P. PREMBEÜBTEfi ADVERTENTIES Brood- en Koekbakkersknecht Schouwburg-Haarlem. Groote Avondvoorstellingen Matinee. Dienstbode, Gevraagd Gevraagd LOOPJONGEN Sociëteit „de Kraan" Hollandsch Toonselgezelschap !)e Kinderroofster Tapijtveiliiig; Smedestraat 35. Gas- eu Waterleiding. Hei „Metropol Theater" bracht voor eenige dagen een alleraardigste Fran- «ie operette, „de kleine Michu's," welk t <rnk zeker ook bij Prot in Amsterdam opgevoerd zal worden. Het speelt onder jet eerste Keizerrijk. De beide Michu's, Anne Marie en Marianne (de dames Betty Stojan en Paula Worm) die er se allerbekoorlijkst uitzagen, wei-den uit bundig toegejuicht. Er komen aardige iooneeltjes en verscheidene mooie arias deze operette voor. Het zou me niets verwonderen, waarneer „de Kleine Michu's" een „Schlager" voor het „Me tropol-Theater" werd. K. tfervoig Stadsnieuw® Lezing Von Knobelsdorff. Voor een matig bezette zaal trad Don derdag de heer von Knobelsdorff in Felix Favore" op. Naar aanleiding van Matt. 16 26 wees spreker op de nood- nkelijkheid van het afsterven des zelf- zuchtigen natuurlijken levens, om zoo God te kunnen dienen. Naai- de schrift en eigen ervaring sprak de heer Knobelsdorff verder over de kracht van het bloed en de gemeen schap van Christus tot een goeden levens wandel en ging' toen voort met aan te toonen hoe daartoe ook behoort de strijd tegen de hedendaagsche drinkgewoon te. die zoo allerwege en zoo ontzettend! verderfelijk heerscht. De rede werd uit gesproken in de Hoogduitsche taal en bij uitstek goed en aangenaam vertolkt door den heer G. Velthuijsen, voorzit ter van den Ned. Chr. Geheel-Onth.- Bond, die ook tevens de vergadering leidde. Van het begin tot het einde boeide spreker rijn gehoor, vooral ook door treffende mededeelingen van wat hij van zich zelf ervaarde en ook bij an deren waargenomen had, van wat hij rijnen hoorders voorhield. De vergadering werd geopend met bed. het lezen van dei Heilige Schrift en Psalmgezang en ook zoo gesloten. In verband met den te Berkel ge pleegd en moord, verzoekt de officier van justitie te 's Gravenhage opsporing van Oornel is "U iten boogaard, 37 jaar oud. middelmatig lang, schraal, dra een knevel met opgedraaide punten, grijze peil erin jas over donkere kleeding, deukhoed op, alles nieuw. De twee personen, die aanvankelijk van die misdaad verdacht werden, zou den gisteren te Hillegom gezien rijn gaande in de richting naar Haarlem. De politie hier ter stede en in de tus- achen gelegen dorpen stelde terstond alle pogingen in het werk om hen op sporen doch tot nu toe te vergeefs. De personen, te Hillegom wier opsporing dooi- den. heer rechter commissaris te 's Gravenhage was ver zocht werden heden morgen te Hille gom aangehouden. Naar wjj vernemen is er sprake vsn dat in dit jaar in onze omstrek°n letteroefeningen op uitgebreide schaal zullen plaats hebben en wel nabij het fort te Velsen. den zeer gunstig is gerecenseerd. Wjj kunnen hieraan toevoegen, dat zich hieraan goed aansluit het succes, dat deze vier dames bjj haar optreden te Amsterdam hebben gehad. De le violiste Marie Soldat is hier te lande echter reeds bekend als eene kunstenares van buitengewone betee- kenis. In de Donderdagavond gehouden vergadering voor leden van den Pro testantenbond trad als spreker op