De Clan Drummond was een ijzeren schip van 2908 tons, in 1S82 te Glas gow gebouwd. Andrée Uit Stockholm wordt geseind, dat de Zweedsche gezant te St. Petersburg 16 Nov. 11. een brief van een machi nist. ontving, genaamd Johannes Detke, te Yilleskaia nabij Yilna. De schryver zegt, dat hij in het Ural-gebergte een ledige wjjjnfiesch heeft gevonden met twee stukken papier. Óp 't eene stond in't Fransch Andrée's ballon is over het Ural-ge bergte gedreven. Op het andere in 't RussischGeef dezen brief aan den consul of de politie. Van een der papieren was een hoekje afgescheurd. De keizerin van China. In de Figaro wijdt- de heerBarine een artikel aan de keizerin-weduwe van China, die thans weder dit groote ryk bcheerscht. Ruim 60 jaar gele den werd Tuen geboren als dochter van een Manchurysch edelman, die tot armoede vervallen, haar, volgens haar wensch, als 13-jarig meisje aan den gouverneur der provincie ver kocht. Zy wist de gunst van haren meester te winnen door haar groote vaardigheid in bet borduren en vroeg als belooning,dat zij mocht leeren lezon. De Gouverneur wist eenige jaren later geen beter geschenk voor den keizer dan deze ontwikkelde slavin, die weldra ook aan het hof zich tot gunste linge van den vorst wist te doen kie zen en toen zij hem een zoon geschon ken had, tot tweede gemalin werd verheven. Twee jaar later overleed de keizer en het was zijn weduwe Tuen, die in 1S61 na den oorlog met Engeland en Frankrijk, verbonden met haar zwager Kung, deregeeriDg in handen nam vóórhaar minderjarigen zoon. en sedert feitelijk beheerseheres de^ lands is gebleven. Na bet over lijden van haren zoon in 1875, waarin men beweerde dat zy de hand heeft gehad, bleef zy regentes over baren onmondigen neef, den tegenwoordigen keizer, dien zij onlangs weder op den achtergrond heeft geschoven. Deze vroegere slavin, die nu al by na 40 jaar zulk een ontzaglijk. wankelend rijk nog heeft weten bijeen te bondon, is zeker een hoogst merkwaardige vrouw. Vervolg Stadsnieuw» Kegelen. De groote Internationale Korps- wedstrijd, uitgeschreven door de kegel club „de Vliegende Hollander" alhier, behoort alweder tot het verledene. Gedur nde drie Zondagen is er met veel animo gekegeld in de flinke en ruime kegelzalen van het café van Gebr. i3rinkmann. Niet minder dan 71 clubs hebben aan dezen belangrijken wedstrijd deel genomen. Zondag was de laatste dag, waarop onderstaande clubs uitkwamen, die bet volgende aantal houten wierpen. Koekoek I. Arasterdam, 233; Vriend schap, Amsterdam, 245; Alle negen, Gouda, 221; De vaste band I, Am sterdam, 194; De vaste hand II, Am sterdam! ISO; Neptunus, Amsterdam, 239; Klein-Hamburg, Amsterdam, 194; Hard gaat ie, Dordrecht, 196; Oranje-kegelclub, Amsterdam. 291: A. T. G. V., Amsterdam, 202; Nooit gedacht, Amsterdam, 221: Onder ons, Rotterdam, 251; Onder ons, Rot terdam 251Onder ons, Apel doorn, 249; Recht naar 't doel, Rot terdam, 299; Recht naar 't doel, Lei den, 243; Harmonie, Alkmaar, 247; Onderlinge vriendschap, Amsterdam, 190; Zou er kans zyn, Amsterdam, 244; Ëwaldi, Amsterdam. 217;Entre nous. Amsterdam, 222; Harmonie I, Leiden, 230Harmonie II, Leiden, 210; Jonge krachten I, Amsterdam, 219: Bloeïnoord, Heemstede203Ger- mania, Amsterdam, 228; Z. B. G. P., Amsterdam, 203; Oud Delftshaven, Rotterdam. 1S4; Amsterdam, Am- ster lam. 237; Scheepvaart, Rotter dam, 229. Dj uitslag is dus als volgt le prijs, Groote verguld zilveren Me daille, benevens 5 verguld zilveren ■draagmedailles, „Recht naar het Doel" te Rotterdam met 299 houten. 