Kleiae Afetfflfa NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Vrijdag 10 Februari 1899. ■o 4792 LEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijkper 3 maanden1.66 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per postE371/2 AJDVnR/TEDSTTIZEEN" Van 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentie» worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hot Buitenland: Compagnie Générale de Publicité E tiring ire G. L. BATJBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering ran het Arrondissement Haarlem is het nitslnitend recht tot plaatsing ran Aü-ertentiën en Reclames betreffende Handel, Ny verheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bnrean A. DE LA MAR A.zn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prps der Adrertentiën van 15 regels ƒ0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijnBloem enda al.. Santpoort eu Schoten, P. v. d. RAADT, Sanapoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaamdum, C. HAR.TENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS: BilleffOm, ABIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten i i nemen Abonnementen co Advertentiön aan. bare instelling verleend! pensioen van gelijk bedrag met dien verstande dat voor hen die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig ter bereiking van het vereisclite bedrag, het inkomen en het pensioen worden .samengeteld 3o. dat zij op den Isten Februari se- Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be- trekkingen, te koop-aailbiedingeil, dert een jaar den eigendom met recht enz., wordt beleefd maar drill- van vrije beschikking hebben van ten g n d verzocht, gelijktijdig met minste f 100 (nominaal) ingeschreven de aanbieding aan het bureau de in de Grootboeken der Nationale Schuld kosten te willen betalen. De Administratie van „Eaariem's Dagblad" OfSicieeSse Berichten. Kiesrecht. (Vervolg). Wie tot de aangifte, sub C genoemd, beroep. 1 of van tenminste f 50, ingelegd in d< j Rijkspostspaarbank j 4 o. dat zij hebben voldaan aan de I eischen van bekwaamheid, door of j krachtens de wet gesteld voor de be- j noembaarheid tot eenig ambt. voor de j vervulling van eenige betrekking of I voor de uitoefening van 6enig bedrijf of In de tabel, bedoeld in de artt. 1 en 2 der Kieswet, is voor zoover de ge meente Haarlem betreft, het volgende bepaald it-" e bevoegd zijn, blijkt uit de artt. 1 en 2 der Kieswet, luidende Art. 1. De ledten van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal worden geko zen door de mannelijke ingezetenen des Rijks tevens Nederlanders, die den leef tijd vaat 25 jaren hebben bereikt, voor zoover zij over het laatstverloopen dienst jaar in eene of meer der Rijles directe belastingen zijn aangeslagen, het te dier zake verschuldigde vóór of op den lsten Maart voldaan hebben, en a. over het volle laatstverloopen dienst jaar zijn aangeslagen in de grondbe lasting voor een bedrag van ten minste één gulden, in de vermogensbelasting, in de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten of naar één of meer der vijf eerste grondslagen van de personeele belasting, zooals die is geregeld bij de wet van 16 April 1S96 (Staatsblad No. 72); of b. Indien zij niet overeenkomstig het be]>aaide sub a zijn aangeslagen, vol doen aan eene der volgende voorwaar den lo. dat zij als hoofden van gezinnen of als alleen wonende personen op den 3lsten Januari sedert den lsten Au gustus van het vorige jaar hebben be woond krachtens huur, achtereenvolgens in dezelfde gemeente niet meer dan twee huizen of gedeelten van huizen, voor elk waarvan, met of zonder bijbehcoren- den grond of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewoning bestemd, de werke lijke huurprijs per week berekend, ten minste heeft bedragen de som, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld, in de bij deze wet gevoegde tabel of krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig van ten minste 24 kub. M. 2o. dat zij op den 31sten Januari se dert den lsten Januari van het laatst verloopen jaar bij dezelfde persoon, on- Art. 2. Onder hen, die dten leeftijd van 25 jaren hebben bereikt, verstaat deze wet hen, die den leeftijd hebben bereikt vóór of op den 15den Mei. De aanslag der vrouw in de Rijks directe belastingen geldt voor haren man die van mindei-jarige kinderen wegens goe deren, waarvan hun vader het vruchtge not heeft, voor hunnen vader. Aanslagen in de grondbelasting we gens onroerende goederen eener onver deelde nalatenschap gelden ook voor den mede-eigenaar, wieins naam niet bij den aanslag in het kohier is ver meld, mits zijn aandeel in dien aanslag ten minste één gulden bedraagt. Door den aanslag in de grondbelas ting, in art. 1 vermeld, worden de hoofd som en de Rijksopcenten verstaan. Aanslag in dte vermogens- of in de bedrijfsbelasting geeft geene aanspraak op kiesrecht, indien hij het gevolg is van eene met de waarheid strijdige aan gifte. Bij de berekening van den werkelij- ken huurprijs wopdt 'maandhuur tot weekhuur herleid door deeling met 4, jaarhuur door deeling met 50. Bij de berekening van het inkomen bedoeld in art. lb, 2o.r eerste lid worden vrij o woning of inwoning en vrije kost en inwoning gerekend op het l>edrag. voor d'e gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij genoten worden, ver meld in de bij deze wet gevoegde tabel enkel vrije kost op het bedrag vermeld in de laatste kolom dier tabel. Overigens komt alleen geld in aanmerking. Indien het inkomen, bedoeld: in art. lb., 2o., als vast week-, veertiendaagse!).-, maand- of jaarloon is genoten en dit loon wegens ziekte of verwonding ge durende ten hoogste twee maanden niet, of niet ten volle is ontvangen, wordt het geacht tot het normale bedrag te zijn genoten. Indien gedeelten eener gemeente de bij deze wet gevoegde tabel afzonder- FEUILLETON. a.» 16) HOOFDSTUK XII. derneming, openbare of bijzondere in- j lijk worden genoemd, wordt de grens stelling in dienstbetrekking of als inwo- tusschen die gedeelten door Ons, Gede- nende zoon het bedrijf of beroep derputeerde Staten gehoord, bepaald en ouders werkzaam zijn en als zoodanig wanneer verandering van omstandig- over dat jaar een inkomen hebben ge- heden daartoe aanleiding geeft, gewij- noten als voor de gemeente of het ge- zigd. Van deze besluiten wordt mede deel te der gemeente, waar zij wonen, is deeling gedaan in de Staatscourant met vermeld in de bij deze wet gevoegde bijvoeging van de adviezen van Gede- tabel; puteerde Staten!, voor zoover bij: de of dat zij op den lsten Februari in besluiten van die adviezen is afgewe- het genot zijn van een door eene open- ken. zij ook bezat begreep zij toch uit het gerinkel der raampjes en het lievig geklots der golven tegen de geschuts poorten, dat de bcot groote snelheid had. i Zij meende, dat zij op Tollboker, den grooten vuurtoren, aanstevenden. Het schip zou weldra draaien en langs den Noordelijken oever naar de nieuwe ge vangenis, die haar wachtte, stoomen. Haar vrijheid zou weer een einde ne men en de deur van haar cel haai' on- meedoogenloos van de wereld buiten sluiten. Hierover peinsde zij nog, toen Paul driftig de kajuit binnentrad; het zeewater, dat zijn oliejas en wangen be sproeid had, schitterde als zoutkristal len. „Wel," zeide hij vroolijk, „dat ia een' mooie verwelkoming om je zoo in de koudte en in 't duister te laten