DANKBETUIGING. Fröbelen. JOHAN, IMesistbaxle, Leerling" Agenten Gevraagd GASFITTER, Gevraagd Dienstbotle. eene Zaak Te koop aangeboden Te ICeisp: TE KOOP: T@ Hyur: TE HUUR;: Haarlemsclie Zangschool. UITVOERING, ;S<te Ziiiigkla^e. "Ghr. Zangv. „HARPE DAVlöSV BERICHT. Gemaskerd Bal GROOTE VAÜIHAL PRiJSBILJARTEN. Aanbesteding. AND VOORT. Een onlang nieuw gebouwd HUIS, rederijkerskamer door verschillende ingezetenen. Als een bewys van het zachto weder kan. dienen dat de sneeuw klokjes hier reeds iu vollen bloei staan. GetrouwdP. C. Rademakers en A. Booekamp. F. Kras en N. Schil der. Bevallen A. Broeze— Wagen?ar d. P. M. Molenaar— Siegemeijer z. G. EngelhartKaptein z. E. Haviu- ga—Pie d. M. J. Pot—Minneloo z. M. P. van Kralingen—Schirmer z. Haarlemmermeer. Ondertrouwd: J. Schouten en A. Kolle. E. de Vries en B. Linthout. Getrouwd: A. Duivenvoorde en B. Hoogveld. H. C. v. Velzen en G. v. Gjjlswyk. Bevallen: J. A. v. Alpheu—Tigge- ioven z. T. Bollaard—Muider d. E. Rooker—Pieters d. T. Mesman—Dyt z. J. W. G. ZwetslootHnylsd. W. t. d. Wetering—NieuwKoop d. H. Oldeuhage—de Grout z. K. van Alpheu—v. Keulen z. C. M. Lamboo- Hendriks z. M. M. HulsbusehKroon d. C. J. de Vlieger—Vreeburg d. M. v. d. Lint—v. As z. C. v. Eldereu Treur d. N. v. Ryn—Veeuboer z. M. ClaassenFranken z. OverledenE. Sehreuder 65 j. J. C. Meyer 1 md. P. G. v. Alpheu 4 d. Beverwijk. De heeren Moeus, Biuger, Corne- lissc en Smit. zya dit jaar als raads leden aan de beurt vau aftreding, de heer K. Tegel als wethouder. De zaak-Dreyfus. Vrijdag iseene belangrijke be slissing in de Fransche Kamer gevallen. Met 332 tegen 216 stemmen is AANGENOMEN het gelegoniieicls wetsontwerp der regeering tot onttrekking van revisie-zaken aan de straf kamer van het Hof van Cas 8atie. Welke invloed heeft nu deze beslis sing op l'Affaire? Het antwoord op dea* vraag is in korte woorden als volgt: ..Wanneer het ontwerp wet wordt dan zal niet de Kamer van Strafzaken, maar het geheele Hof van1 Cassatie in veireenigde zitting vaal alle Kamers beslissen over het verzoek om revisie van het vonnis van 1894, gediaan door mevrouw Dreyfus. En in deze beslissing kan het Hof niet, gelijk thans nog mogelijk is, de onschuld' van Dreyfus proclameeren^ maar moet het de zaak-Dreyfus verwij zen naar een krijgsraad. Alfred Drey fus komt dan ais beschuldigde dus ais kapitein, terug en moet opnieuw te rechtstaan voor militaire rechters. Hieronder laten wiji het verslag der zitting volgen.. Te 2 u. 15 m. werd de zitting dier Kamer geopend, onder groote belang stelling van het publiek; veel dames waren tegenwoordig. De president deelde na opening der zitting mede, dat aan de orde was het voorstel der commissie, om niet over te gaan tot de behandeling der artikels. Op voorstel van minister Dupuy besloot de Kamer tot uitent-verklaring van de bespreking der artikelen van het ontwerp, strekkende tot overbrenging van de eindbeschikking in de revisit- zaak naar de Vereenigde Kamers van het Hof van Cassatie, welke overbren ging door de Commissie bestreden was. De afgevaardigde Renault-Morlière, de rapporteur, bestrijdt het ontwerp van de regeering. Hij brengt eerst in herinnering het voorstel Gerville-Reachcl. hetwelk be trekking had op dezelfde ongelukkige zaak, waaronder het land reeds zoolang hééft geleden. (Geroep „Aan wien 'de schuld?"') De rappor tem' constateert dan verder, dat de heer Dupuy indertijd zich het recht heeft