JOHAN, IJsbrand Reinderd Gouda, De Klokken van Corneville. II Barbiero Seviglia. di Dankbetuiging. Terstond gevraagd: Gevraagd Te Koop Uit het oorspronkelijke van Krasno- jarsk (teii zuiden van Jenisejsk) afge zonden telegram, blijkt dat het bericht door den eigenaar van een goudmijn aldaar ontvangen werd. Toenjoesen hadden tossehen Komo en Pit, op 150 werst van de goudmijnen van de heeren Sauven, een soort van hok. uit zeildoek en touw vervaardigd, gevon den, dat bij een ballon scheen te be- hooron, en niet ver van daar de lijken van drie mannen, een van hen met verpletterd hoofd. In den omtrek lagen instrumenten, waarvan de Toenjoesen hef gebruik niet kenden. Het hoofd der politie is op weg om een nader onderzoek in te stellen. De Toenjoesen moeten reeds den 15eu van de vorige maand (vermoe delijk O. S., dus den 27en> hun vondst aan den chef der politie van h<t district bekend gemaakt hebbende lijken zouden dan den 198n Januari gevonden zijn. Yreemd is 't, dat het hoofd der politie van het district niet spoediger en langs ambtelijken weg bericht gezonden zou hebben. „De Koning van Kloadyke." In het laatst dezer week zijn te Bristol in het huweliik verbonden een jufirouw Margaretha Chisholm en de heer Alexander Macdoiiald, de laatste ofschoon in de huwelyksregisters ouder dezen naam ingeschreven, is meer al gemeen bekend onder dien van „koning van Klondyke." Hy is de gelukkige bezitter van zeven en twintig millioen pd. st. De wittebroodsweken zullen door het jonge paar te Bournemouth worden doorgebracht en daarna trek ken beiden naar het ryk van den troudkouing terug. Macdonald is in Schotland geboron; toen hij twintig was, trok hy reeds als mijnwerker de wijde wereld in, om in Mexico, dat toen het rykste zilverland was, te land te komen. De jonge man werkte er hard en weldra had hy een fortuintje bij elkaar gegraven. Toch was de rijkdom dezer mijnen de reden van zyn kortstondigen tegenspoed, want de reusachtige hoeveelheden zilver, die aan hei daglicht werden gebracht, hadden zolk een depreciatie van het metaal ten gevolge, dat Macdo nald genoodzaakt was zyn eigendom men in Mexico met verlies van de hand te zetten. In 1895 besloot hy zyn geluk in het goud te beproeven. Hy trok naar Alas ka en zette zich neer te Dawson City. dat nu 30,000 inwoners telt, doch toen slechts uit een haodjevoi hutteu be stond. Drie jaren later was hy reeds eigenaar van acht-en-zeventig mijnen waaronder die van Eldorado en Shoo- kern, waaruit jaarlijks voor een ronde som van een millioen pd.st. geput wordt en welke benaderd zyn op 27 millioen pd. st. Te midden der goudkoorts-epidemie, die haar slachtoffers overal om hem heen uitkoos, bleef Macdonald een bedaard en ernstig man. Een van zyo eer>te daden als „koning" was de katholieke kerk te Dawson City te herbouwen. Kort daarop ging hij een bezoek aan Engeland brengenhy bracht eenigen tyd door bij zijn ouders i:i Schotland, ontmoette te Bristol een familie, waar een oudste doehte; was enfin, het einde van het lied is hier boven reeds verhaald. van de parodie van het onderzoek, het welk ons reeds maanden lang is opge drongen, zijn ontdektde heftigheid van den aa nval is een maatstaf van de nederlaag." Van de Engeische bladen zegt o.a. de „Daily Telegraph"„Het zou te veel gezegd zijn, wanneer men beweer de. dat ieder, die Vrijdag voor de wet heeft gestemd, een beslist vijand1 ia van het bestaande régime, maar men zegt niet to veel als men beweert, dat ieder innig hater der Republiek den heer Dupuy zijn stem gaf. En ook het doel, dat de eerste minister beoogt, zal niet verkregen worden door de middelen, welke