Deo heer Bruinsteen komt voorze ker een woord van lof toe voor zyne uitstekende leiding. Onder stormach tige toejuichingen aan het einde van het derde bedrijf werd hem een krans aangeboden. Aan de dames H. van Tussenbroek en C. M. C. Gallenkamp. die hierna op het podium werden ge roepen, werden met eene hartelijke vrijmoedige toespraak van Johannes de Kanter, een der drie Kabouters, die door zijn aardig spel voorzeker tot het welslagen der operette heeft medegewerkt, twee fraaie bloemstuk ken aangeboden. Wy twijfelen geenszins of de tweede uitvoering op Woensdagmiddag zal niet minder druk bezocht worden en beide uitvoeringen beantwoorden aan haar dool, iinancieeleu steun te ver schaffen aan de Wilhelmina-naaischool. Te fijn voelende zintuigen. De afgeloopen week heeft twee voorbeelden van verbazingwekkende fijnheid van menschelyke zintuigen opgeleverd. Het eerste geval is geopenbaard te s' Gravenhage, waar het lid der Eerste Kamer, de heer Jac. van der Biesen, besprak de voorloopige wapenoefenin gen voor miütieplicbtigen en in het vuur zy'ner oratie o. a. het volgende aan zijne hoogmogende lippen liet ont glippen „Komt men 's avonds langs een dorpsherberg, dan hoort men mar- eheeren, halt roepeD, of exerceeren met geweren, die er vaak niet zijn Het, hooren van exerceeren met af wezige geweren kan natuurlijk alleen gegeven zijn aan bevoorrechte zieien, wier gehoors-sfeer buiten het stoffe lijke is gelegen. Naijverig op dit Senaatslid is iemand te Haarlem, wiens reukvermogen min stens even sterk is als het gehoors- vermogen van den heer van der Bie zen, er op uitgegaan om ook op zijn gebied iets „noch nie dagewesenes" te ontdekken. En uij is daarin geslaagd In een der Haarlemscbe bladen van 3 dezer lezen wy het navolgende: Gisterenmiddag tegen den vooravond is eene schuit der gemeentereiniging, geladeu met faecaliën-vaatjes be doeld zullen zijnvaatjes, geheel of ten deele met faecaliën gevuld waarschijnlijk door het te zwaar laden, in den Heerensingel gezonken. Dat dit ongeval een ondraagelyken reuk in die buurt verspreidde, is te begrij pen." Wij vermoeden, dat het blad er in is geloopen, nl. dat een occasional reporter, in de war geraakt door het zachte weder, j.l. Donderdag in de meeniug verkeerde, dat de kalender 1 April aanwees, en daardoor zyn ca nard te vroeg deed vliegen. Uit goede bron vernemen wy, dat Woensdag tegen oen vooravond geene schuit met faecaliën vaatjes (ook niet met vaatjes, gevuld met die onwel riekende stof) in het water van den Heerensingel werd aangetroffen, dat eene dei gelijke schuit aldaar alzoo uiet te zwaar beladen kon zijn, in geen geval dus van zinken eener der gelijke schuit in den Heerensingel sprake kan zijn. Slotsom een ongeval, dat niet plaats vond, heeft onmogelijk een ondrage lijken reuk kunnen verspreiden. Verzuchting van een buitenman. Wanneer de kom van de gemeente begrensd wordt door de singels ten zuiden, door de Groote Houtstraat ten westeu, door de spoorlijn ten Boorden en door de Amsterdamsche Poort ten oosten, dan her. ik onder ie Haarlemmers een buitenman. Dat moet ook wel zoo wezen, want zelfs de winter behandelt de buurt tvaar ik woon, geheel anders dan het eentrum van de stad. De bewoners van der gemeente- nidden weten eigenlijk niet wat win- er is, hagelsteenen zien ze in een >02wenk versmelten tot water en de iikste sneeuwlaag wordt onder de zolen van voorbijgangers ten allerspoe ligste veranderd In een bruingele maesthetische modderpap. Maar kom nu eens bij ons buiten n 't Schoterkwartier, de Wilhelmin :- traat, den Kleinen Houtweg en kyk ens, hoe we daar