PREDIKBEURTEN [coley-pi-oces veel opschudding gewekt. \'u is hiervan weer een klein naspel fgespeeldL Hooley is al weer een paar malen voor iet faillietenhof geweest. Eerst werd nog je poging tot cmkooping van Hooley tor Rucker beliandeld, en daaraa kwam ,reer een eindelooze reeks van mede- Jeelingen over beursgeknoei, waannedo (rij ons nu niet verder zullen ophouden. Haar interessant is het volgende Toen flcoley op het toppunt van zijn groot- jeid stond en met hertogen als rijns blijken omging, toen was ook het hoog- niet buiten bereik van zijn eerzucht fiij wilde lid worden van de Carlton Club. Rhodes heeft eens getracht ti jd van te worden en rekende daarbij ,-,p den steun van niemand minder dan de prins van Wales. De prins stelde Shodes voor, maar Rhodes werd afge- Hooley beproefde 't nu met een machtiger beschermer, zijn cheque boek, en dat opende hem de deuren van Piccadilly's allerheiligste. Dat kostte iem f 132.000. Eerst f 12.000 aan Sir ft' Harriot om hem te introduceeren roen tweemaal f 60.000 aan den markies ran Abergavenny, deze twee cheques ran 5000 elk waren bestemd voor de kas der conservatieve partij. Of 't geld Jaar belandde wist Hooley niet te zeg- n. Waarom twee cheques werd hem gevraagd. Wae de eerste som niet vol doende? - Eerst dacht ik van wel, antwoordde Hooley. Maar toen was er usi zekere Ernest Hatch, die mij wijn sigaren verkoopen wou, en toen ik n-eigerde, zeide liij, dat me dat 5000 iou kosten. Hij verspreidde toen de leu gen, dat ik 1Q,000 had beloofd, als i lid van de club werd. Om van het ftzeur a;f te zijn gaf ik toen nog maar f 5000 aan Lord Abergavenny. Hooley vertelde ook nog, dat hij. 12,000 had gegeven aan Harris, den eren aar van de Saturday Review. Waar om? Wel, die was hem komen zeggen, dab een zekere Blake, iemand uit de City, een man dien hij, Hooley, niet kende, een campagne tegen hem wou beginnen. Harris zag leans hem mot den mond te snoeren. Hooley had toen maar 1000 gegeven. Rucker- werd tot 200 bootei veroor deeld, wegens minachting van heb Hof, jangezien hij Hooley haidi willen omkoo- pen om valsch getuigenis af to leggen. Lord Delaware en anderen waren er toot eenzelfde poging met een berisping tfgekomen. Wisseling van geschenken. De geschenken *-an allerlei aard, waar mede de sultan van Turkije rijn keizer- iik Duitsclie gasten on hun gevolg heeft [overladen, vertegenwoordigen schrijft men uit Konstanlinopel aan 't „Nieuws" een waarde van meer dan 2 rnilli- !«n gulden! Zoo zal het geheeld ameu blement van de vertrekken, welke do kizer en de keizerin hebben bewoond in hot met ongeloof el ij ke weelde inge lichte paleis, dat speciaal voor deze ge legenheid in het park van Jildiz is ge bouwd, naar Berlijn worden gezonden. Daaronder bevindt rich ook een praeh- Turksch tapijt van 27 bij 18 meters, dat door kenners op meer dan f 33.00Q) wordt geschat. Diamanten* en paaiden van buitenge wone grootte zijn uit de keizerlijke Schat genomen om de diadeem, de broches, armbanden enz. te versieren, welke de keizerin en hare hefdames in de Harem door de Sultane-Walidee moeder van iden sultan en de andere sultane's lijn vereerd geworden. Tegenover al die Oostersche gulheid tóeken. de cadeaux, welke het keizerpaar beeft rondgedeeld, vindt men hier, nog il af. zegt de schrijver. Keizer Wilhelm ichonk den sultan twee bronzen beel den, van groote kunstwaarde, doch die