adres va* F. Anderheggen Jr. en. L. J. Neumeijea* Jr.. houdende verzoek tot verlenging van den termijn voor hot begin van de uitvoering der werken, vastgesteld bij Raadsbesluit van 29 De cember 1897 no. 8. 21 December 1898 na 2c. Een adres der coöperatieve bouwvereen iging „Voor uitgang" tot verlaging van het tarief der waterlevering voor arbeiderswonin gen. 21 December 1898 no. 2d 6o. Een adres van den heer M. Cr. Wildeman, houdende verzoek om eervol onslag als adjirnot-arohivaris. 21 December 1898 no. 11. Een voor stel van Burgemeester en Wethouders tot overdekking der vischmarkt. Straatbelasting. Naar aanleiding van een voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 13 September jL waarin de invoering eener straatbelasting in deze gemeente werd aanbevolen besloot de gemeenteraad den 5den October d. a. v. de nu geheeten Commissie van Bijstand in het beheer der gesmeente-financiën uit te noodigen den Raad te dienen van advies lo. omtrent het al of niet wenschelij- ke van het invoeren eener straatbelas ting; 2o. omtrent de grondslagen waarop aooda.ni.ge belasting zoude moeten rus ten oo. omtrent de vermoedelijke op brengst. Aan het rapport liierover van deze Commissie ontkenen wij het volgende Om de vraag sub 2o te kunnen be antwoorden, zijn door ons zoowel do stelsels, welke toegepast worden in verschillende plaatsen waar atraatbe- lasting wordt geheven,, als die welke waren neergelegd in eenige concept verordeningen, die geene goedkeuring mochten erlangen, onderzocht, en als resultaat van dat onderzoek kunnen wij u mededeelen, dat naar onze overtui ging het systeem dat o.a. te Utrecht wordt gevolgd met het oog op eene prac- tisehe toepassing en billijkheid' het meest aanbeveling verdient. Kortheidshalve laten vrij: artt. 4 en 5 der Utrechtsche verordening op de heffing van straatbelasting volgen. Art. 4. De straatbelasting wordt be rekend a. naar de langs den grond gemeten breedte van eiken gevel, die gekeerd, is naar de openbare straat of den open baren weg der gemeente. Indien een gebouw aan of bij meer dan één open bare straat of openbaren weg der gemeen te is gelegen, wordt de gevel breedte van dat gebouw berekend door de gezamen lijke breedte der naar de openbare stra ten of wegen waaraan of waarbij het gebouw gelegen is; b. naar de belastbare opbrengst van het perceel aangewezen,, krachtens de wet van 26 Mei 1S70 Staatsblad 82 en do wet van 22 Juli 1873 Staatsblad 116. Indien van een perceel die opbrengst niet in de kadastrale leggers is aangewe zen, wordt zij van gemeentewege ge schat door vergelijking met de belast bare opbrengst van perceelen van de meest nabijkomende soort. Art. 5. De straatbelasting bedraagt per meter der in art. 4 omschreven ge velbreedte per jaar voor een perceel van eene belastbare opbrengst beneden f 100 f 0.25 voor een perceel van een belastbare opbrengst van f 100 of meer doch min der dan f 200 f 0.30; voor een perceel van een belastbare opbrengst van f 200 of meer doch min der dan f 300 f 0.60 f 300 of meer doch minder dan f 500 f i; f 500 of meer doch minder dan f 700 f 1-25; f 700 of meer doch minder dan f 1000 f 1.50; f 1000 of meer doch minder dan f 1500 f 2.00 f 1500 of meer doch minder dan f 2000 f 2.50; f 2000 of meer f 3. De heffing van een perceel mag even wel niet meer bedragen dan li en niet minder dan 1 van de in art. 4 bedoelde belastbare opbrengst. De vraag sub 3o, naar de vermoede lijke opbrengst, is niet afdoende te be antwoorden zoolang officieels gegevens omtrent soort, grootte