na een sneeuwval ran een uur midder in den winter fitten. Je bent 's morgens met vasten itap van huis gegaan en je komt; 8 middags schuifelend terug, als een leer op het ijs. Ijs is het juiste voord. Bij ons buiienmenschen is geen lassage genoeg om de sneeuw tot oodder te maken, wel genoeg om ze rat vast te drukken. Dan kooien als le scholen uit zyn, van alle kanten le jongens opzetten met sleedjes of aaken glijbaantjes en kom je dan, ls bedachtzaam mensch op jaren, an je werk naar huis, dan moet je aaar goed en deugdelijk uitjeoogen ijken, anders maak je opeens een apriool en strijkt in een oog-nblik oolang je bent op de beijsde keien leer. Gelukkig, dat de gemeentereiniging r is. Was die er eens niet, danzou- en wy buitenlui eenvoudig niet meer a 't middelpunt van de stad kunnen omen, door de gladheid van de brug- en. Nu de reiniging's morgens vroeg ij de opritten zand laat strooien, aat het goed en ik denk telken keer bij gelegenheid moet ik mijnheer 'erkoren toch eens in mijn testament iten zetten" maar als het dan ■eer voorjaar geworden is komt er iets van. Ik hoop er dit jaar nu ens aan te denken, onder voorwaar- e dat ook Zondagsmorgens de oprit- in worden bezand. Dat was gisteren bij de Kleine loutbrug niet gebeurd en ik geef je s verzekering, dat mijn Zondagsche ek en beenen niet beter tegen val- iu kunnen, dan mijn daagsche. Er moest over 't algemeen veel' meer zand 'gestrooid worden, genoeglijkheidshalve. Dat zei me Za terdag nog het welbekende factotum van een welbekend bloemist hier die langs de Gasthuisvest kwam aangewandeld. „'n Mooie toestand," zei hij, ,,'t is voor 't Gasthuis net een yspiegel. Geen korrel zand en dat voor een gemeentegebouw. Zet jij daarvan nu eens wat in de krant." „Goed," zeg ik, „dat zal ik doen." En daarom eindig ik deze verzuchting: „Medeboeren, burgers en buitenlieden, strooit 's morgens ook eens wat zand voor nw deur, of als je dat niet hebt wat sintels, of als je dat ook niet bezit een beetje asch maar asjeblief geen turfmolm, want daarmeo wordt het nog gladder. Eu als je eenmaal bezig bent met strooien kyk dan niet op een paar meter en wees er niet hniverig voor, ook wat neer te leggen voorjebuur- mans huis. Ik heb gezegd," In de Stuivers-Spaarbank werden gedurende de maand Januari 1899 in gebracht 1013 posten en uitbetaald 66 posten. Ingelegd^ werd een bedrag van f 1744.14 Va en uitbetaald werdf 1326.51. Op den 7en Jan. werden in één zitting vau 8—9'/2 uur behandeld 188 posten waarvan 185 iubreng en 3 uitbetaald, zyndechet hoogst aantal, dat in den loop der 19 jaren van het bestaan der spaarbauk in zoo'u korten tyd (slechts 1 l/i uur) werd afgedaan. Populair Concert. Voor de tweede maal in dit seizoen traden Zondagavond in de sociëteit Vereeniging op de bekende en gevierde Hollandsche duettisten, de heer en mevrouw Boekbinder. Het behoeft voorzeker geen betoog, dat zy wederom met hunne aardige liedjes veel succès inoogstten. Ook hot mooie programma door het orkest uitgevoerd,viel bijzonder in den smaak, zoodat de aanwezigen meermalen door luider bijvalsbetuigingen hun?ingcno- menheid met deze uitvoering Je ken nen gaven. Bennebroek. Volgens „de Meerbode" is de schuld dezer gemeente nog al om door te komenvolgens dat blad bedraagt zo nl. f 14.50, gedeeltelijk tegen 3 en 33U pCt. Beverwijk. ~Tüt~eerste'Ambtenaar ter gemeente secretarie alhier is benoemd de heer W. Koeleman te 's Graveland. Aalsmeer. In Aalsmeer zal a.s. Zaterdagavond een wedstrijd gehouden worden in het rooken. De entree is nog al gering gestold en bedraagt 15 en 10 cent (deelnemers en