Penischeck, een der bravoroepers er uit te trekken. De overige Ozechische journalisten beschermen hem. Van alle kanten dringen nu het publiek der galerij en de Czecbische afgevaar digden de loge binnen. De jong-Czechi- gche afgevaardigden Pospichill geeft Wolf den eersten slag. Br ontstaat een geregelde vechtpartij, waaraan afgevaardigden, journalisten en stu denten op de galerij deelnemen. Ook in de zaal heerscht een onbeschrijflijk lawaai. Midden in de rede van Kra- marsch sluit de president de zitting. Op de tribune duurt liet gevecht voort, totdat de ordebewaarder, graaf Vet ter v. d. Lille, met moeite de rust weet te herstellen. Na de zitting verhoort de president de getuigen van dit ongehoord schan daal. Majesteitsschennis. De „Nürnberger Anzeiger" heeft uitgerekend, dat in de laatste tien jaar 2600 jaren gevangenisstraf wegens 'majesteitsschennis door Duitsche rech ters is uitgedeeld. Te Altona moesten vyf jongelui voor den rechter verschijnen wegens „Grober Unfng". Zij verschenen in rok, witte das en verlakte schoenen. „Wij zflu hier niet in een kinderka mer," merk te de rechter <>p en ver oordeelde hen, wegens onbehoorlijk gedrag, tot 30 mark boete. De "Vredesboodschap. William Stead heeft van kardinaal Rampolla het volgende schrijven ont- vargen: „De kruistocht, dien gy ten gunste van den vrede in het leven gaat roepen, is zeker hoogst lofwaardig; want de handhaving des vredes is het meest verheven doelwit, waartoe de menschheid streven kan. Het lydt derhalve geen twijfel, of de H. Stoel wenscht, overeenkomstig zijn oude tradities, niets liever te zien dan alle naties in broederlijke een dracht te zien vereenigd door Vredes- bonden, en de heerschappij van het recht ten voll6 hersteld in de inter nationale betrekkingen. \T- Te dien einde werkt Gy krachtdadig mede. Intusschen moet elk eerlijk man en elk minnaar van den waren vooruit- gang wel den vurigen wensch koeste ren, dat onze eeuw, welke zoo vruchtbaar is geweest in de ver meerdering en vervolmaking van het oorlogstuig, by haar uiteinde een edelmoedig aandenken van ziebzelve achterlate, waarmede zij den dank der menschheid inoogsten zou, door zulk een oplossing te vinden, dat by onvermijdelijke conflicten tusschende volken de stem der rede voortaan den boventoon moge voeren. Met dezen oprechten wensch bied ik CJ de verzekering van mijne bij zondere hoogachting." Vervolg Sport en Wedstrijden. Hockey. Te 's Gravenhage werd Zondag de match gespeeld tusschen de Haarleca- sche en Haagsche H. en B. Club. Vooraf was reeds te verklaren, dat het een spaanenden strijd zou geven, daar deze beide clubs verre boven de andere vereenigingen in de com petitie uitsteken en het dus tusschen nen om het kampioenschap ging. Bovendien hadden de Haarlemmers nog revanche te nemen op hunne vorige nederlaag. Hun is dit echter niet gelukt. Den Haag won met 4 tegen 3. In het laatste gedeelte van den wedstrijd werd nog al eens ruw gespeeld. Het tweede elftal der Haarlemsche Hockey-club speelde Zondag te Vel- sen tegen de Velser H. C., maar verioor met 1 tegen 5. Op de bovenzaal van het gebouw Parkzicht te Amsterdam had Zondag de jaarlijkaclie gewone bondsvergadering plaats van het Xederlandsch Gymna stiek Verbond, onder leiding van den heer Karei Muller. Het jaarverslag van den bondssecre- taris, dteas heer Th. Bakker, vermeldde, dat 18 nieuwe leden (vereenigingen) tot den band toetraden, en als buitengewoon lid de Zwolseho dkcmesvereenigiiig Wil- lielmjnal. Wegens ontbinding of om an dere redenen werden 9 vereenigingen afgeschreven. D zes gewesten tellen: 1. Noord-Holland 41 vereenigingen met 963 werkende, 1429 kunstlievende, 159 eereleden, totaal 2551. 