Henneberg-Zijde Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleieranciar). VerwoSfSiadsrrieuiftfO De Electrische Tram Amsterdam Haarlem- 't Is al zoolang geleden, dat er voor 't eerst sprake was van een electrische tram Amsterdam—Haarlem, dat het voorzeker zyn nut heeft er eens aan te heriDnereö, hoe die aanvrage uit ging van de heeren Anderheggen en Ncumeyer en ten doel had den aanleg van een tram, die zou aanvangen in de Raadhuisstraat te Amsterdam, den Ryks-straatweg naar Haarlem groo- tendeels zou berijden en ten slotte met een eleetriseh gedreven pont over het Spaarne zou aankomen in het zuidelijk gedeelte van Haarlem, op de hoogte der Badhuisstraat. Het groote bezwaar tegen de tot stand koming van deze lijn was, dat de Minister aanvankelijk niet geneigd scheen, de vergunning te verleenen tot het berijden van den Rijks-Straat weg. Daarmee stond of viel tiet ge- heele plan. Dit is thans evenwel over wonnen. De Minister heeft onder conditie van wegverbreeding, de ver- eischte toestemming verleend. Het werd inderdaad tijd, dat wy de oogen eens vestigden op de voor- deelen van electrische tractie. Het buitenland is ons daarmee al lang voorgegaan. Om onze grenzen vinden we de electrische trams als 't ware in een kring om ons land heenin Hamburg, Hanover. Bremen, Dort mund, Essen, Elberfeld, Aken, Luik, Brussel, Gent, Ostendo en elders. Merkwaardiger nog is het, dat onze koloniën op dezen weg het moeder land zijn voorgegaan en er in Batavia een zeer goed georganiseerde electri sche tramdienst bestaat. Intusschen maakt Haarlem met zyu plotseling opkomend net van electri sche lijLeu een goed figuur. Evenals voor de ceintuurbaan en de lijnen naar Zaudvoort en Bloemendaal is het sys teem van tractie het trolley-systeem of bovengrondsche geleiding. Deonder- grondsche levert in de praktijk te veel bezwaren op en het accumula toren-systeem zou feitelijk het ideale worden, wanneer deze accumulatoren niet veel te duur waren en het der halve onmogelijk maken, dat een maat schappij met dat systeem rente kan afwerpen. Hoeveol treinen er op de lijn Am sterdam—Haarlem dagelijks zullen loopen, staat nog niet vast, maar een drukke dienst wordt verwacht.. Daar over de geheele lijn dubbelspoor ont worpen is, is een groot aantal treinen mogelijk. Hoe groot de snelheid wezen zal, moet nog blijken. Concessionarissen verwachten, naar het schijnt, de nood zakelijkheid van nieuwe bepalingen, die grooter snelheid mogelijk maken. In elk geval zal de Amsterdammer die naar den Haarlemmer Hout wil, daar sneller per tram, dan per trein van de Holl. Spoor kunnen komen. Het plan bestaat, om in navolging van de parysche tramlijnen aan de wachtkamers, die aan de stopplaaten zullen verrijzen volgnummers af te geven, om te voorkomen dat op drukke dagen een bestorming van de wagens plaats heeft, waarbij vrouwen en kin dereu worden weggedrongen. Het is bekend, hoe de gang van electrische trams altijd zacht en ge lijkmatig is, ook by groote snelheid een voordeel, dat zy voor hebben op de spoorwagens. Dat de baan zorg vuldig wordt gelegd en onderhouden is om technische redenen voor de on dernemers zeiven gewenscht. Concessionarissen hopen den dienst reeds in 1900 te kunneu doen begin- ARRDN DISSEMENTS- R£CHTBANK Zitting van Donderdaq 8 Dec. 98 Zooals wij indertijd vermeldden werd op Maandag 21 November des middags te ongeveer lialf twee door een werk man., zekere C. H. Fisscher, een jas ontvreemd uit den winkel ran den heer B. Gompertz, firma Katteburgh Co. aan de Anegang. Voor dit feit stond hij nu heden te recht. Beklaagde bekende volmondig de jas weggenomen te hebben. Zooals hij beweerde, alleen met het doel om onder dak te komen. Daar ook door de ver klaringen der getuigen het feit voldoen de werd bewezen, vorderde liet O. M. eene