I. Darta's Geheim. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 16e Jaargang. Donderdag 27 October 1898. 4702 HAARLEM'S DAGBLAD AJBO!<r3<rHCM=En<rTSFH;lJ"S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), pa* 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Directeur-Uitgever -AJDV-hjjr/-l' hi in 'JL' i HirT: 1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Hij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentièn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUcité Elrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prjjs der Advertentiën van 1—5 regels ƒ0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek züd BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bp de tolSpaarndamC. HARTENDORP Zandvoort, G. ZWEMMER VdsenW. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen bd Advertentiën aan. Politiek Overzicht. De crisis in Frankrijk. Na langdurige rust is Dinsdag de zit ting der Fransche Kamer hervat, en denzelfden dag reeds heeft de Kamer het ministerie weggezonden. Het was dan ook wel eenigszins verwacht, dat het Ka binet in de phase waarin de Dreyfus- aak op het oogenblik verkeert., daarover u struikelen. Voor gisteren werden te Parijs woe lige taireelen verwacht zoowel in. de Kamer als op straat. Vandaar dat uitgebreide politiemaat- gelen waren genomen om de orde te bewaren. Te twaalf uur waren de Rue Rivoli, ue Saint Florentin en Rue Royale, de Avenue des Champs Elyseés en de Ave nue Gabriel, de Quad des Tuileries en de Quai d'Orsay, benevens de Boulevard Saint Germain afgezet en bezet door de republikein ache garde te/ voet en te paard en door de politie. De tuin van de Tuilerieen was bezet door vier esca- drons kurassiers en republikeinsche gar- te voet en te paard. Millevoye, Deroulède en de hoofden r „Ligue des Patriotes" werden bij- het verlaten van het restaurant op de place de la Madeleine omringd door 200j eden der ligue, die riepen„Leve De roulède." De stoet beweegt zich naar de place de ia Concorde; breekt door de igenton in de rue Saint Honoré; de republikeinsche garde komt tusschen baden en drijft de manifestanten uiteen. Deroulède en Millevoye bestijgen een rijtuig, doch vorderen slechts langzaam. ..en roept: „Leve het leger! Leve de RepubliekOp de brug de la Concorde bn Deroulède passeeren om zich naar Kamer te begeven; Millevoye pas seert slechts met moeite. De politie iracht de place de la Concorde te doen ontruimen, hetgeen uiterst moeilijk gaat. De heer Dramont arriveert om 10 minuten over 2, langs de Rue Royale; hij wordt ontvangen door een oorverdoo- geroep van „Weg met de Joden!" waarop wordt geantwoord met „Leve FrankrijkEenige heftige botsingen koben plaats. De prefect laat een pe loton kurassiers uitrukkenvan de heen -n weer gedrongen menigte geraken teugen onder de paarden enkele arres- hebben plaats. Talrijke groepen loopen langs de bou levards om manifestaties uit te lokken; sj worden uiteen gedreven, wat weer een aantal arrestatiën tengevolge heeft; om ton minuten over vijf begint het te regenen. Om 2 uur 20 vielen Jules Guerin en Boxmeterre en een bende leegloopers an den voet der Obeliske den commis saris van de eerste brigade der recherche an en hebben hem half dood geslagen lij draagt een groote wonde aan de lin- tff slaap. In de straten hebben Heftige ij ïcidenten plaats. Om half drie werden arrestatiën gedaan. Na de aanranding van den com mi s- aris der recherche, deed de. heer Le>- prouce, prefect der politie, de Place de 1» Concorde geheel ontruimen, welke ihans door militairen werd bezet; de aangrenzende ij traten zijn volgepropt Bet een ontelbare menigteom 4 uur haciuen 150 arrestatiën plaats gehad; de agenten doen allerwege hun best om de passage vrij te houden. Om half vier wordt een peloton ku rassiers gezonden om de Rue Royale te ontruimen, waar de passage onmogelijk is ....en roept: „Leve het leger!" Ér hebben enkele botsingen plaats, waar j verscheiden arrestaties het gevolg van zijn. Meer dan 10.000 personen heffen do Marsailaise aan. De gewapende macht I dringt de menigte weer terug langs den 1 Boulevard de la Madeleine. Alle winkels j zijn gesloten de café's daarentegen blij- ven geopendde volksmenigte roept „Conspuez Brisson!"; een aanzienlijke menigte groepeert zich voor den „Cercle Militaire." In de Kamer was het intussclien niet minder rumoerig toegegaan. De heer Peytral begint met de be-' grooting voor 1899 toe te lichten. Nadat' de heer Deschanel hierna lezing heeft gedaan van 19 interpellaties geeft hij j het woord aan den heer Brisson Zoodra deze op de tribune verschijnt, wordt hij door de rechter en uiterste j linkerzijde ontvangen met het geroep „Ontslag!" De linkerzijde roept: „Neen!" De heer Brisson deelt mede dat hij de zaak-Dreyfus heeft overgelegd aan het Hof van Cassatie. Daarop antwoordt de rechterzijde mei..Daarin hebt gij ongelijk gehad-" terwijl de uiterste lin kerzijde roept„Leve het leger De heer Deschanel dient den onder brekers een berisping toe. De heer Brisson verzoekt, de inter pellaties omtrent de zaak-Dreyfus te scheiden van de andere. De heer Deroulède brengt in herinne ring, dat de meerderheid van de Kamer overging naar het. ministefcie-Brisson, omdat de heer Cavaignac deel uitmaakte van heit ministerie. De uiterste linkerzijde schreeuwt. Er volgt een heftige twist tusschen do hoe ren Basly en Paulin-Méry, die handge meen worden; de afgevaardigden pro testeerenmen scheidt de vechtenden. De Kamer komt allengs weer tot kalmte. Deroulède verwijt de regeering, dat zij zich het- bewind heeft aangematigd, hij handhaaft dit verwijt, zelfs al meent men generaal Chanoine met vuil te moe ten werpen (protesten op alle banken.) Generaal Chanoine brengt in herinne ring onder welke omstandigheden hij aan het bewind is gekomen en verklaart dat zijn opinie geheel is die van zijn voorganger. (Onafgebroken toejuiokin- gen.) Chanoine verklaart, dat hij als waker voor de eer van het leger, het mandaat neerlegt, dat hij heeft ontvangen en zijn ontslag vraagt. (Donderende toe juichingen.) De generaal verlaat de zaal. Brisson zegt, dat in tegenwoordigheid J van Chanoine het besluit is genomen i om het dossier-Dreyfus aan het Hof van Cassatie over te leggen. Hernieuwde woordenstrijd tusschen Paulin-Méry en Charles Bernard. j In de couloirs geven de progressistd- scha republikeinen als hun meening te kennen, dat, met het oog op de houding van Chanoine de republikeinen zich moeten vereenigen om het hoofd te bie den aan de moeilijkheden van den toe stand. De ministers zijn op het. oogenblik bijeen om te beraadslagen over de te nemen maatregelen. De heer Baudry d'Asson zegt, dat hij bij het hervatten der zitting zal voorstel len het ministerie in staat van beschul diging te stellen, met uitzondering van generaal Chanoine. In het Pal ais de Bourbon wordt de aanwezigheid opgemerkt van prins Hen ri van Orleans. De heer Brisson dient een berisping toe aan generaal Chanoine, die, tegen alle gebruiken in, midden in een Kamer zitting zijn ontslag heeft ingediend. (Ap plaus op talrijke banken; heftige inter rupties aan de rechterzijde; geroep van „Er is geen regeering!") Brisson verklaart, dat de regeering zal beraadslagen en voegt er bij, dat de Kamer hem dank zal weten, dat hij de burgerlijke autoriteit heeft doen gelden boven de militaire. (Langdurig applaus op bijna alle banken). Van de tribune gaande geeft de heer Brisson zijn collega's een teeken hem te volgende ministers aarzelenBris son neemt weer plaats. Deschanel schorst de zitting onder buitengewone opge wondenheid wordt de zaal ontruimd. In de „Salie des Pas Perdus" wordt met heftigheid gediscussieerd. De radicalen zeggen, dat het complot thans voor aller oogen duidelijk