2e prijs. Groote verguld zilveren Me-, daille met 5 zilveren draagmedailles, „Oranje Kegelclub" te Amsterdam met '291 houten. 3e prijs. Gouden Medaille „Hard gaat ie" alhier, met 273 houten. 4e prijs. Groote verguld zilveren Me daille, ,,'s Gravenhage" te 's Hage met 270 houten. 5e prijs. Verguld zilveren Medaille „M. O. M." alhier, met 267 houten. 6e prijs. Verguld zilveren Medaille „Door oefening grooter" Den Haag, met 266 houten. 7e prijs. Groote zilveren Medaille „de Kroon" alhier met 255 houten. 8ste prijs. Groote zilveren Medaille „Onder Ons" Den Haag, met 251 hou ten. 9e prijs. Zilveren Medaille „De Maas" Rotterdam met 250 houten. 10e prijs. Zilveren Medaille „Onder Ons" Apeldoorn met 249 houten. Een verguld zilveren eere-teeken voor Je club. die de meeste Vliegende Hol landers werpt, werd behaald door „Zou er kans zijn" te Amsterdam met 1 Vlie gende Hollander. Een verguld zilveren Medaille voor de club, die de meeste negens werpt door de „Oranje-kegelclub" te Amster dam met 9 negens. Een verguld zilveren medaille voor de club, die de meeste treffers werpt door „Recht naar het doel" Rotterdam met 47 treffers. Een verguld zilveren medaille voor de club, die het hoogste werpt, doch lid is van den A. N. K. B. door „Hard gaat ie" alhier. Een groote zilveren medaille voor de club. die de meeste koekoeks werpt, door „de Kroon" alhier met 3 koekoeks. Een zilveren medaille voor den wer per van het hoogst aantal houten dooi den heer W. Jacobi, alhier, met 75 hou ten. Een zilveren medaille voor den wer per van 't minste aantal houten zonder poedel door den heer M. Brandon, Am sterdam met 43 houten. Degenen, die door meer dan 60 hou ten te werpen, een zilveren medaille verwierven, zijnJ. Polak, IC. Vuijk, Tli. A. van Buuren, W. P. Walraven, allen Rotterdam. Hermsen, J. A. Bui sing. W P. v. Waard, W. van Huijstee, Buis, G Bon, A. Overink, N. Ernsteen, Greeve. G. A. Sacke, allen Amsterdam. D. Baarslag, Alkmaar, en Rippe te Lei den. A.s. Zondag 11 December zal de eere- wedstrijd der 10 prijswinnende clubs plaats hebben. Dien datum eindigt ook de personeele en vrije baan wedstrijd. Voetbal-match. Zondag was voor de liefhebbers "der football-sport een zeer interessante dag. De beide Haarlemsche FoofcbalL-clubs „H. F. O." en H. F. C. „Haarlem" hebben elkander op 't veld van laatst genoemde bekarnpt. Vele belangstellenden waren dan ook naar het terrein aan den Schote-rweg getogen, om getuige te zijn van den te verwachten spannenden strijd. En hier in werd til zij niet teleurgesteld. De match was spannend van het begin tot het eind. Met geestdrift werd door beide par tijen gespeeld. Reeds direct na den aanvang mocht liet „Haarlem" die den wind voor half time in zijn voordeel had, gelukken één goal te behalen, doch een oogenblik la ter scoorde evenwel „H. F. C.," zoodat de stand wederom gelijk was. Even voor half-time maakte de midden-voorhoede speler van Haarlem na een mooicn center van Jan v. d. Berg, een tweede goal. zoodat de stand bij half-time was Haar lem 2. „H. F. C." 1. Na half time kreeg „H. F. C." den wind in zijn voordeel en met inspan ning van alle krachten, (backs en half backs verlieten hun post en liepen me de het veld in), trekken zij op Haarlem's doel los. om te trachten gelijken stand te maken of te overwinnen. Vele en verwoed waren de aanvallen der wit-blauwen. doch alles te vergeefs, zij werden steeds door de rood-broeken afgeslagen. De verdediging van „Haarlem" was dan ook