NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De avonturen van Friquette. Be Jaargang. Dinsdag II October 1898. ■o. 4688 HAARLEM'S DAGBLAD A T-'-i OT\T^y TTTTTTIiT'-y TSTPTRjIE J~ £3 Voor Haarlem per 3 maandenf 1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummersj, 0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Directeur-Uitgever l -5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer f22. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor lwt BuiientaivlCompagnie Générale de Publkité Etrangm G. L. DATJBE ét Co. JOHN F. JONES, Sua., Parijs SlUs Faubourg Montmartre. - Met uitzondering ran het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plsatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nyrerheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentien van 15 regels 0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zyn Bloemendaal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, bandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. 9TADSN9EUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 10 Oct. 1898. De heer Gerard Zalsman zal mee- erkeu op twee van de drie sonateo- rondeu,die de heeren Meerloo (cellist) Pameyer (piano) te Amsterdam zul- d geven. Op den laatsteu dezer avonden, die eheel aan Brahms gewyd is, zal alsrnan de „Ernste Gesange" van ezen componist voordragen. Twee heeren hier ter stede, welke aterdag j.l. onder Koegras jaagden, iboten dien dag drie wilde zwanen. )it feit mag als eene zeldzaamheid orden aangemerkt ten eerste om- at wilde zwanen zeer moeilijk onder chot zyn te brengen en het boven- ien voor dit waterwild nog bijzonder roeg in het seizoen is. Hun vroege aanwezigheid wordt 'in ook beschouwd als eene voor- ide van een strengen winter. Voetbal wedstrijd. i Zondag had de eerste voetbal-match q dit seizoen op het veld te Heem- tede plaats. De eerste klas-eclubs „H. I C. van Haarlem en „Sparta" van lotterdam zouden zich met elkander meten. Tele belangstellenden waren opgeko men, eensdeels om den belangrijken vedstryd, anderdeels omdat zij de Prinsen van Koetei hoopten te ont moeten. In dit laatste werden zy evenwel teleurgesteld, daar de vorstelijke per- Bonen verhinderd waren de match by te wonen. Te 2 uur precies nam de wedstrijd in aanvang. Reeds bij 't begin werd floor „H F. C." éen goal behaald. Hoewel van beide kanten met geest drift werd gespeeld, gelukte hetgeen ran beide clubs den stand voor half time te veranderen, zoodat deze bleef -0. De „H. F. C." bleek sterker dan Sparta, daar de bal voor 't meeren- deel op het veld van laatstgenoemde kleef. Na half-time werd dit dan ook be waarheid. In zeer korten tijd trapte „H. F. C." er nog 2 goals bij, zonder dat het Sparta mocht gelukken maar een eokele te behalen. Bij time te half- Tier was de stand H. F. C. 3, Sparta 0. De goals werden gemaakt resp. door de heeren van Gogh, Bosch en van Waveren. AIMMEIHI-AIKD. HAAGSCHE BRIEVEN. Het is een oude e<n, laat ik er bij voegen. goede gewoonte om de namen dergenen die zich jegens stad en Lande Terdiensten hebben verworven, te ver eeuwigen, door naar hen straten te be noemen. In de residentie heeft men, in den loop van jaren, door het geven van na men aan straten geheele wijken als het ware een bepaald cachet gegeven en tevens meer het doel bereikt, dat aan het benoemen van straten ten grondslag ligtvergemakkelijking van 't verkeer. Het is bv. duidelijk dat de Rubensstraat moet worden gezocht in het schilderskwartier, de Borneo-straat in den Archipel, de Helmersstraat in de dichters-, de Piet-Heinstraat in de Zeeheldenwijk, de Coenstraat in het gouverneursgedeelte. Als