NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 16a Jurgeng. ■o. 4696 Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. □onderdag 20 October 1898. LEU'S DAGBLAD .A-IS O ZL-TX^F'iTv/r TTNTX'BFIRvX JB Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waai- eon Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.871/2 i 1 5 regel3 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiere. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G. L. DAUBE <i- Co. JOHN F. JONES, Succ.. Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering Yan het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiön en Reclames betreffende Handel, Nijverheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiön van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer 0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloem end aal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Öandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER; YélsenW. J. RUIJTER; Bever-wijle, J. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiön aan. SYÊkBSQUEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlem, 19 Oct. 1898. Schouwburg. Een dolle wereld. Wij zijn naar den schouwburg gegaan om tc lachen. Nietwaar, als men weet dat een stuk te Parijs een der grootste lachsuccessen is geweest, dan kan men op zijn vingers narekenen dat wij, be woners van de provincie., de naklanken van den Parijschen lach zullen doen hooren. Nu gelachen is er dan ook wel bij de opvoering van ,,'n dolle Wereld" om nu echter te zeggen dat wij erg uit gelaten zijn geweest, kunnen wij moeic- lijk met ons waarheidsgevoel overeen brengen. Dat is niet de schuld van de schrijvers, ook niet do schuld van da opvoeren den. liet komt alleen door dat Hollandsciie acteurs een Fransch sink van dit genro niet dan met groote itzondering een oorspronkelijk tintje kunnen doen behouden Stukken als deze j moeten worden opgevoerd door vroolij- levemdige Fnuischen, dan eerst kan de schrijver zich van het succes verze kerd houden. Het gezelschap van den Tivolischouwbuvg, dat het zij gezegd tusschen parentheses zicli hier gerust wel eens wat meer mag doen hooren, ant het is werkelijk goed, heeft ,,'n dolle wereld" een op en d' op Franscli stuk tot een volmaakt Hollandsch blij spel gemaakt met on-Hollandscke toe- itanden. Wij verdenken de directie van len Tivoliscliouwburg er zelfs van het stuk een weinig veranderd te hebben om den heer Pilger, de beroemde Foezel uit Jen ..Doofpot" weer eens ten tooneele te kunnen brengen. Het was weer het bekende type, geen steek veranderd, ja toch, de helm van. den Amsterdamsdien ar der gerechtigheid, dekte niet meer zijn waardig hoofd. De kepi van sijn Franschen collega was daarvoor in Je plaats getreden. Wij hebben, onze voorgaande bemer- üngen daargelaten, een hoogst genoeg- ijken avond in den schouwburg door gebracht. 3 8 K m R L A M O Parlementaire Praatjes. Sneller waarschijnlijk dan zij zelve ■ex-moed had, is de Tweede Kamer gis- eren reeds genaderd t-ot de behandeling Ier Indische Mijnwet, de pièce de résis- itace van het parlementair menu voor la korte zittingsperiode die Vrijdag op feces uitloopt. Voorloopig voerde nog slechts de heer iran Kol het woord. Men kende het tandpunt van den socialistischen afge- aardigde omirent deze zaak uit gescixx-if- en en redevoeringen, wist alzoo, dat voorstander was van het stelsel, dat an den Staat den eigendom verzekert an de schatten in den bodem tegen- tander van de tegenwoordige wijze van erleening der mijnconcessiesbeslist ooi-stander weder van Staats-exploita- ie, waar die slechts eenigszins mogelijk ras. De voox-deelen, die thans aan par- iculieren ten deel vallen wenschte hij oor do gemeenschap. Dat was de grond toon van zijn uitvoerig betoog. En om do Kamer aanstonds over het Ixeginsel uitspraak le laten doen, stelde hij voor de volgende motie van orde „De Kamer, „Overwegende