ende zijden bezwaren hiertegen zijn in gebracht, doch dit blijkt niet te hebben ebaat. en het is zéér te betreuren, dat esrgelijke inrichtingen in het centrum r stad nog worden getolereerd. Daarbij is het mij een raadsel hoe le eigenaar van het perceel, een slager lier tea- stede, bekend als hij is met het ünderlijke voor de omgeving, er toe is kunnen overgaan om dat perceel poor dit doel af te staan, waar deze heer iet niet om finantiëele redenen behoeft doen. Ook meen ik wel te kunnen aann fa llen. dat de eigenaar onder de bewoners ran Nassaustraat, Nassaulaan, Nassau- ilein en Nieuwegracht verschillende lientèle telt, en ik twijfel er dan ook liet aan of hij stelt zijne clientèle zoo lanig op prijs dat hij alsnog zal weten le voorkomen, dat die onaangename reur verspreidende inrichting zal wor- k-n tot stand gebracht. U dankzeggende voor de verleende ilaatsraimte, Hoogachtend M. d. R., Uw Dw. dr. Z. Haarlem, 6 Dec. 1S98. Nieuwe spoorwagens. De vergemakkelijking van het ver teer op de sporen bepaalt zich liet enkel tot de hoogere klassen, maar wordt ook meer en meer inge- roerd in de derde klasse-wagens. De irma .7. J. Beynes levert deze week ,cüt rijtuigen af, die voorzien zijn closets en bestemd voor de Staa.s- ipoor. Het zijn wagens, bestaande uit acht compartimenten, in het midden loor een wand in tweeën gedeeld. Sier zyn de closets aangebracht, een roor elke vier afdeelingen, ingericht met waterdoorspoeling naar moderne iischen. Naast dit bieden deze rytuigen oog andere gemakken, glasramen in rüp gevat, waardoor ze niet kunnen am mei endubbele stoomverwarming inder den vloer en onder de banken, relke verwarming de reizigers door >en handle zelf kunnen regelenste- fige netten, bestaande nit zvaar ge- rlochten koord en zware yzeren stan- ;en, zoodat de zwaarste handkoffer Ir veilig op kan staan. Van deze rytuigen, welker zywan- len geheel van teakhout zyn, heeft le Staatsspoor er reeds vyf ontvangen; icht gaan er in den loop van deze reek "weg langs de nieuwe spoorlijn lie de rytuigfabriek direct met de der Holl. Spoor verbindt en raarvan de firma Beynes de tot tand koming dankt aan de zeer 'roote welwillendheid der Holl. Spoor. Wanneer ze alle acht achter ei lander op de lyn staan, zal een pbo- ographie daarvan genomen worden, langezien met deze verzending de lieuwe lyn wordt ingewijd. De firma ley nes denkt dit Donderdagmorgen e kunnen doen. Van dezelfde wagens moeten er lovendien nog twaalf worden afgele rerd voor de Hollandsche Spoor heeft le rytuigfabriek vijftien van hetzelfde ype in bestelling en daarbij nog tien fewone rytuigen derde klasse en tien cmengde eerste en tweede klasse. Voor aflevering gereed staan in de [roote werkplaatsen nog een aantal jjtuigen voor Indië (z.g. koeliowagens) le rijtuigen voor de electrischo cein- nurbaan in Haarlem komen, om het oo te noemen, ook al uit den dop. By deze laatsten is flink gezorgd voor entilatie. ten eerste om af te koelen e heete lucht, die door den w er- tand ontstaat onder de banken en en tweede boven in de rytuigen. Des rioters dient dezelfde lieete lucht oder de banken tot verwarming. Deze aardige rijtuigjes onderschei en zich bovendien door mime bal lons, gedekt met groote kappen. Zoo is er in het, ry tuig wereldje, dat fabriek van Beynes heet, altijd its nieuws te kijken. Hier ter stede dooi met groote hard- ekkigheid het bericht de ronde, dat e heer Dr. van Deventer, directeur an het Provinciaal Kraukzinnigen- esticht Meerenberg, zyn ontslag als oodanig heeft gevraagd. Door den brig. tit. der ryksveld- iaeht Blikslager, is uit Beverwyk aar hier gebracht en voor den recti- er-commissaris geleid J. Walsen, ver acht van verduistering. De man was wervende en is na zyn verhoor in et huis van bewaring opgesloten. Clercq van "Weel; Curator mr. R. Vorstman, advocaat en procureur te Haarlem. 