hij heeft toegepast. De Dreyfus- zaak is niets dichter aan haar oplossing gekomen. Zij is er zelfs verder af dan ooit." De „Daily News" ziet den toestand zeer ernstig in. „Zelfs de onschuld van Dreyfus zinkt betrekkelijk in het niet terug, als wij denken aan hetgeen van Frankrijk geworden is. De beweging, waaraan d'e lieer Dupuy zijn steun, heeft verleend, is tegen alle wet. Het is een georganiseerd systeem van vreesaanja ging, dat met Dreyfus begon en met do Republiek zal eindigen." De „Daily Graphic"„De Fi'ansehei regeering heeft, een domheid en een gevaar! ijjk iets gedaan uit vrees voor het leger en zijne lage verdedigers in de pers. De heer Dupuy is bang voor het ieger, de Kamer is bang voor de gevol gen van Dupuy's lafhartigheid. Dat is die volle waarheid. Wij hopen voor de eer van Frankrijk, dat de Senaat een andere zienswijze zal hebben betreffen de den schandelijken toestand." Do „Daily Mail"„Het einde dezer nachtmerrie zal zeker komen. Maar er blijft neg een andere uitkomst, waaraan, naar men gelooft, de generale staf de voorkeur geeft, een oorlog met Enge land. Dat is d'e eenige uitweg om de algemeene aandacht in Frankrijk af te leiden van do betreurenswaardige anar chie in het land zelf." In het Paleis van Justitie te Parys houdt men zich drnk bezig met de vraag wie de rapporteur zal zyn, wanneer de revisie-.',aak voor de ge zamenlijke Kamers van het Hof van Cassatie komt. Men vermoedt, dat de becren Geor ges Lemaitre en Bal lat Baupré de meeste kans zullen bebben. De Echo de Paria deelt. mede. dat de procureur-generaal van het Hof van Cassatie, de heer Mnnau, zyn ontslag heeft gevraagd.— Deze aan vrage zal evenwel eer.st officieel bekend worden gemaakt na de beslissing van den Banaat omtrent bet Vrijdag door de Kamer aangenomen wetsontwerp. De Zaak Dreyfus. Heb verschil in meoningen over de aaak-Dreyfus uit zich na d!e beslissing in de Franscho Kamer Vrijdag geval len. zooals te begrijpen is. weer zeer sterk. Do revisionisten zijn verontwaar digd; de bladen van Drumont, Roche- fort enz. groeien er in. Een van de warme voorstanders der revisie, de heer Clemenceau, schrijft in d)o „Aurore"„Niets zal ons doen wanhopen, noch de overwinning van. den vijanid, noch het verraad der onzen. De nederlaag is voor ons slechts een reden om met warmte weer te beginnen. Hoe zoudc-n wij ooit overwonnen kun nen worden, daar do gedachte altijd zegeviert? Wij verwachten trotsch den terugkeer der verdwaalden, die in hun leugen slechts tegenspoed en ongeluk kunnen vinden. Onze kracht is, dat wij rechtvaardigheid vragen. Wij behouden onvoorwaardelijk onze gansclie gevechts posities. Wij zullen vechten „pied a pied," en wanneer men ons zal hebben gedood, zullen, wrekers uit onze asch oprijlaan). Mocdj. vriendenvoor de waarheid bestaat geen nederlaag. Beeft, leugenaars, gij zijt verloren'" De Eclair" zegt daarentegen„De Kamer heeft Vrijdag een schitterende meerderheid gegeven aan de „loi de d'essaisissement". Dit beteekont niet al leen de overwinning van het kabinet het is de overwinning van het gezond verstand en van het patriotisme" En aan het slot: „Wat nu ook de uitslag is van het definitieve vonnis, hetwelk wij met geduld zullen afwach ten, de dag van Vrijdag heeft nu reeds dt zekerheid gegeven, dat de vrede nabij is. Hij is ook de waarborg voor een juis ter justitie." Ook de heer Cornély (schrijvende in den „Figaro") is van meening, dat de kalmte nu kan terugkeerendlat alle partijen, als zij logisch en ernstig willen zijn, de wapens zullen moeten afleggen. „De anti-revisionisten hebben het gan sclie Hof verlangd. Zij hebben