Bal-Zijde ABVE8TSNTIÊN. Terstond gevraagd Hond-Min. „Haarlem's Zanggenot", Claassen Benns, 35 ct Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hoflevarancier). diiacba&cn, allerlei analogieën en de strengste gevolgtrekkingen laten geen twijfel over. Het is oneindig waarschijn lijk, d. vr. z. zeker, dat waterstof, zuur stof, stikstof en koolstof, en voor alles, het water, dat de onontbeerlijkste grond! jg voor het planten- en dierenleven, een© aelfde rol spelen, niet alleen op andere planeten, maar in het geheele heelal. In het bijzonder is dit met water het geval, en bij alle mogelijke chemische verbindingen is er geene, die liet water kan vervangen. De spektroscoop echter heeft aangetoond, dat waterdamp niet alleen in do atmosfeer maar ook bij vas te sterren gevonden wordt. Dc waterstof vindt men dus overal. Hierdoor is éénheid gesteld in de mate rial© elementen. Wij hebben dus een recht, hieruit te besluiten tot een een heidsvorm waaronder het leven ver- «chijnt, en niet alleen op onze zusterpla nten, maar ook in de vreemde sterren stelsels van het onmetelijk wereldruim. Mogen wij nog verder en hooger grijpen uit de materieel© eenheid van hot heelal besluiten tot een eenheid in gees telijke an moreele zaken1? Mogen wij beweren, dat wijl er in het heelal slechts céne physika en. één© cheimie bestaat, er ook maar eene logika, eeno geome trie bestaat, eai dat hetgeen wat goed, schoon en waar is, overal identisch is, en overal geldt Als wij de onmiddellijke resultaten van het onderzoek nagaan, heeft do wetenschap daartoe niet het recht, maar de waarheden, die zij ons ontsluiert, schijnen toch daarheen te leiden. De veldtocht tegen Magato. De strijdmacht der Boeren veroverde Woensdagmorgen te 11 uur Magato's versterking in de bergen na een hevig gevecht, waarin de Boeren tweedooden verloren en eeuige gewondeu kregen. Uit Straatsburg wordt gemeld dat kapitein graaf zo. Stolberg Wernige- rode, die onlangs den sergeant Scheiu- hardt een doodelfike wond toebracht met zijn sabel, door deu krijgsraad veroordeeld is tot wegzending uit het leger en tot drie jaar en vier maanden gevangenisstraf. Het vooDis is reeds door den Keizer bekrachtigd. Vervolg Stadsnieuw» Dat een uiterste wilsbeschikking soms zonderlinge uitwerking hebben kan, is onlangs hier ter stede geble ken. Een dame had in haar testament de bepaliüg gemaakt, dat bij hare begrafenis geen andere vrouwen moch ten tegenwoordig zijn. Daar zij op kamers woonde was dit blijkbaar ge schied met de bedoeling, vreemde lieden alvast bij voorbaat te ontslaan van de verplichting die zfi mochten meenen te hebben om hare huurster de laatste eer te bewijzen. De dame gaat 6venwel bfi eene vriendin hier ter stede logeeren, wordt daar aan huis ziek eu is er overleden. Yolgens de uiterste wilsbeschikking nu heeft de executeur testamentair de vrouw des huizes moeteö aanzeg gen, dat zij op den ochtend der be grafenis baar huis moet verlaten, ooi aan het verlangen der doode te vol doen Naar wij vernemen duren de onder handelingen tusschen B. en W. en ING EZONDEN MEDEDEE- LINGEN 30 cents per regel. Eerste Nederlandsehe Fabriek van Kunstbloemen. Anegang 8. Speciaal Magazijn voor De levering van vleesch en vet voor de soldatenmenages van het garnizoen en voor het militair hospitaal alhier, is gegund aan den heer G. J. van Gasteren, hoewel deze de hoogste inschrijver was. De Burgemeester heeft van de Feestcommissie Koninginnedag een som van f?0 ontvangen, om onder