3. Cornelis van Gerve, kruidenier te Krommenie. Rechter Commissaris mr. J. de Clercq van Weel; Curator mr. A. Moods, advocaat en procureur te Haarlem. 4. J. A. Wennekes Jr., metselaar en aannemer te Haarlem (faill. verkl. 27 September 1898). 5. Cornelis Griffioen, winkelier in kruidenierswaren te Haarlemmermeer ('faill. verkl. 15 Nov. 1898). De heer D. M. van der Veen, be noemd tot plaatsvervangend Kanton rechter te Zaandam, heeft ter terecht zitting der Arr. Rechtbank alhier dd. 0 December 1898 den vereischteo eed als zoodanig afgelegd. Door de firma F. J. ten Kate Co.. sigarenfabrikanten alhier, is in deu handel gebracht een 3 cents si gaar ouder den naam „Hollandia-bron", een alleszins goede reclame voor het Hollandia-water van do Maats, tot Expl. v. Staalwaterbronnen alhier. De sigaar, die naml. geurig is, wordt verpakt in fraai gelithografeerde blik ken kistjes, in een aantal van 5000 stuks door bedoelde Maatsch. voor dit doel beschikbaar gesteld. Deze blikken kistjes, een fraai stuk werk uit de raetaalwarenfabriek der firma Wed. Bekkers Zoon te Dordrecht, bevatten o.a. eene afbeelding in ver- schiileude kleuren van het Brouge- bonw, de Drinkhal en bet Badhuis. Op de sigarenzakjes uit het maga zijn „Sumatra" aan den Kruisweg, waar het genoemde merk verkrijgbaar is, is het volgende vers afgedrukt HOLLANDIA-BRON. Heerlijk mineraalgevloeid uit Hol landsbron O, 't spijt me;, dat ik U reeds lang niet eerder kon. Lang heb ik mij gelaafd aan vreemde aardsche dranken. Liefst doe ik dat niet meer, ik vil daar voor bedanken. Aan U. HoUandia, bron, zij thans mijn lof gewijd. Negeer en kan ik niet uw goedo kwaliteit. Den ongestelden mensch hebt gij reeds vaak bewezen In Holland is de bron, die kwalen kan genezen. Als niet ontdaan van staal, is 't goed voor zwakke menschen, Bereid, en zonder staal, als tafeldrank te wenschen. Respect dus Hollandsch volk, voor 't geen uw bodem biedt. Ontzeg aan Hollamdsbron toch uwe gunsten niet. Neem proef o dorstig mensch, geloof mij, het is goed'; Ik zeg U dat het reeds, Aan duizenden voldoet. Een liefhebber van Hollandia water. Heden werd het Stedelijk Museum van schiideryen en oudheden op het Raadhuis bezocht door den heer J. N. Papinin, Minster van Rouraanië te s'-Lravenbage eu den heer C. G. Röm- melhailer, consul-generaal van Rou manie te Rotterdam, in gezelschap van hunne echtgenooten en deu heer J. R. Wiiste te Velsen. Zandvoort. Door het dagelyksch Bestuur vau Arasterdam is Maandag o.a. aanbe steed het maken van een machine- gebonwtje. leveren en leggen van gegoten yzeren buizen en diverse andere werken ten dienste der ge meentelijke waterleiding onder Heem stede en Bloemendaal. Ingekomeu 16 biljetten. Laagste inschrijver de heer H. L. van Zijl, alhier, f 30.994. Het personeel van het Lestelgoe- «nkantoor der Holl. Spoor heeft het Det St. Nicolaas zeer druk gehad. 