B I 1c SU L &MD. Hofbericht. H. M. de Koningin wordt aanstaan den Maandagavond uit het buitenland op het Loo terug verwacht. Het ljjk van den vermisten klom penmaker Van den Hont uit Vlijmen is Woensdagavond om 7 uur uit het Kanaal te 's-Hertogenbosch opge haald. De man laat een vrouw met 7 kinderen na. Op een aanplakbord in Holland's Noorderkwartier stond de volgende officieele bekendmaking te lezen BANNE Kroosschouw, Woensdag 2G October 1898, wegens de sloot langs de weg. Benevens het ruimhouden der doorlaters der dam men, in de banue, ieder wort verzogt derzelvers op te ruimeo, tot bevorde ring der water in en afvoer. Het bestuur der banne, de Voorzitter, De aanrandingen zyn te Tilburg bijkans aan de orde vanden dag. Dins dagnacht werd op zekeren P. J. een schot gelost, hetwelk hem langs het hoofd ging. Deu dader, inmiddels ge vat. werd ten politiebureele een revol ver! waarop nog 5 patronen waren, ontnomen. Zondagavond werd zekere A. d. B., terwjjl hij zich even buiten zijne woning begaf, door twee perso nen zoodanig mishandeld, dat by eene snede over den rug, een steek in het achterhoofd en een gebroken arm be kwam, hetgeen zyue opneming in het Ziekenhuis noodzakelijk maakte. T rein-ver traeing. Woensdagmorgen werd de locomo tief van den trein Vlissingen naar Breda even vóór het station Woens- drecht zóo defect, dat de reis niet verder kon worden voortgezet. Met veel moeite gelukte helechter den trein tot laatstgenoemd station te brengen, waar een andere machine nit Bergen-op-Zoom ontboden werd. Daar moest weder een machine uit Rozeüdaal aangevraagd worden, die den trein op de plaats zijner bestem ming kon brengen. Een en ander had l'/s nar vertra ging tengevolge waardoor veie aan sluitingen werden gemist Bekroning. Niet slechts op de Tentoonstelling van Vrouwenarbeid te 's-Gravenhago maar ook op de dezer dagen afge- loopen Tentoonstelling van Kracht en Arbeidsmacbines te München wekten de door de Singer Maat schappij tentoongestelde echte of ori- gineele Singer-naaimacbines de alge heels belangstelling van het publiek. Niet alleen^ evenwel dit laatste was spoedig overtuigd van de uitmuntende eigenschappen "dezer machines, maar ook de jury te München verleende slechts aan de Singer Maatschappij een medaille benevens diploma, met vermelding: „Voor voortreffelijke en in vele opzichten voorbeeldige naai en bord uurmachines, voor de meest teêre, alsoon de meest grove soorten van werk der verschillende takken vaD nijverheid." Daar er op de Münchener tentoon stelling in het geheel slechts ééno soort van medaille te behalen was, ligt de waarde dezer onderscheidiug juist in die vermelding. Immers van alle tentoongestelde naaimachines wer den slechts de echte Singer naaima chines „voorbeeldig" genoemd. Deze overwinning is des te opmerke lijker. omdat ze door de Singer Maat schappij in Duitschland zelf over de duitsche naaimachines behaald werd. Op de tentoonstelling van Vrouwen arbeid te 's-Gravenhage waren, zooals men weet, geene prijzen te behal-n. Wel echter ontving de Singer Maat schappij van de presidente, mevr. Goekoop, namens het bestuur, eene verklaring, waarin de inzending van genoemde Maatschappij een sieraad der tentoonstelling genoemd wordt. Lfefferen era Kunst Zola. Wij lezen in het „Hbld." Gebr. Scbrüder, Éokin 50, deelen staat met de laagste standen. Ik ben bang, dat het met dien jongen man, waarmee gij zoo even spraakt, zóó zal afloopen. Zijn familie zat er vroeger goed in, maar bezit nu niet veel