PREMBEÜRTEfi Me Ateteies. dga>>Jö AUVERTEMTIÈK. vare dienst als vuurvaste mantel ifschoon zy hoogstens slechts 12 inM. dik is. Haar op elkander liggende lagen, die bijna niet van elkaar zijn gescheiden, maken het geheel zoo min ®ogelyk warmtegeleidend. Deze merkwaardige boom is echter alleen beschut tegen het vuar. Zoodra ky met eenige andere macht den strjjd o» bot bestaan zoa wagen, is hy weerloos en delft by heel gauw het onderspit. Vandaar dan ook. dat by in streken, waar geen steppenbranden voeden, zeer spoedig afsterft tasschen de daar overal opschieteude si ruiken. Stadsnaeawf» Baiten de scbnld van het bestuur js wel wat laat, lieden verschenen hét verslag van het Eerste Nationaal fiongros, gehouden in het „Bronge bouw" op Zaterdag 14 Mei 1898, naar aanleiding van bet 25 jarig bestaan der Vereenigiug tegen bet mishandelen tan dieren te Haarlem. Door den agent-rechercheur Jansen is proces-verbaal opgemaakt tegen E. J., dochter van den bierhuishonder H. J. woonachtig aan den Jansweg n. 11 alhier, ter zake het verkoopen van sterken d-ank in het klein zonder de daartoe vereisohte vergunning. Donderdag is door de politie alhier aangehouden de huzaar K. J. M.. oud 24 jaren alhier ia garnizoen, die zich bad schuldig gemaakt aan diefstal vau een boezeroen, dat aan de winkeldeur bing bü den maQufacturier T. aan de Koningstraat. In den afgeloopen naebt zyn van het terrein „de Phoenix" 12 kippen entvreemd. Het verdient opmerking, dat de Rechtbank alhier, uitspraak doende in de zaak van den jongen Van Gul pen, noch de qoalilicatie pogiDg tot doodslag, noch die van ernstige mis handeling heeft aanvaard. Zich voreenigende met^het stelsel van den verdediger, Mr. Bijvoet, beeft z\j van Gulpen veroordeeld wegens eenvoudige mishandeling op zijn vader. A5i RQnm GSEBflEK T3» RECHTBANK Zilling van Donderdag 10 Nov. '98. Tervolg.) Drie deugnieten W. H. Steffens, C. M. Martens enH. Leloux, allen onge veer 11 jaar oud, hadden in de maand October ijzer ontvreemd van een ter rein aan den JaDSweg ton nadeele van de H. LI- S. M. Voor dit feit requireerde het O. M. voor de twee eerste beklaagden, die zeer ongunstig bekend staan, opzending naar een rjjks-opvoedingsgesticht tot bun 18e jaar. Voor den laatsten, die naaralie waarschijnlijkheid door eerstgenoem- ien was verleid, en zeer gunstig be kend stond, vroeg Z.EA. vrijspraak. K. v. d. Kolk was ook een van die Oranjeklanten, die niet kon uit staan, dat zijn made-inwoner L. Ha gen tijdens de Kroningsfeesten te Beverwijk niet vlagde. Door zijn ver bolgenheid hierover te toonen, sloeg hij bij genoemden Hagen een ruit in. Voor dit feit had hij zich nu beden te verantwoorden. Hagen, die atheist is, weigerde aan vankelijk den eed af te leggen, doch was wel bereid de waarheid te zeg gen. Daar de wet geen rekonschap houdt met atheïsten, werd getuige gedwongen tegen zijne overtuiging in en onder hevig protest den eed af te leggen. Uit zijn verklaring bleek, dat t. d. Kolk de schade hem berokkend, bad vergoed. Het O. M. vorderde f 10 boete snbs. 10 dagen hechtenis. Alida van den Berg te Lisse had de wasch, die haar buurvrouw buiten te drogen had gehangen, in haar eigen huis gebracht en in eene bedstede opgeborgen. Zooals bekl. zeide was het geeuszins haar bedoe ling geweest zicli dit goed toe te eigenen, doch had zy maar eens even willen zien of een door haar vermiste broek en dweil, die zooals zij meende door éen der kinderen van haar buur vrouw was weggenomen, bij dit goed was. Zy had het den volgenden mor gen weder op dezelfde plaats willen hangen, doch dit niet