Bevraaflö bbii Stoter aötbrwsmïm. Dienstmeisje, Dagmeisje, JLeerlisig; Gevraagd Movenlmis Ter Overname Gevraagd hebben, dat de raadsheeren omtrent' de zaak oen gevestigde meening had den en zich veroorloofden de waarde van documenten, welke hy overbracht, te onderzoeken. Zoo zon generaal Chanoine, de waardige gewezen mi nister van oorlog, na zyn getuigenis voor de strafkamer verontwaardigd hebben uitgeroepen„Maar dat zyn allen DreyfusardsZoo zou generaal Roget zich beklaagd hebbe.d. dat de raadsheer Durnas hem terechtgewezen had. met te zeggen dat Picquartgeeu falsaris was. De lemps besluit een scherp ar tikel, naar aanleiding van de con clusies van Mazeau, Daroste en Voisin, met te zeggen, dat dit eerste openbaar gemaakte stuk, dat alleen beleedigin- gen, waarvan de leden der strafkamer bet voorwerp geweest zyn, aanvoert, niet voldoende is om het bewuste wetsvoorstel te verklaren en te recht vaardigen. Het blad, blijkbaar ge- soaffleerd, zegtwy kunnen verzeke ren, en het toont het aan, dat generaal Morcier in zijn Maandag gegeven inlichtingen bezijden de waarheid gebleven is. StailRrtfletaitt» Vierde Bacliconcert. De solist van het vierde Bacliconcert was de heer Prof. Willy Hess uit Keu len. dien velen zich zullen herinneren, als medelid van de zg. Trio-vereeniging die hier in 'b begin van dit of op 't einde van het vorig seizoen een séance gaf. Niet minder dan toen toonde hij zich ook thans een violist van hoedanig heden die maar niet zoo voor 't grijpen liggen. Daaronder dben zich voorname lijk opmerken de welluidende zangerig heid van zijn toon en de benijdenswaar dige zekerheid van zijn techniek. In zooverre maakt hij aanspraak: op groote waardooring. Aangaande zijn bizondere eigenschappen als kunstenaar heeft mij evenwel dit optreden niet veel geopen baard. Misschien aan anderen wel zooals ik bijna zou moeten opmaken uit den zeer levendigen bijval dien zich de keer Pless verwierf van dé zijd'e zijner koehoorders. Ik schaammij dan ook haast te moeten zeggen dat ik on- cïanlcs mijn aandachtig toeluisteren niets heb waargenomen van dien in- nerlijken gloed die -dén waarachtigen kunstenaar met zijn toehoorders in zoo geheimzinnig contact pleegt te stellen. Vai'G dat sympathetisch contact niet uitgebleven, dan zon ik met den speler meevoelende en denkende waarschijnlijk voor volkomen logisch gehouden hebben wat mij nil somtijds zoo schrikkelijk onlogisch voorkwam. het hinden en aan-elkaar-slepen nl. van zinnen en zindeel en die, dacht mij, te veel kracht in zichzelf hadden om zoo ziekelijk (het juiste woord is eigenlijk ..lamlendig") tegen elkaar te leunen. Nu weet ik wel dat het hier bedoelde euvel, da.t willens of onbewust blind zijn voor natuurlijk-muzika.len zinbouw niet uitsluitend! den heer Hess eigen is; het is onder de bespelers van strijkinstru- •mieuten zelfs vrij algemeen maar het doet dubbel onaangenaam aan ie mand vriem alle technische gegevens ten dienste staan tot ieen gezonde, klare, volmaakt afgeronde voordracht, te zien grijpen naar dergelijke valschc- effect- middelen. Echte muzikaliteit shiit toch geen natuurlijkheid en waarheid uit Dit kon men tenminste dezen zelfden avond herhaaldelijk opmerken niet het minst in de typische voordracht van Haydn's Symphonie in Cmol (door het Concerigabouw-orkeët). Dit primitief stukje instrumentaal-kunst gaf oen heel wat klaarder en vriendelijker indruk dan de myaterieuse