NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. De avonturen van Friquette. IGe Jaargang Zaterdag IS October 1898. ■o 4692 HAARLEM'S DAGBLAD -AJBOisrisrEnvcEnsrT'SFE,! crs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waai* een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden„1.30 Franco door het geheelo Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 ■Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 „de omstreken en franco per post 0.371/2 ADV Hi^.'l'hlISCTT-FfrKr- Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat W, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever j. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Püblicité Etrangère G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONES, Suae., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering- van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiön en Reclames betreffende Handel, Nijverheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiön van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zynBloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; Svaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER VelsenW. J. RU IJ TERBeverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiön aan. Aan hen die daarop zyn ge abonneerd, wordt hierbij verzonden No. 42 van het Weekblad voor de Jeugd. i (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platon en j een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prys per 3 maanden is slechts 60 Cents.) den landbouwer A. van den Berg te Zuid Schalkwijk ontvreemd twee kazen ieder wegende 14 pond, twee gekleurde dekens, een rijtuiglantaarn en een zweep. OfticieeSe Berichten» Burgemeester en Wethouders van I Haarlem, I Doen te weten, dat van heden op allo werkdagen, van des voormiddags i 10 tot des namiddags 4 uur, tot 27 j sOct. o.k.. 's namiddags ten 2 ure, ter .„gemeente-secretarie ter visie zyn ne- dergelegd, het ingekomen verzoek-: schrift met de bylagen van G. de Vries om vergunning tot. oprichting pan eeoe bakkerij in het perceel aan de Maerten van Heemskerkstraat, van C. P. Kaiser firma Paul C. Kaiser om vergunning tot oprichting van eene in het perceel aan de Zjjl- straat 14, van de Wed. G. Houtkamp om vergunning tot vernieuwing van de kleerendrogefy in het perceel aan bet Zuider Buiten Spaarne 28 26, van dr. P. M. Heringa ora vergunning ïi tot het plaatsen van een tweeden gas motor in de inrichting tot het slijpen en vernikkelen van metaalwaren en het verplaatsen dier inrichting naar het benedengedeelte van het perceel aan de Bakeuessergracht no. 69, en dat op den 27n October e.k. des, namid dags ten 2 ure op het Raadhuis der f-gemeente de gelegenheid zal worden 'i gegeven, om ten overstaan van het le gemeente-bestuur bezwaren tegen het oprichten dezer inrichtingen in te e brengen. Haarlem13 Oct. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. Burgemeester eu Wethouders van Haarlem, Maken bekend: dat op Vrijdag den 18en November 1898 een verkiezing zal plaats hebben van vjjf leden vau de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze ge meente, waartoe door kiesgerechtigden voor die Kamer stembriefjes kunnen worden ingeleverd ten Raadhuize, van des voormiddags 9 tot des namiddags l uur. Haarlem, 13 Oct. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secrelans, PIJNACKER. STADSMSEÖ WS fierste en derde pagina. Haarlem, 14 Oct. 1898. In den nacht van Woensdag op Donderdag j.h zijn van het erf van Liederavond Messchaert—Röntgen. Het is toch onverklaarbaar dat ons concertpubliek nog steeds toont, zoo weinig te voelen voor die kunstuitin gen van intiem karakter, waarbij wel iswaar een klein getal uitvoerenden optreden, maar die daarentegen meest al een maximum vau zuiver kunstge not opleveren. Zelfs Woen dagavond toen, in de Concertzaal der .,Vereeuigiug", bet zeldzaam begaafd en in 't muzikaal Europa hoog aangeschreven kunste naarspaar Messchaert—Röntgen zich zon doen hooren, bleven verreweg- de meeste plaatsen in onze gezellige, maar toch niet zoo bovenmatig ruime con certzaal onbezet. Wat hiervan de re den mag zijn laat ik te zeggen over aan die 't weet. Ik weet en zeg alleen dat de wegblijvers van Woensdag avond zich veel, zeer veel hebben ontzegd. Want men moge al vaak lie deren met pianobegeleiding hebben hooren voordragen zóó gezongen en begeleid als Messchaert en Rönt gen dit verstaan, wordt ook het een voudigste, mits waarlijk gevoelde lied eeD weldaad voor liet meest verwende oor en liet krachtigst ontwikkelde kunstverstand. Of ging er geen mach tige emotie uit van die vier geniale liederen van Hugo Wolft' en bieef de naïve, verfrisscheude poëzie van Lo we's Ballades zonder bekoring? Is het misschien iets alledaagsch Beet hoven's Sonate op. 90 zóó innig ge voeld, zoo weergaloos klankschoon te hooren vertolken als hier geschiedde? Neen, om waarachtig te genieten, om diepe indrukken van schoonheid op te doen behoeft aan de uitvoering die men bezoekt geen groot getal kunste naars mede te werken. Ook door ge ringe uiterlyke middelen kan zich bet groote en verhevene soms heerlijk openbaren. Voor deze waarheid was ai thans hot eerste deel van den Lie deravond een sprekend getuigenis. Maar ook in het tweede deel werd bij minder hooge vlucht van gedach ten nooit te kort gedaan aan de eischen van schoonheid en goeden smaak. Zelfs daar waar, zooals in de Tranendichtjes, de ironie of zooals in eenige van Zweers' sympathieke „Liedjes der Liefde" het naif-boertige moet worden uitgedrukt en hoe eenig verstaat onze meesterzanger die moeielyko kunstwerd geen enkel oogenblik de waarheid van expressie geweld aangedaan of het schoonheids gevoel beleedigdintegendeelde onmogelijkste, de belachelijkste ge moedsstemmingen vinden bij Mes schaert en Röntgen haar uitdrukking in tonen die met den adel der kunst in volkomen overeenstemming zijn. Voor zoover het bier gezegde de vertolking van mjjn eigen werk be treft, breng ik den hooggeëerden kun stenaars mftn oprechten dank. Behalve de reeds genoemde werkon vermeldde het programma „Ein Cyclus von Pbantasiestücke (op. 5)van Jul.: Röntgen. Ook in deze compositie trad de door en door muzikale persoonlijk-1 heid van den pianist-componist iu een helder licht. Aityd boeit zijn werk door welluidendheid en afronding van vormenkele nummers bet laatste i niet het minst zijn bovendien be- laugwekkend door groote expressieve kracht. Dat het instrumentale gedeelte van den avond zooveel tot den rijkdom van bet geheel bijdroeg, danken wy behalve aan den eminenten klavierspe ler zelf, ook aan den prachtigen Lipp- vleugel. die door den heer P. v. Ooy voor deze uitvoering was beschikbaar gesteld. PHILIP LOOTS. Sigrid Arnoldson. Van den Nieuwen Muziekhandel te Amsterdam ontvangen wij het na volgende schrijven Ter voldoening aan uw verzoek om nadere opheldering omtrent de in uw blad behandelde quaestie „Sigrid Ar noldson" deelen wij u mede, dat bij het door onze bemiddeling tusschen de zangeres en de directie van de Nederlandsche Opera gesloten con tract alleen werd overeengekomen het geven vau gastvoorstellingen te Am sterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. Verder werd in dat contract de bepaling opgenomen dat over het geven van voorstellingen, in andere dan de genoemde stoelen, nader kon worden onderhandeld. Wij die uitsluitend de