dat het- algemeen be- j lang eischt dat de rijkdommen in den gi-ond van N,-ïndië in de eerste plaats komen ten voordeele van de gemeen- schap, wanscht te streven naar Staats exploitatie en pax-ticuliere exploitatie al leen dan toe te laten wanneer de eerste of min mogelijk, of min wenschelijk worde geacht en gaat over tot de orde van den dag." Ook over deze motie zal dus het heden (Woensdag) voort te zetten debat loopen. Te voren nam de Kamer een beslis sing over een tweetal geenszins onbe langrijke wetsontwerpen. Het eerste was dat houdende nieuwe en verscherpte bepalingen omtrent den accijns op het gedistilleerd. De fiscus was al tot het inzicht geko men, dat de brandei-ijen 3de en 4de klas se, de kleintjes, die voornamelijk in Linx- bxn-g en Noordbrabant huizen, die spe ciaal voor den landbouw werkten xxxet zg. „zwaar beslag," ook gedestilleerd aan den man brachten, waarvan maar liefst geen accijns betaald werd. Het wets ontwerp had dus ten doel de controle te verschei-pen en. te zorgen, dat de schatkist kreeg wat haar toekwam. Dat die kleine industrie daarbij niet zoxi wel varen, was voor de heeren Trxxyen en De Ras een reden van beklag, maar èn de heer De Boer èn de Minister kwa men er tegen op, dat men als 't ware de gepleegde fraude in bescherming nam. Tegen de wet zelve, waarvan men de jxxistlxeid erkende, verzette zich ten slotte ook niémand, nadat te voren met 66 tegen 6 stemmen was aangenomen om haar eerst op 1 Juli 1900 in te voe ren. Een jaar uitstel dat is voor de branders autant de gagné. Het tweede wetsontwerp omvatte de verevening vaxi de beruchte mandaten van het Dep. van Oorlog die op den dienst van 1894 niet in ixitgaaf waren opgenomen de berichte 13 ton, waai- over zooveel gescltaeven en gewreven als er mede gegoocheld is. In afwachting van een totale herziening der comptabi liteitswet was deze noodwet dringend noodzakelijk. De heer Van der Zwaag wilde zelfs de Ministers aanspreken on der wier beheer deze onregelmatigheden met de klcedingsfondsen is geschied, maar hem werd beduid, dat de Staat geen schade heeft geleden. Ixx dc fines sen van de comptabele verkeerdheden, die .„tb onderwerp van. vrij uitvoerig debat uitmaakten, zal ik maar niet door dringen. Voor de toekomst is geen her haling van het- gebeurde te vreezen, door een nieuwe regeling van het be heer over den voorraad goederen bij het leger, dat voortaan, onder intrekking van het zg. voorschottenstelsel, dat ixx de militaire administratie zoo verkeerd schijnt te wei-ken, aan het toezicht dei- Rekenkamer wordt onderworpen. Een enquête-commissie zal worden benoemd om de verkeerde toestanden te onderzoe ken de heer De Ras wilde wèl een parlementaire enquête vertrouwen, doch de Reg. beduidde hem dat vooi-opgezet wantrouwen ongeooi-loofd was. Zij be loofde tevens aam verschillende sprekers volledige vrijheid van handelen en on derzoek voor deze commissie, maar zij meende dat het onderzoek leeren zou dat goederen en gelden aanwezig zijn- Dat is natuurlijk te hopen, maar men wenschte dat de commissie volledig in staat zou zijn om alles na te gaan. De Reg. beloofde dit. Met 7 stemmen tegen werd het wets ontwerp aangenomen. G. Jr. Geheimzinnig. Men meldt uit Den Haag aan de „N. R. Ct." Omtrent het gebeurde op den Den- n en weg met 3 jongelieden, waarvan beweerd wordt dat een is overleden i tengevolge van een slag, hem met den wapenstok van een politieagent toe- gebracht, kan worden medegedeeld,: dat- bei lyk van den bewusten jonge- ling naar liet Boerhave laboratorium te Leiden is vervoerd, ton einde ge- j rechtelijk te worden geschouwd. Een beer, die by oproeping in de bladen door de politie was uitgenoo- digd inlichtingen te komen verstrek ken, heeft zich bekend gemaakt, maar omtrent het voornaamste punt, ui. het slaan, geen mededeelingen kun nen doen, aangezien dit eerst geschied is op de Mauritskade. Uit particuliere mededeelingen is