NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Woensdag 28 December 1898. ■o 4784 HAARLEM'S DAGBLAB AS02^2STEnvEEn<rTSFK,ICrS: Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37L2 Directeur-Uitgever Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BAUBE ADV hihP/T^-ETKT-L'l hTTsT: *an 1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer I22L PEEREBOOM. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijnBloemevdaal, Santpoort en SchotenP. v. Veisen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bg de tol; SvaarndamC. HARTENDORP Zandvoort, G. ZWEMMER ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. STADSNIEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlem27 Dec. 1898. Met ingang van 1 Jan. a. s. zijn door den Burgemeester de agenten van politie 2e kiasse J. Jansen en J. W. Misset bevorderd tot agenten van politie le klasse en tot agent van politie 2e klasse P. Keesman, thans agent van politie 3e klasse. Door den agent van politie J. W. Misset en den gemeenteveldwachter van Beverwijk E. J. Knipper, is al hier in eene slaapstede in de Wit- straat aangehouden T. H. Tent, oud 54 jaar, geboren te Dieren, van be roep koopman, verdacht van zich in de gemeente Beverwijk te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een kistje sigaren. Een deel der sigaren is in beslag genomen die hij met kwistige hand had weggegeven. Het lijk van den drenkeling op 18 dezer te öpaarndam opgehaald is her kend voor dat van Gijsbert Steven Jannes oud 60 jaren, winkelier, wonende te Leiden. den, kunnen wij den ingezetenen van Haarlem en der omstreken, gerust aanbevelen hunne bestellingen aan genoemde firma toe te vertrouwen. Wjj wenschen deze firma veel succès. De rij der kalenders voor 1899 wordt te Haarlem geopend door den heer M. A. Jacobson, alhier. Het is een maandkalender, uitgevoerd in een zachte kleurencombinatie eu waarop onder anderen bovenaan de brug van den Koudenhorn met den molen en onderaan het Brongebouw is afge beeld. In het Diaconessenhuis alhier is Zaterdagavond jl. ontslapen de heer T. Poortman, in leven emeritus pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zwolle. Z.E. was geboren te Maas sluis 26 December 1825 en ridder in de orde van Oranje Nassau. Zaterdagavond jl. is hier ter stede aan eene ongeneeslijke kwaal overle den de heer O. Lorey, officier van gezondheid 2e kl. van het O. I. leger met verlof hier te lande. Hg bereikte den leeftijd van slechts 37 jaren. Wij vernemen dat ook tusschen de stations xVmsterdam en Haarlem een speciaal (goedkooper) tarief is te ver wachten in zoogenaamd buurtverkeer, zooals dat reeds tusschen den Haag, Schiedam en Rotterdam is ingevoerd. Handenarbeid. Vrijdag en Zaterdag is door eene commissie, bestaande uit de heeren Swart, Stam, Ijsvogelen Van Waard examen afgenomen aan de candidaten, die een diploma verlangen voor han denarbeid. 24 adspiranten hebben aan het examen deelgenomen, waaronder 21 leerlingen der Rijkskweekschool voor onderwijzers alhier. Van deze 24 adspiranten slaagden 23. Een werd afgewezen. is aan den Scho- terweg de"stoomtram Haarlem—Alk maar in botsing gekomen met een be laden broodbakkerswagen, welke wa gen geheel vernield werd. Persoonlijke ongelukken hebben daarbij niet plaats Stoffeering en Meubeleering. Volgens achterstaande advertentie vestigt de firma D. Liekeles Oebles Jbz. Co., Donker Spaarne 56 Haar lem, eene inrichting voor stoffeering en meubeleering van huizen. Zooals ons uit goede bron verzekerd werdt, staat