2 tot 5 December zijn er niet linder dan 2-500 pakken en pakjes an Haarlem uit verzouden en 2000 ntvaugen, die in de stad zijn besteld. Uit deze cijfers blijkt, dat de Haar- immers meer hebben gegeven, dan ekregtn en uit het feit, dat er inde »ods op een paar nagekomen akjes na geen collis meer liggen, Ifikt tevens, dat bet personeel van et bestelgoederenkantoor flink ge- erkt heeft om alles op tijd weg te irygen. Bij vonnissen van de Arrondisse- lents Rechtbank te Haarlem dd. 6 •ec. 1898 zyn in staat van faillisse- lent verklaard; 1. Dirk Slieker, schipper, gedomi- ilieerd te Zaandam, thans met zyn :hip liggende te Amsterdam. Rechter Commissaris mr. J. de lercq van Weel, Curator mr. H. C. chmidt, advocaat en procureur te aandam. 2. Theodoras Yan Lierop, bloem- Iweeker te Hillegom. Rechter Commissaris mr. J. de Haarlemmermeer. In de Ringvaart van Haarlemmer meer o.z. is verdronken schipper D. v. Gylswiik. Alle aangewende pogin gen om te redden bleven vruchteloos. Tot op heden in zyn lijk nog niet ge vonden. Woensdagavond om half acht zal eene raadsvergadering gehouden wor den voor de rioleering. Gedurende den winter is in het schoolgaan alhier eene wijziging gebracht, vooral met het oog op de kinderen, die aau den straatweg en in de duinen wonen. De school zal n.l. 's middags gehouden worden van half twee tot half vier. GEMEENTERAAD. Zitting van heden Dinsdag 6 Dec, '98, des namiddags te één uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij deu aanvang der vergadering de heeren Macaré, van der Steur, Sabelis, van den Berg, Klein van Weel, Koopmans, Bijvoet, Hngenholtz. Punt 1. Mededeclingen en ingekomen stukken. a. door Burgemeester en Wethouders zijn benoemd tot "Voorzitter lo. Van de commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën den wethouder M, O. De Kanter. 2o. van de Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken den wethouder Johs. de Breuk. 3o. Van de Commissie van bijstand in het beheer der gemeente-verlichtings- middelen den wethouder Johs. de Breuk. 4o. Van de Commissie van bijstand in het beheer van den Hout en de plant soenen den Burgemeester. 5o. Van de Commissie va.n bijstand in zake het verleenen van pensioen en onderstand den wethouder Mr. A. C. Waller. b. Gesteld in handen van Burgemees ter en Wethouders om advies lo. Een .adres van J. Zipp, alhier, houdende verzoek tot het bebouwen van voor tuin bestemden grond 2o. Een adres van de erfgenamen van W. Kok, houdende verzoek om ontslar gen te worden van de verdere pacht van vischwater. c. Is ingekomen Een adres van F. Anderheggen Jr. en L. J. Neumedjer Jr., houdend ver zoek tot verlenging van den termijn, voor het begin van de uitvoering der werken, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 December 1897, no. S. (Voorstellen in handen te stellen van de commissie voor de tramplanne-n.) Een schrijven van de commissie van toezicht op het Stedelijk Museum, hou dende aanbeveling voor de benoeming ran een lid dier commissie voor eene op 1 Januari e. k. ontstaande vacature. Een vijftal processen-verbaal van den keurmeester van het slachtvee enz., hou dende afkeuring van vleesch als onge schikt voor de consumptie. Een schrijven van jhr. mr. Rethaan Macaré, houdende bericht, dat hij zijne benoeming tot lid van de commissie tot het herzien en ontwerpen van verorde ningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, aanvaardt. Een schrijven van den heer A v. d. Steur Jr., berichtende dat hij zijne be noeming tot lid van de commissie van bijstand bell, openb. W. aanvaardt. Een adres van de heeren Druyven- steyn c.s., bewoners van het Spaarne. houdende verzoek niet te besluiten tot het vellen van de boomen langs het Spaarne. Dat door Burgemeester en