klankgolvingen. die c-p het programmal als Voorspel van het lyrisch drama „Fervaal" van Vincent d'Indty stonden aangedtuid.. Maar de machtigste impressie van deze uitvoering gaf het slotnummer van 't programma, de ouverture Leonore no. 3 van Beethoven. Hier eerst werd niet het oor alleen, maar ook geest en hart ten volle bevredigd. Dit onvolprezen gedicht in tonen zal in zijn seiner vlekkriooze vertolking de herinnering aan dit Bachconcert nog lang levendig houden. De pianobegeleiding der kleinere vioo'-mimmers geschiedde als gewoon lijk dcor den heer Sc'nlegeL PHILIP LOOTS. Concerten Bron gebouw. De Badcourant voor het Staalbad- Haarlom" van heden bevat do uitge breide li rit der vele concerten die dit jaar in heb Brongcbouw worden gegeven. Daar echter verscheidéinei contracten nog niet zijn afgesloten kunnen dlus nog niet de namen der verschillen de muziekkorpsen vermeld worden. Zooals men zal zien zal het aantal uitvoeringen ongeveer 140 bediragen, die nog wel met eenige extra's zullen aangewild worden. Het getal matinees gedurende ds wiokdagen zal zijn 50 van dé Bronka pel en 26 van het Weener Heeren Elite- gezelschap. Bovendien zal weder al9 het vorig jaar bij de verschillende concerten, ge- ïégeshkc-id gegeven worden tot dansen in de conversatietaal. Schutterij. Tot tweede luitenant a la suite by de d.d. Scbottery hier ter stede is benoemd de beer P. L. M. Ketting, thans schutter. Naar wy vernemen bestaat by den waarn. kommandant der d.d. Schut terij het voornemen, eene afdeeling wielrijders by zynjbataljon in het leven te roepen. Een of meerdere officieren zal met de leiding daarvan worden belaft. By de schutterij te Rotterdam bestaat reeds gernimen tijd eene der gelijke afdeeling. Schermweöstrijd. Voor den grnoten tweedaagschen wedstrijd te houden op 18 en 19 Fe bruari 1899 in het Brongebouw te Haarlem uitgeschreven door de Schermvereeniging van bet Bataljon d.d. scbutteiy alhier zyn prijzen beschikbaar gesteld door: Hare Majesteit de Koningin; Me vrouw Visser van HazerswoudeMr. G. van Tienboven, Commissaris der Koningin in Noord-HollandJhr. Mr. J. Wr G. Boreel van Hogelanden, Burgemeester van Haarlem Mr. A. A. Land, Griffier der Prov. Staten van Noord-Holland; de Gomeente Haarlem; Mr. W. Jager Gerlings, Oud Majoor-Commandant der d.d. Schutterijhet korps officieren der d.d. Schutterijde vereeuiging tot verfraaiïog van Haarlem en Omstre ken en tot bevordering van het vreem delingenverkeer de Vereeniging „de Tien" de Afdeelig Haarlem van den Bond van Oud-Onderofficieren de Kadervereeniging „Wilhelmina" der d.d. Schutterijverder door militaire en burgerautoriteiten en particulieren uit de gemeente Haarlem. De -werkman G. Verschuren wonen de in de Tulpenstraat, die hedenmor gen om 10 uren door uitglijden van een schuit, die hy in den Kampersingel voortduwde, te water viel, werd door middel van een toegeworpen touw gered door H. Damen, wonende op het Essenplein. In den afgeloopen nacht zijn ten nadeele van een bewoner der Oranje- kade door overklimming van de tuin schutting een aantal waschgoederen ontvreemd. Hiervan is bij de politie aangifte gedaan. Militiequaestie. In bet vorige jaar lootte in een der Noordhollacdsche steden iemand en lootte raak. Hij haastte zich gebruik te maken van de voorrechten, die het Reservekader aanbiedt, liel zich daar voor keuren en werd door den mili tairen dokter goedgekeurd. Toen hij