durven doen, daar buurvromv reeds op was. De vice-president vond het evenwel zeer vreemd, dat, wanneer zy een onder broek en een dweil mi3te, zij kinder goed, lakens en zakdoeken had weg genomen. Daarbij had zij het goed, nadat zy zich overtuigd had, dat het vermiste er niet by was, direct weder terug kunnen brengen en het niet in eene bedstede behoeven weg te ber gen. waar bet door den burgemeester en den veldwachter bij eene huiszoe king werd gevonden. Ook had zij, toen de veldwachter kwam, niet di rect bekend en gezegd„Zoek het maar." Het O. M. vond dan ook, dat er genoeg aanwijzingen voorden diefstal waren, en daar beklaagde reeds meer malen veroordeeld is, requireerde Z. E. A. 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraken. J. A. en J. P. Pijst, twee broers, die zich aan diefstal van geld, ten nadeele van den broodbakker J. J. van der Vossen te Heemstede hadden schaldig gemaakt, en tegen wieresp. 8 en 6 maanden gevangenisstraf was gerequireerd, werden veroordeeld resp. tot 6 en 4 maanden. voordrachten van het College van Ged. Staten. In onze Woensdagsche courant heb ben wij daaruit do belangrijkste pun ten reeds medegedeeld. Aan het zoven-en-twintigste verslag van het bestuur der Kweekschool voor Onder wijzeressen alhier ontleeuen wy het navolgende De examens ia de vrije- en orde oefeningen, die in October gehouden werdenfliepen wederom zeer gunstig af. Alle leerlingen ODzer school, die er aan deelnamen, 21 in getal, behaalden bet diploma. Een bijna even gunstig resultaat leverden de in Maart gehouden exa mens in nuttige handwerken. Van onze 19 kweekelingen, die er aan deel namen, slaagden er 18. Omtrent de resultaten van de akte examens kunnen wij niet zóó gunstig rapporteeren. Van de drie-en-twintig onzer leerlingen, die er aan deelna men, mochten 13 de acte verwerven. De toelatings-cxamens yondeu dit jaar plaats op 6 en 7 April. Toege laten werden elf inwonende en zeven uitwonende leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg by den aanvang van den nieuwen cursus acht-en-tachtig, waarvan vier-en- veertig inwonende. De gezondheidstoestand der inwo nende leerlingen was over het alge meen goed. De önauciëele toestand onzer in richting is niet schitterend, wy moes ten dit jaar door bizondere omstan digheden sluiten met een nadeelig saldo van fS'U.OO5. Wy meenden daarom maatregelen te moeten beramen om het evenwicht tasschen ontvangsten en uitgaven te bewaren en hadden aanvankelijk het plan geopperd om de leerboeken voor taan door de inwonende leerlingen te doen betalen. By nader inzien echter bleek ons, dat aan die maatregelen eigenaardige bezwaren zijn verbonden, waarom wy daartoe liever niet over gaan. Intusschen blyft het een punt "van ernstige overweging by ons uit maken om misschien spoedig een voorstel te doen, tot verbooging van het schoolgeld der nieuwe interne leer lingen. Beverwijk. Belanghebbenden hebben een adres gericht aan den gemeenteraad, waarin om verbetering werdt gevraagd van het vaarwater naar de haven (de Pyp) en om de havengelden gedurende de wintermaanden te verlagen. Houtrijk en Polanen. Aan de openbare school alhier is tydelyk werkzaam gesteld de onder wijzer Segaar van Haarlem. Er zal eene oproeping van sollici tanten geschieden op een salaris van f500. Haarlemmermeer. Op de veemarkt van 10 November 1898 te Hoofddorp, waren aangevoerd: 16 paarden, 9 hitten, 14 koeien, 1 vaars, L os en 10 biggen. Zandvoort. Raadsvergadering. In de Donderdagavond gehouden openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort, waarin alle leden