en gevelbreedte der perceelen ontbreken. Globaal zou men zo op de volgende wijzen kunnen ramen. A. Volgens verstrekte gegevens be draagt de belastbare opbrengst hier ter stede voor gebouwd f 24.801.70. Volgens het boven aangeprezen stelsel bepalende, dat het maximum niet hoo- ger .dan li het minimum niet min der dan 1 van de belastbare op brengst op 1| stellende komen tot een bedrag van ongeveer f31.000. B. Mede uit verstrekte gegevens blijkt, dat aan straatbelasting Urecht 52 cent per inwoner wordt bijgedragen te Alkmaar waar het zelfde stelsel geldt 44 cent. Voor Haarlem zoude men deze cijfers als grondslag nemende de opbrengst kunnen schatten tusschen f 32.604 en f 27,588 dus ongeveer op f 30.100. Waar beide berekeningswijzen tot zoo gelijke uitkomst leiden, meenen wij indien tot de invoering van eene straat- belasting naar het Utrechtsche stelsel mocht worden besloten een Gpbrengst van ongeveer f 30.000 te mogen voor spellen. Ten slotte de hoofdkwestie Is invoering eener straatbelasting wenaclielijk of niet? In de eerste plaats meenden wij ons hierbij te moeten stellen de vraag of straatbelasting is, op zichzelf beschouwd eene aanbevelenswaardige belasting vervolgens die, of het voor de gemeente Haarlem aanbeveling verdienen zou tot zulk eene belasting te besluiten. Is straatbelasting op zichzelf be schouwd eene aanbevelenswaardige be lasting m. a. w. werkt ze billijk, zal zo niet te sterk drukken, en staat de opbrengst in bekoorlijke verhouding tot de moeiten en kosten noodzakelijker wijze aan de heffing verbonden? De antwoorden hierop in onze com missie loopen sterk uiteen vooral wat de opvattingen over de billijkheid der straatbelasting betreft. De meerderheid onzer commissie was van meening, vooreerst, dat deze belas ting zoude treffen eene bepaalde klasse der burgerij, de huiseigenaren, en be zwaarlijk of niet op d'e huurders zoude zijn af te wentelen; vervolgens, dat er geen reden bestaat om de huiseigena ren deeen bizonderen last, die naar hunne meening geenszins staat in ver houding tot de genoten voorrechten, op te leggen. De minderheid daarentegen was van ooi-deel, dat die reden voor de hand ligt. Zij beschouwde de straatbelasting als eene billijke vergoeding door de huis eigenaren aan de gemeente te verstrek ken voor de kosten door de gemeente ten bate dier eigenaren gemaakt. Bovendien achtte die minderheid het billijk, dat de huiseigenaren, die door de vermeerdering der gemeente-welvaart hunne perceelen in waarde hebben zien stijgen, een deel dier waarde-vermeer- dering aan de gemeente afstaan. Ook de bewering dat de belasting door de huiseigenaren niet op de huur ders zou kunnen worden afgewenteld! bleef niet onbestreden. Daarbij, waar de belasting juist be vorderen zou, dat meer gegoeden zich in deze gemeente zouden komen ves tigen, omdat zij licri percentage der inkomstenbelasting zoude doen dalen, kan het niet anders of zij* zal ook de vraag naar huizen doen toenemen, waardoor dan de positie van de ver huurders natuurlijk wederom zoude worden verstrekt. De meerderheid 'vreesde^, dat vele personen, die hun vemogen geheel of gedeeltelijk in huizen gestoken hebben te sterk zouden worden gedrukt terwijl alle anderen, diei hun kapitaal op an dere wijze rentegevend maken van deze belasting vrij blijven zouden. Evenmin liet zij zich door de minder heid overtuigen, dat de lasten geheel of gedeeltelijk zouden zijn af te wente len. Zij bleef dan ook in de invoering van zulk eene belasting een soort ver borgen onteigening zien, waarvoor