NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. STAOS3SSEÖWS «n/.e o 1 a e baat voortdu ren «1 vooruit. Mijk maar roaid, overal vindt ge I Haarlem's Bag- j blad. FEUILLETON. Maria Dinsdag] 24 Januari 1899. ■a 4777 HAARLEMS DAGBLAD A^OISTI^lEnVCEIIsrTSFH,! J"S Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden Afconderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden „de omstreken en franco per post y'M 1.20 1.80 1.65 ^<1 0.05 0.30 0.371/2 JOD-V-ErE^TEnsTTIËaST: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE d- Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend racht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten |vocr Jdit blad in den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Öandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoortG.ZWEMMER Velsen, W. J. RU IJ TERBeverwijkJ. HOORNS; HiïlegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Eerste en derde pagina. Haarlem. 23 JaD. 1899. I Op een Nutsbyeenkomst te "Wor- merveer heeft Donderdagavond de heer H. Th. Cbappuis van hier een i tweetal door hem geschreven novellen i in Brabantsch dialect voorgedragen. Gemeenteschuld. De schuld onzer gemeente bedraagt f4058060 tegen 2'/a, 3, 3>/a en 4pCt. Door de agenten-rechercheurs Jansen j en Misset is procesverbaal opgemaakt j w in den cierhnishouder G. J. v. j IL wonende Voorzorgstraat 42 en 44 j terzake het verkoopen van sterken j drank, zonder de daartoe vereischte vergunning. Vermoedelijk 11. Donderdag is van het balcon der woning van Mej. P. R. wonende Florapark een compositie afvoerpijp ontvreemd. Onderlinge Oefening. Zaterdagavond gaf de zangvereeni- ging „Onderlinge Oefening" eene uit voering in de groote Vauxhal alhier. Deze zangvereeniging, onder leiding van den heer O. N. Wagner, maakt biijkbaar uitstekende vorderingen. Tot ons leedwezen konden wjj deze uit voering slechts tot de pauze bijwonen. Het Matrozenlied en het laatste num mer voor de pauze „Neem u in acht" voor soli en koor voldeden uitstekend, terwijl ook het kinderkoor heel lief zong. De voordrachten liepen goed van stapel. Pinkpilleu, Ons Ideaal, Op 't Bal-Masqué en Het Toekoinstpaar, resp. voordrachten voor een heer, twee les en voor een heer en dame werden luide toegejuicht en verdien den dezen lof ook ten zeerste voor wyze, waarop ze voor het voet licht werden gebracht. Het was een zeer volle zaal, heel genoegelyk en naar men ons mede deelde werd er met veel animo gedanst cq bleef men nog lang gezellig bijeen. Ook op deze uitvoering mag bet bestuur wederom met voldoening terugzien. W. H. de belhamel van de Jan Gy- zenvaart, kwam zich Zaterdagavond bij de politie alhier aanmelden zich beklagende dat hij het bierhuis van H. in de Lange Raamstraat werd nitgeworpen en daarbij al zijn geld was kwijtgeraakt, dat over de straat j was gerold. Inmiddels bleek dat hij ia dat bierhuis een ruit had ingesla- J gen. Gisteren, Zondagavond, werd hij weder met bebloed hoofd in beschon ken toestand in de Jansstraat gevon den. de Cornelissteeg tafels en stoelen door elkander geworpen had. Hedenmorgen ten 10 ure is Johan nes Kolderie, oud 61 jaar, landbou wer, wonende Papentorenvest, by bet duwen vau een schuit van den wal kant voorover in de Amsterdauosche vaart gevallen. Door het toegooien van een lijn is nij door zijn 23 jarigen zoon en den agent van politie Sanders gered. Drie politie-agenten brachten Zon- dagmiddag zekeren W. R. in arrest, die de Gedempte Raamgracut in op- schudding bracht, nadat hij eerst in zijn dronkenschap bij een tapper ia Kwartet-Marie Soldat. Het dames-strijkkwartet onder aan voering van mej. Maxi© Soldat vond bij zijn optretlen in de kleine zaal der Ver- eeniging niet die belangstelling waar op heb aanspraak mocht maken. De zestig of zeventig die er hun Zondag middag aan opofferden