de politie te worden verdeeld. Nier- en Leverziekten. De wetenschap en de statistiek bewijzen, dat dezen de meest ver spreide ziekten en oorzaak van bijna alle andere zijn. Wanneer nieren en lever niet geregeld wer ken, komen dadelijk een menigte ziekten te voorschijn, alsslechte spijsvertering, galsteenen, hart- en zenuwziekten. Ter voorkoming en genezing gebruike men „Warner's Sa e Cure". Verkrijgbaar bijG. I. R. v. d. GAAY Zn., Groenmarkt 27, 's-Gravenhage M. C LEB AN Co., Heiligenweg 42, .Amsterdam. Prijscourant op aanvrage gratis het bestuur der Haarl. Tramw. Maats, over de zijlfin Groote Markt—Zfilweg steeds voort. Intusschen heeft de Holl. Spoor de tram toegestaan over hare rails aan den Zfilweg te rfiden, eon concessie van beteekenis me; het oog op mogelijke doortrekking van de lijn naar Bloemendaal. Zooals reeds gemeld is hebben voor den zangwedstrijd, die tegen Zater dag en Zondag a s. door de liedertafel „Haarlems ZaDggenot", directeur de heer Andriessen ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan is uitgeschreven, zeer vele liedertafels met te samen ongeveer 2000 zangers, zich voor deel neming opgegeven. De Koninginnen hebben prijzen be schikbaar gesteld, die Maandag ten raadhuize zullen worden uitgereikt. Voor nadere bizonderheden verwij zen wjj naar achterstaande advertentie. Hieruit blijkt, dat de toegangsprijzen voor de verschillende afdeelingen laag zijn gesield. Wegens velerlei bezigheden heeft de heer J. de Jong als Voorzitter der Antirev. Kiesvereeniging bedankt. In de a.s. Zoterdag 19 Nov. te houden vergadering van de afdeeling „Haarlem" van het Nederl. Onderw. Geuootsch. zal als spreker optreden Dr. J. v. Deventer, geneesheer-direc teur van het gesticht „Meerenberg", met bet onderwerp: De individualiteit van den leerling in de school. De 33-jarige werkman Hendrik Schotman, die in 1896 als verdacht van diefstal werd gesignaleerd, is Woensdag te Hilversum aangehouden on opgezonden naar hier, waar bij ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. Aanbesteding. Vanwege het. Ministerie van Wa terstaat, "Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Pro vinciaal bestuur alhier aanbesteed: le. Het driejarig onderbond der duinen op het eiland Vlieland, be hoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. Raming f 3000 per jaar. Van de 7 hiervoor ingekomen in- schrijvingsbiljetlen was dat van C. G. Doeksen te Terschelling het laagst voor f 2773 per jaar. 2e. Het voortzetten van den aan leg van een bestraat pa?rdenpad io den weg van Alkmaar naar Nieuwe- diep. behoorcude tot de groote rijks wegen in de provincie Noordholland. Raming f 1250. Van de 6 hiervoor ingekomen bil jetten was dat van P. Prins te 't Zand liet laagst voor f 1060. Hedenmorgen had in het Bronge bouw de aanbesteding plaats van het uiakeo der elecfcrische baan Haarlem— Zandvoort, het leggen van sporen en wissels en het maken van eeuige ver dere werken. De inschrijvingen luiden als volgt: P. Martin de Vries en L. Zaodstra, de Lemmer. f 92.000 J. v. d. Bunt, Haarlem. 76.000 H. L. v.Zeijl. Zandvoort. 8'.773 W. Lammers, den Helder. 99.226 C. de Wijs. Alkmaar. 98.486 W. F. We\jera, Tilburg. 92.000 G. van der Lee, Medem- blik. 88.300 J. Hillen, Ui recht. 74.125 C. Versteeg, Hardingsveld en L. de Groot, Beverwijk. 77.900 J. C. van Vendeloo, Vel- seu. 77.530 C. de Ruiter, Leiden. 78.200 G. C. Snellenberg, den Haag. 127.100 H. v. d. Koolwijk, Amst. 86.000 A. v. Doorn, Haarlem en A. Bogerd, deu Haag. 82.630 W. de Leon, Sloten. 