gevangenisstraf voor den tijd van 4 maanden voor beklaagde, die reeds éénmaal voor een gelijk feat was veroor deeld en ook in militairen dienst van sergeant tot soldaat was gedegradeerd en ten laatste daaruit, ontslagen. De toegevoegde verdediger Mr. Zeeman, pleitte tot vrijspraak, daar ZE.A. het feit dat beklaagde in de dagvaarding werd ten laste gelegd nl. dat de jas was weggenomen, „met het oogmerk om zich die wederrechtelijk toe te eigenen," niet voldoende bewezen achtte, daar beklaag de zelf beweerd had om onder dak te komen het te hebben gedaan en zelfs zeer langzaam in de richting van de Groote Houtstraat was geloopen, al waar hij dan ook gevat word. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. G. J. de Bruin was in den nacht van 21 op 22 November langs de Ba ken essergr acht gekomen en had toen van een der schuiten, toebehoorende aan den heer H. van Breemen, een groot stuk steenkool weggenomen. Beklaagde kon geen reden opgeven, waarom hij zulks gedaan had en toon de veel berouw over zijn, daad. Daar de Bruin anders gunstig bekend staat, vorderde het O. M. ook met het oog op de geringe waarde van het ontvreem de, een lichte straf en wel 14 dagen hechtenis. H. P. Kessens en L. de Boer wa ren in den avond van den 17den Juli in het café „de Hooiwagen" op den Burgwal. De Boer, die een weinig was aangeschoten, toonde zich zeer royaal en tracteerde daar eenige aanwezigen, waaronder genoemde Kessens. Daar laatstgenoemde ook bij de Boer klaagde, dait hij geon 'werk had, had deze nog geantwoord, dat hij een goeden baas voor hem wist en wel zekeren Stokman te Schalkwijk, bij wien de Boer op dat oogen blik nog in dienst was, maar wel ke dienst hij binnenkort zou verlaten. Zoodoende besloten zij ten laatste om dien avond nog naar genoemden Stok man te gaan, waar Kessens dan zou probeeren voor de Boer in de plaats te mogen komen. Dit geschiedde dan ook en nadat zij nog een paai- borreltjes in dc tapperij van Jansen in de Antho- niestraat genomen hadden, gingen zij op weg naar Schalkwijk. Toen zij een goed eind op den Schalk- wijkerweg gekomen waren, zeide Kes sens eensklaps tegen de Boer, je moest me nog maar wat geld geven. Daar de Boer, die hem nu genoog had getrao teerd, daarin geen zin had, greep Kessens hem aan, wierp hem op dén grond, dreigde, hein met een mes en ontvreemd de daarop f 2 uit den zak van zijn broek. Voor deze gewelddadige aanranding en berooving op den openbaren weg liad Kessens zich nu heden te verant woorden. Beklaagde zeide, dat hij dien avond zoo dronken was geweest, dat hij zich van de geheele zaak niets meer kon her inneren. Doch uit het verhoor dei- getui gen L. dc- Boer, en den Inspecteur van politie, J. A. J. Nolthenius, (tegenover laatstgenoemde had beklaagde den be- wusten avond nog eene volledige belteu- teuis afgelegd en zelfs medegedeeld, dat hij met de Boer was medegegaan met. het doel om hem op de een of andere wijze, desnoods met geweld1 van zijn eld te berooven,) werd 't feit voldoen de bewezen. De subst. officier van justitie zijn re quisitoir nemende, liep de zaak nog eens in liaar geheel na, hce de Boea- be klaagde eerst had onthaald, hoe hij ge tracht had hem aan eene betrekking te heipon en hoe beklaagde deze weldaden heeft beloond met een diefstal onder ver- •arende omstandigheden. Daar het verleden van beklaagde niet gunstig is. requireerde Z.E.A. een ge vangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. Vervolgens werd een zaakje van eondendiefstal behandeld. S. Brouwer te de Beemsler had ongeveer in de helft der maand October eenden, toebehoorende aan J. Klaver, ontvreemd. Beklaagde bleef ontkennen hij had geen eenden gestolen, het wa ren zijn eigen eenden. Daar evenwel uit het verhoor der ge tuigen bleek, dat de eenden, die zij door Brouwer hadden