neg ■lechts twintig of dertig jaar geleden het middeneeuwsche denkbeeld heersch- te dat iemand, die van adel was niets van lezen of schrijve© behoorde te ken- *e© (Wordt vervolgd.) Van de werf Concordia der firma Hnygens en van Geider te Amsterdam werd hedenmiddag 2 uur te water gelaten het stoomvaartuig „Dog" ge bouwd voor rekening van het Dép. v. Koloniën en bestemd voor den dienst van het binnenlandsch bestuur in Oost-Indië. Het schip heeft een water- verplaatsing van 320 ton en loopt 12 myl. Het van stapel loopen ging voor spoedig. INGEZONDEN MBDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. uwen verslaggever meer dan ooit speet.door omstandigheden gedwongen te z\jn reeds by de derde acte zijn matten te moeten oprollen. B. F. SMBT, Spiegel maker. Vergulder. Plaathandelaar. Encadreur. Hofleverancier. Groote Houtstraat 69, H AA RLE 9f. De Stoomdrukkerij van is de goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prijs worden steeds gaarne ver streks. Lettere» en Men schrijft ons uit Amsterdam van heden Zeideu nog is ten onzent aan Verdi's „Torvatore" een zoo glansrijke ver tolking ten deel gevallen als gisteren avond in het „Paleis" door het Itali- aansche gezelschap. Solisten, koren en orkest werkten zeldzaam eendrach tiglijk samen om een geheel te ver krijgen, dat zijn weerga niet spoedig zal vinden. Signor Vilalta, do nieuwe tenor, zong de Manrico partij. Men moge zjjn zang hebben toegejuicht en ik zal de laatste zijn met te beweren, dat zijn stem niet schoon is en van een groot volume doch men bedenke, dat een schoon en krachtig orgaan ook kan worden misbruikt en wie hem de aria in de eerste acte, (achter de schermen) heeft hooren zingen, zal moeten toegeven, dat by toen werkelijk te veel kracht ontwikkelde. Als een merkwaardig heid dient te worden vermeld, dat Vilalta niet als de meeste zijner col lega's zijn party een hal ven toon te laag, doch in den normalen toon zong. Intusscben bleek weder dat smaken {gelukkigerwijze) verschillen uit het ongehoord luid applaus van het publiek. Do Graaf de Luna (Lunardi) woekerde als steeds me: zijn heerlijk geluid en behaalde vooral in de tweede acte een welverdiend succes. Signora Rosini, die wij Maandag in „la Gioconda" bewonderden, zoog zeer verdienstelijk de Leonora-party, doch zij heeft in te zien, dat het niet aangaat om een enkele bravour-aria de meer ondergeschikte fragmenten te negeeren en daaraan uiot de noodige zorg te besteden. De aange name heriuueringeu aan het optreden ter vorigen jare van Signora Bobbio als „Azucena" verbonden werden weder verlevendigd door de onbe rispelijke vertolking dezer partij van iSignora Cecchini. Het dao iu de tweede acte liep uitstekend en zy behaalde het succes, dat haar toe kwam, waarbij zij zoo verstandig was niet aan den eisch van bet publiek om te bisseeren toe te geven. Het orkest van de Italiaansche Opera, behoort dit jaar tot een der beste, die Amsterdam bezit eo ook gisteren werkte bet onder Cav. Ema- nuele's leiding weder uitstekend. De koren klonken gedistingeerder, dan ik ze vroeger wel eens van dit gezelschap hoorde en de verzeke ring moet mij van 'thart, dat het Gemengd Nieuws. Worden de andere werelden bewoond Deze vraag is dikwijls door den weet- en nieuwsgierigen