m de oogen van de Turken toch altijd maar stukken brons blijven. Verder over handigde hij rijn gastheer een inderdaad zeer kostbare revolver en een nabootsing van den wandelstok van Prederik de Groote, terwijl de sultan liean de origi- aeole pressepapier had geschonken, wel ke zijn grootvader Mahmoecl steeds ge bruikte! een voorwerp van massief goud, rijk versierd met kostbare edelgesteen- n. De keizerin heeft voor de sultanes twee thee- en koffieserviezen van Sak sisch porselein medegebracht. Zeer vrijgevig is de keizer geweest met het uitdeel en van ridderorden. Een Zwarte en ruim 250 Roode Adelaars en Kroonorden, benevens een goede hon derd Kedzerinmedaillcs zijn er vergeven geworden. met zyn rfjwiel in het Spaarne. Ge lukkig was hulp onmiddelljjk aan wezig. J. ter Meur, wonende Schalk wijkerstraat, stak hem een stok toe en wist hem met behulp daarvan op het droge to brengen. Ook het rijwiel was spoedig opgevischt. De heer C. van der Hurk, onder wijzer aan de R. K. Parochiale scho len te dezer stede, is benoemd tot hoofd der school van Noordwijkerhout en Rijpwetering. Voor de vervulling dezer vacante betrekking hadden zich ruim 40 sol licitanten aangemeld. In do Donderdagavond doordeafd. Haarlem der Al^emeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in café Mon- tagne gehouden vergadering werden tot candidateu voor het Hoofdbestuur herkozen de aftredende heereu J. vau den Berg, te Heemstede en M. Burger, te Beverwijk, terwijl in de plaats van den heer P. J. Jansen, die wegens gezondheidsredenen bedankt had, werd benoemd de heer H. Polman Mooij, alhier. De heer Henri W. Braam die in Augustus 1896 optrad als opvolger in de zaak van de firma Wed. Geijer in de Anegaüg, heeft het noodig ge oordeeld, zijn zaak te vestigen ineen uitgebreider perceel. Hij heeft daarvoor de hand kunnen leggen op het ruime hoekhuis, Ane- gang hoek Scbachelstraat waarin vroe ger de mantelzaak van de firma Joles gevestigd was. Dit magazijn is ver anderd naar de eischen van de arti kelen waarin de heer Braam handel drijft en wordt dezn avond geopend. Wat bij het binnentreden van den winkel dadelijk treft, is de flinke ruimte, waarin het publiek zich tus schen de twee toonbanken gemakke lijk bewegen kan, de bijzonder mooie gelegenheid tot etaleeren voor vier groote venstors, waarvan twee in de Anegang, en niet het minst het mooie licht, waarin zich do winkel verheu gen mag en dat de talrijke luxe-arti kelen op het voordeoligst doet uit komen. Den lezers van dit blad is het uit de advertentie-kolommen welbekend, in welke artikelen de heer Braam voornamelijk zyn kracht zoekt, 'tls in de eerste plaats in lederwaren, eon coura-1. en gewild artikel. Binnenkort zal den bezoekers lederwerk worden voorgelegd met de haariemsche spreuk „Vieit vim Virtus" voorzien. H t zijn vervolgens de tallooze nikkel-artike- ien, aibams, salonlampen, beelden, japacsebe artikelen en verder alle 'luxe-zaken, die meu in een dergelijk magazijn gewoon is te zoeken en waarvan de opsomming een gaosehen catalogus vereischen zoo. Een nieuwe afdeeling zal gevormd worden door artikelen van eiken en beukenhout, van kleine voorwerpen af tot allerlei meubeltjes toe. Hier voor is in den winkel het achterge- deelte speciaal gereserveerd. De heer Braam blijft voorshands zijn vroegerei) winkel aanhouden en beslémt dien voor den haadel iri schrijfbehoeften en kantoorbenoodigd- heden, welke branche er naar men weet sinds langen tijd, naast de ga lanterieën en luxe artikelen, werd uitgeoefend. Op de markt van 3 Nov. 1898 te Hoofddorp waren aangevoerd 9 paarden, 3 hitten, 9 koeien, 9 vaarzen, 1 os, 5 kalveren. Marktbericht. Giaan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 3 Nov. 1898. Witte tarwe f6.75 a f7.