corres pondentie met Sigrid Arnoldson, om trent haar optreden in Nederland, hebben gevoerd, geven n de verzeke ring dat over eene operavoorstelling te Haarlem geen gedachten werden gewisseld. Wel werd 11. Zondag 9 Octobor, toen de zangeres te Amsterdam was aangekomen, de mogelijkheid van het geven eener voorstelling te Haarlem in het kort besproken, doch van dit plan werd door den impresario der diva dadelijk afgezien. Vóór deze eerste bespreking is er vau eene opera-voorstelling geeri oogenblik sprake geweest en werd dan ook reeds in de vorige week do concertzaal der „Vereeniging" door onze vertegenwoordigers te Haarlem gehuurd voor het geven van een con cert op Zaterdag 15 October a. s., waartoe wij de opdracht hadden ont vangen. Oin geen schade te doen aaö de belangstelling uwer stadgenooten voor dit concert, moesten wij dus wel de berichten betreffende het optreden in een opera-voorstelling tegenspreken. Wanneer echter werkelijk voor het geven van eene gastvoorstelling met de directie van den Schouwburg te Haarlem mocht zijn onderhandeld of gecontracteerd, is zulks geschied zon der machtiging van Sigrid Arnoldson of haren impresario. den we heden zien aau eenige zeer fraai bewerkte voorwerpen. Het is wel te betreuren, dat dit smaakvolle werk niet nog meer be oefend wordt; wat zou dat een prach tig werk zijn voor onze jongelui, om zich in ledige uren Diet alleen aan genaam, maar ook nuttig bezig te houden, daar het hoofd en hand bei de oefent in het ontwerpen van fraaie versieringen. Hierdoor wordt de smaak aanmer kelijk verhoogd. Het is daarom een verblijdend be richt, dat de maker van deze schoone zaken zich disponibel stelt om ODge- oefenden in deze kunst in te wijden. Bij den heer Vernout, in de War moesstraat 10, zijn alle gevvenschte inlichtingen te bekomen en tevens de voorwerpen te bezichtigen. Nat. Bond voor Vreemde lingenverkeer. In de Donderdagmiddag gehouden bestuursvergadering van de Vereeni ging tot Verfraaiing zijn benoemd tot vertegenwoordigers dier vereeniging, op de 2de algemeene vergadering van den Nationalen Bond voor Vreemde lingenverkeer in Nederland, de heeren .7hr. J. J. Sandbcrg ea H.D. Tjeenk Willink Jr., resp. penningmeester en 2de secretaris van meergenoemde vereeniging. Bedoeldo vergadering zal worden gebonden te Leeuwarden op den 22en en 23en October e. k. Aldaar zal behandeld worden als punt 8 der agenda een voorstel vau het Bestuur (van den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer in Neder land) tot organisatie van eene perio dieke reclame in buitenlandsche geïl lustreerde bladen. Gisteren Donderdagnamiddag te ruim 5 ure is een 7 jarig meisje J. Vis ser, wonend Zuidpolderstraat, spelende door eigen onvoorziebtigueid aan den Burgwal te water geraakt, maar spoe dig door twee knapen van 13 en 14 jaren in een bootje gered. Dat de Houtsnijkunst ook thans nog gelukkige beoefenaars vindt, kon- pO) j Zij poinsde totdat haar hoofd eri suf van werd, zonder tot de conclusie te komen of zij den jongen man lief ge noeg had om zijn vrouw te worden. I Plotseling begon zij hardop te lachen zij. de avontuurlijke Friquette een be-:. drijvige huisvrouw Toon viel het haar in, dat de boot over twee dagen Marseille aandeed. Zou Verve!les terstond door naai- Parijs gaan 1 Boos op zich zelf dat- haar ge dachten steeds tot den jongen officier! terugkeerden, besloot zij naar boven te gaan m het hem zelf te vragen. Do avond was intusschen reeds geval len hier en daar flonkerde een ster aan den Hemel en bij het schijnsel van de lantaarn, die bij den achtersteven hing zag zij iemand over de verschan sing leunen. De kapitein liep hot dek ■op en neder, de matrozen