Rechter Commissaris Mr. J.deClercq van Weel. Curator Mr. Johan Spoor, Advocaat en Procureur te Haarlem. Onder toeloop van tamelijk wat belangstellenden werd door de Chr. Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" directeur de heer C. G. J.Riihl, Zon dagmorgen, lsten Kerstdag, koraal- muziek op den toren der Groote Kerk uitgevoerd.Hetuitgevoerdeprogramma was overeenkomstig de opgave in ons nummer van '24 dezer. Schouwburg. Dt sprookjes van Moeder de Gans. „De sprookjes van Moeder de Gans" door groote en kleine menscheu, in onze eigen taal ten tooneele gebracht, welk kinderhart zal bij het vernemen biervan niet juichen! Die juichtoon zal dan ook weerklinken, wanneer morgen Woensdagmiddag de heereu van Lier door bun gezelschap,voor deze gelegenheid met eenige zeer jeugdige acteurs aangevuld, de bekende sprook jes van Moedor de Gans, door den heer Bigot naar het Du::3ch bewerkt, in onzen Schouwburg sullen laten opvoeren. Het succes, dat zy hadden met hunne meer dau twintig voor stellingen te Amsterdam, oen succès niet alleen voor de kleinen, maar ook voor de grooten, wairborgt een waar genot voor zeer velen. Jan Ongeluk. Donderdag a.s. 98e opvoering van „Jan Ongeluk" door de Ned. Tooaeei- vereeniging. Het groote succes dat dit gezelschap in bet vorige seizoen ook hier ter stede met dit alleraar digste blijspel had. kan met recht weder eene groote belangstelling doen verwachten. Kroonlimo uade. Voor de Haarlemsche Rechtbank werd heden gepleit over Kroonlimonade. Een firma te Middelburg ontving een cir culaire van een fabrikant van essences en etherische oliën te Zaandam, waarbij deze aanbeval hare essence, geschikt voor het vervaardigen van limonade ga- zeuse en van limonadesiroop en toen hij later een bezoek namens den fabrikant kreeg, deed zij een bestelling, onder voorwaarde dat zij zou hebben den al leenverkoop voor Middelburg. Mr. M. J. de Witt Hamer van Mid delburg voor eischeresse optredende deelde mede, dat zij voor dit recht van den alleenverkoop de kleur, die in de circulaire voor f 4 was aangeboden, met f 30 per kilo moest betalen. Etiquetten met het gedeponeerd fa brieksmerk en reclamemateriaal werden door den fabrikant gezonden en toen eischeresse begon te werken, ontdekte zij, dat ook een andere firma te Mid delburg het artikel verkocht in flesschen met dezelfde etiquetten er op. Vandaar een vordering tot ontbinding van den verkoop, door eischeresse inge steld en waarbij zij. suppletoir, aanbiedt, dat een der leden der eischende firma, den eed zal afleggen. Mr. D. E. Lioni, van Amsterdam, voor den gedaagden fabrikant optreden de, noemde het beding betreffende den alleenvei-koop een „pactum adjectum (een beding, dat niet behoort tot het essentieele) dat geen ontbinding van een overeenkomst toelaat. Bovendien betoogde pk, dat onder scheid is gemaakt en gemaakt behoort te worden tusschen limonade gazeuse en limonadesiroop. Aan geen enkelen spuit waterfabrikant te Middelburg is door zijn eischeresse de essence geleverd. Ei scheresse had slechts den alleenverkoop van de daarmee bereide limonade ga zeuse in Middelburg. Aan een andere firma te Middelburg is ze geleverd alleen om er siroop van te maken. Tegen deze opvatting, die ge daagde ook in een brief aan eischeresse heeft gedeponeerd, is harentwege nooit geprotesteerd. Concludeerende derhalve tot niet-ont- vankelijkverklaring van den eisch op grond dat het