uitstekend. Het publiek was vol enthousiasme» en vuurde onophoude lijk de spelers aan. Nog éénmaal mocht het Jan van den Berg na een Rush door het geheele veld gelukken, ééu goal te trappen, zoodat bij time de stand was „Haarlem" 3 „II. F. C." 1 Het overwicht van „Haarlem" was in dezen wedstrijd niet zoo groot, dat een gemakkelijke overwinning spoedig v as tó voorzien. Bij ,.H. F. C." waren i.et de heeren v. Wa veren en Putman Cra mer en bij „Haarlem" de heeren Kre- mer, v. d. Berg en Stol. die door hun flink spel uitmuntten. „Haarlem" speel de nr. half-time beter dan daarvoor. Door de agenten-rechercheurs Jan sen en Misset is proces-verbaal op gemaakt tegen C. S., huisvrouw van J. K. v. D.. bierhuishoudster, wonende Rnysdaelstraat no. 12, ter zake het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe vereischte vergunniug. Zondagnamiddag omstreekt 31/2 ure is een felle brand uitgebroken in de keuken van perceel no. 2 aan de Kruisstraat heek Nieuwe Gracht, in huur bij den koopman P. M. Mok, wonende Kleine Houtstraat 12 rood. welke keuken diende tot berging van emballage, hooi, stroo en papier. Ver moedelijk is de brand ontslaan door onvoorzichtigheid by het rooken van een sigaar. De keuken is geheel uit gebrand, de schade door het water is vry belangrijk maar alles is ver zekerd. Door de politie met haar slangen wagen en spuit 10 is de brand gebluscht. De staf van de brandweer was aanwezig. Het terrein was door infanterie afgezet. Door den agent-rechercheur Ver kerk is aangehouden de 24-jarige H. S., timmermau, alhier woonachtig, verdacht van verduistering van gou den en zilveren horloges ten nadeele van den winkelier F. in dePaarlaar- steeg en van étuis met christoffcl zilveren lepels ten nadeele van den winkelier H. in de Barteljorisstraat. Alle voorwerpen waren reeds door hem verkocht. Reeds sedert eenigeu tyd was ont dekt dat aan de watermachine de Leeghwater te Haarlemmermeer ma chinekoper werd ontvreemd, zonder dat het was gelukt den dader te ont dekken. Dezer dagen heeft de agent- rechercheur Verkerk het gestolen koper te Leiden opgespoord en in beslag genomen en daarna den dader aangehouden genaamd J. S., oud 46 jaar, stoker aan genoemde machine. Dezer dagen werd door den winke lier D-, wonende Smedestraat, ontdekt dat twee vulkachels waren ontvreemd nit zyn pakhnis, gelegen in de Nieuwe Kruisstraat. Als verdacht biervan zyn door de politie alhier aangehouden niet minder dan 6 personen, genaamd J. W., 22 jaar, G. R. K., 21 jaar, G. W. V., 22 jaar, C. A. H., 23 jaar, J. J., 20 'jaar en N. C. H., 23 jaar oud, allen alhier woonachtig. De kachels die zy verkocht hadden, zyn opgespoord en in beslag genomen. St. Nicolaas drukte. "Wegens de vele pakketten zyn voor de posteryen ook goederenwagens beschikbaar gesteld; trein 4 was heden morgen al byzonder samengesteld, u.l. 5 personen waggons, 7 voor pak ketten en goederen en 2 voor de pos teryen. J.l. Zaterdagavond had per lokaal - trein van hier nog eene verzending plaats naar Amsterdam, waarbij de conducteur der posteryen in een wag gon derde klasse had plaats genomen. Het hulpkantoor aan het station alhier is voor deze dagen in gébruik genomen. Ned. Opera. Het was Zaterdag voor 't eerst in het nieuwe seizoen dat ik de Neder- iandsehe Öpera hoorde die in onzen Schouwburg met Wagner's L o li e n- grin voor het voetlicht trad. Aan belangstelling ODtbrak het ditmaal niet, want dé zaal was van onder tot boven flink bezet. In zooverre mag dus alvast een groot succes