de heer Ds. P. H. Hngenholtz Jr. van Amsterdam, met het onderwerp Roomsch Katholieke sympathieën. Speker schreef de neiging tot het katholicisme,die in den tegenwoordigen tyd wordt waargenomen, toe aan ver moeidheid, die de ziel bevangt vooral de centra van het wereldverkeer, aan neiging tot mystiek en artisticiteit. Dit als hoofdoorzaken noemende zette spr. voor zjjn talryk auditorium uiteen, hoe de Protestanten van bet Katholicisme, onder veel, aaneenslui ting kannen Ieeren. Donderdag z\jn verschillende dief stallen bij de politie aangegeven en wel van: een kattenhuid, zwart met wit, bij een koopman in de Witslraat; een zinken aschemmer uit een poort aan den Raamsingel, bij den heer P. H. Schreuder een vrouwen japonrok, lijf en cen tuur uit de voorkamer van eene wo ning aan de Sophiastraat door middel van insluipen en ongeveer f7.75 in een groene katoenen beurs uit de toonbanklade van de winkelierster, de wed. Groe- neveld aan de Magdalenastraat. De heer Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré zal nu Donderdag 26 dezer, iu de groote zaal van het Bronge bouw, op uitnoodigiug der Haarlem- sche Handelsvereeniging, de aange kondigde rede houden over onze spoor wegtoestanden iu Haarlem. Tot voorzitter der kegelclub „de Kroon" alhier is gekozen de heer H. G. Güthschmidt. Donderdagavond werd in de zaal van het gebouw Klein Heiligland 8 door den zendeling Meosink van Ma rokko voor een zeer geriog aantal toehoorders gesproken over de zending onder de Mohammedanen. Zijne lezing werd met alie aandacht gevolgd. Aigem. JMederl. Werklieden Verbond. Donderdagavond vergaderde de afd. Haarlem van bovengenoemd verbond ae kleine zaal der sociëteit „de Kroon" alhier. Nadar, de voorzitter, de heer J. van der Wijde, deze eerste vergadering in 1899 had geopend met eene korte toespraak, waarin hij de leden een in allen deelo voorspoedig jaar toewenschte, werd door den lsten penningmeester, den heer J. S. Hol ster verslag uitgebracht over het af geioopen jaar. Hieruit bleek dat de kas met 'een voordeelig saldo sloot Vervolgeus bracht de 1ste secretaris, de heer H. van Bredèrode, zijn ver slag uit, waaruit bleek dat de ver- eeniging in blori en kracht was toe genomen. Verder werd besloten de gecomhiueerde jaarverslagen te laten drukken en aan leden en donateurs een exemplaar toe te zenden. Alsnu ging men over lot het kiezen van 3 bestuursleden. Aan de beurt van aftreding waren de heereu W. L. Schram, H. van Brederodo en P. Selling. Laatstgenoemde werd herkozen, terwijl in de plaats van de heeren Schram en van Brederode, die niet herkozen wenschteu te worden, werden benoemd de heeren J. J. Hagen en N. Hulsbosch. Tot commis sarissen van toezicht werden gekozen de heeren D. van Beek en J. H. Bregooje en tot gedelegeerden voor het arbeidssecretariaat de heeren J. F. van Emmerik en J. J. Hagen. Nadat nog eenige besprekingen had den plaats gehad over het steunen van caudidaten voor de Kamers van Arbeid, werd de vergadering gesloten. Jubileum. Den 22en Jannari 1899 herdenkt de Heer P. C. Holleman den dag waar op hij voor 25 jaar iu vasten dienst trad der H. IJ. S. als employé bij de afdeeling Telegrafie, technisch beheer. De Heer Holleman is de eerste die in deze functie dit jubileum bij de H. IJ. S. mag herdenken. Het