men nu een maal weet -en dat leert men spoedig waar elk dier wijken te vinden zijn, dan wordt het zoeken naar een bepaal de straat wel gemakkelijker. Voor het systeem dat te dezen aan zien sedert jaren in den Haag wordt gevolgd is dan ook alles te zeggen. Een nieuwe wijk is de zg. „Vorstinnen- wijk", gelegen aan het uiteinde van den Bezuidenhout. Men vindt er de Emma, en Wilhelmina-straten o.m. Nu wilden B. en W. ook een viertal stra ten de namen geven van de vier geana/- linnen van den grooten Zwijger. Tegen dit plan had de ..Residentiebode" be zwaar geopperd en een der geestver wanten van het katholiek orgaan ver zette er zich in den Raad tegen, dat een der straten den naam van Anna van Saksen zou dragen Nu wil ik wel zeggen, dat daarvoor veel pleitte, voor den tegenstand bedoel ik. Deze Vorstin was geenszins een bra ve ejchtgenootezij bedroog Oranje, heulde met den vijand en eindigde het leven in een aanval van delirium tre mens. Geen model van moraliteit. Toch was de geachte tegenstander uit een historisch oogpunt niet gelukkig, toen hij als plaatsvervangster Maria van Bourgondië of Jakoba. van Beieren aan beval, die evenmin als modellen van zedelijkheid konden gelden. In den grond had hij gelijk vind ik en on gelijk hadden de heeren die beweerden, dat de Raad niet in beoordeeling mocht treden van een historische figuur. Krach tiger zouden zij gestaan hebben, indien zij dit argument hadden gebezigd Anna van Saksen was de moeder van Prins Mauri ts, den man van on- sterfelijken roem in onze historie. En dat is al verdienste genoeg! Maar het valt lastig om met onze Raadsheeren op te schieten. „Opschie ten" is trouwens een woord, dat een Haagschen gemeenteraad niet past. Eerst nu bv. zal er geageerd worden tegen de eigenaren van perceelen aan de te dempen Elandsgracht een werk waartoe jaren geleden is besloten die niet in minnelijke onteigening wilden treden. Een werk waarvoor de gelden ook reeds jaren geleden zijn gevoteerd, de verbeterde rioleering, is thans een eind je gevorderd, maar men kan er niet mede vooruitkomen wegens voortduren de geschillen van bevoegdheid met an dere autoriteiten. Op grond van derge lijke geschillen is een derde groot open baar werk, de aansluiting aan de pro vinciale vaart., sedert maanden geheel gestaakt. Het is ook pas een kleine tien jaren oud En nu wil ik van het tramwegvraag- stuk nog maar m het geheel niet. spre ken. Burgemeester Roest, voorzitter der commissie ad hoe, zat er geheel in. Hij ging heen en zijn waarnemende vervan ger liet het werk liggen. Burgemeester de Beaufort leefde te kort om ook maar summier op de hoog-1 te te komen. Diens waarnemende opvol-1 ger deed er weder in 't geheel niets aan. En burgemeester van Harinxma, die precies in de voorbereiding voor de in huldigingsfeesten vjiel, liad nog geen tijd om aan deze quaestie te beginnen, die hoofdzakelijk loopt over drie zaken verlaging van het bespottelijk hoog ta- rief, dubbel spoor, en electrische trac-j tie (trolley-systeem)of andere trekkracht. Inmiddels zijn twee omnibus-onder- i nemingen, te samen ruim 4000 passa- giers per dag vervoerende, bezig een der j beste tramlijnen een doodende concur-; rentie aan te doen hetgeen de Tram- j ^maatschappij nog minder toeschie- i telijk maakt. En inmiddels neemt, op de lijn Haag- j Loosduinen, de gastram, naar het inj Engeland gebezigd systeem, het pu- j bliek in zoodanige mate voor zich in, j dat de tegenstand tegen het trolley- j stelsel gaandeweg verdriedubbelt. Deze trams van de Anglo-Dutch Gas- Traction Company mogen niet in eenj adem genoemd worden met de verfoeie- lijke rammelkasten in