Me Mratenties. is. Op een plaats werd my verteld, dat eeu man zyn baatje aan een boom ophing, terwyl hy sprinkhanen ging jagen en toen hy over een uur of wat weer terugkwam, waren er slechts eenige draden over. Wat van die sprinkhanen zoo wonderlijk is, is dat zij over de gansche streek die ik over kwam, d. i. van Springfontein tot op Lucküotf, overal op denzelfden dag (26 December) en bijna op hetzelfde nar hun verschijning maakten. Het is aandoenlijk te zieu, hoe boe ren met vrouw, kinderen eu dienst boden byna dag eu nacht (want die sprinkhanen trekken 'snachts ook) bezig zijn met vlaggen, en zoo moe, dat meer dan een maar zoo in de landen neervalt en vast aan den slaap is en toch, ten spijt van dit alles, gaat de eene boom en akker na den anderen. Onze laudgeuooten in de Westelijke provincie, die niet van zulke plagen weten, kunnen nooit genoeg dankbaar zyn. Een vreeselijk geval. Tö Rijssel (Frankrijk) is een ver schrikkelijke misdaad aan 't licht ge komen. In een broederschool is het lijk ran een der leerlingen gevonden, die sinds eenige dagen werd vermist. De knaap, Foveau genaamd en 11 jaren oud, was door verworging om het leven gekomen, terwijl tevens moet zijn ge bleken, dat hij vóór den moord afschu welijke handelingen heeft ondergaan. Van deze dubbele misdaad wordt een der onderwijzers, broeder Flaminien verdacht, die dan ook in hechtenis is genomeon en re«edls herhaaldelijk ieen verhoor onderging. De zaak heeft in Rijssel natuurlijk groot opzien gewekt en de anti-dericalen waren ei- terstond bij om in troebel water te vissehen. Voor de broederscholen en zelfs voor de bureaux van katholieke bladen had den rumoerige manifestatiën plaats, zoo aelfs, dat de politie herhaalde malen handelend moest optreden. De verdachte blijft zijn onschuld vol houden en de bladen zijn vol met bij zonderheden over den moord maar, hun ne inlichtingen blijken niet alle even betrouwbaar te zijn. Dd zucht naar sensatie en... schandaal, oefent blijk baar weer haai- noodlottigen invloed uit. Reden te meer om niet te zeer in bij zonderheden af te dalen en, voorloopig althans, de meeste reserve in acht te nemen. Volgen3 de .Libre Parole?' is, behal ve den broeder, nog een molenaar in hechtenis genomen. Ook zou, volgens dit blad. de knaap vóór zijn dood de bovenbedoelde afschuwelijke mishande ling niet hebben ondergaan. Een gewichtig punt in het getuigen verhoor is de vraag: wanneer de mis daad werd gepleegd en of de broeder op dat oogenblik afwezig was? De „Vérité" deelt in een correspondentie uit Rijssel mede, dat op den avond van den moord broeder Flaminien van zes tot half ne gen het toezicht heeft uitgeoefend over de 100 kinderen van 13 a 16 jaren, die hij te surveilleeren had, terwijl de mia- d'aad fcussohen 6 en 7 uur moet zijn ge pleegd. De leerlingen hebben deze ver klaring bevestigd. De broeder is slechts een half uur weg geweest om te eten. Omtrent den tijd waarop hij zich Hier voor verwijderde zijn de leerlingen het niet eens. De broed'erkok heeft ver klaard. dat broeder Flaminien als naar gewoonte gedineerd had. De vraag is ook gerezen of de moord niet buiten het gesticht kan zijn ge pleegd en het lijk daarna binnengesmok keld? Van 5 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds staan de deur-en open en de toegang is dus zeer gemakkelijk- Vol gens do „Dépêches" werden sinds een maand driemaal pogingen aangewend om kinderen te ontvoeren en hadden