NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Jaargang Zaterdag 31 December 3898. ■o 47S7 HAARLEMS DAGBLAD A T^ojsrj^rsr&./rBiNrnis^^ij-s; Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 •Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 «Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 ADYEaTEETTTEi-NT: Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cis. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BAUBE dCo. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. ta Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,16; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zynBloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Zandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de to!; Spaamdc. -n, C. HARTENDORP Zandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Nieuwjaars-Advertentiën. Evenals vorige jaren bestaat er ook nu weder gelegenheid tot het plaatsen van Nieuw jaarwensclien in dit blad, legen den prijs van 25 Cents a contant voor hoogstens vijf regels, elke regel meer 5 Cents. En wel in liet nummer, dat ZATERDAG AVOND verschijnt. Inzending met bijvoeging der kos ten kan geschieden tot VRIJDAG AVOND 10 uur. Een spoedige toezending der An nonces wordt echter dringend verzocht. In den omtrek kunnen deze adver- tontiën aan de Agenten worden op gegeven. De Directeur- Uilgever, J. C. PEEREBOOM. Weekblad voor de Jeugd. Aan hen die daarop zijn geibon- neerd, wordt hierbij verzonden No. 1 van het Weekblad voor de Jeugd. Dit keurig geïllustreerde weekblad, onder redactie van den heer F. H. van Leent, bevat in dit nummer: Nieuwjaarsgroet aan het jonge Nederland. Lotgevallen van een zilveren vinger hoed. Het herderinnetje. De reus en zyn page. Zij vermaken ziels. Een schoon compliment. Prijsraadsel. Plaat om na te kleuren. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prys per 3 maanden is slechts 50 Cents.) Fsiiiiiek Overzaeht. De engelsche en bóeren-partij in Zuid-Afrika zyn weer bezig elkaar op te hitsen en wel in hoofdzaak door middel van de persorganen, waarin sommige het aan heftigheid en oorlogs zuchtigheid in toon niet laten ontbre ken. In Johannesburg is het evenwel, ondanks dat. alarmeerend tromgeroer, rustig. De tartende artikelen in de Kaap- sche pers, en de zoogenaamd loyale betoogingen te Johannesburg hebben begrijpelijkerwijs tegenbetoogingen uitgelokt van de zyde der Boeren. De Volksstem stelt voor, den 2en Januari als Jamesondag te vieren, waarbij dan de regeering het vuurwerk zou moeten leveren, en een portret van Jameson verbrand zoujmoeten worden. Do Rand Post bevat een hoofdartikel om te betoogen dat de Engelschen de Boeren tot den oorlog trachten te drijven; mochten de uitlanders weer lust krijgen cm mede te doen, dan zou de regoering de Engelschen te Joban- nesburg moeten aanzeggen, binnen het etmaal met vronw en kind de stad te verlaten, vervolgens moest j Johannesburg dan platgeschoten en met den grond gelijk gemaakt worden, waarop de mijnen vernield en volge- worpen moesten worden met het puin der verwoeste gebouwen en de lijken der gedoode Engelschen. De Star verlangt van de Transvaalsche regee-1 ring dat zjj de Rand Post vervolgen zal wegens dit bloeddorstige artikel, j anders zouden de gevolgen bedenke- lyk kunnen zijn. Door dergelijke arti- kelen, zegt de Star, kan het uitbre- j ken van 'de crisis verbaast worden.1 Moeten de verschillende partijen in i de Zuid Afrikaanschei Republiek hare geschillen in de pers uitvechten, in j Oostenrijk-Hongarije worden de zit tingen der Huizen van Vertegenwoor-1 diging uitverkorenom er op verschil- lende