r i. I, WELSENAAR, Willem Tan Lieit, Fransche Oorsetten, A9YERTENTIÉN. Verhuisd: Koninginneweg 2. Specialiteit in PRIMA Huishoudster. flinke Winkelknecht Een nette Leerling Aangeboden Pension aangeboden Kost en Inwoning, Het getal verpleegden en behoeftigen was tot 100 gestegen en de behoefte «aan fiancieelesn steun was zeer groot. Ver- der deelde spreker mede, dat de heer Van der Steur en do zijnen thans in oude gouvernementshuizen woonden, die 1 Aug. '99 weden' ontruimd moeten wor den, zoodat het zeer wenschelijk is eigen gebouwen te koopen. Spr. wekte dan ook alle aanwezigen op door giften broe der en zuster v. d. Steur in hunnen moeielïjken arbeid to steunen. Hierna bracht de penningmeester ver slag uit. Het saldo van de rekening van verle den jaar bedroeg f 6.644. Voor contri butie was ontvangen een bedrag van f 233.371 en voor liet gebouw te Mage lang f 160, aldus een totaal bedrag van f 400.02. Uitgegeven was voor het werk aan den heer v. d, Steur f 167.50; voor liet oprichten van een eigen gebouw f 150voor port en drukwerk f 43.30, te zamen f 360.80, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f 39.22. Na een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt om het werk van den heer v. d. Steur te verlichten, kwam de heer Ds. Jonker aan 't woord. In cene breedvoerige rede ging spreker o.a. den levensloop na van den zende ling. Hoe bi] al6 middemachtzendeling alhier begonnen, daarna naar Harder wijk is vertrokken, om vervolgens zijn gezegenden arbeid onder de militairen te Magelaing, waar een garnizoen van 3000 man is gelegen, voort te zetten Tevens geeft spreker een beschrijving van het Militair Tehuis te Magelang. Ook den dag der Inhuldiging van H. if, de Koningin heeft de heer van der Steur voor de Kinderen der militairen onder zijne hoede tot een waren feest dag gemaakt, en zc allen opgewekt tot trouw voor onze jeugdige Koningin. Rijk met Oranje getooid is de kinder schaar dien dag juichend en jubelend door de straten te Magelang getrokken, terwijl aan de zieken een portret van H. M. de Koningin werd aangeboden. De Koningin heeft hare instemming betuigd met het goede werk, dat voor zeker een ieders steun afdwingt. Ook vele generaals, residenten aai. hebben hunne tevredenheid er over be tuigd. Den heer v. cl. Steur is dan ook de eer te beurt gevallen tot ridder van« den Ned. Leeuw benoemd te worden. Spreker sloot zijn rede met de woor den, dat een ieder, die het met zijn va derland goed meent, geroepen is dezen arbeid te steunen. De Christelijke muziekvereenigiug „Kunst na Arbeid" onderafdeeling der Chr. Jongelingsvereeniging, bracht tot afwisseling eenige zeer fraaie nummers ten gehoore. Te ongeveer 10 uur werd de vergade ring met dankgebed gesloten. 3 pijskokerij. Nu de winter in aantocht is, al zou de temperatuur ook nu en dan aan een nazomer doen denken, worcje ook de aandacht weer gevestigd op de spijsko- kerij in de St. Jaoobstraat. Het is een flink lokaal, naar men I weet gebouwd op gemeentegrond, die in dertijd speciaal voor dat doel voor een luttel bc-drag door de gemeente is afge staan. AI dadelijk valt de groote stoom ketel in 't oog, die de gort welke kier 'wordt, uitgereikt, gaar stoomt in een j gróote kuip, die een kolossale hoeveel heid kan bevatten. Naast deze kuip staat een kleinere ketel, waarin het vleesch wordt gaargestoomd. Deze ketel wordt des morgens op een vast uur door den commissaris van de week, die den sleu tel heeft, geopend en het yleesch met den bouillon met de gort in den grooten ketel vermengd. Elk gezin, dat aan deze eenvoudige, maar krachtige spijs behoefte heeft, kan die tweemaal 's weeks (onverschil lig tot welke godsdienstige richting het behoort) voor ieder lid van het gezin ontvangen. Voor Israëlieten wordt cen- j inaal per week droge gort beschikbaar gesteld. Wat er van den voorraad overblijft, wordt afgegeven aan armen, die zich na de uren van uitdeeling (van 11 tot 124) komen aanmelden. De aflevering begint wanneer de kou de invalt, in het laatst van November, somtijds in 't begin van December. Naar wij vernemen zal in het nieuwe R.