meer. Waarschijnlijk zal hij met de dochter van zijn hospita of een onderwijzeresjo trouwen en er later berouw van heb ben." ..Berouw veredelt de ziel," zeide El. frida lachend. „Maar zooals ge zegt, geld is alles. Zelfs een individu kan er beschaafder van worden." „Het is droevig, dat stem ik toe, maar ik ben bang dat het zoo is. In den te-1 genwoordigen tijd is geld van groot be lang en wordt bijna gelijk gesteld met geboorte of rang. Het heft het „indivi du", zooals gij zegt, uit zijn stand op..." „Is dit ook liet geval met mij V' „Beste juffrouw Firs-RobinsonWat een vraag. Gij staat natuurlijk geheel buiten deze quaestie.", In zijn binnenste echter was bet wel zijn bedoeling geweest en hij had er een soort van vermaak in geschept om haar wat neer te zetten. Dit maakte een on derdeel uit van wat hij noemde haar „opvoeden." „Gij zijt iets, dat geheel apart staat. ons uit vertrouwbare bron het vol gende mede omtrent de litteraire plan- Den van Emile Zola. De triologie „Les trois villes" zal gevolgd worden door een serie van vier romans ge titeld: I. „Fécondité", II. „Travail". III. „Yérité", IV. „Justice". Hoofdperso nen van deze romans zullen zyu de vier zonen van Pierre Froment (be kend uit Lourdes, Rome, Paris), ge naamd naar de vier Evangelisten, maar die behalve een overeenkomst van namen niets met dezen gemeen hebben. Buitendien arbeidt Zola aan een verhaal van zijn ballingschap, dat geïllustreerd zal worden naar photo- graphiën en schetsen. Aangezien het nog onmogelijk te zeggen is, wanneer hy in Parys zal terugkeereu, kan ook omtrent de verschijning van dit boek nog niets gemeld worden. Ten slotte heeft Zola het plan om, als de Dreyfns-quaestie eenmaal tot! oplossing komt, ook daarover een boek uit te geven. Wat hy daarover ook schrijven mocht, wil hij doen ver schijnen niet na zijn dood, zooals door sommige bladeD beweerd is, maar nog tijdens zijn leven. Wielrijden. De tweede herfstmeeting is Dinsdag te Turijn begonnen. Eereprys van de tentoonstelling. 2000 M. Ie serie: l'Broca; 2 Pasiui. 2e serie1 Meyers; 2 Magli. 38 serie1 Protin; 2 Bixio. 4e serie1 JacqneliD; 2 Pettis. 5e serie1 öingrossi; 2 Mereier. 6e serie: 1 Eros; 2 Banker. Zondag worden de demi-finales ge reden. Wielrijden. Harry Elkes, een amerikaansch wielrijder, heeft een uitdaging gezon den aan Rivièrre, Huret en Cordang. Huret heeft verklaard Elkes op Ame- rikaaoschen bodem, waarschijnlijk te New-York, in een zesaar-wedstrijd te willen ontmoeten. En Cordang is dadelijk bereid 10.000 gulden te stor ten, uit te betalen aan den winner, voor een wedstrijd van 24 unr. Arm strong, tot wien de uitdaging niet direct gericht was, vraagt ook zyn deel en wil met Elkes over 100 mijl matchen. SEGi3TS2A3CEïS, Een oplichter. Toen naar aanleiding van den brand in d9 Laurierdwarsstraat te Amster dam op 19 September door meelijdende meascben een collecte werd op touw, gezet, om de bewoners van de ver- braude perceelen, die alles verloren hadden, er weer bovenop te helpen, achtte H. J. A H. Faulhaber zyn kans schoon om zich op onrechtma tige wyze te bevoordeelen. Hij ging rond met een lijst, waarop men ton behoeve der slachtoffers kon inteeke- nen en had werkelijk eeDig succes. Hy zou later met de quitaoties komen om de ingeschreven gelden te incas- seerenenkele malen ontving hij kleiue bedragen onmiddellijk. Zyn bedrijf werd echter opgemerkt en de politie slaagde er in F. te ar resteeren. Hy stond Woensdag terecht, betuigde spyfc over zyn doen en legde volledige