zitten. Maar- ik zal 't terstond veranderen." Zij nam zijn vochtige handten in de hare en bracht ze aan haar lippen. „Paul," riep zij uit, „vertel mij toch, om 's Hemels wil wat dit alle® betee- kent? Waar ben ik en waar breng je mij naar toe?" Hij kuste haar teeder op 't voor hoofd:^ „Naar Londen en naar je vrienden," zeide hij. De formulieren tot het doen van aan gifte zijn kosteloos verkrijgbaar ter cretarie der gemeente (afdeeling onder- wijs). De ingevulde formulieren kunnen kos teloos per post aan den Burgemeester worden toegezonden met inachtneminj van het volgend voorschrift daft de omslagen (met aangifte en stukken moeten dragen boven aan de voorzijde heb opschrift „Vrij van brief port, ingevolge art. 50 der kieswet" en in den linkerbenedenhoek de vermelding van den naam en de woonplaats van den afzender, gewaarmerkt door zijne handteekening. Art. 149. Hij, die in de aangiften bij art. 13 bedoeld (d. z. de onder C hier boven genoemde aangiften) opzettelijk eene valsche opgaaf doet aangaande een feit, waarvan de plaatsing op de kiezerslijst afhankelijk kan zijn, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. De aanslagbiljetten bedoeld onder letter 4 en de bewijsstukken, bij de aangifte onder letter B bedoeld, waartoe moeten behooren het aanslagbiljet of door den ontvanger gewaarmerkt .du plicaat daarvan, eène opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en de noodige bescheiden ten bewijze van het gemeenschappelijk bezit, wor den na de vaststelling der kiezerslijsten aan belanghebbenden teruggegeven. Haarlem, den 4en Februari 1S99. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 8 Febr. '99, des namiddags ie één uur. Gesteld in handen van B. en W. om advies: Een adres van J. A. G. van der Steur namens J. H. Kersten, alhier, tot aankoop van grond aan de Dreef. Een adres van de weduwe H. Wy- nands om onderstand. Een adres van de weduwe M. Cree- mer3 om haar alsnog onderstand te verleenen. Een adres van den Raad van Ad ministratie der Hollandscbe IJzeren Spoorwegmaatschappij tot optrek king van een gedeelte der Yarken- marktsteeg aan den openbaren dienst. Een adres van M. P. T. Prévi- naire, houdeode aanbieding van voor straat bestemden grond, gelegen in den Veerpolder. Een adres van J. H. Daudev, al hier, tot opruiming der pornp, staande tegen het perceel aan de Groote Houtstraat No. 131. Gesteld in handen van de Commis sie voor de tramplannen om advies een adres van F. Auderheggen Jr. en L. J. Neumeyer Jr. tot wijziging der baan van de electrische tram Haarlem—Amsterdam. Overleden de heer G. van Egmond, marktmeester der kaas-en graanmarkt, tevens lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Door B. en W. met iDgang van 1 Febrnari j.l. benoemd tot toren wachter A. Wüdom. Op het Stedelyk Museum is uitge zet eene tentoonstelling van teekenin- gen en gravures van C. van Noorde. Ingekomen Een afschrift van een adres der Kamer van Koophandel en Fabrie ken, alhier, aau den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid in zake het spoorwegstation. Een adres van Dr. H. van Erp om vergunning tot het geven van lessen aan onderwijzers, die zich in het tuin- bouwvak wenschen te bekwamen. Een schrijven van de weduwe J. Schouten, houdende dankbetuiging voor den haar verleenden onderstand. Een schrijven van de weduwe H. van Markenstein houdende dankbe tuiging voor den ontvaugen onder stand. Een vijftal proc&isen-verbaal van den keurmeester van het slachtvee enz., houdende afkeuring van vleesch als ongeschikt voor de consumptie. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ten geleide van het door hen goedgekeurde be sluit van 18 Januari jl. No. 15 tot aankoop van grond aan de Hoog straat. Een schrijven van dezelfden ten geleide vau het door hen goedgekeurde besluit van 18 Januari jl. No. 10 tot {aanvaarding van grond in het ver lengde der Bloemhofstraat. Een schrijven van dezelfden ten i geleide van het door hen goedgekeurde i besluit van 18 Januari jl. No. 11 tot vaststelling eener 2e suppietoirebegroo- iting, dienst 1898. j Een schrijven van dezelfden ten geleide van een uittreksel van een j Koninklijk besluit, waarbij de jaar wedde van den commissaris van poli- I tie wordt bepaald op f 3000. Een schrijven van dezelfden ten 'geleide van het door hen goedge' keurde besluit tot het instellen eener rechtsvordering tegen C. J. Bleeken- daal tot ontruiming van in huur be zeten gemeente-grond. Een schrijven van dezelfden ten J geleide van het door hen goedge keurde besluit tot bet instellen eener rechtsvordering tegen B. van der Woert tot betaling van golden, be- noodigd voor verpleging zyner doch ter in het krankzinnigengesticht .Mferenberg" te Btoemendaal. Een schrijven van dezelfden ten geleide van een afschrift eener be schikking naar aanleiding van een bezwaarschrift tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen over 1S98 door A. F. van Lennep. Voorstellen buur op te zeggen van grond in den Hout bij raadsbesluit van 37 December 1895 No. 11, ver huurd aan Yaa Staveren, daar de huurder in strijd met de overeenkomst do haar voor 1899 niet bij vooruitbe taling heeft voldaan. Voorstellen den gemeent-architect eene gratificatie van f 250 te geven voor de extra-werkzaamheden, door hem verricht in verband met den aan koop van gronden ten dienste der gasfabriek. Naar aanleiding van een ingekomen adres van de Eerste Ned. "Electri sche Mij., waarbij de bulp van het ge meentebestuur wo'dt ingeroepen om den Minister v. W. H. en N. gunstig te stemmen voor een kruising a niveau van de spoorlijn Amsterdam—Uit geest b\j de Klèvërlaau door het Dag. Bestuur is een schrij ven aan dien* minister gericht waarin betoogd wordt dat de eisch van'nooge kruising onnoodig is en voor de Maats, onoverkomelijke bezwaren op zou leveren; dat B. en W. daarin eene geschikte aanleiding hebben gevonden om Z.E. hulp in te roepen, lo. ten eiude inzage te krijgen van de plannen der H. IJ. S. M., waarvan wel bij geruchte ver nomen is, doch niets officieel bekend is, 2o. ten eiüde te verkrijgen dat die plannen niet zonder voorkennis dezer gemeente zondon worden vastgesteld. Vervolg discussie StraalbelasUng). De heer KROL verklaart zich tegen eene straatbelasting omdat hg meent, dat de straatbelastiug zou worden opgebracht door co bewoners van kleinere perceelen. imizen beneden f 400.huur per jaar. Iu den hoof- delyken omslag zal iemand die tot nu f 100.— betaalde, bij de nieuwe ver- ordering f 10.— minder betalenheeft zijn huis een huurwaarde van f 500.— dan betaalt hij f7.50 straatbelasting. Maar wie tot dusver flOOO.— belas ting betaalde, dan wordt hg nu met f 100.ontlast, maar betaalt f25, voor straatbelasting. Zoo worden de groote inkomens ontlast. De beer WILLINK acht de straat- belasting niat aanbevelenswaardig. Huizenbezit brengt vele servituten met zich, zoodat velen liever huren. Heft men deze belasting, dan zal de aantrekkelijkheid van huizenbezit niet vermeerderen.Onze gemeente heeft meer aan een S9dentaire, dan aan een vlottende bevolking. Ook om een bij zondere reden wil spr. dit voorstel gauw eu voorgoed in de doos doen. Velen bezitten en verhuren huizen niet uit weelde, maar om er een kost winning van te maken. Dezen genieten ten slotte geen groot inkomen, met moeite constateert men by hen een inkomen van f 1000.— a f 1200.