F. H. SM$T, staande uit de heeren Hildebrand, Stevens, mej. Mand Stevens, mej. Adèle Pagy, mej. Emeline Sell en den beer James "Whittall, den zoon van den rqksten Engelschman uit de Le vant, kwamen Zaterdagavond van een uitstapje naar bet dorpje Barnabat terug, toen zy dicht by de stad door drie gewapende bandieten werden aan gehouden die hun met do revolver op de borst bevalen hun te antwoorden. De bandieten vroegen nu de dames en heeren naar hun namen en de jonge Whittall had de tegenwoordig heid van geest zich voor den zoon van den he/r Stevens uit te geven. Hij werd daarop alleen als gijzelaar medegenomen, terwijl de anderen ont steld naar Smyrna konden gaan. Da delijk werd de politie gewaarschuwd en men besloot deu roovers niet te zeggen, dat zjj den jongen Whittall hadden gevangen genomen, want juist op dezen hadden zy 't gemunt gehad. De vader van Whittall liet dadelijk met de bandieten over den losprijs onderhandelen, hetgeen drie dagen duurdede roovers mishandelden hun gevangene herhaaldelijk om een beetje spoed achter de zaak te doen zetten. Den vijfden dag werd de jongeman tegen een losprijs van f 15,000 in vrij heid gesteld. Bij 'tafscheid zeiden de bandieten„Hoe jammer, dat wy Whittall of Paterson niet hebben kannen te pakken krijgen. Die had er niet onder de twee ton gouds af- Brand te New-York. In Lower Broadway, te New York, heeft Zondagnacht een verschrikke lijke brand gewoed door eon gasont ploffing ontstaan. Binnen drie uren was de bovenste helft van een 15 verdiepingen hoog gebouw, waarin de Home Life Insurance Company ge vestigd is, vernield. De schade wordt op meer dan een millioen dollars ge- IVGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 cents per regeb Maagziekten. In onze brochure geven wij eene beschrijving van de lever, en de nauwe betrekking tusschen deze en de maag, zoodat de slechte toe stand van de 'ever, ook maagziekte medebrengt. Warner's Safe Cure is liet beste geneesmiddel voor de maagziekten. Verkrijgbaar bij G. I. R. v. d. GAAY Zn., Groenmarkt 27, 's-Gravenhage M. CLEBAN Co., Heiligenweg 42, Amsterdam. Spiegelinaker. Vergulder. Plaathandelaar. Eucadreur. Hofleverancier. Groote Houtstraat 69 HAARLEM. gen Samaritaan." In de barmhartigheid ligt de grootsche gedachte van liefde tot den naaste. Het beginsel van het Christendom is dat alle mensehen onze naasten zijn. Maar deze algemeene menschenliefde moet niet l>eoefend worden ten koste van liefde voor het eigen huisgezin, want eigen laing moet boven alles gaan. Daarin is het ook dat liefde moet ge kweekt worden om met een schat van toewijding te arbeiden in de groote maatschappij. Een waarachtig liefheb bende dochter, ging spreker voort, wordt eene goede vrouw en trouwe moeder en alleen een goede zoon wordt een geluk kig echtgenoot en vader. Ook het wereldburgerschap moet niet gezocht worden ten koste van eigen vaderlandschon grond, trouw aan eigen vaderland gaat bovenal. Tevens herin nerde spreker er aan hoe de band, die onze natie aan het oranjehuis verbindt, dit jaar door de troonsbestijging van de laatste telg van dat dierbaar stamhuis, weder nauwer is toegehaald. Nadat spreker nogmaals gewezen had. op Vaderlandsliefde en liefde in den huiselijken kring, eindigde hij zijn rede, die met luid applaus werd begroet. Daarna gaf spreker nog op zeer gees tige wijze eene bijdrage ten beste „Een Hollandsche taalschat" in beeldspraak, welke ontleend was aan de vissclierij. Nadat spreker verschillende zegswij zen had aangehaald als o.a.Hij is zoo gezond als een visch. Hij kijkt als een visch je op het