zal hem niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Aan hen, die zich tot nu toe niet voor de nationale militie hebben doen inschrijven, wordt in herinnering ge bracht dat de aangifte voor het einde van deze maand ten Raadhnize be hoort te geschieden, en dat alle jon gelingen geboren in 1880 tot de in schrijving verplicht zijn. Voor eenige dagen is gemeld, dat het dames-strijkkwartet uit Weeuen, dat Zondag a.s. hier ter stede oen concert geeft, in buitenlandsche bla- lijn van de grens van Haarlem te mogen doortrekken naar den overweg van den spoorweg Haarlem—Zand- voort. Wordt aangehouden en gevoegd bij de andere tram-aanvragen. De onderwijzer Hoekstra, die na eene ongesteldheid 1 Februari weer functie treedt, en thans te Haar lem woont, zal voortaan als het eenigs- zins mogelijk is in Bloemendaal of O verveen zich moeten vestigeu. De heer G r i p p e 1 i n g vestigt op nieuw de aandacht op den slechten toestand van 't voetpad van de oude stal van Mevr. van der Vliot tor, aan de Rampelaan en op het z. g. achter paadje. De Raad machtigt B. en W. hier aan te voldoen. De heer Barnaart zal zich in de volgende vergadering zuiveren van den op hem door den Burgemeester geworpen blaam, dat bij leugens zou hebbeD gesproken. De Voorz. antwoordt, dat het hem aangenaam zal wezen als de heer Barnaart daarin kan slagen. De heer ter Hoffsteede ves tigde de aandacht op de booineu op het z. g. „dijkje" waarvan verschil lende zonder wortels zijn eu dus wel kunnen worden opgeruimd. Na eenige gedaehtenwisseliug wordt dit ter afdoening gesteld in handen van B. en W. en de vergadoriug te halfvier gesloten. Bloemendaal. Gemeenteraad. Vervolg.) Deze wordt vastgesteld en voor 1899 benoemd de heer Kouwenaar, arts te Bennebroek, op een jaarwedde van f 300.de helft te betalen door de gemeente Bloemendaal, de andere door het R. K. Parochiaal Armbestuur te Vogelenzang. Ter sprake kwam thans het plan tot aanleg van een park iu den Aer- denhout, van de heeren D. E. L. van den Arend en J. A. G. van der Steur. Van deze heeren is een verzoek inge komen betreffende den aanleg van wegen. Wordt toegestaan. Ingekomen is het rapport van deu directeur der waterleiding over het waterverlies in de leiding en de ver moedelijke oorzaken daarvan. Na onderzoek, ook bij 3 andere waterleidingen, komt de directeur tot de conclusie, dat de oorzaak deze moet zijn, dat de leiding op verschil lende plaatsen water doorlaat. In overweging wordt daarom gege ven, al de aangesloten huizen, die nog geen straalblok met meterkraan heb ben, daarvan te voorzien iu de leiding langs de Brouwersvaart, liefst bij Schoonoord, minstens een en aan den Zijlweg minstens 2 afsluitkrauen te plaatsen en de drie afsluitkranen voor het Raadhuis te laten nazien en ver beteren. Kosten globaal f785 behalve even tueel e kosten voor opgraving eu ver betering der leidingen. Het rapport wordt voor kennisge ving aangeoomen onder dank aan den heer Van den Bau voor de genomen moeite. De namen der sollicitanten, d: e in aanmerking kwamen aangezien zij zich b\i den Raad hadden aangemeld, waren de volgende: C. van Foreest, Wjjk aan Zee, T. Overeem, Amsterdam, J. B. Hfinstadt, Den Haag, R. Blaukevoort. Heem stede, J. C. v. d. Berg, Haarlem, V. Bing, Velp, J. Pothoven, Leasden, J. van