bekentenis af. Het O. M. eischte wegens oplich ting eu valsehheid in geschrifte twee maal gepleegd, 18 maanden gevange nisstraf. De crisis in Frankrijk. Omtrent den opvolger van Brisson en den aard van het nieuwe frausche Kabinet wordt nog heel weinig in gissingen geuit. De democratische linkerzij heeft met algemeene stemmen besloten, alleen een regeering te steunen die zich vereeniging van de republikeinen en bescherming van de repnblikeinsche instellingen" ten doei stelt, dievastbe j I sloten is de oppermacht van het bur-1 gerljjk gezag te handhaven, en steunt op een'zniver republikeinsche meer- 5 derheid. i De houding van generaal Chanoine echter wordt, zooals te begrijpen is, in de fransche pers breedvoerig maar verschillend besproken. Een zeer kostbaar iets..." „Ik houd ei- niet van om „iets" te zijn hoe kostbaar het ook is," zeide juffrouw Firs-Robinsonbeslist. „Duizendmaal liever ben ik dan nog een „individu"' hoe leelijk dat ook klin ken moge. En die mijnheer Blount valt dus, volgens u, onder de categorie „in- dividus." „Misschien was die uitdrukking nog niet eens juist", zeide Ambert verachte lijk. „Bedelaar" zou nog wel zoo goed zijn." HOOFDSTUK V. Intusschen stond Agatha nog dicht bij de deur, terwijl baar chaperonne haar late komst aan Elfrida's tante ver klaarde. Do oogen van het meisje zagen in de richting van de dansenden en zóó ver diept was zij in het schouwspel om haal been, dab zij bepaald opschrikte, toen een stem naast haar zeide „Mag ik liet genoegen hebben deze wals met u te dansen, juffrouw Nes- bitt 2" Agatha zag op. Dokter Darkham stond naast haar hij zag er knap, bijna jong uit. „Het spijt mij xnaar ik heb dezen Van Rappd tot Matindie beide op zyn gedrag de uitdrukking „ver raderlijke overval" toepassen, met de Figan er naast, om haar verbazing te constateeren over het ongemoti veerde, behelzen de bladen strenge afkeuring. „Iedereen zal van oordeel zyn," schryft de Matin, „dat zulke handelingen noch militair nochFransch zyn." Daartegenover staan de juichtoon en de complimenten van de antire visionisten. Het Petit Journal geeft eene toelichting van de handeling van Chanoine uit diens mond. De generaal bevestigt dat de woorden van Dérou léde slechts een aanleiding zyn ge weest. Hy wyst op het gemis van overeenstemming tusschen zich en de andere ministers in de quaestie van het complot, dadeiyk door hem tegen gesproken, en in de zaak Picquart, zoo nauw verbonden met de zaak Drey fus. Clémenceau verzekert in de Aurore dat Chanoine by zyn heengaan Dins dag de rechterzijde heeft toegeroepen „Ik wil het geheime dossier niet los laten, dat een heilig pand is. Ik ga daarom heen." Clémenceau vindt daar in aanleiding tot den heftigen uitval „Wat overigens de campagne betreft, geen dag, geen oogenbiik zullen wy ons verpoozec. Men zal ons moeten om ons protest tegen de schandalen in voorbereiding te smoren, en dat is niet voldoende zelfs, want, wat van ons ook worden moge, leugenaars zul len leugenaars blijven, en falsarissen; voor falsarissen doorgaan. Wy zullen hen brandmerken, en na ons degenen wie ons voorbeeld de behoefte zal hebben ingeblazen om de waarheid uit te schreeuwen en gerechtigheid te eischen voor allen." Evenzoo Jaurès„Met welke mis daden en schande moet het dossier van de generaals wel bezwaard zyn, dat zy tot zóó schuldige, zóó laaghartige middelen hun toevlucht nemen om elkander te redden. Maar hoe hoog de bedreigingen en gevaren stygen, wy staan rechtop en zullen voorwaarts