droge. Hij is niet zuiver op de graat. Het is me een zootje. Als Amor in het spel komt, speelt hengelen de hoofdrol. Het meisje hengelt om te weten te komen hoe een of andere jongeling over haar denkt. Minder eerbiedig gesproken is Ik heb haar aan de haak geslagen, enz. enz. sloot hij zijne lezing, daarbij de wensch uitsprekende, dat het auditori um niet zou zeggen van zijn voordracht en bijdrage, daar zat geen kop of staart aan. Te omstreeks 10 uur was deze verga ring geëindigd. advies van voor 2 jaar is teruggekomen. De uitvoering verdagen gaat niet aan. De Baad neemt dikwijls besluiten met een kleine meerderheid en B. en W. kunnen met de uitvoering daarvan niet op wijziging der opinie wachten. Dat zou een slechte richting wezen. Het be sluit is naar Ged. Staten om goedkeu ring. Spr. wenscht niet in te gaan op de wenschelijkheid om terug te komen op een in een vorige week genomen be sluit. Vandaag is het om een. boomenrij, morgen om iets anders. Hiermede moet de Baad zeer zéér voorzichtig zijn. De heer Krol leest uit een brief van den lieer Zocher van 1S96 een zinsnede voor, waarin deze nog aanraadt met de toen gehakte hoornen een proef te ne men of ze ook weer willen aanslaan. De V o o r z. oppert de mogelijkheid, dat de heer Zocher door de publieke opinie van meening is veranderd. Oor spronkelijk was hij voor het vellen, dat blijkt duidelijk door denzelfden brief. De heer B e ij n e s vraagt, of het be sluit wel wettig is geweest omdat het stuk van den heer Van der Meulen niet is behandeld. Een besluit is genomen zonder kennis van zaken. De V o o r z. twijfelt niet aan de wet tigheid van het besluit. Had men abso luut dat stuk niet gekend, dan had in 5 minuten schorsing het. stuk kunnen worden gehaald en voorgelezen. De debatten worden gesloten. De heer Stolp vraagt inlichting over liet ontslag van den werkman aan de gemeentereiniging Bax. De heer De Breuk zegt dat de zaak ruim 3 A maand is geleden. Het stuk stond in Haarlem's Dagblad, van 19 Nov.. maar in ingezonden stukken die buiten verantwoordelijkheid der re dactie zijn en niet altijd even juist zijn. Op den 31 sten Aug. behoefden de werklieden geen gemeentedienst te doen. De feestcomm. had verzocht de paarden te mogen gebruiken en dat werd toe gestaan. De Comm. verzocht nog vier man als geleiders maar daar er 14 paar den noodig waren voor wagens te trek ken, kon niet ieder zijn eigen paard geleiden. Noodig waren flinke men- solum. die tegen"de vermoeienis konden aanvaHing van een vroeger be ven den langen tocht. Do hoofdopzich- ri()ht over een nieuwe ,ier H JJ ter koos dus daarnaar zijn mensehen en g_ M yan Amsterdam Daar Leiden heeft wel om Bax gedacht, maar deze doQr de Haarlemmermeer, kuonen wy was een dag of wat ziek geweest, en Q()J? het vo|gende melden: had geen ziekenbnefje kunnen krijgen. De jyn zal ^aa:i vaD Amsterdam Zijns inziens viel Bax niet in de ter- af tot de halte gloterdyk. Vandaar men, omdat luj meende, dat Bax er i [}nksaf Daar Sloten en vervolgens naar niet tc-gen zou kunnen. Hoofddorp. Tea slotte zal zy aan- Geen fooi is gegeven, maar de men- s}uitiDg vinden aan de lyn Amsterdara- schen zouden f 2 krijgen voor hun ar- Ldden bij Warmond. De Haarlem- beid. De anderen, die de rijpaarden m6rmeer ZOU dan op deze ivyze toch GEMEENTERAAD. Zitting van Dinsdag G Dec. 