de zaak vau deze be hangers en stoffeerders firma, die reeds vele jaren, o.a. in het „Gooi", eene goeden naam heeft, gunstig aange schreven. Waar tevens zooveel keuze bestaat, zich van tapijten gordijnen, behang selpapieren, meubelen, matrassen enz. te voorzien, en alle artikelen voor het stoffeeren van huizen geleverd wor- BlffliNENLAiND. HAAGSCHE BRIEVEN. De heeren Kamerleden hebben het Binnenhof verlaten,na de gebruikelijke vier of vijf weken hard werken. De algemeene indruk van onpartg- digen is, dat de Regeering het er over het algemeen goed heeft afgebracht, vooral de Ministers van Bmnenland- sche Zaken en Marine, die aan de hevigste aanvallen blootstonden. Min der nog, trouwens, dan de Minister van Oorlog, die zich wat hg zelf „lancetprikken" noemde moest zien toebrengen, tengevolge waarvan aan zijn begrooting ongeveer 5 ton werd afgetapt. Er liepen dau ook reeds voor een paar dagen geruchten, dat generaal Eland zou aftreden. Ik heb reden om dat gerucht te betwijfelen, daar een Minister toch niet een leger- organisatio gaat ontwerpen zonder van plan te zijn die ook te verdedi gen. Van den anderen kant moet ge zegd worden, dat een der bladen ge lijk heeft, dat opmerktede verhou ding tusschen dezen Min. en de Ka mer is niet zóó innig, dat men ver wachten mag, dat zij te samen groote dingen zullen doen. Er komt bij, dat de Min. van Oorlog niet bijzonder gezond ishij heeft veel last van een ingewandsaandoening en het zou hem misschien niet onaangenaam zijn om van drukke ambtsplichten te worden ontslagen. Desniettemin blijf ik bet gerucht onjuist, in elk geval praema- tuur achten. Het is, mag men wel zeggen, de week der geruchten. Eén daarvan kan ik niet anders dan onder de grootst mogelijke reserve mededeelen. Men vertelt nl. vrij pertinent, dat H.M. de Koningin- Weduwe zich binueu korten tijd naar Bonn zou begeven, teneinde zich daar aan een operatie te onderwerpen, die niet zonder gevaar moet worden ge acht. De hardnekkigheid waarmede dit gerucht, ondanks officieuse tegen spraak, zich handhaven blijft, maakt, naar het mg voorkomt, officieele tegen spraak dringend noodig. En het is minder of meer om die tegenspraak uittelokken een tegenspraak waarin allen die H. M. Koningin Emma vereeren, zich oprechtelgk zouden verheugen dat ik mij van dit ge rucht de tolk heb gemaakt. Van geheel anderen aard is een gerucht, dat de ronde doet naar aan leiding van den plotseliugen dood van den kapitein v. O., van het Delftsche garnizoen, op de kamer van een Haag- schen luitenant. De militaire justitie heeft schouwing van het lijk bevolen en daarop grondt zich natuurlijk het gerucht, dat niet aan ongeluk, noch aan zelfmoord, doch aan een duel moet worden gedacht. Ditmaal schijnen waarheid en verdichting hand aan hand te gaan. Ben ik wel ingelicht dan heeft men hier te doen met den noodlottigen afloop van een z.g. Ame- rikaansch duel. De beide heeren had den nl. een geschil, waarvan de kiesche aard verbiedt iets meer te zeggen. Zjj hebben vermoedelijk door het lot doen beslissen wie hunner zich van kant zou maken. Deze lezing van het ge beurde is niet onwaarschijnlijk. Van lezing gesproken ook ten aanzien van wetten komt het er veel op aau hoe men ze leest. Deze week bgv. heeft de Commissie van ingeze tenen, verkozen om van advies te dienen over de grensregeling met Rijs wijk, een vergadering gehouden met gesloten deuren. De gemeentewet- geeft daaromtrent geen voorschriften. Maar ongetwijfeld is de geest dezer geheele wetopenbaarheid. Haar