het. Welke nieuwe motieven zouden zij nu nog kunnen uitvinden om het in verdenking te brengen. De anderen zijn besloten ik spreek althans voor mij zelf om niet over de qualiteit der rechters te chicaneer en. Het is hun vol doende, dat men tot het Hof van Cassatie behoort om in hun oogen be kleed te zijn met alle hoedanigheden van den magistraat." De heer Judet schrijft in het „Petit Journal": „Het is goed, het is moreel, dat de verdedigers der wanorde, de verdedigers dér rechlterlijke Past. De vorige week zyc er in de stad Bombay 1600 menseden aan de pest gestorven. Maagdenroof. Eer; mislukte maagdenroof is een dezer 'irv.en te New Haven (V. S.) beproefd. Ten stadhuize werd door de militie een bal gegeven cn duizend studenten poogden er binnen te drin gen om de dansende meisjes te scha ken. De 3000 miliciens en burgers echter, d or de politie byge^aan, s'oegen deze meuwerwetselisSabynen af, na een verwoed gevecht van twee uur, waarbij tal van studenten ge- kwotst, werden. ter die bedoeling alleen was om critiek te leveren en anderen voor schade te behoeden, allerminst om den eiscber te beleedigen. Bovendien gold die cri tiek het werk van A. en B. en niet alleen van A., zoodat A. zonder B. niet eischen kon. Doch al ware het aangevoerde an ders, dan nog was ongunstige beoor deeling van iemands bekwaamheid in zyn vak nimmer eene beleediging. Men kon in zyn leven een pruloven ge bouwd hebben ja, men kon zelfs in zijn leven niets dan prulovens ge bouwd hebben en toch een man van onbesproken gedrag en ongerepte eer zyn. Ten slotte noemde pleiter de ge- eischte schadevergoeding onzinnig hoog en meendo liy, dat eischer zijn schade had behooren te bewijzen. Teeen dit laatste voerde mr. Van der Hoeven nog aan, dat het gevraagde scbadeeijfer zoo hoog niet was, wan neer men bedacht, dat de advertentie in een vakblad geplaatst was en dos ai licht bakkers bij concurrenten van eischer ovens, die anders door dezen eiscber gebouwd zouden zyn, besteld hadden. Ook meende pleiter dat de wet. juist voor deze schade geen for meel bewy's vereischt en dat de rech ter het cijfer naar de omstandigheden in billijkheid bepalen kan. A. zou het bovendien onverschillig zijn of dat cyfer hooger of lager was. Of de actie opgaat zal de recht bank 6 Maart beslissen. (N. B. Ct.) De vijfjarige Louise Horsen wonende in de Groote Houtstraat, werd Zater dagavond omstreeks 6V2 uren in de Gierstraat toen zij plotseling de straat overstak door een paard omverge worpen, dat voor een rijtuig gespan nen was. doordat de bestuurder niet tydig stil kon houden. Vermoedelijk door een trap van het paard werd haar linkerbeentje belangrijk gekneusd, doch niet gebrokeu. Aanvankelijk door een bewoner der Gierstraat in huis opgenomen, werd zij later naar de ouderlijke woning vervoerd. «*EC»!T$ZAi£m Een beleed!gonde advertentie. A. en B. bouwden voor C. een bakoven. C. beweerde dat de oven niet deugde. Hierover procedeerde A.. B. en C. De ree hi bank te Rotterdam benoemde deskundigen. 1 e .en keurden eenstemmig' den oven goed. De recht bank veroordeelde C. tot. betaling van den oven. Deze werd betaald. Toen plaatste C. in de Bakkers- hondcour anl eene ad vei ten lie, lui- dende „Tentoonstelling van een pruloven, „gebouwd door A. en B. voor de „broodbakkerijals aanschouwelijke „critiek op den bouw van den oven „op het rapport van deskundigen; „op de rechtspraak in Nederland „dagelijks gratis te zien." Hierover deed A. C. weer een pro ces aan, ditmaal eene beleedigings- actie, en vorderde thans machtiging tot aanplakking, op kosten van ge daagde, van het vonnis, dat «Ie adver tentie