zich later evenwel, voor deu Militieraad, opDieuw aan keuring onderwierp, werd by door denzelfden medicus afgekeurd. De lotelmg vroeg toen, of deze afkeuring ook geldig was voor het Reservekader, aangezien hij daarvoor was goedgekeurd. Dit hooreude, verlangde do Militieraad een nieuwe keuring, waarbij de h)te- liog wederom werd goedgekeurd. Nu wendde de vader zich totGed. Staten en dezea verklaarden de laatste keuring voor ongeldig. Van dit be sluit is evenwel de Commissaris der Koningin in hooger beroep gekomen by de Koningin. Zaïidvoort. In den nacht vac Maandag op Dins dag zyn ten nadeele van den heer H. Driehuizen alhier zes kippen en een haan ontvreemd, waarvan by de politie aangifte is gedaan. Thans kan als zeker worden ge meld, dat door de werklieden-vereeni ging „Onderling Hulpbetoon" een fanfarekorps zal weden opgericht. Als directeur zal fungeeren de heer C. H. N. Tates. IJmuiden. Een bewys dat de visschcry zich hier voortdurend uitbreidt vindt men in het feit dat in korten tyd niet minder daa 5 zeilvaartuïgen er bijge bouwd zijn, met het merk Y M. De laatste twee Y M 6L en Y M 62 zyu van de zeevisschef ij maatschappij „IJmaiden" directeur de beer S. P. Kuyper alhier. De sterk hellende lqswal langs de visschersbaven wordt belangrijk verbeterd men is begonnen hem over een groot gedeelte vlak te maken, zoo dat hy nu goed berijdbaar wordt. De IJmuider muziekschool, directeur de heer J. J. Zwart van Beverwijk, gaf gisterenavond in hotel „Kommer Eén" een uitstekend geskiagdeopeu- bare les. De kleine muzikanten biel den zie!; flink en toonden goed ge profileerd te hebben van de degelijke leiding vaa hun yverigen leermeester. g3E$SE£lfiTEe&AB* Zitting van Woensdag 8 Febr. '99, des namiddags ie één uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang dor vergadering du heeren Loomeiier. M acaré, van der Steur, Sneltjes, Koopraans, van Weel, van der Mersch, Sabelis. de Lanoy, van Styrum, van den Berg, Speelman. Later kwamen nog ter vergadering de heeren Loomeiter, van Weel. de Lanoy, van der Mersch, Maearé en Speelman PUNT 1 Mededeelingen en ingekomen stukken. Op verzoek van de Eerste Nederl. Electr. Tram-Maats., hebben B. en W. zich gewend tot den Minister van Wa terstaat, met de mededeeling, dat krui sing van hare lijn a niveau va.n de spoorbaan aan de Kleverlaan geene be zwaren oplevert en verhoogde kruising niet noodag is. B. en W. hebben van deze gelegen heid gebruik gemaakt om inzage te ver zoeken vam liet plan der Holl. Spoor on verzocht, dat plan niet zonder voor kennis der gemeente Haarlem vast te stellen. Voorstel van B. en W. om dén architect f 250 gratificatie te verleenen voor extradiensten bewezen bij den aan koop van gronden voor de gasfabriek. De heer W i 1 li n k vraagt, of dit buiten zijn gewone werkzaamheden valt. De Voorz. antwoordt bevestigend. Zonder stemming wordt het voorstel goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten, dé hum- van grond in den Hout aan Van Staveren op te zeggen, omdat hij de huur voor 1899 niet vooruit heeft betatddL Adres van ,1. A. G. van der Steur namens J. H. Kersten, om aankoop van grond aan de Dreef. Gesteld in banden van B. en W. om advies. Een adres van Anderheggen én Neumeijer om wijziging in de ligging van de baan der electrische tram AmsterdamHaarlem Verzoek van den heer M. G. Wildeman, om eervol ontslag ais adjunct archivaris. Wordt verleend, onder