85.990 A. Kleinsorge, Amsterd. 86.300 H. J. Nader horst, Gouda. 81.243 H. Wieuhoven Sr., Schiedam. 79.300 C. Bos, Haarlemmermeer. 78.600 Th. Verhoeven, Utrecht. 80.100 J. van Noordenne, Utrecht. 76.683 G. D. van Doorn, Haarlem. 81.870 K. Zeeman, Den Helder 76.8' 0 C. van Boven, Amsteri. 77.777 A. Visser, Haarlem. 79.900 Joh. Terwindt, Utrecht 91.800 Snelvlieger. Op de jaarljjksche Algemeene Ver gadering, gehouden den löden Nov. 1898, van de Postduivenvereniging de Snelvlieger, beschermheer de heer Fr. Lieftinck, werden bij acclamatie benoemd tot eereledeu debeerenJoh. Jung en H. E. Jung. Verder werden gekozeu tot Bestuurs leden de h'eereo J. G. Schippers, President, J. v. Booren, Vice-Presi dent, H. J. Bekouw, Secretaris, R. Slot Jr.. Penningmeester, P. J. van Daalen, Commissaris. ARROMOISSEMEMTS- ttCliHTÊSA&K Zitting van Donderdag 17 Nov. *98. C. J. Dirke9 een Duifcscher, die bij de firma A. v. d. Laan Co., in de Bartel jorisstraat, was geweest en bet volste vertrouwen van zijne patroons ge noot, had zich in het begin van dit jaar schuldig gemaakt aan diefstal van manu facturen, zijde, fluweel, kant, kousen en andere winkelwaren, Op zijn hea-haald en dringend smeeken hadden zijne patroons toen geen werk van de zaak gemaakt, doch hem een be wijs laten teekenen. dat hij den dief stal, tot een bedrag van meer dan f 500 had gepleegd. Van dit bewijs zouden zij geen gebruik maken, tenzij zij verderen last van hem ontvingen. En toen be klaagde dan ook de vorige maand in den nacht van 16 op 17 October weder- in de Schoutensteeg werd aangetroffen door den agent van politie Uitendaal, ter wijl hij in he-t bezit was van een touw ladder en inbrekerswerktuigen, en vol gens zijn bewering een onderkomen in den tuin van de firma van der Laan had I jenever had willen hebben. Getuige K. na de mishandeling plaats had. Getuige M. v. d. Vosee verklaarde de mishande ling gezien te hebben, waardoor hef. overtuigend bewijs volgens het Op. Min. werd geleverd. Beklaagde hoorde een maand gevan- geiegde feiten niet ontkende, hoorde Haak daar hij reeds vele malen wegens diefstal was veroordeeld thans 1 jaar gevangenisstraf tegen zich eaachen. Th. Schniedewind stond terecht, Vliet-, wed. van P. Schouten en van C. Westbroek het overtuigend bewijs is be wezen en beklaagde de hem ten laste gelegde feiten niet ontkende. Haak hoorde daar hij vele malen wegens diefstal was veroordeeld thans 1 jaar gevangenisstraf tegen hem eischen. - Th. Schniedervind stond terecht, dat hij op lotingsdag bij K. Schoen een ruit had ingeslagen omdat hij door hem uit zijne tapperij was gegooid en toch willen zoeken, hebben zijne vroegere patroons van den diefstal werk gemaakt. Zoodoende stond hij heden terecht. Be klaagde bekende volmondig en bracht tot zijne verdediging in, dat hij een ei- gen zaak had willen oplichten, doch geen kapitaal had en om dit nu to krij gen had hij zich successievelijk verschil lende voorwerpen van waardie) toege- eigend. Volgens den getuige H. Fikkert had het verduisterde eene waarde van om streeks f 1480. De subst.-officier van justitie zijn re quisitoir nemende, achtte het feit vol doende bewezen en daar beklaagde geen enkele reden had om diefstal te plegen (,uj had goed zijn brood) vorderde Z.E.A. 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. De verdediger Mr. Jhr. Schorer, pleit te een lichtere straf. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. - Tli. Teeuwen was beschuldigd van diefstal van een handwagen, gepleegd op Dinsdag 13 September ten nadeele van den kruier der H. IJ. S. M. J. Bar rend. Beklaagde ontkende zich aan diefstal to hébbon schuldig gemaakt. Hij had den kruiwagen voor f 6 gekocht van een hem onbekend persoon etn getracht- orn f 2 winst te maken. Uit het getuigenverhoor bleek, dat beklaagde bij een den wagen voor f 2.25, j den ander voor 8 te koop had aan geboden. bij een derde had hij weder ge zegd, dat hij den wagen van een koop man aan de cavaleriekazeme had ge kocht, aan een vierde, dat hij dezen aan de Hooimarkt had. gekocht. Daar beklaagde in het bezit was ge vonden van het gestolen voorwerp en tegenstrijdige opgaven had gedaan op welke wijze hij aan den wagen ge komen was, achtte het O. M. den dief stal voldoende bewezen en wijl beklaag de, onlangs voor diefstal van lood. is veroordeeld, requireerde de subst.-officier me gevangenisstraf voor den tijd van 9 maanden. De verdediger Mr. Th. de Haan Hu- nholtz beval zijn cliënt in de clemen tie der rechtbank aan. De heer P. Muiier zat op 19 Sep tember op den dijk VolemdamEdam te teekenen, toen een paai' beschonken Volendammers voorbijkwamen. Een hun ner A. Sier had de aardigheid den heer P. Muiier te bevuilen, waarop laatstge noemde Sier eene flinke ooivijg toedeel de, doch ook tevens de zaak in handen der politie stelda Beklaagde bracht tot zijne verdedi ging in, dat hij zich niets meer van het geval kon herinneren, daar zijn verstand door den drank was beneveld. Ook van liet excuus dat hij een half uur later aan den heer Muiier was gaan vragen, wist hij niets af. Daar beklaagde gun stig bekend staat, en berouw ova- zijn daad had getoond, eischte het O. M. f 15 boete. subs. 10 dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht C. Braa- kenburg, die in of na-bij den stal van van dei' Wal zekeivn E. Mok heeft mis- hand'eld. Getuige Mok verklaarde zonder oor zaak door hem aangegrepen an vreeset- lijk mishandeld te zijn. Beklaagde ontkende dat liij begonnen was. maar dat Mok hem een duw had gegeven, daar hij tegen Mok zeide, dat de broek, die hij van hem gekocht had. niet was meegevallen. Getuige Mok klaarde, dat- hij nimmer iets aan Braa- kenburg verkocht had. Uit het getuigen verhoor van P. v. d. Laar bleek dat- be klaagde Mok wel mishandeld had. waar om de subst.-officier 3 weken gevange nisstraf eischte. - Tegen beklaagde G. Zwaan, die eenig gereedschap had gestolen, doch niet was verschenen, werd geëischt 3 maanden gevangenisstraf, daar uit het getuigenverhoor het wettig bewijs werd geleverd. Thans stond terecht Th. de Vos van Heemstede, die- in de herberg van P. H. Clikair cliens huisvrouw J. P. Ver meer heeft mishandeld, door haai- te grijpen, op den grond te werpen, te slaan, te schoppen, op een billard te werpen en bij de keel te knijpen. Be klaagde zeide dat hij van vrouw Ver meer een klap in het gezicht had gekre gen en haar daarom een duw had gege ven en haar verder niet had mishandeld. Getuige J. P. Vermeer verklaarde, dat de Vos eerst de meid een zoen had gegeven, en daarna achter de toonbank kwam om ook haar een zoen te geven, daarom had zij hem een klap gegeven, gedurende een tweetal jaren in dienst 1 waardoor hij driftig was geworden, waar- 8choen verklaarde, dat Schniedewi nd de ruit had ingeslagen. Uit het getuigen verhoor van J. v. Schravendijk, bleek echter niet of beklaagde de ruit had ingeslagen of dat hij' ze bij ongeluk liad ingestootcn. Daar één