mensch ge steld. Nadat zij met betrekking tot de maan ontkend is geworden, is het de wetenschap nog niet gelukt, haar in betrekking tot de andere ons naastbjjzynde planeten te beantwoor den Op Venus, zoo wordt door E. Budde in zyn natuurwetenschappelijke vertellingen aangevoerd, zien wy lucht, bergen en waarschijnlijk wol ken wy bespeuren er warmtever- houdingeu, die in gematigde streken van Venus met die onzer tropen analoog zyn de zwaarte werkt er op dezelfde wijze als op onze planeet. Wanneer de atmosfeer op dezelfde wy'ze samengesteld is als by ons, zoude vermoedelijk een terrestrisch mensch daar eenige dagen lang kunnen leven. Op de planeet Mars zien wy vaste land, water, poolzeeën met onafzien bare ijsvelden, die zich in den winter vergrooten, maar in den zomer af nemen. Waar water is, moet een atmosfeer zijnhet is theoretisch zeer waarschijnlijk dat de Mars-atmosfeer wel belangrijk dunner, maar voor het overige van die der onze niet geheel verschillend is. Daar zou dus een werkelijk organisch leven kunnen bestaan. Het is ook Inderdaad bekend, dat Mars zich door de roode kleur van zyn licht onderscheidt. Deze roode kleur is daarbij niet altijd ge lijk, maar versebilt met de jaarge tijden; de spectrale analyse maakt het zeer waarschijnlijk, dat zij niet van een roode atmosfeer afkomstig iszij is voorts op de vastelandsge- deelteu sterker dan op die der zeeën, aan de polen mankeert zy geheel. Men is daarom meer en moer geneigd aan te nemen, dat zij van een rood gekleurden plantengroei afstamt. Ken nen wy bij ons ook niet een groote menigte roode planten In elk geval kan de mogelijkheid, en wanneer men de ontelbare menigte van sterren met hare begeleidsters in aanmerking neemt, de waarschijnlijkheid, ja bijna zekerheiu niet uitgesloten worden, dat ergens op andere planeten in die onmetelijke sterrenruimte verhoudin gen en voorwaarden voorhandea zijn, welke het bestaau van organismen toestaan en zelfs van organismen, die met die der aardscbe analoog zyn. Uit China. Vrydag zijn te Peking 30 kozakken 36 Russische mariniers met twee veld kanonnen, 25 Britsche matrozen en 30 Dnitsche matrozen aangekomen. Zij rukten de stad binnen, omringd door een groote menigte. De intocht liep zonder incident af. De Chineezen gaven blijken van vrees. Japan heeft besloten twee kruisers naar de Chineesche wateren le zenden om zyn onderdanen te beschermen. Boren, van Glas. Voor het doorboren van glas kan men, in plaats van een diamantboor, zeer goed een gewone boor gebruiken, wan neer men de te doorboren plaats be vochtigt met een mengsel van 25 dee- len zuringzuur en 12 deel en terpentijn. De zoo verkregen boorgaten zijn even zuiver als die, door middel van de dia mantboor gemaakt. Barsten, van uit de hoorplaats uitgaande komen hierbij zel den voor. Lachplant. De ..Montreal Pharmazeuticnl Jour nal" maakt melding van een zeldzame plant, die in Arabië groeit en haar naam dankt aan öen merkwaardige eigenschap van het zaad. Ze is van matige grootte, heeft helgeele bloemen ■n peiden die elk 2 a 3 zaden inhou den. gelijk aan kleine zwarte boonen. De inboorlingen drogen dit zaad en stooten het tot poeder. Eene kleine hoeveelheid van dit poeder geeft dezelf de werking, als het inademen van het zoogenaamde