gaan. Kalmer zegt Yves Gnyot: „Het Hof van Cassatie blijft, en niets kan het tegenhouden. Dergelijke feiten geven het hooger gedachte nog van zyn plichten en verhoogen zyn aan zien in de oogen van het land. De Kamer moge in den warwinkel stem men, generaal Chanoine moge nog incorrecter handelen dan Cavaiguac en Zurlinden, de revisie zal plaats hebben." Waarschijnlijk om de trouwens weinig beteekenende relletjes van Dinsdag voort te zetten, deelt de „Libre Parole" in een nota mede, dat alle afgevaardigden die het met haar houden heden de zitting van hot Hof van Cassatie zouden bijwonen. In de „Siècle" leest men: „Yraag naar den persoon die in den nacht van Zaterdag op Zondag op Mont Yalérieu is ondergebracht, een pre tendent, een generaal. Hy wordt be diend door een officier on heeft geen schildwacht voor de deur. De Liberie zegt, aldus bevestiging brengende van de verzekering van Clémenceau, dat generaal Chanoine aan verschillende afgevaardigden ver klaard heeft, dat de oneenigheid vooral j voortkwam uit den niet ophoudenden aandrang, waarmee Brisson, ondanks de weigering van den generaal, het diplomatiek en geheim dossier van de zaak Dreyfus opvorderde. De Temps zegt, iD een beschouwing over de revisie en de vergadering van Dinsdag dat zy de revisie ais een voldongen feit darft voorstellen. De eenige hinderpaal was nog de beraad slaging van bet lichaam dat koersen kalmte totaal kwyt schynt te wezen. De vergadering van Dinsdag heeft acht dagen kalmte en rust gegevon aan bet Hof. Overigens noemt het avondblad den toestand die door het votum is ge schapen, duidelijk. De kabinetsfor meerder zal moeten behooren tot de republikeinsche groep welke de over winning heeft behaald. Delcassé zou deel uitmaken van elk ministerie. Gemengd Nieuws. D9 zaak-Dreyfus. Yoor heden zyn uitgebreide voor zorgsmaatregelen te Parys genomen met het oog op de zitting van het Hof van Cassatie. Dadeiyk na de opening der zitting zal het woord worden gegeven aan den rapporteur mr. Bard voor de voorlezing van diens rapport dat de dans niet meer open," zeide Agatlia vriendelijk, maar koel. „Ik ben niet gelukkig." Hij zag haar j strak, nieb een vragende uitdrukking in de oogen. aan. Hij had. zich zelf op 't punt van etiquette gevormd, maar juist, als die beschaving aangeleerd is en niet uit de natuur voorkomt, wor den de vormen dikwijls vergeten. Hij dacht er geen oogenbiik aan dat, door te onderzoeken of Agatlia waarheid sprak of niet, hij een onbeschoftheid beging'. Enkele heer en waren intusschen naar Agatha toegekomen om haar een dans te vragen en toen zij zich verwijderden zeide hij „Gij hebt- hem dus weggegeven? En toch zijt ge eerst zooeven gekomen," Agatlia zag hem een oogenbiik stom van verbazing aan, Zij wilde hem geen uitlegging geven. Zij gedroeg zich heel kalm en haar stem klonk ijskoud. Plotseling echter kwam ei- verandering in do uitdrukking van haar gelaat. Een blos van vreugde klem-de baar wangen, terwijl haar oogen begonnen te schitte ren. Zij bespeurden iets achter dokter Darkliam en deze, niet in staat zijn ver langen te bedwingen om de oorzaak van do gelukkige verandering in het lieve geheele audiëntie zal in beslag nemen. Morgen, by den aanvang der tweede zitting, om 12 uur, krjjgt de procu reur-generaal, die als eiscker vóór de civiele party moet spreken het woord om zyn eischen te stellen, daarna zal mr. Mornard het woord vragen om zyn conclnsiën te ontwikkelen. Men weet nog niet of de uitspraak nog denzelfden avond zal worden ge