beding van de-n alleenver koop is een pactum adjectum. gaf pl. in overweging een expertise omtrent de teclrnische qiiaestie van het onderscheid tusschen siroop en limonade gazeuse, welke eccpertise door gedaagde niet ge schuwd wordt. De voorspellingen van velen, dat wegens der. zuidenwind de ^orstniet zou aanhouden, is bewaarheid; Ie Ijsbaan aan de Zoinervaart die by doorgaande vorst reeds Zondag zou geopend zjjn was door den ingevallen dooi niet te berijdenslechts hier en daar za^ men Zondag erikeh jongens op kleine slouten of plassen op bet weiland, schaatsenrijden. Door de abunné's wordt den beer Plomp, bij zjjn verlaten van den sta tionsdienst een geldelijk douceur aan geboden. Kerstfeest. Een groote kinderschaar vulde op 2den Kerstdag des middags te 3 uur de groote zaal der sociëteit „de Kroon". Het waren allen kinderen van leden van den R. K. Volksbond, die aldaar het Kerstfeest zouden vieren. In 't midden der zaal prijkte de Kerstboom, die rijk beladen was met keurige geschenken. Nauwelijks was de jeugd in de zaal of door een SOOtal kinderstemmetjes werd het Kerstlied en daarna het Kronings lied aangeheven. Ook St. Nicolaas en zijn zwarte knecht waren bij 't feest te genwoordig. Natuurlijk tot groot genoe gen van de jeugd, die dit dan ook door luid gejuich en gejubel te kennen gaf. Toen St. Nicolaas een rondgang deed door de zaal scheen de vreugde ten top te stijgen. Men kon het den kleinen aan een dat ze volop genoten èn van den mooien Kerstboom èn van de versnape ringen die hun ruimschoots werden toe gediend. De heer Wagemans was zoo welwillend eenige voordrachten ten bes te te geven, waarmede hij de kinderen ten zeerste vermaakte, terwijl St. Nico laas de allesbehalve gemakkelijke taak had om de jeugd gedurende den ande ren tijd bezig te houden. Maar zoo ge zegd1 mag worden heeft de heer de Jong daar allen slag van. Ook aan het. bestuur en aan de dames, die zoo welwillend waren hunne medewerking te verleenen, al le eer voor het welslagen van dit feest. Omstreeks 7 uur ging St. Nicolaas omringd door de kinderschaar naar den Kerstboom, alwaar aan elk kind een cadeautje werd ter hand gesteld, terwijl om 75 uur de ouders hunne kleinen kwa men halen en allen nu voldaan huis waarts keerden. De kinderen der Zondagsschool in de Oranjestraat, welke gehouden wordt door de heeren J. Wesselius en J. van Dalen Sr., onder leiding van ds. B. J. Swaan vierden den 2den Kerstdag het Kerstfeest in de groote lokalen der Be waarschool. De heer Ds. Swaan opende de bijeen komst met gebed en schetste de betee- kenis van den Kerstboom. Hierna deed Ds. Veen een verhaal uit het leven van een paai- slaven, tijdens het verblijf van den Apostel Paulus in Rome. Vervolgens maakte de heer J. Bierens de Haan eene vergelijking tusschen bet Koninginnefeest- en het Kerstfeest en deed daarop een verhaal van wat de lief de vcruiag. Ook hier was een prachtige en schit terend verlichte Kerstboom aangebracht en worden door de kinderen vele liede ren gezongen. Daarbij werden rij ruim schoots onthaald op allerlei versnape ringen, terwijl aan ieder, bij het naar huis gaan, nog een aardig geschenk werd t'.r hand gesteld. De kinderen der Zondagsschool on der leiding van Ds. J. W. Knottenbelt vierden het Kerstfeest op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 dezer in het wijklokaal Groot Heiligland. Vrijdagavond waren de oudste leerlingen met hunne