lachgas. Het. brengt den mensch, die hiervan een weinig gebruikt heeft, tot dansen, juichen, en lachen en wel zoo hevig en luidruchtig, dat men gedurende een uur wel stapelgek sch.jnt. ëen slotte treedt een uitput ting in en de zoo even nog zich als dwaze gedragende valt in een diepen slaap. Na het ontwaken herinnert men zich niets meer van zijne dwaze stre ken. SaöVaaan. Saffraan is een specerij, welke hoofd zakelijk wordt gebruikt als kleurstof in de banketbakkerij en bij de here ding van fijne likeuren somtijds wordt zij ook gebruikt voor het kleuren van boter en kaas. Bovendien wordt de goudgele kleur waarmede sommige me talen zijn vernist, eveneens voortge bracht door saffraan. In de geneeskun de wordt zij aangeprezen als zweet middel. Onder saffraan verstaat men de ge droogde meeldraden van. den Crocus Sativus, welke in het Oosten, in Frank rijk (in de Gatinais) alsook in Engeland, Spanje, Oostenrijk, Sicilië, enz. ver bouwd wordt. Die welke in Oostenrijk voorkomt, wordt als de beste beschouwd hoewel Frankrijk en Spanje toch ook goede soorten voortbrengen. De Italiaansche soorten zijn de min ste, terwijl die uit de Levant zoo goed als niets waard zijn, sedert het bekend is dat zij doortrokken zijn met olie. Buitendien is de vervalsching van saffraan aan de orde van den dag, voor al tegenwoordig, omdat de prijs van Saffraan zeer hoog is en naar alle ver wachting nog wel hooger zal gaan de meest gebruikelijke bestaat in een vermenging van het ruwe voortbreng sel met de vezels van daartoe bereid ossenvleesch, doch ook do paardebloem en de verwerdistol worden voor de ver val selling gebezigd. Zelfs heeft men in saffraan sandelhout ep. verschillende rood geklemde plantaardige vezels ge vonden. Gips, zwavelzure bariet en ama ril, vermengd met rood krijt of karmijn en daarbij honig of glucose, worden beurtelings aangewend om het gewicht der saffraan te verhoogen. Soms wordt zij met olie gewreven of mkel aan de vochtigheid blootgesteld. Goede saffraan moet een donkere oran jekleur hebben, geurig van lucht en bitter en pittig van smaak zijn. Zij is beter naarmate zij minder geelachtige vezels bevat. Yischmeel. Er gaat hoe langer hoe minder ver loren bij den vooruitgang der industrie in onzen practisclien tijd. Te Geeste- münde is nu een maatschappij gevormd, welke zich ten doel stelt een nuttig ge bruik te maken van den afval van zee- visch, welke tot dusver als waardeloos vuil werd weggeworpen. Zij wil uit dien afval eeu „vischmeel"' bereiden, dat een zeer goed voedsel voor paarden, koeden ■n varkens moet zijn. Uit genomen proeven bleek, dat die dieren het nieuwe voer gaarne eten, zoodra zij er aan gewend zijn. Wat men van den afval niet kan ge bruiken levert nog een goeden mest op- Er zal eerstdaags reeds met den bouw van een visclimeelfabriek worden be gonnen. TELEGföAfiilftfBEGfe» PARIJS, 7 Oct. (R. O.) De lood- en zink werkers en de leien dekkers, die gisteravond in de Bourse de Tra vail een vergadering hielden, juichten de algemeene werkstaking toe; de bijeenkomst van de meubelmakers, de timmerlieden, de ivoordraaiers, de par- ketteurs, de houtzagers en de steen houwers, benevens vyf of zes andere bijeenkomsten, door de vakvereni gingen georganiseerd, verklaarden zich eveneens allen voor de algemeene werkstaking. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 5 Oct. J. v. d.Patten- Slingerland z. M. J. P. Boom—Blink N. Bot— 'tHoen d. E. A. Zoewoldt— Hulley z. T. A. v. Wester hoven—de Nys d. D. Zuydam—Bakker d. C. Verhagen—v. d. Grift d. A. Smits— Jaasma z. Overleden7 Oct. G. Drupsteen 11 d. d. Coltermansstr. A. Hooge- boomDoll 76 j. Peuzelaarsteeg. M. Dweelaard 8 m. d. Zuid Polderstr. 8. E. M. Glas 6 m. d. Zuid Polderstr. W A Rl A Eeü regiment infanterie trok door eene kleine stad en moest op korten afstand daarvan eeu bosch pass6eren. De opmerkzame burgemeester zeido tot den officier: Iu het bosch dat gy doortrek ken moet, is het zeer onveilig, er zyn vele roovers in; doch als ik u er ge noegen mee kan doen, dan wil ik wel vier dienders mede geven. Buitenlandseh fabrikaat. Deze aquarel van mijn dochter heet „Zonsondergang." Je weet, ze beeft in 't buitenland de schilders- kunst geleverd. Ik wou zeggen zóó heb ik hier te lande de zon nog nooit zien onder gaan. MARKT NIEUWS Amsterdam, 3 Oct. De prijzen der aardappelen waren beden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f2.70 a 2.90, Franeker j 0.— a 0.—, Hilleg. Zand f 2.80, 4.—, Zeeuwsche Jammen fO.—a 0.—blauwe f0—a Rjjjns- burgers f 0.a 0.Muizen f 2.50 a 2.80, Katwijker Zand f0—,a0.—, Klei 10.—, a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, Andyker Muisjes f 3.—. a 0.Blauwe f2.40, a 2 50. West- landsche Klei manden f 0.—, a 0,—. losse f0—a 0.—, Klei Muisjes, f 1.70, a 1.90, Zaaiers f 1.80 a 1.90, Zand Muizen 4.a 4.40, ronde f 0. a 0.—. per H.L. Petroleurn-bericht van P. A G G. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 10 Sept. De Araerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York K50. 6.50, 6.50, 6,50, 6.50, 6.50 ct. per gallon. Philadelphia 6.45, 6.45, 6.45, 6.45. 6.45, 6.45 Ct. p. gall. Ruwe Olie 100—, 100—, 100—, 100—, 100—, 100— c.p. vat. Amsterdam, 3 Oct. Ter Veemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt233 runderen, vette le quaüteit f 0,62 a f 0,2e qual. f 0,55, 3e qual. f 0,50, 4e qual. 0,— per Kg.. 135 melk- en kalf koeien 1100 a 1220 per stuk, vette kal veren le qual. f 0,2e qual. f 0, 3e qual. 10,—per Kg., 2 graskal veren f 0,— a f 0,—, 48 nuchteren kalveren f7 a f9, 37 schapen f a f 8 lammeren f a f428 vette varkens 34 a 37 ct beiden per Kg., 0 biggen f 0,— a f 0,—, 0 paar den f0,—veulen f0,— Alkmaar', 3 Oct. Op de Veemarkt waren aangevoer en pryzen als volgt38 koeien f 150 a f200, vette kalveren f a 40 nuchtere dito f 8 a 18, 55 magere schapen f 13,— a 16,—, 0 vette dito f a lammeren f 0,— a 0,—, 3 paarden f 100 a 150, 4 bokken en geiten f2,— a 5,—, 0 kleine bokjes f 0,— a 0.—, 118 magere varkens f 13 a 16, 351 biggen f 5.— a 8.—. alles per stuk: vette varkens a ets per Kg. Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be trekkingen. te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met de aanbieding aan het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dagblad' KijYÈwmm}L Zie vervolg Advertentiën in het 2e bind. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een en een Zich bij voorkeur pers. aan te melden des morgens tusschen 9 en 11 uur bij C. J. SCHRAVEN- D1JK. Groote Houtstraat 51. Gebroeders GERZON, Groote Houtstraat, vragen voor direct een nette7"' eenigszins met het vak bekend. 