de directeuren der broederscholen aanzeg ging gekregen, dat een schandaal tegen hen werd op louw gezet. De Rijsselsche correspondent van de „Vérité" schrijft in denzelfden geest en vraagt zich af, of do broeder, indien hij werkelijk de misdadiger is, het lijk wel naar de spreekkamer zou hebben gebracht, ter wijl hij het op nauwelijks 50 meters af stand in de rivier had kunnen werpen Dezo en andere vragen zijn zoovele waarschuwingen tegen een lichtvaardig oordeel. Moge spoedig het volle licht opgaan over deze treurige zaak. (Centrum). vullen. Daar in de balzaal alleen ge- cos tum oorden of wat heeren betreft, zij dia in galakleeding war on. werden too- gelaten, hadden in de eerste en tweede logo on op de gaanderij verscheidene dames en heeren plaats genomen, die - in letterlijke beteekenis alleen op het bal van uit de hoogte neerzagen en met blijkbaar zeer veel genoegen dë be wegingen der danslustigen gadesloegen, want meermalen steeg een hartelijk ge lach op bij het binnenkomen van een alleoraondöriingst costuum. of om de leuke zetten van den een of anderen grappen maker. Te lialf twaalf had een feestelijke optocht van gecostumeerden plaats, en trok de stoet voorafgegaan door herau ten, hellebaardiers, vaandeldragers en een baldakijn, waarop Prinses Carnaval had plaats genomen, eenige malen door de zaal, waarna de mooie prijzen met eene korte toespraak van den heer G. J. van Gasteren d'oor die prinses Carnaval aan de winnaars werden uitgereikt. Voor het fraaiste heerencostuum werd de prijs toegekend aan een witten edel man, terwijl voor het fraaiste dames- costuum Prinses Carnaval in aanmer king kwam. Het costuum „Ooievaar" mocht den prijs voor het zonderlingste heerencostuumhet costuum van rozen den prijs voor het zonderlingste dames cos tuum verwerven. De prijs voor het schoonste paai- viel ten deel aan het costuum „Hulde aan Cremer." terwijl het Zeeuwsche paar een prijs voor het meest typische cos tuum werd toegekend. Da prijs voor den best gelijkenden historisch en persoon (heer) en idem (da me) werd behaald' door resp. Graaf Otto van Schouwenburg em „de Marianne" van Frankrijk. Vervolgens werden nog aan de kaarten, als do mooiste groep van 4 personen, en aan de Sterrenwiche laars als do mooiste groep van 5 of meer personen prijzen toegekend, terwijl het costuum. voorstellende muziek en dans, alsmede de Hollandia-flesch nog een extra/-prijs verwierven. Da grootste levendigheid ontstond als gewoonlijk na het démasqué, dat te 12 uur plaats had. De zaal scheen toen zelfs te klein te worden om alle danslus- lige paartjes te bevatten. Eerst laat in den nacht scheidde men, en ging ieder zeer voldaan huiswaarts. Het bestuur van Cremer mag ook wedea- met voldoening op dezen avond terugzien en kan er van overtuigd zijn, dat 't den leden een genotvollen avond heeft verschaft. Bal-Masqué. Maandagavond gaf de letterlievende Vereienigitig „J. J. Cremer" een bal- masqué voor hare leden met hunne) dames in den schouwburg alhier, die door de goede zorgen van de daarmede belaste commissie bijzonder fraai was gedecoreerd. Werd men bij het bin nentreden ontvangen door sierlijk uitge dost! hellebaardiers, de feestelijke in druk werd' niet weinig verhoogd door de inrichting van cl? zaal, die in een bergachtig landschap was hei-schapen. Op de heuvels op den achtergrond van de zaal was het muziekkorps opgesteld en deed van daaruit zijne opwekkende tonen door de zaal