PREDIKBEURTEN Voor Mts 75 Cents BI SCHUTTERIJ F, SMIT ADVEKTEKTIEN. Jongiiienscli, Een Leeraar M. 0. ïe Huur te Overveen Wegens Sterfgeval XE KOOP; Assurantiekantoor, T. C. NIEPHAIJS, Gevraagd Constructeur-Teekenaars. Kassiersbediende. Bouwkundig Teekenon. Machinist-Ëleciricieii. s a PHOTOGRAFIE. SOIREE de M»".THÉVARD, minister van oorlog geworden is?" ..Neem, volstrekt niet," liep de bewa ker verschrikt, maar Pioquart vond het grapje heel goed. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 cents per regel. Spiegelmaker. Tergul der. Plaathandelaar. Eneadreur. Hofleverancier. Groote Houtstraat 69, HAARLEM. Het gebruik van de Neder landsche Taal door de Diplomatie. Het Nationaal Vlaamsch Verbond (Arduinkade 2, Brassel) heeft zich tot de Belgische Regeering gewend met het verzoek, dat bet departement van Buitenlandsche Zaken zelf, en de betrokken Belgische diplomatische en consulaire agenten zich voortaan van de Nederlandsche taal bedienen voor de briefwisseling met de Regeeringen van Nederland, van de Zuid-Afrikaan- sche Republiek en van den Üraoje- Vrystaat en met de vertegenwoordi gers derzelve, alsmede voor bet sluiten van verdragen of overeenkomsten met de hoofden of de bewindvoerders van die Staten. Onder mededeeling hiervan heeft het Verbond zich mot een adres ge wend tot de Eerste Kamer der Staten- Genoraal van Nederland. Wy koes teren de gegronde hoop zegt het daarin onze rechtmatige vraag door de Belgische Regeering te zien inwil ligen zulks zou zrifs niet den min sten twyfel lyden, indien de Regeering van Nederland zich voortaan in al hare betrekkingen met de onze uit sluitend van de Nederlandsche taal wilde bedieneu. Indien aan dezen wensch gevolg gegeven wordt „zal daardoor aau de betrekkingeu van België met andere Nederlandsch sprekende volkereu meer innigheid eu vriendelijkheid bij gezet worden ten wederzijdschen bate der betrokken landen." Tevens verzoekt het verbond wel den leden der Uitvoerende Macht tot wier bevoegdheid de belangrijke dien sten van het openbaar onderwijs en de posterijen bebooren, den last te willen opdragen lo. aan de schoolboeken de noodige wijzigingen te doen toebrengen, opdat voortaan in alle openbare onderwijs gestichten aan de schooljeugd geleerd worde, dat a. in België het Nederlandsch eene der twee officieele taien is b. in België, blijkens de jongste volkstelling, op eene gezamenlijke be volking van 6.069.321 zielen, er on geveer 3.500.000 Vlaamsch (d. i. Ne derlandsch) sprekendo inwoners zijn; c. dat Brussel, België's hoofdstad, eene Vlaamsche stad is, welke met. hare acht voorstoden, tijdens dezelfde volkstelling, 337.070 Vlaamsch d. i. Nederlandsch) sprekende inwoners telde op een totale bevolking van 465.517 zielen 2o. de noodige maatregelen te nemen, opdat voortaan in alle dienstbetrek kingen, zoowel als in het onderwijs de oorspronkelijke namen der steden eu gemeenten van Vlaamsch België als daar zyn: Brassel, Antwerpen, Brugge, Gent, Kortrijk, Lier, Leuven, Mechelei,Oostende, St. Truien, Aalst Dendermonde enz. gebruikt worden, iDstede van de Fransche vertalingen. Het Peculiar People. Onlangs is te Londen overleden de Amerikaansche novellist en journalist Harold Frederick. Zijn dood werd een punt van onderzoek voor den Coro ner, aangezien er gebleken was, dat de overledene tijdens zijn ziekte be handeld werd door een Mrs. Mills, iemand van de „Peculiar People", menschen die in ziekte van geen dok ters willen weten en alleen genezing verwachten van gebed eu geloof. De dokters, die als getuigen werden ge hoord, verklaarden, dat Frederick van de rhumatische koorts, waaraan hij gestorven was, bij een behoorlijke ge neeskundige behandeling, hadkunneu herstellen. Uit enkele getuigenissen viel ook op te maken, dat de zieke zelf een dokter had willen hebban, maar dat Miss Lyon, een dame dié hem oppaste en grooten invloed op hem had, het belette. Zij was 't ook geweest, die Mrs Mills had geroepen. Deze vrouw maakt haar beroep van de behandeling van ziekten door 't gebed zij vraagt daarvoor nooit meer dan een guinea in de week, verklaarde z\j voor den Coroner. Toen er ten slotte een dokter bij den zieke kwam was het te laat. Het eind is geweest dat de jury van den Coroner Mrs. Mills en Miss Lyon schuldig hebben verklaard aan doodslag, zoodat deze vrouwen voor den strafrechter zullen komen. Er zijn bladen, zooals de Daily News, die zich over deze uitspraak verbazen. "Waar het toch gebleken is, dat Fre derick in zijn gezonde dagen aan de genezing door gebed, door het geloof hechtte, mag men het dan strafbaar vinden, als hij van de „Christelijke ■wetenschap" meer gediend is dan van de faculteit? En is een jnry het ge schikte lichaam, vraagt bet blad ver der, om over de kwestie van genezirg door geloof te oordeelen Blijkbaar heeft de jury zich echter niet te diep in zalke vragen begeven, maar is zy van meening geweest, dat die twee Trouwen aansprakelijk waren Yoor de veriorging van een zieke en dat zy nagelaten hebbeu te deen wat voor zijn genezing geboden was. Het schijnt, dat dat zonderlinge volk van de Christelijke Wetenschap in deu laatsten tyd in Engeland aan merkelijk aan invloed wint. Is 'tal- gemeen bekend, dat er ook te Rot terdam zulk een sekte bestaat en dat zy haar wekelyksche oefeningen houdt in een lokaal aan de Boompjes? schrijft de N. Rott. Ct. Tot voor korten tyd was dat althans nog het geval. In een paleis ingebroken. In het Wilhelms-paleis te Stutt gart. de residentie der Kon. familie van Wurtemberg,is een man binnenge drongen, door overklimming aan den tuinkant. Hij begaf zich naar de eerste verdieping in een der vertrekken van een der prinsen en installeerde zich er zeer huislijk; hy zette zyn schoe nen buiten de denr, stak een cigaartje op en schreef onderscheidene brieven op het papiertje met het Kon. wapen, dat hy er vond, brieven aan den Koningin en de overige leden van het vorstelijk huistoen legde hij zich te slapen. Den volgenden morgen werd hy in zyu hemdsmouwen op den corridor wandelend, aangehouden de ongelukkige die krankzinnig is en zich verbeeldt van vorstelijken bloede te zyn, is aan de bevoegde macht overgeleverd. De zaak-Dreyfus. Naar de Italië verklaart is de me- dedeeling van een Paryscb blad, dat kolonel Panizzardi indertijd aan de Italiaansche regeering een cijfertele gram zou hebben gezonden, door welks inhoud de schuld van Dreyfus zou worden bewezen, een puur verzinsel. Het dooden van vogels. In een der Fransche weekbladen, tref- fon wij onder den titel van „Het ver moorden van vogels" 't volgende artikel 1 ,Mem vermoordt onze vogels. Wan neer dit zoo voortgaat, zullen wij er aan het einde der aanstaande eeuw geen meer hebben. Vele soorten zijn reeds bijna verdwenen. Nog- een bewijsgrond ten gunste dezer