geen billijkheidsgrond is aan te voeren. De minderheid achtte eene verla ging van het percentage der inkomsten belasting zeer gewensc'nt en dus ook wel eenige opofferingen waard. Ook de vraag of het voor de gemeente Haarlem thans aanbeveling zoude ver dienen tot eene straatbelasting te be sluiten meende de meerderheid onzer Commissie ontkennend! te moeten be antwoorden. Nu voor 1899 het aantal opcenten der belasting op het personeel van 80 op 100 gebracht is en de sluit post dientengevolge tot f 315.000 is ver minderd, oordeelde zij, dat geen redenen bestaan om dat cijfer door invoering eener nieuwe belasting te verlagen. E enigszins worden de beschouwingen der meerderheid veranderd, indien de wenschelijkheid van een straatbelasting afhankelijk gesteld wordt van een wijzi ging van het aantal opcenten op de personeele belasting. Dat toch onze commissie die ten slotte in de thans vastgestelde verordening op de inkomsten-belasting, liaar systeem zag overgenomen, met leedwezen heeft gezien hoe kox-t daarna door de verhoo ging der opcenten op het Personeel een besluit genomen word, dat het effect van djie: verordening voor een belang rijk deel zal neutraliseeren, behoeft wel geen betoog. Evenmin, dat zij nu haar advies over ons belastingstelsel gevraagd wordt. Uw college in overweging meent te moeten geven bij de begrooting voor 1900 de verhouding tusschen het bedrag dat geheven wordt uit de opcenten op het Personeel en het bedrag dat uit de andere belastingen wordt opgebracht aanmerkelijk te wijzigen. Over de vraag of Haarlems belang alsdan invoering van een straatbelasting mede zal brengen, wenschte de meer derheid onzer commissie) zich echter thans haar oordeel nog voor te behou den. De minderheid d'aarentegen hoopte, dat in geval Uwe vergadering zich niet vea-eenigen mocht met haar advies om voor 1899 nog eene straatbelasting in te voeren, nu reeds besloten zou wor den tot de invoering met 1 Januari 1900. Waar toch Uw Raad door invoering van de nieuwe verordening op de in komstenbelasting getoond heeft het al gemeen belastingstelsel der Commissie van Financiën t e deel en en door het besluit tot verhooging der opcenten heeft laten blijken, hoezeer zij een laag per centage van heffing voor de inkomsten belasting wenscht, meende de minder heid dat Uwe vergadering met haar van oordeel zijn zal, dat een wijziging in het belastingstelsel door invoering van een of meer nieuwe belastingen moet komen. Een straatbelasting, die waarschijn lijk ongeveer f 30.000 zal opbrengen; waarbij door de bepaling van maximum en minimum de progressie tot zeer ge ringe afmetingen is teruggebracht en die dientengevolge in systeem bij onze verordening op de inkomsten-belasting past, durfde zij met vertrouwen aan ta bevelen terwijl aan het tijdig daar toe besluiten het voordeel verbonden zou zijn dat de kohieren rustig en met zorg konden worden opgemaakt-. In het kort luidt het advies onzer commissie aldus De meerderheid ontraadt een straat belasting voor 1899 doch wenscht zich voor de volgende jaren, haar oordeel alsnog voor te behouden. Do minderheid geeft U in overwe ging zoo spoedig mogelijk tot de invoe- van zulk eene belasting te beslui- Ned. Opera. Voor de tweede maal in bet loo- pende seizoen bracht de Ned. Opera Wagner's Tannhauser voor het voet licht in onzen Schouwburg. Met welke bezetting dit den eersten keer ge schiedde weet ik niet, want ik woonde die voorstelling niet bythans was de rolverdeeliug als volgt: Landgraaf Herman, de heer F. H. v. Duinen