wyzen de o verkropte gevoelens van party-ijver, maar meer nog partij haat te luchten. Het Hongaarsche Huis van Verte genwoordiging volgt nu al het voet spoor van het Oostenryksche. Donderdag was de zitting tenminste ook woelig. Minister-president Banify trachtte onder het rumoer van de lin kerzij de beweringen van graaf Ap- ponyi, die hem beschuldigde dat by de nationale party om den tuin geleid heeft, te weerleggen. De vergadering werd ten slotte geschorst, en na de schorsing hervatte het Huis de beraad slaging over het bepalen van een dag voor het benoemen van een voorzitter. De beraadslaging werd naderhand verdaagd tot heden. §TJinSS2!£ÜWS Eerste en tweede pagina. Haarlem, 30 Dec. 1898. De heer J. Nierop, onderwijzer thans aan de kostelooze school lett. C. alhier, herdenkt 1 Januari a.s. den dag, waarop hy die betrokking voor 25 jaar aanvaardde. Tot bewaarder der minuten enz. van den met ingang van -30 December 1898 eervol ontslagen notaris A. J. Kluppel, alhier is door de Arr. Recht bank alhier aangewezen de notaris U. J. K. Versfeit, hier ter stede. De heer S. de Jager alhier is voor f 1870.50 laagste inschrijver voor schermgereedscbappen bij de aanbe steding Woensdag te Amsterdam ge houden door het Departement van Koloniën. Kegelwedstrijd. In den personeel- en vryebaan- wedstrijd, uitgeschreven door de kegel club „Zou er kans zijn te Amster dam, en van welk concours wy in ons nummer van 29 dezer den uitslag van den korpswedstryd reeds mede deelden, behaalden de volgende stad- genooten prijzen. In den personeelen wedstrijd ver wierf de heer Jan van den Berg, lid van „de Vliegende Hollander", den lsten prys, gouden eereteeken met 45 houten in de 6 worpen. De tweede prys eveneens een gouden eereteeken viel ten deel aan den heer Jos. Brink- mann van „Hard gaat ie" met 44 bouten, terwijl de 4e prijs, een ver guld zilveren medaille, werd behaald door den beer B. Brinkmaan lid der kegelclub „M. O. M.a met 43 bouten. Verder verwief de heer Jos. Brink maan nog den eereprys, een gouden eereteeken, uitgeloofd voor den wer per van het hoogste aantal houten in 3 series of 18 worpen, met 110 houten, terwijl aan den heer B. Brinkmaan de negenprys, een verguld zilveren kruis, uitgeloofd voor don werper van het hoogste aantal negens in 18 worpen, ten deel viel met 6 negens. De Haarlemsche kegelaars hebben zich dus weder kranig gehouden. Met den korpswedstrijd medegerekend zyn 10 medailles naar de Spaarne-stad gevoerd, waarvan 6 eerste prijzen, 2 tweede, 1 vierde en 1 zesde prys. Gedurende de maand December zijn op de Aardappelen- en Botermarkt Aangev. Verk. Prys. Boter 405 KG. 355 KG. f 1.15 f 1,40 Biggen 507 st. 405 st. f 5.— f 8,— Schram. 175 st. 158 st. f 8,f 15, Aard. 414 HL. 389 HL. f 1.90 f3,50 App. 316 HL. 2fl0 HL. f 432, 158 HL. 93 HL. f 5,—f 12.— In de Donderdag gehouden buiten gewone algemeeue vergadering der commanditaire vennootschap „Hol- landsche Crediet en Deposito Bank", lirma Mees Ritsema werd door het uittreden van den heer mr. W. C. Mees de heer N. Levenkamp als medebeheerend vennoot van af 1 Januari a.s. benoemd. De zaken der vennootschap worden op dezelfde wijze en voorwaarden onder de bestaande firma voortgezet. BESRKIENLAHD. Parlementaire Praatjes. De Eerste Kamer heeft dit jaar bij de behandeling der Indische begroo- tiDg een bepaalde volgorde in acht genomen. Over de politieke en financieele quaeslie werd het debat nog even hervat, waarby de heerec van Asch van Wyck en Brantsen v. d. Zijp bezwaar bleven maken tegen de sub sidies aan heidenscbe offerfeesten en de Min. handhaafde te dezen aanzien zyn