stelling. Het is een uit treksel van het wetsvoorstel, betrekking hebbende op de l>escherming der vogels. Graaf du Perier de Larsan, schrijver van het ontwerp, verklaart dat van Sep tember tot Februari een gedeelte van zijn arrondissement bedekt is met paar- dêharen strikken. Alles wat zich in lucht beweegt wordt gevangen. Eene berekening in eenige kruisplaatsen van den spoorweg, dwars door het heidege- dcelte van de Girondestreek gemaakt, geeft voor een enkel jaargetijde het cij fer van 17.000 kilogram kleine vogels, verzonden par boot en 800 kilogram per spoor, in het geheel 25.000 kilogram. Het gewicht van icderen vogel op ge middeld 33 gram vaststellende, komt men tot een cijfer van 750.000, kleine vogels in enkele maanden in een enkelen streek verwoest. Of wanneer men in aan merking neemt, dat de inseeten-keainers het aantal larven, insecten, rupsen pop jes, boomluizen, welke een kleine vogel per dag verslindt, op 200 schatten, komt men tot deze slotsom, dat de arme ge- doode vogeltjes in een jaar de aarde van 55 milliard insecten zouden hebben be vrijd 1 De musch zelf, zoo betwijfelbaar in zoover zij granen eet, bewijst, wan neer zij insecten-eetster is, in het voor jaar groote diensten. Indien men rekent, zegt de heer Pi.icot, op 50 millioen mus- schen in Frankrijk en dat zij 4 pond koren a 22 francs de 100 kilo verwoes ten, bedragen hare plunderingen 22 mil lioen francs. Dat is hare begrooting. Maar daartegenover, ieder van haar per- week minstens 1680 rupsen en 360 tor- n in twaalf dagen en per nestvol ver nietigende, komt men tot het respecta ble cijfer van 84 billioen torren in twaalf dagen voor geheel Frankrijk. Plundering van de eene zijde, verwoesting der scha delijke insecten aan de andere, wegen tegen elkander op, met voordeel aan deze zijde. Italië. Oostenrijk, Duitschland, Zwit serland zijn overeengekomen den vogel te beschermen. En wanneer- zal men bij ons daarover- eoirs ernstig denken Het is waai-, dat men in Italië en elders zich kan afvragen of mende wet wel nakomt. Welk eene zwaluwen-slachting in Italië, aan de kust der Adriatische zee en in de omstreken van Anconal! Vroeg in den morgen begeven zich de ..eacciaroli" naar de kust en spannen hunne netten tusschen twee latten. De zwaluwen komen dadelijk na het opgaan van de zon in grooten getale. Zij zijn vermoeid van do lange reds, die zij pas gedaan hebben, en vliegen in talrijke menigte nauwelijks een meter boven den grond. Zij strijken neer in de net ten. Zich gevangen voelende, trachten zij te vergeefs te ontkomen, terwijl zij een oorverdoovend geraas maken. Daar naderen de jagers, terwijl zij de arme beestjes in hunne netten sluiten. Bij iederen slag vangen zij 300 tot 500 zwai- luwen. Trapsgewijze zijn op afstanden van 100 meter- een tweede, derde net enz. geplaatst, zoodat de zwaluwen, die aan het eerste net ontsnapt zijn, toch in een der volgende netten moeten val len. Zoo gaat een geheels zwerm in een paar uur tijds verloren." De arme vogels worden nu ter- markt voor eenige „centesimi" per pond ver kocht. Een en ander moge de dierenbescher mers aanmoedigen, geen krachten onge bruikt te laten ter bereiking van hun edel doel. mevrouw Dreyfus geweigerd aan haren man warme kleedingstukken te zenden. Aan het ministerie van koloniën werd haar een wanhopige brief van Dreyfus voorgelezen, waarin hij zijn besluit me dedeelt