'S des namiddags te één uur. (Vervolg.) Bij de rondvraag vroeg nu de heer Krol het woord en deelde mede, dat I hij na afloop der vorige vergadering verschillende heeren heeft gesproken, die voorgestemd hadden omdat de ad viseur, de heer Zocher, het rooien der boomen aan de Dreef heeft gewenscht. Spreker is evenwel nader gebleken, dat de heer Zocher tegen het vellen van de eerste rij tot die opinie is geko- van de eerste zij tot die opinie is geko men. Nu is hij er nog meer tegen, om dat gebleken is dat de gekapte boomen volkomen gaaf zijn en de heer Zocher meent, dat die nu nog staan ook jaren mee kunnen. Een feit is dat de boomen ongunstig staan. Voorzichtig omspitten met wat nieuwe aarde en een laag zoden zou deze boomen tot flink uitloopen brengen aan de westzijde. Nu belemmert dat de har- do schelpenlaag. De heer Zocher heeft brieven gekre gen van ingezetenen om toch moeite te doen de boomen te behouden, desnoods voor hunne kosten. Spr. wil nu voorstellen de uitvoering van het in de vorige week genomen be sluit- onbepaald uit te stellen, ziende dat naast het adres aan Ged. Staten een adres komt aan de burgerij, is spr. er voor de boomen te behouden. De heer B e ij n e s vereenigt zich hiermee volkomen, om den loop dien de zaak heeft genomen. Het vonnis over de boomen is geveld, terwijl niet alle stukken bekend waren. Wel stond het in de krant, maai- dat staat niet gelijk •met een Raadsstuk. Dat het adres n u is gezonden aan den Baad moet toch een bedoeling hebben. Spr. wil de doodstraf veranderen in levenslange straf en ze laten staan zoolang ze leven. De heer S n e 11 j e s verdeelt hen die hierover spreken in deskundigen en des onkundigen. De eersten achten het voor 't behoud van den Hout verstandig, door te gaan op het eens ingeslagen pad. Dit moest de Raad dan ook doen. De Commissie zal het toch ook wel maar niet zoo hebben voorgesteld. Hal verwege blijven steken acht spr. niet gewenscht. Spr. is ook medegedeeld, dat de jonge boomen niet alle gezond zijn. De heer Speelman vraagt, of reedis order is gegeven tot het rooien van die boomen en zoo niet, of B. en W. die order nog kunnen, opschorten. De V o o r z. antwoordt. Spr. wist niet, dat dé heer Zocher op zijn opinie is te ruggekomen. Dit jaar heeft de Comm. het zonder zijn voorlichting moeten doen. Misschien is er een andere reden, waarom hij op zijn krachtig verdedigd moesten brengen en halen, zouden een gulden krijgen en daarvoor was ook Bax uitgekozen. Hiertegen heeft Bax zich zeer bru taal verzet en zich onhebbelijk gedragen tegenover meneer Verkoren. En toen de heer Verkoren hem verzocht heen te gaan, met de verklaring dat hij er geen ziekelijke menschen voor kon gebruiken, gedroeg Bax zich zeer brutaal en begon te sarren, zoodat Verkoren zeiga nu heen, Bax. De heer V. verklaarde aan spr.. dat hij iemand die zich zoo tegen hem gedroeg, niet meer iu dienst kon hebben met het oog op zijn prestige. Den volgenden dag ging Bax ook tegen spr. te keer over den heer Verkoren. Spr. heeft daarna de zaak onderzocht en geconcludeerd, dat de heer Verkoren niet anders had kunnen doen zonder zijn prestige te schaden. In plaats van toen aan den heer Ver koren schuld te bekennen, heeft hij r uitgevaren tegen dezen; daarna is hij bij den Burgemeester geweest, heeft een schriftelijk relaas opgemaakt waarin veel leugens stonden en ten slot te hebben B. en W. besloten, het onb- ilag te handhaven. De heer Stolp dankt voor de ge geven inlichtingen. De openbare vergadering wordt ge sloten. ten laatste de vurig begeerde verbin ding krygen met de meest by liggen ie groote steden. Voetbal-wedstrijd. Wanneer de Arnhemscbe Voetbal club „Vitesse", de kampioen van het Oosten van het seizoen 1897/98, en de A. V. C. „Achilles te Assen resp. den lsten en den 2don Kerstdag niet tegen andere clubs moeten