Joh. JANSEN, PREDIKBEURTEN ADfEMÏENTIEN. 4, Wilsonsplein 4, fBescümit Huishoudsiei Sigarenfabriek. s. H DIJKMAN, Fraaie Collie Ter overname aangeboden: de orde betreffende een verzoek van de gemeente-veldwachters om verhooging van traktementen. Dit onderwerp wordt op voorstel van den voorzitter bij de begrooting behandeld. Punt 2. B. en W. stellen voor het op diepte houden der vaarten en het ledigen der asch- en vuilnisbakken ondershands aan te besteden aan A. v. d. Linden, van wien een schrijven was ontvangen, dat hij genoemde werkzaamheden wilde verrichten gedurende het tijdvak van 1 Nov. tot 31 Oct. '99 voor de som van f 450. Daar wellicht bij openbare aan besteding voor geen kleiner bedrag zal worden ingeschreven, geven B. en W den Raad in overweging het werk aan genoemden persoon te gunnen. De lieer Hoeker was niet voor onder- handsche aanbesteding, en deelde tevens mede, dat aan den mond van de Glip- per-vaart veel puin ligt. Da voorzitter zegt, dat dit gedeelte van do Glippervaart onder de gemeente Haarlemmermeer behoort. Na nog éenige discussie hierover ge voerd te hebben, wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. Ingekomen was een verzoek van A v. d. Horst om afschrijving van den hoofdelijken omslag van wijlen mej. J. M. v. d. Horst, die op 1 Juli overleden was. B. en W. stellen voor den hoofdelij ken omslag tot een bedrag van f 3.50 terug te geven. Aldus wordt besloten. Tevens was door den heer jhr. W. Barnaart, die met 1 Juli uit de gemeen te was vertrokken, verzocht om terug gave van de door ham voldane belasting over het tweede halfjaar van 1898. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, en een bedrag van f 412i te restitueeren. Wordt goedgekeurd. Alsnu komt punt 4 betreffende de be noeming van een lid der finantieele com missie, in de plaats van wijlen den heer Jhr. Teding van Berkhout, aan de orde. Gekozen wordt de heer W. C. Prey- de met 6 van de 7 stemmen. Aan hem zal hiervan mededeeling worden gedaan. Punt 5. B. en W. stellen voor de reke ning van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1897, goed te keuren. Het totaal der inkomsten is f 4954.731. De uitga ven bedragen f 5757,22, zoodat deze re kening sluit met een nadeel ig saldo van f 802.48J. Wordt goedgekeurd. Punt 6. B. en W. stellen voor de be groeting van het Burg. armbestuur, dienst 1S99, sluitende in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 5524.981 goed te keuren, en de aange vraagde subsidie van f 3700, benevens de vergoeding van het nadeelig saldo te verleenen. De finantieele commissie heeft daar tegen geen bezwaar, zoodat dit voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aan genomen. Nadat de finantieele commissie bij monde van den heer v. Wickevoort Crommelin rapport had uitgebracht over de gemeente-begrooting dienst 1899, waaruit o.a. blijkt dat de commissie de post voor uitgave aan onderwijs te hoog vindt en de wt-nschelijkheid uitspreekt meer schoolgeld te heffen, wordt de ge- meentebegrooting voor 1899 in behan deling genomen en post voor post be handeld. te beginnen met de uitgaven. Besloten wordt het niet te verhoogen. Voor belooning doctoren, heelmeesters etc. is f 1700 uitgetrokken. De post voor onvoorziene uitgaven werd aangehouden en voorloopig ge bracht op f 850.16. Het totaal der be- groote uitgaven op f 34252,141. Alsnu worden de ontvangsten behandeld. De opcenten op de hoofdsom der be lastingen op de gebouwde en ongebouw de eigendommen bedragen f 3955.10. De hondenbelasting wordt geraamd op f 160, het vergunningsrecht op f 975. Tollen en straatgelden f 2100. Uitkee- ring van het Rijk overeenkomstig