ouders uitgenoodigd, terwijl Zaterdagmiddag de laagste klassen hel feest zouden vie rt n. Het lokaal was bedde dagen flink bezet. Vrijdagavond werd door Mevr. van Lennep eene lichtbeelden-vertoo ning gehouden. Vele Bijbelsche taferee- len op het Kerstfeest betrekking hebben de, werden vertoond, waarbij Ds. Knot tenbelt de Kerstgeschiedenis verhaalde. Vervolgens werd nog het verhaal van Laura's droom voorgesteld en door Mej. J. Tak op boeiende wijze toegelicht. Verder werden door de aanwezigen vele christelijke liederen gezongen, ter wijl aan elk kind b'.j het huiswaarts koeren een cadeautje werd ter hand ge steld. Zatêi-dagmiddag prijkte in het lokaal een mooie Kerstboom en wden de kin deren, evenals die op Vrijdagavond, rij- kolijk onthaald op allerlei versnaperin gen. Ook nu voerden Ds. Knottenbelt en Mej. Tak het woord en wisten zij het jongo volkje een prettig Kerstfeest, dat ook door 20 weesjes uit het Ger. wees huis werd bijgewoond, te bezorgen. Eene blijde stemming heersehte daar onder do jougd, en hoeveel va.n blijdschap stra lende gezichtjes zag men niet, toen aan ieder kind bij het naar huis gaan nog een scheurkalender, een boekje en een kleedingstuk werden ter hand gesteld. Vanwege de Zondagsscholen door de Haarlemsche Jongdingsvereeiik-.ag Pred. 12 vers in geleid, werd weder op de gebruikelijke wijze het Kerst feest gevierd. Op lsten Kerstdag waren ruim -i' '0 kitulereu iu de groote zaal van Felix Favore bijeengekomen, waar verder ook vele belangstellenden waren, ter wijl door het fanfarekorps, directeur de heer Georg Schmidt, eenige num mers ten trehoore werden gebracht. De heer ds. Veen opende de bijeenkomst met gebed, waarna spreker de Kerst geschiedenis behandelde en vervol- geus nog eenige reismededeeiingen van zyn reis naar Zwitserland deed, het geen door liet jonge volkje met alle aandacht werd aangehoord. De heer Fortgens. adspirant-zende- ling, deed hierop een kerstverhaal, waarna de heer W. ten Boom Jr. de aanwezigen iets mededeelde uit het leven van Paul Gerhardt. Tusschen de verschillende nummers door wer den d'.or de jeugd, met. begeleiding van het fanfarecorps, eenige liederen aangeheven. Tevens werden de leer lingen rijkelijk onthaald. Nadat ds. Veen de bijeenkomst met dankgebed had gesloten, gingen de kiemen naar den pracbt'.gen Kerstboom, rijk be laden met mooie geschenken, en werd ieder hunner een cadeautje uitgereikt. Te ruim 8 uur trok men recht dank baar huiswaarts. Bouwquaestie. In de zaak vau de coöperatieve bouwvereeuiging Nut door Spaar zaamheid tegen haren architect don heer S. J. W. Mons (outbinding der overeenkomst en schadevergoeding wegens wanpraestatie) heeft de Recht bank alhier heden vom.is gewezen en de eischende bouwvereeuiging toege laten, om door getuigen te bewijzen, dat op den datum der laatste opleve ring van de huizen in quaestie, eenige daarvan met name genoemde gebreken vertoonden. De datum van het getuigenverhoor is bepaald op 4 April a.s, en de be slissing omtrent de kosten aangehou den tot de eindbeslissing. Heemstede. Voor bet exameu Wiskunde L. O. art. 65 is Zaterdag te 's Gravenhage geslaagd de heer J. Lindeman alhier. De 20-jarige loodgieter H. Mool- huyzen, die Zaterdagmorgen j.l. aan den Koninginneweg van een dak is gevallen, is reeds des avoBds ten 7V2 uur in het St. Elisabeths-Gasthuis aan de bekomen inwendige kneuzin gen overleden. De overledene was te