2. Zuid-Holland29 vereenigingen met 695 werkende, 740 kunstlievende, 86 eereleden, te zamen 1521. 3. Zeeland8 vereenigingen met 135 werkende 447 kunstlievende, 23 eere leden, te zamen 605. 4. Noorder-gewest-22 vereenigingen met 348 werkende leden, 454 kunstlie vende, 43 eereleden, te zamen 845. 5. Middengewest: 15 vereenigingen met 326 werkendle, 672 kunstlievende, 53 eereleden, te zamen 1051. 6. Zuider gewest10 vereenigingen met 133 wei-kende, 79 kunstlievende, 20 eereiledon, te zamen 232. Alzoo 125 gewone leden met 2600 werkende, 3821 kunstlievende, 381 eere leden, totaal 6805 leden. Hierbij komen nog: 4 buitengewone leden met 79 werkende-, 128 kunstlie vende,. 8 eereleden, te zamen 215 leden. Het aantal leden, met 84 ondersteu nende, 23 begunstigers en 10 eereleden, is 9105. Aan 13 vereenigingen zijn dames- af deelingen verbonden met 255 leden aan vier, m eisjesafdeelingen met 80 lei den; aan 59. jongensafdeelingen met 1103 leden en aan 9, volksklassen met 531 leden. Het aantal vereenigingen vermeer derde met 6, dat dier werkende leden met 99. De onderafdeeli ngen namen steeds toe. Het financieel verslag van den heer M. van Rooi jen, penningmeester, gaf aan, dat ontvangen werd f 2308 terwijl er een batig saldo in kas is van f 199. De begrooting voor het jaar 1899, sluitende met een bedrag van f 2087, en vermeldende een vermoedelijk batig saldo van f 89, werd goedgekeurd. De voorzatter deelde mede, dat in de Zaterdag gehouden bestuursvergadering in beginsel besloten was tot het houden van een bondfefeest in 1899. Over dit plan werd nu de meening gevraagd van de vergadering. In het hier,op volgend debat werden als plaatsen, waar de bondbuitvoering zou kunnen plaats heb ben, genoemd1: Nijmegen en Utrecht. Met algemeeno stemmen werd de wenschelijkheidl uitgesproken om een bondsfeest te houden. Nijmegen werd de uitverkorene, zoodat het bondébestuur pogingen zal aanwenden om daar ter plaatse de bondsuitvoering te doen plaats hebben. De heer Karei Muller werd als voor zitter herkozen. Het voorstel van het bestuur om de redhetie van het officieel orgaan van het Verbond op te dragen aan het be stuur werd na langdurige discussie met 53 tegen 9 stemmen aangenomen. Als plaats waar de volgende gewone bondsvergadering zal gehouden worden, werd Amsterdam aangewezen Het overige gedeelte der vergadering was gewijd1 aan statutenwijziging. Sêatfswieaw* Uitvoering Concordia. Zaterdagavond jl. gaf do Gymuastiek- en Schermvereeniging „Concordia"'. Di recteur den heer A. J. Meijerink en Instructeur den heer Jac. J. Meijerink, in d'e groote zaal van het Brongebouw hare 6de jaarlijkHche uitvoering. De avond werd met een toespraak van den Voorzitter, den heer P. Brussé, geopend, clio o.a. de viering vam haai' 124 jarig bestaan herdacht en mededeelde, dat het ledental steeds vooruit gaat, terwijl de onlangs opgerichte jongensafdeeling mc-t kracht en lust dezen gezonden tak van sport beoefent. Voor een volle zaal werkte do vereeni- ging daama een programma af bestaan de uit vrije- en staaf oefeningen, oefe ningen aan Parterre-rek en brug, pai'- tdjschermen sabel, degen, geweer en lan gen stok, Colonne lange stok, groepen etc. Zoowel de leden der hcofdafdeeling a-la die der a-dbpiranten-afdeeling namen daaraan deel. De laatsten gaven een mooie serie vrije oefeningen te zien. Ook de uitvoering der vrije- en staaf- oefeningen door de leden dier hoofdaf- decling getuigde van ongekunsteldheid en natuurlijkheid. Krachtig vooral werd' het nummer „strafoefeningen" uitge voerd. Die aan Parterrerek