art. 10 der wet van 24 Mei '97 (Staatsblad no. 156) f 14044.551. Idem overeenkomstig art. 10 der wet van 24 Mei '97 (Staatsblad no. 156) f 475. Da stoomtram-maatschappij geeft voor vergoeding van het gebruik der wegen aan de gemeente een bedrag groot f 108 Deze post moet nog op de begrooting worden gebracht. De post voor onvoor ziene uitgaven wordt nu f 108 grooter, dus f 958.16, en de begrooting over 1899 vastgesteld on goedgekeurd in ontvang sten en uitgaven sluitende met een be drag van f 34360.144. Nog was ingekomen een schrijven van den heer J. L. J. Staal, dat hij zijne benoeming als onderwijzeren van den heer C. A. Braam, dat hij zijne benoe- ng als lid van de plaatselijke school commissie aanneemt. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering te ongeveer 9 uur door den voorzitter gesloten. GetrouwdC. D. Affourit en J. de Smit. BevallenM. G. Roozen—van don Berg d. J. Brouwer—Geenen z. Overleden A. L. v. Rooden 8 wk. H. P. Hendriks 2 m. J. C. van Roo den 24 j. Haarlemmermeer. Ondertrouwd P. Steenevelen en C. W. Wientjes. A. Yisser en G. v. Es. J. v. d. Wetering en W. v. Nieuw koop. J. Ruigrok en M. Appelman. J. Leyen en C. Bakker. GetrouwdJ. v. Splunter en A. Dekker. P. Ouwerkerk en C- Over- beek. J. H. Hartgers en J. Bakker. C. Verduyn en L. Roodenbnrg. K. Visser en A. de Reus. Bevallen: A. Versteeg—Kriebel z. C. Pronk—Commissaris d. A. van Rijn—Onnes d. J. J. C. v. Vugt— Zomers d. M. C. Bijnsdorp—v. Brug gen d. T. Bakker—Luit d. G. Vree ken—Hansen d. W. de Vries—'Waai- boer d. G. v. Hasselt—v. d. Marei d. J. NoorloosImause z. A. v. Britsom de Broeck d. A. Blokker—Eveleens z. OverledenA. Kastelein 58 j. M. Smit 2 j. N. v. Tol 8 w. D. Sliuger- land 63 j. ft SSL &S5Ö. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Met ingang van 16 December, be noemd tot directeur van het post-en telegraafkantoor te Oss, H. Croese, thans commies der teiegraphie van de lste klasse. Min. beschikking. Met ingang van 1 November 1898, aan P. J. Neyt, oud-bouw- en werk tuigkundige by den aanleg van Staats spoorwegen, te Amsterdam, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als In de begreoting is uitgetrokken voor j adsistent. voor de waterbouwkunde het onderhoud van openbare gebouwen f 1000voor onderhoud van wegen en voetpaden f ^550. Voor jaarwedden, veldwachters f 850. Bij dezen laatsten post der begrooting wordt gevoegd een request van de veld wachters, om hun salaris, wegens uit breiding van de werkzaamheden, en daar da emolumenten minder zijn geworden, te verhoogen met f 50. De Voorzitter licht dit verzoek eenigs- zins nader toe en vergelijkt de gemeente Heemstede met Bloemen daal en Hille- gom, waai- de traktementen van de veldwachters veel hooger zijn. De heer Crommelin zegt, dat Heem stede toch niet zoo uitgestrekt is als ge noemde gemeenten en de veldwachters niet zooals te Bloemendaal in de duinen moeten surveilleeren. hetgeen een veel vermoeiender werk is. D voorzitter deelt hierop mede, dat de reden van het indienen van een re quest, wel zal moeten gezocht worden in de verhooging van traktement der andere gemeenteambtenaren. Daarbij vindt hij hun salaris (f 375) niet hoog met het oog op hunne werkzaamheden. Zij zijn steeds gebonden, zij hebben geen bepaalde vrijheid. De heer van don Berg vindt eene ver hooging ook niet noodzakelijk, daar zij in '94 pas verhooging gekregen hebben. De vooratter zegt, dat zij toen gel delijk niet zijn vooruitgegaan, daar het rondbrengen van den almanak, waar aan emolumenten verbonden zijn, is af geschaft. Dit laatste vindt hij wel goed, daar hij er niet voor is, dat de politie dienaren emolumenten ontvangen. De heer v. d. Horst stelt hierop voor om f 25 verhooging aan elk te geven. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer van den Berg. en daarna met alge meene stemmen aangenomen. Deze post wordt op de begrooting dus verhoogd met f 50. Een post voor plant soenen wordt verhoogd met f 2. Een voorstel van B. en W. om voor den tele- phoon-houder, wegens meerdere werk zaamheden. een bedrag van 175 in plaats van f 125 uit te trekken, wordt goedge keurd. Op de begrooting was eerstge noemd bedrag reeds uitgetrokken. Voor onderhoud straatverlichting is f II00 uitgetrokken. Voor jaarwedden onderwijzers f 5640. De heer Crommelin vraagt nu of het niet mogelijk zou zijn da schoolgelden te verhoogen. De voorzitter zegt, dat het nu reeds niet gemakkelijk is het geld binnen te krijgen. aan de Polytechnische school te Delft. De minister van Koloniëo, de beer Cremer, ontving Vrijdagmiddag in zyn Departement de prinsen van Koetei in afscheids-audiëntie. Letteren ©ff? Kunst. Eigen Haard van heden, 29 Oct., bevat o.a.De inhuldigingsfeesten te Batavia, door Bintang Dekat, met afbeeldingen, Schrijfmachines, met afbeeldingen, Onderwijstoestanden in den Gelderschen achterhoek vóór 200 jaar, door dr. C. te Lintum. De Wereldkroniek bevat kleine, geïllustreerde artikeltjes over ,Een woelige dag te Parijs" en de Fasjoda- quaestie. Onder de portretten is o.a. opgenomen dat van den heer dr. B. J. Kouwer alhier, benoemd tot hoog leeraar aan de universiteit te Utrecht. BURGERLIJKE STAND. Bevallen27 Oct. M. J. de Kok v. Rietschoten z. E. Scholtz—Dekker z. 28. G. te Velthuis—v. Begeren d. M ter Haak—v. d. Werft' d. G. M. S. v. Santen—Piepenbrink z. Overleden29 Oct. C. Hoogeveen 47 j. Leidscbestraat. op ZONDAG 30 October 1898. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Huhman. Nam. 6'/i uur Hulsman Koloniën. Atjeh. Aan liet verslag omtrent de voor naamste gebeurtenissen in het gouverne ment Atjeh en Onderhoorigheden, loo- pende van 4 tot en met 10 Sept. wordt het volgende ontleend: Noordkust. Den 23sten Augustus jl. kwam Hadji Amin, een zwager van T. Sama Indra, met een brief van dezen aaji den controleur, te Segli aan, hou dende mededeeling dat rijf zijner ban- ta's T. Djirat Manjang. T. Mantroi Ga- roet, T. Amat Glé Tjot em T. di Atjeh geen verhoor wilden geven aan zijn ver maning om zich aan het Gouvernement te on dei-werpen, met verzoek om beide eerstgenoemde hoofden te doen oplicr- ten, waarvoor hij de noodige inlichtin gen zou geven. Voorts liet T. Sama Indra weten, dat hij gaarne twee punten in Garoet zou willen bezetten, namelijk Ka toe Mantroi en de Keude, elk met pl. in. 50 man, indien het Gouvernement hem de eerste maanden wilde helpen aan het benoo- digdo voor den inkoop van viscli, pi nang, enz. ten behoeve zijner manschap pen. Aan dit voorstel werd in zoov gevolg gegeven, dat hem gedurende twee maanden 600 dollars zouden worden voorgeschoten. Den 3don September werd dan ook Kota Mantroi door de marine landingsdivisie ontruimd en door T. Bin Sama Indra en zijn lieden bezet. Terzelfder tijd gaf hij te kennen zich nog wel met T. Mantroi Garoet te wil len verzoenen, maar dan ten overstaan van het bestuur en bij schriftelijke over eenkomst. Met de andere hoofden was hij nog bezig te onderhandelen. In den nacht van 24 op 25 Augustus werden de brug over de Banggalang en het ter bewaking daarvan opgerichte blokhuis door kwaadwilligen in brand gestoken. De 10 bewakers waren gevlucht en dc bevolking had niets gedaan, om de brandstichters te verdrijvenvolgens haar was het de bende geweest van Pan glima Prang AH met pl. m. 40 volgelin gen. Aangezien de aangerichte