Wethou ders, op een daartoe strekkend verzoek aan de Eerste Nederlandsche Electri- sche Trani maat schappij in afwachting van het te nemen Raadsbesluit, voorloo- pig tot wederopzeggens in gebruik heeft afgestaan een gedeelte grond aan de Parklaan. Punt 2. Voorstel van B. en W. tol bevor dering van onderwijzend personeel tot den van eerste klasse en wel mej. M A. Diiioker en de heeren H Natte. .1. H. G. Nacht well. J. J. Sturm en H Kingma. Wordt voedgei.enrd ei allen bevir evd. Punt 3. Voorstel lot aankoop van grond aan de Papentoi enva-t van L. C de Koter. De Voort, deelt mede, dat B. en W. overnemen het amendement-van Stvrum (zie vorige verg.) betreffende afsluiting van dezen grond met een hek, voor rekening van den heer de Koter. Wordt goedgekeurd. Punt 4. Adres van A. Huisdier tot aan koop van een tukje grond aan de Dijkstraat Wordt besloten aan te houden totdat de nadere voorwaarden zijn vastgesteld voor de concession van tramlijnen aan de hoeren Anderheggen en Neumerer. Punt b Voorstel van de Comm. van den Hout en de Plantsoenen tot het vellen van de boomen aan de westzijde van het Si a srne, tircchen de Kaasmarkt en Kampervest. Uierbij i< ingekomen een adres van de heeren C. Druijvestein c. s om niet over aan tot het veilt-n van die boomen. omdat dit bet Spaarne ontsiert. Adressanten vragen, dan liever deu aanleg der electri- sche tinm te wijzigen De heer Krol meent, dat dit voor stel beter had thuis gehoord bij den algemeentn staat van te vellen boomen. Spr. verzocht daarom, op dien staat te mogen terugkomen. De Y o o r z. is er niet tegen, maar hoopt, da.t de heer Krol niet zal willen terugkomen op een eens genomen be sluit. De heer Krol zal geen voorstel daar toe doen. (De heeren Klein en Sabelis komen ter vergadering.) De Voorz. wijst op art. 16 van het reglement van orde, betreffende het te rugkomen op besluiten van den Raad en kan het verzoek daarom niet toe staan De heer Krol meent recht te heb ben, omdat in de vorige vergadering niet alle stukken ter tafel waren ge bracht. De V oo r z. antwoordt, dat het adres te laat was ingekomen, om het aan de leden gedrukt rond te zenden. De heer Krol verklaart een ont- werp-raaclsbesluit tc zullen indienen. De heer L o d e w ij k s stelt voor, de zaak aan te houden tot de volgende vergadering. DeVoorz. weet niet, of dit kan we gens de werkzaamheden aan de tram. Er bestaat geen verband tussehen dit punt en de boomen van de Dreef. De heer Sn eitjes vraagt of de zaak dan kan worden uitgesteld met het oog op het verzoekschrift der heeren Druyvestein c.s. De Voorz. zegt, dat de Comm. het voorstel doet met een bloedend hart. Wil men daar dubbel spoor hebben dan is behoud van ele boomen onmogelijk. De heer Van L en nep zegt, dat de Comm. de boomen graag zou houden als de tram kon worden veranderd. Maar zelfs als dat kon zullen spoedig do boomen ons begeven, 't Is dus maar een klein uitstel. De heer Krol zegt, nader geen voor stel te zullen doen, maar bij 't einde der vergadering de leden op de hoogte te brengen. Do heer Kruseman vraagt, of niet een van de sporen aan den binnen kant, en een aan den buitenkant kan worden gelegd. De heer De Breuk acht dit on mogelijk wegens de scheepvaart. De Commissie voor de tramplannen acht het tracé niet anders mogelijk. Gerui- men tijd staan de boomen op sprong om te verdwijuc-n. Ze zijn slecht en een boom is nog verleden jaar op een schuit gevallen. Als 't stormt, gaan de schippers er om verliggen. De heer van T h i