V. X IABIA STUAR' Klems Atateifa Mi 181! V Vraag Schouwburg-Haarlem. Buitengewone Voorstelling AMERTENTIEN. „GYSBERT JAPIX". lepenbiere Gearkomste. Manufacturen. HEILS-TEMPEL. Schachelstraat. BILJARTWEDSTRIJD (Potspel) J. A. LUCAS, PHOTOGRAFIE. Nacht en Morgen lende in den nieuwen aanleg aanraden eene wandeling te doen langs de Leid- sehe vaart en Zandvoortscbe laan naar den Aerdeniiout eo wy zy'n overtuigd, dat hg die wandeling niet zal betreuren. By de Leidsche vaart beginnend, ziet men even voorbii de nieuwe Kathedraal en tegenover den Koningin neweg de plaats, waar éénmaal de groote brug, ten dienste van de elec- trische tram en van de passage van rijtuigen en voetgangers, over de Leid- schevaart zal komen te liggen, op een paar flinke schuiten, waarop een heimachine is aangebracht, zyn eenige werklieden druk bezig met het heien voor de landhoofden van ge noemden brug. Verder gaande komt men aan de Sehouwtjesbrug. Laat men daar zyn blik over de voor zich liggende lan derijen gaan, dau ontwaart men al aanstonds den ommekeer die daar heeft plaats gegrepen. De landerijen zyn in bouwterrein herschapen, langs den weg lisrgen de rails, waarop spoe dig liet nieuwste vervoermiddel der 19e eeuw ons menschenkiuderen blik semsnel naar de badplaats Zandvoort zal voeten, terwijl in de Leidsche vaart tal van schuiten zand, stee- neu eu andere benoodigdhedens steeds aanbrengen, en waarvan het mate riaal door lorries naar h-t bestemde terrein wordt gebracht. Het is een levendigheid van belang. De centrale is bereids eens verdieping hoog, ter wijl de plaats voor de ketels ook reeds opgemetseld is. Aan de remise wordt eveneens hard gewerkt. Heeft men hier een kijkje genomen, en wandelt men verder dan komt men aan de bol- lenloods van den heer Tboolen. De oprit, door de weigering van de H. IJ. S. M. om haar lyn te passeeren, noodzakelijk geworden, wordt aange legd op liet daarvoor gelegen land. Aan de andere zijde van de spoor baan wordt aan dezen oprit reeds met bekwamen spoed gearbeid; de zand- trein voert onophoudelijk zand en ander materiaal aan. Het geheel is eene bezichtiging overwaard. Tweede Bacliconcert. In een opzicht stond het tweede Bacli- concerb enorm veel hooger 'dan het eer ste namelijk wait liet solistisch, gedeelte betreft. Mejuffrouw Sophie Jaffé. de jeugdige violiste uit Parijs heeft ons nog weer eens als gebiologeerd door een vioolspel dat men alleen op het oogen- blik zelf als werkelijkheid erkent, om het daarna, vervluchtigd, weer te zien heendrijven naar het mysterievolle rijk der drobmsprookjes-poezie. Inderdaad, het ingespannen, ademloos luisteren naar de toovertaal dezer sympathieke kunstenares, 't heeft iets van een droom vol kleurenschittering en lieflijkheid. Al liet werktuigelijke, dat ook de hoogste kunst aankleeft, is hier geheel naar den achtergrond gedrongen en geen gedach te aan lichamelijke inspanning bij het voldoen aan de grilligste en uiterst op gevoerde eischen der techniek belem mert den t-oehoorder in zijn onverdeeld genieten. Bij een voorafgaand doórzien van liet programma moge men zich ver wonderdhebben en misschien ^enigs zins teleurgesteld gevoeld over de keu ze dei' solisteConcert no. 5 van H. Vieux temps en Souvenir de M o 9 o o u van H. Wienia wski zoo haast heeft zij den klank van haar heer lijk instrument door de zaal doen ruisohen of men heeft vrede met alles meer nogmen rekent het haar als een verdienste te meer aan dat