om maar niet meer te schrijven, zelfs aan zijn familie, bij de nutteloos heid zijner pogingen. Mevrouw Dreyfus verzocht vergun ning het besluit van het Hof van Cas satie aan haar nxan te mogen seinen, maar kreeg een weigerend antwoord. De minister-president Dupuy weigerde eveneens. De advocaten besloten daarom deze feiten als van dringenden aard aan het Hof van Cassatie te onderwerpen, om te verkrijgen dat mededeeliug van het besluit van het Hof van Cassatie aan Dreyfus zal worden gedaan. TELEGRAMMEN. De zaak-Dreyfus. PARIJS, 12 Nov. (Reuter.) Volgens een toevallige mededeeling, die wij on der alle voorbehoud vermelden, is aan INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet. dan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur Mijnheer de Redacteur Mag ik u verzoeken de volgende rec tificatie te plaatsen, naar aanleiding van het verslag in uw blad, van de meenteraadszittiug Woensdag 1.1. Sprekende over de kosten van school bibliotheken heb ik niet gezegd „Kin derlectuur behoort niet tot de competen tie der onderwijzers," maai-„te zorgen voor de lectuur dei- leerlingen" behoort niet, enz. Verder lees ik „De heer K. is overtuigd dat de waar heid aan zijne zijde staat ten aanzien van zijne christelijke paedagogische mee ningen". Deze uitspraak zou van groote „betweterij" getuigen, indien ik mij niet beroepen had op een autoriteit die bo ven allen staat en als zoodanig onfeil baar is; en eindelijk: Sprekende over den leu klerk aan het bureau der Waterleiding laat men mij zeggen, dat een- „Vereeniging" hem nog f 80 toedeelt, terwijl ik gezegd heb, dat een particulier (zijn vroegere supe rieur), die niet wilde dat zijn klerk, zij het dan ook slechts voor eenige maan den, minder zou hebben dan tot nu toe, hem de f 80 uitbetaalde. In uwe redactie ligt-, natuurlijk zon der dit te willen, iets oriteerends, terwijl de wezenlijke toedracht getuigt van waardeering. U dankzeggende voor uwe welwillend heid, Met hoogachting, Uw dienaar-, J. KLEIN. H., 12 Nov. '98. De beide eerste opmerkingen van den heer Klein zijn meer omschrijvingen, dan rectificaties. In een langdurige ver gadering moet de verslaggever wel zoo- ■eel mogelijk de kortheid betrachten. Ik meende verstaan te hebben, dat de heer Klein van een vereeniging sprak, niet van een particulier, docli ik kan mij natuurlijk vergist hebben. DE VERSLAGGEVER. Leges* en Vlooi. Verschenen is het verslag van het verhandelde in de 19de Jaar). Alg. Vergadering der Vereeniging van ge- pensionneerde Ooderoff. en minderen van het Ned. Leger, henevens reke ning en verantwoording over het boek jaar 897—1898. Aan deze rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1 Maart 1897— 28 Februari 1898 ontleeoeu wy liet volgende: De ontvangsten bedroegen f22065.21, waarvan aan ontvangen bijdragen f 12202.49, aan jaarlyksche bijdrage van het departement van o jrlog f 5000, saldo vorig boekjaar f2338.92 De uitgaven bedroegen f 18750.12, dus het batig saldo f 3315.09, Het bedrag der uitkeeringen aan leden en weduwen was f 17736, verdeeld als voigt: Aan 2 leden vaste toelage a f 1 per week (deze categorie sterft uit), f 104. Aan 205 leden en 19t weduwen periodieke uitkeering iu Februari 1897, f8687,50. Aan 201 leden en 195 weduwen periodieke uitkeering in November 1898, f7872. Aan 53 buitengewone gratificatiën aan leden en 20 buitengewone grati ficatiën aau weduwen, f 1047,50. Aan 1 weduwe van een actief die nenden milit. (art. 5 der Statuten), f 25. Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, pass. 11 Nov. des nam. 5 n. 10 m. Prawlepoint. Het stoomschip Edam, van de Holland Amerika Lijn, vertr. 10 Nov. van Newyork naar Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Bevallen10 Nov. M. T. Suuren- donk—Voortman z. 11. L. S. v. Thiel— v. d. Ven d. M. J. Weber—v. Maas d. D. v. Poelgeest—Duvyan d. Overleden 11 Nov. J. J. Beaufort 52 j. Hasselaersplein. D. Munsterman 1 m. z. Z. Polderstr. P. Bengeling 8 md. z. Linscbotenstr. op ZONDAG 13 November 1898 Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. Nam. 6'/a uur Hulsman, Vervolg Sladsnisuws Heden is door do justitie op vrye voeten gesteld A. de Boer te Haar lemmermeer, verdacht van de diefstal len te hebben gepleegd, welke aldaar den laatsten tyd plaats hadden. Ongeveer 16 jaar geleden begon de heer H. van Niel een zaak in uurwerken in perceel Groote Houtstraat 90. Door de groote uitbrejiding zijner zaak, zag de heer van Niel zich evenwel genoodzaakt naai* een ruimer perceel om te zien. Heden heeft hij haar overgebracht in perceel Groote Houtstraat 86, waar voor heen de firma Julius Wulff Co. geves tigd was en welk perceel door den aan nemer van Ommeren, onder leiding van de architecten Roog <fe van den Ban in een fraai winkelhuis is herschapen. De winkel, die geheel naar de eischen des tijds is ingericht, ziet er met de ruime vitrine, waarin tal van horloges, regulateurs, fantasieklokjesgouden, zil veren en nikkelen kettingen, in alle gen en prijzen smaakvol zijn geëtaleerd, keurig netjes uit en lokt den voorbijgan ger tot een bezoek. Achter den winkel bevindt zich een magazijn, waarin eveneens tal van keu rige artikelen op het gebied van horloge rie en peudulerie zijn ten toon gesteld. Het is bepaald de moeite waard deze collectie uurwerken, waaronder zich ook lo kwaliteit Fransche Pendules met en zonder candelabi-es of beelden bevinden, te zien en men behoeft dan ook voorze ker niet naar Amsterdam of eene andere stad te gaan om inkoopen op dit gebied te doen. Een ieder kan er zijn keuze vinden voor het a.s. St. Nieolaasfeest. V A H I A, Man (de krant lezend)Vrouw, begryp eensze hebben weer twee nieuwe sterren ontdekt. Dat zyn toch Knappe lui Vrouw: Knap? 't Zou wat! Die sterren waren er toch al; maar de saai voor den pudding, die ik heb uitgevonden en waarvan je straks zult smullen, bestond nog niet. MER VOLG nie;JW$T0JOI*3GE». Een middernachtelijke stad. Onder dezen titel wordt in een Russisch aardrijkskundig tijdschrift een beschrijving gegeven van Jaeka- taerininsk, een stad, die nog in geen enkel geographisch handboek en op geen enkelen atlas voorkomt. De be tekenis dezer jonge stad ligt in het feit, dat zij aan de Moermanskische kust (Noordoostelyko kust van het schiereilaud Kola) bij den mond dei- rivier Kola aan de Katharina haven gebouwd is. Voor twee jaren is men baar beginnen te bouwenaau 't eind der ijsvrije haven die ter lengte van 2 en ter breedie van 2/5 werst, ten diepte van 175 Engelsche voeten heeft. Ze is door hooge oevers tegen de winden beschut en de bodem is zoo geiyk, dat de schepen tot onder den wal kunnen ankereu. Geen wonder, dat de vooruitziendo Russische Re geering bijzondere belangstelling toont in de nieuwe havenstad. Er is reeds e&n post-, telegraaf- en