standpunt. Daarna kwamen de werken der Solo-vallei, waarby men zich zoo mis rekend had en waarvan de Min. in afwachting van het rapport eener Staatscommissie, de schorsing had gelast, in bespreking. Deze houding des Ministers werd' door den heer Schimmelpenninck volkomen gerecht vaardigd. Niet gerechtvaardigd achtte de heer Pynacker Hordijk het afbreken van de ingenieurs die de werken hadden voorbereid en geraamd. Z. i. had de Min. van Dedcm spoed gesteld boven nauwkeurige raming en dat by tot dien spoed indertijd ook gedreven werd door den beer Cremor, destijds Kamerlid. De beer Rutgers merkte op, dat deze werken begonnen waren zonder behoorlijk p'.an. Wie daarvoor de verantwoordelijkheid droeg, was nog niet uitgemaakt. Maar uitstel mocht daarom geen afstel zyn. Voor dat uitstel aanvaardde de Miu. de volle verantwoordelijkheid, Voor hem was de hoofdvraag echter wat thans geschieden moest. Hy, meende, dat, met verbetering der be gane fouten, moet worden voortgo- werkt, krachtens advies der ingestelde commissie en een door haar vast ta stellen plan. Als de technische quaes- tiëa waren beslist, zou die der ver antwoordelijkheid aan de orde komen. De ramingen steunden op nietsdat was hier de zaak. Maar, zoo her haalde de Min., eerst moeteu de wer ken in orde komendan zal de ver antwoordelijkheid onderzocht worden. Men kwam vervolgens te spreken ovor de reorganisatie van het Binncn- landsch Bestuur waarbij de heer Fransen van der Putte zyn leedwezen te kennen gaf, dat bereids op die reorganisatie was vooruitgeloopen. Daartegen had hy verschillende be zwaren, nl. tegen ae reorganisatie. In het algemeen kwam de ambtenaars wereld in Indië er daarbij niet gun stig af: de spr. gewaagde van protectie, van een kaste, vau het verminderd gehalte, van velerlei ongeschiktheid. Zijn grootste bezwaar was gelegen in de opheffing van een aantal ambten voor mlandscbe hoofden die z.i. daarop volgens adat en beloften recht hadden. In den breode toonde spr. het nut dezer inlaudsche ambtenaren aan en keurde de inkrimping van het corps, op gronden van zuinigheid, beslist af zoodat hem eeu nader onderzoek naar deze reorganisatie wenschelyk voorkwam. De Minister achtte dit geheel on- noodig en uitstel der reorganisatie, op grona van tal van deskundige ad viezen voorbereid, te ontraden. De Min. verdedigde de voorgedragen lots verbetering voor een deel der amb tenaren by het B. B., die daarop vol komen aanspraak hadden. De Min. gaf toe dat ook hem de tegenwoor dige opleiding niet beviel en had een commissie uitgenoodigd hem daarom trent van advies te dienen. Wat de inlandsche hoofden betrof, achtte de Min. geen gevoeligheid ge bleken en ook niet te vreezen. Op heffing van sommige ambten kon ge leidelijk geschieden. De heer v. d. Putte bleef hierin zien schending van de beloften aan de inlandsche hoofden en stelde als mid- l del van protest voor de volgende motie van orde j „Do Kamer, „kennis genomen hebbende van de schriftelijke en mondelinge gedachten- wisseling over de reorganisatie van het binnenlandsch bestuur op Java en Madoera, zooals die is voorgedragen bij de Indische begrooting voor 1899, „van oordeel, „dat nadere overweging van die j reorganisatie vooral wat de inlandsche ambtenaren betreft, aan de invoering dient vooraf «te gaan, „sluit de beraadslaging." De discussie over deze motie en de verdere beraadslaging over de begroo ting werd verdaagd tot heden te 11 uren. G. Jr. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Voor den tyd van 5 jaren gedeta cheerd bij het wapen der inf. van het leger in Ned.