—. Bij de nieuwe verordering onzer belasting wordt hun bijdrage al verdubbeld. Daarom is spr. er tegen, hun ook de straatbelasting op te leggen. Die af te wentelen op de huurders gaat alleeu als de huren naar de hoogte gaan, maar het tegendeel is bet geval. De heer DE LANOY bshoort tot de minderheid in de Commissie en brengt halde aan den heer Waller voor zgne uitstekende verdediging. Spr. was aanvankelijk voor noch tegen, maar werd voorstander na kennisne ming van de cijfers der gemeentelijke belasting. In 't vorige jaar was het percentage 3.6, thans zon bet moeten zgn 3 36. Voor de meeste belastingschuldigen is dat door de verhooging van de 15 eerste klassen geen voordeel. Dat acht spreker onbillgk. Wie 't meest te ver toren heeft, most ook het meeste be talen. Waardeering verdient dat maat schappijen geheel nieuwe stadskwartie ren maken. Maar dat veroorzaakt ook kosten van politie, bestrating, riolee- ring. Daartegenover zou een billijke straatbelasting gemotiveerd zgn. De heer STOLP wgst er op, dat de hoofdvraag is hoe we er by staan. Zoolaug dat onbekend is, is in voering eoner nieuwe belasting niet wensche- tijk. De heer VAN DEN BERG zegt in antwoord aan den heer Waller, dat de groepen die onbillijk getroffen worden io verschillende belastingen, niet geïsoleerd staan, maar ook wor den getroffen in eeu andere groep. Spr. is niet voor nieuwe belastingen. Men heft ze in slechte tijden en ver geet in betere dagen ze op te heffen. Men beschikt dan over wat meer gold ea betracht wat meer laxe. Bovendien is ze een lapmiddel, om de percentage kunstmatig te verlagen, eukel voor den indruk naar buiten. Juist noodzakelijke verhooging van't percentage zal aanleiding geven tot het betrachten van zuinigheid. De heer DE LANOY heeft aan plaatselijke belasting en personeel f1071 betaald in het vorig jaar; nu zal spr. f 1021 moeten betalen en de straatbelasting zou dat met f25 ver- hoogen. Huizenbezit is eenvoudig eeu bedrg'f. Wordt daar weinig mee ver diend, dan is dat jammer, maar wat iemand doet voor bedrijf moeti hij zelf weten. Blijft het percentage laag, dan zal er meer aanvraag ziju naar huizen en zullen de huurprijzen stjjgen. De heer MACARÉ betreurt het, dat de heer de Lanoy deze bereke ning niet vroeger heeft gemaaktdan zou hg allicht tegen de nieuwe ver ordening hebben gestemd. Dat hg, die duizend gulden belasting betaalt, minder betaalt dan vroeger, is een persiflage op ons besluit van 't vorig jaar, waarbij de burgerij f 73000 meer moet betalen. Spr. waarschuwt daarom, nu weer met de heereu de Lanoy en Mar ia ii bevond zich in de salon van de „Esmeralda", die nog in duisternis gehuld was., Zij had nog altijd het bonten mutsje op liet hoofd en de cape hing losjes over haar schouders. In haar ongeduld verbeeldde zij zich dait zij al een uur in de salon op Paul had zitten wachlteni, maar er waren nog slechts twintig minuten verstreken aindte zij Fort Alexander verlaten hadL Het jacht stoomde langs dte zuidzijde van het eiland' voort, en de groote ka nonnen zagen dreigend van de sterke wallen op de vluchtelingen neder. Marian begreep niet welk doel deze reri had en wat Paul's plannen waren. Zij geloofde dat Paul gedwongen was op de Oostzee aan te sturen om zoo doende Fort Katherine, dat op den Noordelijken oever van het eiland lag, te bereiken. Hoe weinig scheepskennis „Och. gij schertst," zeide zij ongedul- dig, „gij schertst, lieveling. Wij' gaan naar Fort Katherine. Ik heb het ze zelf hooren zeggen." „Als gij dat denkt Marian, ga dan mee naar boven, dan kan je den vuur toren van Tollboken en de stad, voor 't laatst nog eens zien." Hij wachtte haar antwoord niet af, maar ging haar voor naar het dek. Bo ven gekomen moest zij zich aan hem