schade op f 200 werd begroot, werd aan de betrokken kampongs een boete, tevens schadevergoeding van 400 dollars opge- legd. In den avond van 25 Augustus kwam een spion berichtende, dat de vrouw van T. Mantroi Garoet te Mamplan zich bevond. Onmiddellijk rukten twee com pagnieën derwaarts uit, omsingelden de woning en brachten van daar gevanke lijk to SegH aan T. Tjoet Baréu, dochter van Tengkoe Hadji Ben Meunasali Mon Ara Garoet, de eenige vrouw, bij wie T. Mantroi Garoet kinderen heeft, haar beiden kinderen Tjoet Oebit en Oesoek, benevens een aantal volgelin- n. Reeds den volgenden dag kwam de Sjakbandar van Gigieng, Sabben, na mens T. Bintara Paleuh vragen of T. Mantroi Garoet's onderwerping zou wor den aangenomen. Den 28ste vertoonde Sjahbandar Abdoellah een brief van Potjoet Taman Sari (zuster van T. Bin Pekan. weduwe van Tengkoe Dido.thans de vrouw van T. Tjihiq Merdoe), waarin zij zijn medewerking verzocht, om bij het bestuur te informeeren, op welke voorwaarden die onderwerping zou aan genomen en de gevangenen zouden be vrijd worden. Haar werd daarop te ken nen gegeven, dat T. Mantroi zich daar toe eerst met T. Bin Sama Indra ver zoenen en bovendien 1000 dollars „hak Gantjing" storten moestindien zijn houding dan gedurende een jaar niets te wenschen zou hebben overgelaten, dan zou hem de waarborgsom worden teruggegeven. Aangezien de som van 1000 dollars te hoog gevonden werd. stelden de on derhandelaren Abdoellah en Sabben voor, om het oudste kind van Mantroi Garoet als gijzelaar te Kota Radja aan te houden; in diens plaats werd ech ter door Potjoet Taman Sari haar eigen zoon T. Gedé als gijzelaar aangewezen, omdat T. Mantroi daartoe zijn dochter vermoedelijk niet zou willen afstaan. Het bestuur liet haar echter weten, dat in dit geval T. Mantroi toch nog een waarborgsom zou hebben te betalen. Panglima Polim en Toeankoe Moe- haanad zouden den avond vóór de excur sie naar Grong-Grong Beurabo verlaten hebben en naar Tandjong zijn vertrok ken eerstgenoemde bevond zich met den Imam van Beurabo te Keureb, toen het 2de reservebataljon de bentings al daar verraste. De kampong Seuleunggo werd door de bevolking verlaten, omdat de volgelingen van Polim daaruit onze troepen beschoten hadden en zij be vreesd was voor represailles onzerzijds. Na Beurabo verlaten te hebben, ging Toeankoe Moeham ad naar Biheue thans zou hij te Laweung verblijf hou den. T. Polim Daloeeng, een bloedverwant der Pakeh's, die een enkele keer aan het verzet tegen onze troepen had deel genomen, riep de hulp in van den Sjah bandar Osman van Pedir en T. Radja Ketuq. om vergiffenis bij het bestuur te verkrijgen. Hoeloebalang Tjoet deed hetzelfde en zou zich daartoe een paar dagen later ook gewend hebben tot de overige Pe ch rsche hoofden. T. Hoesin de Rambong en T. Ked- joeroean Keumala. Dalam bezochten op den 30sten Augustus T. Bin Keumala te Segli en maakten tevens hun opwach ting bij het bestuurde eerste beklaagde zich over de inhouding van de inkomsten zijns vaders, waarop hem te kennen werd gegeven, dat zoolang de door T. Banta te Keiunangan geroofde goede ren niet teruggegeven en andere quaes- ties nog niet tot een oplossing gebracht waren, van een uitkeering van het aan T. Bintara Keumangan toebehoorend aandeel van dc hassil van Gigieng geen sprake kon zijn. Een verzoek van dezen om evenals vroeger maandelijks 2 licentiën voor den invoer van opium te mogen ontvan gen, werd om dezelfde redenen gewei gerd. T. Kedjoeroean Keumala Dalam be loofde de bevolking aldaar te zullen be wegen, haar kampongs niet meer te ver laten, als onze troepen daar mochten komen. T. Bintara Paleue kwam