worden geconstateerd. Ook uit zuiver artistiek oogpunt be schouwd schonk de opvoering geen geringe voldoening; de lange avoud was ryk aan goede en schoone oogen- blikken. Op do eerste plaats danken wij die aan de medewerking van mevr. Ma- dier de Montjau. De El sa-figuur was in letterlijken en en figuurlijken zin het lichtpunt, dat aller oog tot zich trok en door zyn glans en gloed vaak geheel de wereld achter het voetlicht van warm leven deed tin telen. Toch is mevr. Madier geen zange res van bizondere beteekenisik vind zeifs haar geluid mat en betrekkelijk klankloos, vooral in het middeuregis- ter maar wat zy wel iseen ar tiste van hoogen aanleg, van krachtig willen en ernstige zelf-critiek. Zij geeft altyd het beste wat zij te geven heeft en moge ook haar natuurlijk fijn gevoel haar als van zelf ingeven wat aDderen zich door volhardende studio moeten eigen maken zij laat het blijkbaar niet alleen op haar natuur lijke gaven aankomen; dit sprak Za terdagavond weer uit. de geringste en schijnbaar meest toevallige harer be wegingen. Elk handgebaar, iedere hoofdwending maakte het voor den op- merkzamen, eeuigszins ingewijden toe schouwer duidelyk, met hoe liefderijke toewijding deze kunstenares zich iu Wagner's partituur moet hebben ver diept. Was deze Elsa-uitbeelding van mevr. Madier voor zich alleen dus reeds een gang naar den Schouwburg waard, enkele' der overige vertolkers, waaronder op de eerste plaats de heer J. Urlus, werkten ten gunstigste mee om de voldoening der aanwezigen des te volkomeucr te doen zyn. De heor Urlus geeft bij ieder nieuw optreden een hoogeren dunkvan zyn verdiensten als zanger en tooueelspeler. Zyn Lo hengrin van thans staat, dunkt ray, vooral in zuiver muzikaal opzicht, heel wat fcooger dan dien van vroeger, doch ook zyn actie scheen my gewonnen te hebben in natuur en waarheid. Mej. Irma Loziu als Orlrui vond ik daarentegen dezen keer vooral als actrice voortreffelijk. Haar zingen leed herhaaldelijk door een oor-tergend detoneeren, en hierin moei toch zeker het demonische van haar rol niet worden gezocht? Van de overige medewerkenden noem ik nog de heeren E. Florissen, wiens Télramund aan hooggestelde eischen beantwoordde, en A. v. d. Hoeck, die zich als Heraut voorbeel dig van zyn taak kweet.; beter b.v. dan zijn vier luidruchtige assisten ten die op hunne vervaarlijke instru menten een schrikbarend, met alle verhouding tot ruimte en ensemble spottend geschetter voortbrachten, en bepaald menigeen de verzuchting heb ben d09n slaken„Het zjju niet alle muzikanten die op lange trompetten blazen." Een gelukkige verbetering viel op te merken in~de samenstelling van het koor. De ontwikkelde klank was, by zeer voldoende volume, vry vau alle ruwheid en hadden niet somtyds de (overigens zeer welluidende) teno ren door hun trop de zèle de door den componist gestelde hoogtegrens over schreden, ik zou voor het koor niets dan lof hebben. Ook nu mag ik al thans het bizonder gelukkige bruids- koor (in de derde acte) niet on vermeld laten, Minder bekoorde my het orkest. De stemming liet te wenschen over en niets brengt meer dan dit de stemming van den toehoorder in go- vaar. Ook de klank miste te veel den glans die hier zoo onmisbaar is. Om niet onbillyk te zijn moet ik hierby voegen dat de zaal vooral zoo ge vuld als bij deze gelegenheid niet meewerkt tot een bevredigend resul taat in dit opzicht. De leiding was bij den heer C. v. d. Linden, wiens vaste en gerouti neerde hand menig dreigend gevaar nit