den Ban, Haarlem, H. van Lingen, Rjjswjjk en G. Loseeaat, Amsterdam. De benoeming is reeds vermeld in ons vorig nummer. Aangehouden wordt een schrijven van den heer J. H. Krelage betreffende de hem opgelegde voorwaarden en dit schrijven zal inmiddels ter visie voor de leden worden gelegd. Dit aanhouden geschiedde op ver langen van den heer Ter Hoffsteede, die niet aldns rauwelijks voor plotse linge beslissingen weuschte te worden gesteld. Ingekomen is een adres van jhr. P. Tediug van Berkhout betreffende een regeling over de Boekenroderlaao. Dit wordt aangehouden tot de volgende vergaderingde behandeling zal als dan volgens den Voorz. noodzakelijk in besloten vergadering moeten ge schieden. Aan Jan Wouter, wegwerker enz., wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend tegen einde Februari. Voor een jaar werd weer verhuurd een tuintje aan wed. Vogels—Jansen tegenover haar café. Ingekomen is een verzoek om con cessie Yan de Haarl. Tram, om hare HiUegom. Hier ter plaatse had Woensdag avond in het gebouw „Ebenhaëzer" eene algemeene vergadering 1 :ats van de afd. Hillegom van den Christ.-Hist. Kiezersbond, waarin als sprek r op trad de heer Loran, hoofd eener Christ, schooi te Haarlem, met het onderwerp „De Bijbel een „zuiver' historiscb-geschiedkandig boék." De zaal was flink bezet. De verga dering werd geopend met gebed door den voorzitter der afdeeliDg, ds. A. v. Veen, en nadat door de aanwezi gen gezongen was Ps 6810, werd het woord gegeven aan den heer Lo ran. In zjjne inleiding wees spr. erop, hoe er door de tegenwoordige weten - schap in alles verandering wordt gebracht, maar hoe Gods Woord altijd blijftHetzelfde Woord en hoe, juist door de onderzoekingen der geleerden, de Bijbel niet veran derd maar veel meer gestaafd wordt. Om dit zijnen hoorders duidelijk te maken, stelde spr. hun voor met hem in den geest een reis te maken naar het land der oudheidMesopotamië en daar eenigen tfld te vertoeven met geleerden als George Schmidt. Raw- lison en anderen bij de puinhoopen van Ninevé, Babel, enz., om daar in de eeuwenoude opgravingen de steenen als 't ware te hooreu spreken van de onfeiblare waarheid vau den eerwaar den bijbel. Op éènige wijze wist spr zijne hoorders te boeieu, vooral ook met vertalingen te geven van iietz.g. Babylonisch-Assyrisch spijkerschrift. N. Dagbl. beleediging voor het leger de gedachte dat een onrechtvaardigheid gepleegd kon rijn. Senator Girard gaf den raad vertrou wen te stellen in de rechtsspraak, want na den zelfmoord van Henry was de revisie een gebiedende noodzaak ge worden. De heer Provost de Launay merkte op, dat er geen precedent bestaat van rechters die met de instructie waren belast, en tevens over het wezen der zaak oordeelen. Hij werd herhaaldelijk in de rede gevallen, maar ging voort „het doet er weinig toe of Dreyfus on schuldig is, de propaganda: voor zijn zaak is onvaderlandslievend." De minister van justitie Lebret her innerde aan het beginsel der scheiding van machten. Zijn inmenging zou slechts wanorde kunnen scheppen. Het onder zoek wordt zonder vertraging voortgezet en de regeering kan enkel de uitspraak van het vonnis afwachten. De minister kon niet anders doen dan het ontslag van den heer De Beaurepaire aannemen, want een krachtiger sanctie zou