Ir. Darta's Mn NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. ISe Jaargang. Zaterdag 3 December 1898. o 4734. HAARLEM'S DAGBLAD J^OZSriSriEIMIEI^TSFK.ÏJ-S: Voor Haarlem per 3 maapdenf 1.20 Voor de dorpen in Jen omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.80 Franco door het geheele Rijkper 8 maanden1.6-5 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlemper 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 ADV hiE?,W-FrNPTT-É-Nr- i - 5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. •Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangére G. L. L'AUBE Co. JOHN F. JONES, Sacc., Parijs 31bis Faubourg Honimartre. Met uitzondering ran het Arrondissement Eaarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing ran Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR, Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prjjs der Advertentien van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0.30. Agenten voor dit blad in den c intrek zijn Bloemend aal. Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Sandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,by de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoortG. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, AR IE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. St, Nicolaas-Adverlentiën. Daar de St. Nicolaasavond pas op Maandag valt, biedt ons Nummer dat Zaterdagavond wordt uitgegeven, nog «en uitstekende gelegenheid aan voor iet plaatsen van St. Nicolaas- Advertentiën. Het is toch welbekend dat er nog ler veel gekocht wordt op den Iaat sten en den voorlaatsten dag. Vroegtijdige inzending der annonces wordt beleefd verzocht. J. C. PEEREBOOM, Directeur- Uitgever. Hicol' in. Daar u misschien nog geen adressen genoeg hebt moesten we er vandaag maar Veer eens op uitgaan en ons allereerst, begeven naar het hier ter stede welbekende adres van den heer f D. MEEREBOER, Groote Hout- w straat 25, die ook reeds op de Inter- nationale Tentoonstelling bekroond is. Beroemd zijn zjjne zachte Rotter- d&msche borstplaat, en best gevulde boterletters. Ook de chocoladeletters en het fijn gekruid St. Nicolaas moe- Nten daar overheerlijk smaken. Hierna kunnen wy een kijkje gaan nemen in de magazijnen van de firma I I. C. HAAN. Barteljorisstraat 39/41, alwaar eene zeer mooie verzameling St. Nicolaas-cadeaux voorhanden is, zooals tafelkleeden, reisdekens, anti- macassers, alsmede 6en zeer groote verscheidenheid in heeren- en dames- stoelen en fauteuils, fantasiemeubelen enz. enz. Het zijn dus alle zeer prac- tische cadeaux gelijk dit ook mag worden gezegd van parapluies, die in ons land van mist en regen, dikwijls zulke goede diensten bewijzen. In de oieuwste en fraaiste modellen en tot eiken prys zyn deze artikelen voor banden in het parapluie-magazyn van den heer A. LEAUTAUD, Koning straat 7. Een prachtig nikkelen koffie- en theeservies blijft altijd een in de huishouding zeer welkom cadeau. De heer J. G. HUBERS, Koningstraat 52 heeft er eenige geëtaleerd, die er zeer keurig uitzien. Verder treft ge hier nog aan eene prachtige collectie albums, portemonnaies, horlogekettin gen, glaswerk, porselein, fantasiemeu- oeltjes enz. enz. Kortom te veel om op te noemen. Hebt ge een zoon, die de sport be oefent, dan moogt ge niet nalaten een bezoek te brengen aan hetEngelsch- Heeren-Modemagazyn van den heer H. F. SAUTERELLE, Koningstraat 19, waar sporthemden, sportkousen, zijden cacbenez, boorden etc. verkrijg baar zyn. Ook voor winterhandschoe nen in wol gevoerd, zoowel voor hee ren als dames is dit een goed adres. Zooals ge ziet leenen al deze artike len zich uitstekend voor St. Nicolaas- cadeaux. Dit is ook het geval met de artikelen verkrijgbaar in het magazijn van den heer H. VAN NIEL, Groote Houtstraat 90. Horloges, Pendules, Regulateurs en Wekkers