zien opjagen, toebe hoorden aan Klaver, vorderde liet. O. M. eene gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. De verdediger Mr. Kronen borg be pleitte ontslag van rechtsvervolging, daar zijns inziens het wettig bewijs niet was geleverd, wijl de getuigen nooit aan de' eenden, die in die streken bij hon derden rondloopen, hebben kunnen zien dat het de eenden va.n getuige Klaver varen, op het oogenblik dat zij doör Brouwer werden opgevangen en dit al leen nu bevestigden omdat hun eenige malen vóór de politie de eenden waren getoond als zijnde van getuige Klaver. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. Het Hof te Amsterdam heeft "Woens dag het vonnis bevestigd van de Haarlemsche rechtbank waarbij de tramwey-maatschappy Haarlem —Alk maar werd failliet verklaard. Examens vrije- en orde- oefeningen Gymnastiek alliier. Voor die examens, die gisteren eindigden, hadden zich opgegeven 201 dames. Hiervan kwamen 3 niet op, werden GO afgewezen en slaagden 138. Er gaven zich 51 heeren op, die allen aan liet examen deelnamen. Van heu werden er 14 afgewezen en slaag de alzoo 40. Het percentage der gaslaagden staat dus vrywel van dames en hee ren gelyk. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Water staat, Handel en Ny verheid werd he den aan het gebouw van het Provin ciaal bestuur alhier aanbesteed le. Het uitvoeren van baggerwerk in het Noordzeekanaal en in de zy- kanalen B en D. Raming f 12300. Van de 3 hiervoor ingekomen in- schryviogsbiljetten was dat van A. Visser te Haarlem het laagst voor 2e. Het driejarig onderhoud der zeewerken op het eiland Wieringen, provincie Noordholland. Raming f 66S0 per jaar. Hiervoor kwamen 5 biljetten in en was dat van J. Hermans te Wierin gen bet laagst voor f6925 per jaar. 3e. Het voorzien der boorden van het Groot Noordhollandsche Kanaal, in vier perceelen. Raming le perc. f 4000. 2e perc. f 10000. 3e perc. f 10000. 4e perc. f 8000. Voor het eerste perceel kwamen 16 inschryvingsbiljetten in en was dat van J. Oldenburg te Bergen het laagst voor f3348. Voor het 2e perceel kwamen 16 biljetten in en was dat van H. Dinkla te Buiksloot het laagst voor f8740. Voor het 3e perceel 7 biljetten en was dat van H. Scbuyt te Alkmaar het laagst voor f8790. Voor het 4e perceel kwamen 7 biljetten, in waarvan dat van C. de Wys te Alkmaar het laagst voor f7500. Hedenmorgen liep in de Veerstraat alhier een man in beschonken toestand die een wat men noemt „kwaden dronk" over zich had. Hy maakto het voorbijgangers lastig en sloeg by den heer P. Drost eene groote winkelruit stuk en vernielde de deur. Hy werd hierna door verscheidene omstanders gegrepen en vervolgens naar het poli tiebureau gebracht. Wy vestigen de aandacht op ach terstaande advertentie van den beer W. G. J. do Wit, in de Keizerstraat, ter aanbeveling van zyn Hoofd Eau de Cologne, die aan verschillende adressen hier ter stede verkrijgbaar is. IJpolders. In aansluiting op de jongste be richten omtrent diefstal met inbraak en potringen daartoe vernemen wy dat ook de landbouwer Biesheuvel een nachtelijk bezoek heeft gehaddoor zjn bond gewekt begaf by zich ge wapend met het geladen geweer naar buiten, waar hij een persoon zich ijlings zag verwijderen. IJmuidea. De off. van gez. 2e kl. M. J. T H. X. Weyen, van het 2ereg. huza ren te Venio, is voor 3 maanden naar hier gedetacheerd. Beverwijk. Voor de vacante betrekkingen van gemeente bode (jaarwedde f 200) en van gemeente-werkman (jaarwedde f416) hebben zich respectievelijk 51 en 62 personen aangemeld. Uitgaande van de drie heeren pre dikanten zal alhier by genoegzame deelneming eene wijkverpleging wor den ingevoerd. V£RtfÖ8L6i RlESJWSTSJOaKGEfl» Hofbericht. Hedennaraiddag zijn Hare Majes teiten de Koningin en de Koningin- Moeder in goeden welstand in de