e 1 vraagt, of het niet mogelijk is, de boomen te behou den, als er een enkele lijn- wordt ge- i legd voor de tram. De heer De Breuk wijst op het Raadsbesluit, dat concessionarissen ken nen en waarnaar dezen hunne bestel lingen hebben gedaan. Verandering zal hen dus in verlegenheid brengen. Het voorstel wordt nu zonder stem ming goedgekeurd. De boomen aan 't Spaarne zullen dus vallen. (Nog is ter vergadering gekomen de heer van Weel.) De heer Van der Mersch, des gevraagd, verklaart de benoeming tot lid vaai de Comm. der gemeentelijke verlichtingsmiddelen aan te nemen, hoe wel niet alle zijne bezwaren zijn opge lost. (Applaus) Punt 6. Voordracht voor leden der Comm. van Toez. op het Lager Onderwijs, in de plaats van de aftr. leden de heeren Mr. Pahud de Mortanges, Dr. Wijnhoff en Laurev a. Mr. A. Tak. F. van Tuerenhout, b. Mr. W. Cnoop Koopmans, Dr. J. Timmer, c. H. Bnsseiraker, Mr. P. Dozy. Benoemd worden de heeren Tak, Cnoop Koopmans en Busseraaker. Punt 7. Voordrachten voor leden der Comm. v. Toez. op het M O. in de plaats van de heeren Bohnensieg, Bogaert (her kiesbaar) en mr. Kronenberg n. W. J. Brender a Brandis, A van Róssum. b. W Ph Bogaert. Mr G. 0. Everwijn Lange. c. Mr. A. E. A S van Stralen, Mr. C. M. Rasch. Benoemd worden de heeren Brender. Bogaert en Van Stralen. Mr. Rasch ver wierf 10 stemmen. Aan de aftredenden in deze en de com missie voor L O. werd door den Yoorz. dank gebracht voor de aan de gemeente bewezen dienster.. Fuut 8. Benoeming van Commissarissen voor de Stads-Apotheek. Herbenoemd worden de heeren Lodewijks en Loomeijer Punt 9 Benoeming van deskundigen inzake het gas-contract Herbenoemd wordt de heer J J. Sueltjes Punt 10. Adres van Mej. F Groetde Vries, om te worden herbenoemd als ge meente-verloskundige. Adressante wordt hei benoemd De heer Krol betuigde bij da rond vraag, dat de heer Zo char thans is tegen het vellen der boomen aan de Dreef en stelde voor, de uitvoering van dat rooiingsbesluit onbepaald aan te houden. De Voor z. kwam daartegen op. Na uitvoerig debat (dat wij morgen opne men. RED.) bleef het vcorstel-Krol ras- ten. Het besluit tot rooiing blijft dus ge handhaafd. De heer Stolp vroeg inlichting over het ontslag van den werkman der go- meentereiniging. De heer De Breuk gaf uitvoerig inlichtingen, waarmee de heer Stolp zich voldaan verklaarde. De openbare vergadering wordt nu te 3 uur gesloten. Do Raad gaat over in comité En we gelooven er zelfs ock aan. tot aan het einde van den middag. Dan gaan de meesten van de groote massa, die de hoofdstraten onzer stad heeft gevuld, naar huis, in de over tuiging „dat het weer niks, of al weer minder was". 't Was van 't jaar dan ook al weer minder dan 't vorig jaar, èn wat de deelname, èn wat de voorstellingen betreft. Een paar min of meer ge slaagde parodieën op de Vrouwen beweging (Tryn van de Leemput, Jeanne d'Arc en Hilda van Suylen- burg in éen wagen), en „de Nacht wacht zonder verlichting", voorge steld door een verhuiswagen vol nacht- wachts uit alle eeuwen der Vereenigtle Nederlanden, en mitsdien in gaosch verschillende uniformen, pover byna niet verlicht dooreen stallan taarn t je. En voorts de traditioneel e St. Nicolaas (jhr. De Beaufort) met zyn zwarte knechts, die met kwistige hand bloemen aan de dames en sigaren uitreikten. O ja en dan waren er nog een paar winkeliers, waarvan er een een tweeden St. Nicolaas met een reclame voor zyn speelgoedzaak liet ryden en een ander een kolossa len zegewagen ter eere