voorbehouden het voorstel te bestrijden, omdat- het onmo gelijk was een jurisdictie, bij welke een maal een zaak aanhangig was, deze zaak te ontnemen (applaus links). De algemeene opinie der „bureaux" was, dat mien geen uitzonderingswet verlangde. De beweging was zelfs zoo sterk, dat de voorstellers van analoge voorstellen deze spontaan terugtrokken. En toch heeft de regeering weer een voorstel van dien aard ingediend. Dit voorstel is een gelegenlieidswet beweging). Acht de regeering beginselen, welke zij vroeger verwerpelijk achtte, thans eensklaps uitstekend Ik zou de regeering belecdigen, als ik durfde veronderstellen, dat zij thans die lof van gelegenheidswetten verkondigde. wetten zijn afschuwelijk, vooral wanneer zij de bevoegdheid der rech ters raken (beweging). Ik verdedig hier de beginselen, welke do waarborg en de veiligheid vormen van alle burgers. IX- heer Morlière herinnert aan ver schillende andere uitzonderingswetten, maai", zegt hij, de toestand is thans ernstiger. En sprekende over de be schuldigingen van den heer Quaesnay de Beaurepaire. beweert liij dat men erkend heeft, dat deze ongelijk had. Hij juicht het toe, dat openbaarheid is ge geven aan de enquête-Mazeau, waarvoor dè commissie uitspraak had te doen.. De publiciteit was noodzakelijk, ten einde verdachtmakingen te voorkomen. De Kamer, veranderd in hoogste gerechts hof der magistratuur (toejuichingen) is gedwongen tussehen bedde te komen in een zuiver juridische quaes tie. Dat is een duidelijke schending van het be ginsel der scheiding der bevoegde mach ten. De eer der magistraten is ongerept, zogt hij verder, wat de minister van jus titie trouwens zolf heeft erkend. En dan vervolgt hijDe magistraten hebben zich hun roeping waardig ge toond waarom hun dan deze te ontne men- De regeering kan toch de recht banken niet naai' welbehagen veran deren? De rapporteur ontkent de noodzake lijkheid om de revisiezaken aan de Ka mer van Strafzaken te onttrekken, zooals de vegeering heeft beweerd. Als zulks gedaan wordt, wordt een bewijs van gevaarlijke zwakte gegeven en volgens zijn meening zouden de gezamenlijke Kamers geen spoediger beslissing ge ven. ,,Zou, vraagt hij, die procedure sneller gaan, dan met een Kamer, welke be staat uit een president en 14 leden? Gelooft gij dat het vonnis van de Ver eenigde Kamers eenstemmig door alle burgers zal worden aangenomen?" Door haar voorstel zal de regeering het be ginsel van rechtvaardigheid dooden: ,,Als gij de Kamer van Strafzaken, laat vernietigen, zult gij de gansche magis tratuur vernietigen. Gij zult dan zelf het begrip van rechtvaardigheid! doo den, (Applaus) „Spreker is vóór noch tegen Dreyfus zoolang het vonnis blijft bestaan, zal hij zelfs niet gelooven dat Dreyfus onschuldig is. „Mem heeft mij dè belcediging aangedaan te zeggen, dat ik in den grond van. mijn hart geen ingenomenheid' koester voor het leger van mijn land. Tegen die ellendige be schuldigingen protesteer ik." Maar evenmin gelooft hij aan de noodzake lijkheid om de rechterlijke macht te onteeren, ten einde het leger zijn eer te doen behouden. (Toejuichingen). De heer Renault-Morlière eindigt te midden van de toejuicliingen zijner col lega's van de linkerzijde. De heer Rose beveelt de aanneming van het wetsontwerp aan, in het belang des lands. Het stemmen van het voor stel is een offer op het altaar des va derlands. De heer Lebret, minister van justitie, ontkent, dat