behoeven daar van geen spijt te hebben. Trouwens Mej. Soldat is een violiste die sedert ja ren met grooten lof van zich deed spre ken en hare drie kunstzusters, de dames Elsa von Plank (2e viool) Natalie Lecli- ner (alt) en Lucy Herbert Campbell (violoncel) sluiten zich in hare artistie ke werkzaamheid volkomen waardig bij haar aan, zoodat hier een ensemble ver kregen is, dat na de beroemde Bohemers, met bizondere onderscheiding dient ge noemd. De samenklank der vier in strumenten is rijk en nobel en dat die klank, ook in de levendigste actie gebracht, zoo weinig van zijn louterheid en zangerigheid inboet pleit zeer zeker voor den ontwikkelden smaak en de technische vaardigheid der speelsters Een hoogst enkele maal bij octaven- gangen der beide violen bv. was de zuiverheid niet geheel ongerept, maar wat aan de volmaaktheid in dit opzicht werd te kort gedaan was al te luttel om het genot der toehoorders te verstoren. En wat nu het zuiver artistieke der uitvoering aangaat, ook hiervan valt niet dan in hoogwaardeerenden zin te gewagen. Het programma werd reeds te gelijk met de aankondiging der séance vermeld. Het bestond uit do kwartetten B-diur (Ed. Peters no. 49) van Haydn, C-mol op. 51, no. 1 van Brahms en Es- dtu* op. 12 van Mend'elssolm. Zonder in détail te treden meen ilc te mogen volstaan met de verklaring dat het spel der dames ook als eigenlijke kunstver tolking zeer te roemen viel. Vloeiende melodiek, tintelende rhythmiek, klare doorzichtige thematische behandeling, ziedaar eenige hoofddeugden die de re productie kenmerkten. En mocht ook bij deze kleurrijke en gloedvolle voor dracht de gedachte aan reproductieve kunst niet zooals bij het eminente Boheemsche viermanschap geheel op den achter-grond worden gedrongen, ie dere phrase sprak toch van een liefde vol zich verdiepen in het gedachte- en gevoelsleven van den componist wiens gemoedsuiting te vertolken men zich ten taak had gesteld'. Wie zóó zijn roeping als uitvoerend kunstenaar nakomt ver dient zeker lof en dankbaarheid. PHILIP LOOTS. 8 t SI U L ft S3 O HAAGSCHE BRIEVEN. Toen ik in mijn vorigen spoedig de een of andere Kamper-mop van onze vroede vaderen op de Groenmarkt in uitzicht stelde, kon ik weinig vermoeden, dat het „officieel orgaan" der gemeente, gelijk het Dagblad zich. noodgedrongen, nog steeds blijft noemen, mij te hulp zou komen. Men weet, meer dan mij aangenaam was (en wellicht ook den lezer) behan delde ik dit onderwerp, dat de residen tie sedert tal van jaren behept is met een tramquaestie. Algemeen was de hoop. dat dit twistpunt tusschen de ge meente en de Belgische maatschappij die ons tramnet exploiteert, zou wor den opgelost door een naasting. Maar van dergelijke naastenliefde blijkt thans geen spoor. Een lang artikel, waarvan de beteekenis in ongekeerde evenredig heid staat tot de lengte, dient het „Dbl." tot aanloop voor een mededeeling met een quasi-officieus tintje. Het is een beetjeTwee nieuwe lijnen worden aan gekondigd, éen in een richting die reeds bereden wordt, éen een doortrekking van een bestaande lijn. Povertjes dus, ter wijl in een groot deel der stad juist be hoefte bestaat aan tramverkeer. Het tar rief zou worden 74 ct. voor gewoon en 124 cent. voor overstapverkeer, met een speciaal tarief dan nog voor de Sclie- veningsche lijnen. Eindelijk is er sprake van het trolley-stelsel voor de lijnen bui ten de bebouwde komwelk ander stel sel vau tractie binnen in de stad die nen zou, wordt niet vermeld. En d'e Nederlandsche Hofstad zal dus op het eind der eeuw van stoom en electriciteit bet unicum vertoonen van een gemengd stelsel van tractie, deels met de trolley, anderdeels met... magere paarden. En daarvoor hebben we dan jaren achter een in kiezers- en andere bijeenkomsten onze kelen schor gepraat, daarvoor heb ben we