van zyn thee rondtrekken deed. Het publiek was maar al in de verbeelding dat de thee drinkende Keizerin en haar zoontje, ook „van de studenten" waren, en do reclame gelukte daardoor volkomen. Als de studenten niet oppassen, nemen de winkeliers hun 't werk uit de han den De Senaat van het Stad. Corps kende prijzen toe aan de groep „ae Vrouwenbeweging" en aan een andere groep, die betrekking had op de nieuwe Studenten-Sociëteit. NIE<J*ffSTUINSfiG£ï»- Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 Jan. 1899, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend aan den boscli wachter in het rentambt Breda, A. Bakkeren. Aau den beer jhr. mr. N. A. de Sa- vornin Lohmar., op zyn verzoek, in verband met zyne benoeming tot grif fier bij het kantongerecht te Win schoten, met ingang van 1 Jan. 1899, eervol ontslag verleend uit zyuo be trekking van adjunct-commies by het departement van koloniën. Aan Z. H. den Soesoehoenan van Soerakarta, Pakoe Bcewono Senopali logaloro Abdur Racbman Saijidin Panota Gomo den Xden, vergunning verleend tot het aannemen van net ordeteebeo van grootofficier der Leo poldsorde, hem door den koning der Be'gen geschonken. De Oostindische ambtenaar met verlof, J. Oudkerk, laatstelijk onder wijzer der 2 klasse by het openbaar lager onderwijs voor Europeanen e met dezen gelijkgestelden in Neder- landsch- Indië, op zijn verzoek wegens pbysieke ongeschiktheid, met ingan vail 1 December 1898, eervol uit 's lauds dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Audiëntie. De gewone audientiën van de mi nisters van justitie en waterstaat zullen deze week niet plaats hebben. St. Nicolaas maskerade te Utrecht. Men schrijft aan het Hbld.: Een oude traditie, sinds jaren in Utrecht bekend, is Maandag door de muzenzonen van het Sticht weder in eere gehouden. Maar het moet ter wille van de waarheid gezegd worden, dat de eer, den naamdag van den Heiligen Nico laas, en daarraode gemelde traditie aangedaan, al bijster klein was. Het schijnt wel of ieder jaar de lust om aan de St. Nicolaas-maskerade mede te doen, geringer wordt. Waarlijk, de Utrechtsche studenten mochten wel eens wat meer te ge nieten geven aan het veeltalïige drnkke, beweeglijke publiek, dat jaar aan jaar op dezen heiligen dag onze straten vult onbegaanbaar maakt byna. De weipig beteekenende mas kerades der laatste jaren hebben het publiek niet den lust ont nomen om telkens weer op den mid dag van den St. Nicolaasdag uit te gaan „om naar de studenten te kyken". Het is zoo'nalgemeene „exodus", waar bij zon men haast kannen zeggen selinge drukte vaade-kalmeUtrechte naars beschouwende, wel aan heel iets gewichtigs moet gaas gelooven. VARIA 3.30, blauwe f 0.—, a 0.—, Rijns- burgers fO.—a 0.—, Muizen fO.— a 0.—, Katwjjker Zand f 0.—, a 0.— Klei fO.—a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, And ijker Muisjes f 3.—, a 0.— Blauwe f3.—, a 0.20. West- landsche Klei manden fO.a 0. losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes, f 1.70, a 1.90, Zaaiers f 1.70 a 1.90, Zand Muizen 0.—, a 0.—, ronde f 0.— a 0.