het wetsontwerp een ge legenheids- en dictatoriale wet is. Wij willen, zegt hij, een einde maken aan de agitatie en de regeering heeft zich dien tengevolge de vraag voorgelegd, of zij niet moest handelen overeenkomstig de wenschen des volks (protesten van de uiterste linkerzijde). De indiening van het wetsontwerp werd geëischt door het hoogste landsbelang en in dien zin heb ben. wij besloten na den eersten presi dent van het Hof van Cassatie te hebben, gehoord (toejuichingen van het Centrum en de rechterzijde). De heer Millerand bestrijdt in een uitvoerige redo het wetsontwerp. ..Zijt gij overtuigd)," vraagt hij, ,.of bii den heer Mazeau de politieke per soon niet den rechter heeft vervangen (Toejuichingen.) Hij constateert dan vorder, dat de heer Loew den heer Ma zeau zelf heeft aanbevolen te presidee- ren. Dat is dus een antwoord op de beschuldiging, als zou de president der Crimineele Kamer met vooringenomen heid zijn opgetreden. En die heer Mazeau, die eerst een juridischen raadt heeft gegeven, geeft thans een poli tie- ken. Hij geeft der regeering den raadt, do Kamer voor Strafzaken te ontlasten, en do regeering gaat daarop in. Allen, zegt hij. die coups d'état ma ken. zijn voor het wetsontwerp. De heer Dupuy zegt, dat de regee ring de verantwoordelijkheid van het wetsontwerp op zich neemt. Wij zijn. aldus de minister-president, noch de medeplichtigen noch de dupes van dè tegenstanders der revisie, maar liet is noodig dat het vonnis indruk maakt en alleen verzot in het leven kan roepen van de zijde van twee hartstoch ten, van die der krankzinnigen en die der oproerlingen. De' wet is geen gelei- gen heidswet, evenmin als eene revolu- tionnaire of dictatoriale wet. Wij ver trouwen, dat het wetsontwerp de harts tochten zal kalmeeren. Hoe zou de Ka mer voor Strafzaken het land kunnc-n! overtuigen, wanneer zij niet twee andere Kamers overtuigen kan? De heer Pelletan protesteert tegen het wetsontwerp, dat verwarring onder de bevoegde machten sticht. Als het wets ontwerp wordt aangenomen, bestaat er geen republikeinsche partij meer in Frankrijk. Met 326 tegen 206 stemmen wordt besloten over te gaan tot de discussie over de artikelen. (Toejuichingen op bijna alle banken). De heer Paul Fauro bestrijdt het artikel van het wetsontwerp, hetwelk volgens hem alleen ten gevolge zal heb ben, dat een hinderpaal in den weg wordt gelegd van de revisiezaken, welke gewoonlijk aan het oordeel van het Hof van Cassatie worden onderworpen. (Er wordt niet naar den spreker geluisterd.) Hij dient con motie in. welke ten doel heeft het ontwerp to verwijzen naar het Hof van Cassatie, in vereenigde zitting vergaderd. Do motie wordt verworpen. Het ontwerp wordt nu aangenomen met 332 tegen 216 steonmen. Grafschennis. Uit het graf van Caprivi zijn Don derdagnacht de gouden kwasten van de kransen, welke de Keizer en anderen gezonden hadden, gestolen. Andrée's ballon ge vonden? De ballon van Andree met de lijken dea- drie Noordpoolreizigers moet 7 Ja nuari bij Pit in het stroomgebied van den Jenissei door de Toengoesen zijn gevonden, aldus wordt uit Petersburg geseind. JHet vredesverdrag. President Mac Kin ley heeft Vrijdag middag het vredesverdrag met- Spanje geteekend. Op de Filippijnen. De Amerikanen hebben Vrijdagmid dag Caloöcan aangevallen en veroverd. Na een kort, maar beslissend gevecht, werdén de Filipinos met groote verlie zen uit hun stellingen