maker, Thorbecke, is de man die dat beginsel in zaken van beheer als on afwijsbaar heeft verdedigd. Juristen twisten thans over de quaestie der openbaarheid ten aanzien van de zit tingen der commissie. Mij lgkt het niet twijfelachtig toe, dat zjj open baar behoorden te zijn, gelijk dan ook in 1881, in den Haag, in een derge lijk geval is geschied. Maar de tg den veranderen en de burgemeesters met hen. Zoo straks zullen wg weder een nieuw jaartal schrijven, mir nichts, dir nichts, alsof niet een geheel jaar van 365 dagen, met al zgn minder of meer belangrijke gebeurtenissen aan ons bestaan is voorbijgetrokken. Een vol jaar heb ik weder met mijn lezers het Haagsche lief en leed gedeeld. Dit stemt mg blijmoedig. En nu ik voor bet iaatst in 1898 het woord tot hen richt, zij dit woord er een van oprecht gemeenden gelukwensch: Den lezer heil in 18991 H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot griffier der arrondis sementsrechtbank te Arnhem, mr. J. van Leeuwen, thans substituut-griffier bg gemelde rechtbanktot opzichter der telegrapbie vau de 2de kl. A. Heeck, thans adspirant-opzichter der telegraphietot hoogheemraad van de Uitwaterende sluizen in Kennemerland Westfriesland D. F. Pont; tot hoogheemraden van den Hondsbossche en Dainen tot Petten, wegens Duin kavel, J. Meyne, en wegens Water land K. Olij Dz., beide gelegen in de prov. Noord-Holland: tot gecommit- teerden nit bet gemeentebestuur van Kampen, in het bestuur tot beheer j over de bedijking langs Drontben, provincie Overjjsel, W. Meulenkamp en A. A. C. van der Mgletot dijk graaf van den polder Katwoude, prov. Noord-Holland, C. de Wit; tot leden van het bestuur van hei fonds „Wel dadig en Zorgvuldig", P. C. Evers, lid van Gedeputeerde Staten van: Zuid-Holland en jhr. mr. O. J. Re-| pelaer van Molenaarsgraaf, wethouder j van 's Gravenhago. Pensioen verleend, ten laste van den j Staat, aan J. Jansen Czn., f 4271 'sjaars en aan J. Zwier f286'sjaars. De heer mr. P. Dijckmeester, laat- j stelijk president van den Raad; van Justitie te Padang, thans meti verlof hier te lande, op zijn verzoek, I met ingang van 1 Jan. 1899, eervol uit 's lauds dienst ontslagen, met toe kenning van pensioen. Toegekend de bronzen eeremedaille der orde van Oranje Nassau aau J. U. Zasburg, penningmeester der Kon. Yereeniging van Nederlandsch-Indi- scbe oud-strijders „Je mantiendrai", te Rotterdam. j Aan na te noemen personen verlof j verleend tot het aannemen der onder - scheidingsteekenen, achter hunne na- i men vermeld jhr. P. J. Vegelin van Claerbergen, te 's Gravenhage, kamerheer in bui- j tengewoneu dienst en secretaris bg [het Kabinet der Koningin, het com- mandeurskruis He klasse der Frede- I riksorde en het Kruis van verdienste i He klasse, hem resp. door den Koning van Wurtemberg en den Vorst van Waldeck en Pyrmont geschonken J. M. Rodenberg, te Amsterdam, commissionair in fondsen, de versier selen van commandeur der Kon. Mi litaire orde van O. L. V. Ontvange nis van Villa Vi$osa, hem door den koning van Portugal geschonken dr. S. J. Halbertsma, te Rotterdam, arts, de medaille ter herinnering aan den honderdsten geboortedag van keizer Wilhelm I, hem door den kei zer van Duitschland geschonken A. M. J. Th. van Rjjckevorsel, te Vught, de versierselen van comman deur der orde van den H. Gregorius den Groote, hem door den Pans ge schonken; H. Smits, te Eindhoven, F. Koe- naart, te Rotterdam, tandarts, beiden de versierselen van Ridder in de orde van den H. Gregoris den