blijkt; zelfs op de tri bune is men van oordeel, dat de heer Brisson ad interim het ministerie van oorlog moet waarnemen en de Kamer moet verzoeken hem te steunen in deze ernstige verwikkelingen. Over dit punt ontspruit zich een heftige strijd tusschen de heer en Coutant en Deroulède. De heer Brisson, vergezeld van den heer Sarrien, heeft zich naar het Elysée begeven, om den heer Faure op de hoog te van den toestand te brengen. Bij het verlaten van het Palais de Bourbon heeft generaal Chanoine zich onmiddellijk naar het Elysée begeven; hij verzocht president Faure hem te ont vangen. Zonder hem te ontvangen deed de president der Republiek hem weten, dat zijn aanvrage om ontslag hem moest worden gedaan door tusschenkomst van den minister-president. Dat is de vaste regel, voegde liij aan deze mededeeling toe, en zeg den generaal, dat ik daarvan niet afwijk. Generaal Chanoine heeft het Elysée verlaten, zonder door den president ont vangen te zijn. Vervolgens arriveerden dq heeren Brisson en Sarrien. In zijn onderhoud met den minister-president keurt de heer Faure streng de houding van generaal Chanoine af en deelt de meening van de heeren Brisson en Sarrien omtrent de noodzakelijkheid, om de portefeuille van oorlog toe te vertrouwen aan een burger, ten einde te kennen te geven dat de militaire autoriteit ondergeschikt is aan de burgerlijke. Brisson en Sarrien gaan daarna, heen, ten einde hun collega's tot een conferen tie bijeen te roepen. D heer DujardinBeaumetz, presi dent van de radicale linkerzijde, doet het voorstel tot het samenroepen van de bureaux der verschillende linkerpartijen. Hij stelt de volgende „ordre du jour" voor: „De Kamer, vertrouwen stellen de in het nationale leger, toejuichende het besluit om in alle omstandigheden het overwicht der burgerlijke autoriteit te doen eerbiedigen, gaat over tot de orde van den dag." In drie bureaux wordt deze orde van den dag goedgekeurdook de heeren Méline en Barthou hechten er hun goedkeuring aan, evenals de socialisten. De Kamerzitting wordt om 4 uur 55 minuten hervat, bijgewoond door alle ministers, behalve generaal Clianoinei Brisson oetreedt de tribune en wordt met luide toejuichingen ontvangen. Men roept„Leve de - epubliek Brisson deelt mede, dat de onregel matige aanvrage om ontslag van gene raal Chanoine is aangenomen. President Faure zal in den avond een minister van oorlog ad interim aanwijzen. Ver scheiden stemmen roepen ..'A jeudil"; het centrum daarentegen ,Neen Brisson, eindigende, zegt, dat de re geering een verdaging voorstelt, om de suprematie van de civiele macht boven de militaire te kunnen verzekeren. (Toe juichingen). De heer Ribot stelt de volgende orde van den dag voor„De Kamer, erken nende de suprematie van de burgerlijke macht boven de militaire-, en vertrou wende dat het leger getrouw de repu blikeinsche wetten zal in acht nemen, gaat over tot de orde van den dag." In de orde van den dag van den heer Berger wordt ook de suprematie van de burgerlijke macht erkend, maar tevens de regeering gewraakt. Berger vraagt de prioriteit van zijn voorstel. Cavaignac bestijgt de tribune (Ge roep van: „Le SabroLe fauxHij verklaart, dat de orde van don dag van dien aard is, dat een onmiddellijke dis cussie noodzakelijk is. Als minister van oorlog heeft hij de burgerlijke autoriteit erkend. (Geroep van„Geef ons scheer messen"). Cavaignac verlaat onder gejouw de tribune. Urisson betuigt zijn instemming met het voorstel-Ribot. Mahy stelt- een amendement voor, waarin de regeering wordt verzocht een einde te maken aan de campagne te. het leger. Sarrien verklaart zich bereid het ant- vocrd van Chanc ne t lez-.'i. Ne- Ja, lees!"). Eindelijk verlaat Sarrien de tribune, zeggende dat de minister van justitie niet te berispen valt, die een vervolging heeft gewild. Berger stelt voor om aan de orde van den dag van Ribot nog de