23 jaar oud. P. G., reeds drie jaar iu dezelfde betrekking geweest, biedt zich aan voor assistentie iu de huishouding. Brieven fr. No. 1775. bureau van dit blad. Bevallen van een Zoon E. A. 2EEWOLDT Hulley. Haarlem, 7 October 1898. Mevrouw VAN MEURS, Kenau- park 25, verlangt met November eene bekwame Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Spreekuur Zondag tusschen 11 en 1 uur en des avonds tusschen 8 en 9. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde Vader en Behuwdva- Predikant bij de Ned. Rerv. Gemeente le Delft Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. D. DROST. J. C. DROST— de GRAAFF. Vogelenzang. 6 Oct. '98. Eene eenvoudige Dienstbode. P.G. Adres te vernemenb.d. Boekh. firma A. VERNOUT, Warmoes straat 10. Meden herdenken wij met genoegen den dag waarop C. v. TONGEREN voor 25 jaar bij oris in dienst is gekomen. Firma J. RUIJSENAARS. Bloemisten. Haarlem, 8 Oct. 1898. GEVRAAGD met Nov. in een deftig gezin eene Keukenmeid, boven de 23 jaar, en eene 2de Meid of Noodhulp voor dag en hacht. Adres franco no. 1773 bij de Uitgevers. Voor de beroemde Tafelbeschult van E. VAN DIJK, Gr. Hout straat, worden nog solide DEPOTHOUDERS gevraagd, legen llinke provisie. De Curator in het faillissement van MARIA PETRONELLA VAX KEULEN, Wed. A. M. SMITS, koopvrouw te Haarlem, maakt be kend dat door het verbindend wor den der Uitdeelingslijst. dit faillis sement is beëindigd. De Curator in het faillissement, Mr. H. Ph. DE KANTER. De Commissie van de Kroningsfeesten ver zoekt, om tot, de finale afrekening te kunnen overgaan,vóór 15 Octo ber e. k. de REKENINGEN, voor zooven e die nog niet zijn ingeleverd, te willen inzenden bij den Pen ningmeester, den Heer £d. DE LANOY, Gr. Houtstraat 93. voor Bruiloften, Vergaderingen en Partgen. Adres: GIERSTRAAT No. 37. Coöperatief. Ter overname aangeboden (voor den prijs van het Boek je) een HUIS. Te bevragen 's avonds na 8 uur. Van Marurnstraat 67. Wekelijk- sche huurprijs 12.20. Te Koop gevraagd: Een goede, degelijke BOK JAS (Koetsiersjas.) Adres D. BINNEN IN A MP. Beeksteeg 8. Voor billijken prijs ter overname aangeboden een HUIS eener Coöp. Bouwvereeniging. Adres te vernemen bij W. ZWART, Clercqstraat 130. aan n w Verkade'sp| ..honingontbijtkoek is verpakt, ^is bedrukt met figuren om uit ^te knipppen. te kleuren enz. N Scheur 't buitenste etiqueter Naf, 't zit los op 't carton en J daarop zijn de prentjes. De t| kwaliteit van den koek is uit getekend en regelmatig, omdat 2 wij steeds qver een grooten voorraad van den besten Jhoning beschikken. In krui- deniers- en cornestiblewinkels ^verkrijgbaar. Prijs 30 Ct. A VERKADE Co., Zaandam. Bouwkundige, beveelt zich aan tot het maken van Bouwplannen in verschillende stijlen. De Cursus in Bouwkundig Tee kenen zal aanvangen Dinsdag 4 October. Een fatsoenlijke Burgerdochter zag zich gaarne geplaatst om als opgeleid te worden, 't liefst in een Banketbakkerszaak. Br. fr. onder No. 1776 aan het Bur. van dit Blad. J. Pörtzgen, Koningstraat No. 38. Opname instantmèe. Specialiteit in Kinderportretten. Onverganke lijke Portretvergrootmgen. Het Atelier is dagelijks geopend hl} elke weersgesteldheid. Te