tegenwoordig waren, deelde de Voorzitter, de heer Beeckman, burge meester, na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, mede, dat de suppletoire begrooting voor 1898 goedgekeurd was en de aanbesteding van bet post- en telegraafkantoor 9 December* a. s. zal plaats hebben. In bet besluit der geldleening, groot f30000, werd alsnog opgenomen dat de gemeente meer dan f 1000 per jaar mocht aflossen en ook de geheele leeuing te gelijk. Daarna werd de gemeente-begroo- ting behandeld. Voor „schrijfloonen" werd f25 uit getrokken als nieuwe post. Het onder houd van straten en pleinen werd verminderd met f 1300, in verband roet de verhooging van de renten van geidleeningen, welke post verhoogd "werd met f 1125 (de rente van de nieuwe leening, groot f30000). Voor het onderhoud der riolen werd f150 meer geraamd. De jaarwedde van den Inspecteur van politie werd gebracht van f 350 op f 450, naar aanleiding van een door hem ingediend verzoek schrift. Ook de jaarwedde van de werklieden der gemeente-reiniging werd verhoogd en gebracht op f425, redenen waarom de betrokkelyke post met f 200 vermeerderd werd. Voor- het aanschaffen van nieuwe kachels in de scholen werden de kosten van het aanschaffen der seboolmeubelen met f 100 verhoogd en gebracht op f 400. Daarentegen werden de kosten van verpleging van arme krankzinni gen verlaagd met f ISO, aangezien een verpleegde ontslagen is. De onvoor ziene uitgaven werden gebracht op f 1346.70s. Daar geene veranderingen in de ontvangsten werden gebracht, werd de begrooting vastgesteld op een bedrag van f31384,355 in ontvangst eu uitgaaf. Aan E. J. van Schaik werd 2 maanden afschryving verleend van deu aauslag in den Hoofdelyken om slag, wegens vertrek. Op het request van de onderwijzers en onderwijzeressen i. z. nadere rege ling van de jaarwedden, (verhooging van het maximum) evenals op een voorstel van den heer Slagveld om de jaarwedde van den heer C. van der Werft" Czo., hoofd der school met f 100 te verhoogen, werd geene be slissing genomen, maar besloten die aangelegenheid, na ingewonnen advies van de schoolopzieners, te behandelen in eene volgende vergadering, waarna de vergadering gesloten werd. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 10 Nov. 1898. Witte tarwe f 6.40 a f 7.20, Haver f7,— a f7.25, Rogge f4.90 a f5.30, Chevaliergerst f 0.— af 5.90. Winter- gerst f 0.— a f 0.— Grauwe erwten 10 op kook f 0.—. a f 0.—; Kar- weizaad f 10.60 a f Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capucyners f 0.— a f 0.Roode wintertarwe f 0.a f 0.—. Duivenboonen f 6.90 a f 7.10, Paardenboonen f 6.05, a f6.35, Bruine boonen f 0.—, a f 0,—. Kanariezaad f 0.—, a f 0.—, Jarige tarwe f 0.—. Roode Duivenboonen f 0.a f 0.— Koolzaad fO.— afO,—Groene erw ten f 8,25 a f 9,5". Bruin Mosterdzaad f a f Blauw maanzaad f Heden verschenen in druk de ver schillende rapporten, door Commissiën ait Prov. Staten uitgebracht over Velsen. By de Donderdag gehouden aan besteding voor het verbouwen der openbare lagere school te Yelsen, waren ingeleverd 18 biljetten. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver den heer H. van Zy! te Zandvoort voor f 9894. De hoogste inschrijving bedroeg 1 15342. By de Donderdag gehouden ver kiezing voor Hoofd Ingeland van de Hondbossche en Duinen tot Petten ia herkozeD de heer J. de Wildt met 61 van de 62 uitgebrachte stemmen. NIEUWS YB JQ8HGOS.. Met kennis van zaken! Een zekere B. Fletcher Robiuson gaf onlangs in „Cassel's magazine" zijn reis indrukken van den Haag weer. Zijn oor deel over de residentie en hare bewoners is weer, als de meeste van die vluchtige beschouwingen van buitenlanders over ons land. zeer oppervlakkig en uit alles blijkt cok nu, dat men met ons volk buiten de grenzen doorgaans opzettelijk den gek steekt. De lieer Robiuson spreekt: ,,De ver waandheid van den Hollander gaat alle grenzen te buiten. Hij beschouwt den roem zijner voorouders als zijn eigen. Hij gevoelt zich zelf genoegzaam in het bewustzijn, dat zijn land ook het land is van Willem den Zwijger en de Witt, van Tromp en de Ruyter. van Erasmus en Huvo de Groot, van Rembrandt en Potter. „Met zulk een voorgeslacht kan het niet anders, zoo verbeeldt liij zich, of hij moet een kranige kerel zijn. Zonder aan leg voor scliilderkunst, beeldhouwkunst of muziek, staat hij lieden ten dage op de tinne van zijn eeuwenoud kasteel en ziet met zelfbewuste meerderheid op zijn buren neer." „J'y suis, j'y reste," is zijn lijfspreuk geworden. Hij weet niets van en bekommert zich ook niet over het geen buiten zijn eigen wereldje gebeurt.. Salisbury heeft hij wed eens hooren noe- mon. Over president Faure heeft hij wel eens hooren praten." De schrijver waardeert echter ook on ze goede hoedanigheden, onze goedmoe digheid en huiselijke deugden, en ver wondert zich over den eenvoud onzer vermaken. Voor Schevenigen maakt hij in dit opzicht een uitzondering, maar overigens lean, zegt hij, de vreemdelin; zonder introducties zich in een kleine Engelsche provinciestad evengoed amu seeren als in den Haag. Waar hij het over hot stinken dei- grachten heeft, zal men hem bezwaar lijk kunnen tegenspreken. Ook eene wandeling langs den mooieai Vijverberg is hem door den waterstank vergald. „De Hagenaar schijnt daar niets van te merken, maar vreemdelingen zijn zoo gelukkig niet. Er is tegenwoordig geen vïscli in liet water (van den Vijverberg) een Amerikaansche dokter verzekerde mij, dat de mikroben de visch hadden opgegeten." Over de Haagsche vermakelijkheden sprekende, vertelt de heer Robinson k De hedendaagsche Hollandsche too- neeLschrijver weet niet wat humor is, al tracht hij zooveel mogelijk dit gebrek te verbergen. Gelukkig is zijn publiek nog al gemakkelijk te voldoen. Nadat een acteur twee of driemaal eenzelfde aar digheid heeft herhaald, beginnen de toe schouwers die te snappen en dan proes ten zij van het lachen." Er zit geen geest in ons. beweert hij, maar „Edward Dek ker, die onder den naam Multatuli schreef, is een uitzondering. Hij heeft verscheidene voortreffelijke blijspelen geschreven die „zelfs voor vertaling geschikt zouden zijn." Meer onbeschaamd nog dan hinderlijk is de sclirijver, waar hij, sprekende over do „kunstenaarsbals" in den Dierentuin (Pulchri), zegt: „Die benaming is, ge loof ik, meer een ijdeltuiterij, waarmee de Hollanders trachten ons vreemdelin gen te doen gelooven, dat de scliilder kunst in hun land nog in bloei is." Over het geheel is de schrijver over onze stad. niet best te spreken, of liever over hare bewoners en hun doen en la ten. Da militairen hebben ook een on- gunstigen indruk bij hem achtergelaten. „Een kapitein te zien wandelen met in de eene hand zijn zwaard en in de ande re een parapluie, is een pijnlijk gezicht." Voor al ons natuurschoon heeft de- heer Robinson slechts een paar waar- deerende woorden over. „Ik vrees, zegt hij op het laatst, dat ik mij niet zeer waardeerend over den Haag neb uitgelaten; maar ik heb ge tracht rechtvaardig te rijn." Het is dan, dunkt ons, schrijft de „Haagsche Cfc." vrijwel bij ..trachten" gebleven. Brutale diefstal. Aan do N. R. Ct. wordt een ver haal gezonden nit Slied