waren bene den om te eten en de meeste passagiers zaten, enkele uitgezonderd, die op het voordek wandelden, in de kajuit. Zij bemerkte den jongen Vervelles niet, maar hot veel te mooi op het dek vindend om terstond weer naar beneden te gaan, besloot zij een, praatje met den raan aan den achtersteven, in wien zij den bootsman meendo te herkennen, over het weer te maken. Toen zij nog een paar pas van de voorovergebogen gestalte 'verwijderd was, keerde deze, voetstappen hoorende naderen, zich om. Een donkere blos klem-de Friquetie's wangen. Hoe had zij zich toch een oogenblik in die hooge gestalte kunnen vergissen, want het was niemand anders dan Ver- velles. ..Welk een heerlijke avond!" zeide hij haar de hand toestekend. „Kwaamt gij ook nog een luchtje scheppen." „Ik zag u voor den bootsman aan, dien ilc over het weer wilde raadplegen," antwoordde zij eenigszins verlegen. „O 1 maar dat kimt gij mij ook doen," zeide hij op vroolijkcn toon. Friquette antwoordde niet. Hoe voel de zij zich toch zoo verward? Nog nooit te voren, al was het gevaar- nog zoo groot geweest, had zich een dergelijk verlegen gevoel van haar meestor ge maakt. „Hoe het weder voor mij zal zijn, kan ik u wel zeggen," ging hij ernstiger voort. „Morgen en overmorgen zal het zonnetje voor mij nog schijnen, maar dan... moet het dan altijd somber voor] mij blijven, Friquette?" Zij zag hem niet aan om de tranen, die in haar oogen opwelden, te verbcr- gen. II greep haar hand en zij trok ze niet terug. Toen zij haar hoofd naar hem op hief, en in de open, blauwe oogen keek. werd baar alles duidelijk. Bewondering, eerbied en medelijden waren saamgc- smolten tot liefde. „Nu. Friquette," drong hij zacht, „wilt gij mij gelukkig maken en mijn vrouw worden?" Een antwoord was niet noodig, liij las het reeds in haar oogen. En zwijgend, te gelukkig om te kunnen spreken za gen zij naar de prachtige lucht boven hen en de kalme, zacht kabbelende golf jes, de stomme getuigen van hun geluk. EINDE. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, de heer F. H. van Malsen, voorzitter van den arbeids raad voor de bouwvakken te 's-Gra venhage; tot hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat der 2e klasse C. B. Schuurman, thans ingenieur der 1ste klasse. Bevorderd: Tot hoofdingenieur van den Rijks waterstaat der 1ste klasse B. Hoogen- boom, thans hoofdingenieur der 2de klassetot ingeuieur vau den Rijks waterstaat der 2de klasse H. van Oordt, thans ingenieur der 39klasse; eu tot iDgenieur vau den Rijkswater staat der 3e klasse P. Hoogenboom, thans adspirant-ingenieur. Eervol ontslag verleend met ingang van 1 November, aan den beer dr. A. H. Pareau, leeraar in de natuurwetenschappen aan de Hoogere krijgsschool, op zijn verzoekmet ingang van 16 October 1898, op ver zoek, aan P. Timmermaus als adsistent voor de gynaecologie aan de Rijks universiteit te Utrecht, en M H. Damme, als assistent voor de natuur kunde aan de polytechnische school te Delft. De Minister van Waterstaat, Han del en Nijverheid heeft bepaald, dat, met ingang van 1 November de na te noemen ambtenaren van den Rijks waterstaat zullen dienst doen als volgt: de hoofdingenieur der 1 ste kl. R. O- van Manen, thans in het 9e dis trict te Haarlem, als hoofdingenieur belast met het beheer der groote ri vieren, ter standplaats's Gravenhage; de hoofdingenieur der 2e klasse P. H- Kemper, thans in het 7e district te Maastricht, als hoofdingenieur in het 9e district, ter standplaats Haar- lem de benoemde hoofdingenieur der 2e klasse C. B. Schuurman, thans j arrondissements-ingenieur te Dor- 1 drecht, als hoofdingenieur in het 7e district, ter standplaats Maastrichtj de ingenieur