spelen, dan zal de Haarlemsche Football-club „Haarlem'wanneer genoemde clubs hare uitdaging aannemen, die dagen naar het Noorden trekken, om op de eersten Kerstdag „Vitesse" te be kampen en op den tweeden Kerstdag zich met „Achilles" te meten. Wy wenschen de Haarlemsche sport- broeders veel succes toe. zien. En die kon men hier zienWant menig kind, ook al had de Sint al bij hem „gereden," keerde huiswaarts met een in zijn oog grooten schat. Daukje, Sinterklaasje, dankje uit naam der kin deren Aanbesteding. Dinsdag werd door het Burgerlijk Armbestuur in het Stads-Armen- en Ziekenhuis, aanbesteed de levering van de navolgende artikelen, benoo- digd gedurende de eerste zes maanden van 1899, als: Rundvleesch, runderniervet, boter, rijst, beele gort, groene erwten, stroop, styfsel, zachte groene zeep, le kwa liteit patentolie, en het over het ge heel e jaar benoodigde ligstroo. Nog is aanbesteed De levering van verschillende stof fen voor kleeding en ligging, benoo- digd gedurende het geheele jaar 1899. De inschrijvingen zyn als volgt: G. J. van Gasteren, rondvleesch, 57 Ct., rundvet 50 Ct. per kilo. H. F. v. Luykeo, rundvleesch, 63 Ct., rundvet 44 Ct., G. P. Heek, rundvl. 54 Ct., rundvet 36 Ct. per kilo. H. Heek firma J. H. Heek 62 Ct. per kilo rundvl. C. Keyzer, ossenvl. 53 Ct. p kilo. P. H. Hartel, rundvl. 57"* Ct., rundvet 41 Ct. C. H. Kammeyer 58 Ct-., rundvet 35 Ct. per kilo. C. A. Seelig, rundvl. 58 Ct. rundvet 38 Ct. A. J. Grootegoed, rundvl. 61 Ct., niervet 50 Ct. per kilo: M. D. Speyer, rundvleesch 56 Ct., niervet 42 Ct. per kilo. W. P. Pauien, stroo, f 14,50, T. Kolderie f 15 per 500 kilo. B. Serné Wz., natuurboter, f 1.20, prima margarine _f 0,69, no. 1 f 0,65 per kilo. E. P. Westerveld en Zonen gort no. 1 f 9,30, no. 2 f 8,30, no. 3 f S,— en no. 4 f 9,— per H.L., Java- rijst no. 1 f 0,155, no. 2 f 0,135, stroop f0.185, groene zeep f0.135, stijfsel f 0.22" per kilo, groene erwten f 10.70 per H.L., patentolie f 0.28 per liter. H. Meyer, gry'ze en zwarte sajet f2.10 per kilo. P. Vogel, margarine f0.70, groene erwten f 10.15 per H.L., stroop f U.193, styfsel f 0.25 per kilo, patent olie f 0.29 per liter, zachte zeep f 0.13 per kilo. A. Elfers Jr., heele gort f8, f 9 en f 9.75 per H.L., patentolie f 0.275 per liter, zachte groene zeep j f 0.13 per kilo. J. Schouren, marga rine-boter f 0.64, natuurboter f 1.20 per kilo. J. A. v. d. Berg, heele gort f 10.50 a f 12 p. H.LJava-ryst f 17 en f 18 per 100 kilo, groene erwten fll en f 13 p. H.L..groenezeep f 0.14 en f 0.135, stroop f0.25 en f0.24 per kilo, patentolie f 0.30 p. liter, styfsel f 0.27 p. kilo, marg. boter van f 0.70, f 0.75 en f 0.80 per kilo. P. v. Hemert, Javaryst f 14, f 16.50, f 18, f 19, f IS, f 20 en f 20 per 100 kilo, gort f 7, f 7.75, f8 en f 8.25 p. H.L., stroop f 0.20, styfsel f 0.24, zeep f 0.15 p. kilo.groene erwten flip. H.L., patentolie f 0.28 per liter. Voor de levering van verschillende stoffen voor kleeding en ligging had den de firma's A. v. d. Laan Co. en H. J. Koehorst alhier, ingeschre ven. Blijkens openbare kennisgeving zal was licht geraakt, doch zonder moeite» ook binnen deze gemeente gedurende de maanden Januari ea Februari te beginnen met 1899, door den ontvan ger der directe belastingen te Haar lem geen zitdagen meer worden ge houden. De straatverlichting gedurende 1899 binnen deze gemeente is alhier aan- voor eene som van f 178. Zandvoort. De zitdagen van den Rijksontvan ger te Haarlem B. G. zyn te Zand voort vastgesteld op den derden Vry- dag der maanden Maart tot December, van 11 uur voormiddags tot 3 uur