—, per H.L. Van waar de naam Marianne. Dikwijls is er al gevraagd, waarom de fransche republiek met den naam Marianne gedoopt is. Boussingauli geeft er in zyn gedenkschriften de volgende verklaring van. Toen ge durende de Restauratie in Frankrijk de politieke schavotten weer waren opgericht ging Boussiugault opzeke ren dag naar de guillotine kijken. Ik deed dien tocht, vertelt hy, met mijn vrienden, we wilden de nood lottige machine van dichtbij zieD, doch het merkwaardigste wat we zager., ik zou moeten zeggen het walgelijkste, was moeder Marianne, een reeds be jaarde vrouw, die bet bloed van de straat moest afspoelen. Mariaune droeg de boerinnenkleeding: een opgeschorte wollen rok, klompen en een doek over haar muts geknoopt. Haar hard vochtig gezicht verried om zoo te zeggen haar bedrijf. Zy had het bloed van de kouinklijke familie afgevischt en beroemde zich er op. De straat jongens scholden iiaar uit. Zy ant woordde op hno schimpscheuten en kwinkslagen door met haar spons te dreigen en te voorspellen, dat ze eens op liet Greveplein zouden komen en dat zij voor hen zou werken. Hier volgt nog een andere naar- rooiijke anecdote over de guillotiue. Eeu eerbiedwaardig apotheker van de Roqaette beweerde in azynaether een wonderbaarlijk middel tegen liet kippenvel der ter dood veroordeelden gevonden te hebben. Hij sprak er als volgt met Boussiugault over: Myn zoon, als een veroordeelde myn drankje ingenomen heeft, is't dezelfde man niet meer. Men zou zeggen, dat hy vroolyk den dood ingaat Laceuaire beeft er zich heel wel by bevonden de moordenaar van den aartsbisschop van Parys ook. Verger was een lai- aard, die niet meer op zyn beenen kon staan in de kamer, waar zyu toilet werd gemaakt de azynactbor heeft hem weer opgeknapt. Hij liep eerst flink, doch op het plankier begon hy weer te beven, ik denk dat de dosis niet straf genoeg was. Myn zoon, by de volgende terechtstelling zal ik ja waarschuwen ik wou, dat je de wondervolle uitwerking van mijn hartsversterkiug eens zag. Dank je wel, zeide Bonssingault, die wel zorgde, dat hy aan de uit- noodiging geen gehoor gaf. Beleefdheid. Een verwaand jongmeosch kwam van een stoomboot en begaf zich naar eon naastbijgelegen logement. Daar zag hy in den gang een eenvoudig gekleed man. Zonder te vragen, wie deze was, wierp hy hem zyn reistasch toe en zeide: „Breng dat naar boven!tt De aangesprokene deed alzoo. By zyn terugkeer ontving by een zeer kleine fooi, maar daarenboven een brief met de boodschap: „Brengdien naar den burgemeester en vraag hoe laat hy my wachten kan." „Dat is gemakkelijk gedaan", was het antwoord, „want ik ben zelf de burgemeester." „O, neem my niet kwalijkstot terde de verlegen reiziger, die in den brief juist om eene betrekking aan een der stedelijke instellingen vroeg. De burgemeester had inmiddels dën brief gelezeD. „Ik zou u graag voor de betrek kiog voordragen*, sprak by nu, „maar iemand, die zoo lichtvaar dig menschen naar hon uiterlijk be oordeelt en de moeite, die hy vergt, zóó slecht beloont, kan ik niet ge bruiken. Goeden morgen!" 359e STAATSLOTERIJ 6 Dec. 1898. 2e klasse 2e lijst. No. 9686 f 20000. No. 4328 f 5000. No. 1994, 11701 f400. No. 8877. 9059 f200. No. 5663, 6381, 12791,14644,1S553 f 100. Prijzen van f 30. 28 27406095 9066 12288 15204 18337 7127806131 90951229015291 18377 103 2796 6173 9096 i 23 5 1530418396 11428136419 91451235715324 18412 121 2858 6425 918212542 1533618549 1612897 6522 9208 12608153S918594 l7u 3065 6716 922012658 1543918606 200 3066 6912 9223 12709 5440 18616 213 3078 6960 9265 1279315514 18652 266342» 7000 9272128261551718662 33*2 3536 7025 9347 12845 1551918718 43b 3560 7i;33 9349 1296015523 18753 2136247067 935012983 "23 18754 25 36507074 936-5 8018 15583 18761 529 3674 7196 9375131 >26 15678 13785 60937067203 95711305116683 18793 66137077217 9661 131321*788 8853 68. 