en brug getuig den van de vlugheid en kracht der le den. Spieren als touwen beheerschten lichamen als waren het lichte voorwer pen. Tevens kon de opmerkzame toeschou wer zien hoe déze oefeningen elkaar in moeaeJijjkhedd geregeld opvolgden en een serie vormden van de eenvoudigste tot. de moeilijker bewegingen. Ook hier bleek weer duidelijk wat aanhoudende oefening vermag. Partij schermen eu colonne lange stok, waarbij alweder lenigheid van spieren envlugheid van bewegingen op den voorgrond traden, boden een aangena me afwisseling aan, vooral de colonne hadden de leden goed ingestudeerd. Doch 't glanspunt,, van den. avond was zeker wel die onthulling van de Barnier. De voorzitter wees er in zijn korte doch krachtige redie op, dat reeds sinds jaren in den boezem der vereeni- ging de wensch bestond een banier te bezitten en het vieren van liet 124jarig bestaan op hedien scheen een uitstekend tijdstip deze te onthullen. Door de samenwerking van leden en bestuur is de vereeniging dan ook in het bezit gekomen van het begeerde voor werp. Aan twee leden, die zich bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt tot het verkrijgen van de Banier verzocht spre ker dezo te onthullen, waaraan gevolg werdl gegeven. Tövens bedankte spreker alleen, die er toe hadden, medegewerkt om, zoowel door bijdragen als door het vervaardi gen van enkele onderdleelen, iets schoons tot. stand te brengen. In 't bijzonder werd do hoer J C. Meijerink, kunstsmid alhic-r, bedankt voor den door hem ver vaardigden en der vereeniging aangebo den banierstandaard. Onder luid applaus dei- aanwezigen eindigde spreker zijn rede. Heit vaanctel, vervaardigd, volgens teekening van den 2den secretaris der vereeniging, ziet er zeer netjes uithalf rood, half wit fluweel, iu 't midden het insigne der vereeniging met opschrift, geheel in goud vervaardigd en het ge heel omgeven door gouden franje en kwasten. Namens de zuster vereenigingen „Ex celsior" en „Kracht door Oefeuiug" wer den als blijk van vriendschap en waar- dleering resp. een zilveren herinnerings- mediaille en een lauwerkrans aangebo den, terwijl de leden van „Concordia" hunnen voorzitter voor zijne vele be moeiingen tot welzijn dei- vereeniging, een paai- prachtige kunstvoorwerpen aanboden. Deze bedankte daarop allen voor de aangeboden geschenken en verzooht tevens aan Je voorzitters van voormelde vereenigiögen, zijn dank aan do leden ovetr te brengen. De groepen in den vaandelmarsch aan het einde dier uitvoering vielen zeer in den smaak van het pugliek. Daverende toejuichingen waren het loon voor deze fraaie nummer?. We vreezen niet of cüeze uitvoering van „.Concordia" heeft aan haar doel, het wekken van belangstelling voor de Gym nastiek en het Schermen, beantwoord. Blijft de vereeniging op den ingeslagen weg voortgaan, dan lijdt het geen twijfel of zij zal krachtig medewerken tot weg neming van het vooroordeel dat, helaas, nog bij velen tegen de gymnastiek be staat Moge het haar bij dit streven aan steun niet ontbreken. Een hoogst gezellig bal, onder leiding van dén heer A. J. Meijerink, besloot dézen feestavond. De laatste regeling der traktemeuteD van de onderwijzers alhier heeft nu een moeilijkheid aan 't licht gebracht, waaraan bij het vaststellen der rege ling in den Raad geen aandacht is geschonken. Bij die regeling wordt n.l. bepaald, dat iemand die hoofdacte heeft, 23 jaar oud is, de gemeente een jaar heeft gediend, bevoegdheid bezit tot het onderwijzen van vrye- en orde-oefeningen en de acte fransch bezit (zoo aan de school waaraan hy werkt die taal wordt onderwezen) eu wat de onderwijzeressen