namiddags. Voor de tolephonische verbindiogeu ten dienste der kustbewaking zyn alhier gedetacheerd 1 sergeant, 1 kor poraal en 5 soldaten van de genie. Velsen. Dat ratten tot de schadelijke diereu behoorenondervond deze week iemand in deze gemeente. Van 5 H.L. op den zolder uitgestorte aardappelen was iu deu tijd van 14 dagen 3/.H.L. weggesleept. VervoSg stadsnieuws "Weten en Werken. Dinsdagavond namen de gewone we- kelijksche voordrachten iu het gebouw va-ii „Weten en Werken," gedurende dit seizoen te houden, een aanvang. Als spreker was uitgenoodigd dë heer Dl*. Joh. Dyserinclc van Rotterdam. Alvorens spreker het woord kreeg kwam de heer Mr. A. A. Land op het podium en heette het talrijk auditorium hartelijk welkom op deze eerste bijeen komst. Tevens herinnerde spreker er aan, dat het doel van „Weten, en Wer ken" was om den bezoekers iedere week een genoegelijken avond te bezorgen en hij hoopte dan ook, dat alle bijeen- goeden komsten steeds druk bezocht mochten worden. Na de mededeeling, dat W. en W„ ééne van die inrichtingen is, waar op Haarlem trotsch mag wezen, kreeg de spreker van den a-vond het woord. Nadat hij de aanwezigen een hartelijk Welkom had toegeroepen, literinnerde spreker er aan, dat liet heden juist 30 jaar geleden was, dat hij voor het eerst in W. en W. optrad. Gedurende al dien tijd, zeide spreker, heb ik steeds van de bezoekers trouwe belangstelling onder vonden en onverdeelde aandacht. En juist die belangstelling en aandacht heb ben mij andermaal doen besluiten een voordracht op heden avond te houden. Spreker had tot onderwerp gekozen „Wereldburgerschap en algemeene men- schenliefde." Door deze beide verschijn selen in het menschenleven is heel veel goeds tot stand gebracht. De uitvinding van stoom heeft het wereldburgerschap zeer bevorderd. Daardoor is het wereld verkeer ontstaan en is het mogelijk ge worden groote congressen te houden, waarop wetenschappelijke mannen uit alle landen der wereld op wereldgebied van. gedachte kunnen wisselen. De algemeene menschenliefde, zeide spreker, komt voort uit den godsdienst, dien wij belijden. Als voorbeeld noemde hij „de Gelijkenis van den Barmharti- Dinsdagnamiddag om half een werd door den Majoor-commandant van het 3e Bat. 4e Reg. Inf. alhier, het Dienst- kruis voor 15 jaren dienst aan den le Luitenant "W. Croockewit op plech tige wyze uitgereikt. Schouwburg. Faust. De zoo goed geslaagde opvoeringen van „Mignon"en „Lohengrin" zyn nog te versch in het geheugen, als dat het bericht dat het Nederl. Opera gezelschap a. s. Zaterdag de „Faust" zal geven voor velen niet anders dan eene blyde tijding zal mogen heeten. Is door de groote populariteit van Gounod's opera eene opvoering van „Faust", ook al is het zelfs met eene middelmatige bezetting der hoofdpar tijen, uit een financieel oogpunt voor eene operadirectie slechts heel zelden een waagstuk, zoo mag men. waar zooals thans de verdeeling dier hoofff partyen in zulke goede handen is, ook in een ander opzicht op veel succès rekenen. Mej. Faume Francisca, die als Philine in „Mignou" reeds een zeer goeden indruk achterliet, zal als Margaretha optreden. Dat de heer Florissen een uitstekende Mephisto is, kan men zich nog van vroeger her inneren en de heer Phlippeau als Faust te zullen zien en hooren be looft eveneens zeer veel. Heden werden Burgemeester en Wethouders en de leden van den Raad door den directeur der Ned. Bell- Telepboon, deu heer dr. H. F. R. Hubrecht, ontvangen op het nieuwe telephoonbureau iu de Smedestraat. Dr. Hubrecht gaf van de nieuwe inrichting de noodige