-K. gasthuis aan de Kamperlaan op treden als geneesheer voor interne ziek ten de hear Dr. L. C. Proot en als chi- rui'g de heer M. Jessurun, arts, thans assistent aan het St. Elizabeths Gast- I huis. Nadat Zondag de benoeming van Dr. Kouwer tot Hoogleeraar te Utrecht in de bladen was medegedeeld, waren Maan- i dag reeds medici van elders hier om het terrein te verkennen in verband met hunne eventueele vestiging alhier. Ergerlijke vogeljacht. „In het Florapark," zoo deelt ons een I onzer geabonneerden mede. „wordt een ergerlijke vogeljacht gehouden door jon gens met lijmhoutjes. Ze vangen daar mee alle vogels, die maar te snappen zijn en, wat dei zaak niet minder ergar- J lijk maakt, verkoopen clie naai- mam mij zeide voor een cent per stuk aan een poelier-." Wij vestigen hiermee de aandacht van de politie op dezen schandelijken j vogelmoord, er* aan herinnerende dat indertijd ook door bewoners van den Kleinen Houtweg erover geklaagd is. En tevens de politie kan niet overal tegelijk zijn doen we een beroep op alle weidenkenden die in en om den ij out plegen te wandelen om deze erger lijke jacht te helpen verhinderen. Do algemeene vergadering van de Feestcommissie voor den Koninginnedag zal wordein gehouden op 7 November. Hoewel aanvankelijk stond te vree zen, dat de rekening een nadeelig slot zou opleveren, zullen naar wij vernemen ten slotte de inkomsten de uitgaven blij ken te dekken. Dit is toe te schrijven aan de nagekomen bijdragen van de commissiën voor het vuurwerk, de ver siering van den Zijlweg, de opbrengst van den feestgids enz. Op dezelfde vergadering moet een van de leden van het Hoofdbestuur (bij lo ting) aftreden. In die vacature zal der- halve moeten worden voorzien. H'den morgen had in de Groote Houtstraat een incident plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. D. Uljé-, in dienst by den vleesch- houwer Heek, reed te half negen met zijn rijwiel in genoemde straat. Door dat een der wielen in de rails der tram geraakte, slipte de fiets en vielen rijder en rijwiel tusscheu de rails, juist op het oogenblik, dat de tram in aantocht was. Aan stoppen viel niet meer te denken Uljée had even wel de tegenwoordigheid van geest om op handen en voeten nog juist bij tftds weg te kruipen; bet ry wiel werd zwaar beschadigd. Het Utrechtsch Palestrinakoor. Heden mochten we liet tekstboekje ontvangen van de liederen die Don derdagavond a.s. door dit koor ten geboore zullen worden gebracht. Een verslag in de N. It. Ct. van de laatste uitvoering in het begin dezer maand aldaar gegeven, luidt zeer gnnstig. Door de feest-cominissie voor de versiering van de Schacheistraat zal bet batig saldo gestort worden in het fonds voor de kinderfeesten, te geven het volgende jaar op Koninginnedag. Schouwburg. Lotos Met het oog èn op het op te voeren sink, èn het daarmede optredende gezelschap mag wel in 't bizonderde aandacht of de voorstelling van Vrij dagavond gevestigd worden. Het was den 29sten April 1892 dat „Lotos", drama in drie bedrijven van mevrouw M. Snyder van Wisscnkorke door het gezelschap van den Rotter- damschen Tivoli-scuouwburg voor het eerst hier ter stede met veel succes voor een talrijk opgekomen vooral met het oog