Tannhauser, de heer J. Urlus; Eli sabeth, mej. Marie v. Gelder; Venus mej. Fannie Francisca; Wolframde beer E. Florissende overige Ridders en Zanqers door de heeren Chr. de Vos, Joh. A. Hoes, A. J. v. Alke- made en R. Palaehe, terwijl het par tijtje van den Herdersknaap door mej. M. Penning werd gezongen. Om te beginnen met den heer v. Duinen, die tot het vervallen van bovenge zegde rol zich welwillend had be schikbaar gesteld, mag gezegd worden dat z\jn forscb, breed aangelegd orgaan en niet minder zijn krachtig gebouwde, deftige figuur hem alle gegevens aan de hand doen om een waardigen Land graaf voor te stellen. Hij mocht dan ook als zoodanig gezien en gehoord worden. In niet minder gunstig licht, bij veel belang rijker rol, kon zich de heer Urlus toonen. Zijn Tannhauser-uitbeelding was beslist het beste wat deze avond aan muzikaal-dramatisebe kunst ople verde. Elisabeth en Venus zou ik stil zwijgend willen voorbijgaan: beiden schenen mij onvoldoende toe, zoowel wat zang als actie betreft. Wolfram vond in den beer Floris sen geen onsympatbiekeu vertolker, maar vergeleken bij de vorige bezet ting dezer roi (door Orelio) kan deze toch geen aanwinst heeten. Van de overige zangers herinner ik mij de frissche tenor-stem van den beer Chr. de Vos en het warmgetimbreerde baritongeluid van den heer Joh. A. Hoes, met welke beide nieuwe krach ten ik hier voor 't eerst en met ge noegen kennis maakte. Mej. Penning zong haar bekoorlijk herdersliedje recht muzikaal en met aangenamen, hoewel vooral voor een herders knaap wat weifelenden toon. Het ensemble der solisten, zooals wij dit aan het einde van het eerste en bet tweede bedrijf te hooren kre gen, klonk zeer goed dank zij den meerendeels weiluidenden mannen stemmen. Ook in de koren onder scheidde zich het heeren personeel zeer gunstig. De zang der dames-koristen liet, om er niet meer van te zeggen, aan distinctie wel 't een en ander te weoschen over. Hot orkest was even spaarzaam, leesonvoldoende bezet als bh elke moderne-operavoorstelling in ouzen Schouwburgalleen ontbrak thans ook nog de bij den Siingerhrieg zoo on misbare harp. De ijver der medewerkende artis* ten kan natuurlijk niet aanvullen wat het geheel in sonoriteit en glans tekort schiet. En zoo droeg ook deze omstandigheid het hare er toe bij om den" totaalindruk^ min der bevredigend te doen zijn dan de aanwezigheid van verschillende zoo bruikbare krachten óp en vóór het tooneel kon doen verwachten. De dirigeerstoel werd thans weer door den heer v. d. Linden zelf ingenomen. PHILIP LOOTS. Schouwburg. De bende van Hartenboer. Het gezelschap van den Park schouwburg, onder leiding van den heer Jan C. Ketting zal zich over de belangstelling van het Haarlemsche publiek niet te beklagen hebben. De schouwburg was overvol. Te verwon deren is het dan ook niet, dat er met een vuur en een gloed gespeeld werd alsof de acteurs zich geheel in gedacht hadden in de personen die zij moesten weergeven. De beude van Hartenboer, een draak in den hoogsten graad, scheen bet publiek buitengewoon goed te bevallen. Een daverend applaus beloonde de spelers voor hunne ijver en toewping. Vooral de heer Ketting was een meester in zijn verschillende vermommingen. Uitmuntend werd hij terzijde gestaan door de dames Kiehl Hazelaar en Van Biene. Ook de heer Lageman schijnt bij dit gezelschap goed op zijn plaats te zyn. Ondanks den hevigen wind heden nacht was de boot Harwich—Hoek van Holland op tijd; de aansluitende trein 212 stoomde hier dan ook zonder eenige vertraging met 2 