nog gebleken, dat er werkelijk door den agent klappen met. den wapen stok zyn uitgedeeld, waarvan de be-: ambte ook trouwens geen geheim maakt, bewerende tot zelfverdediging te hebben gehandeld, aangezien by van een der jongelieden (niet van den thans gestorvene) een slag met een wandelstok kreeg. De slagen van den agent zouden ook niet den nu over leden jongeling hebben getroffen, maar diens broeder, die tusschen hem en deD agent in stoud. De agent moet verklaard hebben dat hij don thans overleden knaap wel had willen treffen, wegens zijn schandelijk ver zet, maar dat by daartoe niet in de mogelijkheid was door den zoo juist aangegeven stand der personen. De vrouw van den 91-jarigen oud- stryder Kools in den Haag, die Zater dag voor acht dagen op zyn feestdag overleed, is Maandagnacht ook ont slapen. Maandagmiddag is de le-luitenant der artillerie Boom aan het Seheve- ningsebe strand voorbij het artillerie- schiet terrein aan het hoofd verwond, doordien bij de schietoefeningen een stuk geschut te vroeg afging. Hij heeft vermoedelijk het slmtstuk van bet kanon tegen het hoofd gekregen. Per rytuig werd hij naar Den Haag vervoerd. De kwetsuur is echter onbeteekenend. de Bourbon o. m. het volgende mede lo. behoort het graf in eigendom, aan Prins C. L. de Boxxrbon te Tetei-ingen. Deze heeft gemeend het graf zoo lang mogelijk onaangeroerd te moeten laten, omdat het voor de aanhangers der zaak een soort bedevaartplaats is geworden (hetzij daxx dat zij het hek der begraaf plaats binnentreden of er voor blijven staan), en ook omdat het in zijn tegen- woordigen vorm een vooxixhu-cixde aan klacht is van het verkrachte recht. Ten bewijze overigens dat de tegenwoordige eigenaar zich wel degelijk aan zijn be zitting laat gelegen liggen, diene dat, toen eeixige jaren geleden, bij het bou wen van den watertoren op het kerkhof, er planken en puin op den grafsteen waren gevallen, liij zich onmiddellijk ixx Den Haag hierover beklaagde, waarop van allerhoogste zijde bevel kwam het graf tcix strengste te eerbiedigen. 2o. het grafschrift, al is het in ver schillende boeken aangehaald, heeft nooit moeten dienen tot bewijs van er kenning van den Dauphin door de Ne-1 derlandsche Regiering. Dit zoxx een pover bewijs zijn. Daartoe bestaan er andere, o. in. de registers van den bur- gei-lijken Stand te Delft en de drie zit- i tingen der Staten-Generaal in Decem ber 1863 over de naturalisatie mijns vaders. In het militair hospitaal te's-Bosch liggen acht manschappen van eenzelfde bataljon aan typhus. Maandagmorgen i is dit cijfer nog met vier nieuwe iyders vermeerderd. Men vermoedt dat deze ziekte een gevolg is van do jongste manoeuvres. (Nbr.) Een zonderling huwelijk. Woensdag trouwde te Amersfoort een paartje waarvan de man S3 zomers achter den rug had en de vrouw 56 lentes telde. De stoet werd aan het stadhuis door vele belangstellenden opgewacht, die meenden een vrouw die gewoon was op krukken te gaan en lichtgeloovigen hun toekomst uit de kaart voorspelde, het huwelijks bootje ie zien instappen. Van kruk ken was echter niets te zien indien men niet meerekent het bouten been waarop een der getuigen, een liedjes zanger van beroep, in den stoet voort strompelde. Gejuich was er in de menigt8 die het paar opwachtte en gejuich was er ook in den bruiloft stoet. Doch het gejuich van het echtpaar is van korten duur geweest. Hetecht- geluk schynt gestoord te zyn gewor den doordien er een einde kwam aan het door den man opgespaarde geld, dat een som van f200 bedroeg. Hem werd toen de deur gewezen. Gelukkig heeft by een onderkomen gevonden bij een zoon van hem. licht, het vermoeden van vergiftiging door middel van luciferskoppen. Dit vermoeden werd versterkt, toen by opening van een der gestorven varkens uit de maag een scherpe phosphor- lucht werd waargenomen. Daar men een der buren kort te voren in de nabijheid der varkenskooi had gezieD, en in