op den b kenden naam der schrijfster en belangstellend publiek werd opgevoerd. Bij dezen eersten keer is het tot dusverre hier gebleven. Nu staat ons Vrijdagavond eene weder 'opvoering van „Lotos" te wach ten en ditmaal door het andere Rot- terdamscbe gezelschap, dat der Ver- eenigde Tooneelisten, directie voorheen Le Gras en Hassels, dat in het be gin van deze maand mevr. Snyder's drama weer ter iiand nam en er in eigen stad zoowel als daar buiten eene reeks van uitmuntend geslaagde op voeringen van gaf. Zal de belangstelling voor „Lotos" na een tijdsverloop van ruim zes jaren nog onverflauwd blijken te zijn? Waar men toch zelden degelijke oorspron kelijke drama's te genieten krijgt, mag men veronderstellen van wel. Eu dan nog, over welke uitnemende krachten hebben de Vereenigde Tooneelisten niet to beschikken! De rol van Cecile Emering is in handen van mej. Alida Klein, en de creatie, die deze taleutvolle actrice als zoo danig te zien geeft, deed den ver slaggever der N. Rotterd. Courant eene recensie achryveu, die een en al opgetogenheid was. En als mevrouw Benthof hebben wij het zoo zelden voorkomende genot, mevr Catherine Beersmans weer eens te zien optreden. By vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem dd. 25 Oct. 1898 is Hendrik W'llem Hessel Braak man, banketbakker wonende te Zand- voort in staat van faillissement ver klaard. Rechter Commissaris mr. J. W. Losecaat Vermeer. Curator mr. W. van Hulst, Advo caat en Procureur te Haarlem. Afschaffing van sterken drank. Maandagavond trad Mej. Titia van der Tuuk op in de afd. Haarlem der Nederlandsche Vereeniging tot Af schaffing van Sterken Drank. De heer Schram opende de ver gadering, waarna spreekster het woord kreeg. Boeiend schetste zy de ge schiedenis van het alcoholisme. Zij besprak achtereenvolgens het tijdperk der gegiste dranken, waarin dronken schap uitzondering is, het tijdperk van de opkomst van het kroegwezeu dat acht en een halve eeuw geleden een aanvang nam. Vooral die ont wikkeling van het kroegwezen l eeft het alcoholisme in de hand gewerkt. De stelling word verder bestreden, dat het alcoholisme zich grondt in het privaat bezit en evenmin is het waar, zei mej. v. d. Tuukdat hri de wortel is van alle kwaad. Maar wel is hei een wereldkwaad, en v-r- eischt daarom een wereldstryd. Krachtig en wolsprekend wekte de Spreekster de talrijke aanwezigen op den stryd tegen drinkgewoonten met hart en ziel aan te binden. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt, en met een woord van dank van den heer Schram en een woord van waardeering van den heer Yelthuyzen werd de ver gadering gesloten. WIJZIGING IN DE VERORDENING OP DE HEFFING DER PLAAT SELIJKE DIRECTE BELASTING. Ook het raadslid de heer mr. F. W. vaji Styrum heeft een amendement in gediend. De commissie voor de financiën wilde alleen teruggave of afschrijving toestaan aan hen, die do aanvraag daartoe deden voor 15 December van het dienstjaar. Dit oordeelt mr. Van Styrum in strijd met art. 245 der gemeentewet, dat even als art. 4 der verordening bepaalt, dat hij die volgens dat artikel belastingplich tig is, alleen bijdraagt „over zoovele twaalfde gedeelten van den aanslag over een vol jaar, als het aantal maanden bedraagt, waarin liij zijn hoofdverblijf in de gemeente had." en nu kan men volgens mr. Van Styrum daartegen bij de verordening niet reageer en. De te ruggaaf moet kunnen worden gevorderd binnen den termijn bij artikel 228 dei- gemeentewet bedoeld. Hij herinnert er aan dat de Minister van Binnenla.ndsche Zaken bij schrijven dd. 8 Januari 1S94 er uitdrukkelijk op heeft gewezen, dat de aanslag van een overledene slechts