zij. war; van alle klassieke grootdoenerij, juist die stukken ter voordracht koos, waar in haar ziel zich het best en liet liefst en het natuurlijkst uitspreekt. Want 't is een ziel die d'aar klinkt uit dat sim pele speeltuig. Sophie Jaffé is een per soonlijkheid en haar viool is de trouwe tolk van haar voelen en denken. En als nu wat immers zoo natuurlijk is in een vrouw en nog bizonder in een ar tistieke vrouw dat voelen een wat grooter plaats in haar ziel eleven beslaat dan het denken wie zal zich daarover beklagen en niet liever dankbaar aan vaarden wat deze rijke en oorspronke lijke kunstenaarsnatuur zoo mildelijk aanbiedt! Wat mij betreft, ik heb van ganscher harte genoten bij het spel van uiej. Jaffé en haar groot, geheel bizonder talent heeft mij van eerbie- •dige bewondering vervuld. Het orkest men weet d'at bij alle Bach-concerten in dit seizoen liet Con certgebouw-orkest meewerkt speelde behalve - de begeleiding der genoemde viool-werken, eene Symphonic in D van Mozart (Peters, no. 4). de- Tondich- tung ..Don Juan" van Rich. Strauss en Beethovens Egmont-ouverture. Waar het aan ligt weet ik niet precies, maar zóó in alle opzichten bevredigd als an ders meestal, heeft het orkest mij dezen keer niet. De Svmphonie daargelaten -de niet volmaakte stemming der hoorns werd mij wat al te mooi gespeeld zonder toch spelers of toehoorders eigen lijk warm te maken. Ik dacht erbij aan een oud. lief ding (een erfstuk van groot vader) da,t mc-n poetst en wrijft en bewondert, om het daarna weer op te bergen, niet recht wetend wat met het ding aan te vangen; alleen, 't is den bezitter veel. te lief om liet van. de hand te doen. Nu, opgepoetst en glimmend gewreven als een spiegel was Mozart's Symphonie zeker en in zooverre was het aanhopfen dan ook een niet te versma den genot en een alleraangenaamste tijdpassering1. Behalve wat den titel betreft, heeft Strauss' „Don Juan" hoegenaamd niets met Mozart's bevallige muze uitstaan. De weelderig-wilde verbeeldingskracht van dezen jongen Duitscher met zijn geniale brutaliteit, geeft ons hier een toonschildering van stoute kleurmcnge- ling en de meest schrille lichteffecten. Dat bij deze instrumentale experimen ten ons schoonheidsgevoel niet vaak een pijnlijk geweld wordt aangedaan zou ik niet durven beweren, maar van den anderen kant heeft de lusteloos zoeken de geest van dezen warm hoof digen he melbestormer menigen schat uit de on peilbare diepten der orkestrale combina ties opgedolven, die der muzikale kunst ontwijfelbaar zullen teu goede komen. Het genot dat mij deze kennismaking met Don Juan opleverde was maar zeer betrekkelijk. Wellicht echter zal bij een eventueel volgende auditie een juister begrip dat aanbrengen wat het. muzikaal gevoel alleen niet vermag te achterhalen. Beethovens Egmont besloot op waar dige wijze dezen aan velerlei kunstin drukken zoo overriiken avond. PHILIP LOOTS. Beiine broek. Door mevrouw Gravin zu Spalier is Vrijdag j.l. eene uitdeeling gebonden van lekkernijen, dassen, bandschoenen enz. aan een gedeelte der kinderen van de R. C. Parochiale school. Door mgr. Bottemanne, bisschop van Haarlem, is tot kapelaan alhier beooemd de eerw. heer J. M. C. Nuyen. De heer M. J. Segaar alhier komt voor op de voordracht voor onder wijzer te Halfweg. Hoewel een civiel proces gewoon lijk meer verdriet dan plezier oplevert, was er toch een komische kant aan een twist, die door de Haarlem- sche Rechtbank beslecht