volgende zin snede toe te voegen ...Wrakende de re geering, dat zij het leger niet heeft doen eerbiedigen." Men stemt over de orde van den dag van Ribot, de quaesrtio der verdaging buiten rekening latende. Zij wordt aan genomen met 559 tegen 2 stemmen. Het amendement-Berger wordt vetr- I worpen met 274 tegen 271 stemmen. Mahy stelt een ander amendement FEUILLETON. HOOFDSTUK IV. Zooals gewoonlijk kom je weer laat H je danseurs zijn zenuwachtig gewor den van 't lange wachten," zeide een 'rtwat scherpe maar heldere stem tot Agatha, die met haar chaperonne dé talzaal binnentrad. Agatha lachte. ,,Ik kon er niets aan doen," zeide zij tot de spreekster van zooeven, juffrouw hrs-Robinson. „Tante Hilda durfde neg toet- uit en toen is mevrouw Poynt-er too vriendelijk geweest mij te chape- pneeren." ,0als je van mevrouw Poynter af- hngt mag ik wel blij zijn, dat je nog pkomen rijt. Doordat rij rich altijd zoo tael deftig wil voordoen, is ze wel wat kngzaam in haar bewegingen geworden. Haar je bent er nu toch per slot van tekening." .,Wat een keurige japon," zeide Aga- &a tegen haar vriendin. De japon was werkelijk niet minder lief dan de draagster zelve. Juffrouw Firs-Robinson zag er dien avond op haar voordeeligst uit. Zij was tenger een fee gelijk en had een aristocratisch voor komen in weerwil van haar afkomst, waar wel het een en ander op aan te merken was. Haar grootvader was nl. loopjongen in Amerika geweest, lang zamerhand opgeklommen en later hoofd van een zaak geworden. Hij had een bontwinkel in Canada gedreven en naar het zeggen van sommige menschen voeg de rijn zoon, toen hij rijns vaders rijk dom erfde, het. woord Furs bij rijn naam met het doel om de bekwaamheid van den ouden man onsterfelijk te maken. Maar het geval wilde, dat hij beter han delen kon dan spellen, en zoodoende veranderde de u in een i. Dit zeide men tenminste, maar „men" is dikwijls zoo'n Wel zoo'n onvertrouwbaar persoon! In elk geval zag juffrouw Firs-Robin son er even aristocratisch uit, alsof het bloed van alle Howards door haar ade ren vloeide Zij was klein, tenger en levendig. „Een fee" zoo noemden haar aanbidders haar en die waren neg al talrijk. „De gouden fee", hadden rij eigenlijk moe ten zeggen. Haar vader, die zeer veel in rijn zaak verdiende, had nooit ven voor, waarin de regeering wordt ver zocht een einde te maken aan de cam pagne van beleedigingen tegen het leger. Brisson verzet zich tegen dit amen dement. De Kamer neemt het amendement- Mahv aan met 296 tegen 243 stemmen. De socialist Berthaud stelt de volgen- do aanvulling voor„en vertrouwen stel lende in de regeering, opdat deze de noodige maatregelen zal nemen." Sembat vraagt scheiding van het eer ste deel der aanvulling van den heer Berthaud, aldus vervat En vertrou wen .stellende in de regeering. Dit voorstel wordt verwor- p ri met 28 6 tegen 254 stem men. De ministers verlaten onder de toe juichingen der linkerzijde de vergader zaal. De gansche orde van den dag wordt aangenomen met. 460 tegen 28 stemmen. (Kreten van „Weg met de Joden" Baudry dient rijn voorstel in om het ministerie, met uitzondering van gene raal Chanoine, in staat van beschuldi ging te stellen. De zitting wordt om 8 uur 35 min. gesloten; de volgende zitting is vastge steld op 2 November. Hierna, hebben de Minis ters den President der Repu bliek hun ontslag aangebo den. De heer Faure heeft het ontslag van het Kabinet aangenomen en de minis ters verzocht de leiding der zaken nog op zich te willen nemen,totdat een nieuw ministerie zal rijn gevormd. Door den heer Brisson was op het Elysée het be sluit ter teekening voorgelegd, waarbij de heer Lockroy ad interim belast wordt met de portefeuille van oorlog. Van de geruchten over het vermoede lijk toekomstig ministerie vermelden wij slechts, dat men in Parijs gelooft, dat de heer Faure den heer Ribot over de vorming