ziju daarin menigte en tot zeer billijke prijzen i voorhanden. Verder kettingen in goud,1 zilver, doublé en nikkel. Boterletters en St. Nicolaas die toch altyd op een St. Nicolaasfeest één der j voornaamste elementen voor het vieren er van zijn. kan men heerlijk krijgen bij J. SCHERPENHUIJSEN Jr., Vijfhoek. Zie slechts de étalage. Voor uwe dochters kunt ge uit stekend terecht bij deu beer Jou. S. B, WESSELINGH, Warmoesstraat 31, hoek Anegang. Sierlijke flescbjes gevuld met odeur of eau de cologne, verschillende zeepen, ziedaar artikelen, waarmede U de meisjes bepaald zult verrassen. En wilt ge dan tevens nog iets voor uw echtgenoot medenemen, dan steken wij even over naar den winkel van den heer J. P. P. VAN DIJK, Warmoesstraat 16, waar tal van kisrjes sigaren, alle zeer geschikt voor St. Nieolaas-cadeaux verkrijg baar zyn. Ook kunt ge hier voor uwe kinderen een paar heerlijke cho- colade-blokletters koopen. Een sleutel-, brei- of handwerks- mand blijft voor de dames een zeer gewild artikel. Het aangewezen adres biervoor is by G. UCHTMANN, Sme- destraat 31. Zyt ge toch eenmaal in dien winkel, dan koopt U bepaald nog wel een muziekstandaard of een bamboestafel, ja wellicht een geheel ameublement. Rieten stoelen, bloemen tafels, poppenwagens, borden, vaazen. kortom alles wat ge U maar beden ken kunt, is daar voorhanden. Voor speelgoed-artikelen als poppen, doozen met soldaatjes, verschillende spellen, kinderserviezen, en voor meer ouderen portemonnaies, portefeuilles, sigarenkokers, werkdoozen, albums, naaikistjes enz., kan ik U verwijzen naar DE DRIE PRIJZEN BAZAR, Kruisstraat 43. Ik twijfel niet of ge zult er uwe keuze vinden. Een mooie hanglamp of een paar prachtige gaskronen zullen voorzeker een sieraad zyn in de huiskamer. Hebt ge er behoefte aaD, laten wij dan even aanloopen by den heer Ph. J. G. ROEST, Riviervischmarkt 1, die in deze artikelen ruimschoots is voor zien. Ook voor petroleumkachels, turf- en kolenbakken, parapluie-standaards, alsmede voor nikkelen en geëmailleer de artikelen is dit een goed adres. Nu wij zoo dicht by de Damstraat zijn, moesten wy ook even by den iheer J. D. OERLEMANS, Dam straat 13, binnengaan en een pond best St. Nicolaas koopen öf hebt ge liever een heerlijk stuk letterbanket of een z.g. koekevrijer Daarvoor kunt ge hier ook terecht. Verkiest ge nu nog een paar fijne vruchten, dan kan ik U den winkel van den heer J. J. SM INK Rz., Zylstraat 55 aanbevelen, die op dit gebied ruim is voorzien. In de étalage lachen u de doozen met heer lijke vruchten reeds toe, ook in blikjes met groenten is deze firma goed ge sorteerd. In dezen tijd van uitspanningen zijn avonddoeken en handschoenen bepaald zeer welkome geschenken. Bij den heer F. THIEMAN, Ko ningstraat 8 zijn deze artikelen inprobeeren Een flinke verhooging vaai (belastingen altijd beter wa grooten getale voorradig. Hier kuntclen gedistilleerd-accijns kon ook geen de Reg. voorstelde1 Bezi tevens UW keuze doen uit eene kwaad. Anders zou men moeten komen mooie collectie winterrokken en tricot-1 tot het geducht nadeelig stelsel van be- goedereu, welke alle van zeer goedeschermende rechten, qualiteit zyn. j De heer Ketelaar- had, zich aanslui- Een duurzaam cadeau en tevens1 tende bij de heeren Kei-dijk en Troel een, dat bij velen zeer in den smaak stra, niet veel te zeggen. Hij meende, zal vallen, is bepaald een muziek- j dat men de noodzakelijkheid van maat- automaat. Het aangewezen adres hier- regelen, voor het volk nuttig, eenmaal voor is het piano-magazijn van den erkennende, de middelen daarvoor heer F. J. WIEGANT, Kleine Hout- j moest zoeken bij de bemiddelden. Zon straat 11. der van socialisme te spreken, moest En nu Mevrouw, weet ik voor het j uien gehoor geven aan de roepstem van oogenblik geen adressen meer. J dc*n tijd en niet. kunstmatig tegenhou- Misschien, dat