—, Haver f7,— a f 7.50, Rogge f0.— a f0,— Chevaliergerst f 0.a f 5.35. Winter- gerst f 4.75 k f 5.10 Grauwe erwten f 0.— op kook f 0.—. a f 0.—; Kar- weizaad f—a f—Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capucijners f 0.— a f 0.— Roode wintertarwe f 0.— a f0.—Duivenboonen f0.— f0.— Paardenboonen f 6.12s, a f 6.35, Bruine boonen f 0.—, a f 0.—. Kanariezaad f0.—a f0.—Jarige tarwe f 0.— Roode Duivenboonen f 0.a f 0.— Koolzaad f 0.— a f 0,Groene erw ten f 0,a f 9,5<i Bruin Mosterdzaad f a f Blauw maanzaad f 15. Vervolg Stift cüsnieM*** Door den heer Stolp is in zijne afdeeling bij de behandeling der be groeting aan den Burgemeester ver zocht, bij eene eventueele herbenoe ming niet weder de voorwaarde le stellen, dat Z.E.A- eeu groot gedeelte van 't jaar buiten de gemeente kan wonen. De beer Stolp actitte dit niet 't belang der gemeente. Op deze opmerking werd door den urgemeester niet geantwoord. Ook j memorie van antwoord van B. en W. op de begrooting zwijgt er over. Iu 1899 is de tijd van den Burge meester om en zal bijken, of Z.E.A. eene herbenoeming wenscht. Inmiddels staat het buis van den Burgemeester in het Kenaupark te huur. te aanvaarden Mei 1899. Sommige menschen zoeken tusschen deze verschillende dingen verband en meenen dit gevonden te hebben inde veronderst effing, dat de Burgemoester geen herbenoeming zou wenschen. Hedenmiddag reed de heer de Wilde op zijn rflwiol langs het Spaarne en ▼iel, toen hij tusschen een schuit aan de wal en een kar, 4ie yan uit het schip geladen werd, wilde doorreden, TELE&R&S8IMIE0&. LONDEN, 3 Nov. Naar Reuter's agentschap verneemt, bestaat er nu gegronde reden om te gelooven dat de politieke toestand teekenen van verbetering vertoont. Met vertrouwen kan worden verzekerd dat, als de oor zaak van de prikkelbare verhouding tusschen Frankrijk en Engeland is weggenomen, hetgeen meo hoopt dat spoedig het geval zal wezen, de deur weer zal openstaan voor bet hervat ten van de vriendschappelijke onder handelingen die den normalen toestand van de betrekkingen tusschen Frank rijk en Eugeland^kenmerken. KAIRO, 3 Nov. Marchand is hier vandaag aangekomen. HONGKONG, 3 November. Er beerscht hier in de laatste dagen buitengewone drukte by marine on bezetting, maar er is geen officieele inlichtin te krijgen, waarvoor dat is. Alle Eugelsche oorlogsschepen nier nomen levensmiddeleu en ammunitie aan boord. Men zegt dat zij bevel hebben zich voor onmiddellijk uit-aren klaar te maken. De kruiser „Bona- ventura", die van Miuiia is terugge roepen, kwam hier Woe sdag aan en is nu mot haast aan het kolen laden. Het verluidt, dat de kauonneerbooten last hebben elkaar hier te ontmoeten. De artillerie richt het belegerings- (veating?) geschut. CANEA, 4 Nov. (E. O.) Te vijf uur heden ochtend namen da troepen der mogendheden het fort iD bezit; de Iialiaanscbe iafanterie bezette het bastion met het geschat. Heemstede. In de Donderdagavond gehouden vergadering in het Wapen van Heem stede, door de Vrijzinnige Kiesver- eenïging Heemstede