Maastricht, van een totaal verouderd Duitsch systeem. Men kan evengoed een trekschuit ver gelijken bij een boot van de Lloyd. Geen schudden, geen reuk niets hin derlijks, maar uiterst comfortabel rij den— en goedkoop. Er is een aanvraag om concessie voor een nieuwe lijn bij den gemeenteraad ingediend. Dat zal een prikkel tot spoed zijn voor de oplossing van het geheele vraag stuk misschien. Maar 't zou verkeerd zijn om zich il lusies te maken H. A. GANUS Jr. consul, ridder der Orde van Wasa van Zweden. H. P. J. Tutein Nolthenius, burge meester van Apeldoorn, bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Bevorderd: tot commies der posterijen van de 2e kl. J. van Essen, thans commies der posterjjeD van de 3e kl.; en tot commies der posterijen van de 3e kl. de commiezen der posterijen van de 4e kl. J. Brandon Bravo en J. P. Weiman. De Europeesche faselier J. M. Ronken alsnog, ter zake van zijn ge drag bij de krijgsverrichtingen in Atjeh en onderhoorigheden gedurende bet tijdvak van medio November 1896 tot en met Augustus 1897, benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Wil lemsorde. De beer mr. A. Loudon, waarne mend referendaris, chef derafdeeling Ai. aan het Departement van Koloniën, aangewezen als commissaris bedoeld in bet tweede lid van artikel 110 der Grondwet, met opdracht om den Minister van Koloniën bij te staan bij bet behandelen van het ontwerp eener Indische mijnwet in de verga deringen der Staten-Generaal. Aan den korporaal der infanterie van het leger in Nederlandscb Indië M. H. Roloff, vergunning verleend tot het dragen van de Fransche kolo niale medaille met den gesp Senegal en Soedan. Prof. Stoeder. Onder talrijke en veelzijdige blijken van belangstelling herdacht prof. W. Stoeder te Amsterdam Zaterdag den dag waarop bij voor 20 jaar bet hoog leraarsambt in de artseuybereidkunde en receptenleer aan de universiteit aldaar aanvaardde. In 1897 werd de haven van Curagao niet door vreemde oorlogsschepen be zocht. Het aantal schoolgaande kinderen op Curasao bedroeg by het einde van 1897 3582dat op de andere eilanden der kolonie te zamen 1973. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Aan de navolgende personen ver gunning verleend tot het aannemen der onderscheidingen achter hunne namen vermeld, te weten: Vrouwe M. E. M. baronesse van Znylen van Nyevelt, echtgeuoote van jonkheer mr. 'O. D. van der Staal van Piershil, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Hare Majesteit de Koningin te Constanti- nopel, de eerste klasse der keizerlijke orde „CbefakaV; de heer Christian Hen rich Sommer, vice-consul der Nederlanden te Altona, ridder der Orde van de Eikenkroon van Luxemburg; de heer R. A. Buisman, president der Nederlandscbe Vereeniging van Liefdadigheid te Parijs, ridder van het Legioen van Eer van Frankrijk; de heer Eduard Pinner, secretaris dier Vereeniging en de heer Israel Juda Boas, penningmeester van meer genoemde Vereeniging, Officier de "instruction Publique de heer G. de Jager, ingenieur te Brussel, officier der Orde van Leopold van België; de heer W. J. Oudendijk, leerling- Kol. verslag West-Indië. Aan het Koloniaal Verslag van 1898 is omtrent West-Indië bet vol gende ontleend De getalsterkte der bevolking op einde 1897 was als volgt: Curasao 29260, Bonaire 4677. Aruba 9191, St. Martin (Nederl. ged.) 3984, St. Eusta- tius 1440, Saba 2153. totaal 50705. waarvan 7927 Hervormden, 42946 Roomsch-Katholieken en 831 Israë lieten. Van de geboorten waren in 1897 in echt: op Curasao 374, Bonaire 111 Aruba 200, St. Martin (Ned. ged.) 53, St. Eustatius 22, Saba 45buiten echtresp. 