375i 7224 972013143 5«2H 18905 683 3833 7228 9751 1317< 115900 19019 729 3875 72:9 97 71 13 22159- •2 19021 763 3932 723 i 9817 1326316035 19028 79240357256 9829 1335 16007 19:146 805 4036 7263 9834 1846816080 19062 80S 4064 7279 983613180 615 19108 88440->7 7290 9 80135 G lö:7 19139 88-5 4135 7322 9939 1357116227 19184 99141367344 1)986 13688 16501 19287 10 :6 41387372 l(J0i218742 .65-5 934'» 1068416273% 10022 138 2 16405 '9454 11064293741310097 1'8;9 16646 1946') 11364414 743510104 15918 16712 19469 1151:4437 74 9 10! 52 1393 >16731 19507 12011438754810154139171673419528 ;219 44 a 7559 10163 1396b 16724 19-560 12494469 56410226 13971 1680019574 1382 4519 7 640 50459 140 '4 :68 l 19598 151045*5 7671 1049S14043 169481964 li 1696 4. 517919 105 !3 i40ü6 16975 i 9671 787 470: 7942 '.060214067 17007 19743 179047467972 L 614 14085 17( 19 19778 1803 17917986 106981412917026 ifR58 182247998029 L o38 142 '3 1710319928 183148068081 10843 142 6 17119 :99.,4 184748108183 1084814228 I7l3l2'0l2 188448888092 10375 14278 .7293 30044 1938 49U3 8153 10S91 14291 17316 20074 204349-08162 10904 i43i4 17322 20100 205849658189 D.;96' 1143*917ö99 20128 -.07849698222 M96'. 14428 17479 2017:'. •.0794994 8239 10 67 14493 1748520254 'llu 50738248 1098*i4 1750.; 20267 2146 *4 84 8267 I 0 74 145LU 17758.0310 2'.9-) 517683211118914532 778120312 220052118340 j 1202 1- 5-11 177SS20Ö::4 22325327S3'8 11216 145 2 1770" 0879 2247 53868433 1143214611 17S07 20434 2257 5388 8517 1144814760 1786 3 rtVi :3 2280 5467 8582 11461 3 4769 17879 20511 2366 5514 8634 11593 14805 17Ö00 20632 23795522Ö778 1159414815 17992 20595 24065525 8808 1160. 14863 18' 17 20601 2413 5557 8811 1178014922 3 8» '72 20666 2444 55918851 11900 14924 1809020712 249556568926 1391514941 1810720736 255257358925 11944 14974 18! 15 20790 2584 5806 894i1:0 2215015 l.SiSO '20357 2634 58938955 12044 15090 18184 20880 267859048958 1213815091 18-'1') 20321 27275962 9 1 2 12199 1518518295-0964 -73160219033 12282 15194 18329 MARKTNIEUWS Amsterdam, 5 Dec. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Frieschè Dokkum- mer Jammen f 2.70 2.80v Franeker f 2.50 a 2.80, Hilleg. Zand f 0.—, a 0.—Zeeuwsche Jammen f3.10, a 145 <0 «n; as a r i er i z n ei Het stoomschip Prins Hendrik van Batavia naar Amst., arriv. 4 Dec. te Amsterdam. Het stoomschip Smeroe, van Rot terdam naar Java, arriv. 4 Dec. te Southampton. Het stoomschip"Koningin Regentes van Batavia naar Amst., vertr. 4 Dec. van Port Said. Het stoomschip Burgem. den Tex van Amst. naar Batavia, arr. 4 Dec. te Padang. Het stoomschip Oengaranvan Ba tavia naar Rotterdam, arriv. 5 Dec. te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Oranje Nassau, arriveerde 3 Dec. van Amsterdam te Paramaribo. Het stoomschip Prins Willem 111 van Amst. naar Paramaribo, pass. 3 Dec. Wight. LAATSTE BERICHTE 1*. Examens in de vrye- en ordeoefe ningen der gymnastiek. 6 December 1898. 6 candidateu. Geslaagd de heeren A. Ruijter, Hoorn. M. C. Siezen, Alkmaar. W. Slikker, Haarlem. M. J. Spigt, Overtoom. Tweede Kamer. De heer van der Kan heeft heden eene motie van orde voorgesteld, aan dringend op herziening van het tarief van invoerrechten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 4 Dec. G. Bodegom— Jansen z. 5. M. E. Andrea—van Dyk d. M. van Dam—van Hoofd d. A. W. van Dausik—Geylvoet z. Overleden; 5 Dec. A. Vring 63 j, Ursulastraat. G. Veen 32 j. Kleine Houtstraat G. Bos 6 m. d. Anegang. J. Heere 70 j. Kleine Houtstraat

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3