gemis aan voldoende voeling tusschen zangers en orkest ontstaande gelukkig wist af te weren, goed verzorgd. PLILIP LOOTS. Stukken voor den Gemeente raad. Door B. en W. wordt den gemeen teraad alhier voorgesteld met ingang van 1 Januari 1899 te bevorderen tot onderwijzer of onderwijzeres 1ste klasse J. H. G. Nachtweh, werkzaam aan de kostelooze school letter B. Mej. M. A. Duinker en H. Natte, beiden werkzaam aan de Vierde Tus- schenscbool. J. J. Sturm, werkzaam aan de Eerste Burgerschool. H. Kingma, werkzaam aan de op leidingsschool voor meisjes, allen op eene jaarwedde van f S00, als mede met verhoogingen, vroeger vast gesteld bij raadsbesluit. Door deze bevorderingen zal het gezamenlijk aantal onderwijzers en onderwijzeressen 1ste klasse bet vast gestelde maximum hebben bereikt. Wavm voedsel. De Comm. voor do uitreiking van warm voedsel aan behoeftige kinderen doet weder per circulaire een beroep op den financieelen steun der burgerij, welk beroep in het. belang der kleinen wy hopen, dat bij velen succes zal hebben. In de circulaire wordt medegedeeld, flat wegens vertrek van mevr. wed. S. de Clerq, naar Bloe-mendaal, de hoofdl eiding der spijsuitdeeling is aanvaard door mevr. H. Schier, die haar reeds jaren ter zijde stond, ter wijl deze bij ontstentenis zal worden vervangen door mej. C. Schleper. De Commissie voor de tramplarmen stelt voor een adres van A. Hulscher, tot aankoop van grond in de Dijk- straat aan te louden totdat de nadere voorwaarden voor de tramlijnen der heeren Anderheggen en Neumeyer zullen zjju vastgesteld. Vrijdagmorgen is Dr. Kouwer van hier naar Utrecht vertrokken. Zondagavond gaf het strykorchest van Haarlems Muziekkorps onder leiding van den heer C. P. Vv". Kriens in het Brongebouw eene in allen deele goed geslaagde uitvoering, Een acht tal zeer fraaie nummers werd ten gehoore gebracht. By do te Amsterdam gehouden kegelwedstryd, uitgeschreven door de kegelvereeniging „Sport staalt Spie ren", aldaar, tor gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, hebben de volgende llaarlemscho clubs prijzen behaald „De Kroon" 1ste prijs, gouden me daille en 5 verguld zilveren eere- teekens, mei 159 houten in de c0 worpen. „Hard gaat ie" 2de prijs, groot ver guld zilveren medaille met 146 houten. By de koffiehuishouders hier ter stede, welke tot dusverre het recht hadden hunne koffiehuizen tot mid dernacht inplaats van 11 our geopend te houden, is bericht ontvangen, dat zy vóór 15 December bij den burge meester, als hoofd der politie, een ver zoek tot verlenging van dat recht moeten indieneD, zal dit niet na 31 December a.s. iugetrokken worden. Hedenmorgen voor het Proveniers huis kautelde de zandwagen van de Haarl. Tram. De koetsier kwam met den schrik vry. De dienst ondervond geen vertraging. De lokalen bijgebouwd aan de oplei dingsschool in de Prins Hendrikstraat by de Wilhel min ast raat. zyn, naar wij vernemen, zoogoed als gereed en kunnen wanneer ze gemeubeld zuilen zijn, in gebruik worden genomen. Naar wij vernemen heeft het gemeen tebestuur den schoorsteen afgekeurd van. de broodfabriek des heeren Cohen in de Spaamwoudoi'straat. omdat een der omwonenden zich had beklalagd over oven-last van roet. De heer Cohen laat nu een. adres cir- culeeren in de Spaarnwoudea-straat, waarin verklaard wordt dat onderteeke naren geen hinder van den schoorsteen hebben. Naar het schijnt is er voorgeschreven den schoorsteen drie meten- te verhoogen. Naar wij vernemen heeft de heer A. Beernink. wegens andere