residentie aangekomen met een extra- trein die te kwartier over eenen het Loo heeft verlaten. Hofrouw. De Opper-Ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin, we gens het overlijden van Hare Konink lijke Hoogheid Mevrouw de Prinses Douairière Catharina van Wurtem- berg, den lichten rouw zal aannemen voor den tyd van zeven dagen, in gaande Donderdag 8 December 1898 St. Ct. Intercommunale telephoon. Het gebruik maken van deze in stelling neemt steeds toe. In de laatste 3 maanden van 1897 werden 53000 gesprekken gevoerd; in de eerste 3 van 1898 bijna 70,000, in het tweede kwartaal 80.000, in het derde 88.000; in October jl. 30,569 tegen 16,202 iu Oct. '97. De opbrengt is dan ook in Oct. f 5000 meer geweest dan in Oct. '97. Er wordt dan ook nog f 162,000 meer aangevraagd om in de drin gende eischen te voorzien. Veelbelovend. Men meldt uit Enschede aan de N. R. Ct. Onlangs maakten wy er melding van, dat een ll-jarige leerling van een der scholen alhier uit de school moest verwijderd worden wegens dronken schap. De jongen heeft zich thans schuldig gemaakt aan zakkenrollen. Hy wist in de Haverstraat een koop man een portemonnaie, inhoudende f 3, te ontrollen. De politie had hem echter spoedig te pakkentoen bleek, dat de knaap er reeds f 0.70 van ver snoept had. In eene der eikenboscbjes tusschen Zevenaar en Didam is het lyk van een man, naar gissing een Dnitscher, gevonden in zittende houding. Naast hem lag een revolver. Bij onderzoek bleek, dat hy een vrij groote som geld bij zich had in Duitsche munt. De milicien-soldaat F. de Vroege, die onlaDgs in de infanterie-kazerne den milicien Van Deelen heeft dood- ge8choten, en dientengevolge in het Militair Hospitaal te Utrecht ter ob servatie was opgenomen, is Dinsdag naar het krankzinnigengesticht over gebracht, om zijne geestvermogens te onderzoeken. Exportslachterij. Door de firma Wm. H. Muller Co Rotterdam zyn van bet Ryk ter reinen in erfpacht gekregen aan den Hoek van Holland. Men verneemt dat het in de bedoeling ligt daar een exportslacht-ry in te richten. Schepen van de Rumeensche lijn zullen het vee nit dit land aanvoeren, dat aan den Hoek geslacht en naar Londen zal worden uitgevoerd, naar welke haven de firma reeds een groot deel van het verkeer in banden had door de schepen der Batavierlyn, waarbij nu ook door aankoop gekomen is de dienst der „London Rotterdam Steam ship Co.," waardoor bet Londenver- keer Dagenoeg door de firma gemono poliseerd is. Een treurig ongeval heeft Maandag te Meersen plaats gehad. De paarden van het rijtuig, waarin mevrouw B., wonende op het kasteel Klein Vaes- hartelt, was gezeten, waren schichtig geworden en op hol gegaan. Mevrouw B., die uit het rijtuig sprong, had het ongeluk met het achterhoofd op eeu steen terecht te komen en daarbij zoodanige inwendige kneuzingen te bekomen, dat zy Dinsdag aan de go- volgen is overleden. Mevrouw B. was eerst 26 jaren oud en moeder van drie kinderen. Lord Kitchener. Lord Kitchener is Woensdagoch tend uit Londen naar Kaïro ver trokken. Hy blyft daar eenige dagen en gaat dan naar Omdoermau. Aardbevingen. By Tromsoe in Noorwe.en is een boerderij tengevolge van een aardschok ingestort. Acht menschen werden ge dood en velen gekwetst. Ook uil Griekenland wordt melding gemaakt van aardbevingen. Bloemendaal. Gemeenteraiiclsatting van Donderdag S December des namiddags te 14 uur. Voorzatter de heer J. W. A. Immink, Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening en voorlezing en goed keuring der notulen van de vorige ver gadering, wordt overgegaan tot punt 1 der agenda betreffende een bouwplan van den heer Krelage. Reeds voor eeni ge maanden was door den heer Krelage verzocht een plan tot bebouwing van een perceel grond tusschen den Zijlweg cn de Brouwersvaart, goed te keuren. Daar