en Bennebroek, is in plaats van wijlen jhr. mr. J. P. A. Teding van Berkbout, voor de aanstaande verkiezing voor lid vau den Gemeenteraad tot candirlaat ge steld do heer W. Adrian:, alhier. Bennebroek. Bloeide in den laatsten tjjd do af deeling „Bennebroek en omstreken' dor Maatschappij „tot Nut voor liet Algemeen" niet. en was er zelfs sprake van dat zy zou worden opge even, het Bestuur heeft thans alles iu het werk gesteld om een nieuw leven in de afdeeling te brengen. Men heeft zich beijverd om nieuwe leden te win nen en is hierin gedeeltelijk reeds ge slaagd. Verder is eene commissie benoemd voor de werkverschaffing, voor het ziekenfonds, en voor de bibliotheek. Eveneens werd overeen gekomen den heer Ömeenge uit Hoogeveeu uit te noodigeu tot het houden eener lezing, waarschijnlijk over het ouder - werp „de wenschelijkheid van het bestaan van het Nut tot Algemeen." De lekening en verantwoording van de werkverschaffing sloot met een groot voordeelig saldo, zoodat deze ouderafdeeling zich in bloei mag ver heugen. Tenslotte werd nog besloten de contributie te verlagen en te brengen van f4.50 op f3.50, om zoodoende meerderen in de gelegenheid te stellen als lid toe te treden. Velsen. Hedenmorgen omstreeks half zes brak in den Velserpolder een vrij hevige brand uit bij den landbouwer Middelkoop. Naar men ons mededeelde kwam een tiental stuks vee in de vlammen om. Ook moet veel koren zijn verbrand. Haarlemmermeer Beroepen voor de Geref. Kerk alhier de heer A. de Vlieg te Renkum. VSRIfOM» NIEtftfirSTSJDIMGEai. In Le Mémoriai diplomatique wordt de bewering aangetroffen, dat men zich in de diplomatieke kringen eenigszins er over verwondert, dat de Nederlancische regeering bij gelegen heid van cle inhuldiging der Koningin niet, zooals by alle Europeescho hoven gebruikelijk is, decoraties heeft toe gekend aan de leden der officieele missies, die door de vreemde souve- einen ol de vreemde regeeringen wer den gezonden. Daaraan wordt dan toegevoegd, dat dit- de eerste maal is, dat" een kroning plaats gehad beeft, zonder dat dit blijk van hoffelijkheid bewezen werd aan hen, diedegeluk- wenschec der bevriende landen Lad- deu overgebracht. De waarheid is, dat op uitdrukkelijk verlaugen der Koningin, bij de inhul diging geen enkele missie van vreemde vorsten is geweest, en dus geen deco ratie is kunnen worden toegekend. De verwondering in diplomatieke kringen zal dan ook wel alleen in de verbeel ding van de redactie van Le Memo rial diplomatique bestaan. Van de te s Gravenhage geaccre diteerde diplomaten is de deken der diplomaten, de gezant vao Rusiaud, met het grootkruis van Oraoje-Nassau begiftigd by gelegenheid vau den ver jaardag der Koningin. „N. R. Ct." Een honden inspecteur. Uii de Brieven uit de Hofstad in de „Arnh. Ct." Er bestaat een reden tot nieuwsgierig heid naar het officieel verslag van de Haagscho raadszitting van den achttien den. opgewekt door een adressant, wiens verzoek om tot eene nog niet bestaande betrekking te worden benoemd in de „bijlagen" is opgenomen. Het is een gepensionneerd onderofficier, die in de couranten gelezen beeft, dat hier de wenschelijkheid der benoeming van den „honden-inspecteur' zou zijn gebleken, en zich bijzonder voor deze betrekking gesc.iikt achtende, baar voor een baga tel wil vervullen, omdat dan tevens zij ne vrouw, die elders niet aarden kan naai' haren wensch