toeschouwers). Halfweg. Witte kruis. Zijn er reeds afdeelingen dezer nut tige vereeniging te Aalsmeer, Bever wijk, Haarlemmermeer, Heemstede, Spaarndam, Velsen enz., thans worden te Halfweg pogingen aangewend tot oprichting die zeer veel kans van slagen hebben. !NQEZOr4 3£N. Voor den inhoud dezer rubriek steil de redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan dm inzmder terug- qegevm. Haarlem, 6 Febr. '99. Mijnheer de Redacteur! Gaarne had ik dat u het onderstaande als ingezonden stuk plaatste: Den laatsten tijd wordt er veel over de in bewerking zijnde Boterwet gesclire- vexu doch ik begrijp niet, waarom juist op de Margarine dusdanige strenge wet toegepast moet worden. De bestanddeelen waarvan zij ge maakt wordt zijn toch zuiver en voed zaam. want de Directrices der verschil lende kookscholen bevelen ze. de huis vrouwen ten zeerste aan. Neen, geen afzonderlijke Boterwet als de regeering dan toch een wet wil ma ken, dan moet het een wet zijn op alle verval selling, net zoo goed voor den melkboer d'ie zijn melk met water ver mengt als de grutter, die tarwemeel met rijstmeel of een manufacturier die half wollen goed voor heel wol verkoopt enz. enz. Want deze wet welke nu in be werking is. is geen wet ten voordeele van het geheel e volk en komt in ons vrijhandeïstelsel niet te pas, doch is uitsluitend ten voordeele van de groote landheeren, die deuken als de boer meer voor zijn boten- maakt kunnen wij ook meer huur van hem trekken. Dit is be scherming van enkelen tegen velen. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend1, N. VERVOLG NIEUWSTUOBttGEH. V r edesmanifest. De vergadering ran het comité voor het vredesmanifest Zaterdag te 's Grar venhage gehouden, bezocht door vela vrouwen en m&nnen van nanm en in vloed, bracht op voorstel ran Dr. Baart de la Faille, bestuurslid van den Vrede bond, een krachtige hulde aan mevr. Wasaklewica van Schflfgaarde, die zich aan de zaak van den Heiligen oorlog tegen den oorlog gaf en benoemde haar, op voorstel van dr. Kuyper, tot eere presidente van het Comité. Tot voorzitter werd gekozen mr. J. M. van Stipriaan Luiscius, terwijl mr. Mazel als secretaris zal fnngeeren. De geest der vergadering was, zich aan te sluiten bij de internationale vre de beweging en besloten werd in een manifest- daartoe het Nederlandsche volk op te wekken. De adresbeweging zal op groote schaal ondernamen worden. Op de lijst, waar uit de afgevaardigde des volks gekozen zal worden, werden geplaatstde heek- ren Asser, Rahusen, Michïels van Ver- duynen, dr. Kuyper, baron van Weide- reu R engers, de oud-minister Bergsma, F. van Bylandt en ds. Böhringer. In het comité zullen nog vertegen woordigers v;in wetrkliedenvereeinigin- gen opgenomen worden. Ook zal een dankadres aan den Czaar gezonden wor den. Op de volgende vergadering zal een motie ten gunste van een arbitrage en scheidsgerecht in overweging geno men worden. De- tekst van hotb Vredesmanifest luidt „Aan het Nederlandsche volk. „De Keizer ailer Russen, de opper bevelhebber van een der grootste strijd machten, heeft zijn stem voor den vrede onder de volkeren doen weerklinken en alle mogendheden opgeroepen om samen te beraadslagen over eene mogelijke vermindering van den krijgslast, waar onder allo natiën, en niet het minst de kleinere Staten, zooals Nederland, ge bukt gaan. „Aan afschaffing van legers en vloten valt in de naaste toekomst niet te dén ken, en het blijft een schoone en diire plicht zijn loven voor de verdediging van vaderland en haardsteden veil te hebben. Niettemin zouden vele oorlo gen vermeden kunnen worden, indien de