het eene zaak van groot belang voor de gemeente betrof, stelde de voor zitter toen voor. ook wegens dein om vang van het plan, nog niet te deci- deeren, doch het plan ter visie te leggen en in ééne der volgende vergaderingen van gedachten te wisselen en een besluit te nemen. Zoodoende werd het plan tot bebou wing van den grond tusschen Zijlweg en Brouwersvaart andermaal behandeld. Op dat terrein was een straat ontwor pen met eene breedte van 12 meter en eene lengte van ongeveer 280 meter, die iater aan de gemeente zou worden overgedragen. Op een afstand van 55 meter van den Zijlweg zullen de te bouwen huizen nog o meter terug worden gebracht, en de breedte der straat tusschen de gevels 22 meter worden, terwijl door het in springen van de huizen de gelegenheid wordt geopend tot heit aanleggen van tuintjes vóór de perceelen, die door een hekwerk, door B. en W. goed te keuren, van den openbaren weg zullen zijn ge scheiden. Langs een gedeelte van de Brouwers vaart ter hoogte van de te bouwen hui zen, zal eene kade van 12 M. breedte worden aangelegd. Aanvankelijk zal slechts J der straat worden bebouwd en moet uiterlijk na 10 jaar de geheele straat aan de gemeente zijn overgedra gen. De gemeente-architect indertijd om advies gevraagd had gunstig geadvi seerd. doch onder nader vast te stellen voorwaarden als bepaling der kosten van bestrating en beschoeiing; volgens zijn meening was het ook niet noodza kelijk om tot overbrugging van de Brouwersvaart over te gaan. De heer ter Hoffsteede had den wenscli uitgesproken, da,t in de voor waarden de huurwaarde der te bouwen pei-ceelen werd opgenomen, en deze met den heer Krelage to bespreken. Overeenkomstig dezen wensch was door B. en W. gehandeld en het antwoord luidde, dat het huizen van minstens f 400 huurwaarde zouden worden. Door den heer A. Roozen was gevraagd of wegwater zou mogen worden uitgeloosd in de Brouwersvaart. Hierover was nu rechtskundig advies ingewonnen en liet resultaat was dat het Prov. Bestuur geen bepalingen over waterafvoer heeft gemaakt, doch dat de verordening van het waterschap Rijnland in de zaak voorziet, zoodat de juridisch adviseur het vragen van vergunning aan dat wa terschap nuttig acht. Aan Haarlem be hoeft geen vergunning te worden ge vraagd. Dit advies is gegeven door Jhr. Mr F. W. van Styrum te Haarlem. Bij nader schrijven verklaart de heer Krelage zich o. a. bereid, den minimum- huurprijs op f 400 te bepalen. De V o o r z. zegt, dat slechts een van de leden, do heer ter Hoffsteede. de stukken hierover op het raadhuis is ko men inzien. Blijkbaar zijn dus de an dere heeren voldoende ingelicht, zoodat spr. voorstelt te besluiten tot vast stelling van het bouwplan, zooals het nu is aangevuld. De lieer A. Roozen vraagt, of de greppel waarin het menagewater moet wegloopen. zal worden aangelegd voor met den bouw wordt begonnen. Hij wenseht daarvan gaarne zekerheid te hebben. De V o o r z. wijst op de voorwaar den, die daarin voorzien. Blijft men en défaut, dan is een boete van. f 500 verschuldigd. De lieer Henri B ij v o e t vraagt, of het niet goed is zich. eerst te verze keren van de vergunning van Rijnland, vóór den heer Krelage veigunning tot bouwen wordt gegeven. Spr. meent ove rigens zeker te weten, dat Haarlem wel degelijk rechten meent te hebben om te beslissen inzake waterloozing in de Brouwersvaart. De V o o r z. liad het Raadsbesluit willen aanvullen met een bepaling: be houdens goedkeuring van Rijnland. Er kan ook worden bijgevoegd behoudens goedkeuring van Haarlem. Do heer B ij v o e t is hiermede te reden gesteld. Op voorstel van den heer V a n H o o f f wordt besloten, niet een grep pel of buis voor waterafvoer, maar im peratief een buis (riool) voor te schrij ven. Op voorstel van den heer ter Hoffsteede wordt de bepaling