betreft de acte voor handwerken heeft, dat die kan worden bevorderd tot onder wijzer of onderwijzeres le klasse, op het daarvoor bepaalde salaris. Doch er is een maar bjj. Wel is het getal onderwijzers en onderwijze ressen eerste klasse van iedere school onbepaald, doch hun aantal mag'niet grooter zijn, dan de helft van het aan tal onderwijzeressen en onderwijzers aan de openbare lagere scholen te zamen. Een gevolg daarvan is, dat dadelijk na de invoering der regeling velen van de bevordering profiteerden, dat ook later nog menigeen de bevor dering genoot, maar dat thans uit den aard van de zaak hei aantal aan wie ze kon worden toegekend, belangrijk slinkt, omdat de mutatie onder de le klasse niet groot is en, tenzij er nieuwe scholen worden gebouwd, het totaal 'aantal onderwijzers niet aan groeit. Men kin dus zeggen, dat deze rege ling voordeelig is geweest voor hen, die hier aan de vereischten voldeden toen de regeling werd ingevoerd, maar dat zy die later en in 't vervolg bij 't onderwijs komen, er de wrange vruchten van plukken. „Het vaderland getrouw". De afdeeling Haarlem van de Ne- derlandsche Vereeniging van oud- stryders der zee- en landmacht in Nederlandsch Indië, „Het Vaderland getrouw" gaf Zondagavond eene uit voering in de groote zaal der Sociëteit „de Kroon" aan leden en belangstel lenden. De zaal was matig bezet. Op gevoerd werden de tooneelstukjes getiteld „Het lied van moeder" en „De weg naar het hart", die, in aan merking genomen de eersto maal dat de ledoD een tooneelstuk opvoerden, zeer goed werden afgespeeld, en dan ook luide werden toegejuicht. Het goheel werd met een gezellig bal besloten. Bloem endaal. De heeren F. W. R. Grippeling, W. J. Eldering, wethouder, A. Roo- zen Jr. en jhr. A. E. Barnaert zullen dit jaar als leden van den gemeente- raad aftreden. Heemstede. .'j/' Zondagavond had alhier in café „Bloemoord" een groote biljart-seance plaats door den welbekenden"! heer H. F. S:nit, professeur de Billard. Vele belangstellenden waren opge komen, waarvan de meesten verbaasd stonden over de vooraf berekende kunststooten om de moeite te loonen werd er onder het publiek een bil- jardqueu8 verloot, die ten deel viei aan don heer G Breed, alhier. Velsen. Alhier is het lyk opgehaald van den reeds lang vermisten kok van het Engelsche stoomschip „Hercurius". In de maand December 1.1. pas seerden over de Velservoetbrug per dag gemiddeld 2750 personen en 460 rytuigen en handkarren. Santpoort. Meerenberg. Op don Sisten Dec. 1S98 bedroeg de bevolking van het gesticht Meeren berg 1590 personeD, waaronder 131' verpleegden, 257 verplegers en 19 ambtenaren. Haarlemmermeer. OndertrouwdW. Bourgogne en A. M. Vermeulen. Getrouwd G. Oly en J. C. Berends. L. J. Peelens en D. Baartman. P. Middelkoop en C. v. 'tHof. Bevallen A. C. Rozenkrans—Riet veld z. L. Verhulst—Ligthart z. M. H. Hokkcling—de Groot z. W. de Zeeuw—Pasmooy d. P. J. M. van Arkel—Lanser z. P. M. Öleggers—v. d. Berg d. A. M. v. Gils—v. d. Aart z. T. van Egmond—de Boer d. R. Bogert—Postma d. F. v. Wieringen— Gedaan z. A. E. Snijders—de Kry- ger d. OverledenA. Heeren 1 md. M. Glas 58 j. De afdeeliDg van het Ned. Onder wijzers Genootschap te Haarlemmer- meer heeft opgehouden te bestaan. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Hofbericht. Heden 30 Januari werd H. D. H. mevrouw de prinses Elisabeth van Waldeck en Pyrmont in de residentie verwacht. H. D. H. zal als gast van H. M. de Koningin intrek nemen in het koninklijk paleis. Het thé dansant ten hove is be paald op Maandag 6 Februari. Omtrent bet gebeurde met het rij tuig, waarmede H. M. de Koningin moeder naar Oranje-Nassau- Oord reed, deelt het U. D. mede Het ongeval nabij den Keienberg betrof het losloopen van den wielband van het achterwiel van het rijtuig. Twee wielrijders, die het rjjtnig volg den, waarschuwden den koetsier. Ware het defect niet zoo spoedig opgemerkt, dan was een ongeluk zeker niet uitgebleven. H. M. is hier inder daad aan een ernstig gevaar ontsnapt. Even verder doorgereden, zou het rijtuig onvermijdelijk zyn omgeslagen. EERSTE KAMER. Regeeringsantwoord op de Voorl. Ver slagen omtrent de Staatsbegrooting voor 1899. WATERSTAAT. Erkennende de noodzakelijkheid om bij de raming der Staatsuitgaven naar stabiliteit te streven, zou volgens dén Minister ten aanzien van dé uitvoering van groote werken echter het aanvragen van nagenoeg gelijke bedragen ieder jaar niet in *s lands belang zijn. De Minister verdedigt de voorgestelde traktementsverhoogingen. Bij hernieuwing verklaart de Minis ter dat het onderwerp dér verbetering van den Dordtschen Waterweg zijn volle belangstelling heeft. De opening van den nieuwen Maas mond ondervindt vertraging, doordat zij niet mag plaats hebben alvorens de aangegeven werken ter voorziening in die afwatering van de langs de nieuwe rivier gelegen landstreek zullen voltooid zijn. Aanleg van een tweede haven, op Tes- sel, te Öosterend, wordt zeer in het belang van de vissciherij gewenscht. De kosten zijn geraamd op f 175.000 Door het gemeentebestuur van Tessel en door belanghebbenden zijn f 15000 toegezegd. De minister wacht thans het antwoord van Gedep. Staten van Noord- Holland op eene vraag of zij bereid zijn te bevorderen dat de helft van de over blijvende kosten voor rekening van die provincie worden gebracht. Gaarne wil de minister medewerken om het Merwedekanaal aan zijn hoofd doel als waterweg voor de Rijnvaart te doen beantwoorden. Echter moet ook rekening met de binnenlandsche vaart worden gehouden. Met dén aanstaanden zomerdienst zal een proef worden genomen meteen ochtendtrein voor de schoolkinderen in het Noorden en voor de aansluiting op dén sneltrein naar het Zuiden. Een onderzoek zal wórden ingesteld naar de klachten over onvoldoende ver warming der wagens op de lijn Utrecht 's Gravenhage. Ten opzichte van het station te Haar lem is inderdaad het streven naar een minder kostbaar plan dan door de be trokken spoorwegonderneming was ont worpen. Aan het stelsel dat het Rijkssubsidie voor stoomtramwegen niet hooger zij dén de bijdragen der onmiddellijk be langhebbenden, behoort zooveel moge lijk te worden vastgehouden. Aan het bezwaar, da,t de taak van den hoofddirecteur van het Meteorolo gisch Instituut jte omvangrijk zoude worden, zou niet kunnen worden te gemoët gekomen door het toekennen van meer zelfstandigheid en verant woordelijkheid aan de directeuren der beide afdeelingen van het Instituut. Eén persoon moet met de hoofdleiding van het geheele Instituut belast blijven. Geen aanbeveling verdient 't den hoofddirec teur tot lid van het curatorium te be noemen. Ten aanzien van de zeevisscherijen zijn maatregelen tegen de zg. zeehonden- plaag in overweging. Niet een, ontwerp nieuwe mijnweb dbch een w. o. ter voorziening iri enkele leemten der wet van 1810 is door den Minister in vooruitzicht gesteld. Dit ontwerp zal zeer spoedig de Volksver tegenwoordiging kunnen bereiken. Afschaffing van de invordering van gelden op quitantiën enz. door de post administratie zou aan het publiek eeu zeer groot gerief ontnemen. Tot meer dere beperking van den Zondagsdienst- bij de posterijen kan niet worden over gegaan. Belegging van een gedeelte van het kapitaal der