van. een nieuw Kabinet zal raadplegen. Ook Dinsdagavond hield het rumoer in Parijs nog aan. Verscheiden onbeteeken en de manifes taties werden door de politie uiteenge dreven. Nieuwe manifestaties vormden zich voor de bureaux van het dagblad Libre Parole, waar eenige vechtpartijen plaats hadden en slagen werden gewis seld. Twee officieren ontvingen vuist slagen. De passage, is moeiehjk op de boulevards, waar voortdurend manifes taties worden gehouden en Brisson en de Joden worden uitgejouwd. Om tien uur hadden op verschillende plaatsen nieuwe manifestaties plaats. De „Jeunesse royaliste" vormde, vooraf gegaan door de driekleur, een uit duizen den personen bestaande manifestatie in de Rue Drouot. Zij werd ontvangen met de kreten „Leve de Republiek!" De vkg werd aan de manifestanten ont rukt een heftig gevecht ontstond. ~p den Boulevard des Italiens werden meer dan duizend manifestanten uiteen gedreven in de Rue Lepelletier wisten rij zich echter weer aaneen te sluiten en verschenen daarna op den Boulevard Montmartre, na gebroken, te rijn door het cordon der agenten, die niet bij machte waren hem tegen te houden. Er is een botsing ontstaan fcosechen de agenten en het publiek, waarbij sla gen rijn gevallen. Verscheidene arrestaties hebben plaats gehad. STADSNIEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlemj 26 Oct. 1898. Scherm wedstrijd. Naar w$ vernemen zal door de Gymnastiek- en Scherm vereeniging Concordiau alhier ter gelegenheid van haar 12Va jarig bestaan een schermwedstrjjd worden gebonden op Zondag 27 Nor. a.s. in haar vereni gingslokaal Jansstraat 85, waaraan uitsluitend Haarlemsche schermers kannen deelnemen. Deze wedstrijd zal bestaan in personeele wedstrijden op Degen, Sabel, Geweer en Lange stok, benevens een korpswedstrijd op sabel. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld groote en kleine zilveren me dailles, benevens een paar zilveren eerekruisen. Deze zullen spoedig ter bezichtiging worden De Dinsdag vanwege het Israël Armbestuur door H.H. collectanten ten behoeve der Israël, armen gehou den Jaarljjksche Turfcollecte heeft opgebracht de som van f445.75. In ons verslag over de jaarverga dering der centsvereeniging zijn een tweetal fouten geslopen. Waar staat de heer van der Steur en diens echtgenoote, moet gelezen worden en die^s zuster. Daarbij is de heer van der Steur geen ridder, maar broeder in de orde van den Nederlandscben Leeuw geworden. De uitkeering van het Rijk aan de gemeente, overeenkomstig de wet van 24 Mei 1897, bedraagt over 1898 f 188.059.98. BINNENLAND Militiewet Gelijk wij verwacht hadden, heeft de regeering de besluiten van eenige Brabantsche gemeenteraden om oit de gemeentekas vrijwillige dienstneming te bevorderen, niet ongemoeid gelaten. Ofschoon Ged. Staten van Noord- Brabant ze hadden goedgekeurd, beeft de minister van binnenlandsche zaken een onderzoek noodig geacht of de besluiten van Gedeputeerden al dan niet strijdig zijn met de wet of het algemeen belang; redenen waarom volgens de Provinciale wet zulke be sluiten van hoogerhand kannen wor den vernietigd. In afwachting van den uitslag van dat onderzoek zijn de besluiten nu, op voordraebt van den Minister, ge schorst en wel tot 1 Januari 1899. Het gevolg dier schorsing is dat de werking der besluiten onmiddellijk wordt gestremd. Het zal nu moeten blijken, of het onderzoek der Regeering tot vernieti ging leidt. Is de vernietiging niet vóór geten, dat hij een Engelschman was en vertrok toen hij wat men noemt rijn koetjes op 't droge had, regelrecht naar rijn geliefd Engeland. Toen hij 't zoover gebracht had en in rijn vaderland aangekomen was, stierf hij. Dat was nu vijf jaar geleden. Elfri da, die voor haar opvoeding zeer jong naar Engeland gezonden was en rich heel weinig meer van haar Amorikaan- sche indrukken herinnerde, had al dien tijd bij een zuster van