weerklinken. Te negen uur nam het bal een aan vang met eene promenade en polka. Er waren toen reeds heolwat gecostumeer- den, wier aantal later op deai avond' nog aanmerkelijk aangroeide. Heb bal, gedirigeerd door die heeren Martin was zeer geanimeerd. Vele aar dige. fraaie en zonderlinge costuums merkten wij, op. Ook eenige zeer mooie groepen en enkele historische personen bewogen zich tusschen die bonte men gelmoes van dansende paartjes. De voor een prijs mededingenden hadden moeite, tijd noch kosten gespaard zoodat de jury,, bestaande uit de heeren P. van Ooij, R. Prent, J. van Voomveld en P. Clausing Jr. dan ook eene allesbe halve gemakkelijke taak had te ver In de voorwaarden waarnaar door het gemeente-bestuur zal worden aan besteed het verleggen van een gedeelte van de Brouwersvaart en de Hout- vaart. het maken van een voetbrng over de Brouwersvaart enz. is o.a. aan den aannemer de verplichting opgelegd om de onderbazen, werklie den enz. te verzekeren tegen invali diteit en ongelukken, voorts moet de uitbetaling der werklieden geschieden op het werk of ten huize van den aannemer, in gepast geld, terwyl het gebruik van sterken drank op het werk is verboden en zy die zich daar aan schuldig maken worden ontsla gen. De maximum werktyd per dag bedraagt hoogstens elf uur buiteu de rusttyden. Voor uren boven het maxi mum wordt 25 percent en voor arbeid tusschen 10 uur 's avonds en 4 uur 's Dachts wordt 50 percent meer be taald. Voor een volslageu werkman wordt minstens 20 ceDts per uur, voor een volslagen arbeider of opperman minstens 15 cent per uur en voor een arbeider beneden 18 jaar moet min- vstens 6 cents per uur worden toege kend. Teraardebestelling. Voor de tweede maal in deze week stonden wy heden aan de groeve van een geacht ingezetene. Het was 't stoiï'eiyk overschot van den heer A. Eliük Sterk, ingenieur by den Haar lemmermeerpolder, dat onder zeer V6le blijken van belangstelling ter aarde werd besteld. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, nam de beer rar. G. C. Everwijn Lange, dijk graaf van den Haarlemmermeerpolder, tiet woord en schetste in korte trek ken de verdiensten van den doode. Een broeder van den overledene bedankte voor de laatste eer, aan dezen bewezen. B. en W. hebben, by het voorstel aan den Raad om de gemeente-werk lieden tegen ongelukkeu te verzekeren, verklaard dat zy de uitvoering daar van willen ontwerpen in overleg met de Raadscommissie tot herziening der pensioenverordening. De vraag mag gedaan worden of dit practised is. Deze Raadscommissie immers is benoemd 27 December 1895, dat is meer dan 3 jaar geleden en heeft tot heden niets van zich doen hooren. Wordt nu ook de zaak der ongelukken-verzekering in hare han den gesteld, dan bestaat er gevaar voor even groote vertraging. De tegenwoordige werklieden zouden dan wel eens niet meer kunnen genieten van het thans gedane voorstel. Of hebben B. en W. misschien het voor stel juist gedaan om zoodoende de Commissie eens aan 't werk te krygen? By de civiele Kamer der Arrondis- sements Rechtbank alhier zyn zoovele aanvragen om pleidooi ingekomen, dat nu reeds voor Mei extra-zittingdagen zyn Haarleinsche Toynbee-V ereeniging. Wegens vertrek naar elders is mejuffrouw J. André de la Porteaf getreden als Algemeen Secretaresse der Haarlemsche Toynbee-vereeoiging. In haar plaats werd als zoodanig be noemd mejuffr. L. de Clercq van Weel. Tevens werd, ter vervanging van