invorderbaar is tot CJi met do maand waarin hij overleed, en dat teruggaaf of afschrijving ver leend "moet worden van do maand na die, waarin het overlijden plaats greep. VELESRAISSafiE». MADRID, 25 Oct. (Reuter.) De ka pitein-generaal van Madrid, generaal Chinchilla, heeft zijn aanvrage om ont slag voorloopig teruggenomen. PARIJS, 25 Oct. (Reuter.) Esterhazv schreef een brief aan. den heer Manau, den procureur-generaal bij liet Hof van Cassatie, hij verklaart daarin, op hoo- gen toon, da.t do revisie niet zal plaats hebben, zonder dat hij (Esterliazy) in de gelegenheid wordt gesteld zijn bezwaar schrift in te dienen, niet in het geheim maai- in het openbaar. Hij voegt erbij, dat hij zich voorbe houdt om langs wettelijken weg mede- deeling te vragen van allo stukken, die op hem betrekking hebben en die aan het Hof van Cassatie onderworpen zijn, ten einde daarop te kunnen antwoorden. Hij neemt op zich op afdoende wijze vast te stellen dat Esterhazy niet van verraad kan worden beschuldigd, dan door een troep ellendelingen die aan den vijand verkocht zijn. LONDEN, 25 Oct. (Reuter). Het de partement van marine heeft cle. Cunard en White Star maatschappijen last ge geven, de gesubsidieerde booten in ge reedheid te houden voor mogelijke ge beurtenissen. Deze booten zijn de Com- pauia, de Lucania, de Majestic en de Teutonic. In geval van oorlog zullen deze optreden als geleiders van Engel; scii>ï koopvaarders die uit Amerika ko men. INGEZONQE». Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Amstordam, 25 Oct. '98. Waarde Heer Redacteur Mag ik naar aanleiding van het ingezonden schryven van den heer Fr. Phlippean in het nummer van heden. U een kleine ruimte verzoeken op dit door ray gelukkig slechts zelden be treden terrein Ik geniet dus de e°r door den heer Pblippeau nu en dan zy het ook wat laat en ook maar „toevallig" te worden gelezenik zou dat genoe gen intusschen meer apprecieeren, indien de heer Phl. zich de moeite gaf ook goed te lezen. In de gewraakte correspondentie toch, deed ik niets anders dan constateeren, dat de heer Phl. ziek was en dat ik niet wist, dat de régisseur parlant au public dit bad medegedeeld, ligt eenvoudig hier aan, dat ik er niet aan denk om ia de entre'acte in de zaal te blijv-n zitten om te vernemen of er by den aanvang der derde acte soms iemand komt zeggen, dat de ténor léger ziek is, eene wetenschap, die ik aan het begin van de eerste acte al bad op gedaan. Ik kan den heer Phlippeau verze keren, dat er gedurende de twee eerste bedrijven in de zaal werd gelachen en de beer P. moet niet boos worden omdat ik zulks constateer, ik beb niet gelachen, integendeel, ik heb er zelfs in myne correspondentie bijgevoegd dat ik dit van het publiek „allesbe halve behoorlijk" vond. Er bestaat dus niet de minste aan leiding om een schryven aan mijne redactie te zenden, waarin het ken merk van den boozen ingezonden stukken-schrijver niet ontbreekt. B. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoekt schrijver dezesvoor onderstaande een klein plaatsje in te willen ruimen. Gaarne zoude ik door middel van uw veelgelezen Dagblad de bevoegde autoriteiten opmerkzaam willen maken op den ergerlijken toestand aan de Zomervaart. Aan het nieuw bebouwde gedeelte is een grintweg of beter gezegd mod derweg, daar er zich een dikke laag slijk op bevindt en welke voor het verkeer onbegaanbaar is. Zeer te wenschen ware het, met het oog op het zeer drukke verkeer uit de Meer, dat de gemeente dit ge deelte bestraatte. U mijnheer de Redacteur, by voor baat dankend voor de opname dezer regelen, Een bewoner der Zomervaart. Mijnheer de Redacteur! Mag ik U beleefd