denzelfden dag met T. Brahim Paleue te Segli, die een beaumontgeweer inleverde en 200 dollars als „lxak gantjing" stortte, waar op zijn moeder en broeder in vrijhei/i werden gesteld. Dp Chinees The Tiau berichtte aan het bestuur, dat een. door hem op den 29sten Augustus uitgezonden sampan, bestemd voor Trenggading, met 10,000 dollars aan boord voor de monding van de Ajer Leboe, door roovers in een dja- loer, geheel was uitgeplunderd. Bij onderzoek bleek het, dat de roo vers rijf in getal waren, met vuurwape nen bewapend, welke lieden allen met name bekend, herkend waren als afkom stig van Ajer Leboe; de djaloer werd tusschen Kwal a Ajer Leboe en Kwala Llieue aan wal gezet en op aanwijzing van zekeren Si Oedjong van Eudoeng van het geld beroofd. De Atjeher Dem- ba, wien een en ander door den Chinees was toevertrouwd, spoedde zich dadelijk naar T. Mail, die de woning van zeke ren Pawang Ad jat, een der roovers,, Het onderzoekendaar trof men een ande ren roover Si-Badai aan, benevens eeni ge vuurwapenen, die nog nat van het zeewater waren. Hoewel Si Badai gebon den en aan de bewaking van Petoea Hoesin overgelaten werd, gelukte het hem toch te ontvluchten, zoodat het vermoeden bestond, dat laatstgenoemde en Panglima Prang Brahim van Blang Gapoe, wien de vuurwapenen zouden toebehooren, medeplichtig waren. Aan T. Mail werd gelast, om beiden naar Segli op te zenden, doch hij antwoordde dat zij bij onderzoek niet schuldig waren gebleken, waarop hem werd gesclirevan, dat hij toch aansprakelijk bleef voor de schade in zijn gebied en door aldaar woonachtige lieden gepleegd. Een paai* dagen later ontving men spionnenberichten, als zouden Pawang Adjat met 5 metgezellen, gewapend met achterlaadgeweren, zich naar Banibi be geven hebben; de geweren zouden zij ontvangen hebben van T. Bin Peukan, wien zij het geroofde geld hadden over handigd. Nieuwe villas. Door de heeren D. E. L. van den Arend en J. A. G. van der Steur, architecten hier ter stede, zullen aan de Aerdenhoutslaan vjjf villas worden gebouwd. TELEGRAMMEN, Fashoda. CAIRO, 28 Oct. (R. O.). Marchand heeft Zondag Fashoda alleen verlaten en kwam hedenmorgen te Khartnm aan. Morgen zal hij na Cairo vertrek ken. De andere Franschen zyn te Fashoda gebleven. Het vertrek van Marchand moet niet beschouwd worden als een be wijs, dat de bestaande quaestie gere geld is. Het Fransche ministerie. PARIJS, 28 Oct. R O.) Volgens in de couloirs der Kamer loopende geruchten zal bet nieuwe ministerie aldus zyn samengesteld: Dupuy, minister-president en binnenlandsche zaken; Ribot, justitieFreycinet, oor log; Lockroy, marine; Dolcassé, bui- teclandsche zaken; Delombres, finan ciën; Leygues, onderwijs; Krantz, handelViger, landbouwMouestier of Guérin, publieke werken. R KSEZenOEi. Voor den inhoud dezer rubriek stéil de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug- Aalsmeer. Woensdag baalde een klein meisje in het dorp een paar kan jenever en had het ongeluk te struikelen, waar door de kruik brak en de kostelijke inhoud (niet volgens geheelonthouders) op straat een grooten plas vormde. Een oogenblik later kwam een boertje voorbij, een varken voor zich uitdrijvende, die voor aflevering be stemd was. Het heerlijke vocht in een omme zientje op te slurpen, was voor het varken toevertrouwd, het boertje dacht wel wat ben je dorstig, maar ga je gang, alles weegt. Toen de straat zoo schoon was als of het knapste dienstmeisje aan 't schrobben was geweest, wilde de man wel verder op, maar 't varken niet, met een wel voldane tronie, de kleine oogen lodderig toeknijpende waande het zich in Luilekkerland, en besloot dit d.erbaar plekje grond niet te verlaten. Het boertje begreep niets van deze vieemde handelwijze, maar door iemand ingelicht, die het ongeval ge zien had, kwam hij tot de overtaiging, dat het dier in kennelijken staat ver keerde en in dezen toestand niet bij fatsoenlijke menschen kon gepresen teerd worden. Een kar werd geleend en zoo het dronken zwijn naar huis gevoerd om zijn roes uit te slapen. 