mejuffr. M. van der Ley, benoemd tot Algemeen Penningmeesteres mej. J. Kersten. Een loteliDg dezer gemeente werd door den Militieraad vrijgesteld voor den dienst by de militie. Na die uit spraak bleek, dat de plaatsvervanger voor zyn broeder aan wiens dienst de vrijstelling was ootleend in de laatste dagen van November uit den dienst was verwijderd, na een dienst tijd van ruim acht maanden, te kort dus om vrijstelling wegens broeder- dienst te wettigen. Gedeputeerde Sta ten hebben, iü hooger beroep, de uit spraak van den Militieraad vernietigd en den loteling voor den dienst aan gewezen. Adres aan de Koningin. Het adres der Haarl. Handelsver- eeniging aan H. M. de Koningin in zake de spoorwegtoestanden alhier telt thans reeds ruim 2100 handtee- keningen. Het zal thans cireuleeren, terwyl in de gemeenten Bloemendaal, O verveen en Schoten adressen van ad Laesie zulieo wordeu aangeboden. De Verceniging van induslrieelen en kooplieden in bouwkunde eu aanver wante vakken en de afd. Haarlem van de Maats, voor Bouwkunst zullen adressen van adhaesie aan liet adres der H. H. V. aan onze Koningin richten. Het adres van eerstgenoemde ver- eenigiDg luidt als volgt: Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. Geeft met allen eerbied te kennen de Yereeniging van Industrieel en en Koop lieden betreffende Bonwkundle en aan verwante vakken, gevestigd te Haar lem, als rechtspersoon erkend bij Kon. besluit d.cL 16 Dec. 1887, no. 24, en nader bij besluit van den 20sten De cember 1897. no. 10, tellende leden vol gens bijgaande ledenlijst; dat in hare ledenvergadering gehouden den 7den Februari 1.1. met eenparige stemtaiem ,is besloten te steunen het adres van ingezetenen van Haarlem in zako de verbetering van de spoorweg- toestanden. hier ter stede, en zij neemt harerzijds dë vrijheid eerbiedig onder do aandacht van Uwe Majesteit te brengen het navolgende: Behalve" de algemeene belangen ont schreven in bovengenoemd adres zijn ook voor adressanten als industrieelen op bouwkundig gebied bizondere belan gen verbonden aan een beter verkeer tusschen de Noordelijke en Zuidëlijke deelen van de stad, en doet zich ook voor hen in 't bizonder het groote onge rief gevoelen veroorzaakt door het al- geheelo gemis aan behoorlijke los- en landinrichtingen voor het spoorwegver voer. Door den bestaanden toestand) toch wordt de uitbreiding van het Noorde lijk gedeelte van de stad grootolijks be lemmerd. De aan de schoono buitensin gels, het Frans Halsplein, de Schoter- weg enz. gelegen, in de laatste jareni gebouwdo huizen, zijn nagenoeg onvar- liuurbaor. De bouwindustrie staat daar door in dat gedeelte van do stadl niet tegenstaande hare snelle ontwikkeling nagenoeg geheel stil, en de aanwezige panden kunnen met het oog op de lage huren nauwelijks behoorlijk worden on derhouden. Het groote gemis aan een spoorweg haven cenerzijds en het gebrek aan vol doende ruimte en hulpmiddelen voor laden en lossen anderzijds, heeft ten gevolge dat alles wat eenigszins daar voor vatbaar is te water moet worden aangevoerd en dat aan het locale ver voer van bouwmaterialen aangevoerd per spoor dikwijls groote moeiolijkheden en belangrijke kosten verbonden zijn, meer nog doordat de los- en ladingplaats aan de Noordzijde van het spoorwegem placement gelegen is en daardoor alle vervoer naar het Zuidelijke deel van de stad; moet stilstaan tijdens het veel vuldig eu geruimen tijd sluiten der boomen aan dë overwegen langs Jans en Kruisweg. Redenen waarom adressante in aan sluiting met zoovele andere ingezetenen van Haarlem en ook in aansluiting met het voor eenigen tijd door huiseigenaren van het Noordelijk kwartier bij IJwe Majesteit te dier zake ingediend adres, zicli veroorlooft Uwe Majesteit eerbie dig! ijk te verzoeken het daarheen te wil len leiden, dat met bekwamen spoed Haarlem afdoende worde geholpen in zake de spoorweg-aangelegenheden. 