dankbetuiging vcor de bewezen diensten. Dq lieer KLEIN vraagt, waarom er in deze aanvrage van den heer Wilde man staathoofdzakelijk wegens ver andering van woonplaats. Hij behoeft hier toch niet in de gemeente te wonen, 't Spijt allen, dat mijnheer heengaat. De VOORZ. antwoordt, dat dé heer Wildeman zich in Den Haag gaat ves tigen. De heer KLEIN heeft zich afge vraagd of er ook een andere grond', voor was. De heer LODEWIJKS zou willen trachten den heer Wildeman te behou den. De VOORZ. zegt, dat met den heer Wildeman is gesproken, doch dat hij gemeeiid heeft bij zijn veraoek te moeten volharden. Verzoek om eervol ontslag van den onder wijzer le klasse aan school D, W. W. Val- Ientgoed. wegens zijne benoeming tot hoofd e'éner school te Haarlemmermeer. Wordt verleend. PUNT '2. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring dor rekening van de Kamer van Koop-andel over 1898, sluitende met een batig saldo von f 53.02%, over to schrij ven op den dienst van 1899. Wordt goedgekeurd. PUNT 3. Voorstel B. en W. naar aanlei ding van een adres van de afd. O ver veen Bloemendaal der Algem Vereeniging van Bloembollencultuur, om een som van hoog stens f1050 te besteden toi verbetering van het vaarwater in de Brouwersvaart, waarvoor bet hcogheemraadschaap Rijnland f630 en de gemeente Bloemendaal f300 beschikbaar stelt J JPUNT 4. Voorstel B. en W om een som van f1701 beschikbaar te stellen voor eene bestrating en i jóléering. Wordt goedgekeurd. PUNT 5. Voorstel van B. en W. tol wegruiming van een pomp tegen den gevel van bet perceel Rozenstraat 8. De heer KLEIN vraagt, of het water weer niet goecl is-. De heer DE BREUK antwoordt, dat de hoofdéedJen is dat ze in den weg staat en ten tweede, dat het water niet goed is. Wordt goedgekeurd. PUNT Voorstel van B en W. tot het aahköopen van eenige pereeohgedeelten in de Rollandstraat van J. Timmer voor f5600, waardoor een verbreeding van die straat dóór samenwerking met de bouw vereeniging »de Eendrachtmogelijk worden zal. De Comm v. Rijst. in het beheer der financiën is tegen dit voorstel, omdat, haars inziens de verbetering niet van dien aard is, dat zij een uitgave van f5600 wettigt. De Comm. van Bijst. in het beheer der openbare werken evenwel vereenigt zich met het voorstel, omdat de bestaande toe gangsweg niet aan de behoefte voldoet en met voorstel tot het brengen van eene kleine wijziging in het plan. De heer DE BREUK gaat de histo rie dezer zaak na, die dateert van 1S95. B. en W. achten het zaak op deze aan bieding in te gaan. De wijziging die de Comm. der openbare werken wenscht. zal geen verhooging der kosten veroor zaken. De heer DE KANTER zegt, dat de Comm. v. fin. de verbetering den prijs niet waard vindt. Spr. is er daarom te gen. De heer KRUSEMAN was in d'e C. v. Fin. ook tegen, maar sedert is de toestand veranderd en door het bijtrek ken van den hoek zoo verbeterd, dat spreker er nu voor is. Het voorstel wordt aangenomen. Te gen de heeren van, der Mersch, Speel man, Beöjnes. Lootm.edj.er, van Weel, Schürma.nn, Winkler, Maearé en de Kanter. PUNT 7. Voorstel van B. en W. tot heffing van eene straatbelasting. Hierbij is gevoegd een adres van H Klein- mami Co c s strekkende tot afwnzirig van het voorst i4 en een advies van de Comm van Bijsl iu liet beheer der financiën (in dertijd uitvoerig door ons medegedeeld Red waarbij de meerderheid der Commissie voor 1899 'eén straatbelastïng