recht betref fende een brutalen diefstal, die Zon dagavond in het naburig Molenaars graaf heeft plaats gehad. Toen de landbouwer F. van Gils en zyne dienstbode tegen 6 uur naar de kerk waren gegaan, bleef zyne 25-jarige vrouw alleen thuis. Een half uurtje later traden twee gemaskerde perso nen de woning binnen, wierpen on middellijk de doodelyk verschrikte vrouw een doek over't hoofd, en bon den haar vast, nadat men haar eerst nog een doek in den mond had ge stopt. Daarop werd zy op den grond gelegd en bond men haar de armen en beoneu. Met de waarschuwing dat men haar onmiddellijk zou doodeD, als zy 't wagen dorst alarm te maken, lieten de aanranders haar liggen en maakten de „mooie" kast. open, waarin de „pronk" werd bewaard. Hierin vonden ze naar 't schijnt niets van hunne gading, waarop de beur* kwam aan T kabinet, waarin zij al dadelijk f 300.— aan bankpapier vonden. Die vondst viel hun zeker niet tegen, althans de vrouw hoorde deD een tot deu ander zeggen„Ziezoo, daar zul len we eens wat op nemen." Zy haalden een flesch cognac en eeD doos met St. Nicolaas uit de kast en deden zich heel op hun gemak daaraan te goed. Wat ze verder gedaan hebben, weet de vrouw niet. Ze heeft de klok uog zeven hooreu slaan en toen waren de dieven nog present, doch daarna is ze bewusteloos geraakt Toen de echtgenoot ruim S uur in zijn woning terugkeerde, voud by zijne vrouw nog zooals de roovers haar hadden verlaten, alleea had ze met moeite den doek uit den mond kunnen 'nalen, maar roepen durfde ze niet, uit vrees dat ze weer terug zouden komen. Een later door de politie ingesteld onder zoek leidde tot niets. Niemand dari de ontstelde vrouw heeft iets van het komen of gaan der onverlaten be speurd. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5 Va ure, Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur eu Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Z. D. Baptisten. Parklaan 17. Sabbat (Zaterdag) voorm. 10 uur O. Velthuijsen Sr. Nam.21 jure, Onderl. Bijbelbespreking. Vrijdag 18 Nov 's avonds S uur de Profetiëen. Onderwerp: Het eeuwig Koningschap in Davids huis. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor de Kerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Woensdagavond 6'/a ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. Doopsbediening. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, in bet Tehuis voor Zeelieden, ds. James van Vlaar- diüg, over Hervorming. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 'sav. 53/4 u. hotel Nommer Een, Bruining pred. te Krommenie. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. ïSgaort srajj ytfsdsSfiiJïSer*. Voetbal. De competitie le klasse. De stand is op het oogenblik als volgt: d OHO^iCt»®0 Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad is Donderdag gepleit in zake de naamlooze vennoot schap .Paleis voor Volksvlijt" te Am sterdam tegen den burgemeester dier ge meente, betrekkelijk het niet nakomen door eerstgenoemde van de overeenkomst volgens welke rij eene muziekkapel moest tea- beschikking stellen, van de gemeente, telkens na daartoe oproeping te hebben ontvangen, om dienst te doen bij wapen schouwingen enz. van de dienstdoende schutterij. Tea- bestrijding van het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij de vordering der gemeente tot ontbin ding van de overeenkomst werd toege wezen. trad voor het „Paleis van Volks vlijt" op mr. B. J. Polenaar, advocaat te Amsterdam. Deze betoogde, dat het Hof zich aan wetsschennis heeft schul dig gemaakt omdat het, de overeenkomst uitleggende