weder in hare ge boorteplaats 's Gravenhage zou kunnen wonen. Van welken aard die betrekking moet rijn, wat de titulair aan de Haag- schc honden zal te inspecteeren heb ben, of hij ook zal te zorgen hebben voor een behoorlijk gedrag van onze viervoetige vrienden op den openbaren weg, dit alles ligt nog in bet duister, evenals de redenen, waarom deze ge- pensionneerde infanterist zich zelf zoo bijzonder geschikt voor de neg1 niet be staande betrekking acht. Ik vermoed dat de inspectie met de hondenbelasting in verband staat, en dan is het mogelijk, j dat de sollicitant speciale verdiensten heeft, die hem in staat stellen dit controlewerk ten bate van de gemeente kas te verrichten. Indien het ten minste geen legende zonder grond van waarheid is, wat- men vertelt, dat er indertijd toen de hondenbelasting hier pas be stond, onder de Haagsche politieagenten een, om rijn specialiteit onschatbaar persoon gevonden werd, met de zeldza me natuurgave, de eigenaardige geluiden van een hond in verschillende fases van gemoedelijkheid op een merkwaardig juiste wijze te kunnen nabootsen. De viervoeters zelf werden er door mis leid. Genoemden agent werd er in den laten avond op uitgestuurd, en ging met geblaf, gejank en ander geluid de stra ten door, de uummei's van alle huizen, waar zijn hondentaal da cynische gees ten wakkei' maakte en antwoord vond, opteekenende. Die aanteekeningen wer den dan aan het kohier van de honden belasting getoetst, en brachten tal van verheimelijkte belastingobjecten die zich zelf verraden hadden, aan het licht. Indien dus inderdaad de hondeninspec- tio in het adres als c-ene hondenbelas- tin gs-controle moet worden aangemerkt dan onderstel ik, dat de solliciteerende onderofficier mede de hondentaal weet te spreken. Dan zeker zou de raad ver standig doen. hem ten spoedigste te benoemende gezondheid van de ge meentekas zon daar evenzeer als die van 's controleurs gade wel bij varen. Maar men zou den man voorzichtigheids halve en om volkomen zeker te gaan, niet moeten benoemen, dan na hem liefst in de volle raadsvergadering, proe ven van rijn eigenaardig talent te heb ben laten afleggen." Italië en graanprijzen. Italië wordt, naar aan de ..Frankf. Ztg. wordt geschreven, met een even grooten graannood bedreigd als die wel ke verleden jaar tot de bekende oproer- tjes leidde. De regeering maakt zich eenigszins ongerust, want de opbrengst van den oogst van dit jaar 47 milhoen hec toliter tegen 31 millioen hectoliter ver leden jaar schijnt de opvallende pnjsverhooging (vooral op de kleine markten) en de stijging der broodprij zen. niet te rechtvaardigen. De voorstanders van den vrijhandel beginnen in hun bladen een verbitter den strijd tegen do graanrechten, die zich bij het tegenwoordige agio dubbel doen gevoelen, omdat ze in goud moeten worden opgebrachtmaar de regeering heeft zich nog niet geneigd betoond de rechten te verlagen of op te heffen. /ij gaat jkbaar uit van de meening dat de prijsverbooging het werk is van speculanten die hun voorraad vasthou den en heeft daarom de prefecten mach- tiging gegeven om het graan uit de mi litaire voorraadschuren te verkoopen te gen den kostenden prijs Tevens heeft zij besloten de speculanten te vervolgen op grond van een wetsartikel, dat één tot vijf jaar gevangenisstraf en 500 tot 5000 live boete bedreigt tegen dezulken, die door valsche berichten of