ontraadt, doch zich voor do volgende jaren haar oor deel alsnog wenscht voor te behouden terwijl de minderheid der Commissio in overweging geeft, zoo spoedig moge lijk tot de invoering van zulk een belasting te besluiten, De VOORZ. deelt medé, dat B. en W. met het oog op het tijdstip wenschen voor te stellen de belasting pas te hef fen met ingang van. 1 Januari 1900. Do heer MAC AR 6 herinnert er aan. dat in October het voorstel is verzon den naar de Comm. v. Fin. om advies. Daarvoor brengt Spr. der Comm. een woord van dank. Spr. is verwonderd geweest, dat men nu-een straatbelasting aan de orde stelt niet omdat door het herhaalde opbre ken de straat in deplorabelcn toestand verkeert (waardoor het billijker zoti zijn een vergoeding te verleenen aan hen, die daar veel last van hebben) maar omdat men nu dén .ingezetenen een nieuwen last op de schouder! leggen wil. Is daar tlians drang of noodzaak voor? Spr. ziet die niet. Het denkbeeld is veel meer om voor de toekomst to zorgen, blijkende uit het laatste voorste) van" B. en W. Maar weten we nu met zeker heid iets omtrent de werking van onze pas gewijzigde belasting? hoeveel per cent we zullen moeten heffen? Dat is slechts een veld van gissingen. Daarop afgaande zou men dan een nieuwen last op de burgerij willeai leggen. Dit acht spr. prematuur en voorbar ig- Straatbelasting drukt niet uit- wat ze werkelijk is. Men wil niet da straat treffen of de personen die daarvan ge bruik maken.de voorgestelde belas ting, die feitelijk gevelbelasting is, zaJ drukken op zeer weinigen. De commissie rekent uit, dat de op brengst zal zijn f 32.000, dL i. dé rente van één millioen. 't Is niets dan da ont eigening van tegenwoordige bezit ters. Dit wil spr. aantoonen. Iemand die een huis heeft, waard f 10.000, met een huur van f 800 en een breedte van 6 a 7 M., dan zal daarvoor f 10 straat belasting worden geheven. Komt nu dat huis in de veiling, dan zal het geen f 10.000 maar f 400 minder waard zijn. In onze stad zijn velen, die leven' van de opbrengst van ekele huizen het; is nog onlangs in de rechtsge leerde commissie gebleken, dat dit niet altijd gemakkelijk gaat. Met welk recht -legt men dézen personen een nieuwen last op? Zii noch de omstandigheden hebben er aanleiding toe gegeven. De waarde dér huizen, is niet gestegen in de laatste jaren, maar van de meesten integendeel verminderd, o. a. in 't noor den der stad en in de Wilhelminastraat, vandaar is 't cogenblik voor een straat belasting zeer ongelukkig gekozen. 't Is ook niet gemakkelijk de belasting te innen. Men tracht de huizen der minvermogenden te verbeteren; dan is 't- niet goed. tegelijk de huren te vev- hoogen. De voordeel en zijn, dat men allerlei personen en stichtingen treft, die nu niet bereikt worden, maar daar tegenover staan te groote nadeelen en spr. zou er alleen toe wllen overgaan als er bepaalde nood' bestond aan een nieu- wo bron van inkomsten. Da heer WALLER poseert de stel ling, dat een gemeentebestuur door veel heid van belasting alle belastingen laag moet houden. Elke- belasting heeft scha duwzijden, 'maar juist daarom moet men che klein doen blijven door zooveel mogelijk verschillende belastingen te heffen. Wel is het belastinggebied der gemeenten wat verruimd, maai* toch is de keus voor de gemeenten niet groot. Dat is jammer. De heer Maearé zou liever de rookers treffen, maar dat gaat nu eenmaal niet. De bestrijding