Groote, hun door den Paus geschonken W. B. Steevering, te 's Gravenhage, hoffourier, het kruis van verdienste der Groot hertogelijke Huisorde, hem door den groothertog van Saksen- Weimar-Eisenach geschonken. B. J. A. Krone, le hofmeester, G. C. Deyss, le jachtopziener van het domein Zorgvliet ca., A. de Kok, boschbaas van het domein Zorgvliet c. a.., en H. J. Schackmann, machi nist van het stoomgemaal „Hanenburg" van bet domein Zorgvliet c. a., allen te 's Gravenhage, de zilveren medaille van verdienste, hun door den groot hertog van Saksen-Weimar-Eisenach geschonken. Audientiën. De gewone audiëntien van de minis ters van oorlog en financiën zullen deze week niet plaats hebben. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is tot de helft van Februari op reces gegaan. De geruchten die liepen over een moge lijk aftreden van den minister van oorlog kunnen beslist worden tegen gesproken. Aan het tweede onderzoek in de afdeeling der Tweede Kamer van het revisie-ontwerp Harte c. s. werd Zaterdag door ODgeveer 25 leden deelgenomen. In de sectie waartoe de heer Troelstra, een der grootste belangstellenden in dit voorstel, be hoort, woonden 4 leden de vergade ring bg. Ge kunt U abon neeren op ouss Blad bij al iel f: Boekliaudelaaiv'. f i eu Coiirantlers* en aan ons i-ean. Men deelt mede, dat de te Leiden in arrest gestelde B., die, volgens de Leidsche bladen, Maandag 11. zgn schoonmoeder zoodanig mishandeld zou hebben, dat z\j daaraan is overleden, op vrge voeten is gesteld en weder bg zgn patroon aan 'twerk gesteld is, daar is gebleken dat bedoelde vrouw ten gevolge eener beroerte, en niet ten gevolge van de mishandeling is overleden. De man moet een zeer ijverig werk man zijn en bij zijn patroon en zijne kameraden zeer goed aangeschreven staan. Overreden. Zondagavond is te 's-Gravenhage ter hoogte van seinhuis 3, bij den overweg aan den Parallelweg, door trein 31 der H. IJ. S. M., gaande naar Rotterdam, een man overreden en gedood, die later herkend is als te zgn een melkverkooper nit de Paulus Potterstraat. Als naar gewoonte had de man zich 's middags van huis be geven om zgne varkens te voederen, en om op zijn land te komen moest hjj de spoorbaan passeeren. Eenige dagen geleden werden eenige zijner varkens door een spoortrein gedood. Men meldt uit Scheveningen aan de N. R. CL De bewoners van de Wassenaar- schestraat en het daaraan grenzende gedeelte van den Gevers Deynootweg werden Vrijdagavond omstreeks negen uur opgeschrikt bij het hooren van een tweetal schoten. Daar in den loop van den avond in die buurt zwervende was gezien zekere G., die bedreigingen had geuit ten opzichte van een dienstbode van het hotel van den heer K., werd hg verdacht de schoten gelost te hebben. Terstond was de politie in de weer om den verdachte op te sporen, en een uur later werd hg dan ook aan gehouden. De revolver was inmiddels gevonden in de Werfstraat; op het wapen bevonden zich nog drie patro nen. Zaterdag is G. in verhoor ge weest. De heer K. heeft des namiddags iD het houtwerk van het souterrain d^n kogel gevonden. Letteren en Kunst Ghetto. Men meldt ons nit Amsterdam: Onder daverend applaus viel Zater dagavond het scherm in den Hol- landschen Schouwburg na de opvoe ring van „Ghetto." drama in drie bedrijven („burgerlijk treurspel" noemt de schrijver het) van Henri Heger- mans Jr. Dit applaus gold het stuk en de vertooning slechts gedeeltelijk, want velen, vooral in den nok van den schouwburg waar een groot aantal socialisten (nagenoeg uitsluitend Israë lieten) zaten, juichten de theoriëu van den heer H. toe, die evenwel slechts zeer vaag in het stak worden aan gestipt. Voornamelijk schetst het stuk den strijd tusschen conservatieve ea mo derne Joden. De opvoering viel zeer te prijzen en evenals het artistieke in het stuk, verdienden de vertooners ten volle de toejuiching; vooral moet Mevr. de Boer (als Esther), de heer van Kuyk (als de orthodoxe Jood) en de heer Ternooy—Apèl (als rabbi) genoemd worden. De senaat van het Amsterdamsch Studentencorps volgde de door hem bij elke opvoering van een modern stuk aangenomen goede gewoonte een krans voor het gezelschap te zenden, die door den heer van Kuyk als de artistieke leider werd aangenomen. ftECHTSZAKEM. Onderhoud der vrouw. De Hooge Raad heeft uitgemaakt dat de verplichting van den man tot onderhond van zjjne vrouw ook dan bestaat wanneer deze laatste niet met hem samenwoont. FEUILLETON. Kijkjes in de Sportwereld, 13) Diclrt achter hen reden twee zijner collega/s, die hun paarden met de kar wats en handen aanzetten, maar waardig zonder de moeite te nemen naar hen om te zien zat de jockey te paard, dat met kolossale sprongen zijn makkers voor bleef. Kathchen klapte in de handen; een wanne blos van opgewondenheid was haar naar 't gelaat gestegen. „Bravo Coriolan Bravo Corry Langzaam hield de lieer Graham den vos in en liet hem toen dravend dwars over de renbaan terugkeeren. De heeren op de tribunes waren uit- „Een zeldzaam paard!" En vlug alsof hij nog een jong mensch was, sprong Brandes over de omheining en snelde zijn paard achterna om met den trainer en jockey de gevolgtrekkin gen van deze laatste, grootsche oefening to bespreken. Toen hij Kathchen en den prins voor bijliep riep het jonge meisje hem toe „Papa En haastig trad hij op die beiden toe. „Wat denkt gij er van, prins? Corio lan wint te Hamburg de Derby, hij en geen ander. Al 't geld, dat wij nog op hem kunnen plaatsen, gaat er dadelijk °P!" Hij zag er jong en gelukkig uit, als een man in de kracht van zijn leven en Kathchen zag hem met stralende oogen na. „Kom, Hoogheid, laten wij ook naar Corry gaan. Het is zoon aardig dier. Hij neemt zoo voorzichtig als een schoot hondje een klontje suiker uit mijn hand." „Toen zij op de plaats hunner be stemming aankwamen bevond de groote vos, in dekken gewikkeld zich al weer tusschen zijn makkers. Maar Kathchen herkende hem in weerwil van zijn ver momming terstond. „Corry Zij was de eenige die hem zoo noem de en oogenblikkelijk wendde hij dan ook den kop naar haar haar toe en zag haar met zijn groote, donkere oogen aan. Zij nam hem bij den teugel en leid de hem naar het midden van den kring. „Je bent een goede, beste jongen, maar suiker, heb ik niet, die krijg je strakjes. Als mijnheer White het ten minste toestaat." Do heer White, die met de andere paarden zijn handen vol had, nam er toch een oogenblikje af om de dochter van zijn patroon te begroeten en ook de heer Graham, de beroemde jockey, trad naar voren en boog hoffelijk. Iedereen hield veel van de kleine, juffrouw Kathchen. Hier te Hoppegarten was zij opge groeid. Do Engelsche trainers en jockeys had den haar reeds gekend, toen zij neg korte rokjes droeg en op haar pony leer de rijdenmet de kinderen der Engelsche families had zij gespeeld en was zij op gegroeid. In gebroken Duitsche prees mijnheer Graham den goudvos. „Oeen heel goed paard is het Hij kan loopen, heel goed. Hij kan het Der by wel winnen het is best mogelijk." „Mogelijk!" lachte