't Welk doende, voor do Verooniging voornoemd, (get.) II. J. GEIJL JCz., Voorzitter. (get.) A. RINKEMA, Secretaris. Kerk eene openbare uitvoering worden gegeven, door de Chr. Zangvereni ging „Ex Animo." Maandagnamiddag is alhier by den heer Adriaan van der Weiden, kleer- bleeker, zekere Jobanna Kramer van den zolder gevallen, waarby zy bet eene been heeft gebroken hetwelk morgen door den heer Dr. E. A. M. Droog zal worden gezet. Bennebroek. In bet hotel van den heer C. van Konijnenburg alhier vergaderde Maan dagavond de Protestantsche Kiesver- eeniging te dezer plaatse. Het doel dezer bijeenkomst was, om te zorgen, dat de aanvragen voor het kiesrecht van enkele leden behoorlijk werden ingeleverd. H. Jacobs, die 2 dezer tot 6 weken gevangenisstraf werd veroordeeld wegens bedreiging van den beer Ver kruisen. maakte hedenmorgen voor het kantoor van de firma Reynders op de Houtmarkt weder opschudding in staat van dronkenschap, waarna hy door de politie werd gearresteerd. Het adres vastgesteld op de op 6 dezer gehouden vergadering van bo- terhandelaars hier ter stede, is heden morgen met 30 handteekeuingen voor zien, gezonden aan H. M. de Koningin. Ten nadeele van den soldaat bij het koloniaal werfdepot A. D. werd in den afgeloopen nacht een porte- monnaie met f 12 ontvreemd, nadat hy op bezoek by een zijner buren, waar hij een feestje had gegeven aan de gevolgen daarvan in slaap gevallen was. Hy deed hiervan bg de politie aangifte. Heemstede. Maandag 20 Febr. des avonds te 7 ure zal alhier in de Ned. Hery. Zandvoort. Freule de Vos van Steen wyk, al hier, de stichtster van het Ziekenhuis in de gemeente Scboterland, zal in Mei hare villa te Zandvoort openen, voor opname en verpleging van kin deren uit Friesland, die de zeelucht voor hun gestel behoeveo. De verple ging geschiedt geheel gratis, zelfs be hoeven geen kleederen voor verschoo ning enz. te worden meegebracht. Óm opgenomen te worden is noo- dig, dat het kind in Friesland woont en eene verklaring van een genees heer, dat het de zeelucht behoeft. Als maximum-leeftyd is voor jon gens 12 jaar voor meisjes 14 jaar ge steld. Dat alleen kinderen uit Friesland worden opgenomen moet het gevolg zyn van de omstandigheid, dat de freule hare bezittingen in de provin cie heeft en de inkomsten dus uit dat gewest tot haar komen. Meerenbarg. Verpleegsters-examens. Van de in den loop der vorige week geëxamineerde 9 verpleeg sters dingende naar het diploma der Nederlandsche Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie is aan 5 het diploma uitgereikt, namelyk aan de dames A. van Eyle, J. Mentz, J. C. L. van Essen, C. M. Jonker en E. M. C. Berghuis, allen van Meeren- ber. Met drie der geëxamineerden wordt het examen nog voortgezet, terwyl eene tot het examen toegelaten candidate is afgewezen. Nog zyn 2 candidaten niet tot het examen toe gelaten. De examens zyn Maandag te Bloemendaal en worden daarna op Endegeest voortgezet. lande schijnt dit middel te worden