van den heer Maearé dort spr. denken aan een zeer bekwaam Kamerlid, die altijd iets anders wou, dan juist op 't oogenblik werd voorge steld. Een schrander maai ziet daarvan altijd het best de schaduwzijden, vooral wanneer het een nieuwe belasting geldt. Toch is er voor straatbelasting veel te zeggen. Juist de huiseigenaren hebben veel belang bij een goede bestrating etn daarom is er reden, hen naar de breedte van hun gevel te belasten, vooral wan neer dat blijft binnen zulke redelijke grenzen als te Utrecht. Het voorbeeld zelf van den heer Maearé duidt aan wat beteekent een belasting van f 9 op een huurwaarde van f 800. Of de eige naar dat op den huurder zal verhalen, kan buiten beschouwing blijven. Wil men, dan is elke belasting ont eigening, ook de grondbelasting, bij voorbeeld. Een belasting 2al altijd op iemand drukken. Vcor Haarlem is 't geen fraai merk, om altijd dé. opcenten op het personeel op 100 te houden. Van die f 30.000 worden f 26.000 betaald door menschen, die wonen in huizen van f 400 huurwaarde en hooger. Hebben die liet dan nu gedaan? Zoo kaai men altijd vragen. Eu er wordt geen nieuwe last opgelegd, maar enkel een last ver plaatst. Bij de volgende begrooting zul len we moeten vragen, of we de opcen ten op 100 zullen houden of niet. In 1900 zullen we zeker, niet minder noo- dig hebben, dan nu en daarom is 't goed de zaak nu eens rustig te bekijken. Dit tevens in antwoord aan den heer Maearé, waar hij spreekt van gissingen over den hoofd elij ken omslag. De vraag iswillen we de f 30.000 van de meer dere opcenten op het personeel niet lie ver vinden op een andere manier? Zoo staat de quaestie. (Vervolg der discussie in ons vol gend nummer). Na uitvoerig discussie werd het voor stel tot vaststelling eener straatbelas ting verworpen met 14 tegen 13 stemmen Vcor waren de heeren de Breuk, de Lanoy, van der Mersch, Speelman, Sneltjes, Nieuwenhuijzen Kruseman, Bijvoet. Rcog. Stolp, Lodewijks, van Ui iel. Wa ller en Hugenholtz. Tegen de heeren de Kanter, Willink, Klein. Kruseman, Winkler, van Weel. Lcomeijer, Maearé, van den Berg, van Styrum. Beijnes, Leupen, Schürmann, van Lennep en KroJ. Zte vervolg op de 1ste pag. L A A TSTE B Ri Li O F; iv Dom* den commissaris van politie in de 2do afdeeling te 's Graven h age wordt befeècd gemaakt dat een be- loor.ing van 500 gulden door den be stolene is uitgeloofd voor bet ver strekken v::n zoodanige inlichtingen die de aard onding eo onherroepelijke veroordeeling tengevolge hebben van den dader van den diefstal, door mui- del van een valscbe- sleutel en bin- neubraak. van ruim 4000 gulden, die 29 Januari tusscbén 9'/2 en 11 uur voormiddag op de Bierkade te 's-Hage is gepleegd. Hedenmorgen werd een koopman in de Lange Veeratraat door een agent van politie in bezit gevonden van een fox-terrier, die sedert de vorige week door een heer alhier werd vermist. Volgens de opgave van den koopman zou dieD houd hem door een jongen zyn gegeven om dien voor hem te verkoopeu. Men verzoekt ons te melden, dat de mishandeling van een commies van 'sRyks belastingen door de ge broeders Deutekom niet in de tapperij van Vos in de Noorder-Schoolsteeg heeft plaats gevonden, maar in de tapperij van diens naamgenoot in de Damstraat. B D RGERLI.TKE ST A.ND. Ondertrouwd8 Febr. H. Jutten eu J. van Duyneu. O. r. d. Steeg en G. Tydgaat. J. Vrisou eo M. Bakker. A. L. A. Tam en M. W. Scboo. W. van Ommeren