-Indiö, de le luit. A. H. de Balbian Verster. van het 6de, en d8 2<j luit. J. A. W. Nepveu, van het 8e reg. inf. Aan den gepensionneerden opper wachtmeester van het korps rydeude art. A. L. Vink, thans biljetteermees- ter der gem. Arnhem, toegekend de zilveren eeremedaille der orde van Oranje-Nassau. Met ingang van 1 Mei 1S99, aan den directeur van het postkantoor te Amsterdam, A. W. M. vau der Up- wich, op zyn verzoek eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst, met dank betuiging voor de vele en goede dien sten door hem aan den lande bewezen. Audiëniiën. De gewone audiëntie van de mi nisters van buitenlandscho zaken, marine, financiën, oorlog en koloniën, zullen dezen week niet plaats hebben. Reciteer wedstrijd. Het eerste gedeelte van den reci- teerwedstryd te Purmerend, uitge schreven door de Debatingclub Oefe ning kweekt kennis," werd Woens dagavond gehouden. De uitslag voor heeren was als volgt: lste prijs de heer Jac. Wilson van Hoorn2de prys de heer André A. F. Ullers van 's Gravenhage3de prys de heer J. Th. Scbuhmacber van Zandvoort. Uitslag dameslste prijs mevr. C. Roodhart—Negrijn van 's Gravenhage; 2de prys mevr. Joh. Koetscheidt Wilson vau Amsterdam3de pr. mej. M. v. d. Zeyde van Zaandam. Do tooneelwedstrijd uitgeschreven door de vereeniging „Brederoö" te Purmerend, gaat niet door. Behekst. Te Loosdrecbt is een kind behekst en ouder behandeling gesteld van een duivelbanster te Hilversum. Onder de middelen, die volgens ad vies van deze zeker tot herstel moeten leiden, komt voor, dat de moeder van het behekste kind gedurende negen achtereenvolgende dagen in huis niets mag aanpakken. Verder mag in hetzelfde tijdsver loop niets in de woning gebracht of er uitgehaald worden. Droevig. Toen de vrouw van den arbeider V., te Groningen, de vorige week uit het ziekenhuis, waar zy eenigen tyd verpleegd werd, huiswaarts keerde, kwam zy tot de minder aangename ontdekking, dat haar man een gedeelte van hunnen inboedel aan Bacchus had geofferd. Hierover door haar on derhouden, mishandelde en overlaadde bij haar met scheldwoorden. In den nacht van Zondag op Maandag ver liet de nog steeds sukkelende vrouw, na afscheid van hare kinderen te heb ben genomen, hare woning, en is tot heden niet teruggekeerd. Men vreest, dat de beklagenswaardige vrouw eeu einde aan haar leven heeft gemaakt. De man, die zeer veel misbruik van sterken drank maakt, is reeds door zijne patroons ontslagen. (N. G. Ct.) Onze dooden in 1898. In het jaar 1898, van welks einde slechts een paar dagen ons scheiden, hebben wy in ons land o. a. de vol gende dooden te betreuren: D. Cordes, lid der Prov. Staten van Noord-Holland. Mevr. A. C. Th. Alberdingk Thym. eebtgenoote van dr. P. J. M. Cuypers. Jhr. mr. J. B. A. J. M. Verheyen, lid van de Eerste Kamer derStaten- Generaal. Jhr. mr. J. E. Godin de Pesters, griffier by de arrondissements-recht bank te Amersfoort, lid der Prov. Staten van Utrecht. J. A. baron Mulert tot de Leem- cule, oud.-luit.-kolonel der artillerie. Mr. H. Royaards van Scherpenzeel, oud.-lid der Ged._ Slateu vau Utrecht. Jonkvr. A. W. J. baronesse Van Pallandt, oud-hofdame van H.H. M.M. de Koninginnen Anna Paulowna eu Sophia der Nederlanden. Jhr. C. J. A. ridder Baronet Speel man, gep.-generaal-majoor. H. J. Bool, oud-directeur-generaal der financiën in Ned. Indië, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Jhr. mr. E. A. Berckmans de Weert, oud-secretaris van het. kabinet des Koniugs. M. Marres, lid. der Prov. Staten van Limburg, wehtouder van Maas tricht. Th. W. C. Herckenrath, gep. hoofd ingenieur der B. O. W. in Ned. Indië. Dr. J. Sanger, oud-hoogleeraar te Groningen. J. A. Greve, gep. schout by nacht. R. A. W. Sluiter, oud-kolonel der artillerie. O. Venema, oud-directeur van het ykwezen in Ned.