explicatiën. Iu dit nummer vinden onze lezers een uitvoerige beschrijving van. Villa's aan de Aerden- houtslaan. Vry'dag a.s. zal hier ter slede door de heeren J. A. G. van der Steur eu D. E. L. van den Arend de onder- bandsehe aanbesteding plaats hebben van de 5 villa's, die aan den westkant van de Aerdenhoutslaau zullen wor den gebouwd voor rekening eener Bouwmaatschappij hier ter stede. Yan deze villa's zyn er nu reeds twee zoo goed als verhuurd. Zy moeten gereed zyn in Juli en Augustus van het volgende jaar. IJmuiden. Ingevolge koninklijke machtigingis de heer I. S. Groen erkend en toege laten als consulair agent van België alhier. Haarlemmermeer. De Raad der gemeente Aalsmeer besloot tot bet bouwen eener tuin bouwschool naar de plannen van den rijksbouwmeester en nog deze maand de aanbesteding te houden. werd het stukje van deu kogel verwij derd. Het meisje, wier toestand niet de minste ongerustheid inboezemt, werd daar voorloopig ter verpleging gehou den. Haar vroegere minnaar was echter dood. Het lijk werd ter schouwing naar het Binnen Gasthuis gebracht. Een oor afgebeten. Dinsdagmiddag had in de Kalkoen- straat te 's Gravenliago tusschen eenige mannen een verwoede vechtpartij plaats. Een agent van politie, die de vechten den wilde scheiden, werd door een van hem aangevallen en... een oor afgebeten. Examens in de vrye- en ordeoefe- ningen der gymnastiek. 7 DecembeV 1898. 6 candidateo. Geslaagd de heeren: P. H. de Vries. M. Yry, beiden uit Haarlem. J. H. van Waveren, Hillegom. F. de Vries, Zuiderwoude. P* Vonk, Amsterdam. De examens zyn hiermede afge- loopen. IJpolders. afdeeling IJpolder is tot In hootd der openbare scdooI benoemd de heer A. de Groot, hoofd te West- dongeradeel. sloten. De herberg van Kramer te Osdorp was Maandagavond bet tooneel van woeste vechtpartijende politie was genoodzaakt de vechtende menigte, die zich van stokken en ijzeren bouten bediende, met de sabel uiteen te dry ven. Menigeen werd verwondde politie nam teuminste stokken in beslag met bloed bevlekt. In het lokaal was het natuurlijk eene ruïne. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 7 Dec. H. Groene- woud en M. J. v. Maas. B. W. Val- lenduuk eu E. M. Wiliemse. H. G. Klokkers eu M. Snoek. Getrouwd7 Dec. W. Dirks en W. John. Ph. de Vries en H. Hartlooper. G. J. Sijpestyu en A. E. Winter. Bevallen: 6 Dec. W. A. Bolhuis— Duyveman d. J. H. Yredenburg— Rees d. D. Luikel—v. Damme z. G. Koopman—Sman d. 7. C. A. Bosse— Lantain z. A. C. Sabel—v. d. Water d. C, J. Pels—Ververs z. T. Wevers- Reen d. Overleden: 5 Dec. E. van 't Woud j. Kruisstraat. J. W. Bokhove 6 z. Jan Steenstraat. 6. J. Donle- ben—v. d. Vliet 46 j. Voorzorgstraat. 7. Th. Vermeer 74 j. Scheepm.dyk. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 8 Dec. 1898, des na middags van 2—3 uur door deu heer W. ËZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Hesse. 2. AndanteBach. 3. FautasieBrosig. 4. AdagioMendelssohn. 5. Aria uit de Jaar getijden Haydn. Ons station. In de Memorie van Antwoord op de Waterstaatsbegrooting wordt van een eventueel nieuw station voor onze gemeente bet volgende verklaard „Of het ontwerp voor het station te Haarlem in gedeelten ware tot stand te brengen, op zoodanige wyze, dat in de eerste plaats de meest urgente verbetering worde uitgevoerd, zonder vooruit te loopen op of te bemoeilijken de voltooiing van het geheele plan, wordt overwogen." Bloemendaal. Vergadering van den Gemeente raad dezer gemeente, op Donderdag den 8eu December 1898, des namid dag te half 2 ure. In de maand December is door Govers