der getuigen, thans in Duitschland is en niet bekend is wanneer hij terugkomt-, kon het wettig bewijs niet geleverd worden. Het O. M. eischte daarom wegens gebrek aan be wijs vrijspraak. Thans stond terecht M. Groente man, die zekeren W. C. Casimir hem het gescholden, met de woorden van ..lee- lijke bochel." Beklaagde zeide dat Casimer hem het eerst had uitgescholden voor „Ieelijke smous waarop hij hem toen die woor den had toegevoegd. G. Edel. die even als Casimir als getuige was gedagvaard, verklaarde dat Groenteman altijd veel lieiuebberij had iemand uit te schelden, of te hinderen, want zooals Edel ver telde had Groenteman de aardigheid altijd als hij op de boot van Enkhuizen naar Stavoren ging, de menschen een groote hoeveelheid witte peper te geven, volgens hem een goed middel tegen zee- ziekt: De menschen zaten zich dan, vol gens Edel, dood te niezen. De subst.- officier zijn requisitoir nemende, zedde dat uit het- getuigenverhoor het bewijs was geleverd dat beklaagde die beleedi- gende woorden tot Casimir had geze en eischte 25 boete, subs. 14 dagen va-ngenisstraf. Uitspraken. W. H. Steffens, C. M. Martens en H. Leloux, die fixer hadden onvreemd van een terrein der H. IJ. 8.M., wer den veroordeeld ingevolge den eisch, de beide eersten tot opzendine naar een Rfikscjpvoedingsgestieht tot hun 18e jaar, laatstgenoemde ontsla gen van rechtsvervolging. K v. d. Kolk. die bfi zekeren Hagen te Beverwfik, een ruit had ingeslagen, werd veroordeeld tot f 10 of 5 dagen. Eisch luidde f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Alida v. d. Berg te Lisse, die de waseh van haar buurvrouw had weggenomen, en togen wie voor dit feit 6 maanden gevangenisstraf was gerequireerd, werd veroordeeld tot 2 maanden. Door de Roomscll Katholieke Kies vereeniging alhier worden voor de verkiezing voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier alleen aanbevolen do heeren J. J. F. Beynes (aftredend) en P. G. Heems. Voor de overige drie zetels iaat zfi de keuze vrfi. Hiertoe is op eene Woensdag- avund gehouden vergadering besloten. Gaarne vestigen wij nog eens de aandacht op de voorstelling vau bet Ned.Tooneel op morgen,Veq dagavond, in den schouwburg. Zoowel de inhoud van het te geven drama als de bezetting der rollen be loven een succesvollen avond. herzien en geeft een overzicht van de opbrengsten en uitgaven. Aan de ge meente Haarlem is gedurende de maanden Juni, Joli eu Augustus be taald f308.40. Dit zou in een jaar f 1233.60 be dragen. Yoor jaarwedde-Directeur rekent de voorzitter nu f 40'», voor opzichter f 50, voor kosten onderhoud gereedschap f 100, voor aflossing ge durende 18 jaar per jaar f 500, voor aflossing rente f 156.25. Zoodat de ui'gavenvoor de waterleiding bedragen f 2449.85. De opbrengst van bet water in hetzelfde kwartaal bedroeg f 427/25, daarbfi moet 100 M3 ten bedrage van f 15 voor gemeente-wege worden ge rekend, dos totaal 3 maaodeu f 442/25. Per jaar zou de opbrengst dan be dragen f 1769. Daar des zomers het meeste water wordt gebruikt en dit getal over de zomermaanden is ge nomen. moet ongeveer f 130 worden afgetrokken, zoodat de opbrengst wordt geschat op f 1640, waardoor een nadeelig saldo van ruim f 8t 0 ontstaat. Door Haarlem wordt geleverd 2<:56 M3. en aau de inwoners van Bloemendaal slechts 1446 M3. zoodat 610 M3. verloren gaat. Dit is in 3 maanden tfids. Volgens den voorzitter ontstaat dit verlies vermoedelfik door lekkage. De voorzitter vindt het dus raad zaam