Heemstede secretaris der Christelijke Jongelings Vereeniging „God met, ons," en pen ningmeester van de zangvereeniging „Ex Animo". Morgen, Woensdag, zal bij te Weesp, waar zijne ouders wonen, ter aarde worden besteld. Bennebroek. Zaterdag jl. vereenigden zich alhier in Ruhobóth de kinderen derbewaar- Zondags- en naai-en breischool, rond om een zee/ mooi versierden Kerst boom. Deze boom was onder leiding van ds. J. A. Gerth van Wijk Jr., alhier, en met welwilleude hulp van verschillende dames dezer gemeente daargesteld. Tengevolge dezer vriendelijkheid hebben de kleinen waardiglijk kerst feest kunnen vieren, en is hun zeker een alleraangenaamst uurtje bereid. Ruimschoots konden ze genteten van chocolade en krentenbrood, ter wijl ze bovendien werden verrast met een sinaasappel, een leesboekje en een kleedingstuk De uitgereikte kleedicgstukken waren gedurende het b;ina afgdoopen jaar vervaardigd door de dameskraus al bier. HiUegom. Zooals reeds vroeger als voornemen in ons blad werd vermeld, heeft de heer L. Veenendaal, hoofd der open bare lagere school alhier, thans defi- niiief ontslag uit die betrekking ge vraagd en zulks met ingang van 1 Mei a.s.de heer Veenendaal vervulde die betrekking meer dan 48 jaar. De yselabs komen door het weinige ijs der laatste jaren in goedeu finan cieelen toestand„de Liéde" te Haur- lemmerliede verscnaftè den leden dit jaar reeds een boottocht„Christiania" te Zuid Schalkwijk besloot, in de laatste verga lering tot ditzelfde, in dien ook deze winter geen flink ijs geeft, terwijl de iisclub „Hillegom" een kas heeft van meer dan f 600. IJmuiden. De heer S. C. L. Reygersberg alhier is benoemd tot. vice-consul van Groot- Brittannie eu Ierland alhier. Haarlemmermeer. Landverhuizing naar Noord- Am erika. In meerdere buurten dezer gemeente zoomede in. aangrenzen-ie dorpen wer den en worden nog deze weken (be dt-: avond te Hillegom en Vrijdag avond te Halfweg) door den lieer A. Wiegel lezingen gehouden over de Hollandsche kolonie „Nederland" in Zo id-Oost Texas. In verband daarmede vertrekt 14 Januari a.s. eene expeditie daarheen, uitsluitend voor den verbouw van ryst, waarvoor op zeer gemakkelijke voorwaarden land in huur wordt aan geboden. VOLG Socialisten bo d d. Te Zwolle werd Zondag de eerste rit ting va.n het congres van den Socialisten- bond geopend. Slechts 7 afdeelingen zijn vertegen woordigd, 2 afdeelingen hebben medege deeld, dat zij zich niet kunnen laten ver tegenwoordigen, en 4 rijn wegens finan- cieele redenen verhinderd. De bond telt thans nog 24 afdeelin gen ontbonden werden de afdeelingen Noordwijlc en Assendelft; nieuwe af deelingen werden gesticht te Amster dam, Dordrecht, Rotterdam en Haarlem. Betreffende de achterstallige schulden, door do afgescheiden afdeelingen re vol doen, werd medegedeeld, dat een aan schrijving is gericht tot 42 dier afdeelin gen, waarop slechts 9 antwoorden zijn ontvangen. Voorts zijn nog 32 afdeelin gen 0111 ver.-diiliende redenen af te voe ren. De achterstallige schuld bedraagt f 4218.415, waartegenover een actief staat van f 1433.115. Het passief is dus f 2785, wat over 2126 leden verdeeld f 1.31 per hoofd maakt. De nieuwe bond heeft dtis, naar medegedeeld! werd, een gedesorganiseerdenfaillieten boel over genomen, waartegenover niet gelijk door de andore partij is aangevoerd belangrijke bezittingen staan. Met algemeene stemmen werd aange nomen een voorstel der afdeeling Am. sterdam, luidende: „De Soc.