daan. Een mislukte aanslag. Hoe het voornemen der anarchisten om een aanslag te plegen op liet leven van keizer Wilhelm is ontdekt, ver haalt de officieuse Pol. Korr. Eenigen tyd geleden was een Itali aan in een der straten van Alexan dria door een FraDsebmann aange.al len en gedood. In een der zakkeu van den vermoorde voml de politie een portefeuille met een compromitteeien den brief, waarop in zyn woning een onderzoek v erd ingesteld.Daar werden brieven en andere documenten gevon den, waaruit bleek, dat de vermoorde een anarchist was en dat by betrok ken was in een samenzwering tegen het leven van den Duitschen keizer. De Italiaanscbe consul Bardese werd van het gebeurde in kennis gesteld en aan zyu bemoeiingen naast het op treden van den hoofdcommissaris van politie is liet te danken, dat alle sa menzweerders in verzekerde bewa ring werden gebracht. Een hartelijke ontvangst. Kapitein Baratier, Marchand's on derbevelhebber is tot officier van het Legioen van Eer benoemd. Bij zyn aankomst te Marseille waren velen tegenwoordig om den kapitein te verwelkomen. Kort voor het ver trek van den trein die hem naar Parys zou brengen, bood een deputatie van leerlingen der handels- en zeevaart school van Marseille Baratier een met briljanten versierd ridderkruis aan. De omstanders juichten. Ook het Aardrijkskundig Genootschap kwam Baratier hulde brengen. De Sirdar Kirchener reisde met denzelfden trein. De leden van het bestuur van het Aardrijkskundig Ge- uootscaap verlieten voor eenige oogen- blikken de groep die Baratier om ringde, om Kitchener te complimen teeren, die getroffen was door deze hoffelijke daad, en op zyn beurt hulde bracht aan Marchand en zijn metge zellen. Een Cycloon. Uit Saloniki wordt gemeld Het land is geteistord door eon cy cloon. Een karavaan van 47 menschen met 100 paarden is verdronken. De telegraaflijnen, de viaducten, de tuu- neis van den spoorweg naar Saloniki, en een klooster zyn verwoest. Een brutale roover. De Russische Staatsraad Prins Pilowski is in het Grand Hotel te Monte-Carlo door een roover, die in zyu kamer geslopen was, bestoleu en verwond. De Prins leverde op den eisch van den dief zyn cassette met 75' 00 fr. eD een kistje met edelge steenten en kostbaarheden overdoch de indringer was daarmede niet te vreden en wijl de Prius niets meer wilde afgeven, bracht hy hem een messteek in 't hoofd toe, gelukkig van niet zeer ernstigen aardom den Prins te beletten om hulp te roepen, hield de roover zijn hand voor den mond van zyn slachtoffer, doch deze beet hem geducht. Daarop koos de roover het hazenpad. De jpest in Rusland. Yolgens berichten is in bet dorp Anzob, in het gouvernement Samar- kaod, een epidemie uitgebroken, waar bij alle verschijnselen van de pest zich voordoen. Tot nu toe is de ziekte gelocaliseerd. Alle voorzorgsmaatregelen zyn ge nomen. Lijken aan boord. De lijken van een Amerikaan en een Amerikaansche, die bij de schip- i breuk van de Mohegan zijn omge komen, worden met de Marquette, j ook van de Atlantic Transport Line, naar New-York gebracht. Yreezende, dat de bemanning van de Marquette weigeren zou uit te zeilen, als zy wist dat er lijken aan boord waren dat geldt als een n:oilotiig teeken gelaat voor hem te leeren kennen, keer de zich om en haar blik volgend zag hij hoe een jonge, lange man met een aan genaam uiterlijk zich. door de gasten heen drong om haar te bereiken. Het was Dillwyn,de jonge dokter, die zich nog niet lang geleden in het dorpje gevestigd had m Tefeds