Kathchen, „mijn Corry wint de Derby zeker. Wat zeg ik zeker? Als mijnheer Graham, het rijden niet verleerd heeft wint Corry De kleine, elegant gekieede Engelsch- man vertrok zijn diplomatiek gezicht tot een glimlach. „Wat is zeker, juffrouw Brandes. Op de renbaan niets. Maar we willen het hopen." Hij groette Kathchen en den prins, sprong op een ander paard en galop peerde weg. Coriolan werd weer bij de andere te ruggebracht, langzaam reden de paarden heen en weder en stonden de prins en Kathchen alleen op het uitgestrekte, groene grasveld. Zwijgend liepen zij eenige oogenblik- ken naast elkander voort. Nog altijd zongen de leeuwerikken boven him hoofd en schenen met de zon omhoog te willen stijgen en op het groote grasveld werd het in weerwil van het vroege morgen uur reeds warm. Eindelijk verbrak de prins de druk kende, bijna akelige stilte „Als Coriolan de Derby loopt, zal ik er niet bij zijn." Verbaasd zag zij hem aan. „U niet? Gaat gij niet naar de Der bywedrennen." Hij bleef staan en zag haar recht in het gelaat. „Juffrouw Kathchen, reeds lang heb ik naar dit onderhoud verlangd en ik wilde dat ik u eerder opgezocht had. Ik heb niemand op de wereld, bij wien ik mijn hart eens kan uitstorten." Bijna beschroomd stak hij haar zijn hand toe, die zij terstond aannam. „Ik sta. alleen op de wereld, juffrouw Kathchen, en dat reeds vele jaren. Ware dit niet zoo geweest, misschien was ik dan anders geworden. Niemand was er die eenig gezag over mij uitoefende en om mij zelf gaf ik niet. Gij weet het mis schien reeds, juffrouw Kathchen want anderen zijn dikwijls beter op de hoog te van onze zaken dan wij zelf ik sta voor een afgrond." Zij antwoordde niet. Met groote, strakke oogen zag zij hem aan, alsof, wat hij zei de, onmogelijk was. Geen grooter kontrast te bedenken dan tusschen het jonge meisje met do bloemen op haar baret en den bleeken jongen man, die met de neergeslagen oogen, een toonbeeld van onmogelijkheid scheen, welke indruk door zijn burger- kleeding die hem slecht stond, nog ver hoogd werd. Eindelijk zedde Kathchen „Papa zal u wel willen helpen, ik zal het hem vandaag vragen." „Neen." Hij schudde ontkennend het hoofd. „Ik ben hem reeds meer verplicht, dan ik hem ooit vergelden kan." Toen richtte hij zich op. Er was neg een zweem van mannelijkheid in hem overgebleven. ..Gij hebt mij verkeerd begrepen, juf frouw Kathchen. Ik wilde u niets ver zoeken, alleen maar." hij nam haar hand jes in de zijne, „zeggen... dat het mij leed doet van u te moeten scheiden. Gij' zijt de eenige, die altijd vriendelijk voor mij wast" Een hoogroode blos overtoog haar wangen, haar handje rustte nog in de zijne, maar haar oogen zagen hem niet aan. Eén woord van hem en zij zou in zijn armen gesneld zijn en hem ge zegd hebben, dat zij hem altijd had lief gehad en nu zijn zorgen verdrijven wil de. Toen hij jaren geleden voor het eerst haars vaders huis betreden had was de jonge prins von Reichenberg een geheel ander man geweest. Er was iets ridderlijks in zijn geheele voorkomen, zijn gelaat zag er nog frisch en jong uit en uit zijn oogen straalde een jeugdig vuur. En die prins had het hart van het aankomende, jonge meisje veroverd cm haar liefde had haar blind gemaakt voor de verandering die er langzamerhand over den jongen man gekomen was. Was zij zich somtijds toch van deze verandering bewust geworden, dan kwam het vrouwelijke medelijden haar liefde nog sterken en zij wachtte en bleef

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1