Rijkspostspaarbank in obli gation van bouwmaatschappijen kan zonder wetswijziging niet geschied,en. "Worden do aangevraagde gelden toe gestaan, dan zal een belangrijke stap gedaan worden in die richting tot verbe tering en uitbreiding van. dén telephoon- diensfc. Bredai zal zoo spoedig mogelijk aan het intercommunale, net worden verbonden. Zondagmorgen werden door middel van braak te ;s Gravenhage ontvreemd vier bankbiljetten vau f 1000. een van 60 guldeo, twee van f 40 guiden, een muntbiljet van 10 gulden en f 37.50 aan specie. Blijkbaar zyn de dieven gestoord. Een der beide verdachten is ongeveer 30 jaar, vrij laug, zwaar gebouwd, boersch uiterlijk, hij draagt een bruine broek, donkere jas en pet. De politie te 's Gravenhage verzoekt opsporing van den verdachte eu het gestolene. LAATSTE BERICHTEN. Adres Koningin. Het adres aan H. M. de Koningiu in zake de spoorwegtoestandeu te Haarlem is zooals wy meldden van Za- tai dag-avond afin een tiental sigartn winkels en op t enige andere druk be zochte plaatsen'ter teekening gelegd. Heden morgen vóór 12 uur infor meerden wy naar den stand der inteeke- ning en kregen tot resultaat, dat het adres reeds door 432 personen was geteekend. Dit is met het oog op den korten tnd voorzeker een mooi cijfer, dat blijk geeft, dat het adres de ingeno menheid van de ingezetenen weg draagt. Daar het een vraagstuk Yan alge meen belang is, en het Bestuur der Haarlemsche Handelsvereeniging het dan ook zeer aangenaam zon vinden, dat het adres ook met handteekeoingen vau dam°s zon wordeD voorzien, zal het adres van heden af ook bij de verschillende boekhandelaars wor den gedeponeerd. Door de politie alhier is Daar bet hnis van bewaring overgebracht de daglooner G. R., die in het „Algem. Politieblad" was gesignaleerd wegens 3 maanden gevangenisstraf waartoe by te Zutfen wegens mishandeling was veroordeeld. De 13-jarige A. Ruysenaars had hedenmorgen het ongeluk achteruit loopende in deu kelder te vallen van den banketbakker Hellingman, wonen de hoek Anegang en Gr. Houtstraat. De jongen kwam er met een groote buil aan het hoofd af. De eigenaar had verzuimd de opening voldoende af te sluiten. Populair concert. Het populair concert was Zondag avond minder goed bezocht dan ge woonlijk. Of dit kwam door de vele andere uitvoeringen, weten wy niet, maar wy weten wel, dat de aanwe zigen zich uitstekend geamuseerd hebben en volop genoten zoowel van de mooie muziek als van do aardige voordrachten van het Hollandsche duettisten-paar, den heer en mejuf frouw Pierre van Aalsum. Zy gaven dan ook meermalen door lnide bijvals betuigingen hunne ingenomenheid te kennen. Schouwburg. „De Scherprechter van Berlijn Dat sterk sprekendeillnstratiën eene goede reclame zyn bleek Zondagavond opnieuw. De plaat, een spoorwegonge luk en eene terechtstelling voorstel lende had zooveel belangstelling ver wekt, dat bet stampvol was iu deu Schouwburg. Wat beloofd w*s werd gegeven. Zelfs nog veel meer. „De Scherprechter" is een stuk dat een résumé genoemd inag worden van alle denkbare misdaden. Met spanning werd het verloop der handeling ge volgd. Een warm applaus was meer malen het loon van de vol ijver spe lende acteurs. Zandvoort. Zaterdagavond jl. hield de alhier be staande Feestcommissie hare jaarver gadering. Uit het verslag van den. pen ningmeester bleek, dat er een batig sal do was van f 67.041. Uit dé gehouden stemmingen bleek, dat het bestuur her kozen was, nl. Jli. T. Schumacher als voorz., J. v. dl Werff, Secretaris, A. Bakels, vice-voorzittea-, C. H. N. Tates, penningmeester en J. van den Bos, ma gazijnmeester. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren F. Zwaan en D. Draijer. Het bouwen der villa, die Dinsdag jl. in het hotel Driehuizen werd aan besteed door dén heer W. F. Doeglas, is thans met eenige wijzigingen gegund aan don heer R. WeTéldsma te Haarlem. BURGERLIJKE STAND Bevallen27 Jan. A. A. H. v. d. Velde—de Grout z. 2S. J. Gieger— Klooster z. C. Fryc—Traksel d. H. de Lugt—Hendriks d. R. Schat—v. d. Wees z. 29. C. C. DoiDg—Pover d. G. LenniDgs—Mulder d. N. J. van Elswyk—Vreeken d. S. E. v. Duiven- boden—v. d. Steeg z. A. M. Bloem— Beelen d. Overleden27 Jan. J. de Veer— Luimes 31 j. L. Costerstr. 28. G. v. Egmond 74 j. KI. Houtweg. P. Bak— Schuilenburg 85 j. Korte Hofstraat. A. M. C. Overduin 7 in. d. Schoter straat. 29. P. v. Eis 12 m. z. Kerk hofstraat'. 359e STAATSLOTERIJ 30 Jan. 1899. 5e klasse 9e lijst. No. 13413 f 25 000. No. 2768 f 1500. No. 914, 3223, 11883, 17179, 17227 f 1000. No. 8820, 13778, 19780 f400. No. 6784, 8292, 10077,10539,11813, 11924, 20640 f200. No. 822, 929, 5412, 7604. 11098, 1344S, 15212, 17268, 17578, 18625 18897, 20741 f 100. Pryzen van f70. 4 3363 6245 9290126211526818129 280 3365 6269 9337 1263915271 18202 557 3371 6337 9386126431530518258 578 3543 6357 94DS 12662 15312 18385 689 3587 6359 91551270215406 18413 719 3588 6-114 950212867 154421,8627 720 3897 6497 9560129S6 15512 18677 876 3916 6614 9581 1308915548 18726 942 3970 6752100231309815915 18849 10934137 6861101 (Hl 131431612419029 11.64147691710110131.6161481U187 12164367 708710161182221627313199 12684372 71351020318236 16282 19230 181U4647 716S10291 134241628619292 1398 4707 72551039313558 16367 19300 1498 4743 73691041113577 1643319395 1514 4867 738010840137031651019517 1624 4885 77091097213881 1660519526 18955051778911186138941666619674 19735061 7916 11309 13938 16846 19696 2373 5335 81021131814047 1707919797 2420 5351813011353140631713819842 2446 5373815911433142151720519946 2596 5431 8279 114581423317216 20032 2619 54818538115051423517222 20118 •2645 5614 8671 115171429417347 20306 2703 5615 8720115341434317348 20448 27605654873911577 145211737920524 2789 59:33 879011791147661755120597 2826 5947 881611S611480417666 20651 2853 5961886512001149621769120855 2987 59718900120691498317780 20881 3156 60518943122791507217822 20920 32116193 9016124741510017842 33216223 9169 125561526717949 Op onderstaande nummers zyn geen prijzen gevallen. 6 3086 6130 905612184 1529018042 4831206147 912212213153SS1S139 5231406158 9127122141544318151 129 3144 6186 9204122311553618152 186 31S2 6230 92071231115.54018186 188 3250 6236 9217123881556718195 196 3377 6251 9221 1234515587 18229 202 3-145 6262 9279123531560218247 204 3456 6274 930612367 1560518271 20735106279 9313124131565018330 251 3513 6295 9317 124881565318348 259 35216304 932512534156S018429 308 3563 6336 93481254615717 18490 430 3589 6369 936912561 15723 18496 460 361164:35 939412579157351S506 472 3638 6525 940712581 1574818508 478 3639 6565 9419 125821575318514 504 3658 6573 9437125961575918539 515 3696 6575 94491260515809 18569 552 3779 6580 9456126271581818620 577 3786 6603 9498127461582418640 627 3856 6611 9553127861585618645 64238846613 9592127971586018656 663 3910 6629 9633128061592318701' 697 3951 6644 964212809 15934 18704 718 3961 6668 9649 12884 15978 18743 722 4004 6670 9672 129261599218772 725 4009 6683 9719129311599318861 75140226698 9748129341604918873 773 4040 6718 9780 229441605118886 801418? 