er my van avond den maatregelen die onvermijdelijk war nog eenige te binnen schieten, die j ron wil ik U dan morgen nog wel even üo heer Heddt, betoogende dat de melden. Maar voor vandaag is het j arbeidersverzekeringen aan een regeling genoeg. Slecht één ding moet ik U j dCll. armenzorg behoorden vooraf te nog mededeelen of liever gezegd het gaan. meende, dat men die eei-ste dan is een raad, dien ik U wil geven moest uitstellen en met het Mocht één uwer kindereu op den dringend noodige beginnen. Hij erken- avond van het feest het ongeluk heb- «aame, dat de hooge kosten aan pen- ben net een ot ander om te gooien,: sioncteririg van werklieden voor den hetzij een kop chocolade of een glas§k-iat verbonden, niet licht waren te punch, waarop ge dien avond, zoo ik j |0 bellen, waar de socialistische sprekers veronderstel, bepaald uwe buisge-1 0p volksvergaderingen die kosten had- nooten zult onthalen, en ge krygt den don ,xl.Lkend van j0 tot 60 a 70 milli- mhoud op uw oeste japon, stuur deze oen j pt was in c-lk geval niet om mede dan even naar de stoomververy en t<j Ueu Intusiche= deze spreker, die Chem. wasschery van don heer C. R jook\,ul worklieden en werkgevers eeni- A. HOEING, Ged. Oudegracht,, bijdragen vorderde, trachtte met cij- ~L- 'o T ze «^toornenaJan toonen dal de staatsbijdrage binnen 8 dagen hebt U de japon j njefc zoo hoog ^hoefde, te zijn. weer kant en klaar en geheel nieuw! terug. Dames, «ïïe Srca> Ci ,,Iïaarlem*s®ag-s^ ^blad" !Meii«ir= j ï'j bode ss vragen, krlJgCM veel ge»;i a sseMIrte reilee*- j§ tante». SISSCKLSND. Parlementaire Praatjes. De heer Van Raalte, zijn rede over de Staatsbegrooting vervolgend, zag den toestand onzer financiën niet zoo zorg wekkend in. Wel trof hem het verschil tusselien inkomsten en uitgaven en riep hij de medewerking der Reg. in om op de aangeboden begroeting de uitgaven te besnoeien, er op wijzende, dat de accijnsverhooging op wijn en ge distilleerd (kwam zij tot stand) toch in 1899 het tekort niet kon dekken. Dan bepleitte hij versterking der middelen, daar de uitgaven steeds zullen stijgen in verband met de behoeften en er toch ook geld noodig is voor sociale maatre- gelen. Voor een regeling van werklie- denpensionneering, waarvan zl i. de noodzakelijkheid vaststond, met ernstige Staatshulp, zou geen geld zijn indien de Reg. niet besluiten kon de thans splitste inkomstenbelasting tot éeai be lasting te vereenigen, er meer uit te halen en ook een tabaksbelasting te merkwaardig toch, dat niet voorgestelde De rede van den heer van dei- Kun kwam er op neer, dat wij niet ons ta rief van invoerrechten 5 millioen moes ten halen anders was de Min. zijn man niet. De heer van der Zwaag hield als naar gewoonte een luimige rede, dezen en genen der sprekers kapittelend en na tuurlijk niemendal verwachtend, zoo lang men de kapitalisten spaarde en den arbeid uitputte. Hij verzette zich tegen protectie en verklaarde te blijven aanporren tot algemeen kiesrecht en werkliedenpensioneei-ing. Nadat de heer Verhey de uitgaven voor oorlog en marine tegenover den heer Troelstra in bescherming genomen had, de heer Meesters nog eens art. 243 der gemeentewet (plaatselijke be lastingen) en de heer Nolting Staatspen- sioneering en minimum-loon behandeld had, kwam de leider der Reg. aan het woord. Minister Pierson, dank zeggend voor de hulde, begon met zijn ambtgenoot van justitie in bescherming te nemen tegen het verwijt, als zoude deze niet genoeg gedaan hebben. De Min. deed wat hij kon; alles tegelijk ging niet. Ten aanzien der sociale hervormin gen was het Kabinet volkomen eén van zin. Tegen den eisch der socialistenal gemeen kiesrecht, verzette zich de Grondwet. Het kiesrecht liet de Reg. rusten voor hetgeen lu-genter mag hee- ten. Met de financiën kwam de Min. in zijn element. Zóo rad, dat hij schier niet te