zijn woning lucifers werden ontdekt van gelijke soort, als die in den bak gevonden, rees ver denking tegen dezen. Het onderzoek wordt nog voortge zet. Een noodlottige slag. Jl. Donderdag werd opdescheeps- bouwery van de Gebr. Verstokt te Mar lenshoek, zekere G. Pas, 17 jaren oud, door een der andere werklieden, j J. Sloot, met een stuk yzer een slag tegen het hoofd toegebracht, waardoor by bewusteloos werd en weggedra gen moest worden. Nadat hy des anderen daags we derom tot't bewustzyn was terug gekeerd en zyn toestand veel verbe terde, is by Maandagmiddag aan de gevolgen overleden. De dader is Maandag door de mare chaussees aangehoudeu. De justitie werd Dinsdag verwacht om een nader onderzoek in te stel len en het iyk gerechtelijk te doen schouwen. Moord te Tilburg. Maandag was de justitie uit Breda te Tilburg om een onderzoek in te steilen iu zake den Zaterdagavond op Scbuurkens gepleegden moord. Dit onderzoek heeft geleid tot aanhouding van een zwager van den verslagene eu diens beide zoons, welke alle drie naar Breda zijn overgebracht. De justitie meent een spoor te ontdekken m het feit, dat S. Zaterdagavond in beschonken toestand de woning van zijn zwager binnenkwam, aldaar in woordenstrijd geraakte en ten laatste (tot handtastelijkheden tegenover zyne j zuster en zyn zwager overging. Daarna verliet hij de woning en korten tijd later werd zijn lyk op niet verren afstand gevonden, üe justitie nam een bytol in beslag, waarmede vermoede lijk de stoot juist onder de derde rib is toegebracht, S. was een per soon, erg aan den drank verslaafd. Zyn zwager en zyn vrouw voorzien door vlijt in de behoefte van een groot gezin. Typisch! In een nabij Roermond gelegen ge meente had de veldwachter voor zyn beproefden ijver f 50 belooning ont- 1 vangen. De man erg in zijn nopjes en ineer dan dankbaar, wist mets beters te doen dan de vrouwen der gemeenteraadsleden by zich tenoodi- gen, waar hy ze op koffie iracteerde. Het graf van Lode wijk XVII. In liet Haagsche Dagblad, waarvan dezer dagen een klaclit was opgenomen over den toestand waarin het graf ver keert van den te Delft overleden Naxux- dorff, deelt thans de heer A. E. G. A. Vergiftiging. Bij enkele varkens van den karre- man K., te Grave vertoonden zich zeer verdachte verschijnselentoen- een paar stierven werd de politie van bet geval kennis gegeven, en een ernstig onderzoek bracht nu aan het rechtbank te Utrecht werden behan deld, kwam voor eene zaak van be- leediging in brieven van EL J. Ij. A. en V., door M.K., student te Utrecht, gepleegd op 27 Juli jl. De oorzaak was een geldquaestiede bekl. scheen een studiegenoot, die diep in de schulden zat. geld te heb ben voorgeschoten. Ook had hy voor den vriend een wissel geteekend, wat liem op f 500 te staan was gekomen, in de meeniug, dat de familie er toe zou medewerken, dit geld terug te geven. Edoch de vriend „vertrok", volgens den beklaagde maakte de familie hem zelfs dit „vertrek" moge lijk, door hem geld voor te schieten, „want zelf had hy geen cent meer." De familie scheen evenwel niet ge neigd deze f500 geheel of gedeelte lijk af te doen. en nu vond de be klaagde. dat hij door de familie „smerig" was behandeld. Een brief wisseling was het gevolg, en door uitdrukkingen, voorkomende in twee brieven van den beklaagde, achtte de familie zich beleedigd, en een aan klacht. tegen en vervolging van den beklaagde was bet gevolg. De moeder van den „vertrokken" student verklaarde, dat zy den bek!, nooit had gezien, en enkel zyn naam wel eens genoemd was door haar zoon. Ook had haar zoon haar ver teld, dat hy geholpen was „door een vriend die rijk was." Nu was er verschil van meening tusschen den officier van justitie eu den bekl., wat wel eens meer voor komt, omtrent de gepleegde feiten. De beklaagde vond dat hier geen beleediging had plaats gehad. Hoe kon je nu iemand beleedigen, als er veen derde by is. Als hy had willen