6745 9798 12955 1607318904 842 4230 6753 987012959161-1418983 899 4297 6757 9904 12997 1615618985 953 4343 6775 9943130161618319007 955 4349 6786 995813027 1618919037 990 4352 6789 999613055 1627619176 10134360679510046130641631919185 10264383681810047 13082 1635619241 10404399 685010143131121638419256 1084 4407 686810167131191639319268 1089 4419 6S7110196131711645619283 1189 1445 687510251131721650919364 119944636882 10276131861656519401 1211 1478 689010278132191658219410 12184496691510308132281664') 19438 1254 45216937 10326132611665619446 1270458069491037013278 1667719494 13034586695610391 13287 1669119505 1333 4622 699310394 13291 1670 19522 1338 4636 7013 10413133151671619569 1352 4654 701910521133201671819660 1370 4706 707110552133611672619726 1380 4747 710510575133681675519750 13894755718910579135191678119761 143447687206106231354816791 19802 1483 4771721110654 13551 1686019806 1492 4778 724610690136001686319820 1496 4811 7467 10707 13603 16867 19839 15434899747210724 1362616966 19845 1584 4912 7601107431364216971 19875 162249427614107551374417012 19897 1656 4976 7665108831378517' 129 19925 1662 5009 77231091813802 1707119930 1694 5055 774310940138051713319967 1697 5147 775911086138331714819980 18025155784011070138821715120019 1805 5165 790911131 1390017169 20020 1825 3172 79601 i 187 139781717120049 1907 5206 7969111901397917220 20094 1947 5277 80331120611022 17231 20104 1949 5292 8068112271402817292 20127 19565343811311262 14137 1732020143 1975535081921130114188 17369 20343 2019 5370 8209118281424317377 20347 2042 5392 829111513 1427317390 20355 208853938801115481432417396 20398 2084 5428 835311581 1440817405 20409 2181 545483781160514460 1744220433 2154 5524 839011G08145621745120468 219255528392 11614 1456617457 20479 22145619841411631 146051746020496 2239 5626 8430116351462517464 20518 2285 5719 84411168414(573 17527 20548 2323 57218511 1173S 1472517548 20574 2::3t i5748 vVA 11759 14734 175US 2<K515 23445767 8614 11761147361759720668 2390 5776 S65211832147491761420678 2403 5823 8659118361475417616 20688 2450 5874 8685118651479817634 20734 246S 5884869011902148791766420753 2519 5902 8711 119041490017706 207® 2532 5987 8716119061490417748 20764 2615 6028 8734 11976 1498017752 20794 2680 6030 874011985 1499617833 20842 2715 6036 876212< 121 15( >0517844 20845 2787 6094 880912059 15048 17865 20858 2790 61008837 12084 15121 1790-120902 3000 6103 8863121141512217960 20935 3021 6111 8937121281516318006 20939 3029611890081215315197 1802920959 307161289055121811523218033 Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagenvan 11 tol 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 20 Jan. tot en met 26 Jan. '99. Een kruiwagen. Een abonnement" spoorboekje. Een portempnnaio met geld. Een koperen gewicht. Een blau we pet. Eeu moersleutel. Eeu zilve ren heerenhorloge. Een gele kees- houd. Een tricot broekje. Een gouden oorbelletje. Een paternoster. Een gou den medaillon. Eon wollen doek. Een parapluie. Een pautoffel. Een bruine tricot dameshandschoon. Een paar dendek. Een gekleurde wollen hand schoen. Een zwarte boezelaar. Een zilveren horlogeketting. Een manchet met knoop. Een rolletje muziekstuk ken. Een hamer, nijptang eu schroe vendraaier. Gedeponeerd door de Haarl. Tram Maatschap pij. Een zwarte heerenparaplnie. Een paar bruine glacé handschoenen. Een boezelaar wit met blauw; Een hand schoen. Een sleuteltje. Familieberichten. Getrouwd: 27 Jan. R. Meeuwen- berg en H. Ck_C. Knottnerns. De:, Haag. Bevallen Jan, M. C. Allan— Dreckmeier z. Westzaan. 26. D. van Troostwijk—van Schoylenburch d. Driebergen. A. G. M. van Ogtrop— Hanlo d. Amsterdam. 27. D. A. M Sondaal—Van Wijck z. (sinds overt Amsterdam. Overleden: 21 Jan. P. Ejjkhoat 74 j. Gesticht „Endegeest" (by Lei-

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3