locomotieven voorbij.In den voormiddag hadden de expres- en de treinen met doorgaande rijtuigen naar en van het buitenland, twee machines. Brongebouw. Zaterdagavond hielden de werklieden van de werf „Conrad" hun tweeden feestavond in dit seizoen voor familie leden en genoodigden. Ongeveer een 600 tal personen waren aanwezig. Opgevoerd werden de twee tooneel- stukjes getiteld „Het Boerinnetje van Blauwbrugge" en „De dochter van den Barbier", die beide vlag en aar dig werden afgespeeld en waarmede de uitvoerenden veel succès inoogst- ten. Ter afwisseling bracht het fan fare-corps, gevormd uit werklieden van de werf „Conrad", eenige zeer fraaie nummers ten gehoore, die ge tuigden, dat het corps sedert zjjn eerste optreden aanmerkelijk is voor uitgegaan. Het geheel werd met een gezellig bal besloten. Hillegom. Met den bouw van een station wordt nu toch voortgang gemaakt; 6 Februari zullen de werken wat bet emplacement betreft worden aanbe steed, die begroot worden op f 72.000 Zandvoort. Met de werkzaamheden voor de rioleering van het dorp is in de vorige week een begin gemaakt. Het reser voir in de twee zykanalen in de duinen zyn onderbanden genomen. Aan het graafwerk zyn alleen inwoners van Zandvoort aan het werk. Het zand wordt gebracht op een perceel grond, grenzende aan de haltestraat by den Kostverlorenweg, waardoor dat ter rein, dat thans zeer laag gelegen is, enorm verbeterd wordt en geschikt wordt voor bouwterrein.De rioolbuizen zullen ook spoedig gelegd worden en wel in de Kerkstraat bet eerst. Naar vernomen wordt zullen aan den straatweg naar Haarlem twee nieuwe huizen worden gebouwd. Velsen. Raadselachtig. Vrijdagavond t8 tien uur is van Eijk de portier vau de papierfabriek van de heeren Van Gelder Zonen met brieven uitgezonden, om die naar de bus aau het station te brengen. Hy kwam evenwel niet terng, hetgeen omstreeks middernacht door den waar- nemenden directeur werd opgemerkt. Nadat in de fabriek te vergeefs was gezocht is de brigadier van de rijks- veldwacht Veldmeyer gewaarschuwd. By het aanbreken vau den dag vond men bij bet landhoofd waar de brug eindigt aan de zjjde der fabriek, op een daar onder gelegen bardsteenen pijler een plasje bloed en op den berm, by den voet van den pijler, de pet, de pantoffels en de sleutels, van den vermiste eu eindelijk vlak aau den waterkant een groote plas bloed. De directeur der papierfabriek heeft, onder toezegging van f 10 belooning, direct last gegeven tot dreggen in 't kanaal. Den geheelen Zaterdag heeft men, doch zonder resultaat gedregd en ook Zondag, toen de belooning tot f25 was verhoogd. Het merkwaardige van de zaak is, dat hy de brieven heeft bezorgd en dat by derhalve, terugkeerende, ge vallen zou moeten zijn. De situatie maakt dit evenwel zeer onwaarschijn lijk en de ligging van de bloedplassen doet het bijkans onmogelijk zyn. Daar na zou nog de aanwezigheid van pet, sleutels en pantoffels te verklaren overblijven. Gevraagd wordt of er niet geworsteld is, zoodat ten slotte niet een, maar twee personen in 't kanaal zouden zijn gestort. Van Eijk was een zeer oppassend man, dertig jaar oud, pas gehuwd, zeer goed en streng in zyn dienst, vijanden wist men evenwel niet dat hy had. IJmuiden. De electriscbe beweging voor het eerste paar ebdeuren aan de nieuwe schutsluis is gereed en wordt heden in gebruik gesteld. Over den vloed kan men nu in ongeveer acht minuten schutten, vroeger had men er zoowat een uur voor noodig. Onze stationschef, de heer H. M. Langeveld, is bevorderd tot stations