verdreven. Het stoomschip Makinaw vertrok den 2 3 en Januari van Philadelphia naar Londen, o. a. met 320 stuks vee aan boord. Midden in den oceaan werd het schip door een orkaan overvallen, die drie dagen aanhield en het schip gewel dig teisterde. Een man sloeg over boord en verdronk. Het ruim, waai' de beesten stonden, liep gedeeltelijk onder. Wat het stomme vee uitgestaan heeft, weet niemand, maar bij aankomst waren er van de 320 koeien 66 dood. en t&eds^rüjttetf. Scherm wedstrijd. Vrjjdag werden de wedstrijden, uit geschreven door den Officiers-Bond, te Amsterdam voortgezet: Voor ouderofficieren en minderen op degen eerste prys, Schuitemaker, van het zevende regiment infanterie; tweede prys, De Boer, van de Ca dettenschool; derde prys, Heydeuryck, van het zevendevierde prijs, Breuk hoven, vau het vierde regiment ves ting-artillerievyfde prys, Pomuier, van het vyfde regiment infanterie. De pryswinners zyn allen sergeanten. De uitslag der personeele wedstrij den voor onderofficieren en minderen op de sabel wasle prijs, wacbtm. li. J. Verheyen, der Kon. Mil. Aca demie; 2e pr.. J. C. Pommer, serg. 5e reg. inf.3e pr., serg. N. Sjerp, 7e reg. iuf.4e pr., serg. W. C. v. Rossnm, 5e reg. inf.5e pr., serg. L. Th. G. Sitnons, 8e reg. inf. Des avonds werden de scherm- wedstryden gesloten met de uitreiking der prijzen aan de overwinnaars door den voorzitter, den heer F. J. Backer, eörste-luitenant der jagers. Nog 'öritviug de sergeant Schuite maker een krans, waarna hy door zyne makkers op de schouders de zaal rondgedragen werd. Door een gebrek aan een der ma chines in de fabriek van de firma J. J. Beynes moest het werk heden morgen door een gedeelte van bet personeel eeoige uren worden ge staakt. Men liet het werkvolk dan gedurende dien tyd naar buiten gaan. De begrafenis van wijlen den heer A. Elink Sterk, in leven ingenieur van deu Haarlemmermeerpolder, zal plaats hebben op Dinsdag des morgens te ll'/a aar. Verzekering tegen onge lukken. B. en W. richten zich tot den Raad, met de mededeehng dat zij de ver zekering tegen ongelukken, begonnen by 't personeel aan de waterleidiug, ook willen uitstrekken tot de politie, de gemeentewerken en de gemeente- reiniging, met uitzondering van hen wier werkkring geenerlei gevaar op levert, te zamen ongeveer 250 personen. Mocht dit bij den Raad instemming vinden, dan stellen B. en W. zich voor, dat de gemeente zelve als verzeke- raarster optrad, door b.v. bij ongeluk de kosteD uit de gewone inkomstea te bestrydeu of wel door uit de pre- miën, die anders aan eeno Maatschappij zonden moeten worden betaald, een fonds te vormen. Dit laatste achten B. en W. het meest geweuocht en stellen voor de wyze van uitvoering te ontwerpen in overleg met de com missie in Dec. 1895 benoemd tot her ziening der pensioenverordetiing. Officieel kunnen wij vermelden, dat het nieiuwe R. K. Gasthuis „Maria- stichting" aan den Kamperlaan. door Z. D. H. Mgr. C. J. M. Bottemanne plechtig op 15 Mei a. s. zal worden in gewijd. (N. H. C.) Zaadvoort. In de Vrijdagavond alhier gehouden jaarvergadering van de afdeeling Zamd- voort van het Witte Kruis, deed de Penningmeester rekeuing over 1898. De ontvangsten bedroegen f 517.344 en de uitgaven f 233.45, batig saldo f 283.89|. De rekening werd nagezien en goedge keurd1. De magazijnmeester deelde mede, dat van het verplegingsmateriaal ruim schoots gebruik is gemaakt, nl. 76 maal. De secretaris