tonnenvol inkt gebruikt om rie men papier zwart te maken' Het is gelukkig, dat op ander gebied, dat van de woning-hygiëne, in meerdere mate rekening wordt gehouden met nieu we zienswijzen en met de eischen des tijds. Ik sprak zooeven van een deel der stad, dat aan. tramwegverkeer de grootst- mogelijke behoefte heeft en had daarbij 't oog op de enorme wijk die ver rezen is tusschen de spoorbaan van de H. IJ. S. M. naar Rotterdam eenerzijds en den Loosduinschen weg anderzijds, j In enkele maanden zijn daar gansche straten als uit den grond verrezen, die bijna uitsluitend goedkoope woningen en winkelhuisjes omvatten, 't Geheel draagt het cachet van een arbeiderswijk en men kan nu reeds zeggen, dat er 30 a 40.000 menschen uit den werkenden stand en de kleine burgerij in deze wijk zijn gehuisvest. Deze arbeiderswoningen, vruchten van den zg. revolutiebouw, ge bouwd naar het systeem „licht en dicht" bieden over liet algemeen meer comfort aan dan waarborgen van hechtheid. Maar ook in dit opzicht is er rijp en groen. Bijzonder gunstig onderscheiden zich de goedkoope woningen die van wege de Yereeniging tot verschaffing van woningen aan minvermogenden vroeger en in den laatsten tijd! zijn opge trokken. Die huisjes mogen inderdaad uit een hygiënisch oogpunt meesterstuk jes heeten, vooral daar met de ruimte (de grond is daar tamelijk duur) moest worden gewoekerd en rekening gehou den met de draagkracht der bewoners, die hoogstens f 2.50 per week naar gelang van de grootte kunnen beta len. Om een klein staaltje to geven hoe de bouwmeester op alles heeft gelet om het den bewoners naar den zin te maken, diene dat in elke benedenwoning een stevige steen en plaat in den vloer is ingemetseld, waarop hout en turf kun nen gekloofd worden. Van een kloof gesproken, die tus schen de Directie der Brood- en Meel fabriek en het Haagsche bakkersgilde schijnt moeielijk te zullen, gedempt wor den. Gisteren, Zondag, is er een meeting geweest om te protesteeren tegen de han delingen van den Directeur, terwijl in middels besloten is de fabriek, d. w. z. het brood dat zij bakt, te boycotten. In middels hebben de aandeelhouders der onderneming Zaterdag meer dan één blijk van vertrouwen in bet beheei daar van gegeven, door aanneming van ver schillende financieele voorstellen die strekken moeten om liet bedrijf te ver eenvoudigen (de meelfabriek wordt op geheven) en bezuinigingen in te voeren, die de kans op dividend, in lang niet gezien, weder vergrooten. In de bekende neutraliteitsquaestie op onze openbare school, is het resultaat gepubliceerd van een door twee wet houders ingestelde enquête. De zaak betrof, zooals men zich herinnert, een les over ,,dë Hervorming" waardoor de denkbeelden van Katholieke kinderen in, van confessioneel standpunt bekeken, verkeerde richting konden geleid wor den. Ik stelde in uitzicht, dat dit her nieuwd onderzoek niets nieuws kon ke ren en 't resultaat heeft mij in het ge lijk gesteldde onderwijzer heeft op nieuw erkend, dat hij, maar dan stellig onbewust, heeft gedwaald, maai- dat elke bedoeling om andersdenkenden te kwet sen hem vreemd was. Tot deze geringe proporties is dus teruggebracht een gebeurtenis, die niet meer of minder dan een schandaal werd genoemd. Een tweetal schandalen hebben in de ambtenaarswereld gedreigd. Daar beide bezworen schijnen, wil ik er liever niet van spreken. In het eene geval is de Voorzienigheid tusschenbeide gekomen, die eerst op zijn ziekbed geworpen en vervolgens tot zijn vaderen verzameld heeft een rekenplichtig ambtenaar op wiens beheer wel het of ander ware aan te merken geweest. Nu zal de zaak alleen onaangenaam zijn voor de erven, die zich de door hem gestelde cautie, een vrij aanzienlijk bedrag, zien ontgaan. Het mooie weer mooi voor dezen, tijd des jaars heeft ons een goede „mop" geleverd. Eenige dagen geleden is op den Loos duinschen weg ingebroken in het kan toor van den bleeker Roos, waar onge veer 17000 werd ontvreemd. Een grappenmaker vertelt nu, dat het weer mecrlcwaardig zacht isvoor veertien dagen is er op den Loosduin schen weg nog een roos geplukt! H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Benoemd tot dijkgraaf van den Wa tergraafsmeer, prov. Noord-Holland, A. L. van Tienen. De duur der detacheering by de landmacht in West-Indië van den lste-luitenant der infanterie H. L. M. van Ghert, met twee jaren verlengd en alzoo nader bepaald op vyf jaren. Vredebond. Van roomsch-katbolieke zyde nemen zitting in het comité, dat de Nederl. Vr.-Bond ter internationale ontwape ning bezig is te vormendr. Brom, hoofdredacteur van het Centrum mr. Heydenryck, lid van den Raad van State; dr. Schaepman, lid van do Tweede Kamer, dr. Vermeulen, hoofd redacteur van De Tijd, lid van de Tweede Kamer. Het definitief antwoord van dr. Arriens te Enschede is nog niet in gekomen. Het centraal-bestunr van den Ned. R. K. Volksbond heeft by monde van den voorzitter, den heer W. C. J. Passtoors, zyn sympathie in het stre ven van genoemden Bond betuigd en zal een afgevaardigde aanwijzen om in het comité zitting te nemen. E.bode Ontvreemding van Horloges. Omtrent de ontvreemding van tien gouden horloges te 's-Gravenhage verneemt men nog het volgende De heer Enthoven, horlogemaker aan de Spuistraat, ontving per brief kaart het verzoek eenige gouden hor loges van f35 a f 50 ter keuze te doen bezorgen by een aanzienlijk in gezetene met verzoek tevens op een later aangegeven uur om antwoord te komen. De beer E. bracht daarop zelf de tien horloges aan het opgegeveu adres, daarby mededeelende aan den huis knecht, die hem open deed, dat die uurwerken door zyn meester op zicht gevraagd waren en dat hy (E.) zelf ook weder om antwoord zou komen. Toen hy zich later daartoe weder aanmeldde, vernam by dat inmiddels de horloges waren teruggevraagd door en afgegeven aan iemand die zeide dat ze verkeerd waren bezorgd ge worden. De heer E. begreep nu de dnpe te zyn geworden van eene sluwe oplich ting. Hy gaf onmiddellijk van bet voor gevallene kennis aan de politie en ten gevolge van bet uitstekend optreden van deze zoowel in Den Haag als te Rotterdam, had de aanhouding van de beide verdachten spoedig plaats. Er is voor eene waarde van f468 ontvreemd en de heer E. Ijjdt nog groote schade. Een titel te koop. Ten verzoeke van graaf d'Onltre- mont de Duras te Henegouwen, Heer van Schagen en de Schagercogge, zul len op 22 Februari de vrybeerlyke rechten van Schagen, Schagercogge en Burghorn met de daaraan verbon den titels en gerechtigheden in het openbaar te Schagen worden ver kocht. Een geruchtmakende zaak. Omtrent de geruchtmakende oplich- ting van een ingezetene van Benne- broek met waardelooze Fransche pa pieren wordt uit Amsterdam nader het volgende gemeld aan de N. R. Ct. De berichten met doorzichtige ini tialen, die dezer dagen elkander in de dagbladen zyn opgevolgd, waren in hoofdzaak ODjuist, schenen afkom stig van iemand, die deels geruchten combineerde, deels inlichtingen had ingewonnen, by een van de betrokken personen, mr. F. A. v. Hall te Utrecht of een van diens vrienden. Na Vrijdagnacht om half twee de heer v. Hall te Amsterdam is gear resteerd, kunnen wy het volgende mededeelen, dat in menig opzicht nog zeer vaag is, maar voor welks vol strekte juistheid wy kunnen instaan. Zekere graaf Cari Zu Spaur te Bennebroek is in September van 't vorige jaar opgelicht met aan hem verkochte waardelooze aandeelen spoorweg Chalons- Orléans-Paris. Het door hem voor den koopprijs afgege ven accept bevindt zich in handen van mr. F. A. v. Hall. De heer Spaur had de onderhandelingen gevoerd en den koop gesloten met den sedert