678, 117, 109, 33 en 12. Orde en rust bleven in 1897 in de kolonie ongestoord. In 1897 viel op de eilanden Curasao, Bonaire en Aruba weinig regen, op de bovenwindscbe eilanden daaren tegen was de regenval overvloedig. In de maand Februari 1897 deed de gouverneur eene inspectiereis door het 4de en 5de districtde wegen en de gesubsidieerde scholen der zusters van liefdadigheid werden bezocht. De wegen werden in goeden staat bevonden en de scholen gaven alle reden tot tevredenheid. Nat. Kleederdrachten-ten- toonsteiling. Naar het Hbld. verneemt, blyft ook ie tentoonstelling van Nationale Klee derdrachten in het Stedelyk Mnsenm te Amsterdam gednrende de geheele maand October geopend. De toegangs prijs a f0.25 zal bly ven gehandhaafd, om niet alleen de vreemdelingen maar iedereen in de gelegenheid te stellen kennis te maken met deze merkwaar dige verzameling van ongeveer 250 Nederlandsche volksdrachten. De tentoonstelling ondervindt voort durend groote belangstelling (onge veer 10,000 bezoekers), waartoe ook de Indische af deeling veel by draagt. Bakkersbeweging in den Haag. Een 200-tal bakkersgezellen te 's Gravenhage ontevreden dat een bakkerspatroon daar ter stede inbreak maakte op de Zondagsrust, door V6rsch brood te leveren aau sommige hotels aldaar en te Scheveuingen en aan een geaccrediteerd diplomaat, tracht ten Zondagochtend reeds zeer vroeg het bezorgen van brood te beletten door voor de woning van den bewus- ten patroon saam te scholen en te betoogen tegen de schending van de Zondagsrust. Ook vergezelden zy den bediende, die het brood ging bezor gen, naar de woningen der klanten en trachtten daar gehoor te vinden by de bewoners met het verzoek, om op den rustdag thans en ook voortaan geen brood meer in ontvangst te nemen. De politie belette hun echter in dit voornemen en hield de betoogers op kalme wyze op een afstand. Tegen elf uur in den ochtend ver spreidden zich de betoogers. Een droevig einde. De 91-jarige oud-stryder W. Kools te 's Gravenhage vierde Zaterdag met zyne vrouw bet zeldzame feest van hun 65-jarig huwelijk. Het einde van den feestdag was droevig: de oude man stierf des avonds plotseling. Bedorven vleesch. Donderdagmorgen werd een te Goes wonende, ruim 50-jarige vrouw door een buurvrouw dood op den grond liggende gevonden. Haar man en zoon lagen ziek te bed en zij had zich op den grond daarvoor ter ruste gelegd. By alle drie de personen hadden zich ver schijnselen van kramp voorgedaan, die worden toegeschreven aan het ge bruik van vermoedelijk minder goed vleesch en de zoon van de overledene is zeer ernstig ziek. Ook by andere personen, buiten dit gezin, die van datzelfde vleesch gegeten hebben, de den zich ziekteverschijnselen voor. Ontdekt. Men had vermoeden op een 22-jari gen jonkman te Garyp. dat hy wel niet geheel onbekend zou zyu met da inbraak aldaar deze week bij den land bouwer Mulder gepleegd, terwijl deze met zijne vrouw was gaan melken. Er was ontvreemd f 600 aan bankpa pier, benevens 6 goudstukken en 5 nieuwe guldeus, wat alles bestemd was voor landhuur. Men ging bij bedoelden jonkman geld wisselen,en waarlijk, hy gaf onder meer een nieuwen gulden. Des anderen daags was er reeds zóóveel aanwij zing, dat de politie nader ging onder zoeken en bet geld by hem onder de dakpannen opspoorde. Hy is gevan kelijk naar Leeuwarden gebracht. Spor* sïi ftfedsfHjrten. Biljarten. Fr. G." spreekt in Sport ira Bild met groote waardeering over de biljart- sport iu ons land. Hy doet dat in verband met de mededeeling dat de nestor van de Dnitsche biljart-mata dors Georg Mósslacher, in gezelschap van P. Nitzsche, deze maand een reis door Earopa