't Mooiste van de geschiedenis was echter nog, dat moeder de vrouw aan een grap dacht, in de kroeg uitge haald, en dientengevolge haar man hevig kapittelde. O, jeneverwelk een ellende en jammer veroorzaakt ge toch, niet alleen bij dronkaards, maar ook by andere beesten. Pijnstillend. In de Therap. Monafcsk. deelt dr. Ha,mm uit Brunswijk mede, dat hij bij zenuwpijnen (hoofdpijnen enz.) en rheu- matiek met uitstekend gevolg, in tal van gevallen, het besproeien der huid met vaporisateur door zwavelaether heeft toegepast. De besproeiing duurt zoolang tot een dunne ijslaag zich op de huid vormt. Meestal was één enkele besproeiing voldoende om dc pijn geheel eg te nemen, en schadelijke gevolgen heeft hij niet waargenomen. Zie vervolg Advertentiën in het 2e blad. Sigrid Arnoldson. Aan de Redactie van het Haarlem's Dagblad WelEdele Heeren! Ook wy moeten, naar aanleiding van het door den heer C. W. Schön- hnth ingezonden stuk in uw blad van heden, nog eens beleefd plaats ver zoeken voor de navolgende mededee- iingen Wy verklaren dan voorde zooveelste, kan het zyn voor de laatste maal, dat indien werkelijk het geven van „M i g n o n", met Sigrid Arnoldson, te Haarlem is overeengekomen tus schen de Directie van de Nederland- sche Opera en die van den Schouw burg te Haarlem, zulks is geschied buiten medexoeten en zonderde toe stemming van de zangeres. Er werd met haar voor slechts vier gastyoorstellingen vast gecontracteerd en die vier hebben dau ook plaats gehad, n.l. twee te Amsterdam en twee te 's-Gravenhage. Sigrid Arnoldson zou, ook al moch ten alle plaatsen van den schouw burg te Haarlem bij inteekening zyn genomen, hebben geweigerd aldaar als „M i g n o n" op te treden, wat zij, na hare eigene verklaring in uw blad, dan ook niet zou hebben kun nen doen. Sigrid Arnoldson is niet vóór het vastgestelde tijdstip naar Rusland vertrokkenzy bevindt zich thans te Parys, gaat over eenige dagen voor een kunstreis naar Dnitschland en eerst begin Januari naar Rusland. Wie haar zelf naar de waarheid onzer verklaringen mocht willen vra gen, kan zyn schrijven aldus adres- seerenMadame Sigrid Arnoldson- Fischhof, Hotel Bellevue, Avenue de l'Opéra, Paris. De Nieuwe Muziekhandel. De Haan Zoon. Haa^ 29 October X896. Hiermee sluiten wy over deze quaes tie het debat. RED. ïet"»oig Stadsnieuws De nieuwbenoemde kolonel W. B Westhoff alhier, komt in garnizoen te Amsterdam. De nieuwbenoemde luit.-kol. P. C. de Wilde gaat van Breda naar Haar lem. De vereeniging „Door Inspanning Uitspanning" alhier geeft Zondag avond eene voorstelling in de „Kroona, die veel belooft. Opgevoerd zullen worden „Ines de Castro" en "Een nacht op straat." Aan de decoraties en costumes is veel zorg besteed. V De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de tal rijke bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van het eeuwfeest hunner firma ondervonden. FRANCO MENDES VAN DER ELST. D ankbetuiging. Aan de Bestuursleden en aan de leden der bouwvereeniging »des Werkmanslust«, gedurende de ziek te en bij het overlijden van mijn echtgenoot DIRK VAN ZANDIJK, voor de deelname, tegemoetkoming en ondersteuning ondervonden en ook in het hij zonder aan zijn vriend, den heer G. SMIT, voor de hulp tijdens zijn ziekte en bij het