gefailleerden bankiersageut en anti quair Louis S. Jacobs. Toen hy dezen met een aanklacht by de justitie be dreigde, zeide Jacobs, op last en voor rekening van mr. F. A. v. Hall ge handeld te hebben, en beschuldigde hy dezen van listige kunstgrepen, waardoor hy, Jacobs zelf, misleid zou zyn. Tegelijkertijd rees een geschil tusschen Jacobs en van Hall over een belaogryke hoeveelheid antiqui teiten door Jacobs te Parijs gekocht, door hem, naar zyn eigen bewering, aan Van Hall in bewaring gegeven, naar Van Hall's zeggen aan Van Hall verkocht of tot delging van schuld afgestaan. Toen Jacobs op verzoek van den verkooper te Parys van evengemelde antiquiteiten failliet was verklaarden vau Hall weigorde het accept van graaf Spaur terug te geven en de antiquiteiten betzij uit te leveren aan den curator van Jacobs, hetzij te be talen, diende Jacobs by de justitie te Amsterdam een klacht in tegen Van Hall wegens oplichting van Spaur, I verduistering van de aan Jacobs toe- behoorende antiquiteiten en weder rechtelijke vryheidsberooving van Ja- HOOFDSTUK I. Carnaval op het ijs. 1) Ofschoon de groote torenklok van Kroonstad haai' negen slagen, het klok je van gehoorzaamheid, reeds had doen hooren, verminderde de vroolijkheid'der schaatsenrijders nog in 't minst niet. Heel Kroonstad was naar het ijs ge stroomd want het Nieuwe jaar had rijn intrede gedaan, en strenge vorst gebracht. Daar waar nog geen maand geleden de zeilschepen op d'e golven dansten, bewogen zich nu vroolijke schaatsenrijders. Zoover men van uit den citadel zien kon was de baai bevro- n. Geen geroep van een loods of schip per tegen zijn mannen werd! meer ge hoord. Maar in plaats daarvan vernam men het gekras van schaatsen, de op wekkende muziek van de kapel der ar tillerie en het gebabbel van mooie vrou wen of meisjes. Hier en daar, voor den ingang van een tent of bouten restau rant brandde een vroolijk vuur, dat de opgewonden menigte verlokte binnen te gaan. Een ontelbaar aantal toortsen wierp een flikkerend schijnsel op de voortglijdende menschenmassa. Oud en jong, generaals en vaandrigs, ritmeesters en sergeants, allen namen deel aan het gezonde vermaak. Als ge vangenen, die him eenzame cellen ont vluchtten, zoo waren zij' naar de zee gesneld, die zich nu als een stijve, glad de vlakte uitstrekte. Hoog boven de ijsvlakte, duidelijk zichtbaar, want bet werd beschenen door de lichtbakens van Menzikoff, verhief zich het ijspaleis, dat door de officieren van 't garnizoen ter eere van den grootmoedigen winter was opgericht. Rappe handen hadden blokken ijs uit de meer ondiepe wateren van de militaire haven gebakt; krachtige ar men liadden de schitterende blokken op hun schouders getild en er het fon dament voor het paleis van gelegd. Spoedig was het groote gebouw, een doorschijnenden, schitterenden taberna kel gelijkend, in gereedheid gebracht; knappe machinisten legden de leidingen voor 't electrisclie licht en ijverige kor poraals brachten hier en daar vlaggen aan', terwijj vroolijk lachende jonge meisjes het paleis verder met zijden en satijnen draperiën versierden. De aan houdende vorst zag zwijgend op hun werk neer en scheen het goed te keu ren. Toen volgden er een paar dagen van nog strengere koude, die de laatste hand aan het kunstwerk legde. De officieren begonnen het plan te opperen een car naval op het ijs te houden. De generaals schudden bedenkelijk him hoofd, maar weigerden hun verzoek niet beslist. Den 29sten Januari van het jaar 1895 werd het plan verwezenlijkt, en heel Kroon stad begaf zich dien avond naar het ijs om zich eens goed te amuseeren. Oud en jong, aim en rijk, haastte zich om van deze zeldzame gelegenheid te profiteeren. Terwijl in het paleis de groen en witte met goud be stikte uniformen in het helle licht schitterden, was de ijsvlakte