wees in zijn verslag op den vooruitgang der afdeeling, zoowel finantieel, als wat aangaat het ledental. Thans telt de afdeeling 54 leden, waar onder 2 donateurs. In 1898 hield Dr. C. A. Gerke eene lezing over de hygiëne. De begrooting werd vastgesteld in ontvangst op f 550.894 in uitgaaf f 288.5a Tot penningmeester werd herkozen de heer C. van dea' Wei-ff Czn. Een voorstel van den heer J. Beeek- man nopens het slaan van een norton- pomp werd verworpen, waarna, de ver gadering gesloten werd. Het bestuur bestaat thans uit de heeren Dr. C. A. Gerke, voorzitter; P. L. de Vries, secretaris, C. van der Werff Czn., Penningmeester en H. van Keeren, magazijnmeester. Ondertrouwd G. Keur en G. Mo lenaar. Getrouwd J. J. Aassendelft eu G. Visser. K. de Goede en A. Zwemmer. '^Bevallen: M. Molenaar—Slagtveld d. C. J. Groenewoud—van Beem d. S. Molenaar—van Dnyn d. E. Vos sen—Bakkenhoven d. A. Paap— Kerkman z. Overleden T. van der Mey—van Honschoten 43 j. B I SS M E U L S3 O. Het nieuwe Postkantoor te Amsterdam. Van Maandag 13 Februari af zal de postdienst te Amsterdam zijn overge bracht uit de tijdelijke loods aan het Damrak naar het nieuwe Post- en Te legraafkantoor aan den N. Z. Voorburg wal. De Postpakkettendienst blijft echter gevestigd in het tegenwoordig lokaal aan liet Damrak. ORGELBESPELING in do Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 14 Febr. 1899, des na middags van 1—2 uur door den heer W. EZERMAN. BURGERLIJKE STAND. Bevallen9 Lebr. E. v. d. Steur— v. d. Laan z. 10. M. Verspeek— Aarts z. W. Serné—ten Bosch z. G. van Weert—Rykens z. H. v. Geyten- beek— v. Riemsdyk d. 11. J. M. Groe- neveld—Hartel z. C. J. Boerman- de Graaf d. G. Verwaay—de Jougz. Overleden9 Febr. J. v. Sinderen 9 m. z. Regulierstraat. 10. M. M. Orlebeke—v. Baal 55 j. Leidschestr. A. Elink Sterk 59 j. Staten Bolwerk. J. Kok 12 j. z. Raamsingel. A. S. Fontein—de Vree 71 j. Parklaan. Het stoomschip Lombokvan Java r.aar Amsterdam, passeerde 10 Febr. Gibraltar. Het stoomschip Prins Willem 1 F, van Paramaribo naar Amst., vertr. 10 Febr. van Havre. Het stoomschip Werkendam, van de Hollaud Amerika Lijn, van New- Yorlt naar Rotterdam, pass. 10 Febr. des voorm. 9 u. 20 min. Dover. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland AmerikaLyu. van Rotter dam naar Newyork, verirok 10 Febr. des voorm. 2 u. 20 m. van Boulogne. Het stoomschip Sumatra, vau Ara- sterdam naar Batavia, pass. 10 Febr Dnngeness. Het stoomschip Madura, van Ba tavia naar Amsterdam, pass. 8 Febr. Sagres. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijksbehalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars le belcomen. Gevonden voorwerpen. Van 3 Febr. tot en met 9 Feb. '99. Een portemonnaie met geld. Een R. C. kerkboek. Een paar witte handschoenen. Een jongens jasje. Een bruine vrouwenzak. Een zwart kin- derhandscboentje. Een gouden hee- rënring, waarop letters en datum. Een jongens pellerine. Een leesboekje Een taalboekje. Een bruine hand schoen. Een zilveren msdaille-prys. Een gouden oorbelletje. Een zweep. Een paar schaatsen. Een kinderschoer.