op andere wij zen den prijs van levensmiddelen kunst matig opdrijven. Deze bedreiging heeft tot nogtoe niet veel uitgewerkt vooral niet in Zuid-Italië, waar de groote han delaars hun. graan nog' altijd vasthou den. Op de marlet yan Milaan wisselen de prijzen van 24.50 tot 25,25 lire per 100 KG., Venetiaansche tarwe doet 25,25 tot 26 lire en buitenlandsche 28 tot 29 lire.Te Napels wei - vcor witte tarwe 26 lire genoteerd. In den kleinhandel worden deze prijzen natuurlijk hooger en juist de kleinhandelprijzen zijn de oorzaak der onrust. om de diamanten te doen garaDdee- reo en had daar de ervaring opge daan dat ze valsch waren. Het duurde dan ook niet lang of de adellyke bruid ontpopte zich voor haar verschrikten echtvriend in haar ware gedaante, waarop deze haar verliet en naar Warschau reisde, waar hij kort daarna stierf. De bedriegster bezat nog de brutaliteit aanspraak te durven ma ken op zyn nalatenschap. Dat ze hiermede slip ving, spreekt van zelf Weldra diende de familie van den overledene een aanklacht wegens schriftvervalscbing tegen haar in, zoo dat ze naar Berlyn week. Daar werd ze echter gearresteerd en in verze kerde bewariDg gebracht. Kort daarop benara ze zich in de gevangenis van het levoD. VAR IJL Aardschokken. Op verschillende plaaisen van Sici lië zyn vry sterke aardschokken ge voeld, die ouder «le bevolking greoten schrik verwekken. Een vischvronw als vorstin. In 't begin van het v orige jaar nam een schijnbaar voorname dame, zich noemende Evelina Gedrowitscb, met eene vriendin, die zich als gravin de Boffremont voordeed, haar "intrek in een der voornaamste hotels van Ve netië. Zy gaf voor van ouden Dalma- tischen adel te zyu, doch was in waarheid de dochter e^ner vischvrouw uit Luik, Evelina Til kin geheeten. Trots baar 45 jaren gold zij nog voor een schoonheid wier geest en bevalligheid uitstekend by haar adel lijken naam pasten. Het duurde dan ook niet lang. of de jonge teringach tige vorst Trubetzkoy die in hetzelfde hotel logeerde, was in haar netten gevangen. De jonge man die zijn dulcinea werkelijk voor een dochter van wijlen prins Roainaldo Gedro witscb hield wenschte zoo spoedig mogelyk tot de huwelijksvoltrekking over te gaan. Natuurlijk ontbraken der „prinses" de noodige papieren, doch hier voor wist zy raad. Met geld en goede woorden wist ze den koster van een der kerken over te halen een extract te maken uit de doop registers, me;, behulp waarvan zezicli als prinses Gedrowitscb, tijdens bet verblijf barer ouders in Italië in het Palazzo Vendramin geboren in den eclit hoopte te begeven. Boveodieii was de gravin „Bouffremont" er nog om al wat de prinses zei, met- haar verklaring te bezegelen. Yoor dezen vriendinneudienst beloofde de toe komstige vorstin Trubetzkoy haar eenige prachtige diamanten van 30.000 frs. waarde. Aanvankelijk mocht het bedrog zegevieren. Het huwelijk werd voltrokken en voordat het paar zich op de huwelijksreis begaf, ontving de „gravin" de beloofde belooning. Alles was reeds tot vertrek in gereedheid gebracht, toen plotseling de lieve vriendin binnenstormde en de geluk kige bruid met een regen van scheld woorden overlaadde die bewees dat ze in het vocabularium van een visch vrouw geen vreemdelinge was. De „gravin Bouffremont" wetende welk vleesch ze in de kuip had, was namelyk naar een juwelier gegaan, Iemand iiarn aan om op een 20-tal vragen zulk