beleedigen, zou hy liet op eene geheel andere wijze hebben gedaan. Bekl. had een krassen brief ontvangen en daarop bad de bekl. krasse brieven teruggeschreven, om „de lui" opmerk zaam te maken op hun opgepaste handelwijze. En dat had hij gedaan in bewoordingen, die zoo de gelief koosde termen zyn van sommige stu denten, die ze van elkander overnemen, en die ze noodzakelijk vinden om hun waardigheid tegenover het overige nietige menschdom meer luister by te zetten. Zoo wemelden de brieven vau „ploerterig", „proleet", „begrip van fatsoenlijk wensch", elc. etc. Dit nu waren, volgens bekl., geen beleedigingen. „Proleet" was, dat was algemeen bekend, in de bestudeorde wereld de naam voor allen, die buiten de bestudeerde wereld staan. De officier van justitie vond de ge bruikte termen en ook het beleedigen per brief strafbaar beleedigend. Meende bekl., dat hij was opgelicht, dan had by een aanklacht tegen den vriend moeten indienen. j Da eiscli was f50 boete, subs. 50 dagen hechtenis. (U. D.) RECHTSZAKEN Beleediging. Onder de talrijke, maar weinig be- teekenende zaken, die Maandag voor de kamer van strafzaken vandoarr.- j Een overweg-quaestie. j In hooger beroep stonden Dinsdag i voor de arrondissements-rechtbaok te 1 Rotterdam terecht bestuurderen der H. IJ. S. M. te Amsterdam. FEUILLETON. De list van lord Hudibras. „Trouw hem niet als de gedachte je iaangenaam is," zeide Lady Elizabeth alm. Toen zij het gesprek oververtelde ix dat deed zij woordelijk, want Nora as een waarheidslieveixd meisje en de ovengenoemde woorden aanhaalde bo on zij luid te lachen. „Als die gedachte je onaangeixaam is k verzeker je, Dell, zij gebrxxikte pre- dezelfde woorden. Je kent mijn aite. Zij breide kalmpjes door, eu telde a steken van dexx hiel, terwijl mijn loed kookte; als ik mij niet bedwon- -Q had was er een scène voorgevallen! Maar gelxikkig liep ik bijtijds de ka lei" xxit eax zij breide, voor zoover ik ■nminste weet, nxstig voort. Maar vindt je 't niet vreemd dat een 'cniw... ik meen, dat tante Elizabeth 1 mij hetzelfde bloed door de aderen roomt en zij kan spreken vanals ie gedachte je onaangenaam is en ik. „Nu... jij!" „Dell, weet jij hoe, 't met mij gesteld is?" „Neen, werkelijk niet. Het verwon dert mij of je het zelf weet. Stil, word nu niet kwaadje zoudt anders iets zeggen waar je later misschien... hè?" „Je bent al precies als de x-est," barst-' te Nora xxit en haar stem trilde van ver-1 ontwaardiging, „je denkt omdat ik een maal eexx dwazen streek xxithaalde, die mij trouwens duur genoeg kwam te staan, ik nooit meer te vertrouwen ben. Begrijp je dan niet... zie je dan niet in, dat mij juist daarom de gedachte zoo spoedig weder geëngageerd to zijn on aangenaam is? Hebbeix wij er niet allen da .vernedering van oixdervonden exx... .Werkelijk, lieve, je welsprekendheid, je woordenvloed is... op mijn woord, boezemt mij vertrouwen in. Als dat ge heel onvoorbereid is, moet ik bekennen, dat ik niet in je schadixw kan staan..." „Dell, ik dacht niet dat je zoo on vriendelijk kondt zijn." Het was een warme morgen in Mei en door het opexxstaande venster van de kamer, waarin bovenstaand gesprek werd gevoerd, drong het gegons van pratende voetgangers, het geratel van wielen enz., tot hen door, want Lady Elizabeth Strangewavs had zich in haar villa., in liet hartje van Mayfair gele gen, geïnstalleerd. Eenige minuten zwegen de beide nichtjes, hoe verlangend zij ook waren het gesprek voort te zettenzoo hoorden zij dus duidelijk het geratel van wielen naderkomen en voor hun deur stilhou den. Dulcibella zag uit het raam en trok het volgend oogenblik haar hoofd lachend naar binnen. „Het is een keurige „hansom", Nora, met een prachtig paard ca- voor. En Lord Hudibras ziet er in zijn uniform bijzonder knap uit. Ik veronderstel, dat hij naar de Levée gaat." Nora bloosde van kwaadheid. „Dat is het werk van tante. Zij heeft hem zeker op de koffie