verzoeken onder staande regels in uw blad op te nemen. Ik las in uw Dagblad van Maan dag j.l. een stukje over een jongen, die door eene kastanje geraakt was. Dit is zeer overdreven. Het heeft zich nl. als volgt toegedragen Wy, leerlingen van 3a van de EL B. 8., waartoe ook de getroffene be hoort, stonden rustig met elkaar tej praten, toen er op eens eene bui van kastanjes op ons las kwam. We raap ten er spoedig eenige van op en gooi den daarmee terug. Toen begonnen de aanvallers ook weer, met bet nood lottig gevolg, dat eene kastanje den getroffene raakte by het oog. Hij viel echter niet bewusteloos neer, zooals het in uw blad staat, maar ging wel naar de school, waar hy zijn oog bette. Hy bracht uok nog 2 uur in het. lokaal door, waar onze lessen gegeven worden en ging toen eerst naar huis. Naar ik verneem, was het een lichte schedelbreuk, maar hiervoor durf ik niet in te staan. Met de meeste achting, Een leerling van 3a. Wy namen het bericht over uit de „N. R. Ct.", en hebben dat er by vermeld. Red. JML ARKTNIEU W S. Haarlem, 24 Oct. Aangev. Vork. Pry's. Boter 87 kg. 87 kg. f1,20 fl,30 Biggen 91 st. 83 st. f 6.— f 8 Schram. 43 st. 43 st. f 10,— f 14,— Aard. 890 HL. 890 HL. f2,— f3 App. 165 HL. 143 HL. f6 f 10 Peren 108 HL. 78 HL. f 5.— f 16,— LAATSTE BERICHTEN Harddraverij "Vereeniging ,,'t Oude Slot." De harddraverijen die deze sport- vereeniging beden op hare baan te Heemstede hield, werden, dank zij de te verwachten interessante courses en vjoral dank zij het prachtige weder, door een talryk publiek bijgewoond. Het verloop van de wedstrijden die te 12 uur aanvingen was als volgt: Korte Baan. Angelina-prys aanvang 12 uur. Harddraverij voor paarden van alle lauden en rassen op de korte baan. Afstand voor paarden, die reeds een eersten prijs op do korte baan ge wonnen hebben 640 M. De andere paarden loopen 600 M. Prijs f275.—. waarvan f200.— voor den eerste, f 50.voor den tweede, f25.— voor den derde. Inleggeld f 10. 1. Lucille, J. W. Schuyl, Rotterdam. 2. Red path, J. Koster, Heemstede. 3. Rejected, Stal Trio, Soest. -l. N. N. Stal Espérance, Amsfc. 5. Vim, J. de Mol, den Haag. 6. Newbold, J. W. Schuyl, Rotterd. 7. Moquette, Oppelaar, Koudekerk. 8. Cleopatra, W. A. Ockhorst, Rot terdam. 9. Eddallah, Stal Trio, Soest. 10. Wilhelm II, Hemmes, Groningen. Geloopen wordt volgens systeem korte baan. Iu de eerste ritten blo» en achter eenvolgens winnaars Rodpath, Rejec ted, Wim, Cleopatra en Vilhelm III. De tweede ritten werden achtereen volgens gewonnen eveneens door Red- path, Rejected, Wim, Cleopatra eu Wilhelm III, zoodat Lucille, N.N., Newbold, Moquette en Eddallah af vallen. Alsnu wordt gestart tnsschen Rodpath en Rejected, waarvan de uit slag was dat Redpath won. Hierop volgden Wim en Cleopatra, waarvan Vim won. Wilhelm HI had nu een stilstaande rit. In de tweede rit tusschen Redpath en Rejected bleef eveneens overwin naar Redpath en in die tasscben Wim en Cleopatra won laatstgenoemde. In de beslissingsrit tnsschen Wim en Cleopatra wou andermaal Cleopatra, zoodat nu overbleven Redpath, Cleo patra en Wilhelm III. Hiervan reden eerst Redpath en Wilhelm III, waar in laatstgenoemde won. In den twee den rit bleef overwinnaar Redpath, zoodat een beslissiugsrit moest worden gereden. In dezen rit bleef Wilhelm III overwinnaar. Alsnu ryden tegen elkander Wilhelm III en Cieopatra. De eerste rit word gewonnen door Cleopatra. De tweede eveneens, doordat de eigenaar van "Wilhelm III weigerde te starten, daar zyn paard een hoef ijzer had verloren. De totale uitslag was dat de prijs werd gewonnen door Cleopatra, de eerste premie door Wil helm III en do tweede premie door Redpath. I. Haudicap-Prys (2 uur.) Harddraverij. Handicap. Aange spannen voor Poneys van alle landen en rassen, die nog nimmer een len Prijs op de lange baan in draverijen gewonnen hebben toebehoorende aan Nederlanders. Minimum afstaDd 1000 M. Hiervoor zyn ingeschreven 17 poneys. Prijs f 50.