over lijden aan hem betoond. Uit aller naam Wed. W. M. VAN ZANDIJK— Wijkhuizen. Haarlem, 27 October 1898. Bouwkundige, De Cursus in Bouwkundig Tee kenen is aangevangen Dinsdag 1 Oc tober. Zij, die daaraan alsnog willen deelnemen, kunnen zich aan bovenstaand adres vervoegen, al waar alle mogelijke inlichtingen worden verstrekt. bijzonder schikt om R 's avonds, vóór men te ruste jgaat, te worden gebruikt; ^meestal is dan het brood al wat droog en oudbakken. Verkade's Pr. Z. Beschuit daarentegen blijft in de bus steeds bros en versch tot de laatste verbruikt is, en be halve haar grootere voedings - waarde is ook nog gemak ke kelij ker te verteeren dan brood. In kruid.- en comest.win- kels verkrijgbaar. VERKADE Co., Zaandam. P R El I S zijn de EIGENGEMAAKTE KOF FERS altijd het sterkst, dus het meest vertrouwbaar. Eenig adres van ijzersterke eigengemaakte Kof fers, aan de Koffermakerij en Re paratie-Inrichting van H. L. RUIJ- TENSCHILDT, Nassaustraat 23. Alle soorten van Reis- en Mon sterkoffers. Dienstbode gevraagd Door het op slag terugbreng! der godspenningjl van de gehuur Dienstbode wordt terstond g vraagd eene bedaarde Dienstbod die koken en werken kan. j( loon buiten verval. Adres Frederikspark 10. Te Haarlem wordt gevraagd beschaafde voor halve dagen. Fr. br. lett. D. D. a/d. Boek firma A. VERNOUT, Warmoe straat 10. Op de sigarenfabriek van F. TEN KATE Co., bestaat gel genheid voor een net JONGMENSC om opgeleid te worden in 't tabak! vak. Nadere conditiën te verneme op den Zijweg van den Zijlwj alhier. Op een Kassierskantoor waa _oede vooruitzichten zijn, ka iémand geplaatst worden, volki men op de hoogte met Wissel Coupons en Effecten. Brieven met opgaaf van leeftijt verlangd salaris en waar vroege of nu in betrekking bij den Uit gever onder No. 1812. uit alle stauden Kunnen t Haarlem en oml. Gem. oj aangename en degeRjki wijze Belangrijke Bijver dienste verkrijgen. Voll. br. fr. No. i8n b. d Uitgevers. Gevraagd s een Bleekersjongeil, niet benedej de 16 jaar. Adres Scheepmakers dijk no. 55. heeft aaressen te schrijven af 0.5 per 1000? Aanvragen onder no 788 aan P. van CITTERT ZONEN Haarlem. Ruijsdaelstraat lrood, beveelt ziel aan tot het doen van alle soortei van Boodschappen of Bestellingen bezorgen van Prijscouranten ei Rekeningen etc., tegen billijk loon Ten allen tijde te ontbieden. Boekhouden. Stenografie Onderwijs in Boekhouden, Han delsrekenen. Handelsrecht en Ste nografie. Opleiding examens. In richten, bijhouden en controleereo van administratiën. W. C. HENNIS, Leeraar Boekh. M.-O Esschilderstraat lrood. TE KOOP, 3 maanden oud, reu, mooi geteekend. Adres Gasthuissingel 32. Een zoo goed als nieuwe Brandkast te koop, voor billijken prijs. Breedte 62 c.M. hoogte 87 c.M.diepte 5Öc,Mj Adres Voortingstraat 31. Viool met Kist, goed van toon Te Koop. en eeo groote partij Pianomuziek Tevens een Puckhondje te Koop. Te bevra gen Oude Boekhandel en Leesin- richting, Klein Heiligland No. 1. een HUIS. in de bouwvereenigingj de bVoorzorg». Te bevragen Voor zorgstraat no. 39. Tegen Mei '1899 wordt te huur gevraagd eene kleine Benedenwoning op netten stand voor twee dames, liefst met tuintje. Huurprijs f350 of f400 'sjaar. Br. onder No. 1810 bureau van dit Blad. Concertz. Soc, Vereeniging, ZONDAG 30 October. Matinee door het strijkorkest van Haarl. Muz. Introductie f0.50. Aanvang half 3. ZONDAG 30 October, lste Populair Concert door het strijkorkest van Haarl. Muz. met medewerking van den Heer ABR. DE WINTER, in twee nieuwe creatiën. Zie groote biljet ten. Entree f0.25. Aanvang 8 uur- Opening der deuren 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2