een aardige practijk kreeg onder een zeker slag menschen. Niet onder de aristocratie daar was dokter Darkham meer de ge wilde man. Het gezicht van den laatste betrok, terwijl er een zonderlinge glans in zijn oogen kwam. Die jongen'? zonder positie en zonder geld! Het was immers on mogelijk, dat die als pretendent in aan merking kon komen. Haar tante zou een dergelijk huwelijk nooit toestaan. En toch die blik die blijde uitdruk king in haar oogen. Dillwyn was nog een heel eind van hen verwijderd en ingesloten door da mes met lange sleepjaponnen, die hem den doortocht belemmerden. Darkliam kreeg zelfs een crinoliene in het oog, waarvan de draagster Dillwyn den weg versperde. Het zou nog wel even duren, voordat de jonge dokter hen genaderd was en Darkham nam deze ge legenheid te baat om Agatha schielijk ia vragen werden de kisten in een ruwe beukenkist gedaan en als machinerie aan boord gebracht. Het schip is nu op den Oceaan. Aanvaring. Naar een Lloyds telegram uit Kobe meldt zijn twee Japansche stoomsche pen, de Miyagala en Kinshin, met elkander iu aanvaring geweest. De Miyagala zonk; zestig opvaren den kwamen om het leven. Een reis in Tibet. Het verhaal van Henry Savage Landor's reis in Tibet is tegelyk in het EDgelsch en het Duitsch verschenen. Landor had zich reeds naam ge maakt door zyn reizen in Korea en Jezo. vooral door zyu studies over de Ainoe's („Borea, the Land of the Morning Calm", „The Hairy Ainu"), en daarby veel stoutmoedigheid en opmerkingsgave getoond; zyn reisbe schrijvingen hadden vooral voor de anthropoiogio waarde. Yan Mei tot October doorkruiste Landor het dal van de Brahmapoetra. Toen hij in! Yoor-Indië terugkeerde en verschrik kelijke verhalen deed over zyn behan- j deling door de Tibetanen, vond hij eerst weinig geloof. Maar certificaten, als bijlage aan zyn reisverhaal toe gevoegd, bevestigen althans de hoofd zaken van zyn verhaal, al blyft de indruk dat het hier en daar opgesierd is. Voor iemand die zóóveel doorstaan heeft, zou het toch ook al te erg zyn als hy weinig interessants te vertellen had! Landor iieeft een hoogte van 6700 meter bereikt en eenige groote glet- schers van de Himalaja gefotogra feerd; hy heeft bevestigd dat de meren Rakas, en Mansarowar van elkaar gescheiden zijn, eu een nieuwe kleine bronrivier van de Brahmapoetra ont dekt. Dat overigens de wetenschap pelijke uitkomsten van zyn reis mager zyn, is een natuurlijk gevolg van de manier waarop hy gereisd heeft en van de plundering van een deel zyner bagage door de Tibetanen. Maar zyn avonturen zyn belangwekkend ge noeg; zijn reisverhaal leest monsoms als een verdichtsel. Landor is op allerlei wyze gepij nigd en met. den dood gedroigdwaar om men hem niet omgebracht heeft, blyft nog eeuigszins onduidelijk: by schijnt zyu behoud te danken te heb ben aan zyn vertoon van onverschil ligheid, zyn onversaagdheid en de 1 ygeloovigheid der Tibetanen, en ook aan de omstandigheid dat zijn vin gers wat minder hoog ingesneden zyn dan by de meeste andere menschen. Iemand met zalke vingers kan geen gewelddadigen dood sterven, daarvan waren de lama's overtuigd. En zy zonden hem dus, met zyn eenig over gebleven reisgezel Man Sing, naar Indië terug. Hoe een' meDSch doorstaan kan wat Landor geleden heeft, is onbegrijpe lijk. Men had hem op een zadel met spijkers geplaatst, en zyn paard tot een woesten galop aangezet. „Het was een schoon schouwspel, zegt hy, dat voor ons oprees, al deed de pijn die ik te lijden had, wel eenigszins afbreuk