beleedigend zoude verklaren en bovendien van gedaagde tienduizend gulden schadevergoeding. Betreffende deze zaak werden Vrij dag pleidooien voor de rechtbank te Rotterdam gehouden. Mr. Van «'er Hoeven pleitte voor den eiscber, bouwer van den oven, en betoogde dat de bedoeling om te beleedigeu onder meer bleek uit den vorm der adverteutie, die met vette letters gedrukt was uit den inhoud, uit de herbaalde plaatsing eu vooral uit het voorafgegane procs, dat den bakker overtuigd had moeten hebben, dat de oven wel deugde. Verder be streed pleiter dat eene ongunstige be- 001 deeling van iemands werk nimmer bele:digend zoude kunnen Zyn. Vol gens hem hangt het er maar van af of de critiek in behoorlijke of in grof- onvoegzame woorden wordt geuit. Ook weerlegde pleiter gedaagdes beweren, dat A. niet outvankelyk zijn zoude, omdat B. niet meeproceileerde. Wal deed dit af. De advertentie was beleedigend of nietwas deze het wel, dan trof deze èn eischer èn B. en kon A. dan toch alleen optreden. Mr. E. s. Hollander pleitte voor den bakker en betoogde in de eerste plaats dat in de geheele advertentie geen enkel beleedigend woord voor kwam en dat onder de omstandigheid een onderzoek naar gedaagdes bedoe ling eigenlijk overbodig was, datech- Hedenmorgeu werd het stoffelijk overschot van den oud-inspecteur van politie, den heer Fokbe van Leijeu, op de nieuwe begraafplaats aan den Schoterweg ter aarde besteld. De lijkstoet, die voorafgegaan werd door eene deputatie uit het politie-corps, bestaande uit een inspecteur en drie agenten, nam van het sterfhuis af den weg langs het politie-bureau. Aan de groeve waren eenige belangstellenden, waaronder een paar oud-agenten. De zwager van den overledene bedankte namens de familie de aanwezigen voor de laatste eer den overledene bewezen en inzonderheid de depatatio van het politie-corps. De afd. Haarlem van den Alg. Ned- Metaalbewerkersbond vergaderde V rij- dag den lOen dezer in 't café „Cen trum", Damstraat no. 6, en heeft in beginsel aangenomen, om mede te werken tot oprichting eener Coöpera tieve bakkery en sprak eenerzyds den wensch uit, dat. de verschillende orga nisaties die deel uitmaken van het Plaatselijk Secretariaat mede zoliën werken aaa deze instelling en ander zijds, (int verschillende werklieden die buiten eenigerlei organisatie staan ook het hunne bij zulten dragen. ook nè de uitvoering handelend moest optreden. Scherm wed8trij d. By de vele mooie prijzeu uitgeloofd voor de op 18 en 19 Februari te hou den schermwedstrjjden uitgeschreven door de Schermvereeniging der d.d. Schutterij is nog een zeer fraaie prys gevoegd en wel een zilveren lauwer krans aangeboden, door het eere-comité Door de inschrijving van eenige belgische scbermvereenigingen belooft deze wedstrijd ook een internationaal karakter te verkrijgen. Internationale Telephoon. Nu en dan hebben, wij, tot ons leed wezen, reden om te klagen over gebrek aan medewerking ran deze of gene au toriteit tot den bloei van onze gemeente. Van een soortgelijke klacht over den telephoon vernemen wij, dat de firma Reeser Comp. zich gewend! heeft tot den Directeur-Genea-aal der Posterijen en Telegraphic met het navolgend schrij ven: Uit een ons heden toegezonden Rijks- 1 voor den intercommunalen- en in ternationalen Telefoondienst bemerken wij, dat o.a. de gemeente Arnhem is opgenomen in het internationale tele foonverkeer tussqhesn Hamburg, Bre men, Lübeck, Kiel, Berlijn en de voor name Duitsche grensplaatsen. Het zij ons vergund de opmerking te maken, dat het o. i. alleszins onbillijk mag genoemd worden, dat dé stad Haar lem in zielenaantal de 6de