en Baggerman op de groenten- markt alhier jonge radys is aange voerd. Men meldt ons Dinsdagmiddag werd de Chr. School in de Anthoniestraat verrast door een bezoek van St. Nicolaas, die zeker ge dacht heeft, dat er nog wel onder het jonge volkje waren, die door de drukte van den vorigen avond vergeten waren. En dat vond de goede sint jammer Men kan begrijpen, hoe welkom hij was met zijn grooten voorraad kleurdoozen, domino-spellen, springtouwen, serviesjes, paard j es enz. Deze Sint was evenwel voor de klei nen geen onbekende, want nauwelijks zagen zij hem of als uit één mond klonk het„O, dat is Simon de Wit, van de Botermarkt, uit den boterwinkelea 't was ook zoo. Wat verrassing voor de jeugd! Wie genieten wil, moet verheugde kinderen Heemstede. Dinsdagavond kwamen verschillende jongens uit deze Gemeente van de teekenscholen uit Haarlem. Na eerst elkander wat te hebben geplaagd en gescholden ging dit naby de Koediefs- tol in twist over, waarbij de eene jongen door duwen en stooten op den trrond viel. Dit verwekte by hem een zoo zenuwachtige drift, dat hij met zyn mes een der anderen een steek in zijn arm toebracht, welke een bloe dende wonde veroorzaakt. De jongen werd door Dr. Colenbrander verbon den, waarby bleek dat de wond ge lukkig niet ernstig was. Bennebroek. De zitting van den Militie-raad zal voor deze gemeente worden gehouden den 19i December 1898 des voormid dags ten 10 uur op den Doelen te Haarlem. Op de 12 lotelingen zijn niet minder dan 9 vrijstellingen. VERtfDLG NIEUWSTIJDINGEN Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Groningen M. Hovingh. thans leeraar aan de hoogere burgerschool on. het gymnasium te "Win schoten j bij het wapen der genie, bij den staf van het wapen, tot eerste luite nant, de tweede-luitenant H. Walaardt Sacré, van dien stof. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau do heer R. N. van der Maaren, commissaris van politpe te Leiden. De met verlof in Europa aanwezige luit.-kol. der infanteriet van het leger in Ned.-Indië P. D. W. Wilken en de met verlof in Europa aanwezige le luit.- kwartierm. van het leger in Ned.-Indië J. A. Wilkens, ter zake van lichaams gebreken, met ingang op 1 Jan. 1899, eervol uit den militairen dienst ontsla gen, met toekenning van pensioen. Pensioen verleend aan P. Scburinga, f 174, A. Koppelaar, f 146, J. de Haan f 393, E. P. Ehrmann f 1648, T. van Dam f 192. De bij Kon. besluit van 21 October 1898 gedane benoeming van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden tot plaatsvervangend voorzitter van den mi litieraad in het 2de militiedistrict van I Noord-Holland, voor de lichting der na- tionale militie 1899, op diens verzoek, ingetrokken, en tot plaatsvervangend voorzitter van den militieraad in het 2de militiedistrict van Noord-Holland, voor de lichting der nationale militie van 1899, benoemd J. H. M. Evelein, lid der Provinciale Staten. Audiëntie. De gewone audientiën van de ministers van binnenl. zaken en justitie zullen deze week niet plaats hebben. Poging tot moord en zelfmoord. In liet Oosterpaark te Amsterdam heeft zich Dinsdagavond een treurig drama afgespeeld. Gerardus van Beek, een 18jarig sto ker. wiens oudere te Maastricht wonen, had vroeger verkeering gehad met de zestienjarige Corn. Joh. Barkel, dienst bode bij mevrouw De Booy, Oosterpark 6. Haar ouders wonen K. Wittenbur- gerstraat 6. De verkeering tusschen beide jongelieden was met Pinkster ge staakt, doch het meisje had spoedig daarop een anderen vrijer aangenomen. Van Beek, woedend jaloersch hierover, had haar reeds enkele malen