-Bond be- pale zich bij de beginselverklaring en trekke in alle beperkende besluiten, voor en na genomen, waardoor dan werkelijk blijkt dat wij een vrijheidslievend stand punt innemen. Verworpen werd een voorstel-Den Haag„Het congres besluitdat men zich onthoude om ten gunste van staats- pensionneering propaganda te maken. De quadstie wordt opgeworpen of men nu zich heeft uitgesproken vóór staatspcurionnaering. Dit wordt in ont kennende» zin uitgemaakt. Aangenomen werd eene motie van Haarlem Het congres enz.overwegende dat do oeconomische ontwikkeling der maat schappij heenwijst naar een steeds fel ler wordenden klassenstrijd tusschen be- zitloozen en bezitters van productie- en verkeersmiddelen dat elke poging van de besritloozen om hunne positie te versterken, bij voor keur van zulken, die getuigen van een vooraf beraamd plan, den steun verdie nen der socialistischgerinde arbeiders; besluitdat het de taak en de plicht van allo leden van den Soc.-Bond is de vakvereenigingen te steunen in hunnen strijddirect tot het verkrijgen van meer inaatschappel ijken welstand, indi rect tot verbreiding van het socialisme. Vau andere zijde wordt tegenge sproken het bericht, dat 21 Januari a.s. de duitsche grenzen voor deu iovoer van levend vee zouden geopend worden. De iyst van medailles, op de jongste tentoonstelling te Barcelona aan Ne- deriaudsehe schilders toegekend en thans ontvangen en aan de rechtheb benden ter hand gesteld, bevat de volgende namen De groote medaille le klasse werd verworven door Thérèse Öchwartze, Louis Apol, H. W. Mesdag. Theo- pbile de Bock, C. Bisschop, P. Stor tenbeker, Bart van Hove, P. J. C. Gabriël, M. vau der Maarel, Ever: Pieters en de Haagsche Plateelfabriek „Rozenburg". Do tweede door G. H. Breitner, Jolm F. Hulk. H. W. Jansen, J. C. L- Letraer, Willy Martens, W. P. fechütz en C. A. van Waning. De derde door Ed. Frankfort, Wil lem Harnel, J. G. Heyberg. D. de la Mji. H M. Krabbé, A. F. Reicher, E. R. D. Schaap Uit de Nederlandsche werken, met de eerste medaille bekroond, is voor 20 a 25000 pesetas aangekocht voor het stedelijk museum te Barcelona. Georges ïtcdeabacli. f In ons land zullen velen met leed wezen vernemeD, dat Georges Roden- bach. de Belgiscne dc'iter, drie en veertig jaar oud, te Parijs na korte ziekte is overleden. De burgemeester van zeker dorp ten noorden var, Breda wor i .looi den rijksveldwachter van Oosterhout.... bekeurd wegens jachtovertreding. De Paus. In zijn antwoord op de gelukwen- schen der kardinaals bij gelegenheid van het, Kerstfeest deu paus gebracht, heeft Leo XIII onder meer eenige woorden gewijd aan den toestand der Kerk in Italië die nadere vermeMia<: verdienen. Z. H. verklaarde dat hy voor de vrijheid van de Kerk in Italië vreesde en voegde daarbij deze woorden: „De rnoeil ke toestand waarin de Paus ;s gebracht en die zijn waardig- lieid en zijn geheiligde rechten bena deelt. kan niet worden goedgekeurd. Het deel d- r pers, dat den godsdienst en de moraal verdedigt, wordt met hatelijke v- rdenkin^ belaagd en, wat van nog grooter beteeker.is is. de geestelijkheid, reeds op ontelbare wy- zen geplaagd, wordt bedreigd met een strengere behandeling. De geeste lijkheid is naar haar aard en naar haar plichten wel het meest gekant tegen elke oproerige poging eu onlaugs zyu daarvan onwederlegbare bewyzen gegeven. Maar niettemin zal