plaats van ons land en uit een commercieel oog punt beschouwd boven Arnhem staan de, wederom in hare belangen werd ge schaad door haar van" het gewemschte verkeer opnieuw buiten te sluiten. Ons komt het voor, dat Haarlem in elk opzicht stiefmoederlijk wordt be dacht. getuige nu weder de tegenwerking van de hooge autoriteiten inzake het bouwen van een nieuw station, waaraan hier grooto behoefte bestaat. Aan welke invloeden die tegenwer king moet worden toegeschreven, kun nen wij niet beoordeelen; alleen dit is ons opgevallen, dat alle zaken, die Haar lem tot bloei kunnen brengen, resp. haren bloei kunnen vermeerderen als het ware systematisch worden gene geerd. U zoudt ons ten zeerste verplichten met de medodeeling hoe het komt, dat onze stad niet in den internationalen telefoondienst werd opgenomen en of er kans bestaat, dat deze ongemotiveerde achterstelling binnenkort zal worden geredresseerd!. Of acht u het misschien verkieselij ker, dat wij onzen afgevaardigde, Mr. Macaré, eens verzochten deze zaak in de 2de Kamer te berde te brengen, ten einde zoodoende het gevoelen van Z. E. den Minister van W., H. en N. dien aangaande in te winnen? Hoogachtend verblijven, UEd. dw. dr., (w. g.) REESER COMP. Houtrakpolder. By een alhier gestorven paard is miltvuur geconstateerdde wettelijke voorschriften zyn toegepast. Beverwijk. Naar wy vernemen bestaat bet plan alhier een nieuwe gasfabriek te bou wen. 2 el. De hoofdelijke omslag is in deze gemeente met een f2500 verminderd kunnen worden. Naar wy vernemen beeft de beer D. Blok, lid der kegelclub „de Kroon", reeds gedurende eeuigen tijd het plan opgevat om by de verschillende gar nizoenen bier ie lande de ke.-elsport in te voeren. Daartoe heel t genoemde beer zich met een schrijven, waarin hij op het nattige, aangename en levens gezonde van deze sport wijst, gericht tot de verschillende garnizoens commandanten en deri Minister van Oorlog. Zijn streven verdient voorze ker waardeering. Het aantal gebouwen op liet, terrein de Phoenix wordt weer niet een ver meerderd. Aan de westzijde van het terrein is men bezig kantoren eu maga zijnen te bouwen voor de firma Reeser Comp., vlak bij hare wasscnery en sorteerdery van gom. welke industrie naar 't ons voorkwam in den korten tyd van haar bestaan reeds belang rijke afmetingen heeft aangenomen. De bekende bedelaarster Clara Zwaan, die geduremle 1 e i aantal jaren geregeld Haarlem bezocht met een aantal slordig geklecde kinderen in haar gevolg, welke echter sedert eenige maanden in een opvoedingsgesticht worden verpleegd, werd Zondagavond door de politie aihier gearresteerd wegens bedelary. Aan een woning waar zjj zich om een aalmoes ver voegde, werd haar toevallig door een politiebeambte opengedaan. Javasche Bank. Tot directeur der Javasche Bank is volgens het Bhld. benoemd de heer J. F. H. de Vignou Vande- velde. Schouwburg. De dochter van den Galeislaaf. Het gezelschap vau deu heer Jan J. Ketting dat Zondagavond in den Schouwburg het hierboveugenoemde drama, uitmuntend weergaf, had over belangstelling niet te klagen. De schouwburg was flink bezet. Het publiek beeft de spelers levendig toe gejuicht. De schouwburg-directie heeft met deze Zondagavond-voorstellingen een groot succes. Het publiek op de hoogere rangen was echter dezen avond zeer rumoe rig, zoo zelf, dat de politie tijdens èn Aanbesteding. Hedenmiddag zou door net college vau regenten over het Huis vau Be waring eu Strafgevangenis aanbesteed worden Het gedurende éer, jaar (1 Maart 1899 tot en met 28 Februari 1900) leveren der Bespanning va» en eene Bergplaats voor het Cellulaire Rijtuig. Door