en A. C. Smit. P. B. Zanders eu C. M. v. Eskert. E. Berg huis en E. A. v. Heulen. Getrouwd8 Febr. G. G. Kol en A. van Hage. G. P. Koster en T. B. Knol. F. van Mierlo eu C. Wyuands. A, Dodnik en E. de Nijs. J. W. v. Kordelaar en G. de Biaazer. J. J. Ronde en A. Smal. C. Homan en A. Zwart B. W. v. d. Laan de Vries en J. van Holst. A. Kroon en J. Bouman. P. C. Roeien en G. H. Beus- uiaD. J. J. Meeuwig en E. J. Blei. J. Zuidweg en J. Pater. W. G- Las- schnit en M. E. Star. Bevallen 6 Febr. G. Aafjes—Vee- nis z. A. E. M. v. d. Pol—Raad- schelders z. 7. A. Leyer—Pauw d. E. SchoonderbeekHoevenaar# z. Overleden 6 Febr. A. Schoen 39 j. Rollandstraat. E. M. Korstman 7 m. d. Kennemerstr-at. 7. J. M. Weesmau— Schornagel '51 j. Kamperstraat. MARKT NIEUWS Haaelem,| 8 Febr. 1899. Op de veemarkt alhier z\jn aange voerd: 7 Koeien f 170 a f 140, 52 N. Kalveren f 10.— k f 8.— 6 Schapen f20.— a f 18.—, 0 graskalf f 2 Vette Kalveren f 60 a f 50. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 7 stapels, uit makende 743 kazen, wegende 1462 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G.f26— Laagste f 18.—. KAKIA. X. heb een diep respect voor de waarheid. Y. Je blijft er teu minste altijd heel ver af. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al; ie; op Donderdag 9 Febr. 1899. d6s na middags van 2—3 uur door den beer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert Fantasie A. Reuse 2. AdagioFischer. 3. SonateKrausse. a. Allegro moderato. b. Adagio. 4. Koor uit de Schep ping Haijdn. 5. Aria uit „Paulus". Mendelssohn. 3s9e STAATSLOT^* 8 Febr. 1899 5e klasse 15e lijst. No. 1185 f1000. No. 466, 1707, 186S. 9991. 11478, 12299. 14345. 19652, 20886 f 400. No. 8146, 12951, 14486 f 200. No. 193. 802, 3157, 3327. 9739, 12014, 15501, 16735, 16612, 18595, 20654 f100. Pryzen van f70. i:> 2137 5489 764Ö109X71427217339 86 2233 5534 7705 109521433217362 90 2319 5561 7728110141439517514 139 2427 5595 7752110961442517598 2712610 5613 7753111531445717707 323 2637 5650 7811113S9145141771S 345 26955811 8149113931469217729 393 2729 5815 8169114731473017820 587 2747 5866 K4< >-1115691485518043 616 2764 5881 N455115901486418052 630 2822 600-1 8461115991486518060 639 3038 6045 8539116611503218097 712 3090 6157 8561 117341513518171 826 3199 6201 8679117421525718287 852 3209 6571 869912216152841S444 875 3329 6695 8785122411535418622 893 3443 6734 900612462154821S787 9013602 6832 9113124941549719189 1034 3651 6S37 9117125361559419336 1140 369S 6867 9166125771560419359 1305 3889 6966 946512812 1567319376 1343 3S93 6973 9533129421580519516 1365 4139 6991 9548130711608119542 13714222 7017 9591133041629119548 1476 4325 7053 9607133601632819889 15314524 7150 9858135181646019940 1579 45817209 99411355516556 "20030 1593 4589 7214 99941360516573 2u063 16014723 7238100261361916632 20879 1655 4813 72491(X )57 1372616795 20239 1664 4938 7324102251389716852 20329 169151167327102971391716&>120404 1713 5163 70481 >3041392016903 20419 1717 52517511104161394216916 20452 1719 5266 7532104361400816991 20662 1832 5360 7552105641108217160 20677 2048 53617626107041417817224 20682 2122 5365 7634108781422917284 20754 20980 Wegens bet niet op tyd verschijnen der lyst. moeten de. Nieten tot een volgend nummer bl\iven üggen. aoan *3 53 riSs H ss Het stoomschip Oengaran. van Rot terdam naar Java, arriv. 6 Febr. te Padang. Het stoomschip Soembing, van Java naar Rotterdam, arriv. 