is. Ken uitgever in Noordbollacd had een contract met een drukker in zyn woonplaats tot het drukken van eon weekblad. De een wilde graag van den ander af eu wist ontbinding van het contract, niet beter te verkrijgen dan door den drukker niet te betalen. De drukker, vau zijn kant, dacht nu gerechtigd te zyn Diet meer te drukken. Vandaar wederkeerige in gebreke stelling en proces. De Rechtbank maakte in hoofd zaak uit. dat de uitgever moest be talen en dat de drukker móest druk ken, met ontbinding1* vau het contract wegens wanpraestatie. Maar 't mooiste is wei dat aangezien in dat contract bepaald was, dat by wanpraestatie van een der partijen, deze een som van f250 aan de andere partii zou betalen, de uitgever veroordeeldtot het uitkeeren van die boete aan den drukker en de drukker eveneens aan den uitgever. Met een huiselijk gesprek zouden partyen even ver zyn geweest, zonder booge proceskosten te moeten be talen Zitting van Woensdag 14 Dec. Velen weten blijkbaar nog niet. dat zij, wanneer de politie hunne assisten tie verzoekt, bij de eene of andere arres tatie. verplicht zijn daaraan gevolg te geven. Dit was ook het geval met zeke ren Verhoef te Velsen. Toen de veld wachter de Ruijter hem op 19 Novem ber vroeg of hij mede wilde helpen aan de arrestatie van P. Middelkoop aldaar, die in staat van dronkenschap verkee- rende, zich zeer woest aanstelde, wei gerde Verhoef die hulp en liep hard weg. Voor dit feit vorderde, de ambte naar van het O. M. f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis, terwijl voor overtre ding* der jachtwet, waaraan Verhoef zich op 24 November had schuldig ge maakt 7 dagen hechtenis werd gerequi- reerd. Geortruida M. v. d. Vorst, huisvrouw van G. Oudshoorn, woonachtig Fran- kestraat alhier, stond terecht ter zake van het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe ver-j eïschte vergunning te hebben. In dit zaakje waren 2 getuigen Bre ek- huizen en van Heuvel, gedagvaard. Bei den waren op Zondag 13 November, des morgens te 10 uur in het koffiehuis ge komen. de tweede was in het voor liet publiek toegankelijke lokaal blijven zit ten eu had daar een glas bier gebruikt wel was er volgons zijn beweren iets in het glas gegooid maar of dit klare of water was geweest, wist hij niet. Op het gezegde van den kantonrechter, dat het toch geen drank was bier met klare, antwoordde getuige, dat hij dit voor de „frissiglieid" dikwijls dronk. De eerste getuige was direct naar het vertrek grenzende aan de publieke local it vit ge loop cn en had daar een glas klare be steld en ook. zooals hij zeide, gekregen. De beklaagde deed eene geheel andere lezing van liet gebeurde. De getuigen waren dien morgen in kennedijken staat van dronkenschap in liet bierhuis geko men, en hadden om bier gevraagd. Dit was hun gegeven, terwijl de eerste ge tuige ook nog 4 leverworstjes op at. Maar zooals het wel meer met dronken menschen gaat, zij pakken gaarne ie mand beet, en rukken hem aan zijn goed, of geven hem heel vriendschappe lijk een duw. Dit was hier ook het ge val. Getuige Broekhuizen had haar man beet gepakt, waarop zij uit de kamer was komen loopen om Broekhuizen te verwijderen, maar dat ging niet en toen dan ook Broekhuizen, terwijl hij een deur toesloeg, een groote glasruit ver brijzelde. was beklaagde naar het politie bureau geloopen om hulp te halen, waar na de 2 getuigen even later door 3 po litieagenten naar de Smedestraat wer den