chef 3e klasse. Visschershaven. Zondagmorgen lagen hier in de Visschershaven niet minder dan 75 groote visschersvaartuigen, sloepen en loggers en ongeveer 160 kleinere met een bevolking van plm. 1200 man* Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer £5. C. L. Reigersberg, er kend en toegelaten als vice-consul van Groot- BritanniS en Ierland, alhier. Santpoort. Naar men uit Bloemendaal meldt, heeft Vrijdag een mannelijk patiënt, in het krankzinnigengesticht Meeren- berg verpleegd wordende, zich door ophanging van het leven beroofd. De officier van justitie doet onder zoek. [Vad. Haarlemmerliede en Spaarn- woude. Ten nadeele van den ploegbaas Kap- teyo is uit een keet aan de Genie- werken alhier een bedrag van f 200 ontvreemd. Haarlemmermeer Alweder komt eene nieuwe boot in de vaart, van de My. Carsjens, dienstdoende op Boskoop, Haarlem mermeer, Amsterdam en omgekeerd. Natter na. Te Nauerna is Zaterdagavond het dubbel woonhuis vau P. Schipper door nog onbekende oorzaak geheel afgebrandvau de inboedels (mede bewoner J. van der Veen) werd wei nig gered. Alles is verzekerd. Beverwijk. J.l. Zaterdag is te Beverwük plot seling overleden de heer J. A.Daniels ran 1871—1894 luit. kol. militiecommis saris te Haarlem De ontslapene was gepen sion. kapitein van het O. I. leger. Hjj bereikte den leeftijd van ruim 82 jaren. LAATSTE BERICHTEN. Populair Concert. Een volle zaal, prettige gezichten, ziedaar wat men gewooulyk ziet wan neer men op een Zondagavond de groote zaal der sociëteit „Vereeniging" binnentreedt, wanneer daar door het Haarlemsche Muziekkorps, Directeur de heer C. P. W. Kriens, een populair concert wordt gegeven. Een mooi programma, waarbij gezellige muziek en aardige voordrachten elkander af wisselen, is dan ook wel instaat om een prettigen geest te doen heerschen. En dit was gisteren-avond ook het geval. Nadat het muziekkorps weder als gewoonlijk eenige fraaie nummers zeer verdienstelijk had uitgevoerd, was het de alombekende en gevierde couplet-zanger Cbretienni, die tot tweemaal toe optrad en de aanwezigen van zyne aardige coupletten volop deed genieten. Stormachtig waren dan ook de toejuichingen die aan Cbre- tienni ten deel vielen. In een woord het was een recht genoeglijke avond. Ned. R. K. Volksbond. Zondagavond werd in de groote zaal der Sociëteit „de Kroon" eene liefdadigheidsvoorstelling gegeven ten voordeele van eene arme weduwe. De drie ouderafdeelingen van den bond de zangvereenigiug „St. Bavo", de Rederijkerskamer „Alberdinek Thy ra" en de Gymnastiek- en Schermver- eeniging „Kracht door oefening" had den hare medewerking toegezegd. De zaal was eivol. Het programma mocht een keur-programma worden genoemd. Zang, tooneelspel, •n-rnnas- tiek en schermen wisselden elkander af. De verschillende nummers en de tooneel stukjes werden flink en dege lijk afgespeeld en luide toegejuicht. De vereeniging mag dan ook met vol doening op dezen welgeslaagden avond terugzien, die het flinke saldo f 190 voor het weldadig doel heeft opge leverd. Eene begrafenis. Hedenmorgen werd op de St. Barbara begraafplaats te Amsterdam) ter aarde besteld het stoffelijk overschot van. den fuselier van het Oost-Ind. leger A. de Klerk, welke uit Indië repatrieerende op de „Koningin Wilhelmina" de vori ge week den laatsten adem uitblies juist toen de Hollandsche kust in het gezicht kwam. Hedenmorgen werd het lijk het mili taire hospitaal in de Sarphatistraat uit gedragen naar het kerkhof, vergezeld door de MiL kapel van het 7de Reg. Inf., onder geleide van