der 1ste klasse N. A. M. van den Thoorn, thans arrondisse ments-ingenieur te Amsterdam, als ingenieur in het 4e rivier-arrondisse ment, ter standplaats Dordrecht, en de benoemde ingenieur der 2e klasse H. van Oordt, thans dienstdoende onder de bevelen van den hoofdin genieur in het 6e district te Hensden als arrondissements ingenieur iu hot arrondissement Amsterdam van het 9e district, ter standplaats Arasterdam. De Minister van oorlog maakt be kend, dat het blad no. 30 ('s Graven hage) der Cbromo-Töpograpbiscbe Kaart dos Rijks op de schaal van 150,000 met belangrijke wijzigingen is herdrukt. Audiëntie. De gewone audiëntie van den mi nister van binnenlaudsche zaken zal op Zaterdag 1-5 October niet plaats hebben.- De Rijksmiddelen. De Inhukligingsfeesten blijken van invloed te zijn geweest op den loop der rijksmiddelen in September. Gedurende eenigen tijd hebban zij eene .vertraging veroorzaakt in heb gewone dagelijksche verkeer, waarvan de uitwerking duide lijk valt waar te nomen in lagere op brengst van middelen als de invoerrech ten eu de loodsgelden, tot op zekere hoogte ook de póstcrij. Anderzijds waren de feesten voor eenige middelen oorzaak van ruimer vloeien. Zoo bij do telegra fen. En ook bij de accijnzen. Opmerking verdient het intusschen al dadelijk, dat bij do laatstgenoemde groep de stijging geenszins groot is. en dat men zelfs bij het gedistilleerd, in. plaats van eene hoo gere eene lagere opbrengst dan in hot vorige jaar aantreft. Tegelijkertijd is het in de September maand slap geweest met betalingen op de aanslagen in de directe belastingen. Voor het personeel kwam 8J ton. voor de vermogensbelasting 1 ton minder in dan verleden jaar. Bij de indirecte be lastingen was van de successierechten de opbrengst (f 813.300) wederom zeer klein 1.1 ton minder dan ten vorige jare Du zegelrechten gingen f 14.600 vooruit, doch de registratie-rechten wier pen f 21.500 minder af. Nemen wij de middelen groepsgewij ze, dan blijkt tegenover eene gezamenlij ke vermindering van f 1,228,200, slechts eene gezamenlijke vermeerdering van' f 599.600 te staan, met het gevolg dat de geheel e ontvangst in de maand 9.7S9.000) ruim 6] ton kleiner is dan die in September 1S97. De groepen ont ledend, vindt men dat het gedistilleerd (f 69.000 lager), de personeele belasting en de successierechten samen f 1.042.800 minder hebben afgeworpen, doch de sui ker-accijns f 612,700 meer. Van de over blijvende middelen leverden de invoer rechten f 54,300, of bijna 7 pet., de loodsgelden f 9300. of 5.3 pet., de waar borg f 2400. of 10.8 pet. minder op; voorts de posterij en de domeinen elk ongev. f 20.000de directe belastingen 11 ton. Slechts de telegrafen kwamen 21.100 vooruit, de accijnzen op wijn, zout, bieren en azijnen en geslacht sar men met f 32.250. Zooals uit de „splitsing" valffc af te leiden, is van liet personeel in werke lijkheid f 817,288 ontvangen daarvan is 13,341 bijgepast moeten worden op den dienst 1S97 vandaar dat de mid- delenstaat slechts f 803.947 vermeldt voor September. In de 9 maanden, met September ver streken. heeft de schatkist f 88,109,919 ontvangen, d.i f 4.26 millioen moer dan in hetzelfde tijdvak van 1897. Op ultimo Augustus was het voordeel ig ver- scnil f 4.9 millioen. De achteruitgang, door September veroorzaakt, vindt, blij kens het bovenstaande, voor een zeer groot, gedeelte zijne verklaring in bij zondere omstandighedenbepaalde rede nen om to verwachten dat het nu aan gebroken laatste kwartaal niet, evenals gewoonlijk, ruim van opbrengst zal zijn en dus den achteruitgang weder goed zal maken, bestaan er, voor zoover ons bekend, niet- De stand van de werkelijke opbrengst