toegepast. Uit Hoogezand wordt nml. het volgende gemeld 't Had reeds de aandacht van velen getrokken, dat verschillende loteliDgen uit deze en omliggende gemeenten waren afgekeurd wegens lichaams gebreken, terwyl hen hoegenaamd niet bekend was dat zy eenige ge breken hadden en er jongens by1 waren, sterk eu krachtig, in één woord kerels als boomen. De ouders der zonep, die voor deze afgekeurden moesten invallen, hadden reeds voor enkelen herkeuring aangevraagd, doch met succes was dit onderzoek niet bekroond. Een van hen, die naar men zegt oi-k een aaubed was gidian cm voor een zekere som zyn zoon af te laten keuren en dus iets van den sluier zag weggenomen, wendde zich tot de autoriteiten, naar men zegt tot het hoogste kantoor. Het gevolg hiervan was dat er in structies werden gegeven tot streng onderzoek. De brigadier der mare chaussee en eeu rijksveldwachter heb ben zich flink van de hun opgedragen taak gekweten en nu moet zijn ge bleken, dat te Groningen eeu infor matiebureau is, dat zich ten doel stelde om de jongens tegen betaling van een vry groot bedrag, hevige hartkloppingen te bezorgen, door hun een lepel vol bruin vocht in te geven. De uitkomsten waren schitterend en de patiënten moeten allen afgekeurd zyn. Verschillende afgekeurden moe ten reeds bekentenis hebben afgelegd en dit muisje zal zeker geen kort staartje hebben. Halfweg. De uit de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk in een ijzeren kist ontvreeemde Certificaten zyn 2i/i°/o no. 82221 (1000). 1772, 2379, 2851 eu 9158 (100) van het administratiekan toor Ketwich e. a. Amsterdam. Hedenmorgen zyn de ijzeren kisten naby Ösdorp een 400 M. in het land teruggevonden; ze waren opengebro ken, de effecten verdwenen. Het „Loreley" kwartet te Haarlem en de heer L. Jansen Fzn. vandaar gaven Maandagavond alhier een bui tengewone uitvoering. De algemeene en gunstige bekend heid onslaat ons van een ver slag: genoeg zy het te melden dat de zaogliefhebbers een genotvollen avond doorbrachten, terwyl de heer Jansen niet weinig bijdroeg tot het welslagen van dezen avond. De heer Wils was de tolk van het talrijke publiek, toen by by zyn dank betuiging, de heeren een „tot weer ziens" toeriep. Terwyl Zondagavond twee per sonen uit Vucht, Muller en Denisse, in het riviertje de Dommel ouder die gemeente op de ganzeDjacht waren, stootte Muller het bootje waarin zy gezeten waren van den wal, en drukte toen door een of ander toeval tegen de haan van het geweer, dat in het boot ju lag. Het schot ging af en Muller kreeg de volle lading in de borst. Hy' werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. Toen een arts hem daar Maandagochtend ope reerde, stierf by onder de behandeling. Dezer dagen zal ten paleize te 's-Graven!)age een speciale voorstel ling worden gegeven met „The Ame rican biograph" thans gevestigd in het gebouw Wagenstraat 41. HH. MM. de Koninginuen zullen die voorstelling bijwonen. Hare Majesteit kan dan Haar eigen intocht aanschouwen. VARIA. Een Engelsch professor weidde on langs op college over het heilzame van lichaamsoefening uit, en zeide „De Romeinsche jongelui zwommen wel eiken ochtend voor het ontbijt driemaal den Tiber over." Een student onder het gehoor, een Schot, glimlachte, en de professor, die het zag, vroeg verstoord waarom hy glimlachte. „Ik dacht zoo", zeide de Sehotscbe student, „dat de Romein sche jongelui dan na die zwemoefe- ning hon kleeren aan den verkeerden oever hadden laten liggen." MARKTNIEUWS Haarlem, 13 Februari 1899. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f 0,— a f 0,— Witte tarwe f 6.60 f 6.— Rogge f5.10. a f4.50 Haver f3,75 a f3,375. Gerst f 0.— a f 0,— Paardenboonen f 6.— k f 0,—. Bruine boouen fO.— af 0.— Capucijners f ft.— a f 0,—Karwii- zaad f 0,a f 0,Bruin mosterd zaad f0.a fGroene erwten f 6.70 k f 0.—. Duivenboonen f 7. a f6.90. Petroleum-bericht van PA G C- Calkoen, makelaars, Amsterdam, 31 Jan. De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York u.50, 6.50, 6.50, 6,50,6.50, 6.50 ct. per gallon. Philadelphia 6.45, 6.45, 6.45, 6.45, 6.45, 6.45 ct. p. gall. Ruwe Olie 100—, 100—, 100—, 100—, 100—, 100— c.p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 12 Aug. 1898 1897 1-5,319,100 vaten. 14,501,100 vaten. Amerikaansche Disponibel9,10 Cons. Levering Sept/Dec. 0,— Entr. Haarlemmermeer. Uil het Evangeiisatiegobouw aan de Lijnden is Zaterdagnacht door inbraak circa f 35 ontvreemd. VERVOLG Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Benoemd tot adjunct-commissaris der loodsen, ter standplaats Maas sluis, de heer L. van der Valk; tot commissaris der loodsen, tevens ont vanger der loodsgelden te Dordrecht, de adjunct-commissaris der loodsen te Rotterdam, P. Verkadetot leerares aan do Ryks hoogere burgerschool te Winterswijk, mej. J. C. de Bruin, thans tijdelijk belast met bet geven vaa onderwijs in de Hoogdnitsche taal en het schoonschrijven aan die school. M. C. Thyssen, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Wester voort. Voor den tyd van vijf jaar gede tacheerd bij het leger inNederlandsch- Indië, de tweede-luitenant J. R. L. Jans, van het vijfde regt. infanterie. Audiëntiën. De gewone audiëntie van den mi nister van marine zal Vry dag a. s. niet plaats hebben. Afgekeurd. Voor eenige dagen is gemeld, dat in een stad in Pruisen een geneesheer was gevangen genomen, die aan jon gelieden, welke zich voor de militie moesten laten keuren, een middeltje ingaf, dat hun hartslag deed versnel len, tengevolge waarvan zij voor den dienst werden afgekeurd. Ook hier te MANILLA, 14 Februari (R. O.) De Amerikanen hebben Zaterdag Ilo- Ilo genomen, na een bombardement door de marine. De opstandeliugeu staken de stad in brand voor zy haar verlieten, doch de Amerikaansche troepen slaagden er in den brand te blusschen. De Amerikanen leden geen verlie zen, doch de verliezen der opstande lingen zyn waarschyulyk zeer ernstig. WASHINGTON, 14 Febr. (R. O.) Generaal Otis seint, dat Ilo-IIo door de Amerikaauscbe troepen bezet is. De opstandelingen hadden tyd ge kregen tot den avond van 11 Febr. om de stad over te geven, doch hun vyandige houding werd de oorzaak dat reeds Zaterdagmorgen een ge vecht ontstond. LAATSTE BERICHTEN. Aanbesteding. Hedenmiddag werd in het café restaurant van Gebr. Brinkmaan aan besteed Het amoveereri van perceel 35 aan de Groote Houtstraat en het daar ter plaatse bouwen van een woon- en winkelhuis. Ingekomen' waren 18 biljetten van de volgende firma's: B. Nonnekes, Haarlem f 17.379. H. van 't Wout, Haarlem „16.498. J. Giebels en J. v. Servellen, Haarlem 15.955. W. F. Möhringer en H. Smink, Haarlem, 16.270. M. Joustra, Haarlem 17.380. Kiel, Macliiel en v. A Bosch, Amsterdam, 16.785. B. do Bruijn, Weesp, 16.685. W. J. Vlaanderen, Amst., 17.000. H. van Es, Haarlem, 16.373. J. A. Jonker, Haarlem, 16.986. L. F. Slebos, Haarlem, 15.040. D. II. van