Staten de beslechting hunner onder linge geschillen onderwierpen aan de uitspraak van een scheidsgerecht in plaats van tot het moordend staal hun toevlucht te nemen. „En nu William Stead, Engeland's bekende journalist, ons uit Livadia de tijding bracht, dat innerlijke overtui ging Rusland's Keizer tot spreken drong, en Hij niettegenstaande alle bezwaren welke aan, zijne plannen in den weg zouden staan, toch den hoogen moed gehad heeft om zijn keizerlijk woord tot alle regeeringeu te doen uitgaan en ons dus het vooruitzicht geopend wordt dat vele millioenen op d'e oorlogsbud getten uitgespaard' en der vermeerde ring der volkswelvaart ten goede kunnen komen, is in ons de overtuiging gewekt, dat wij thans niet mogen zwijgen, maar dat er van uit den boezem dei- natie een woord in weerklank op de roepstem van deu edelen monarch behoort uit te gaan. „Ook in het buitenland is dit ge voeld en onder Stead's leiding heeft men niet stil gezeten, maar aanstonds een weldoordacht plan gevormd' om die manifestatie der volkeren zoo indruk wekkend mogelijk te doen zijn. „Afgevaardigden .uit Engeland! en. Amerika zullen zich te Londen vereeni gen en van daar zich naar alle groote hoofdsteden van Europa begeven. Man nen en vrouwen, uit verschillende laaiden zullen zich bij hen aansluiten, en zoo zal deze schare van strijders voor dën vredfe naar St. Petersburg gaan en voor den Czaar verschijnen als de tolk van de uitgedrukte volksovertuiging aller natiën, dat vrede en recht heerschen moeten. „Zelve ging onze geliefde "Vorstin voor in Hare eerste Troonrede door een woord van ingenomenheid met het denkbeeld van den Keizer van Rusland te doen hooren. Wat zou ons volk kun nen. terughouden om met de woorden onzer Koningin in te stemmen? „Thans is het aan ons' om te bewijzen, d'at het ons ernst is met den wensoh naar vrede. Laat niemand' den moed en de veerkracht missen om althans een kreet naar verlossing te doen hooren. „Welnu, daartoe is het dat wij u de gelegenheid verschaffen. Adreslijsten zullen door ons in allo steden en dorpen ter teekening worden neergelegd. Een comité van mannen en vrouwen van verschillende richting vormde zich met diat doel en zal tevens voor Nederland een woordvoerder aanwijzen, die de be wijzen uwer instemming met zich neemt om met de Delegatie uit alle Landen Nederland bij d'oze vredesmanifesta-tie te vertegenwoordigen „Laat ons dus niet alleen staan, maar toekent, het geheele land' door, ons adres in grooten getale of zendt ons hot be wijs uwer adlhaesie per briefkaart of naamkaartje toe. Al werd als gevolg dier Conferentie nicits anders gekregen dan dJat het denkbeeld der internationale arbitrage meer ear meer in toepassing werd gebracht, dan ware toch reeds on noemelijk veel gewonnen. „.Doch we durven meerder hopen. Het zwaallfi moge een macht zijn aan ons om te toonen de macht van het woord. Een bede om vrede en recht uit den boezem aller volkeren, tot de lei- dei-s en staatslieden dei* beschaafde sta ten, kan haar uitwerking niet missen. „En wat hiervan ook zijn moge, het voegt de natiën in elk geval een woord van dank tot den Keizer van Rusland te richten, die toonde htm druk te ver staan, en met dim druk deernis te heb ben." Ons Huis te Hilversum. De commissie, welke bet initiatief genomen heeft, te Hilversum eene in richting als „Ons Huis" te stichten, heeft de volgende plannen. Zij zal trachten een ruim gebouw op te richten, omgeven door een flinken tuin. Het huis zal moeten bevatten le eene koffiekamer, voorzien van bil jart, waar alle niet-alcoholische dranken verkrijgbaar zullen zijn, 2e een