haar vader, de oudste juffrouw Firs-Robinson, geleefd. Deze arme ziel had dat bijvoegsel aan haar naam in 't begin verschrikkelijk gevonden. Zij was zooveel grootheid niet gewoon, maar had later, door haar broeder overreed, toch in 't verschrikke lijke toegestemd. Zij was een zeer ach tenswaardige vrouw, al hoewel heel ge zet, en vol vooroordeelen. Elfrida, in weerwil van een zekere ge vatheid, die rij ongetwijfeld van haar handeldrijvende voorvaderen had geerfd, was even liefelijk als een opkomende zon. Het mooie, krullende haar omlijst te een gericht je even patricisch als dat van een hoogadellijke, jonge dame. Een paar oogen, die als diamanten schitter den, zagen u vrooKjk en. spottend aan. Haar mond was klein, maar niet te klein en hoewel niet Grieksch bezat rij toch een aardig neusje. Volgens hen, die haar pas kenden wa ren haar gedachten zoo gemakkelijk uit haar oogen te lezen, maar rij, die lang met haar hadden omgegaan, vonden die blauwe spiegels raadselachtig. -uaar hoe dan ook, het was een beval lig schepseltje zooals rij daar stond, naar Agatha opkijkend, die zooveel in lengte van haar verschilde. „Als je niet gekomen waart," zeide juffrouw Firs-Robinson, „dan was er zeer zeker een moord gebeurd. Dokter..." Agatha's gelaat verbleekte en onwille keurig maakte rij een beweging met haar hand. „Dokter Dillwyn heeft het laatste uur doelloos rondgeloopen, zeker om den een of ander op een gegeven moment te verslinden. In elk geval hij koos zich geen dame. Maar nu jij gekomen bent..." „Welnu? Nu ik gekomen ben?" hen- haalde Agatha. „Hoe kan. je toch zoo dwaas rijn," ging rij voort. Het bloed was naar haar wangen teruggestroomd en haar oogen zagen Elfrida lachend aan. „Dwaaa! Daar houd ik juist van. Maar ik zal je een nieuwtje, vertellen. Wie denk je..." „Dit is onze dans, geloof ik," zeide op dat zelfde oogenblik een heer tot Elfrida. Het was Lord Am bert, die haar de laatste twee maanden op alle partijen als een schaduw volgde Hij boog over Elfrid&'s hoofdje heen voor Agatha. ..Werkelijk?' vroeg Elfrida op haar balboekje kijkend. „Maar ik wilde juist iets aan juffrouw Nesbitt vertellen." Zij lachte Ambert vriendelijk toe. „Wel wat te vriendelijk," dacht Agatha zich in stilte bezorgd makend over haar vriendin. Maar deze zelf scheen niet in 't minst bezorgd te rijn toen rij zich weer tot Agatha wendde. „Weet je wie van avond komt en dan een maand bij ons blijft logeeren? Dicky Dicky Browne. Tante en ik maakten de vorige sea son kennis met hem en toen noodigde tante hem uit. Hij is lastig, dat is waar," vervolgde zij haar schouders oplialend. „Mam* ik houd meer van hem, dan van iemand anders." „Ik wilde dat het zoo was," zeide Aga tha zachtjes. Lord Ambert stond dicht bij hen op Elfrida te wachten. ;,R't - hem lirf l"»bHn dan..." „Poef! Wat een veronderstelling! Waarom zou ik iemand liefhebben?" Elfrida zag haar vriendin overmoedig aan. „Denk je, dat ik zoo ben als jij. Ik bezit geen hart Agatha en kan er dua ook niet over beschikken." „Ik zou denken, dat jij over alles kom beschikken," zeide Agatha die even bloosde bij de toespeling van Elfrida op haar eigen hart. „Gij kunt in elk geval den man trouwen, die je liefheeft." „En waar is die man te vinden?" vroeg Ellrida lachend. Haar toon klonk uitermate vroolijk. „Dat weet je," zeide Agatha- op em- stigen langzamen toon. „Je bent snoeperig, in één woord ver rukkelijk," zeide juffrouw Firs-Robin son haar vroolijkheid scheen meer en meer toe te nemen, ..maar ik weet het keu ach niet. Wat ik weet is, dat ik wenschte. Zij zag Agatha van onder haar lange wimpers guitig aan. „Gelukkig te zijn," voltooide Agatha haar zin. „Neen, een gravin," zeide het tengere schepseltje met een grappig gezicht. Zij zag over Agatha's schouder naar Lord Ambert en wenkte hem. (Weidt ver Igd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1