het feit dat zy aan den Apostolischen stoei gehoorzaamt, dat zij diens rechten verdedigt en diens bedoelingen steunt, haar als een staatkundige misdaad worden aangerekend. „De Italiaanschegeestelijkheid heeft veie duidelijke bewijzen gegeven van haar groote hoedanigheden, zy ver staat haar taak en haar plichten en haar standvastigheid zal niet worden aaugetast door vleierij, noch door be dreigingen. Het grootste deel der lee- ken is in standvastigheid met de geestelijkheid een van zin, want liefde voor het Pausdom en geloof in tiet Katholieke dogma zijn in het schier eiland diep geworteld en zyn steeds jaloersch bewaakt als eeu geheiligde schat. Deze tweevoudige kracht, een bron vau roem en redding voor onze voorvaderen, is door de hulp vau God eu de medewerking zoo van dc geeste lijkheid als de leeken in staud geble- veu tot keil vau het nieuwe geslacht." Ingesneeuwd Eenige honderden Monteuegrynsche soldaten waren op weg naar het fort Podgorica. Onderweg werden zy in een bergkloof door een vreeselyken sneeuwstorm overvallen. Vrijdag had men in twee dagen niets van de ongelukkigen gehoord, eu men kon ze niet bereikeD. Men maakte zich zeer ongerust ovor hun lot. Een personentrein van Moskou naar Warschau is bij Bojary met een goe derentrein in botsing gekomen. De locomotief en drie wagens van den personentrein en vijf waggons van den goederentrein werdcu vernield. Vyf meuscben zyn gedood en dertien gewond. Korte kleeren. De „Figaro" deelt het belangrjk bericht mode, dat er te Parijs ernstig aan gedacht wordt de damesjaponnen korter te maken. De onmogelijkheid om, met mof en parapluie gewapend, tevens de japon op te houden, zal den stoot geven tot deze belangrijke hervorming, wel ke reeds dc0r de daad die aan de „sport" doen, die veel van wan delen nouden en zooals de „Figaro" er by voegt mooie voetjes hebben, met ijver wordt gepredikt. Draagkracht van het ijs. Om te zien, of het ijs sterk genoeg is om een mensch tedragen, moet, vol gens ervaren jagers, een eenvoudig mid del bestaan. Zoodra namelijk, zeggen rij. een haas er over heeft durven loopen, kan het ook een mensch dragen. Of men nu nooit bedrogen zou uitko men, als men alleen 'op deze jagerstra- ditie afging Zeker is het echter, dat de hazen uiterst voorzichtig rijn, eer zij rich op liet ijs wagen. Een Duitsche ja ger vertelt, dat liij eens een beek moest overtrekken, die bevroren was, en dat hij lang besluiteloos stond eer rich op het ijs te wagen, doch ten slotte het spoor van eeu haas ontdekte, waarlangs hij behouden aan den overkant kwam. niettegenstaande liij rijn gewicht, behal ve geweer en andere voorwerpen, die hij bij zich had, op 90 kilo schatte. (Arnh. Ct.) MAliKTNIÏÏüWS Haarlem, 27 Dec. 189S, Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f0,— a f 0,Witti tarwe f 6.50 a f 6.25. Rogge f5.10 a f5.Haver f3,40 a f3,35. Gersi fo.—a f0,— Paardenbooneu f6.35 k f 5.95. Bruine booueu f0.— a f 0.~ Capucyners f 0.— a fO,—Karwy zaad f 0,— a f 0,—. Bruin moster zaad f0.— a fGroene erwten f 6.60 a f 0.—. Dnivenboonen f 6.85 a f6.75. Aangev. Verk. Prys. Boter 93 KG. 93 KG. f 1.20 fl,30 Biggen 65 st. 65 st. f 5.— f 8,— Schram. 44 st. 44 st. f II,— f 14,— Aard. 69 Hl,. 69 HL. f2.—f3,— App. 46 HL. 25 HL. f8,— f9,— Peren 31 HL. 23 HL. f 6,— f 8,— Amsterdam. 24 Dec. De pry zen der aardappelen ware», heden als volgt: Friesche Dokkum mer Jammen f 2.70 a 2.80, Franeker f2.50 a 2.80, Eilieg. Zand fo.