melk- salon of koffiekanier voor vrouwen, kinderen on niot-rookers, 3e eene eet zaal, waar goodkoope en voedzame spij zen op bepaalde tijden te krijgen zijn, 4e eene doelmatige gelegenheid voor nachtverblijf voor dienstboden en voor personen met beperkte middelen, welke 's zomers in deze gezonde streek wen- schen te vertoeven, 5e eene leeszaal waar tijdschriften van verschillenden aard ter lezing liggen, 6e eene vergaderzaal voor nuttige samenkomsten en 7 e een tuin, waarin gelegenheid is voor verschil lende spelen. Om tot dit doel te geraken, stelt de commissie zich voor, aandeelen van f 25 uit te geven, welke som niet teruggevor derd kan worden, doch recht geeft op voortdurend lidmaatschap en. aandeel in de winst; verder kan men ook lid worcfen gedurende 2 jaar door storting van /'2.50 met recht op aandeel in 2 jaar winsten; en eindelijk door elke 14 da gen 5 cent te storten in welk geval mem lid blijft zoolang men: betaalt. Na een vol jaar als zoodanig bijgedragen te hebben, heeft mem ook dan aandeel in de winst. Door de commissie wordt voorloopige toetreding verzocht, waarna bij voldoen de deelneming eene vergadering gehou den zal worden, waarin tot oprichting besloten kan worden. De commissie bestaat uit de heeren A. Ekker, J. A. C. Nonhebei, J. Groen- huijzen, prof. dr. J. van Rees en dé da mes mevr. V. AnrooyGallé, mej. C. Hart Nibbrig cm mej. C. Hubrecht. De zoon van Deibier wordt allerwege gunstig besproken in zijn debuut bij de terechtstelling van. Peugnez de vorige week te Parijs. De „Figaro" schreef ,,.De heer Anatole Deibier heeft er heit met zijn debuut schitterend afgebracht. Hij heeft Peugnez met groote vast heid van hand behandeld." De „Matin" „De heer Deibier Jr. zag er zeer cor rect uit in zijn zwarten rok en hoogen hoed'. Hij bewoog zich te midden van zijn personeel met de gemakkelijkheid van een gentleman. De nieuwe beul heeft bij alle aanwezigen een uitnemenden indruk achtergelaten." Ook op den terechtgestelde De strijd om de Pliilippijnen. Uit Manilla wordt geseind: De Fili pinos vielen Zaterdagavond om tien uur Manilla aan. De Amerikalneru beant woordden hun hevig vuur en déden een. uitval, waarbij zij de Filipinos uit hun stellingen! vardrevefo. Zij namen een aantal strijders gevangen en maakten een kanon buit. De Amerikanen hadden naar schatting twintig dooden en 125 gewonden. De verliezen der Filipinos zijn niet bekend. Den geheelen dag duurde het vuren op verschillende punten voort. De strijd tusschen de Amerikanen en de Filipinos is dus begonnen. Hoe hij zal eindigen moet de tijd leeren, maar dit schijnt wel zeker te zijn dat het den Amerikanen niet zoo heel go- makkelijk zal vallen den opstand te onderdrukken. Volgens den Belgischen consul-generaal te Manilla, den heer Andlré, die pas te San Francisco is aangekomen, bescliikt Aguinaldo over een strijdmacht van 80,000 met geweren' gewapende manschappen, die het den Amerikanen moeielijk genoeg kunnen maken. TELEGRASfiaSEÏS. ALGIERS, 6 Febr. (Reuter.) De maire en de gemeenteraad' van Algiers zijn geschorst bij besluit van den pre fect, wijl zij in samenwerking met Re gis rumoerige manifestaties hebben ge organiseerd bij de aankomst van Roche- fort te Algiers. Een bevel van den gouverneur gelast de onmiddellijke ontbinding van elke openbare bijeenkomst, waarin bur gera tegen elkander of tegen d'e over heid worden opgehitst. Samenscholingen op den publieken, weg zullen, na dei gebruikelijke waarschuwingen, worden uiteengedreven door de! gewapende macht; op de koffiehuizen waarin de bijeeenkomsten gehouden worden, zul len da wettelijke