een antwoord te geven, dat men elk woord van achteren naar voren kou lezen, zonder verandering. Hij vond iemand die met hem hot volgend gesprek hield: Hoe is uw naam Reinier. En uw familienaam? Kazak. Hoe heet uwe vrouw Anna. Hoe is haar familienaam Kor'rok. Gepaste namen de familienaam vooral wordt nog al eens gekeerd. Maar hoe beet uw vader? Otto. Eu uwe moeder? Ada. Verduiveld, :t is aardig. Zeg eens hebt ge ook kinderen Neen. Welke familieleden hebt ge nog? Neven. Hoe heet de straat waar gjj woont Taartstraat, Iri welk nommer woont gij Negen. Drommels, 't is toevalligge zegt dat uw vader een deftig man was, wat was hy Re(e)der. Dat zou men aan u niet zeggen, 0D wat waart gy op het schip, waarop ge lang dienst hebt gedaan? Kok. En wat maakt ge thans om uw brood te verdienen? Netten. Daar is niet veel mee te verdie nen, wat is dan uw gewoon eteu Pap. Jammer dat ge eeu trap moet afgaan om in uw woning te komen, maar wat doet ge om beneden in dat kot te geraken? Nodertreden. Uw vrouw is ziek geweest, hoe zag ze er uit, toen ze de koorts iu't lyf had Anna keek raar. Daar kryg ik ten minste een antwoord dat wat langer is. dat is een dubbeltje waard; als ik het u gaf, wat zoudt ge dan doen Nemen. Geef nu eens een langer aut- woordzorgdet ge goed voor uwe vrouw tijdens haar ziekte Reinier Kazak deed Anna Kort- rok tot negen lepel pap nemen. Bravo voor het antwoord en voor de medicijn, zij is er stellig terstond van genezen. En welk was toen haar eerste woord Redder. En ze had gelijk, maar wat hadt gy Lol. - Wie weet of ge geen betere dokter voor haar waart dan dokter Mezger had kunnen zijn, wat meent ge dat deze haar gegeven zou hebben? Nopen. Juist, nu ik moet zeggen, dat ik zeer tevreden ben over uwe ant woorden, zie hier wat ge verdiend hebt. Kijk! kijk! Nicolaasfeest, achter den winkel een salon do rafraichissement en tevens een tea room wordt aangebracht. Daar de heer Zoethout gedurende 4 jaar in het bui tenland en als chef in verschillende hui zen van den eersten rang hier te lande werkzaam geweest is, en dus zeer goed zijn vak verstaat, kau het niet andera of deze zaak belooft er eene van den eersten rang te worden. op ZONDAG 6 November 1898. TE HAARLEM. EgliB6 Walloane. Voorm. 10 ure, Maller. FÓlc de la Reformation. Collecte p. la société Gustave Adoiphe. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, ■prof. Noor diet}, van Kampen, 's Avonds 5 ure. dezelfde. Woensdagavond 8 ure, Tibben. Klein Heiligland. Yoorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5Va ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Wcmpe. Avondmaal. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. Doopsgezinde Kerk. Yoorm. 10 ure, Hesta. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, de Vries. Voorbereiding. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, v. Loenen Martinet. Euir. pred. te Amersfoort. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinga. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des uatn. 5 Va ure, Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal.). Voorin. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Z. D. Baptisten. Parklaan 17. Sabbat (Zaterdag) voorm. 10 uur G. Velthuijsen Sr. Nam. 3 ure, Ouderl. Byheibespreking. Vrijdag 14 Nov 's avonds 8 uur de Profetiëen. Het beeld in Xebukad- zer's droom. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagenvan 11 tot l uur voor de eigenaars te bekomen. Gevondeu voorwerpen. Van 2S Oct. tot en met 3 Nov '98. Een groene beurs met geld. Eenige portemonnaies met geld. Een zwarte vrouwenhoed. Een fox-terrier. Een kiudermanteltje. Een kinderschoentje. Twee ledige biervaten. Een horloge ketting met degen. Een groen zyden beurs, Een zakje waarin koperdraad en pantoffels. Een zwarte wollen doetc. Een R. C. Kerkboek. Twee notitie boekjes. Een nieuwe dames molière schoen. Eeu schooltasch met boeken. Een zwarte heeren parapluie. Eenige sleutels. Achtergelaten in een der wagens van de H. T. My.: Een zwart kan ten doek. Een sigarenkoker. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jrm Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Woensdagavond 6'/ï "re, Kuijlman. Houtrijk en Polauen. Voorm. 10 ure, geen diepst. (Vacatuur buurt.) Nam. 2 Va ure, Heer inga. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesscldijk. 's Avonds 6 ure, Wessekïijk. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. lu ure, Kutsch Lojenga. BORGERLIJKE STAND. Getrouwd3 Nov. A. Slingerland en C. R. Eenhoorn. Bevallen2 Nov. A. J. van Kam penv. d. Heijden d. 3. J. Rose Damhaar z. J. Raap-Orerloora d. H. M. van Dyk—Hendriks z. E. C. Treffers—v. d. Schaar z. 4. A. M. Koltman—Heeres z. Overleden 3 Nov. M. E. Harren 10 in. d. Barentsestraat. A. Koopman 48 j. Z. Polderstraat. A. Broekhuy- sen—de Jong 58 j. ftozemu.steeg. LAATSTE BERICHTEN Opening. Vrijdagavond heeft de heer H. A. Zoethout in perceel Groote Houtstraat 120a, alwaar de heer Jok Jung, gedu rende een twintigtal jaren metsucces het confiseursvak heeft uitgeoefend, zij ne zaak in fijne artikelen, behoorende tot do moderne patisserie en cuisine, geopend. De winkel, een weinig gerestaureerd, riet ev met rijn keurige «n smaakvol geëtaleerde vitrine, des avonds door gas gloeilicht helder verlicht, keurig netjes uit en noopt do voorbijgangers tot een bezoek. Dat de heer Zoethout niet. zijnen tijd medegast, bewijst wel, dat na het St. F aresiliefrerii: hit*-,.. Getrouwd2 Nov. J. Spaaas on G. Raat, Bariughuizen. 3. H. Ch. Yeg- tt;l en J. J Eisenloefiel, Amst. S. v. Nooten en M. C- v. Nooten, Schoon hoven. J. I). Buurraa en D- J. Hei- uieyer, Amst. P. C. André de ia Porte Jr. eu E. M. C Strurophler, Amst I. Lam en E. Cohen, Amst. H. A. Stadermann Jr. en J. C. Limperg, Baarn. C. Brunne en A. Stelling, Oosthuizen. A. Stoffers eu S. M. Oi- denboom, Amst. Bevallen: 1 Nov. Smit—Greidanus z. Amst. Overleden: 31 October. A. J. van Prooyen 64 j. Amst. 1 Nov. Wed. A. Bakker—Van Well 81 j. Laren (N.- H.) C. Schoonenberg 75 j. Amst. 2. H. A. de Chalmot jra. Middelburg. A. J. C. Kampraeyer 53 j. Amst. W. F. M. van Klaveren jd. 76 j. Amst N. W. J. C. de Voogt 58 j. Sueek. SioctMDaai'iiiCMMeB. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, vertr. 3 Nov. van Marseille. Het stoomschip Spuarndamvan da Holland Amerika Lyn, van Nen york naar Rotterdam, arriv. 3 November te Rotterdam. Het stoomschip Bogorvan Rot terdam naar Java, arriveerde 3 Not, te Batavia. Het stocmscbip Prins Hendrik ran Batavia naar Amsterdam, vertr. 2 Nov. van Batavia. Het stoomschip Prinses Sophie, vaD Batavia naar Amsterdam, pass. 3 Nov. Gibraltar. Het dubbelschroefstoomschip Sta- tendam, van de Holland Amerika Hjn, vertrok 3 Nov. van Rotterdam naar Newyork.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3