getransporteerd. Des avonds toen Broekhuizen weder op vrije voeten was gesteld, was hij weder bij haar komen aauloopen en had gezegd„Deze dag zal je heugen„ik zal zeggen, dat je mij sterken drank hebt getapt," en den vol genden dag, zag zij dan ook tot haar verwondering de bekeuring in ons blad rmeld. De ambtenaar van het O. M. zijn requisitoir nemende, zeide dat hoewel hij overtuigd was. dat de drankwet was overtreden, hij het wettig bewijs nie geleverd vond. en dan ook tot vrijspraak concludeerde. Uitspraak heden over S dagen. Hillegom. „Do politie te Hillegom vernam van een inwoner dezer gemeente, die deel had genomen aan een loterij zonder nieten, tegen betaling van 'vyf cent per week, uitgaande van de Neder- landsche Öpaarkasvereeuiging onder directie van Scheffel en De Graaf te Haarlem, dat het boekje, hein by zyn deelneming uitgereikt, na vol brachte betaling zyner contributie, ten bedrage van f2,60, bijna drie maanden geleden was ingenomen om daarop den hem toekomenden prijs te kunnen ontvaugen, welke prys, zynde een tabakspot van circa 30 a 40 cents waarde, hem eindelijk na veel mooite door zekeren A. Hopmante Hillegom woonachtig, was ter hand gesteld. Uit het daarop gevolgd politic-onder zoek is gebleken, dat er geen Neder- landsche Öpaarkasvereeniginglotery noch te Haarlem noch te Amsterdam, waar het hoofdkantoor zou gevestigd zyn, bestaat, dat die zoogenaamde directie, fiche ff el en De Graaf, een combinatie is van twee personen, die ieder afzonderlijk voor zichzelven werkzaam zyn. Vooral ten plattelande weteu zij door allerlei voorspiegelin gen vele deelnemers te verwerven, en zy worden daarbij veelal geholpen door tusschonpersonen, die niet zoo algemeen ter goeder naam bekend staan. Van een magazyn, waarin steeds allerlei luxe-artikelen, meubelen en allerhande goederen aanwezig zyn. om als pryzen aan eventueeie pry's- winners te kunnen worden uitgereikt, is geen sprake. De prijzen, die iedere deelnemer ontvaiigt na f2,60 contri butie betaald te hebben, zyn bier on daar gekocht en zijn gewoonlijk ver beneden de waarde van f2,60. Aan een enkele wordt een prys vau hoogere waarde toegekend om daarmede recla me te maken. Beide genoemde per sonen welen alzoo de zuur verdiende penningen van een groot aantal ar beiders te exploiteeren om daarvan met de hunnen een ruim bestaan te vinden. Nog is gebleken, dat meer personen te Hillegom woonachtig en bij name bekend, al sedert maanden wachtende zyn op de aan hen toe komende pryzen en dat de bewuste tabakspot alhier voor f 0,65 was ge kocht. Eeu ieder zy in het vervolg op zyn hoede." Leidsch Dagblad. Door Ged. Staten van Noord-Hol land is aan een deskundige opgedra- hen een onderzoek in te stellen naar den toestand van de te vellen boomen aan de Dreef. de Zaandamsche gasfabriek een met zand gevulden zandbak aangevaren, waardoor deze zonk. De sleepboot Jacobus Jacob heeft op het gezonken vaartuig de schroef stukgeslagen. Te Zaandam is Zondag in de Zaan by de spoorbrug het lijk gevondeu van zekeren O., die sedert 25 dagen vermist werd. Zandvoort. De inschrijving voor de Nat. militie, lichting 1900, zal te Zandvoort plaats hebben op Dinsdag 10 Januari a. s. des namiddags ten 1 ure. Ia „Ons Huis" hieid prof. dr. P. j J. Muller Maandagavond eeneleziug over Portugal. Do zaal was meer dan vol. Op eene zeer populaire wijze schetste spreker de steden Lissabon, Oporto en Quimbra, gaf eene beschrij ving van een