- tje. Een bouwkundige teekening. Een pendule sleutel. Een zwarte wollen handschoen. Een bril in étui. Een stalen takaksdoos. Een zwart tricot bandschoen. Een bruine overjas. Een wagenmoer. Een kinderkar-biesje. Een 36 sports ladder. Eenige sleutels. CORREPONDENTIE. Een belastingbetaler. Uw stukje kau, behoudens een enkelen volzin, wel geplaatst worden, doch onder- teokend met uw naam en voorletter. Red. mtumam. Voorspoedig bevallen van een JONGEN E. VAN DER STEUR— Van der Laan. Haarlem, 9 Febr. '99. Na een kortstondig lijden overleed heden onze lieveling in den aanvalligen leeftijd van 12 jaren. G. J. KOK. J. KOK—Roek. G. J. KOK Jr. E. J. KOK. Haarlem, 10 Febr. '1899. Voor de vele bewyzen van deelneming, tjjdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde dochter en zuster CORNELIA GERAR- DINA, betuigen wy o. zen oprechten dank. Haarlem, 11 Fobr. '99. A. F. VAN DER MEIDEN W. VAN DER MEIDEN— Hekman. M. S. VAN DER MEIDEN. De Heer en Mevrouw KUIPERS— WIJNSOUW betuigen bij dezen hunnen hartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling, gedurende de laatste maanden en bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Haarlem12 Februari 1899. Kraamvisites worden afgewacht Woensdag 15 en Donderdag 16 Fe bruari. Aan allee, welke belangstelling toonden met de geboorte onzer doch ter, hartelijk dank. P. GROENENDAAL, J. J. GROENENDAAL- sünnotel. Haaelem, 10 Febeuabi 1899. Voor de vele bewyzen van be langstelling ondervonden by ln-t over lijden mjjner geliefde Echtgenoote, betuig ik door dezen mijnen welge- meenden dank. WILLEM DE VEER. Haarlem. 11 Februari '99. De gezamelyken werklieden derGe- uieente-werken brengen by deze hun nen innigen dank aan hun baas den Heer KIEVIT en Echtgenoote, voor het hartelijk en flink onthaal, hun aangedaan by gelegenheid van zyn 25-jarige Echtvereeniging. Haarlem, 11 Feb. 1899. Aan allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of onder zich hebben behoorende tot de nalatenschap van den Heer Theodorus van Bruggen zich noemende Dirk van Bruggen, in leven landbouwer, gewoond hebbende te Haarlem, aan het Zuider Bniten Spaarne No. 63a (Schalkwijkerweg), en aldaar den 30 Januari 1899 over leden zynde, wordt verzocht daarvan opgaaf, betaling of afgifte te doen vóór 1 Maart 1899 ten kantore van den notaris JOHS. TERHOFF- STEEDE te Bloemenaaal. Nette Dienstbode gevraagd, tegen lo. Mei. Adres Nieuwe Gracht 33. Wordt gevraagd met Mei tegen hoog loon een nette die een burger pot koken en flink werken kan. Katoenbaai, War- moesstraat 8. Op een effectenkantoor te dezer stede kan tegen 1 Maart a.s. een jongste Bediende of Volontair geplaatst worden. Eigenhandig geschreven brieveu onder letter A. B. aan het bureau van P. VAN C1TTERT ZONEN. tot opleiding Winkeljuffrouw, in eene nette Modezaak, kan geplaatst worden (niet onder de '16 jaar). Brieven onder let J., bij den Boekh. firma J. F. VAN DOBBEN. Voor den verkoop harer diverse artikelen, ook alcoholvrije dranken, aan particulieren te Haarlem en omstreken, wenscht de firma LEVERT SCHUDEL, Wijnhan delaren en Likeurstokers, op voor- deelige condities geschikte aan te stellen. Reflectanten gelieven zich iri persoon of per brief aan te melden ten kantore der firma, Dijkstraat no. 8 te Haarlem. iemand, om 2 jongens van 10 jaar des avonds les te geven in 't tee kenen ten mijnen huize. Klein Heiligland no. 15. Er wordt gevraagd tegen flink loon een bekwame voor winter en zomer vast werk, die eenige kennis hebben vari de koper slagerij genieten de voorkeur. Franco brieven met bewyzen van bekwaamheid eu goed gedrag onder letters V. C. aan don Boekhandelaar A. J. DE JONG te Dordrecht. Eene juffrouw wenscht Fröbel- les te geven aan kinderen van 3 tot 6 jaar. Br. fr. onder No. 2010 aan het Bur. van dit blad. 2 a 3 knappe Commensaals, in de nabijheid van de fabriek der GEBRs FIGEE. Rollandstraat 32. Terstond gevraagd een nette Adres: Coornhertstraat No. 27. Door verandering van zaken wordt ter overname aangeboden in Boter. Kaas, Eieren en Vleescli- waren. Br. Lett. H. aan NOBELS' Adv.