aan het genoegen dat dit schilderachtige tooneel mij anders zou verschaft hebben." Toen hy voor zyn pynigêïs gebracht werd, die wilden zien hoe zijn mg ontvleescht was, zeide hy dat het hem genoegen deed, een zoo voortreffelijk paard temogen berijden. De lama's schroeiden zyn oogen met een gloeiend ijzer en legden het zwaard tegen zyn hals, alsof zij hem gingen onthoofden, maar Lan dor liet niet den minsten angst blijken en behield zyn kalmte en scherpzinnigheid, ofschoon by 24 uren op een martelbank gebonden was. Hij werkte geheel op de bijgeloovigheid van de Tibetanen. Toen dezen zyn bagage nasnuffelden, vonden zy ook eeu groote, platgedrukte spons. Ze wisten niet wat dat voor een ding was, behandelden het voorzichtig en wierpen het weg. De spons kwam juist in een plas noar. Landor begon nu de spons toe te spreken in het Engelsch, met veel nadruk alsof hy een tooverformule uitsprak, en men kan zich den schrik van de Tibetanen voorstellen, toen zy het ding zagen zwellen en al grooter en grooier wor den Aan zulke handige zetten en aan zyn onverstoorbare kalmte schynt Landor het te danken te hebben, dat hij uit het verboden land levend terug gekeerd is. „Ik hoop, dat gij mij wat later op den avond nog een dans wilt afstaan 2" Hij zag aan haar gezicht, dat zij niet met hem wilde dansen, maar juist die wetenschap maakte zijn verlangen nog grooter-, toch vroeg hij haar niet voor den volgenden dans. Hij durfde niet. Zij had hem reeds de eerste maal af gewezen toen hij er overtuigd van. was, 1 dat niemand haar nog gevraagd had en als zij nu eens voor den tweeden keer weigerde met hem te dansen Neen, hij wilde niet langer aandrin gen, maar toch zoo kon hij ook niet heengaan. Een bijna krankzinnig ver langen om met haar te walsen haar een oogenbiik in zijn armen te houden, liaar hand in de zijne te voelen, maakte zich van hem meester. Hij zou het nog een maal wagen. „Als gij den eersten, dans na het sou per nog open hebt, mag ik dan op dien rekenen 2" vroeg hij op kalmen toon, maai- met bonzend hart. „Ik geloof, dat ik dien ook niet meer open heb," zeide Agatha die zeer goed wist, dat. zij voor dien dans nog niet geëngageerd was, maar zich de wan hoop nabij voelde. Haar stem klonk zacht en trilde. Wat was het toch, dat haar zoo'n afkeer voor hem inboezemde. Zij wilde niet met hem dansen, wat er Yoor een paar dagen deed de he Valentin, directeur der Algerynsc Bank te Tizi-Oezoe met zijn ge; een rit in een motorwagen, toen de by het omslaan van een hoek te s: gaande, in een ravyn stortte. Me Valentin deed vele kneuzingen op zyn toestand was bedenkelijk. Tw kleine kinderen braken verschelde ledematen. Een opkangmachine. In Amerika is tegenwoordig e toestel in gebruik, waardoor mïsdai gers, die ter dood veroordeeld zi zichzelf knnnen ophangen. Een vró wenmoordenaar, zekere Kasper Ha lem, was één der eerste offers van; toestel. Het slachtoffer wordt eet aan het einde van het koord ia ruimte geslingerd en vervolgens o laag, zoodat zyn wervelkolom aan i hals breekt en hij dus onmiddell dood is. De veroordeelde gaat ope platvorm staan, dat ongeveer een dni boven den grond uitsteekt; onmiddi lyk begint het platvorm te dalen zet een hefboom iu beweging, die e klep in den bodem van een cylins welke 50 pond hagel bevat, ope Gelijk het zand in een zaudloop loopt de bagel door een opening den cylinder en zoodra het einde v deu veroordeelde naby is, d. w. op het oogenbiik, dat hy in de ruin geslingerd wordt door een mecha: scbe inrichting, wyst