ontmoet en achtervolgd met. bedreigingen als „ik zal je wel vinden." Dinsdagavond te ongeveer half negen ontmoette hij weder zijn oude liefde, die in gezelschap was van haar tegen- woordigen beminde. Zonder een woord to zeggen, trad hij, ter hoogte van de woning van de meesteres van Johanna. van Barkel, op het paar toe en loste een revolverschot op het meisje, waar bij hij haar aan het gelaat verwondde. Dadelijk daarop richtte hij het wapen tegen zich zeiven en joeg rich een kogel in de rechterslaap. Hij zakte meen. Het meisje werd naar het O. L. Vrou wen gasthuis gebracht, waar dr. Stra- ter haar ongevaarlijke verwonding in de rechterwang had te verbinden. De tong 359e STAATSLOTERIJ 7 Dec. 1898. 2e klasse 3e lyst. No. 1401 f2000. No. 5041, 8952, 16324, 20806 f 1000 No. 7967, 14036 f400. No. 1621, 1759, 2670, 7648, 13049, 19713 f100. Pryzen van f30. 120 2829 5482 8370 11454 15157 17714 150 2842 5498 8439115231516817S3u 228 2871 5577 8494 115311517317."49 235 2911 5652 852011562 1517417890 3492917 5722 85411166915201 17995 400 2928 5727 8618 11735 15247 18008 4*21 2963 6798 8665 11737 1530018037 4253061 6846 8665 1182315303 I8'i4l 426 3068 5889 8735 11849 1534518045 45230705903 8738118731543118128 506 3113 5924 8793 11923 15520 18142 516 3210 5982 8906 11976 155 -/ 18146 574 3249 5986 89:6 12009 1556218190 579 3251 6195 8987 12111 15666 18257 593 3-264 6237 90(54 12211 16712 18269 645 3283 6314 9105 122261575118399 652 3326 6327 9181 122771576618437 7313:40 6342 9213123211578418457 803 3408 6345 9309 1232215876 18505 8113461 643S 9339 123651599318527 8313499 6465 9444 12423 15905 18.568 934 3524 6510 954612505 15962 18596 957 3567 6546 9568 1251315977 18655 958 3679 6568 9624 1252216942 18769 96837136586 9635 1261916048 18887 1117 3714 6793 965l 1*2637 16152 18970 1200 3744 6846 9657 12694 16175 18992 1215 3745 6930 969? 12762 16235 19091 12433767 6964 9715 12787 162881910! 1244 3777 6984 973812835162891920 13863780 7044 9S18 128401630219125 14423842 7087 9916 1290516304 19132 1445 3990 7193 9923 12984 1633519146 144940-23 72=19 9939 129981644319165 1453 4027 7277 995013099 1653019245 1548 4048 7309 9998 131921656619249 1559 4069 7338100001322516592 19270 15714119737010001132491661519311 1616 41517454 1004413379 1662819 '55 1617 418S 75411012313116 16671 19420 1668 4256 754210260135311S67819430 1672 4315 759110286136131669819524 1687 4316 7610 103' 0136721672119532 16894348763910390 1: 751 16769 19583 17-28 4465 7669 10414 13800 1678019685 1812 4481 774010461 13879167971970S 1813 4482 7747 10487 138881681319736 1838 4544 7754105061389816822 19752 18604631778310507140121694719856 18764641780610631142241700119880 1940 4643 7.-4810659142961705919892 19724691 7855 10696 143901706419960 20254727 7859 10737 14413 1708220025 2038 4744 7884 10793 1461917131 20027 222947757897 10910 1462217137 2ü064 224648187911 10956146371720120152 225048227939 1095914664 1723620195 2270 48-8 796610961 1467617288 20217 2281 48738025 1098914791 1726920290 2375 4984 8040110221479517342 20466 24715007 8047 110501482017394 20527 2487 6018 807211071 1482317416 20237 '2557 50238139 1108014885 1742120254 2617 502881881109614936 17459 20598 2679 51588196 1110414987 17619 20627 2698 5187 8263111331498817565 20632 2700 6234 8316112561505017615 20700 2737 6295 8317 112621510917G47 20793 2765 5372 83221127015113 17650 20830 2756 5448 83421130815117 17703 20893 20974 20951 20912 Stoomvaartbericintef». Het stoomschip Prins Willem II* vertrok 3 Dec. ran New-York naar Weat-Indië.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3