telephouL- kantoor, eu zelfs reeds een goede waterleiding. Met den aanleg van een spoorlijn om de havenplaats met de eigenlijke stad te verbinden, wordt spoed gemaakt, ea thans komt een eiectrische verlichting alle goede din gen voltooien. Ook wordt het centrale bestunr van het groote schiereiland Kola, dat tot heden in de stad Kola zelf zijn domicilie had, naar Jaekataerininsk overgebracht, en alles wyst er op, dat „de middernachtelijke stad, die gedurende zes maanden van het jaar dag en nacht kunstmatig ver licht moet worden, over niet langen tyd per spoor van uit St Petersburg rechtstreeks te bereiken zyn zal. Stoortivaartaerichte* Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amst. naar Batavia, vertr. 10 Nov. van Genua. Het s'oomschip Spaarndam, van de Zie vervolg Advertentlën iu het 2e blad. Heden overleed in den ouderdom van 52 jaren, on ze dierbare Echtgenoot en Vader de Heer JOHANNES JOSEPHUS BEAUFORT. Wed. J. J. BEAUFORT— Berg. F. H. BEAUFORT. M. W. G. BEAUFORT. H. B. BEAUFORT. Haarlenj, 11 Nov. 1898. Dankbetuiging aan allen, die blijken van belang stelling gaven, ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijk. C. VAN BRERO. G. VAN BRERO-BRIAN. Zend mij zoo spoedig mogelijk s »1 kist groote Beschuit «1 kist kleine Beschuit «1 kist Ster Beschuit «1 kistje 10 ct. koekjes «de laatsten gaan met veel «succes rond en hebben veel «liefhebbers, wij hebben onze «zaak ook met succes uitge breid en krijgen nu, vooral «door de lui die buiten zijn, «steeds meer debiet in Ver- «kade's Beschuit en Ontbijt- «koek, waarom wij u vriende- «lijk verzoeken voor Sant- «poort den alleenverkoop te «mogen behouden. Het spreekt haast van zelf. dat wie in de grootere steden Verkade's Pr. Z. Beschuit en Honingontbijtkoek geregeld gebruikt, ze ook 's Zomers® buiten niet wil missen. Bijna overal zijn onze artikelen in 9 kruid - en comest.winkels ver- krijgbaar. w VERKADE Co., Zaandam. zendt een Duitsch Ingenieur, die jaarlijks de beschaafde landen der aarde bereist, aan een ieder, die hem bovengenoemd bedrag per postwissel doet toekomen, uit ieder der 5 werelddeelen eene mooie ,,Ansichts"-kaart, op de plaats van afzending geschreven, gefrankeerd en ter post bezorgd. Toezendingen te adresseeren aan het „Interna tionale Sportkarten-Burean", J. DIEBENER, Haarlem (Holland). In eene flinke zaak, waarin veel te leeren valt. en annex winkel, wordt een R. K. tusschen '14 en 'lö-jarigen leeftijd gevraagd, als LEERLING. Met eigenhandig geschreven brieven onder letter A, zich te wenden aan KüPPERS' Boekhandel, te Haarlem. in het BOEKHOUDEN heeft nog eenige uren beschikbaar voor het geven van lessen. Br. fr. 809 aan P. VAN CIT- TERT ZONEN. (Aan Spoor en Tram) een Woon huis, door vertrek naar elders direct te aanvaarden. Te bevragen bij N. H. BRAAKENBURG, Timmer man, te Overveen. Aan hetzelfde adres een Heeren- huis a f 450.Kenaustraat te Haarlem. ter overname aangebodeneen gevestigde luxe-zaak op allereer- sten winkelstand Te bevragen Kantoor van Vaste Goederen J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. een solied Huis, bevattende 5 Kamers, Keuken en Kelder, voorzien van Regen- en Welwater, gelegen onmiddellijk aan Spoor en Tram. Koopsom f5500. Br. onder L. D. bur. van «De Nieuwe Courant,a KI. Houtstr. 