daarbuiten bestemd voor het volk en de zeelui, die tevergeefs op een open zee wachtten. Franschen, Hollanders, Zweden en een groot aantal Engelschen stonden huiverend in den kouden wind, warm den zich aan de groote vuren en lachten om de potsierlijk uitgedoschte schaat senrijders. Zij moesten zich met een glas brandewijn vergenoegengeen schuimende champagne, bonten pelzen of gezellige flirtation kwamen hen tegen de koude wapenen. Zij hadden echter altijd iets of iemand te kritiseeren c*n waren ook niet bevreesd hun oordeel uit te spreken. Er was neg geen half uur verstreken of iedere bezoeker van het ijspaleis had een bijnaam gekregen. De gezette generaal, die alle mogelij ke moeite deed vlug en lenig te schij nen, de lijfwacht in him schitterende blauw en witte uniformen, korenmo lens", volgens dé Engelsche zeelui, de slanke cavalerie officieren, een, paar hoofdofficieren, der artillerie, die door een clown in het ootje werden genomen in één woord allen, die zich rond de geïmproviseerde balzaal bewogen, wer den als zij in 't gezicht van de onge- noodigde gasten buiten kwamen, luid ruchtig met hun nieuwen bijnaam be groet. „Beter uitslaan' flinker uitslaan schreeuwde een dikhoofdige koopvaar dijkapitein een zeer gezette dame toe, die krukkebeenend langs kwam schui felen. „Denk maar niet, dat je op eieren rijdt, het i3 wel een.' meter dik." „Laat die dame met rust, Bill," zeide zijn kameraad. ,,Je ziet niet dikwijls zoo'n prachtstuk van een vrouw en dan nog wel op haar leeftijd. Jij1 hebt voor geen oortje smaak' Ik laat mij hangen als zij minder dan twee honderd tachtig pond weegt „Elle se pose pour Cupidon!" zeido j een vroolijke kleine Franschman. Maar een Duitscher antwoordde: „Te dekseldit is haar beste seizoen, ze is nu in haar element. In den zomer zou ze smelten „Kijk dat eens een magere sprink haan zijn," luidde het een volgend oogen- blik, toen een tenger artillerie-officier- tje in zijn groen uniform al springend voorbijkwam. „Kijk eens dat sprink haantje met. dien Eifeltoren!" „Hij heeft een lift noocüg om haar te praaien," zeide een knap zeeman op een zeer lange dame in quaestde doe lend en haar opnemend op een manier alsof hij haar geheele lengte en pracht niet in één blik kon samenvatten. Ik zeg je, Bill, dat je de driemaster zóó dicht zou moeten reven als een pot, als je daar op een mooien Zondagmiddag de hei te Hampstead mee wou bezeilen „Al mijn leven!" riep een hofmeester van een kleine passagiersboot, toen een lang, slank stafkapitein als een dolle man langs kwam. galoppeeren met zoo'n kracht op het ijs neerkomend, alsof hij alles onder zijn voet wilde vernietigen. „Ik laat mij kielhalen, als hij niet in den waan verkeert, dat hij de Derby moet winnen!" „Ik denk," riep een vlasharig matroos- van een Schotsch koopvaardijschip, „ik: houd het er voor, dat hij hondsdol ia geworden Een dér machinisten riposteerde da delijk Daardoor bewijs je hoe dom je bent. Weet je niet eens wat een wals is aL hij voor je oogen gedanst wordt? En» kijk eens naar juffrouw .„Snelzeiler", dia hij als een dwarrelwind, met zich rond- sleurt! Je moet niet gelooven, dat zij 't erg moppig vindt." „Al zijn leven, ja daar beginnen ze een walsje te blazen", riep de hofmees ter. „Kijk ze hebben 't nu opgegeven om. als matrozen rond een kaapstander te loopen. Het zal vermoedelijk te koud! worden. Een goedkeurend gemompel ging door de groep maax de grappen verminder den allengs totdat aller attentie gaan- do gemaakt werd door den kleinen Franschman, die evenals vele invités aan zijn bewondering lucht gaf,, toen en een jouge dame op zeer elegante wijze langs kwam walsen. „La voici, la belle Anglaise! la. vol ei Comme elle sait danser la valse!" „Zij heeft recht op die bewondering,"

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1