begint met een bezoek aan Nederland. De heer Nitzsche is meermalen in ons land geweest, en hy verklaart dat hy ner gens beter zag biljarten onder uit stekende omstaudighed' Volgens hem wordt hier meer biljart gespeeld dan in Duitschland, en byna even veel als iu Engelaud. Ook zyn hier te lande biljartzalen, zooals Duitsch- land ze niet heeft, café's in Amster dam en Den Haag waar in één zaal 18 a 20 biljarten staan. In de Ker- kau-academie te Berlijn zyn er ook wel zooveel, maar die staan niet ia één zaal. In den Haag is voorts nog een biljart-salon met 18 biljarten, on der leiding van den kampioen Smyth. Ook de Nederlandsche meester- spelers behooren tot de voornaamste van de wereld. De voornaamste van hen is zeker altyd volgens Fr. G. Harry Wilden te Amsterdam, die daar een biljart-academie heeft, waar de voortreffelijkste biljarten uit heel Nederland zyn te vinden. Wilden's seriën reiken in een vrye party tot 1100 punten. Maar niet in de eerste plaats het aantal punten, vooral de wyze waarop hy zyn serieën maakt wekt de grootste bewondering van alle deskundigen. Zyn karamboles zijn steeds even zuiver, zyn spel is altyd rustig en elegant. Wat zijn geschoold- zijn betreft, volgens Nitzsche is dit met dat van Mösslacher te ver gelijken. Op Wilden volgt Smyth, die serieën van 500 punten maakt. Beide spelers verstaan tal van voortreffelijke kuust- stooten. Het kunst- en pbantasie-spel wordt het best vertegenwoordigd door J. de Schepper. In heel Duitschland en Oostenrijk zyn slechts twee spelers die in een vrye party ffieer dan 1000 pnnten in ééne serie kannen maken (Kerkau Berly'n Trebar Pest)dat het klein FEUILLETON. Friquette kon haar ledematen vrij Wegen men had haar niet zoo als Btrca gekneveld. Het was een totale onmogelijkheid «a te ontsnappen, want de tent werd floor woest uitziende negers, met lan sen en geweren gewapend, bewaakt. En het jonge meisje vroeg zich in weerwil van haar moed angstig af „Wat zal er van ons worden Barca had slechts één woord geuit, lat bij den Muzelman den toestand ;eheel verklaart: nl. „Mectonb Dat staat geschreven!" Daarop was hij in een minachtend Ülzwijgen vervallen en wachtte met ijn gewone kalmte de verdere gebr aiissen af. Vluchten was niet mogelijk, er moest üs een wonder gebeuren, wilden de twee slachtoffers aan de ruwe handen der roovers ontkomen. Toen het klaarlichte dag was, traden eenige negers de tent binnen en een van hen, die een weinig Fransch sprak, wendde zich op ruwe wijze tot de gevan- genen. Barca haalde de schouders op en keerde het hoofd naar de gevlochten mat, die als muur dienst deed. De tolk droeg een koperen kruis om den hals, dat of aan een Christen ont stolen was, of als bewijs moest dienen, dat hij zelf tot de christenen behoorde. Bij het zien van dat kruis kreeeg Friquette weder hoop en zeide „Gij vraagt mij wie ik ben en wat ik in uw land doe. Ik ben een Fransche van geboorte en verpleeg zieken en gewonden." De tolk vertaalde den zin en ant woordde „Gij rijt dus een vijand van ons?" „Zijt gij Christen?" vroeg het jonge meisje zijn vraag ontduikend „J a. „Welnu, ik ook. Waarom zoudt gij mij, die hetzelfde geloof als gij belijdt dan kwaad doen?" De tolk liet zich door dat gezegde echter niet. van zijn stuk brengen. „Gij gelooft niet hetzelfde als ik... ik ben methodist gij moet sterven... Gij zijt Roomsch en een. Fransch on derdaan... dus genoeg redenen om den dood te verdienen." Friquette antwoordde op zoo'n dom niet, maar trok de schouders op. Dit gebaar, waarvan hij de minach tende beteekenis maar al te goed. be greep, maakte den kerel woedend en hij hief zijn vuist op, uitroepend „Jij! Fransch canaille... met mij spotten... wacht... dat zal ik je aflee- ren." Hij liet zijn hand met kracht op het jonge meisje vallen. Friquette's bloed begon te koken. De tent was vervaardigd van stevig riet, dat veel overeenkomst met rotting had. I Zij trok er een stok uit en liet hem zonder er bij te denken, dat de kerel I haar op staanden voet zou kunnen ver- moorden, met krachtige slagen op de i gestalte va.n den neger neer dalen, i Een diepe snede vertoonde zich ter- i stond op de wang van den zwarte, j Hij uitte een kreet van pijn en woe de en durfde niet voor de tweede maal slaan. „Vuile neger!" snauwde Friquette hem diep verontwaardigd toe. „Daar!... daar... vuile kerel!" tot- En zij geeseJde hem het dat het bloed er langs vloeide. De neger, die door deze pijnlijke be handeling weer tot de orde geroepen was begon eerst te huilen en toen als een rietje te beven. Dat kleine, tengere meisje, dat naar men dacht geen vlieg kwaad kon doen, kwam woedend tegen de beleedigii^j op en sloeg als een sterke kerel. Een neger heeft den aard van een Chinees. Als men hem smeekt, wordt hij brutaalmaar laat hem de zweep eens zien of neg liever voelen, en hij wordt zoo gedwee als een lam. De tolk, die op deze wijze ten aan zien van al rijn rasgenooten flink was afgeranseld trad in him midden terug, de pijn levendiger voelend dan de ver nedering; groote tranen biggelden langs rijn zwarte wangen en rijn geheele lichaam schokte nog van de snikken. Friquette, met haar stokje in de hand, stond als dierentemster voor hem en zag de groep moedig aan, terwijl Barca verrukt over de straf, die rij den neger had toegediend, haar toefluisterde „Bono... bono, Sida. Gij moedig rijt als mijn mevrouw de kcdonelsche. En Friquette antwoordde nog steeds verontwaardigd .Beweer nu nog eens dat alle men- schen gelijk rijn! Hij is wel lief, mijn zwarte broer!" Maar de tolk had nog een bood schap aan de gevangenen over te bren- n. Op bevel van een ouden man, die aan melaatschheid in den hevigsten graad leed, en hun aanvoerder scheen te rijn, wendde hij zich weder tot het jonge meisje en haar metgezeL Hij zeide hun, dat zij op him eigen houtje oorlog voerden, rieken en ach terblijvers aanhielden, van al hun be zittingen beroofden en ze allen zonder onderscheid op hingen. „En," voegde hij er bij met een dui- velscheoi lach; „gij zult morgen aan een grooten mangaboom worden opge hangen. Ja... ja... gehangen met de anderen. Dat zal mooi staan.een mangaboom, met een opgehangen Franschman..." In weerwil van haar moed kon Fri quette bij deze woorden, die geen ijdele bedreiging waren, een huivering niet on derdrukken. Die straf deed haar in woede ontste ken. ik... dat zullen wij eens zien- En jij Barca, zal jij je laten ophan gen?" De Kabyl toonde haar rijn ge boude* handen en blies ols een kwaadaardige kat. „Je hebt gelijk! Als wij alleen zijn zal ik je banden doorsnijden en vrij zullen vechten, totdat wij er bij ■eer- vallen, niet waar Barca „Ja Sida. Wel doodgeschoten wil worden maar niet gehangen!" HOOFDSTUK X. De boom met de gehangenen. Tree- se lijk toon eel. Nuttel ooze plannen. Barca gebruikt rijn laatsten maaltijd. Friquette wil zich zelf dooden. Herinnering aan Gribouilla. Een plan. Scheikunde. Vreemd schijnsel. De lichtende groep. De vlucht. In weerwil van hun zeer begrijpelij- ken angst, hadden Friquette en Bare» grooten honger. Do Hovas, die heen niet wilden ver zwakken om des te meer genot van hun strafoefening te hebben, brachten hun eten kort na het dramatische onderhoud. Zij kregen een groote schaal rijst

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1