bevragen: GIERSTRAAT37. TE KOOP voor 1'32, een dito eiken voor f18. een eiken Kleerenkast voor f 14. Salontafel f 12, ronde Tafel f10 en een Trap-Naaima- chine voor f10. AdresGasthuisvest No. 23. yee.t Lessen in Üioüsi-em Marmmsbilderen. te geven door het Strijkorkest van het Haarlemsch Muziekkorps op Zondagen Oct. 1898—Mei 1899 in de Concertzaal de Vereeniging« van half drie tot half vijf uur met medewerking van verschillende Vocale en Instrumentale Solisten. Abonnement voorde 15 Matinée's ƒ2.bijkaart op naam van een lid van het gezin ƒ1.Dona- teurskaart, onbeperkt aantal iiuis- genooten, ƒ6.te bekomen bij de bekende Boek- en Muziekhandela ren en bedienden der sociëteit, le Matinee Zondag 16 October. Ch. KRIENS. Zij die lust hebben den CUR SUS bij te wonen tot het ver krijgen van den graad van Kor poraal of Sergeant. worden verzocht zich aan te melden op Maandag 10 October 1898 of Vrijdag 14 Octo ber 1898 tusschen ,8 en 9 ure 's avonds Bureau Schuttersraadka- rner Doelen. De 1ste Luit .-Adjudant 11. E. VAN DER STEUR Algemeen Secretariaat, TE HAARLEM. op Maandag 10 October, 's avonds half negen, in de Groote Zaal van «WETEN EN WERKEN». Oude Gracht. Sprekerde Heer Mr. H. Ph. de Kanter. Onderwerp Kamers van Arbeid. Toegang 5 Cent. Opening der zaal 8 uur. van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. Zondag 9 October '398, Buitengewone groote Volks-" voorstelling, tegen verminderde prijzen. De Zeeroover e« De Sterrenwichelaarster. Fantastisch Melodrama in 8 Tafe-»C reelen en een Apothéose. H| Aanvang 8 uur. L| Balcon f0,75. Stalles enieLogeaj f 0,60, Parterre f 0.50. 2e J^ogeWj f0,40. Gaanderij 0,25. ■iïëv' In het 6de Bedrijf optre-t, den van het Corps de Ballet (9£ Dames.) EERSTE VOORSTELLING door de Nederlandsche Tooneelver-1 eeniging-. L (Goedgekeurd bij Kon. Bosl. van tr 24 Mei 1895) op Maandag 10 Oct. 1898. Spel in 5 ghedeelten op het Woort Al siet men de Luij, men kensse (- niet, van den gheestrijken poeet Gerbrand Adriaansz. Bredero kt Aanvang lljt uur. fa Balcon f2,Stalles i'1,75; le Loge fl,50, Parterre 11,25; 2de Loge 11.Gaanderij fÖ.30. Donderdag 13 October 1898'a u Groote Opera in 3 bedrijven. Muziek van DONIZETTI. Aanvang 8 uur. Balcon f2,50, Stalles f2,25, le Loge f2.Parterre f 1,50, 2e Loge fl,Gaanderij f0.50. ®SJ"* De hoofdpartijen worden gezongen dooi- de Dames CAP- PELLARO en VER Dl en de Heeren LUNARDI (den beroemden bari ton) en FERRARI. Orehestmees- ter CAV. EMANULL NATALE. Woensdag 12 October 1898, 8 uur* en Ents*eé f f,50- Voor Leden van de soc. »Ver- eeriiging«. van de Bacbvereeciging en van de afd. Haarlem der Mij. t. bev. der Toonkunst, en hunne Dames 1.—. Het programma bevat Liederen van SCHUBERT. BRAHMS, etc., Pianocomp. van BEETHOVEN, enz. Tekstboekje 25 Ct. Toegangsbewijzen zijn te ver krijgen bij den Boekh. WILLEM B. VERNOUT Az., Warmoesstraat 10, Haarlem. R. K. Gemengd Koor n Albert Ban. Aanvang der repetitiën, Dinsdag den lien October e.k., des avonds ten acht ure in de bovenzaal der Sociëteit »Vereenigirg«. Oratorium: „Siut Joseph," van J. A. S. van SCHAIK. Aangifte van nieuwe werkende leden bij de Heeren N. A. ANDRIESSEN, Directeur, Bakenessergracht. H. BERN DES, Zijlstraat.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2