als eene waarbij de vennoot schap zich tegenover Burgemeester en Wethouders heeft sterk gemaakt, dat hare muziekkapel zou opkomen, bij op roeping, om diensten te bewijzen muziek te maken in heb bloote feit, da.t die muziekkapel bij zekere gelegenheid, ofschoon opgeroepen, niet is opgekomen, heeft cerien het plaats grijpen eener ontbindende voorwaarde. De cassatie-voorziening werd namens den burgemeester door mr. B. M. Vhe- lander Hein, advocaat te 's Gravenhage bestreden. De conclusie van het Openb. Min. wordt later medegedeeld. TELESRAtfS&Oft. MADRID, 11 Nov. {Reuter.) Id don ministerraad, die door de konin gin-regentes werd voorgezeten, ver klaarde Sagasta, datdebuitenlandsche toestand was verbeterd na de ver klaring van lord Salisbury over Fashoda. Een brief van Montero Rios beves tigde, dat de Amerikanen geweigerd hebben de Cubaansche schuld te er kennen en de Philippyneu voor zich verlangen. ATHENE, 'O Nov. Het kabinet is gevormd. Het voorzitterschap en de buitenlandsche zaken neemt- Zaimis, oorlog Korpas, marine Miaoelis, justi tie en tydelyk onderwijs en eeredienst Monferrato, binneDlandsche zaken Triantafillakos en financiën Degris. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lijn, vertr. 10 Nov. ▼an Newyork naar Rotterdam. Het stoomschip Prins Willem III. van Paramaribo naar Amst.. vertr. 9 Nov. des avonds 6 uur van Havre eu passeerde 10 dito des ochtends 7 uir Dungeness. Het stoomschip 1 Bromo, vau Rot terdam naar Java, passeerde 10 Nov. Suez. Het stoomschip Java, van Batavia via Havre naar Amst., pass. 10 Nov. des vm. 8 u. Dungeness. BÜRGERLIJKE STAND. Bevallen9 Nov. M. E. v. d. Steen -Roest d. 10. A. KloesDuynz. H. Sparreboom—Sernó d. G. Sierveld— Kooy d. 11. H. P. W. Becker—Sant bergen d. Overleden 9 Nov. H. F. v. Lay ken 65 j. L. Heereustraat. C. W. v. d. Zwet 37 j. Rozenprieelstraat. lONov. J. M. v. Pellecom 10 j. d. Leidsche- vaart. F. M. v. d. Veldt— Sleeman 71 j. Autoniestraat. 11 Nov. M. J. de Vries 45 j. Goudsmidspleintje. s co «o oi ca <n -§ £ïi „i I'S.5.2-8 s| OSJ t- 2 a 9 <D o es In de eerste klasse speelt Zondag in Rotterdam Sparta tegen de H. V. V. uit Deo Haag, terwijl R. A. P. in Heemstede H. F. C. gaat opzoeken. Een verzoek van „Haariem" om den stryd Rapiditas—Haarlem Zon dag te laten plaats hebben, W8rd door Rapiditas niet onderteekend. Commissariaat van. Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te beJcomen. Gevonden voorwerpen. Van 4 Nov- tot en met 10 Nov* '98. Een parapluie. Een pakje waarin hand- en zakdoeken. Een fox-terrier. Een handwagen. Portemonnaies met geld. Een hondenhalsband. Een zilve ren armband. Een bruine pellerine, Een paar zwarte polsmotjes. Een schetsboekje.Een pakje photografieën. Een rywielpomp. Een r.c. kerkboek, Een gouden baak van een oorbel. Een knipmes. Een pakje met schoolboeken. Een puckhondje. Eenige sleutels. Een zilveren dames horlogeketting. Een cart handschoentje, f 1.30 aan los geld. Achtergelaten in een waggou der H. T- M. een parapluie. Raak. Aan een tafel, die bezet was door eenige opgewonden jongelieden, neemt ook een vreemde plaats die nergens anders kon zitten. De jongelui maken hem tot mik punt hunner grappen, zonder hem echter te kannen bewegen liet veld te ruimen. Eindelyk wendt de brutaalste zich naar hem met de vraag: „Weet u wel, welk onderscheid er is tasschen u en een uurwerk? Neen? Nu, dan zal ik het u zeggen: Wanueer men een horloge opwindt, dan gaat het wanneer men u echter „O, ik weet het al," antwoordde de vreemde glimlachend. „Maar weet u ook wat ik nog meer met uurwer ken gemeeu