8 Februari te Rotterdam. Het stoomschip Koningin Wilhel minavan Amst. naar Batavia, arriv. 6 Febr. te Southampton. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amst., vertr. 7 Febr. van Perim. Het stoomschip Lombok, van Java naar Amsterdam, vertr. 7 Febr. van Genua. Het dubbelscbroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, vertr. 7 Febr. des voorin. 11 u. 20 m. vau Boulogne. Familieberichten. Bevallen3 Febr. Hnidekoper— Manser z. Delft. T. Posch—Vis d. Scbellinkhout. 4. Nanta—Lelsz d. Utrecht Hesseliuk—Maitland d. Vor- den. Justus van Maurik—Sluyter d. Amst. 5. Yan Lankeren Matthes Yan Leeuwen Boomkamp d. Amst. 6. E. E. SchlenckerVerloop z. Amst. Schoevers—Doeff d. den Haag. Overleden2 Febr. Wed. A. Ch. de Vries—Van Drm 80 j. Amst. 3. H. Brondert 25 j. Amst. C. Meende- rink jd. 86 j. Utrecht. 4. Dochtertje van Vos, Ermelo. C. de Haitog— Manson 51 j. "Wageningen. 5. H. v. d. Voort 24 j. Durgerdam. Wed. M. C. van Buuren—Thiereus 62 j. Hoorn. C. Polak jd. 8 m. Amst S. J. Beer 46 j. Amst. 6. M. E. ter Gouw jd. 62 j. Amst. Onzen welgèmèenden dank voor de vele bewijzen van belang stelling bij de geboorte driver Doch ter ontvanger.. H. C. YOETELINK. A. VOETELINKXijhout. Haarlem, Februari 1899. Prima ZaanficheÉ ILange Beschuitjes zijn de Beschuitjes bij thee, koffie en vooral chocolade. P Voor kinderen zijn ze verre A te verkiezen boven koekjes,F en de kleinen vinden ze min-B stens even lekker. Het verbruik is de laatsteP jaren enorm toegenomen, welp een bewijs dat zij, die ze eens geprobeerd hebben, afnemers W |gs blijven. In blikjes vai* 50p 2* stuks 25 Cent. Zij zijn dus F m zeer goedkoop. B VERKADE Co., Zaandam. Met i Aprii biedt zich'aan een burger 23 jaar oud en van goede getui gen voorzien, in een net burger gezin. Br. No. 1998. bur. v. d. blad. Mej. DONNÉE, KI. Houtstraat 62, vraagt tegen half Febr. een fatsoenlijk burger R. K. en van goede getuigen voor zien. GEVRAAGD EEN FLINK van goede getuigen voorzien. Zijl weg 53. tot opleiding Winkeljuffrouw, in eene nette Modezaak, kan geplaatst worden (niet onder de 16 jaar). Brieven onder let J.. bij den Boekh. firma J. F. VAN DOBBEN. Eene 2(le MODISTE, bekend met het garneeren van Dameshoeden, alsmede twee nette Leerlingen. Br. fr. onder No. 2000 bur. van dit blad. Een Burgerdochter van fatsoen lijke afkomst, zoekt een Be trekking als hulp bij een hulpbe hoevende Dame of Kind. Adres lett. V. hij den Boekhan delaar J. QUIST Bzn.. Warmoes straat 21. Haarlem. voor een Petroleuni^Casraln iek, bij voorkeui* iemand bekepd met gas gloeilicht. Zich in persoon te ver voegen bij den tuinbaas huize DE HUP» te Bloemendaal. Aan 't zelfde adres een flinke TUINJONGEN gevraagd. l€kBlS£aStSiI bekend met enkel en dubbel Boek houden. nog eenige avonduren vrij hebbende, wenscht die gaarne be zet te zien. Br. fr. onder No. 1999 aan het bureau van dit blad. TE HUUR AANGEBODEN, pracli- tig uitzicht, voor klein gezin. Huur prijs f260,per jaar. Zijlstraat 53mod. Te bevragen bij den Heer NIEPHAUS, Nassaulaan, Haarlem. aangeboden een HUIS der Bouw- vereeniging. Te bevragen bij W. ZWART, Clercqstraat 136. Tegen half ApfiL yoor eene Dame goed gemeubileerde Zit-en Slaap kamer (en suite),' uitkomend op vrij gedeelte tuin, niet bediening. Aanbiedingen mét prijsopgaaf per brief onder Nö. 78 aan DE HAAN ZOON, Boek- en Muziek- handelaars* Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3