werkzaam ho- dc-n. besloten het secretariaat van de Vclreeniging 'tegen liet mishandelen van Dieren neer to leggen. Behoudens tegenbevel van den pro cureur-generaal wordt Dirk Oosthuizen, de moordenaar van Annechien Muntje- werff. Vrijdag a.s. overgebracht naar het krankzinnigengesticht te Mcdcm- blilc. Heden is een aanvang gemaakt met het leggen van de baan voor de electrisclie tram Haarlem-Zandvoort. Uit de nabijliggende duinen zal eerst, worden aangevoerd liet benoodigde zand voor de opritten over de Spoorbaan. Bloemendaal. Naar de^ H. C. verneemt, heeft, mevrouw Van der Vliet, van Duin- lust te Bloemendaal, aan den tuin architect Leonard A. Springer opge dragen plannen te ontwerpen voor een nieuw villapark iu deze gemeente. Het daarvoor aangewezen terrein is gelegen tusschen den weg langs de spoorbaan, naar de gebouwen der Haarlemsche Duinwaterleiding, de schietbanen en den Bloemendaalschen weg en is ten noorden begrensd door Bloemenheuvel. De ingang zal komen aan den hoek van den weg naar het spoorwegstation te Overveen en den Bloemendaalschen weg en verder zullen toegang ver- leenen de (vier) verschillende wegen en paden, die thans van den Bloemen daalschen weg naar dejdninen loopen en te dien einde verbreed zullen worden. Sloten. Werd in dit blad reeds meermalen melding gemaakt van brutale dief stallen, waarvoor wel iemand in arrest werd genomen, doc'n by gebrek aan bewijs moest worden vrijgelaten den laatsten tyd wordt het er niet beter opin ons nummer van 25 November deelden wjj enkeie feiten daarop be- tr kking hebbende, medethans en wel in den nacht van Vry dag op Zaterdag heeft men weder, ondanks den nachtdienst der veldwachters, zich toegang verschaft tot den koestal en vervolgens tot de wagenloods vau den landbouwer Schneider alhier en daaruit voor een f40 a f50 ont vreemd. Terecht vraagt men zich in deze streken af, moet zoo'n toestand maar blijven voortduren IJpolders. By den landbouwer Blom alhier heeft men in den nacht van Zaterdag op Zondag getracht in te breken terwjjl de politie werd gewaarschuwd, waren de daders, die zich al naar omstandigheden van ry- of vaartuig bedienen, verdwenen. HaaiTemmenneer. Ondertrouwd: A. de Ridder eu H. Varkevisser. GetrouwdC. v. Wyk eu C. J. v. d. Vlagt. J. Kramer en M. D'haene. Bevallen W. Vervoet—Mosterd z. D. Brandsma—Bouwens d. N. Blit- terswyk—Kool z. G. Horsman—Boes veld d. M. W. v. d. Ham—Vreeswijk z. M. Gebuys—Grevenstuk z. C. A. Struik—v. Borneren d. M. Markus— Wolfstang d. M. de Jong—Met z. C. Verwer—v. d. Vaart d. M. Wilder- om—Verweij z. C. S. Griekspoor—de Blaey d. T. deRooy—Roodzand d. en z. T. de Ruiter—llrouwer z. M. C. Slingerv. Wyk z. Overleden: N. Borreman 77 j. J. v. Dyk 67 j. T. Dijksman 2 rnd. A. ter Wal 74 j. P. v. GroningeD 64 j. W. Jansen 4 md. P. Molenaar 36 j. EERVOLS NIEUWSTflJBISSGEfö. Ontzettende brand te Amsterdam. Hedenmorgen om kwartier over zes sen werd de brandweer gealarmeerd voor een lievigen brand ontstaan in perceel 424 aan de Heerengracht bij de Leidsclie straat. Hoe hij ontstaan is, zal waarschijnlijk nooit met zekerheid bekend werden, aangezien, helaas 1 de drie bewoners van het perceel de slacht offers vau dezen brand zijn geworden. In het benedenhuis bevond zich de kapperswinkel van don heer Willem C. Solle. terwijl het overige gedeelte van liet huis door hein en zijn vrouw werd bewoond met den heer C. J. A. Reaal, die op de eerste verdieping zijn kamer had. De brand is waarschijnlijk ontstaan op de tweede verdieping in