een wijzer, met den cylinder in verbinding sta op een schaalverdeeling het getal aan. De Filippijnen. Van de Filippijnen komen we ongunstige berichten. Een Spaanse! commissie is tenigen tijd geleden do generaal Rios, gouverneur-generaal Ilo-Iio, naar Manila gezonden om e voorloopige handels-overeenkomst sluiten, en deze heeft een poos lai vry goed gewerkt, maar nu wor het verkeer weer bemoeilijkt. I Amerikaansche en de Engelsche co sul hebben een bijeenkomst van koo lieden uitgelokt, ter bespreking v de voortdurends belemmering v handel en verkeer. De opstandelingen nemen weere dreigende houding aan. Zij hebb nu al in maanden geen soldij oi vaogen, de levensmiddelen wordi schaarsch en do leiders kunneD In mannen ternauwernood meer in tot houden door de belofto dat zij binne kort Manila zulle*1 innemen. Tl Amerikaansche zijde worden voo zorgsmaatregelen genomen. Rattenvleesch. Een Chineesch geleerde, Tsin-Cbii Chung genaamd, heeft in een Engels blad eeu merkwaardig artikel g schreven over lietnut van ratten vlees als middel tot behoud van het lias Hy wijst er op, dat men in zyn vade land reeds sedert eeuwen ondeivondi heeft, dat op verschillende wyze toebereid rattenvleesch bevorderlij voor de gezondheid is, en beweer dat de uitwerking van het gebrni dier spijzen dezelfde is als van ars nicuin in het eten, zooals bij vele b woneis van Stiermarken en Tirol gewoonte is, maar het gevaar rnedi brengt van verslapping en verzwai king, als men met. het gebruik va dit gevaarlijk vergift ophoudt. 't Is reeds lang bekend, dat paarde en runderen ook van lieverlede aa bet gebruik van arsenikzunr gewa kunnen worden en dat die dieren das door een glanzige huid krygenenv en vurig worden, zonder dat de w tensehap, wat het eerste betreft, va deze terugwerking op de haren, dol bemiddeling der spysverteriugsorgi nen, een verklaring weet te geven. Tsin-Ching-Chung na schrijft as het rattenvleesch hetzelfde nut to dat het voorzichtig gebruik van ars nikzuur heeft, en wyst nog op et ander waardeerbaar resultaat, dat mt het gebruik van rattengebraad gf paard is. Volgens zyn zienswijze i het gebruik van deze knaagdieren a! volksspijs de oorzaak, dat er onilt de 300 a 40') millioeu Cbineezen z( opmerkelijk weinig kaalboofdigen zij: Sedert overoude tijden is, voor de Cö neesche vrouwen, als zy bespeurt dat bet baar begint uit te vallen, hi hulpmiddel, dat zy eenige weken lao uitsluitend rattenvleesch eten, mi dat gevolg, dat hst uitvallen van lit haar ophoudt en spoedig weer nien haar op de kale plekkengroeit. Waarom nemen onze kaalhoofdig ook van komen mocht. Darkham boog en trok zich terug hij ging achter haar tegon den mui staan. Zij voolde zich, ongelukkig e was toch dankbaar, dat rij hem ui' langer kon zien. Toch was zij er zit van bewust dat liij haar gadesloeg. 1 zij was onbeleefd geweest heel cub I leefd. Op dat oogen blik voegde mevróö i Poynter zich bij haar. „Nog geen danseur? Ik denk, datg dezen dans zidt mankeeren. Ahda zie ik dokter Dillwyn aankomen. 1 weet, dat hij een neef van mij is, bef 1 Agatlia, van heel goede familie nu< een arme Job." Agatha lachte. „Ja., ja. Hot mag dus geen erastij wending nemeai," zeide mevrouw Poyi ter, die zeer veel. van Agatha hield besloten had haar een. goed huwelij te laten doen. „Ik ben bhj, dat gij niet ernstig ofl hem denkt, want wezenlijk het zou xc de en jammer rijn om je zelf zoo te gooien." „Maar, mevrouw..." (Wordt ver- Igd)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2