volgen was, wierp de Min. met cijfers om zic-h heen om aan te too nen, dat de toestand geenszins ongun stig was, gelijk men beweerd bad. Voor- lening was noodig, ongetwijfeld. Maar aren dan zuiniging ook gemakkelijk, als men alles schrapte wat geld kost en protectionisme verlang de om de welvaart te vermeerderen. Ministers bezwaren tegen bescher ming waren ook thans niet weerlegd. Dat er tekorten waren, was het gevolg van het tegenvallen van het per soneel en de groote uitkeeringen aan de gemeenten. Maar de Min. vreesde niet, of, ondanks het feit, dat geleend zou moeten worden, (o. m. 5,3 mm. voor Leiden-'Woerden) met de voorzieningen die hij op het oog had zou alles in de naaste toekomst in orde komen. Over de successiebelasting sprak hij thans niet. Wat de werkliedenpensioneering be trof een verklaring. De Reg. zocht naai- een oplossing, ernstig en met vas ten wil. Maar die oplossing stond niet zeker vast. De Min. wees er op, dat allen die hierover spraken in gebreke bleven, behalve de lieer Heldt, om mid delen aan de hand te doen. Wat minimum-loon en maximum-ar beid betreft, ondanks de groote moeie lijkheden. heeft de Min. van Waterstaat een schema ontwórpen, waarmede de Reg. een proef wilde nemen. Komende tot enkele speciale punten, zeacle de Min. dat het denkbeeld van den heer Kerdijk betreffende de amb tenaren en de tractementen niet. de mpathie der regeering had. Een an dere tractementsregeling werd voorbe reid. Het plan-Coolen. Mocht de noodza kelijkheid blijken, door uitbreiding der beweging, dan zou een wetswijziging worden voorgedragen. Tijdregeliug was geen zaak van ur gentie. Niet te veel te gelijk, heeren 't Zelfde gold voor de ziekenfond! Omtrent art. 243 dei- gemeentewet had de Reg. nog geen vast plan. Ten slotte volgde de mededeeling dat de voorgenomen legerorganisatie zal be ginnen met het materieel daarna met het personeel. Nu kwamen do replieken, waarbij de lieer Harte beweerde, dat voor protec tionisme wel deugdelijke gronden waren aangevoerd. Eu de heer Dobbelman vulde die gronden nog eenigszius aan. Het algemeen debat kwam nog niet ten einde. G. Jr. Dr. Kuyper in de Ver. Staten. Naar de Std. verneemt, is dr. Kuy per voornemens in de eerste helft van December, van New York uit, de te rugreis te ondernemen. Zaterdag 12 November sprak dr. Kuyper te Chicago in de Congrega tional College, voor hoogleeraren, stu denten en genoodigden over het veld winnend ritualisme, als lynrecht tegen het beginsel van het Calvinisme ge kant. Des Zondags was by de gast van den voorzitter van de Holland Society. Dinsdag sprak hy te Cleve land, Ohio, daartoe door de rectoren van alle colleges in Ohio uitgenoo- digd, over de politieke beginselen van het. Calvinisme, na in een korte voor afspraak de leden der vier Holland- sche .kerken aldaar te hebben toege sproken. Donderdag bezocht hy de Niagarafalls, en Vrijdag sprak hy te Rochester (NY.) voor de Colleges Women club, met de hoogleeraren uit Rochester als gasten, over het onrecht door Motley in zyu Barnevelt, aan het karakter van Prins Maurits, en in geheel zyn beschouwing van onzen opstand aan het Calvinisme aange daan. Zaterdag bezichtigde by, te Rochester, de nieuwe stemmachine, by de jongste verkiezing aldaar voor het eerst gebezigd, een machine die uitmuntend voldaan heeft, en zoowel het geheim der stemming waarborgt, als onverwyld na aflooü, den uitslag der stemming aangeeft. Daarna keerde hy naar New-York terug. Briefkaarten. In den iaatsten tyd wordt door de directie der posteryen streng de hand gehouden aan de bepalingen die ten opzichte der briefkaarten gelden. Ten einde meerdere teleurstellingen te voorkomen, laten wy hier de bepalin gen volgen, die voor deze kaarten gelden Briefkaarten door de particu liere nijverheid in omloop gebracht moeten overeenstemmen met de rijks- briefkaarten