de agi tatie hebben vermeerderd. De Senaat nam met 212 tegen 23 stemmen aan een motie, goedkeurende de verklaringen der Regeering en eer biedigende het beginsel der scheiding van machten. V ARIA. Vreemde advertentie. Verloren, waar bjj gevallen is, een leege zak met een kaas er in. ge merkt L. G., doch deze letters zjjn er uitgesleten. De persoon, die hem verloren heeft, heeft het eerst ge merkt, toen hjj thuis komende, merkte, dat hij hem kwijt was. De eerlijke vinder, die hem aan zijn adres terug brengt, zal, tegen betaling van deze advertentie, genereus beloond worden. Fin de siècle. „Ik waarschuw bjj dezen een ieder aan mjjn vader en tot dusver mijn impressario, geen crediet te verleenen, daar door rnjj' niets wordt erkend. Max Minimi, vijfjarige vioolvirtioos." Houtrijk en Polanen. Donderdagavond trad in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier op Ds. P. E. Barbas van Haarlem. In een welsprekende rede betoogde spreker het belang van het Chr. on derwijs iu bet algemeen en dat voor deze plaats in het bijzonder. Van beide richtingen. Hervormd en Gereformeerd, waren velen onder het gehoor van den begaafden spreker. Haarlemmermeer. Marktbericht. Giaan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 19 Jan. 1899. Witte tarwe f 6.25 a f 6.80, Haver f 6,40 a f 6.80, Rogge f 4.80 a f 5,10, Cbevaliergerst f 0,— a f 0.—Winter- gerst f 4.75 a f 5.Groene erwten f 6.50 op kook f 7.—. a f 0.—; Kar- weizaad fa f Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capucijners f 0. a f 10.50 Roode wintertarwe f 0.— a fO.—Duivenboonen f6 60 a f7.—, Paardenboonen f 5.80, a f6.15, Bruine boonen f 0.—afO,—Kanariezaad f0.—a f0.—Jarige tarwe fO.— Roode Duivenboonen f 0.— a f 0.— Koolzaad f 0.— a f 0,—. Grauwe erw ten f 0,— a f O,—. Bruin Mosterdzaad f a f Blauw maanzaad f laatste berichten. De 13de uitvoering van 't Haarlemsch a Cappella koor zal plaats hebben op Donderdag 26 Jaouari des avonds ten 8 ure in de Remonstrantsche kerk. Ouder mee. zal worden gezon gen 't Stabat Mater van Alf. Diepen- brock. op ZONDAG 22 Januari 1899 'TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Eerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ure, Tibben. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure. Tibben. 's Avonds 5'/i ure, dezeifde. Luthersciie Kerk. Voorm. 10 uur. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaau. 's Avonds 6V2 ure, Wemge. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Graandijk. 's Avonds 6 ure, de Vries. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocg van Schel- iinga. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/, ure, Schotel. Woensuagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Z. D. Baptisten. Parklaan 17. Sabbat (Zaterdag) voorm. 10 uur G. V'elthuijsev Sr. Nam.2'/ïu''<?» Onderl. Bjjbelbespreking. Vrjjdag 27 Jau. 's avonds 8 uur pre diking en Doopsbediering. G. Velt- huysen Sr. Het stoomschip Edamvan de Hol land Amerika Ljjn, van Amsterdam naar Newyork, vertr. 19 Jannari van Amsterdam. SaiEUWSTi!JO§&G£?5}. Donderdag zijn twee jongens ont- Yiucht uit het opvoedingsgesticht voor jeugdige, mannelijke veroorucellen te Alkmaar, gekleed in uniform, buize 1 met glimmende knoopen. De Commis saris van politie te Alkmaar verzoekt hunne aanhouding. Horloge-diefstal. Heden werden te 's-Gravenhage door een man van circa 32 jaren, tien gouden dames remontoir horloges op gelicht, acht met gouden en twee met koperen cuvets. Nr. 77345, 52155. 