—a 0.—Zeeuwscbe Jammen f3.10. a 3.30, blauwe f0.—a Kyns burgers ft).—a 0.—, Muizen fO.— a 0.—, Katwijker Zand fO.—a0.— Klei f 0.—, a 0.—. Brielscbe Kralor f 0.—a 0.—, Aniijkcr Muisjes i 3. Alkmaar, 24 Dec. Op de Veemarkt waren aangevocr en prijzen als volgt8 koeien f 130 a f 185, vette kalveren f a 22 nuchtere dito f 10 a 20, 77 magere schapen f 12,a 18,—6 vetto dito fa lamineren f 0,aü,— 6 paarden f70 a 120, 11 bokken en o-eiten f'2,— a 6,—, 0 kleine bokjes 1 0,— a 0.—, 77 magere varkens f 12 a 15, 236 biggen f5.— a 7.50, alles per stukvette varkens a - ets per Kg. Petroleum-bericiit vau P. G C Calkoen, makelaars. Amsterdam, 24 Dec. De Amerikaanscbe Petroleum-no teeringen waren sedert ons laatste bericht, volgens Reuter's telegram New-York .50, 6.50, 6.50, 6,50, 6.50 6.50 ct. per gallon. Philadelphia 6.45 6.45. 6.45, 6.45, 6.45. 6.45 ct. p. gaU Ruwe Olie 100—, 100—, 100—, 100- 100—, 100— c.p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van Januari tot 12 Aug. 1898 1897 15,319,100 vaten. 14.501,100 vaten Amerikaanscbe Disponibel9,10 Cons. Levering Sept.,Dec. „0,— Entr Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, arriveeide 25 Dec. te Rotterdam. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amst., arriv. 24 Dec. te Genua en heeft de reis voortgezet. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amst. naar Batavia, arriv. *25 Dec. te Southampton. Het stoomschip Van Imhofi. vau Amsterdam naar Padaug en Batavia, passeerde 25 Dec. Gibraltar. Het stoomschap Sumatra, van Ba tavia naar Amsterdam, vertr. '24 Dec. van Djeddah. Het (iubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lyn. vertr. 24 December van Newyotk n. Rotterdam. Het stoomschip Edam, van de Hol land Amerika Lyn, vertr. 24 Dec. van Newyork naar Amst. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Lyn, arriv. 24 Dec. van Newyork te Amst. Hot stoomschip Prinses Sophie van Amst. uaar Batavia, pass. '24 Dec. des ochtends Kaap del Armi. Kot stoomschip Polynesian, met de mail vau Japan, China en Iudiö, arriv. 24 Dep. te Buez eu heeft de reis naar Marseille voortgezet. Het kan den 30en aldaar worden verwacht. FainsliebeieichieRc Bevallen 24 Dec. A. Hamburger- Mas z. Amst F. Roelofsz—Land z. Amst. Overleden 21 Dec. J. de Ruiter, Amst. J. Slroink jd. 69 j. Amst. 23. H. A. Broueriu8 van Nideck jd.61j. Bennekom. W. H. Bowier jd. 8 j. Leeuwarden. Wed. J. W. Marion— Yalk 84 j. Oldenzaal. G. Manten 71 j. Nienw-Loosdrecht D. J. v. Bpie- gel—Veerahjjm 51 j. Deventer. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 24 Dec. A. P. v. Zand- voortKuyken z. A. Yerzylbergen van Os z. 25. K. Hartendorp—v. Heyningen z. T. Witkamp—Gon d. 26. C. de RidderVerkruissen z. 27. C. E. Janus—van Goor z. Overleden: 23 Dec. Th. J. v. Gars- ten 75 j. Voorzorgstraat. 24. M. Mool- buizen 23 j. Gast h nis vest. O. Lorey 37 j. Ruychaverstraat. H. Zwanen burg de Veye—Doyer 5S j. Hasse- laorsplein. T. Poortman 72 j. Hazo- paterslaan. J. Kroon- v. Diest 2 j.z. Vogelkoopsteeg. G. Hoomaus 3' j. Voortingstraat. 25. A. Kees 51 j. KerkboFstraat. A. W. Stringers—v. Zyl 70 j. Z B. Spaarne. C. H. de Groot—Por.tier 79 j. Scbotersiugel. J. Booms 56 j. Schotersingel. W. v. d. Zeeuw 5 m. z. Damsteeg. 