stierengevecht, sprak over den volksaard en levenswijze der Portugeezen, schetste den bouw trant der huizen, enz. Herhaalde malen werd de spreker zeer toege juicht. Ds. Hulsman bedankte prof. Muller voor den genotvollen avond. IJmuiden. De eleetrische beweging van de beneden vloeddeuren der nieuwe schutsluis is ook gereed gekomen, zoodat nu een viertal deuren door electriciteit geopend en gesloten kun nen worden. Reeds sedert half Maart is liet vischstation nabij de haven gereed en nog steeds niet in gebruik, omdat volgens het gerucht de spoorbaan te hoog ligtrneD is nu begonnen met den weg ongeveer M. te verlagen. Spaarndam. Onder Assendelfc is Dinsdag de woning van den veehouder Kuyt ge heel afgebrand; alleen het vee is ge red. Alles is verzekerd. Halfweg. De campagne aan de beetwortel suikerfabriek „Holland" alhier is ge ëindigd. In den tyd van 10 weken is eene hoeveelheid beetwortelen groot 56 millioen K.G. verwerkt. 1900 of 1901 Er sehynt nog altyd eenig misver stand te bestaau over Let tydstip waarop de negentiende eeuw emdigt en de twintigste eeuw begint. Het feit dat wy over iets meer dan een jaar het tweede cijfer van liet jaartal, dat dan een eeuw lang een S geweest zal zijn, in een 9 moeten veranderen, kan, zegt de „N. R. Ct.'\ oppervlak kig deu indruk geven dat op 1 Ja nuari 1900 deze eeuw uit is eo de volgende bezint. Toch is dat niet het geval; de NXe eeuw begint met 1 Januari 1901, en de zaak is zelfs zeer eenvoudig. Het blad volgt deze redeneering Een maand na Christus' geboorte is de eerste inaaüd voltooid, 12 maan den na Chr. bet eerste jaar, dus jaar 1 van onze tijdrekening. Op bet oogeu- blik dat het jaar 2 ingaat, zyn dus 12 (12 maal 1) maanden verloopen na het aangenomen tydstip van Chr. ge boorte. Als het jaar 3 ingaat, zyn 12 maal 2 maanden verloopen. Als liet jaar 100 ingaat, zyn 12 maal 99 maanden verloopen. Als het jaar 101 ingaat, zijn 12 maal 100 maanden verloopen, en daar een eeuw 12 maal 10') maanden moet tel len, is dan de eerste eeuw verloopen. De 2e eeuw begint dus met dat oogen- blikop 1 Januari 101. De derde eeuw begint op 1 Ja nuari 201. De negentiende eeuw begint op 1 Jauuari iSOl. De twintigste eeuw begint op 1 Januari 1901. Wy hebben het eerste jaar het jaar 1 genoemd en niet het jaar 0. Het jaar nul bestaat niet want het nulpunt van onze tydverdeeling valt samen met Christus' geboortevan dat punt af wordt bet jaar 1 geteld, vóór dat puut zou men kunnen spre ken van het jaar 1 (het jaar 1 v. Chr.) In den volksmond staat dan ook „iets vau het jaar nul" gelijk met iets dat nooit bestaau heeft en onbestaan baar is. Iedereen geeft overigens toe, dat men niet van de nulde eeuw maar de eerste eeuw moet spreken, na den aanvang van onze tydrekeningvan daar dat wij, 18... schrijvende, in de 19e eeuw leven. Voor wie nog niet overtuigd is, bet volgende. Een eeuw is honderd jaren evenals een gulden honderd centen is. Als men u eenige guldens moest betalen in stapeltjes centen, zoudt gy dan, nadat cent nummer 1, cent nummer 2, enz. achtereenvolgens op gestapeld waren, bij het stapeltje dat den eersten gulden vertegenwoordigt ook cent. nummer honderd verlangen of niet"? Zoudt gy niet eischeu dat de man die u de som voortelde, zyn 2e stapeltje pas liet beginnen bij cent No. 101. zyn 20e stapeltje by cent No. 1901? By het opmaken van den kalen der spreekt men wel van het jaar 0, maar oneigenlijkmen bedoelt het jaar —1, bet jaar vóór