9' '463, 30323, 85804, 5195. 33206, 12445, 8 en 9, waarvan de politie te 's Gravenhage de opsporing verzoekt. De zaak-Dreylus. Senator ChamailLard interpelleerde Donderdag in den. Franschen Senaat de regeering over de noodzakelijkheid om in de zaak-Picquart aan het recht rijn. loop te laten. Hij Ter klaarde dat het rapport van mr. Bard partijdig waa en de revisie het land in nieuwe tweedracht heeft gebracht. De heer Benoit achtte de grootste BERGERLIJKE STAND Bevallen19 Jan. J. Dikmans— Deinema d. M. C. van Kapel—de Zaafler z. 20. C. M. Wittk am per- Platvoet d. Overleden 18 Jan. D. C. Hazevoet 2 j. d. Leidschestraat. M. E. Zeeuw 9 m. d. Klerksteeg. 19. P. A. vau Beaumond 2 j. d. Van Marumstraat. E. de Jong 76 j. Korte Lakenstraat. Heden overleed te Helder onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Neeltje "Vos, Weduwe van den Heer K. PRONK, m den ouderdom van 81 jaar. M. LASSCHUIT J. B. LASSCHUIT en Kinderen, Haarlem, 19 Januari 1899. Bij VAN DEN BERG kan een geplaatst worden. Zijn vak goed verstaande. Bloemendaal. Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Jannari, van 8—10 uur, van PRO DEO Scheiding van Tafelen Bed. Bij vonnis der Rechtbank te Haarlem d.d. 14 Juni 1898 is tus- schen ADRIANA KEMP zonder bproep, wonende te Haarlem, als eischeres, en DIRK HENDRIK VAN WEELDENleerling-ladingmees- ter bij de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappijmede te Haarlem woonachtig, ais gedaagde, uitgesproken scheiding van tafel en bed, met al de wettelijke gevolgen van dien. en veroordeeling van den gedaagde in de kosten. De Procureur van de verzoekster. DE KANTER. Haarlem. 2 Juli 1898. zooals die in het Circus Carré enz. wordt vertoond. (lijp Geheel nieuwe Voorstellin gen. waarbij met nieuwe gekleurde atbeeldingen. TOT SLOT; I)e Inhuldigingsfeesten van H. M. de Koningin. De Intocht van H. M. te Am sterdam. Gang van H. M. naar de Nieuwe Kerk. Terugkomst van II. M. van de Nieuwe Kerk. Wandelrit van H. M. door Am sterdam. Bcilcon fl,Stalles en le Loge f 0,75, Parterre f 0.50,2e Loge f 0.30 Gaanderij f0.20. Zaterdag; en Zondag:, van 24 uur, Kinder- en Familie-Voorstelling met de Inh uldigings feesten. Balcon f'0.60, Stalles en le Loge f 0.50, Parterre f 0.40,2e Loge f 0.25 Gaanderij fO/15. Maatregelen zijn genomen dat door meer dan voldoende licht sterkte de beelden zeer duidelijk op het doek gebracht worden. PRO DEO. Echtscheiding. Bij vonnis der Rechtbank te Haarlem d.d. 21Juni '98,is het h u we- lijk bestaande tusschen TRIJNTJE VEENIS. zonder beroep, te Assen- delft, en CO RN E LIS RHIJNSBUR- GER, landbouwer wonende aldaar, verklaard te zijn ontbonden door echtscheiding met alle wettelijke gevolgen van dien en veroordeeling van den gedaagde in de kosten. De Procureur van de verzoekster, DE KANTER. Haarlem, 2 Juli 1898. Met Februari gevraagd een nette een MEISJE, laatstgenoemde 4 uur voor lichte bezighe- Krui8weg 27zwart. en van 9 den. Adres Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlmau. Beimebroek. Voorm. 10 ure, geen dienst, 's Av. 7 ure, Gerth van Wijk Jr. Voorbereiding. Houtrijk en Polanen. Voorin. 