wat betreft de gedrukte opschriften, de afmetingen en de ste vigheid van het papier. Die kaarten moeten dus óf het opschrift „Brief kaart" zonder meer dragen, zooals de rijksbriefkaarten van 3 cent. óf voor zien zjjn van het opschrift: „Brief kaart (carte postale) Algemeene Post- vereeniging (anion postale nniverselle) zijde voor het adres bestemd (eöté réservé a l'adresse)" zooa's de rijks- briefkaarten van 5 cent. Aan die opschriften mag geen woord worden toegevoegd, maar daarvan mag er ook geen worden weggelaten. Het is ge oorloofd iedere kleur vau papier' te bezigen. Het is geoorloofd eene binnenland- sche rijksbriefkaart door byplakking van het verschuldigde port, dienst baar te maken voor verzending naar het buitenland. Het is geoorloofd de particuliere kaarten onverschillig of ze van het opschrift „Briefkaart" of „carte pos tale enz." zyn voorzien, dóóreen te gebruiken zoowel dus voor het bin nen- als voor het buitenland. Aan de adreszyde is het geoorloofd behalve het adres, te vermelden deu naam, het beroep en de woonplaats van den afzender. De aanduiding van het beroep be hoort te zijn zoo beknopt mogelijk. In de meeste gevallen zal men dus met een enkel woord moeten vol staan. Het is geoorloofd het adres door middel van een etiket op de brief kaart te plakken, mits de afmetingen van het etiket 5 by 2 centimeter niet te boven gaan. Het is geoorloofd om de briefkaart een gedrukten rand te plaatsen. Aan de achterzijde is het geoor loofd op eene briefkaart dieneode tot ontvangbewijs van gelden een plak- zegel vast te hechten. FEUILLETON. Het zou ook niet gemakkelijk gegaan zijn. Welnu dan; ik zeg je, dat ik je geen leus wil geven, voordat je zegt, dat je mijn man wilt worden." Het was niet uit te maken wie van beiden het eerst dan ander omhelsde. Zij troonde hein mede naar binnen zij had in tusselien weer eetlust ge kregen en vertelde terstond alles aan juffrouw Firs-Robinson. De meiden waren gelukkig niet in de kamer anders had zij die stellig ook het nieuws meegedeeld. Haar tante, die in 't begin geweigerd had te gelooven, dat zij haar engagement wilde verbreken, was zeer uit haar humeur. Zij liep naar het venster, keerde Blount den rug toe buiten quaestie was het de mooiste rug van alle ruggen in Europa em .trommelde eenige oogenblikken met haar vingers op de ruiten. Toen keerde zij zich om. „Het is een slag... een vreeselijke slag," zeide zij. „Je arme vader wilde..." „Mij gelukkig zien," zeide Elfrida. „En ik zal zoo gelukkig worden met Tom en Tom met mij. Is 't niet Tom?" Tom drukte haar aan zijn hart. „En ik kon Ambert nooit uitstaan. En u ook niet, is 't wel Zij maakte zich uit Blount's armen los trad op haai- tante toe en vleide zich tegen haar aan. j „Hij was een graafzeide de oude dame zacht. „Hij was een monster," zeide haar nichtje op minzamen toon. Dit gezegde scheen een beslissende uitwerking te hebben. Juffrouw Firs- Robinson weerde Elfrida niet van zich en deze liet dankbaar haar hoofdje tegen haar tantes boezem rusten. De vrede scheen hersteld te zijn, tot-1 dat de oude dame plotseling weder be- j gon te spreken. Haar woorden klonken niet aange naam, maar voor de eerste maal wendde zij zich nu tot Blount, wat in elk geval een goed teekerT was. „Elfrida heeft veel geld," zeide zij. „Dat weet ik," zeide Blount. „Wel," zeide hij Elfrida aanziend, „zou je er niet een hospitaal of weeshuis van kun- nene oprichten, of..." „Zeker nieit?" zeide Elfrida haar hoofd van de zachte rustplaats ophef fend. „Waarom zouden wij 't ons moei lijk maken, terwijl wij elkaar liefheb- ben." Zij snelde op hem toe. „Ik heb jou lief en jij mij en tante- j tje," zij stak de oude dame haar hand toe, ..gij houdt ook veel van hem. is 't. niet V' „Hoe kan ik dat zeggen?" zeide deze. „Wel, in elk geval haatte u Ambert." Juffrouw Firs-Robinson trachtte