de slaapka mer van liet echtpaar Selle, anderen meeneii dat hij in clen winkel ontstond nog anderen spreken van een gasont ploffing in het sousterrein, omdat ook de vloer van den winkel doorgebrand is, een nader onderzoek zal dit moeten aan- tooncn. Dit staat vast dat de brand dadelijk een grooton omvang nam en het vuur zich langs de eenige trap, die- het ingebouwde huis had, dadelijk naai de bovenverdiepingen verspreidde. De bewoners, door rook en vlammen uit hun slaap gewekt, konden niet meer dé tra.p af. De lieer Selle sprong uit liet raam dei- tweede verdieping op straat, doch kwam op zijn hoofd op de steenen terecht. Stervende werd liij op genomen, en toen hij in het Gasthuis was gebracht, moest daar reeds de dood geconstateerd worden. Inmiddels werd der ter plaatse gekomen brandweer ge meld, dat er nog meer mcnschen in liet huig waren, maar zoo fel sloegen de vlammen uit, dat het onmogelijk was het huis binnen te treden. Toen het blusschingswerk zóó ver gevorderd was, dat zulks mogelijk was. vond men op de derde verdieping de vreeseiijk ver brande lijken van do echtgenoote des heeren Selle en van den liec-r Reael. Zij hvbbcn willen trachten den zolder te bereiken om te pogen langs de dak goot te ontsnappen, doch dat is hun met meer mogen gelukken. Waarschijn lijk zijn zij door den dikken rook be wusteloos geworden en toon verbrand. Geruimen tijd werd door de brand weer ook gezocht naar den kappersbe diende, zekeren H. A. Verhoeven, een Haarlemmer, woonachtig Nassaulaan 62. Doch deze bevond zich gelukkig niet in liet brandende perceel. Juist gis teren had hij zijn ouders alhier bezocht en was heden morgen met den tweeden trein, van Haarlem wederom naar Am sterdam vertrokkenTerwijl de brand weer bezig was naar hem te zoeken, stond hij kalm bij één der klanten aan huis te scheren. De zoo ongelukkig omgekomen Selle is een neef van den lieer Selle, coiffeiu* hier ter stede. BURGERLIJKE STAND. Bevallen2 Dec. E. van Vliet— Room z. 3. A. Ry broek—Vos d. C. Vergers— Broekmeyer d. J. Bouman Hootsen d. 4, A. M. K. v. Deenen— Timmers z. M. Vuyk—Schenk z. Overledeo 2 Dec. N. Óudshoorn Blonk 67 j. Barrevoetestraat. 3. J. Hoogerbeets 4 m. z. Amsterdamstr. F. A. Scheelings 11 m. z. Groot Heiligland. 4. H. Nellissen 40 j. Frans Halsstraat. LAATSTE BERICHTEN. Examens in de vrjje- en ordeoefe ningen der gymnastiek. 5 December 1S9S. 6 candidaten. Geslaagd de beeren: K. Py'per, C. Rab, Haarlem. C. Peetoom. Alkmaar. TELEGRAM ft! EN, De zaak-Picquart. FARIJS, 5 Dec. ReuterKolonel Picquart beeft tot het Hof van Cassatie een verzoekschrift gericht, tot rege ling vau het rechtsgebied, met een beroep der artikelen van bet wetboek voor strafvordering, waarin aaD het Hof bet recht wordt toegekend de jurisdictie aan te wyzeii, wanneer voor de burgerlijke en de militaire rechtbank dezelfde zaak of met elkan der verknochte zaken aanbangig zyn gemaakt, en tevens uitspraak te doen over de handelingen enz. van den rechter, aan wien do zaak wordt ont trokken. 359c STAATSLOTERIJ 5 Dec. 1S9S. 2e klasse le lyst. No. 6455, 6892 f1500. No. 17392 f1000. No. 8367 f400. No. 15701 f200. No. 221, 2325, 19155 f100. Pryzen van f30. 70 3661 6323 9263120751479217626 102 3677 6332 9267 1207614S4217719 167 3682 6350 9300121231484617733 210 3699 6403 9310 1213914967 17735 284 3755 641*2 9316122/4 1497617802 495 3811 474 94531*2264 1499717374 509 5866 6-507 9495122701566517S82 513 38S0 6533 9499 12298 l-50fc'6 17905 529 3888 6639 9529 12301 1510617914 5673891 6655 964012361 1614417932 576 3914 6696 974412375152791S079 7C5 ;.9i9 6717 97 61*24461528618119 8 6 3988 6751 977012157 152991S13-5 814 399S 6821. 