voorschriften worden toegepast, evenals op alle vreemdelin gen of inboorlingen die de openbare' mst verstoren. ïp9Pi en 3*etist&'ijtfesr. Hockey. Zaterdagmiddag speelde, zooals wij gemeld' hebben, voor 't eerst te Heem stede de Haarlemsche dames Hockey en Bandyc.lub .togen de Amsterdam sche dames H. en B. club. Eerstgenoem de won met 6 tegen 2 goals. Wegens het slechte weer en de onbe speelbaarheid van het Ifcefrredn is de wedstrijd te Velsen tusschen de Velsen- sche en Haagsche Hockey Club Zondag niet doorgegaan. LAATSTE BERICHTEN. Verbetering Brouwersvaart. Naar aanleiding van een adres van het Bestuur der af dl O verveenBloe- mendaal van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, stellen B. en W. voor een som van f 1050 toe te staan voor verbetering van het vaarwater der Brouwersvaart. De gemeente Bloemendaal draagt voor dit werk f 300 en het hoogheemraad schap Rijnland' een som van f 630 bij. Door die politie is alhier een valsche, blijkbaar geheel looden rijksdaalder in beslag genomen met den beeldenaar van koning Willem UI en het jaartal 1857, op een kantoor hier tea.- stede onder de ontvangsten gevonden. De zadelmaker J. Wilschut heeft he den morgen op het terrein van de werk plaatsen der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij zijn rechterbeen bij den enkel gebroken door een val over de rails. Hij werd per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Stukken voor den Gemeente raad. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de rekening en verantwoording der Kamer van Koophandel over 189S, groot in ontvangst f 500, in uitgaaf f 446.974 en derhalve sluitende met een batig safdo van f 52.021. Adres van den heer W. W. Valient- goedt, onderwijzer le kl. aan school D„ om eervol ontslag tegen lo Maart, we gens zijn benoeming tot hoofd eener school te Haarlemmermeer. Voorstel van B en W. tot be schikbaarstelling van f 1701 voor be strating en rioleering. Aanbesteding. Heden werd door den architect S. J. W. Mons in het Zuid-Hollandsch Kloffie- huis aanbesteed Het bouwen van een villa in het Wil- helminapark te Haarlem. Ingekomen waren 8 biljetten van de onderstaande firma's. H. van Es, f 11.537 J. H. Daudeij, f 11.380W. F. Möhringer en II. Smink, f 11.107; J. J. van Schijndel, f 10987 H. van 't Wout, f 10.S80 J. A. Jonker, f 10.778; P. van Duu- ren f 10.660; H. London, f 9.840. De koetsier van de firma van Wave- ren, handelende in bieren, reed heden middag met zijn bespannen wagen op de Leidsche vaart. Eenige werklieden trokken baldadig een kist met flesckjes bier van zijn wagen, waardoor er 17 braken), en toen hij zich hier tegen verzette wierpen zaji hem op den grond en dreigden hem te water te werpen, hetgeen hij echter wist te beletten. Bij de politie is hiervan aangifte gedaan. De dienstbode van den heer L. in de Kleine Houtstraat heeft nu ook bekend bet bankbiljet van f 25 te hebben verduisterd dat vermist werd. Uit angst, dat de diefstal uit zou lekken, heeft zy bet echter in de kachel verbrand. Heemstede. Zondagavond werd alhier in de bij zondere Protestantscbe school door de Jongel. Vereen. „God met ons" eene openbare vergadering 2ebouden. Als spreker trad op de WelEerw. heer Gerth van Wyk, predikant te Benne broek, die een zeer boeiende rede hield over de hervorming der Chr. Kerk in Schotland en omtrent het leven van den beroemden John Knox. By het verlaten, werd aan de deur eene collecte gehouden tot ondersteu ning van de vele krankzinnigen in Egypte. Het gerucht dat zich hier reeds gisteren verspreidde als zou G. Ter meer die Zaterdag by het glijden met zyn