Leeuwen, Haar lem, 15.935. P. van Duuren, Haarlem, 17.388. J. C. Kluyt, Haarlem, 16.270. W. v. d. Kroft, Haarlem, 14.965. A. F. Capteijn, Haarlem, 15.485. J. Miserius, Haarlem, 15.099. J. J. Guldemond, Haarlem, 15.975. Naar wy virnemea is het lyk van J. de Lange, die Zaterdag j.l. op zoo noodlottige wyze om het leven kwam, door van een ladder te vallen, terwyl hij bezig was werkzaamheden te ver richten aan het gesticht van St. Jo- hanues de Deo, Maandag op last der justitie overgebracht naar het St. Eüsabetbsgasthnis ooi gerechtelijk te worden geschouwd. Maandag-avond vergaderden in het kerkgebouw in de Ridderstraat stem gerechtigde leden der Ger. Kerk C. alhier, ter voortzetting van de behan deling der concept-regeling tot ineen- smelting der Ger. kerken A. B. C. Behandeld werden artikel 7 tot en met art. 15 van het conceptregle ment, dat uit 19 artikelen bestaat, zoodat nogmaals eene vergadering ter bespreking van de andere artikelen moet worden gehouden. Ifoomna^ribersDhlen, Het stoomschip Koning Willem van Batavia naar Amst., vertrok 12 Febr. van Port. Said Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, arriv. 12 Februari te Southampton. Het stoomschip Madura, van Ba tavia naar Amsterdam, arriv. 13 Febr. te Amst. Het stoomschip Merapi. vaD Rot terdam naar Java, pass. 11 Februari Kaap del Armi. Het stoomschip Malang, van Rot terdam naar Java, arriv. 12 Februari te Padaug. Het stoomschip Indiaan, van Am sterdam naar Java, vertr. 12 Febr. van Port Said. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., vertr. 10 Febr. van Padang. Het stoomschip Soenda. van Am sterdam naar Batavia, arriv. 12 Febr. te Padang. Het stoomschip Prins Alexander van Amst. naar Batavia, vertr. 13Febr. van Aden. Het stoomschip Koningin Regentes van Amst. naar Batavia, arriv. 13 Febr. te Batavia. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, pass. 13 Febr. Kaap St. Viuceut. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, v.ao de Holland Amerika Lyn, vertrok 13 Febr. van Rotterdam naar Belfast. FamiiïeSierieMcJi. Bevallen12 Febr. D. E. Pos— Greidanus d. Baarn. E. Oppenbeim— Pos z. Deventer. L. A. M. Pichot Van Luenen d. Amst. Overleden: 8 Febr. Wed. A. H. Scbolte—Meyman 71 j. Amst, 9. Wed. H. WitVan Ingeu 78 j. Nieuwen- dam. 10. W. A. van der Velde 54 j. Amst. 11. D. vau de Water Mz. 72 j. Beesd. H. W. J. van Nifterik 37 j. Amst. J. W. Bakker 69 j. Sappe- meer. Wed. M. Jongkees—Van Ma ren Coster 82 j. Amst. 12. Wed. M. A. Spaargaren—Eykeraa 71 j. Amst. C. F. van der Heus 48 j. Sloterdyk. M. Jaeger jd. 17 j. Ginoeken. H. Re- velman C.Zn. 77 j. Zutphen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen11 Febr. E. Lokker v. d. Horst d. M. lvlokkers—Snoeks z. G. P. Klomp—Hanou d. 12. A. S. C. Doeglas—v. Zalen d. A. C. Blei v. d. Wal z. L. Truymau—v. Kruys- sen d. 13. G. BuurmaD—Duits z. Hoek—Logteuberg z. J. T. M. Pas sant— S'egtenhorst d. J. v. Saute Rigter z. A. A. de Laat—Cornet z. G. C. E. Brinott—Pelster d. G. J. Oostermeyer—Bramer z. 14. A. van Arum—van Veis z. J. Augustinus Beintema d. A. Gigengack—Schelvis d. G. M. A. Roest—Comayia z. Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aauvra- gen voor en aanbiedingen van be trekkingen, te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met de aanbieding aan het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van ..Haarlem's Dagblad"

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3