den 2den luit. Lutz. Toen de kist na de gebruikelijke militaire eerbewijzen in de groeve was neergelaten* schetste kapt. Wijnmalen, commandant van afmonstering in korte woorden het droeve uiteinde van den overledene, die op Lombok door een hevigen aanval van malaria was aange tast en nu bij zijn terugkeer in het ge zicht der Vaderlandsche kust is over leden. Dit is een hevige slag o.a. voor de hem te Leiderdorp wachtende moe der. Onder de aanwezigen op de begraaf plaats bevond zich ook de weduwe van den overledene. De pest. Het is nu gebleken, dat slechts één verdacht geval van pest te Calcutta is voorgekomen. MARKTNIEUWS Graan- en Zaadmarkt. Haarlem, 16 Januari 1899. Roode tarwe f0,— a f0,Witte tarwe f 6.50 a f 6 Rogge f5.—. a f4.90 Haver f3,50 a f3,375. Gersi f0.— a f0,— Paardenboonen f6.10 k f 0,—. Bruine boouen fO.— a f 0.— Capucyners f 0.— a f0,—Karwjj- zaad f 0,— afO,—Bruin mosterd zaad f0.— a f Groene erwten f 0.— a f 0.—. Duivenboonen f 0.— a f0.— Aangev. Verk. Prijs. Boter 84 KG. 84KG. f 1.10 f 1,20 Biggen 49 st. 49 st. f 5.— f 8 Schram. 21 st. 2l st. f 8,— f 10, Aard. 46 HL. 46HL.f 2.—f 3,— App. 32 HL. 21 HL. f 5,— f 9.- Peren 17 HL. 11 HL. f4,—f8.— Leiden, 13 Jan. De aanvoer en prnzen ter Veemarkt van heden waren als volgt10 Stie ren f 62 a 295, US vette Ossen en Koeien f 116 a 236 of f 0.48 a 0.60, p. Kg., 80 Varekoeien f 87 a 200, Graskalveren f a 21 vette id. 38 a 85 of f 0.75 a 0.90 per Kg., 30 nuchtere idem f 4.—a 18.—, 542 vette schapen f 15 a 30.— of 0.40 a 0.44 per Kg., 210 weide dito f 12.— a f22.—, Lammeren f 0.— a 42 magere Varkens f 14 a 26 178 Biggen f 3.25 a 13.Veulens f afPaarden f a Kalf en Melkkoeien f 0— a 0— BÜRGERLIJKE STAND. Bevallen: 13 Jan. A. v. Noort— Andersen d. T. v. Deventer—v. Bree- men d. 14. C. v. Berkam—Gerritsen z. 15. J. M. Moerkerk—v. d. Berg z. W. Keppel—Esveldt d. J. J. Grte- nendaal—Sunnotel d. Overleden: 14 Jan. A. C. Clausing— Dehlman 63 j. Voorzorgstr.R. Star— Boek 79 j. Zuiderstr. P. G. Blank- ivater 2 j. d. N. Spaarnw.str. Stoomvaar tberiohto*. Het dubbelschroet'stoomschip Sta tendam, ran de Holland Amerika Ljjn, van Rotterdam naar Newyork, pass. 14 Jan. des v.m. 3 u. 3a m. Praw- lepoint- Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 14 Jan. van Rotterdam. TELEGRAMMEX, LONDEN, 16 Jan. (Reuter). Uit Pretoria werd Zaterdag aan do Times eesoind, dat de Regeering der Z. A. Republiek sedert 1894, 800,000 pd. st. naar Amsterdam gezonden heeft, waarvan nog slechts 60,000 pd. st. is overgebleven. De rest is, naar men zegt, gebruikt om invloed te oefenen op ambtenaren, dagbladen en anderen in Europa, ten einde den afstand van Delagoa-baai aan Engeland te voor komen. BERLIJN, 16 Jan, (Reuter). De troonrede door den keizer uitgespro ken by de opening van den Pruisi- schen Landdag zegt, dat de financi- eele toestand by voortduring gunstig is. De troonrede zegt vei der dat de grondslagen van het staatsleven eu van het volksleven gezond en hecht zyn, en dat de welstand in het land zichtbaar toeneemt, zoodat men met vertrouwen de toekomst kan tegemoet zien. Onder de aangekondigde wetsvoor stellen behooren die tot uitbreiding van het Staatsspoorwegnot, tot het aanleggen van scheepvaart kanalen ter verbinding van het Dortmundt-Ems- kanaal met don Rijn, met den Weser en met de Elbe. 359e STAATSLOTERIJ 16 Jan. 1899. öe klasse le lijst. No. 12100 f 10UO. No. 16710, 20162 f 400. No. 6615. 18560, 20375 f 200. No. 7080, 7822,10082,11303, 16513, 19935 f100. Pryzen van f70. 