heb?" „Neen, dat is?" „Wanneer de juiste tyd gekomen is, beginnen zy le slaan! Die tijd is er haast!" De man werd verder met rust ge laten. Nieuwe soort room. Een aardige illustratie bij de on langs te Nijmegen ontstane beweging tegen opschriften in vreemde talen levert de Amsterdamsche briefschrij ver van hot Dagblad v. Zuid-Holland. Een burgerheer kwam met twee burgerjuffies iu een melkinrichtingen wou zy'n dames eens frakteeren. Wat het zijn zou vroeg hy en verklaarde op geen kosten te zuilen zienze moesten nu gods kiezen waar ze het meest trek in hadden. Gepraar en hoofden-by-elkaar-gesteek der juffies, die de verschillende bordjes aau de wanden aflazen om haar keuze te bepalen. Zure room Slagroom Niets van dat alles. Maar toen viel haar oog op een nieuw iets. „Omne igno- tum pro mirifico," al het onbekende wordt voor kostelijk gehouden. Dies kozen zij waar ze nooit van gehoord en nu juist aan den muur van gelezen haddenToilet Iloom. Het belachelijk woordhalf Fransch half Eügelsch, maar in geon van die talen gebruikelijk, had do juffies op een dwaalspoor gebracht! op ZONDAG 13 November 1898 TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, dezelfde. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5Va ure» dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 uur, Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool aaD de Nassaulaan. i- Avonds 6'/a ure, Wempe. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesia. Avondmaal, 's Avonds 6 ure, Craandijk. Dankzegging. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- iinga. -N.. - sFs5TO3§a©&©r,ie8irfce*i.o Getrouwd8 Nov. P. van Olden en A. J. vau Delden, Nymegon. 10. W. Beets en M. C. Lybrink. wed. van M. Schmidt, Amst. J. J. Wago- naar Reisiger en M. J. G. van der Bunt, Amst. A. v. Dyk en L. C. Heijer, Amst. G. B. Tichelaar en E, M. Botman, Amst. Bevallen8 Nov. W. J. C. Pohl- mann—Jonker z. Deventer. 9. Van Linge—Everts z. Pandan-Aroem. (Java). J. M. W. Westeronen van MeeterenVan Marie z. Nijmegen. 10. C.E. Poolman—Pflughaupt, Lange Ruigeweide (Z. H.) Overleden7 Nov. A. Schmidt— Knuppel 71 j. Amst. 8. M. Nierop— Schoen 81 j. Berkhout. 9. G. Beets jd. 4 j. Purmer (gem. Ilpendam). H. Overdiep Gz. 68 j. Heerenveen. W. F. Kool jd. 78 j. den Haag. 10. M. B. de Vries, Amst. MARKTNIEUWS Op de veemarkt alliier zyn aange voerd: 26 Koeien f 200 a f 130.3 Gras kalveren f 40 a f30. 31 N. Kalveren f 13.— a f 7.— 10 Schapen f 19.— f 12.— 0 Lammeren f li f 0.— 0 Pink f a f 3 Paarden. 0 vette Kalveren f f 0 Stieren f af LAATSTE BERICHTEN Examens in de vrije- en ordeoefe- ningen der gymnastiek. 11 November 1898. 7 candidates Geslaagd de dames M. J. van Parys, te Sassenheim. M. M. Passer, te Ilpendam. C. van Pelt, te Amsterdam. Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be trekkingen. te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met de aanbiedinga an het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dagblad' StoomvaaHberichte Het stoomschip Soenda, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 9 Nov. van Port Said. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amst. naar Batavia, arriv. 9 Nov. te Genna. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, vertr. 9 Nov. van Perim. G e b o r eJn MARIA JACOBA HENRIÉTTE, Dochter van P. VAN THIEL en L. S. VAN THIEL—v. D. VEN. Haarlem. 11 Nov. '98. V Bij deze onzen hartelijken dank aan ieder, voor de bewijzen van deelneming in onze droefheid ondervonden. A. T. FORMANOIJ. M. T. FORMANOIJ— Ragetlï.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3