vastklemmen om niet te vallen, zoo krachtig was dte wind en het schuim^, dat haar in 't gezicht spatte, belette haar 't eerste oogenblik iets te zien. Maar toen zij een weinig beschut door het want van den grooten mast, naar da hooge golven tuurde, bemerkte zij boven dei Noordelijke punt van bet eiland een groot, wit licht. Ziji herin nerde zich, dat zij- dit licht 't eerst had gezien toen zij als gouvernante van de kinderen van Stefanovic naar Kroon stad kwam. Maar nu werd1 de afstand tusschen hen en de vesting hoe langer hoe groo- terhet jacht had de punt nog niet omgevaren, toen Marian bij zich zelf zeide dat zij op de Oostzee aanstuurden. Verder durfde zij niet denken. „Wel," zeide Paul, „gelooft gij mij nu? Daar ligt Tollboken. Gij ziet de vesting nooit meer terug." Hij beefde inwendig toen hij dit zei de. „Voor het laatst en gij dan?" Er vloog een schaduw over zijn ge laat. „Moi c'est égal! Ik ben het leven te Kroonstad en mijn vrienden moede. Ik zal wel een nieuw in Londen vinden. Daarenboven bewijs ik mijn land een grooten dienst door het van een vijand te bevrijden. Zeg mij nu eens, mijn kleine Marian, of gij nog langer Rus land vijandig gezind wilt zijn?" Hij beschutte haar met de pellerine van zijn groote regenjas en kuste de lippen*. die zij hem toestak. Maar Marian zweeg. Toch kon zij; niet ten volle beseffen hoe groot het offer was dat hij haar zoo gemllig bracht. Eén gedachte, dat, nl. Paul haar uit haar ellende verlost had, overheerschte alle andere. „Ik begrijp het niet," zeide zij ein delijk, „ik begrijp niets van. al wat gij tot mij zegt. O't is niet waar, Paul, het kan niet waar zijn." „Gij moet mij morgen maar eens vertellen of ik de waarheid heb gespro ken, ja dan neen," antwoordde hij vroo lijk. „Intusschen moeten wij eens aan ons souper denken en dan1 moet giji naar bed gaan. Het wordt tijd, dat wij het licht in de salon opsteken, gij rijt (vermoeid, Marian." j Zij wilde hem juist vertellen, dat (haar vermoeidheid het gevolg van baar blijdschap was, toen op den oever van jhet ver verwijderde eiland een vlam zichtbaar werd gevolgd door een kanon schot, dat als het gerommel van een naderend onweder over de donkere zee weerklonk. „Groote Hemel!" zeide rij onwille keurig achteruit deinzend, „dat komt van Tollboken!" Paul keerde zich ongeduldig om. „Het is 't saluut van een kapitein, Marian." „Ik denk aan dte schaduwen," zeidie) rij huiverend en vroeg toen „Aan wien behoort dit jacht, Paul V' „Aan miji, Petite." „En kreegt gij permissie van den generaal om mij naar Fort Katherine te brengen?" „Ja natuurlijk, hoe zou je je anders hier kunnen bevinden?" „Gaf hij mij dan mijn vrijheid te rug?" Paul lachte. „Gij vraagt veel te veel, Marian en het souper wacht ons." Ecu tweede kanonschot van de wal len van Tollboken verdreef den glim lach om zijn lippen. Het was hem niet langer mogelijk den angst te verbergen, die hem, sinds het jacht van Fort Alex ander weg voer, had gekweld. Zij las rijn geheim op rijn gelaat rij begreep dat hij rijn leven voor haar liefde in de waagschaal stelde. „Paul", zeidie rij met een harts tochtelijk gebaar, dat zoowel een verwijt lals dankbaarheid inhield, „nu begrijp ik alles. God vergeve mij, dat ik je kier too gebracht heb!" I „Neen, Marian," antwoordde de jon- ge man, „spreek zoo niet, waar gij leeft, wil ik ook leven. Waar gij woont is ook I mijn plaats. Het kan niet anders. Zon der jou kan ik niet leven als gij niet 'bij mij rijt schijnt dte zon niet en is alles duister om mij heen. Wij zullen jnu voor goed bij elkaar blijven of te» zamen sterven, als het moet." „Ik ben je offer niet waardig," anfc- Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1