-bur., Nieuwe Groenm. 25. een zaak in Kruideniers- en Grutters waren annex Brooddepót op een flink dorp, zeer geschikt voor jongelieden. Franco brieven onder no. 2009 aan het- Bureau van dit Blad. Een prachtig AMERIK. ORGEL, '10 registers, voor spotprijs. Te zien ROZENSTRAAT No. 49boven. Eenige gebruikte Rywielen met luchtbanden, voor geringen prijs. Adres Vooruitgangstraat 88. Aan de Duvenvoordestraat HUIS met TUIN 8 Kamers, Serre. Keu ken en Kelder, Gas- en Water leiding. Voor direct of later. 1400 p. jaar. Adres: Parklaan 86. een vrij ruim Bovenhuis met Tuin, keuken, duin- en regenwater en verder van alle gemakken voorzien staande aan de Parklaan.!;Te aan vaarden 1 Mei '1899. T'-'ïSys&r. Te bevragen bij T. 0. NIEPH AUS Nassaulaan en bij G. HONING, Parklaan 76. op Woensdag 15 Febr. 1899, des avonds ten 7 ure, in de Bovenzaal der Sociëteit „VEREENIGING". Voor Ouders of Voogden, die hunne kinderen of pupillen voor den met 1 Maart e.k. op te richten nieuwen cursus ('18991900) wen schen te doen inschrijven, zijn be wijzen van toegang te verkrijgen bij den Dir. der Haarl. Zangschool, J. STEEN MAK, Piano-, Orgel- en Zangonderwijzer, Ursnlastraat 16a. Het Bestuur deelt belanghebben den mede, dat de repetitiën, in plaats van des Donderdagsavondsin het lokaal L. Lakenstraat, voortaan zullen plaats hebben des Woens dagsavonds van S10 uur. in de bovenzaal van »DE KROON," in- gang Smedestraat. Maandag 13 Feb ra ars a,s. in den Schouwburg, uitsluitend toegankelijk voor HI1. Donateurs en Leden der Letterl. Vereen. »J. J. CREMER« met hunne Dames. Aangifte voor het Lidmaatschap 2e halfjaar, kan alsnog geschie den, liefst schriftelijkbij den Voorzitter. G. J. van GASTEREN, Gierstraat 77. HAARLEM. op Maandag 13 Februari. Aanvang 1uur. Ehtrée 25 cent. Wed. F. PRINSEN, Propriétaire. Heden ZATERDAG en ZONDAG PRIJSBILJARTEN om wild. Amsterdamstraat 54. Op Zaterdag den lSden Februari 1899 des namiddags te 3 uur, zal door W. F. DOEGLAS Architect, namens zijn principaal in het café van den heer F. G. v. GERVE, Spaarne no 80 te Haarlem worden aanbesteed j Het amoveeren van perceel no. 33 gelegen aan de Hage- straat te Haarlem en het ter plaatse bouwen van een Win kelhuis met afzonderlijke Bovenwoning. Het bestek en teekening is a f f. per stel verkrijgbaar ten kantore van den Architect KI. Houtstraat no 53 alhier, waar tevens inlich tingen zijn te bekomen. Plaatselijke aanwijzing op Don derdag den '16den Febuiari 1890, des namiddags te 3 uur. Notaris W. IC. LOEFF, te Haar lem, zal op Zaterdag 11 Maart 1899, 's voormiddags 11 uur te Zand- voort, in liet Hotel «Driehuizen», publiek verkoopen: get. B. 238 li b. en ERF. te Zand- voort. aan de Schoolstraat, met een vrije poort uitkomende aan die straat, kad. sectie C. No. 1138, groot 1 A. 43 c.A. Het Huis be vat onder en boven 7 kamers en keuken. Breeder bij biljetten omschreven en dagelijks te bezichtigen, waar voor zich aan te melden bij den Gemeente-veldwachter S. BEU REN S, aan het Raadhuis, te Zand- voort. Nadere inlichtingen bij voor noemden Notaris LOEFF.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 6