hot ontbreken van deu sleutel van da aaObèstediogsbus kori doze nier worden geopend eu derhalve de biljetten niet' worden voorgelezen. Jhr. mr. Retbaaq Macaré stelde nu bet uur vau opening op Dins lagi a nid- dag te 4 uur. Beimebroek. Het dubbelloops geweer hetwelk eenigen tyi geleden is ontvreemd uit «ie directie-' eet der tl. IJ. S. My., is Zaterdagmiddag teruggevonden by hel spitten op een stuk grond vau J. v. G. eu dus weer in handen van den eigenaar. Zaadvoort. Duor Burgemeester en Wethouder is aan deu heer J. H. Mulder Jr. te Haarlem vergunning verleend tot het oprichten van eene slachterij en roo kerjj in eep hn:s aao .i Haitestraat, tegenover de Schoolstraat, Wjjk B No. 238c. Velsen. Velser voerttrug. Er circuleert thans een adres aan de Tweede Kamer, ontworpen dour de in de burgemeesters-vergadering benoemde commissie, waarin de wen- schelijkbeid word betoogd, dat de Velser voetbrug behoudeu blijft. Bloemendaal. De raad dezer gemeente vergadert Donderdag 16 Februari des namiddags te half twee. MIE«JW£TIJOIiSGE-£, In zake de goederen, rechten en titels, behooreude tot de Heerlijkheid Scbagen en toebeboorende aan graaf Duris d'Ouitremont in Henegouwen, hebben de volgende overdrachten plaats gehad. De hofstede Zaandam, benevens de heerlijkbeidstitel is overgegaan op vrouwe Van Rappard née du Marchie Sarvaas te 's-Gravenhagehet jus patronatus over de kerken van Scba gen, Barsingerhorn, Kolhorn en Ha- riDghuizen op mr. H. Boonacker te Schageu de landerijen in de Schager en Niedorper Kogge op verschillende eigenaars. Zaterdag is in het groot auditorium van het universiteitsgebouw te Gro ningen honoris causa benoemd tot doctor in de plant- en dierkunde de heer Cornelis van Wisselingh, apo theker te Steeuwjjk, geboren te Utrecbt. Een watertoren ingestort. Vrijdagavond omstreeks half tien is te Helmond de watertoren met een donderend geraas ÏDgestort. De toren was dien dag jnist afgewerkt en stond voor het eerst vol water. Ouder dien last schjjnt het gevaarte bezweken te zyn. «LAKKTWlEv; vv S Haarlem, 13 Februari 1899. Aangev. Verk. Prijs. Boter 63 KG. 63 KG. f 1.00 f 1,10 Biggen 51 st. 51 st. f 6.— f 8,— Schram. 53 st. 53 st. f 13,— f 14,— Aard. HL. - HL. f2.—f2.50 App. 37 HL. 37 HL. f 6,— f 9.— Peren 23 HL. 23 HL. f4,- f7.- corre3pondentie. Den heer H. Gedichten plaatsen wy niet, dan by hooge uitzondering. Bovendien schijnt ons de zaak in quaestie meer van persoonlijk, dan van algemeen belang. Red. BOli GEKLIJKE BTAN Bevallen: 11 Febr. J. Bijster— Niemann z. 12. M. Hilbers—de Jong z. D. J. Drent—Noortman d. A. Kap tein—Koper z. M. Snoelts—Jukes d. C. Tolman—Blom z. 13. M. M. C. v. d. Kroft v. d. Ven 2 z. A. M. C. Brumraelaar - Handgraaf z. Overledenlu Febr. J. de Lange 24 j. Rollandstr. M. B. Boks 17 m. d. Oraijjeb.str. J. Spiering 2 j. z. Gr. Heiligland. G. H. Azier '3 j. Beekstce-g. 12.P. Oosterom 74 j. Sclió- tersingel. 13. J. J. Otte 12 in. d. Doelstraat. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 14 Febr. 1899, des na middags van 1—2 uur door den heer W EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert op. 7 no. 4 Handel. 2. Bénédiction nuptiale. SaintSacns 3. Fantaisie Eroica Kühmstedt. 4. Marche religieuse. GiqpvJ. 