97751252815326 1S164 874 4001 6878 ?S '0 12537 1537218398 977 4093 6888 9854 125491-5375 18425 994 4106 6899 9859 1256015380 18510 1030 4200 6932 9S6612606 1550918605 1085 4203 6969 9920126761552918629 1111 4242 6995 99S9 12767 1-5607 18648 1123 4*245 712810015 12799 15708 18658 1149 4356 714410043 128511581018709 119343867152 10093 12896158341 >748 12 4 4133 72101010912897 158461S750 :*277 4508 721-5 1016113031 15847 1S759 1366 453172321019313'>501586118783 14-51463b 7.8210194 130581588018846 1-166 4 .79 73 610197 131091689418885 1535 1698 733410223 13124 1592118S96 1679 -1726 7345 10224 1 1381696-5 19J10 1702 1753 73861028013161 15907 19059 739 4781 7451 1031613223 16X1819063 17784782 7491 1035213147 160-52 19103 181847957607 103-58 13461 1608919153 1835 488 i 762*2 10372135"0 1609019/39 19194893 766210397 13516 16142 19412 1963 5U376S4 10408 13-563 1623219479 1958 5118 7702104101357816261 19557 2034 51*267788 l"4-r6 13667 16272 19-564 20685141 7833 10588 13690 1637919615 2090 5144 78871-638 13759 16412 19631 210351707951 10651 13789 16444 19656 213551738012 10688 13857 16149 19679 2171524*2807710766 138591645819690 2284 5267 800410814139011657419700 22595271811010815 1390316623 19705 22735407SU110313 13989 16635197*20 21215415812210835140301670519724 *2439 5420814510837 1412016717 19810 25835437817510923 141211672S 19843 2690 5535 820510974141421678619846 2704 5544 8*220 HO 19 1414-4 16898 19352 2744 5563 824211092 14*228 16998 20007 2794 o5"l 826611271 142621709020075 2840 5575 8375112751426517097 20168 29125588841011316 1430217120 20196 29585690842011317 1432317249 20197 2959 5777 8504114801-1337 17310 2 :237 302857948575 H55214351 17311 20320 - 043 5813 858311 C< 9 1435617327 20367 3181 5822876711655 14420 1733220369 3237 5869 88*2911693 14501 17351 *2037*2 32815906 8S47 11723 14507 17384 20505 ■3'8 5915 S867 17 29 1458517483 20523 33885921 899611783 :4620l754ó20568 3392 6202 9>l8 U787 14624 17562 *20644 430 6-203 90401179S 1466917574 20689 3464 62309053 11889 14695 17608 20746 34816 05919911961 1471917617 20867 3627 6321 924411999 14747 17622 *20870 20884 20S38 MARKTNIEUWS. Haarlem, 5 Dec. 1898, Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe fO,— a f 0,Witte tarwe f6.50 k f 0.—. Rogge f5.25 k f 5.— Haver f 3,50 a f3,37s. Gerst f0.a fO,— Paardenboonen fO. k f 0.—. Bruine boonen ft).k f 0. Capucyners f 0.— a f 0,—. Karwn- zaad f 0,— a f 0,—. Bruin mosterd zaad fO.—_a f—Groene erwten f 7.65 a f 7.50. Duivenboonen f 0.— a fü.-. Aangev. Verk. Prijs. Boter 105 KG. 85 KG. f 1.30 fl,40 Biggen 127 st. 127 st. f 5.— f 8,— Schram. 47 st. 38 st. f 8,— f 11,— Aard. 126 HL. 11S HL. f 1.90 f *2,50 App. 96 HL. 54 HL. f 8f32,— Peren 47 HL. 23 HL. f7,- f12,— Amsterdam. 5 Dec. De pryzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f*2.70 k 2.80, Franeker f 2.50 a 2.80, Hilleg. Zand f 0.—, a 0.—Zeeuwsehe Jammen f3.10, k 3.30, blauwe f 0.—, a 0.—, Ryns- burgers fO.—a 0.—, Muizen fO.— a 0.—, Katwy ker Zand f 0.—, a 0.—, Klei f 0.—, a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, And ijker Muisjes f 3.—, a 0.— Blauwe f 3.—, 4 0.20. West- landsche Klei manden fO.—a 0,— losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes, f 1.70, a 1.90, Zaaiers f 1.70 a 1.90, Zand Muizen 0.—, a 0.—, ronde f O. a 0.—, per H.L.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3