dat het tarief wordt veranderd en we lin dien geest, dat voor de eerste "5 M3. in plaats van f 0/25, f *>.30 per Ms. zal worden betaald. Hierna wordt over het eerste ge deelte druk gediscussieerd. De heer Barnaert zegt dat de lekkage, onge veer 30%. niet in de buizen kan zitten. De voorzitter gelooft dit echter wel. en zegt dat wfi bier voor het feit staan. De heer Baruaart gelooft dat het gebrek aan de meters ligt. De Voorzitter zegt dat niet aan de orde is waaraan verlies is toe te schrijven maar dat de quaestie is of herziening der verordening nood zakelijk is. Na nog verschillende dis- eussiën stelt de heer B fi v o e t voor een tarief te maken van 25 et. per M3, onverschillig de hoeveelheid water die verbruikt wordt. Dit voorstel wordt aangenomen, zoo dat. het tarief dd lager is geworden De vergadering duurt voort) Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen dierbaren Vader en Behuvvdvader, den Heer Dr. A. DROST Dz., betuigen wij onzen hartelijken dank. D. DROST. J. C. DROSTde Graaff. Vogelenzang. 17 November 1898. Heemstede. Op Maandag 21 dezer zal in bet koffiehuis café Landzicht-, door de tooneelvereonigiug „Eendracht maakt macht", de eerste uitvoering in dit seizoen worden gegeven. Beverwijk. Verduistering. Een brievenbesteller K. P. alhier is, onder beschuldiging van verduis tering van gelden iu hechtenis geno men en naar Haarlem overgebracht. Haarlemmermeer. Ö8 heer A. Wiegel zal den 25sten te Nieuw-Vennop en den ''6sten te Hoofddorp een lezing houden over Amerika en de nieuwe hollandsche kolonie „Nederland" in Zuidoost Texas, waar hfi het laatste halfjaar heeft ge woond. Nadere bijzonderheden in onze ad vertentiekolommen van het nummer «lat Zaterdag verschijnt. Bloemendaal. Gemeenteraadszitting van Donderdag 17 November, des nam. te I'/ouur. Voorzitter de heer J. W. A. Immink, Burgemeester. Afwezig de heer H. Kramer. Na opening en voorlezing en goed keuring der nolnlen van do vorige vergadering, wordt overgegaan tot punt 1 der agenda betreffende de be noeming van eene onderwijzeres aan de openbare school te Vogelenzang. Op de voordracht zfin geplaatst de dames J. Kosten te Zwfiudrecht, M. Klok te Anna-Paulownacn F. J. Don ker te Groote IJpolder. Hierbfi wordt voorgelezen een rap port-, uitgebracht door het hoofd dor school te Vogelenzang over bovenge noemde sollicitanten, waaruit blijkt dat mej. Kosten het geschiktst wordt geacht de vacature te vervuilen. Hierna wordt, tot stemming over gegaan en mej. Kosten met 9 stem men benoemd. Eou stem was uitge bracht op mej. F. J. Donker. Vervolgens wordt het kohior Hoof delijke Omslag vastgesteld en goed gekeurd ten bedrage van f 29.48%. Punt 3. Herziening der T6"ordeffing van de waterleiding. De voorzitter deelt mi de dat deze verordening voor 1 Dec. moet worden N!£<jWS7üOtNG£Nl, Verkiezing Tweede Kamer. De officieele uitslag van de verkie zing voor eon lid der Tweede Kamer in her. district Eindhoven is, dat ge kozen is de heer V. van den Hen vel met 172"' stemmen. Op mr. D. H. van den Acker waren 1149 stemmen uit gebracht. Van onwaarde waren 54 stemmen. A. AT8TE BERICHTEN! Examens in de vrfie- eu ordeoefo- ningen der gymnastiek. 17 November 1898. 