5. Duet, uit Stabat Mater Rossini. Hedenmorgen is uis het Noordzee kanaal opgehaald het lijk van den onlangs vermisten portier van de papierfabriek W. van Eyk. Houtrijk eu Polaneu. Inbraak. Hedennacht is alhier inbraak ge pleegd in de pavstorie der Ne«l. Herv. gemeente, bewoond door ds. Heeringa eu in de consistoriekamer der Ned. Herv. gemeentein beide perceelen verkreeg men toegang door opschui ving van ramen. Bij ds. H. is hetgeen vermist wordt voorloopig gering n.l. slechts enkele zilveren lepeltjes, of schoon alle vertrekken zijn doorzocht. Uit de consistoriekamer zyn evenwel weggedragen 2 zware ijzeren kisten, waarvan de éen, behalve eenig klein geld, f 1400 inhield aan aandeelen N. W. Sch. De eerw. heer Heeringa moet beden- nacht wel onraad hebben bespeurd, maar voor overmacht te bevreesd zyu geweest om handelend op te treden. Fanniliebepiehtar Getrouwd9 Febr. P. M. W. v. d. Berg en A. A. Deenik. Arast. Overleden: 7 Febr. M. Italiaander 74 j. Heerenveen. G. Hauer 72 j. Amst. C A. J. Wichers jd. 64 j. den Haag. 9. J. B. Zool. 81 j. den Haag. K. Brocades jd. 78 j. Meppel. A. Brouwer 62 j. Leeuwen. G. de Vries jd. 66 j. Bolsward. 41 oS3 v a a s» b c f i c ft fe e n Het stoomschip Madura, van Ba tavia naar Amsterdam, pass. 11 Febr. Ouessant. Het stoomschip Prins H iüem 1V vau Paramaribo naar Amst., arriv. 11 Febr. te Amst. Het stoomschip Werkendamvan de Holland Amerika Lyu, van New- York naar Rotterdam, arriv. 11 Febr. te Rotterdam. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lyn, vau Rotter dam naar Newyork, pass. 11 Febr. des toorm. 3 u. Lizard. Het stoomschip Bromovan Rot terdam naar Java, vertr. 11 Februari van Rotterdam. Het stoomschip Koning Willem 1 van Batavia naar Amst., arr. 11 Febr. te Suez. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, vertr. 11 Febr. van Marseille. ADVERTENÏi£N. Na een k -rtstondig lijden overleed heden onze lieveling in den aanvalligen leeftijd van 12 jaren. G. J. kok. J. kokRoek. G. J. kok Jr. j. c. kok- Van den Berg. E. J. kok. Haarlem, 10 Februari 1899. Heden overleed in den ouder dom van 76 jaar. onze geliefde Echtgenoot, Vader en Be- huwdvader. Uit aller naam Wed. IJ. GOUDA— van Velthüisen. Korte Heerenstr. 25. Haarlem. Sckouwbury-Iiaarleai. v Zeer voorspoedig bevallen van een flinke DOCHTER A. S. C. DOEGLAS— van Zalen. Haarlem, 12 Februari 1899. den Salon des Variétés, Dir. S. FRANK. Op verzoek: Dinsdag 14 Februari 1899, 2e Voorstelling vau Operette in 4 bedrijven. Muziek van ROB. PLANQUETTE. Aanvang 8 uur. Balcon f2.Stalles 11.75, le Loge 1 1.50, Parterre f 1.25,2e Loge fl.Gaanderij f0.40. Nederlamlsche Tooneelver- eeuigiiig. (Goedgekeurd bj Kon. Besl. van 24 Mei 1895) Woensdag 15 Februari, 28e (2e Opvoering alhier) van In 3 bedrijven van HERM. HKIJÈRMANS JR. Aanvang 8 uur. Balcon t* 1.50, Stalles en le Loge f 1.25, Parterre 11,2e Loge f 0,75, Gaanderij i0.30. operaTtaTjana. Donderdag 16 Febr. 1899. Groote Opera. Muziek van ROS-JXI. Ondergeteekcnde betuigt bij deze haar oprechten dank. in het bijzon der aan den Patroon, den Wel Ld. Heer F. TEN KATE en verder aan Kameraden en belangstellenden, voor hunne deelneming tijdens de ziekte en het overlijden van h ar gelielden Echtgenoot ondervonden. M. 1JÖEREzlei.eman. Verlwreia s Woensdagavond j.l. een zwart Halsbontje, met lange staart1:was ten, gaande per rijtuig v. Schaohel- straat naar «de Kroont). Tegen be loon ins wordt terugbezorging ge vraagd. Adr. D.d. Uitg. dez. Cour H H. SMEDEN. Biedt zich aan een Smidsknecht, goed bekend met hoefbeslag en burgerwerk. Adres J. VOS, te Bussum. Terstond gevraagd een Dagmeisje, niet beneden 18 jaar. Adres Klein Heiligland 32zw.it t. Een flink DAGMEISJE. Loon f t 75. Adres te vernemen aan het bu reau van dit blad. Een MEISJE, P. G.. 15 k 17 j. oud, ter opleiding in een nette Galanteriezaak. Fr. brieven onder No 2014, bur. van dit blad. Een weinig gebruikte groote Kachel met lofwerk en een Stryk- kachel. Br. No. 2013 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3