—, waarvan f 30.— voor den eerste, f 15.voor den tweede, t 5.voor ^en derde. De 4de aanko mende ontvangt zyn inleggeld terug. Van de 17 ingeschrevenen kwamen j 11 poneys uit. De uitslag was als volgt1ste Marie II van C. de Boer Beverwijk. 2de Siena van M. D. Spijer Haarlem. 3de Plona van C. van Holst Rotterdam. 4de Talpa II van Joh. de Mol te Den Haag. II. Heemstede-Prijs (2'/i uur.) Harddraverij. Handicap voor Span nen, paarden van alle landen en ras sen. Aangespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Minimum afstand 2200 M. Prijs f 165.— waarvan f 100.— voor den eerste, f 40.— voor den tweede, f 25.— voor den derde. Benevens een kunstvoorwerp of f 50.— voor den rij der van het winnende span. 1. Snip II en Marie III, Eig. Veen- man, Rotterdam, en C. de Bruyn, Amsterdam. 2200 M. 2. John Buil en Beauty, 2220. M. Eig. C. de Boer, Zaandam. 3. Richard en Lena Medium, 2320M. Eig. Stal Espérance, Amsterdam, en W. v. Dieren Bijvoet 4. Bles en Jonge IJoël 2380 M. Eig. A. de Ridder. 5. Redpath N. N. 2500 M. Eig. J. Koster en Stal Espérance. Aan de start verschenen de num mers 2, 4 en 5. Nr. 5 passeerde met zeer grooten voorsprong en luide toe gejuicht, het eerst de eindstreep. De andere mededingenden werden gedistanceerd, zoodat alle prijzen ten deel vielen aan no. 5, den rijder waarvan J. Koster dus ook het kunst voorwerp werd toegekend. iii. Herfst-Prijs (3 unr). Harddraverij. Haudicap. Aange spannen voor Poneys van alle landen eu rassen. toebehooVende aan Neder landers. Minimum afstand 2800 M. Pry's f80.—. waarvan f40.— voor den eerste, f25.voor den tweede, f 1>>.— voor den derde, f 5.— voor den vierde. Ingeschreven 18 poneys. Uitslag1 Trui, 2 Talpa, 3 Boer- have, 4 Marie II. Hofbericht. Maandagmorgen te 8.42 unr ver trokken de Koninginnen, met gevolg, per extra-treir. naar ArolseD. Door onvoorziene omstandigheden i wordt H. M. niet vergezeld door mevr. A. J. Juckema van Bur mania, baro nesse Rengers, hofdame. Jonkvrouwe F. L. H. van de Poll, dame du palais, hononaire. is daartoe a'angewozen. Leger en tfiooï. Militieraden. Bij Koninklijk besluit van 21 Octo ber rijn benoemd de voorzitters en bur gerlijke leden van de onderscheidene mi litieraden en hunne- plaatsvervangers, voor de lichting der nationale militie van 1899 Voor de provincie NoordHolland rijn benoemd in het 1ste militiedistrict: tot voor zitter. P. J. Waller, lid der Provinciale Staten tot zijn plaatsvervanger. C. R. Kouveld. lid der Provinciale Staten tot lid, K. Schut, lid van den gemeen teraad van Amsterdam tot zijn plaats vervanger. G. P. Wijnmalen, lid van den gemeenteraad van Amsterdam in het 2de militiedistricttot voorzit ter, jhr. J. B. van Menden, lid der Pro vinciale Statentot zijn plaatsvervan ger jhr. J. W..G. Borecl van Hogelan- den. lid der Provinciale Staten tot lid. J. Krol Kzn., lid van den gemeenteraad van Haarlem tot zi jn plaatsvervanger. C. G. Loomeïjer, lid van den gemeen teraad van Haarlem in het 3de militiedistricttot voor zitter, T. Slagter Pzn.. lid dei- Provin ciale Statentot rijn plaatsvervanger, R. J. D. Hartkamp, lid der Provinciale Statentot lid, J. Gi-oot jr.. lid van den. gemeenteraad van Hoorntot zijn plaatsvervanger, J. W. van Buren Len- sink, lid van den gemeenteraad van Hoorn. VERVOLG HIEUWSTSJBSBUGEKa. Examens in de vrije- en ordeoefe- niuiren der gymnastiek. 25 October 1898. 