hoofd tegen een boom viel en ge heel bewusteloos werd, zyn overleden is onjuist. Hy is heden iets beter en zal dan ook hoogstwaarschijnlijk wel weder herstellen. Aalsmeer. Do heer W. Keestra, zuivel-consu- lent. voor de provincie Noord-Holland zal Dinsdag den 21sten Februari a.s. alhier eene voordracht houden over „vfieveredeling en veevoedering." Zandvoort.S - Tot regent van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis, alhier is be- roemd de heer A. van der'Werff. Santpoort. SSDonderdagavond 9 dezer geeft de Tooneelvereeniging „Ons genoegen" hier ter plaatse eene uitvoering in bet Logement „De Wyman". Op gevoerd zullen worden twee blijspelen, „Een bankbiljet van duizend gulden" van A. Ruysch en „Onderhandsche verkoop" van M. J. Gillissen. 359e STAATSLOTER2J 6 Febr. 1899. 5e klasse 13e lijst. No. 138, 1342, 10106, 15140 17911, 20639 f1000. No. 5083, 18767 f400. No 9285.14246,14762,164S6,17763, 1907S, 20676 f 200. No. 3694. 8722, 9338, 9876, 12406, 12635, 16303, 16986, 17698, 19554, 19735 f100. Pryzen van f70. 65 3967 7219 9490127351562918115 80 40417311 9752129031583218286 85 4071 7391 9867 129161585918453 97 4171 7605 9909129451590618532 117 4361 7606 9929130791591918572 264 4378 7772 9937 131171602318590 424 4423 785810178131751611718699 443 4600 790010613132101612218740 476 4673 79911071613227 1614918810 903 4785 805210739132411623719089 943 4926 820310830133231637619093 11-505183823110868133421644719252 13515237 825110921134221647819545 15515285 837110964139461658619685 1567 5550846210971139921681919701 1586 5580847710985140921683419728 1614 5594 S5241102114199168S719769 1635 5732 S57711042142361689519958 20515787 S63111069142681695219974 2302 5807 865311276142931698219991 2490 5912 8708114281446317040 20001 2647 5928 8801114981453417043 20041 2762 6019 8804116561460817056 20177 2S45 6209 8932117081463617217 20303 2866 62718977117131467017283 20323 3099 63319009117321467817333 20-354 3148 63719062119391477517413 20374 3247 6392 91011195414911 17463 20413 32916402 9216120441499417481 20506 3352 6653 9320121101511617560 20739 3459 6677 934312175151561763120758 3485 6768 934412261153131S003 20829 3604 6796 9413122691551518039 20852 3846 6854 9416123961552118049 20887 3904 6963 948012707 1560818053 20943 3965 7047 9487 1272715622 18095 20969 Op onderstaande nummers geen zijn pryzen gevallen. 26 2906 6437 8760120461495818088 42 2929 6446 8772120831499818103 55 2950 6554 8788121081-501118153 59 3009 6570 882812117 15017 18159 60 3026 6630 8872121521502118176 73 3044 6631 8873121711503818188 109 3107 6636 8960121881504318200 136 31416645 8986122091505818212 190 3267 6721 9010122181506918218 201 3294 6722 9016122211508518267 214 3312 6726 9039122221511518274 229 3319 6736 9132122831515918277 316 3331 6746 9160123031520218305 335 3344 6802 9165123251522418358 361 3436 6S04 9229124001526318372 368 3454 6810 923212421153111S394 487 3478 6824 9255 12433153201840S 549 3502 6847 9256124361534418432 597 3516 6894 9299 12447 1535118439 606 3537 6921 9307 124701537318482 675 3558 6959 9351 12-1711539618484 702 3576 6978 9371125041540018495 704 3583 7007 9389125441549818516 752 3664 7038 9411 125551554618524 760 3683 7054 9448126-171556318566 787 3740 7083 9466 12691 1557318586 791 3750 7145 9468127331558518619 809 3832 7157 952212747 1561818636 839 3907 7160 9537127501564618702 843 39317207 95521280-11567418712 848 3933 7220 9561128321572918716 863 3941 7289 960012848 1579818728 906 3944 7323 9670128801582318751 941 4043 7325 9678129201583818763 962 4054 7335 9785 130051585118800 10514075 7367 9794130061591218858 