10 ure, Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 'sav. 53/4 n. in hotel Nommer Een, Kutsch Lojenga pred. te Santpoort. ISfoóst. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Een nette DIENSTBODE, bij voorkeur van buiten. Aanbieding in persoon Kleine Houtstraat 108. Een net Dagmeisje, P. G., die al meer gediend heeft en waarvan goede informaties kunnen genomen worden. AdresStaten Bolwerk 26. GEVRAAGD eene flinke DAGMEID. Zich te ver voegen 's avonds tusschen 7 en 9 uur. Adres Kruisstraat 18. W erktuig'kuiidige Instrumentmakers. Om onmiddellijk in dienst te treden, worden bekwame Werktuig kundige Instrumentmakers voor vast werk gevraagd. Onnoodig zich aan te melden zonder giede getuigen. Brieven franco onder No. 1958, aan het bureau van dit blad. gevraagd, ongeveer 16 jaar, netjes en flink, bij G. H. .IAPIKSE Broodbakker, Schachelstraat 11. Het stoomschip Oengaranvan Rot terdam naar Java, passaarde 19 Jan. Suez. Het stoomschip Bogor. van Java naar Rotterdam, passeerde 19 Jan. Gibraltar. Het stoomschip Malanq. van Rot terdam naar Java, arriv. 19 Janaari te Port Said. Het stoomschip Koningin Regentes van Amst. naar Batavia, arriv. i9 Jan. te Genua. Ongemeubileerde Kamers Eene Dame vraagt ongeraeubi- leerde Benedenkamers, liefst aan of nabij Kruisweg of Parklaan. AdresKantoor v. Vaste Goe deren T. C. NIEPHAUS, Nassau- laan 27. Haarlem. v. d. Parkschouwburg, Zondag 22 Januari. Beroemd Drama in 7 bedrijven. Bureau 7 ure. Aanvang 8 ure. le Rang 75 Cts, (Heeren Leden 50 Cts., met Dames), 2e Rang 50 Cts., 3e Rang 25 Cts. Plaatsbespreking van 113 ure BELANGRIJKE te HAARLEM. Notaris C. A. JOEKES zal op Dinsdag en Woensdag 24 en 25 Januari 1899, telkens 's morgens te '10 ure, in de groote zaal der Sociëteit de Kroon (ingang Smede- straat) voor een der voornaamste firma's, wegens opheffing der detail zaken publiek verkoopeneen hoogst belangrijke partij soliede Axminster. Fluweelen, Brusselsche en andere tapijten. Fluweelen, Venetiaausche, Sajetten, Tijger- en andere gang en traploopers. O verloopers.S mi r na, Axminster, Fluweelen en andere Karpetten, Fluweelen en andere prachtige Tafelkleeden. Ecru. Qui- pure. Crème en witte Vitrages en Statiegordijnen. Gewatteerde Bed en Pronkdekens. gebloemde Rose en blauwe wollen Dekens, Pique Spreien, vele restanten Brusselsche Tapijten, zeer geschikt voor kleine kamers, verschillende Matten en Kleedjes enz. Alle aanwezige soliede goederen zijn genummerd te bezichtigen op Maandag 23 Januari 's namiddags van 1 tot 6 uur. Betaaldag 15 Mei 1899. Bij het bezichtigen is ook gele genheid tot het opgeven van Com- missiën. Tegen Mei of eerder worden ver- langd 3 ongemeubileerde Kamers met klein Kamertje of Keuken. Verplicht opendoen vereischt, in eene nette omgeving, of een heel Huis, geschikt om in tweeën be woond te worden. Inlichtingen met prijsopgave on der lett. U. 92 a/d Boekh. J. M. STAP, Gr. Houtstr. 63. Haarlem. Nog steeds verkrijgbaar: Puik beste ZEEUWSCHE WOL KAMMERS a 15 Cents, en puik beste BLAUWE a 20 Cents de 5 kop. Ingem. SNIJ BOONEN 10 Ct. HEEREBOONEN 8 ANDIJVIE 6 ZUURKOOL. 5 de 5 ons. bij K. L. L.IJWZAAT, Zoetestraat 2a, over de Krocht. Loodgietér. AANLEG VOOR Spreekbuizen.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3