7 candtdaten. Geslaagd d8 dames: Ch. J. de Mefier, M. G. v. {Steen bergen, O. H. B. Stoel, J. F. Sufi- ver. allen te Amsterdam. A. Terwogt, Hoorn. V Voor de bewijzen van deel neming, ons betoond bij het over lijden van onze geliefde Moeder en Behuwd moeder. Mevr. de Wed. P. NEGRIJN.geb. Jantijn Engelen berg, betuigen wij onzen hartelij ken dank. Uit aller naam. P. NEGRIJN. Haarlem, Nov. '1898. een net DAGMEISJE, niet beneden '16 jaar, van goede getuigen voor zien. AdresKeizerstraat 8. Een bekwame Kostnumnaaister vraagt nog eenige nette Naaihuizen, is ook genegen werk aan huis te verrichten. Br. onder No. 1844, bureau van dit blad. TERSTOND GEVRAAGD EEN Adres Bureau van dit blad. voor .llaniicn/aiig;. uitgeschreven door de LIEDERTAFEL te HAARLEM, op Zaterdag 1!) en Zondag 20 November 1898. ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan in de Concertzaal der Sociëteit „VEREENIGING" te Haarlem. TOEGANGSPRIJZEN Zaterdagavond (3e Afd.), 13 Vereeniglngen f0,50. Zondagmiddag (2e Afd.), X2 Vereenigïngen f0,75. Zondagavond (ie Afd.), 6 Ver. niet inbegrip v./d. Eere-wedstrïjden f 1,00. Doorloopende Kaarten v./d. geheelen wedstrijd f2.00. Doorloopende kaarten voor den geheelen wedstrijd en toegangs kaarten voor de verschillende af deelingen zijn verkrijgbaar aan het Bureau van de Concertzaal der Sociëteit. Vereeniging«, op Zater dag 19 en Zondag 20 Nov.. anaf 's morgens 10 uur. tevens gelegen heid tot plaatsbespreking. Doorloopende kaarten zijn even eens verkrijgbaar gesteld bij den Voorzitter der Feestgevende Lie dertafel. den Heer C. HEEMS KERK, Zijlstraat 8*2. BOHGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 17 Nov. H.C. Bouw man en J. Jas. Getrouwd17 Nov. C. J. M. Klüken en W. T. M. Lindeman. Bevallen: 15 Nov. A. M. G. J. Pëltenburg—v. d. Aa d. 16. A. M. van de Reep—Hofstd d. A. C. Doore- maalen—Fictoor d. M. W. de Klerk— Bauniuk d. R. M. Boks—Bouckaei 1 d. E. Wiunubst—Koop z. M. P. J. de KeyzcrWeunekers d. G. J. Kolk- mau—van Dfik z. Overleden17 Nov. M. A. Peper 4 m. d. L. Boogaardstraat. HAARLEMSCHE KO0KSCÏI©OL. Half Januari 1899 begin van den nieuwen Kookcursus voor Dames a f40.—Gelegenheid tot inschrij ving van Leerlingen des Vrijdag- middags van 24 uur bij de Di rectrice Mej. N. CARIOT. Sophia- straat '14. ittARKTNIEUWS Haarlem, 16 Nov. 1898. Op de kaasmarkt alhier zfin aan gevoerd en verkocht 31 stapels, uit makende 3801 kazen, wegende 7629 Kilogrammen. Hoogste prfis per 50 K. G.f24.— Het stoomschip Burgemeester den lexvan Amst, naar Batavia, arriv. 15 Nov. te Port Said. Het stoomschip Soembing, van Rotterdam naar Java, arriv. 16 Nov. te Marseille. Het stoomschip Prins van Oranje, van Amsterdam naar Batavia, vertr. 15 Nov. van Southampton. Kassiers. Commissionairs in Kiiectea en Assurantiën. Zijlstraai 97, HAARl.EM Heden, Vrijdag, en verder den geheelen winter weder verkrijgbaar de vanouds be kende gew. Stokv., lekkere Zouter., Lippen en Kelen. Gein. Haring, 12 stuks f 1.-. Eieren en puike Boter van 25 tot 70 Cts. per 5 ons. J. VAN DER LAAN, RiYiervischmarkt 13. Architecten, Oranj-ekade 7 «1 Al-exa-nderatraat HAABIKM. alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van 35 et tot f 13,65 p. Met. geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 et—13,65 Balzyde Zijden Baetkleederen, p. robe u f8,6542,75 Grenadine-Zijde Fonlard-Zijde bedrukt 65 ct— 3,35 Honualine-Zijde estreept, 35 et—14,65 66 -9,30 f 1,9)6,45 tot f 14,65 p. Meter. uit mijn eigen fabrieken. per meter. Zijden Arm tres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Huchesse Prince sse, Moseovite, Mar- oollines, Zijden stof roer gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., fraüeo en vrij ran invoërreckton in kuis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3