-O.-Ind. S. J. graaf van Limburg Stirum hier ter stede. L. SchoiteD, lid der Prov. Staten van Gelderland eu wethouder vau Epe. Mr. W. G. Straetmans, oud-lid der Tweede Kamer, lid der Ged. Stalen van Limburg. Mr. W. F. Triebeis, oud-president der arr.-rechtbank te Arnhem. F. Stracké, oud-hoogleeraar aan de Academie voor Beeldende kunsten te Amsterdam. W. Q. C. Vetter, gep. luit.-kolonel O. I. leger. Mr. D. van der Poel, oud-lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Pieter Stortenbeker, kuustschilder. FEUILLETON. Kijkjes in de Sportwereld, 16) Zoo babbelde hij voort en gaf al zijn afgezaagde tooneeltermen ten beste, terwijl hij met Konrad het gebouw ver liet. Toen zij de hoofddeur bereikten zagen zij den prins, die juist van plan was in zijn rijtuig te stappen en met den eenen voet op de treden staande nog met juf frouw Annecy sprak. Zij scheen hem iets te verzoeken, maar liij trok de schouders op zeggende ,.Het is tien uur, ik moet naar de club, het spijt mij. Adieu. Vooruit 1" Toen het rijtuig zich reeds in bewo ging zette bemerkte hij Konrad eerst hij zag hem verbaasd aan en. greep naar zijn hoed. Ook Konrad groette en beiden zagen elkander een oogenblik scherp aan. Toen rolde het rijtuig weg en ver dween in het duister. De actrice, nam Konrad van 't hoofd tot de voeten op, wendde zich om en. trad den Schouwburg weder binnen. Griotte stelde voor de tram te nemen, maar Kon rad riep een vïgelante aan. Zoo gebeurde het dat Griotte voor de eerste maal in een huurrijtuig thuis werd gebracht. Als men een kamer feestelijk versierd kan noemen, wanneer zij grondig schoon gemaakt en elk stofje verwijderd is, en twee geleende porceleine-n vazen met bouquetten seringebloemen gevuld op een tafel prijken, dan kon dit van Gri- otte's woonkamer gezegd worden. Op het witte tafellaken prijkten cervelaat- I worst, een half pond ham, kaas, boter brood en vier geleende eierdopjes, welke laatste het geheel een voornaam aanzien gaven. Een fleseh roode wijn, van een fraai etiquette voorzien, stond in het midden en in 't keukentje wachtten nog twaalf flesschen Potzanhoferbier op den gast. Het kwam juffrouw Griotte voor alsof zij in een droom leefde, toen zij om de tafel met al die heerlijkheden liep. Zoo iets dergelijks had zij ook in haar jonge meisjesjaren gedroomd'een goed voorziene disch, waar men zonder zorgen aanzit en zich niet alleen aan brood te goed doet. De donkerroode flesch stoncl tusschen de seringebloemen in en deze tinten vormden een aardig contrast. Het geheel ziet- er uit als een „Stil leven'" zooals de schilders zoo dikwijls afbeelden en zij riep Annie uit de keukeu om dit idee niet voor zich. te houden. Het heldere wit en rood van de ham, de gele kaas, de flesch, de glazen en de bloemen, vooral niet te vergeten, vormden te zamen een aardig tafereeltje. Annie knikte en was het met haar moeder eens. Zij liep nog eens om de tafel heen, zette misschien wel voor de honderdste maal de bordjes terecht en zag dat op handige wijze, onder de bo venste plakken ham vandaan, een goed doorregen stuk weggenomen was. Zij lachte maar zeide niets. Konrad kwam weder bij henAl was het dan ook maar voor één avond. Zij nam zijn portret van de étagère en toen haar moeder de kamer uitging om de reine, witte eieren nog eens af te spoe len. kuste zij het „Ik heb je lief! Voor u zou ik willen sterven Het duurde lang voordat de twee uit den schouwburg terugkeerden en ein delijk toen zij niets