44. Algemeen Nassaulaan 27rood. BRAND SPIEGELGLAS- i TRANSPORT- (ZEE-, RIVIER- en LAND-) CASCO- ONGEL UKKEN- LEVENS- WATERLEIDINGS- SCHADE- INBRAAK- POST- WASCH- BORG- N'ERING- KHIJGSD1ENST- BAGAGE- R1JWIEL- HAGEL- PENSION- Soliede en flinke AGENTEN gevraagd. om van 's morgens 9 tot 's middag 4 uur behulpzaam te zijn in d, huishouding. Zich te vervoegen Jansweg Une Coupeuse Franeaise opent met 1 December a. s. een Knipcursus alhier, Fransche Methode. Volledig onderricht f20. Desverkiezend met Fransche, En- gelsche of Hollandsche Conversatie Brieven adres Madame Cleaver. Coupeuse Franeaise, Laan 19, La Haye. te Heemstede met de zes weken, in een klein gezin, twee netfi flinke R C. Dienstboden, een dit goed kan koken en netjes zelfstan dig werken, niet beneden 25 jaar. een als Tweede-Werkmeid, die tevens eenig naaiwerk kan verrich ten. Br. fr. onder no. 283 bij J, LEUVEN te Heemstede. Bekwame Teekenaars, Construc teurs, volledig bekend met Ijzer- constrnctie, geheel zelfstandig kun-, nende werken, kunnen onmiddellijk geplaatst worden aan de Konink lijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens der firma J. J. BEIJ- NES te Haarlem. Degenen die tevens met Houtconstructiesof die met den bouw en constructie van spoorwegrijtuigen en wagons bekend zijn, hebben de voorkeur. Aanbiedingen met bewijzen van bekwaamheid en getuigschriften, die tot aanbeveling kunnen dienen, in te zenden aan het bureau der firma. Op een kantoor te Haarlem kan iemand geplaatst worden, bekend met wissels, coupons en effecten. Brieven worden ingewacht met opgave van referentiën en tegen- woordigen werkkring, onder no. 1391 a/d Boekh. H. N. MUL, Kruis straat 25 Assistent-Werkmeester. YuurwerkerijBankwerkerij. Draaierij. Aan de Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens der firma J. ,T. BEIJNES te Haarlem, kan onmiddellijk geplaatst worden in bovenstaande betrekking een persoonvolkomen bekend met Vuurwerk, (grofen lijn smeed werk.) Degenen die tevens bekend zijn met de behandeling van ma chines voor ijzerbewerking hebben de voorkeur. Aanbiedingen rnet bewijzen van bekwaamheid en ge tuigschriften, die tot aanbeveling kunnen dienen, in te zenden aan liet Bureau der Firma. Gelegenheid voor 2 of 3 perso nen voor onderricht in Bouwkun dig Teekenen, 's avonds van 8—10 uur. Brieven franco onder no. 1837 aan het bureau van dit blad. Aan de Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens d'*r lirma J. J. BEIJNES te Haarlem, kan onmiddellijk geplaatst worden een persoon, volkomen bekend met de behandeling eener stoom-dynamo, het repareeren, aanleggen en in orde houden van elektrische gelei dingen en daarbij behoorende mo toren, booglampen, gloeilampen en verdere elektrische fittings. Aanbiedingen met bewijzen van bekwaamheid en getuigschriften, die tot aanbeveling kunnen dienen, in te zenden aan liet. Bureau der Firma. bij S •N U S V N U J. Pörtzgen, Koningstraat No* 38. Opname instantmée. Specialiteit in Kinderportretten. Onverganke lijke Portretvergrootingen. Het Atelier is dagelijks geopend bU elke weersgesteldheid. Comité de HAARLEM. Jeudi 17 Novembre, a 8 hs. et quart. Au VEREENIGING (Bovenzaal.) avec le concours de MilLEPAGE. Conférence, Monologue. Comédie, Saynète. Éillets a f 1.a la librairie v. d. WILK, Gr. Houtstraat. TE HAARLEM. SCHIETOEFENING voor heeren OFFICIEREN op Zondag 13 No vember 1898. Aantreden des morgens te 9'/» uur aan de ZIJLBRUG.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2