26. C. P. v. Bragt— v. Luyken 76 j."Amster- damschestraat. LAATSTE BERICHTEN. Ned. Schermbond. Na afloop van de vergadering door den Ned. Schermbond op 25 dezer te Leiden gehouden, had eeu schermwod- stryd plaats, waarvan ons het volgende werd medegedeeld De wedstrijd korps degen en korps sabel ving aan ongeveer 8 uurle. Degen „Vrjjc Wapenbroeders" Am sterdam, 2e. Degen „O. A. S. C.u idem. Op sabel uitslagle. Schutterij, Haarietn. 2e. „K. D. O., id. Op dit laatste wapen deed zich een zeer onaangenaam geval voor. Aan het korps van „Excelsior" werd geweigerd om mot den heer C. Meyeririk uit te komen, dank zy de protesten in 't bijzonder van de ilaarl. Schuttory. Daar genoemde heer in Amersfoort ook ais korpsscheriner is uitgekomen zonder dat zich een incident voordee l, en de vereeniging „Excelsior" wegens het late bericht geen anderen korp - schermer iu de plaats koude stel e u moese zy zich tevreden stellen met hare afkeuring aan het Bonds- bcstuur te kennen te geven dat p deze deloyale wijze en in strijd w bet reglement optrad. „Sociëteit Vereeniging." De matinée door het Haarlerns'-'i muziekkorps, Directear de heer O. P. W. Krieos Maandag iu dc S c.o- teit „Vereeniging" gegeven, was we derom druk bezocht. Een zevental fraaie nummers werden tea gehoore gebrachtvooral no. 3 Concerto pour Violoncello et Orchestre, uitgovoc d door deu heer Charles Blazer, viel /••or io den smaak, getuige het luid applaus. Ook de andere nummers voldoden zeer. Als gewoonlijk was het populair concert gisteravond buitengewc dn fc bezocht. Het programma mocht een kern programma heeteo. Vooral het tref fende „CantiquB de Noö'i" vau Adam maakte diepen indruk en werd ge bisseerd. Ook „Moto Perpetuo" voor 8 violen- solo voldeed uitstekend. De heer eu mevrouw Boekbinder waren voor de jool, en ze brachten de aanwezigen zeer aan 't lacher. Naar wy vernemen is de wedstrijd voor quartetten (manneuzansr). dien bet bestuur der sociëteit. Vereerhgicg heeft uitgeschreven, uitgesteld tot nader te bepalen datum iu de maand Januari of Februari, om bestaande quartetten gelegenheid te geven zich te oefenen en meuwe om zich te vor men. 0 N G E Z O N f* E N Voor den inhoud dezer rubrieksteil de redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de co pij niét aan 'ten inzender terug- uegeven. Mijnhc t r de Redacteur Vriendelijk vrzoek ik UEd. gastvrij heid in uw blad. In het niunmer van 16 Dec verklaart de heer Hofland dat de neutrale vakver eniging door verdachtmaking en leu gen, van de rijde van den R. K. V. in deu grond geboord is. I11 het ver&lag van Vrijdag komt een mededeeling voor van den voorzitter, dat hij een sohrijven heeft ontvangen van een bloemist knecht die geen lid is van de afd .Haarlem en waarin deze ver klaart. dat hot een leugen is dat de R.K. V. de Neutrale vereeniging heeft iu den grond geboord, maai' dat de R.-K. Bloe- mistknechts er al genoeg van hadden na het spreken van den lieer Hofland in een vergadering. Ik ondergeteckende handhaaf genoemd schrijven en daag hierbij den heer Hof land uit do Bloemistknechts te laten be slissen wie gelijk heeft, door deze week handteekeningen met opgaaf van woon plaats, te verzamelen of te doen verza melen met instemming van rijn bewe ring. Terwijl ik van mijn rijde insgelijks hetzelfde zal doen en wij ons verbinden deze aanstaanden Zaterdagmorgen te do- poneeren aan het bureau van „Haarlems Dagblad ter mededeeling voor rijn lezers, ter beoordeeling wie van ons de kwestie heeft gewonnen. J. HENDRIKS.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3