meer te doen von den gingen de twee vrouwen maar zitten met de handen in den schoot en luister den scherp toe, toen de kex*kklok haar slagen deed hoor en. Drie weken lang was Annie Griotte rijk geweest drie weken lang had zij een twintigmarkstuk in de kleine porte- monnaie gedragen, en hoe dikwijls had zij zich niet moeten overtuigen, dat het er nog in zat. Nu was het gouden geld stukje verdwenen. Maar in plaats daar van droeg zij een rose blouse en stonden er bloemen en wijn op tafel. Al was An nie Griotte tienmaal rijker geweest, gaarne had zij haai- geheele bezitting voor dezen enkelen avond opgeofferd. Nu hoorde zij voetstappen naderko- men. Zij kwamen de trap op, nog een heel eind verwijderd, misschien wel drie verdiepingen lager. Maar zij werden al duidelijker en duidelijker. „Zij zijn met hun tweëen. Het is papa... en Konrad." Nog eenmaal zag zij in den spiegel, toen opende zij de deur en het volgende oogenblik trad Griotte binnen met de woorden „Daar is hij,!" Koni-ad drukte juffrouw Griotte de hand en trad daarna op Annie toe. „Eigenlijk zien wij elkaar nu pas voor 't eerst weer. Want in Hoppegarten heb ben wij elkaar nauwelijks gesproken. Gij moet mij vandaag eens goed van al les op de hoogte brengen, juffrouw An nie." Zij was gloeiend rood geworden en liet haar handje in de zijne rusten. Een oogenblik zag zij hem recht in de oogen en clie blik zeide hem „Ik ben gelukkig, dab gij gekomen zijt, dat ik u weerzie. Blijf bij mij, ga niet weer weg." „Het was jammer dat gij beiden niet in de komedie waart," zeide Griotte, „ik was buitengewoon goed gedisponeerd, gij hadt mij moeten zien spelen. Nu, heb ik geen gelijk, boste vriend?" I Konrad knikte en herhaalde zijn lof- spraak waarnaar Griotte gretig luisterde. „Ziet ge" zeide hij, „ik behoor niet tot die acteurs, die hun kunst als het hoogste en heerlijkste beschouwen. Ei genlijk is mij' het heele komediespel to taal onverschillig maar wanneer ik er nu eenmaal mee te maken heb, dan wil ik mij ook een weinig onderscheiden. Ik haat iets ten halve te doen. En ik geloof ook werkelijk, dat ik van avond goed speelde, vooral in de sterfscène. Wat? Was het niet zoo? Maar eerlijk zeggen." En weder roemde Konrad „heel eer lijk," Griotte's spel. Annie, die bij 't venster stond, dat slechts schemerachtig verlicht werd, sloeg Konrad gadedat kon hij niet oprecht meenen. Maai- als hij onwaarheid sprak' dan deed' hij dat uit goedhartigheid en toen zij hem zoo hoorde spreken en het van geluk stralende gezicht haars vaders zag gevoelde zij lust op hem toe te snel len en te kussen Al ware het dan ook maar zijn han den Uit dankbaarheid, uit liefde' „Het is bijna aanmatigend," zeide Griotte, terwijl hij zijn gast verzocht plaats te nemen, „dat wij iemand, die met vorstelijke personen, dineert en ei ken dag de fijnste gerechten eet, op zoo'n eenvoudig soupetje uitnoodigen". Intusschen zag hij met welgevallen naar de worst en ham en vond in zijn binnenste alles keurig zelfs deftig ge arrangeerd. Konrad moest bijna den geheelen avond vertellen Van Londen, Nice, van. zijn voorname kennissen en bovenal van Brandes. Toen ook van Kathchen. Hij speelde j met zijn mes, terwijl hij sprak en hield de oogen op het tafellaken gevestigd. Hij was er zich van bewust, dat Annie j hem gadesloeg en op den klank van zijn stem lette. Toen het soupéetje afgeloopen was en Konrad en Annie uit het venster za gen, terwijl Griotte de twaalf flesschen bier uit de keuken haalde, kwam het den jongen man voor alsof hij deze een voudige menschen nooit verlaten en

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1