10914109 7400 982713037159291S906 llii.vnxi 7438 991-1 18954 1133 4186 7448 9945131021601018994 1144 4205 7517 995313107 1606319025 1153 4227 7522 9984131441607819141 1171 42287571 100651316016094 19162 1192 4247 758710068132181612819166 1233 4275 761810090132201613919192 1262 4309 76211016613251 1620219195 1280 4340 765610221132641625419218 1346 4346 7667 10242132901626419244 1864 43-81 769510299138621680619266 1364 4388 770810307 133851630819329 1372 4429 771410402133891631319384 1393 4442 773410406133971633619445 1404 -1510 774410412134101635219452 15064559780510-118 134811685919488 1532 4650 781510434134831644519527 1544 4669 782710478 136081649619555 15464693 784410492136211650019568 1560 4708 79081053813631 1651619577 1588 4763 793510578136341651919643 1604 4773 799010664136501653719687 1632 4S03 799810697 1365216-54S 19702 1640 4,826 80161070313668 1656019821 16754834801910784136801662619860 17144841803510785137111677819881 1779 4856 806110813137401683519957 1794 4868 S069108451376316844 19961 18504916 812110860137831692919965 1869 4917 81661089313794 1712819976 1887 5008817810913138661723419999 1927 50698190109301388317279 20043 19435079823610943139041728120126 19635103827110946139701732320144 2017 5142 82731094813984 17353 20151 2024 5202 S30311013 1400217368 20154 20315218 833311027 14031 17380 20174 2080 52218343110581410017397 20204 210952458355110781415517407 20223 2117 526483741109714159 1745420230 2173 5492 8397 112091417217473 20279 2248 5496 8399112401-1173 17475 20282 2290 5500 841211252142521750120317 22915508846411358142841751320345 23335589847111416143111753320366 2358 5676 847211446 1433117536 20371 2486 5737 8521115881443217556 20383 2498 5784 8527 11572 1445617600 20416 250958178559115961445917602 20425 25515847 85631160-1 14477 17637 20442 2569 5894 8606116851447817658 20454 25815S99 861011694 14484 17661 20481 2593 5919861211697 1463017687 20497 2594 5980 8616117711468517742 20576 2608 5997 862511772 1469817770 20592 2638 6037 8630117781475817839 20620 2643 6092 864311801 1481017877 20649 2G616120 86501183314816 17892 20658 2662 6153 8668118431484917899 20713 2663 6164 8695118701-18621799120749 2669 6178 8703118761490218005 20751 2879 6283 8707 11894 1490618023 20773 2883 6292 871211963149101808120789 2S93 G32U 8729 120OS 14016 1SU56 20S02 2896 6384 873712040149561806120814 20836 20846 20894 20897 20929 20932 BURGERLIJKE STAND Bevallen: 4 Febr. C. J. Montauban —v. Luiiken z. G. Ouist—v. Dijl z. G. B. Slobbe—Lucken d. 5. H. R. de Waard—Maas d. G. Balk—Sille- vis d. W. A. A. SchornagelLange d. A. C. v. Schie—Nelis z. E. de Nobel—London d. J. Bogert—v. Da len z. 6. G. Bakker—Lok d. A. M. Brand—Piepenbrink z. Overleden4 Febr. J. Kollaart 45 j. Ravesteeg. G. Blokker—Prins 38 j. Loidschevaart. M. C. Gaus—Rugel 88 j. W. Geldel.pad. Familieberichten Getrouwd3 Febr. G. A. van der Pol en J. H. C. Molhuyseu, Arnhem. Bevallen 2 Febr. Labryn—Tak d. Hattum. 3. Echtg. van Oldemao d. Limmen. Overleden: 24 Dec. M. E.Beyer Stoker 60 j. Meppel. 27. P. Folmer, Batavia. 2 Febr. Ph. J. Maier jm. 11 j. Amst. P. Roetert Tak 60 j. Arn hem. 3. J. W. Best 73 j. Koog a/d. Zaan. C. F. A. Merkus jd. 82 j. Velp. Jhr. F. H. van Beyma thoe Kingma 80 j. Heerenveen. Stoomvaar &beHeti< Het stoomschip Maasdamvau de Holland Amerika Lyn, vau Rotter dam naar Newyork, pass. 4 Febr. des voorm. 1 u. Lizard. Het stoomschip Oranje Nassauvan Paramaribo naar Amst., vertr. 2 Febr. van Paramaribo. Het stoomschip Prins Willem F, van Amst. naar Paramaribo, a- Febr ^arar r m

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3