Chr. geboorte. Overigens spreekt het voor de tyd- rekenkuodigeu vanzelf dat het secu laire jaar (dat met twee nullen) hot laatste jaar van de eeuw is. Witt eü M. E. Meine. H. Moerwyk eu M. E. Provoost. W. G. Lasschuit eo M. E. Star. G. J. van Zutphen en M. de Gelder. Getrouwd: 14 Dec. W. F. Schou ten en A. Orsel. C. Lahey en H. C. Pot. J. Wynands en A. Martens. J. A. v. den Berg en J, B. vr. Wel- senes. A. W. v. Waard en G. M. E. Dreyer. W. H. Bax en M. C. Hage- bout. Bevallen: 12 Dec. G. E. van Gel deren— Prosée d. 13. A. Heyboer— Stokhof z. J J. HendrikseWijk huizen d. 12. M. H. de Bruinvan Dyk z. M. TerhorstKlaassen z. Overleden13 Dec. F. E. Hand- graaf 13 m. d. Zuiderstr. PRETORIA, 14 Dec. (Havas.) De toestand van president Kruger is veel beter. t beste merk. Alom bekroond. Een droevig record. Een kleine gemeente van bet arron dissement Phiüppeville (België) slaat het record in_ zake het getal herber gen. Het isVaucelles, bij de Fransche grens. Dit dorpje telt 19! inwoners, volgens den berichtgever (de officieele opgaaf van 31 Dec. 1897 zegt 122) inwoners, waaronder 64 mannen, 55 vrouwen en 72 kinderen beneden de 16 jaar. Die bevolking is verdeeld in 46 huisgezinnen, allen werklieden in de 4 steengroeven. Welnu voor die menschen zijn er 17 berbergen. FaurraiSifctoerichüeïBo Getrouwd: 7 Dec. J. S. Noorden dorp en A. M. Kaschula, S'tanderton. Z. A. R. Bevallen 10 Dec. S. KosterBarn- stein z. Amst. H. E. Benning—Dor- pema 2 d. en 1 z. Baarn. 11. M. Ro- zelinan—Ludeke levenl. z. Winkel. 12. M. Prins—Gomperts z. Dinxperlo. Overleden: 22 Nov. F.Tusch,Am sterdam. 9 Dec M. C. Hamel J.Gz. 40 j. Amst. 12. B. W. Joostingjm. 19 j. Amst. 13. Wed. C. Yas DiasDa vidson 78 j. den Haag. Sloten. Onder deze gemeente zyn meerdere personen ongesteld geworden van het gebruik van vleesch eener aan milt vuur gestorven koe; één gezin ligt ernstig; de 6 personen daarvan wor den door dr. Pool behandeld. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Aanvaring. De stoomboot Zaanlandsche Koop handel, schipper L. van Eyk, heeft Dinsdag op de Zaan ter hoogte van Stoomvaai-tbarichte*. Het stoomschip Java, van Amst. naar Batavia, vertrok 13 December van Genua. Het stoomschip Maasdamvan de Holland Amerika Lyn van Newyork naar Rotterdam, pass. 13 Dec. des nam. 3 nur 25 min. Prawlepoint. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Batavia, vertr. 13 Dec. van Aden. Het stoomschip Amsterdaiyi, van de Holland Amerika Lyn, arriv. 13 Dec. van Amst te New vork. MARKTNIEUWS Haaelek, 14 Dec. 189S. Op de kaasmarkt alhier ziin aan gevoerd en verkocht 17 stapels, uit makende 2078 kazen, wegende 3956 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f24.50. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd: 14 Koeien f 175 kf 100. 22 N. Kalveren f 14,— a f 8.— 12 Schapen f18.— a f 14.—0 graskalf f—4 Paarden f 120 a f 65. Amsterdam, 10 Dec. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesclie Dokkum- mer Jammen f 2.70 a 2.80, Franeker f2.50 a 2.S0, Hillrg. Zanl f0.—a 0.—Zeeuwsche Jammen f3.I0, a 3.30, blauwe f0.—a 0.—Eyns burgers f0.—a 0.—, Muizen fO.— a 0.—, Katwyker Zand f0.—aO Klei fO.a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, And ykor Muisjes f 3.— a 0.— Blauwe f 3.—, a 3 20. AVesi- fandsche Klei manden f4—, a 0,— losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes, f 1.70, a 1.90, Zaaiers f 1.70 a l'.90, Zand Muizen 0.—, a 0.—, ronde f 0.— a 0.