gevraagdclat is al te erg. Als hij binnen is, slippen wij er uit, Dell. Wij kunnen bij Gunter gaan lunchen en als hij dan nog niet begrijpt „Nora, Xox-a, doe toch niet zoo dwaas!" Met een ernstig, kalmeerend gebaar, trad het jonge meisje, die eenige jaren ouder was dan Nora, op haar nichtje toe. „Nox-a, je weet, dat je van den iuan; houdt Ongelukkiger opmerking had Dulci bella zeker niet kunnen maken. Nora duwde haar ongeduldig van zich af. „Geef hem slechts... geef je zelf nog één kans," pleitte haar nichtje. „Hij is zoon goede jongen. Iedereen zegt het. En liij heeft je oprecht lief en schaamt zier er niet voor het, aan wien ook, te bekennen. Maar ik ken Hudi bras... als je hem eens afwijst, vraagt hij je nooit voor de tweede maal. Hij is een van die nederige menschen, die zich zelf altijd doxxx en onaantrekke lijk vinden exx schranderheid bovexx alles bewonderen. Stel, dat je er berouw vaxx kreegt, dan zou hij toclx niet anders denken, dan dat je hem om zijn titel en positie naarnt..." „Hoe kan je zoo iets zeggen? Mijn arme tante is tenminste boven zulke lage gedachten verheven." „Dat is zij." Maar hij? Wat zou hij anders laxnnen denken ONora, er hebben zooveel misverstanden plaats en vooral iu dit groote onoprechte Londen. Wij kxxnnexx eigenlijk niemand vertrou- wen. Bah. Jij ziet mij, zelfs je oude Dell wantrouwig aan... je verdenkt mij..." „Als je niet wilt, dat ik je ergens van verdenk ga dan mee naar Gunter. Dell jou wil ik het wel zeggen, ik ontmoet Lord Hudibras van avond bij de Ley- boumes. Als hij mij vi-aagt zal ik mijn ant woord klaar hebben... maar ik kan hem nu niet ontmoeten..." „Naar beneden te gaan en lamscote- letten te eten..." „Nix laten wij dan de lamscoteletten maar aan hxin lot overlaten." Dxxlcibella wilde nu gaarne van toegeven weten. „Je ontmoet hem dus hexxsch van avond? Mooi! Naar Gunter dan, avec beaucoxxp de plaisir. Je houdt mij toch niet voor den mal, Nora?" vroeg zij plotseling. Nora zocht gejaagd naar haar bexxrs eu handschoenen. „Neen, neen; ik zoxx het je niet verteld hebben maar..." zij opende de deur, „houd nu je rokken bij elkaar, dat zij niet ritselen en haast je", zeide zij de daad bij het- woord voegend. „Zij zullen denken, dat wij een paar uur xxitblijven," zeide zij toen beiden on gezien de straat bereikt hadden. „Zij zullen ons zoeken als de lxmchbel lxxidt en dan zijn de vogels gevlogen." Vroo- lijk zag zij om zich heen, terwijl zelfs de meer voorzichtige Dulcibella, in weerwil van haar bezorgdheid, schik kreeg in hun ontsnapping. Gunter's etablissement was slechts eenige huizen verder gelegen en Nora vond hot een allerkoddigst idéé zoo dicht bij en tegelijkertijd zoo ver weg te zijn. Was het niet een gelxikkige om standigheid om zoo te zeggen nog in het gezicht te zijn harei' tégen woning en zich toch zoo zeker te gevoelen, dal» j men haar hier niet zou komen zoeken. Had zij zich hier nu maar mede tevre den gesteld Maar neenDulcibeUa, de j beste raadgeefster en tevens de meest vertrouwde bloedverwante, wilde en zou haar wijzen raad opdringen. Aan hun kleine tafel gezeten koixden zij luui in tiem onderhoud even onbelxxisterd voox-t- j zetten als zaten zij nog in de slaapka- mer van Nora Strangeways. j En indachtig aan een oud spreek- woord, dat men het ijzer moet smeden j als het heet is, lxegon zij opixieuw op hetzelfde aanbeeld te slaan. I „Ja, tante Elizabeth, bekende aij eenige oogenblikkcn later aan die waar dige dame. „gij zult zien, dat ik een groote rol in deze geschiedenis gespeeld heb. En al was Nox-a zóó ondeugend om. xxw lunch te ontloopen en mij met ham mee to troon en, zult gij toch zien, dat ik mijn tijd niet heb laten verloren gaan. Van avond ontmoet Nora Lord Hudibras en zal zij hem ongetwijfeld haar antwoord meedeelen." Weken lang hadden de vrienden on bekenden van Nora op spelden gezeten,

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1