5 2697 5054 7641 112031336317271 68 2735 5284 79251123713442 17448 158 2783 5290 79591124313475 17630 413 2974 5307 79781140214226 17739 637 3005 5430 8424114721424418021 653 3233 5551 8697115731454318084 657 8245 5609 8908116701455618108 664 3405 5725 8981 118S81460218183 779 3665 5810 9107 119411484018189 794 3673 5827 9281119901520518262 88136756152 93241214915217 18356 920 3756 6255 9420123801576318411 1094 3775 6308 95391242515835 18480 1484 3895 6356 9555124951585218494 149939806370 96411250915878 18614 1511 4031 6484102351273016109187:15 1706 4092 655210334127921621018822 179243226664105701297316614 19127 19684392674810640130291665919164 200045036819 10709131471676419194 203246526842108621318*21693319375 205448456951 11093 1328217027 19798 23124907 7301 111071329417166 1998*2 232750127363111141329517238 20327 20841 Op onderstaande nummers zyn geen prjjzen gevallen. 843297 6555 92401219814943 18208 118 3342 6651 9253 1223714957 18250 174 3370 6711 931 )S 1224414981 18319 1813468 6735 9373 1229215037 18336 198 3490 6750 9404122951517018349 218 3599 6777 9447123191517518502 279 3620 6781 9570124681529718544 30*23691 6829 9575124841530118587 3*25 3784 6919 968112527 15338 18599 347 3871 6944 96941253215843 18602 474 3942 7002 9701125621548318664 479 4017 7024 97051264515505 1874 L 500 4090 7052 9742 126511555918908 51040987068 9797126561559618916 514 4125 7082 9814126741573618925 55441497138 9861 12677 1581618939 643 4168 7139 9936126901600418974 687 41807172 9946127451612619057 7:5842107177 9968 127561618519076 76942127180 9977127891622319112 7814223718110016128151622519113 78442947183100521294116257 19123 7934334718710064 1295216287 19145 82844167188100811295816394 19161 847 4457 7239101051306716-111 19170 94045907262101991314216415 19180 984 4605 727810268131501648419229 114346077318 10314131531651719264 1174 4699 737910374131941654019352 123947307466103961320816541 19373 13114731762510430132311659719411 1339 4857 7641104501324016620 19429 14444974 765410467 132561673019476 1457 5044767610624133021675219529 15155072769010644134171678419607 15195193771310731134211680919612 1538 5332 7718 10768134301686819637 17345337 7745 10790134621692019638 178653587766108161349816939 19649 18365363783410834 13567 16974 19672 1866.5427 7901 108771358816984 19680 1873-5471 7915 10881 136201701619686 19935573794910924136271706319762 20015592 797610986137071706919764 2018 5666 8018 11011 13719170S619776 206656728082 11019 1376917161 19813 2147 5689 809811038138201721319818 216057408108 110461386917240 19939 225157968147 11084 140091724320003 2268 5805 8188111681405017313 20013 232458088211 1117314096 1731920093 2329 5829 8316 1117414*21017366 20138 2362 5858 84161119114275 17492 20140 2418 5873 8426111961428917496 20155 2435 5878 8463112771430317503 20228 2518 5958 8469112781431617522 20260 2537 596884841130414364 17581 20298 2600 6000 8548113251438317585 20378 2624 6012 8558 1137514427 17633 20380 2659 6022 8574114151446717644 20891 2799 6Ó26 *6-11 1150614509 17646 20462 2808 6086 8660115071459217663 20526 2817624687541152414617 17671 20530 2825 6272 87871152914627 17769 20590 2880 6288 8798115831470317793 20591 291063008817116651471817847 20664 2912 6307 882111683147*2117896 20681 303163518947 *1715147731791620690 3103 640190071.8301481117977 20788 3152 6407 9061 120481481817989 20825 3164 6428 9078 12071 1482818016 20-844 3188 6513 9104 121541483818111 20874 3244 651591261216014857 1816020919 3268 6544 917612187 1487418204 20963

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3