—, per H.L. V A SU& Prima Zaanechel lange Beschuitjes 1 A zijn de Beschuitjes bij thee,^ J koffie en vooral chocolade. P Voor kinderen zijn ze verreN Jte v -kiezen boven koekjes, Pen de kleinen vinden ze min-P stens even lekker. - Het verbruik is de laatste jaren enorm toegenomen, wel een bewijs dat zij. die ze eens geprobeerd hebben, afnemers £S blijven. In blikjes van 50 2 stuks 25 Cent. Zij zijn dus Pzeer goedkoop. i|1 VERKADE Co., Zaandam. door liet Gezelschap v. d. Schouw burg PlantageFransche laan. (vroeger Van Lier). Directie: STOEL en SPREE. Op Donderdag 15 Dec. 1898 im Patroon (tot bediende, die in plaats van om negen uur bij tienen op kan toor komt): Piot, op inyn horloge is het drie minuten voor tienen. Piet (kalm zyn horloge uithalend) Op het rayue twee minuten mynheer Groot drama in 5 bedrijven, naar F. von Schiller. Aanvang S uur. Balcon f 1.50, Stalles en le Loge 11.25. Parterre fl.2e Loge f0.75. Gaanderij f0.30. Varia Stuart. Koningin vau Schotland Mevr. SPREE Mönch. Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor eu aanbiedingen van be trekkingen, te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met de aanbieding aan [het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dag-blad". H A A R L E M. Samedi 17 dec., a S lis. et quart, au V EREENIGING (Bovenzaal). CONFÉRENCE de Monsieur II. DELACHAUX. Billets pour Ie public a ƒ1. a la librairie v, r>. WILK, Gr. Houtst raat. Heden trof ons een vreese- lijke slag door den dood van onzen geliefden oudsten Zoon en Broeder JA CO IB, Theol. Stud., in den ouderdom van 18 jaar. Uit aller naam. W. SWART. Haarlem, 14 Dec. '98. Frvsk Selskip op Snjeuntojouu de 17e feu Wintermoanne 1898. yn 'e greate Sealeten de »KROON' yngong Smedestrjitte. Oanfang krek om acht ure. Tagongspriis, allinne f'oardeut- fiering, Fyftich sinten. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd14 Dec. W. v. Hon- schooten en E. Wolfsbageu. N. A. de Wordt gevraagd eene R. K. \V IN KELJ L11 RO L volkomen bekend met het vak. Brieven franco, met opgaaf van leeftijd, onder No. 1877, aan het Bureau van dit blad. Eene moeder, niet instaat zi]nde voor haar Kind (Meisje) te zorgen, wenscht afstand van haat te doen. Br. fr. aan het bureau van dit blad onder No. 1878. Te Koop. Om gezondheidsredenen te koop een sedert 30 jaren bestaande Timmermans-Affaire, met inbegrip van Woonhuis, Schu ren, Stoomhoutzaagbank, enz. Te bevragen bij C. v. REIJEN- DAM, Spaarndam. Zondag 18 Oec as. zal kommandanl A S. BOOTH-CLIBBOSN twee groote bijzondere Samenkomsten leiden, aanvangende v m 10 30 en 's av 7.30. op Donderdag 15 December lS98r 's avonds S uur, voor de Loden der Sociëteit. HET BESTUUR. Timmerman en Aanneme. Kampersingel 26. J. Pörtzgen, Koningstraat No* 38. Opname Instantmée. Specialiteit in Kinderportretten. Onverganke lijke Portretvergrootingen. Het Atelier is dagelijks geopend b[| elke weersgesteldheid. GENOOTSCHAP „Melpomene en Thalia". Zondag IS December 189S OF De familie Beaufort. Drama in 5 bedrijven of 9 tafereelen. Introductiekaarten f050, i'0.25. Opening 6 uur. Aanvang 7 uur. Het Bestuur heeft niet geaarzeld dit nieuwe manuscript op te voeren; niettegenstaande de groote moeite en onkosten die hieraa.i verbonden zijn, geeft het Genootschap de ver zekering, dat aan de opvoering van dit prachtige stuk niets zal ontbreken, waarom het Bestuur verdere aanbeveling overbodig acht. HET BESTUUR.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3