tegenover de raming is onge twijfeld zeer gunstig. Voor 9/12 toch is het verschil slechts f 3,319,100, of 3.63 percent. Verle den jaar was het uit. September 6.7 pet. Wegens een tamelijk groot verschil met. do raming trekken alleen de aandacht da successierechten, die er nog 6.7 ton, en het gedistilleerd, dat er 8.4 ton bo neden staat. Horloge-diefstal. In Amsterdam zy'n tot Donderdag toe door de recherche zestien horloges opgespoord, af kmostig van de inbraak by den horlogemaker A. in de Bloe- merstraat te Nijmegen, in den nacht van Zaterdag op Zondag. Tevens is aldaar gearresteerd en gevankelijk naar Nijmegen overgebracht zekere R., in wiens bezit eenige der gestolen horloges werden gevonden. Hy be weert deze van een hem onbekend persoon te hebben gekocht. Een zonderlinge poging tot zelf moord heeft zich Woensdagte 's Gra venhage in een scheerderswinkel voorgedaan. Een slager, die „onder het mes zat", greep eensklaps den arm van den barbier, om zichzelf zoodoende te verwonden. De scheerder, hoewel verschrikt, had echter genoeg tegen woordigheid van geest om zich los te rukken, waarna de levensmoede klant den winkel verliet. Het graf van Lodewijk XVII In het Haagsche Dagblad worden do afstammelingen van den in 1845 te Delft gestorven Naundorf ernstig aangemaand zich te ontfermen over het graf van den man, die aldaar op de oude begraafplaats by de Haag poort rast. De heer dr. B. G. van der Hegge Zynen, die door zy'n om gang met leden dier familie de over tuiging heeft dat men hier te doen heeft met nazaten van Lodewyk XVI, is de schryver van het ingezonden stuk. De steen op het graf bevat het volgende opschrift: ICI REPOSE LOUIS XVII. Roi de France et de Navarre Charles Louis, due de Nor mandie) né a Versailles le 2? Mars 17S5 décédé a Delft le 10 Aotit 1845. In 1904 zal het kerkhof 30 jaar gesloteu geweest zyn en zal dus tot ruiming worden overgegaan. Dat de te Delft woonachtige familie er weinig notitie van neemt en hot graf nooit bezocht mag hieruit blijken, dat het in bouwvalligen toestand verkeert en de zerk doormidden gobarsien is. De heer V. d. H. Z. zou het ge beente gaarne een plaats op de nieuwe begraafplaats zien aangewezen. Mooie aanduiding. In een gemeente, gelegen aan den Centraalspoorweg op ongeveer 7 uur afstands van Nijkerk zoo verhaalt de Nijkerksche Courant werd by gelegenheid der troonsbestijging van H. M. Koningin Wilhelminaouk feest gevierd en werd o.a. de intocht van H. M. de Koningin voorgesteld. Een wegwijzer werd uitgegeven, waarop de route vermeld stoud, welke de stoet zou volgeD. Of deze in 't licht gege ven is door de feestcommissie of door particulieren in bedoelde gemeente, weten we niet, doch iu elk geval is, om de wyze van samenstelling, de inhoud wel vermeldenswaardig. Er staat n.l.: Intocht van H. M. de Koningin teKleine poort in: Middenstraat recht door de Yischpoort uit bij Mietje draaien, de Vischpoort in dan linksom op den Eendenhoek aan tot aan Ger- rit Pdan rechtsom de Kerkstraat in en deze uit tot de kerk, dan echtsom rechtuit tot aan Fdan rechtsom de Bloemstraat in en deze rechtait tot Isaak Vdan rechtsom tot Jan Bdan rechtsom de Midden straat in tot aan boekh. Hdan rechtsom tot Odan linksom langs J. C... tot Hdan linksom en langs wed. Ktot Jacob de F dan linksom de Middenstraat in tot aan de Kleine poort, dan rechtsom het warme land door tot Hdan rechtsom tot J. Cdan rechtsom tot aan de Sociëteit, daarna bij B rechtsofflj tot aan de Ledige Stede, aldaar afstijgen. V olkBsanatoria. In een vergadering der Groningsche sub-commissie van de vereeniging tot oprichting en exploitatie van volks-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1