7 candidates Geslaagd de dames C. E. G. EykeD, Hoorn. K. E. v. Eyken. M. A. Ferwerda. W. S. de Fouw. J. F. Gaveel. H. O. Gcrrits, allen te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Bevallen24 Oct. H. J. Holt— Baaten d. 23. A. A. Souwer—v. Cam- pen z. C. Smink—de Rue d. 1.1. 24. J. Westboff—v. Soracreuz. P. E. v. Tongeren—Verhoeven z. M. W. v. TongerenFreyer z. 25. J. F. van Lieshout—Homburg d. G. Selhorst— de Winter z. S. ZeiilmakerMather d. Overleden23 Oct. M. P. v. Vugt 2 j. Talpenstraat. 24 Oct. D. vau Zandijk 32 j. Brouwersstraat. J. v. Kampen 7 m. z. L. Raamstraat, Op 8 November a.s. hopen li onze geliefde Ouders. Behuwd- jj> en Grootouders, a WILLEM F WEDERIK BREMER ~a> johanna Elisabeth DE LIEFDE, hunne 371/,-jarige Eclitver- I: eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-en Kleinkinderen. Haarlem. 25 Oct. 1898. Heden overleed in het ge sticht «Meer en Berg», onze geliefde Echtgenoot, Vader en Grootvader, Nicolaas Haze voet, in den ouderdom van ruim 78 jaren. Uit aller naam, Wed. I). HAZEVOET, Borman, Haarlem, 23 October 1898. Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA ANTONIA TAN DER VLERK, Wed. Nijs de la Chambre, in den ouderdom van 76 jaren. Uit aller naam, N. de la CHAMBRE. Haarlem, 23 Oct. '98. PRO DEO Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, dd. 14 Juni 1898. is het huwelijk tusschen TRIJNTJE HARTOG, Dienstbode te Beverwijk en DIRK WITKAMP, bakkersknecht te Wormerveer. op aanvrage van laatstgenoemde, door echtscheiding, met al de wettelijke gevolgen van dien ontbonden ver klaard. Haarlem. September *1898. De Procureur des eischers, Mr. JOH AN SPOOR. Architect, van Kruisweg 51 rood naar Anegaug 17. Crevraagd tegen 1 of 15 November, eene nette Tweede-Meid P.G.,die netjes m haar werk en van goede getuigen voor zien is. Loon /HO. Fianco brie ven of in persoon bij Mevrouw DIJ KSTR A. N. Dijk 135, Amsterdam. Een flinke burgerjuffrouw biedt, zich aan als Huishoudster of Meid- lluislioudster. in een klein burger gezin of eenig Heer of Dame. in Haarlem of omstreken. Brievenfr. No. *1802, bureau van dit blad GEVRAAGD EEN goed met winkelbediening bekend, bij KREMER. Zijlstraat. Zelf aanmelden. Een beschaafd jongeling, 23 jaar, opgeleid in het Kruideniers- en Comestibles vak, zoekt eene betrek king als 23 <e «1 i e xi ci <e Brieven franco onder letter F, aan den Boekh. D. J. VAN DER WILK, Groote Houtstraat 94. kan geplaatst worden in de Koek en BanketbakkerijKeizerstraat No. 5. Aan hetzelfde adres een flinke Dagmeid gevraagd. Wordt gevraagd een S t alj 11 geil, beneden de zestien jaren. Zich aan te melden bij den Koetsier van Mevrouw VISSER v. HAZERS- WOUDE, op «Westerhout». Een net Meisje, P. G., vraagt NAAIHIIZEN, bekend met Kindorkleeding, jon gens en meisjes, en alles wat in de huishouding voorkomt. Br. No. 1800, bureau van dit blad. Te Koop Eén riem Engelsch Vloeipapier (beste qualiteit.) Brieven onder No. 1804. bureau van dit blad. Schryftafel. Prijsopgaaf wordt gevraagd van eene platte Schrijftafel, in flinke aimeting. Aanbiedingen onder No. 1803, bureau van dit blad. in een net Burgergezin. 11. h. Sta tion Kost en Inwoning met vrije Kamer aan 3 Heeren, die gez. willen eten, a f30 per maand. Br. fr. No. 778, ten kantore van P. VAN CITTERT ZONEN. aan eene beschaafde Dame of aan een of twee schoolgaande Meisjes, door eene dame met volwassen dochter. Brieven onder No. 1801, bureau van dit blad. Wordt gevraagd tegen 1 Nov. voor een net persoon in een Prot. gezin, liefst in de nabijheid der markt. Fr. br. met prijsopgave aan T. H. IJTSMA, Boekh. 's Bosch.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3