over de minimum huurwaarde der huizen in het raadsbesluit opgenomen en dit laat ste, zooals het nu geamendeerd is, met algemeene stemmen goedgekeurd. Besloten wordt tot het doen van be talingen uit de post onvoorziene uitga ven tot een bedrag ran f 973.724. Aan den Raad wordt vertoond de- aangekochte photographie van II. M. de Koningin (van Kameke) in fraaie lijst gevat en die in de Raadszaal zal worden opgehangen. Voorgesteld wordt de aanstelling van den telefoonkantoorhouder te O verveen, den heer Van Twïsk te verlengen met een jaar en de jaarwedde voor 1899 te bepalen op f 150. In 1898 is hot aantal overgetelephoneerde telegram men voor het binnenland getaxeerd op 1404, naar het. buitenland op 391. De kosten voor een telephoonkantoor zul len dan f 1.85 hooger zijn. dan wanneer er een telegraafkantoor zou zijn gehou den. Wordt goedgekeurd. De vergadering duurt voort. LAATSTE BERICHTEN. Coöperatieve Vereeniging „des Werkmans Lust." Bekend is do procedure, door een gewezen lid dier Vereeniging, P. Koster, tegen haar gevoerd, wegens bet doen uitzetten uit zijne woning, nadat de Algemeene Vergadering hem als lid bad ontzet. Door hem werd beweerd, dat de algemeene vergadering dit ten onrechte bad gedaan, en hy vroeg mitsdien vernietiging van die uitspraak, omdat daarmee was aangerand zyn eigen domsrecht, waaromtrent alleen de burgerlijke rechter mocht beslissen. By geen der rechterlijke colleges, waar hy zyn klacht gebracht heeft, is by geslaagd. Gelyk wy vroeger hebben meegedeeld is hy zoowel door de Haarlemsche rechbank als door bet Hof te Amsterdam in het onge lijk gesteld, en heden heeft de Hooge Raad over de aangevraagde cassatie uitspraak doende, dat beroep ver worpen. De uitspraak is van het grootste gewicht voor de coüperatieve ver- eeaigingen, omdat ze de bevoegdheid van de Algemeene vergadering tegen over de leden buiten allen twijfel stelt. Uitspraken. D. van Waard, tegen wien wegens verduistering van horloges, aan hem ter reparatie gezonden, 6 maanden ge vangenisstraf was geëischt, werd ver oordeeld tot 6 maanden. Hendrika Mozer werd wegens diefstal van vrouwengoed en andere voorwerpen veroordeeld tot 3 mnd. Eisch luidde 3 maanden gevange nisstraf. B. Dekker te Beverwijk, tegen wien wegens zaakbeschadiging 1 maand hechteuis was gerequireerd, werd veroordeeld tot 1 maand. J. Paap te Wijk aan Zee, werd wegens diefstal van een dekkleed, ver oordeeld tot 1 maand. Eisch was 1 maand. J. Jasperse te Velsen, tegen wien wegens buisvredebreuk, wederspan- nigheid en mishandeling 1 maand ge vangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot 3 weken. Het vonnis van J. van Dyk, die veroordeeld was tot opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht tot zyn 18e jaar en tegen dit vonnis in verzet was gekomen, werd bevestigd. W. Kuyk, tegen wien, wegens bedelarij 2 dagen hechtenis en opzen ding naar een rijkswerkinrichting voor den tyd van 3 jaar was gcöischt, werd tot 2 dagen hechtenis en opzending voor den tyd van 1 jaar en 6 maanden veroordeeld. D. Evers te Heemstede, die zyn hond niet voor de belastirg had aan gegeven werd veroordeeld tot f5.— subs. 1 dag. Eisch luidde f5 boete subs. 1 dag. P. Middelkoop te Velsen, tegen wien wegens dronkeoschap en verzet f25 boete snbs. 15 dagen hechtenis was, gerequireerd werd veroordeeld tot f 10 boete sab. 10 dagen hech tenis. P. T. Lieshout te Beverwijk, werd wegens wedorspannigheid ver oordeeld tot 8 dagen hechtenis. Eisch 3 weken hechtenis. G. Bosschieter te Ilpendam, tegen wien wegens overtreding dei- jachtwet en wegens wederspannigheid f2 boete subs. 2 dagen hechtenis en 14 dagen hechtenis was gevorderd, werd veroordeeld tol f 1 boete subs. 1 dag en f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Zandvoort. Raa dsverga dering. In de vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Woens dag jl. des namiddags ten 7lj2 ure, waarby alle leden tegenwoordig waren, werd na opening der vergadering lezing en goedkeuring der notulen van de vorige" vergadering, mededeeling gedaan dat het raadsbesluit van de geldleening, groot f 30.000 goedge keurd was, evenals de suppl. kohieren vau de hondenbelasting en de Hoof delijke omslag, dienst 1898. Nog werd mededeeling gedaan dat Ged. Staten omtrent bet besluit van ruiling van grond no£r geene beslis sing hebben genomen; dat de heer Uiebendaal eene dankbetuiging gezon den iiad voor de verhooging zyner jaarwedde; dat Ds. G. Hulsman de benoeming tot regent van het Gast huis niet heeft aangenomen. In banden der prondcommissie werd gesteld een request van den heer J. H. Muller om aankoop van grond. Een verzoekschrift van de wed. M. Drayer i. z. den grond, gelegen by haar huis, zal na afloop der vergade ring behandeld worden. Verder was ingekomen een verzoek van de werklieden vereeniging „On derling hulpbetoon" om gebruik te mogen maken van eeuj lokaal der school aan den Hoogeweg voor het geven van ouderwijs aan lieden en volwassen kinderen van leden. Over dit verzoek werd breedvoerig beraadslaagd. Sommige leden wilden, zoo het noodig mocht zyn, wel her- balingsonderwys doen geven, maar dat zulks van particulieren uitging, daarmede kondeu zy zich niet ver eenigen. Ook dat alleen leden gebruik konden maken van dat onderwys werd niet goedgekeurd. De Voorzitter stelde voor het request in handen te stellen van B. en W. om praeadvies, waartoe werd be sloten. Na bet houden van eene geheime zitting werd het bestek voor do riolee- ring en bestrating goedgekeurd, waar na de vergadering werd gesloten. MARKTNIEUWS. Haablem, 7 Dec. 1898. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 12 stapels, uit makende 1334 kazen, wegende 2677 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f24.50. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd: 10 Koeienf160 if 120, 27N. Kalveren f 13,— a f 7.— 14 Schapen f 18.— a f 12.—, 0 graskalf f 0 Paarden f a f TËLEGRARRMË». BOEDAPEST, 7 December. In de Kamer van Afgevaardigden werd heden een brief van den voorzitter, Szilagyi, voorgelezen, waarin hy zyn ontslag nam. De ondervoorzitter, Lang, zeide dat by ook zyn ontslag nam. Kossuth en Polonyi verlangden, dat Szilagyi zijn ontslag- zou terugnemeu. Banffy wilde bet woord voeren, maar de oppositie maakte zulk een leven, dat het hem niet lukte. De Kamer besloot met algemeene stemmen, den voorzitter uit te noodigen op zyn post te blyven. MADRID, 7 December. By de opening van de vergadering der vredesoommissie te Parijs heeft Mon- tero Rios gisteren geprotesteerd tegen do verdachtmaking van Spaoje in de rede van Mac Kmley betreffende het verongelukken van de Maine. BURGERLIJKE 8TAND. Ondertrouwd8 Dec. A. Montauban en A. C. L. Huberts. P. H. v. Nie- kerken en A. Bergman. Getrouwd: 8 Dec. L. Niermans en M. A. Chappnis. Bevallen6 Dec. A. Forrer—den. Otter d. A. Elffers—Verhagen d. A. M. Koster—Koster d. 7. J. C. Huls hofRoussac z. M. C. Walraven Lansink d. 8. E. Scholte—Sleeman z. Overleden: 6 Oct. M. G. Weber 00 j. v. Marumstraat. 7. D. Hessels 37 j. Lange Veerstraat. alleen echt, indien van mijn fabrieken direct betrokken. zwart, wit en gekleurd van 35 ct. tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 ct14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f8,6542,75 Foulard-Zyde bedrukt 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zjjde 35 et.14,65 6a 9,35 f 1,20— 6,45 per meter. Zijden Arm&res, Monopols, Cristalliqnes, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscorite, Mar- celline8, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten ia huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3