zich te beheerschen, maar gaf het volgend oogenblik aan haar gevoelens lucht door in tranon uit te barsten. „Als vergift, lieve," zeide zij, „als vergift." HOOFDSTUK XXXH. Dikwijls gebeurt het, dat het niet bij j één verrassing blijft maar deze door meerdere gevolgd wordt. Nauwelijks j waren de bewoners van Rickton van hun verbazing bekomen dat Elfrida Lord Ambert bedankt en den hulppre dikant aangenomen had, of een nog be- langrijker nieuwtje deed de ronde. De oude Reginald Greatorese stierf op den avond van denzelfden dag, dat: Elfrida en Blount voor de oude juf frouw Robinson verschenen en twee da gen later vernam Dillwyn, dat hij tot eenige erfgenaam benoemd was. Dill wyn ging den ouden heer mee begraven en vernam zijn Iaatsten wil. Het was waar. Er bestonden geen naaste bloed verwanten en hij had de vrije beschik king over zijn vermogen gehad. Reginald kon zijn geld en bezittingen nalaten aan wien hij verkoos en hij had het nu eenmaal in zijn hoofd gekregen Medjlands en drie duizend pond per jaar aan den zoon van de vrouw, die zijn eerste en eenige liefde was geweest, na te laten. Mevrouw Greatorese ontving tot haar groote verbazing een legaat van tien duizend pond. Dat had zij in 't geheel niet verwacht. Zij voelde zich rijk en vergaf den ouden heer terstond. Dillwyn verzocht haar reeds vroeg in den morgen om een onderhoud. Hij had besloten eerst met haar te spreken, voordat liij Agatha zag, of schoon hij zijn meisje een opgewonden, hartstochtelijken brief schreef. Mevrouw Greatorese ontving hem met open armen en zonder eenige verlegen heid. Zij zeide hem heel openhartig, dat zij hem altijd graag had mogen lij den neen, hem zelfs had lief gehad. Zij had zichzelf als de beschermster van haar lieve Agatha beschouwd en was het dus niet haar plicht haar zoo goed mogelijk uit te huwelijken? Maar dat alles was nu voorbijhaar lieveling zou gelukkig worden en tevens zich gemak kelijk kunnen bewegen. „En werkelijk, weet ge die dokter Darkham is... wol, behoort niet be paald in onzen kring, hij is eigen lijk geen gentleman." Dillwyn voelde, dat hij afkeer voor haai* behoorde te koesteren. Maai* hij was te gelukkig. Alleen bekroop hem de lust om het uit te proesten van den lach en na eenige vergeefsche pogingen om zich in te houden, gaf hij er aan toe. Hij vreesde, dat zij gekwetst zou we zen, maar dat was volstrekt het geval niet. Zij begon ook te lachen en klopte hem met haar waaier op den arm zeg gende, dat hij een ondeugende jongen was. Toen hij wegging kuste zij hem en zeide, dat zij zich nog nooit zoo ver heugd had gevoeld zij wist, dat liij de eenige man was die haar „lief nicht je" gelukkig kon maken. „Het lieve nichtje", zag haar aan staande slechts een oogenblik maar het was een gelukkig oogenblik. Hij moest terstond naar den ouden generaal Montgomery, die den vorigen avond oen lichte attaque gehad had en nie mand anders dan Dillwyn bij zich wil de hebben. Hij was de twee laatste da gen, die Dillwyn onmogelijk bij hem had kunnen doorbrengen, erg knorrig geweest. Maar binnen een uur kon Jack toch terug zijn en wilde zij dan in het bosch op hem wachten? Natuurlijk wilde zij dat. Toen Dillwyn vertrokken was liet mevrouw Greatorese Agatha bij zich roepen. Het meisje verwachtte niet an ders of zij zou terstond over Jack be ginnen, maar in 't eerst was er geen sprake van hem. Ze wijdde lang en breed uit over het enorme verschil van haar inkomen, nu het met de rente van tienduizend pond vermeerderd werd en dwaalde toen af naar Elfrida. Zij had zeer verstandig gehandeld, haars in ziens. „Dat vind ik ook," zeide Agatha. „Zij zou ongelukkig met Lord Ambert go- worden zijn." „Zeer zeker." „En was 't niet mooi van haar om titel, positie alles op te geven ter wille van haar liefde voor Blount." (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1