NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 18a Jaargang Vrijdag 24 Februari 1899 ■a 4804 HAARLEM S DAGBLAD A~R OIsrnSTEnVEElKrTS^'K.I JS Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.80 Franco door het geheele Ryk, per 3 maanden„1-65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.37*/2 JODV'IEIRTiEffiTTIfilSr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Nontmartre. Met citzondering van fcet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën on Reclames betreffende Handel, Nyrerheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15 Reclames per regel 0,30. Agenten voor 'dit blad in den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort eD Schoten, P. v. d. RAADT, Bandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Eillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Al Svaarnda vj, C. HARTENDORPZandvoortG. ZWEMMER Abonnementen en Advertentiën aan. STAOSNIEOWS Eerste en derde pagina. Haarlem23 Febr. 1899. Het strijkkwartet—Robert geeft a s. Dinsdag zyne 3de séance in dit seizoen. Het programma vermeldt Kwartetten van Mozart en Tschaïkowsky en Cla- rinetkwintet van Brahms. Voor laatst genoemd werk hebben de heeren kwartettisten zich de medewerking verzekerd van den heer Theo Hofmees ter, soloclarinettist van 't Concertge bouworkest te Amsterdam. Brahm's kwintet is een van de schoonste wer ken des meesters en wordt alhier voor de eerste maal ten gehoore gebracht. Het Tschaïkowsky kwartet zullen de getrouwe bezoekers dezer séances zich wel herinneren en zeker met ge noegen wederom hooren. Verleden jaar mocht liet kwartet met dit werk zoowel hier als elders een groot succes behalen. Dinsdag jl. is het kwartet te Almelo voor een zeer gedistingeerd publiek opgetreden, en heeft veel roem inge oogst met werken van Beethoven, Grieg en Tschaïkowsky. Het aaDtal opcenten op de hoofd som der porsoneele belasting voor het jaar 1899 varieert te Haarlem van 50 tot 100. Het bedraagt 50 bij eene huur waarde van niet meer dan f200.— (hoogste bedrag der hoofdsom voor den grondslag „huurwaarde" f 9.20) 60 bij eene huurwaarde van meer dan f200.— doch minder dan f 250.— (aanslagen boven f 9.20 doch beneden f 13.20) 70 bij eene huurwaarde van f 250.— doch minder dan f300— (aanslagen van f 13.20 tot beneden f 17.20 80 bij eene huurwaarde van f 300.— doch minder dan f350 (aanslagen van f 17.20 tot beneden f21.20); 90 by eene huurwaarde van f 350.— doch minder dan f 400.— (aanslagen van f21.20 tot beneden f25.20,) en 100 bij eene huurwaarde van f 400.— of meer (aanslagen van f 25.20 of hooger.) Ned. Opera te Amsterdam gerichte vraag, wat de oorzaak van het niet optreden was, kregen wij ten ant woord, dat dit uitsluitend het gevolg was van het te gering aantal bespro- keu plaatsen. Te ongeveer 5 uur Woensdagmid dag werd van hier op verzoek geseind, dat voor ruim f 400 plaatsen was be sproken. Hierop kwam een uur later uit Amsterdam een telegram dat de voorstelling „wegens ziekte" Diet doorging. De directie van den schouw burg hier had natuurlijk veel ongerief van dit wegblijven ea ook schade, daar zjj een goed bezet buis meende te kunnen verwachten. Eene teleurstelling. De aangekondigde voorstelling van pWillem Teil" door de Ned. Opera is Woensdagavond niet doorgegaan. Naar wij vernemen was reeds tot een bedrag van ruim 400 gulden aan plaat sen verkocht, toen om circa 6 uur een telegrafisch bericht aan de schouw burg directie meldde dat er niet zou worden gespeeld. Het decoratief was reeds gearriveerd, de oorzaak zou zyn dat de belofto door don directeur aan het personeel gedaan tot betaling van een deel van het salaris niet was nagekomen. Velen waren teleurge steld, onder wie een aantal familiën uit omliggende gemeenten die voor de voorstelling herwaarts gekomen waren. Het publiek verdrong zich aan het plaatsburi-au tot het terug ontvangen der betaalde entreegelden. Op de door ons aan de directie der Dinsdag en Woensdag werd de Wyde Appelaarsteeg en omliggende straten in opschudding gebracht door den koopman J. Roebers, die in waan zinnigen toestand verschillende per- sonea mishandelde en by de buren de deur intrapte en hen de straat opjoeg. Woensdagavond werd bij naar het politie-bureau gebracht en daarna op last van den Burgemeester, als voor de openbare orde en veiligheid gevaarlijk, naar het krankzinnigen gesticht Meerenberg overgebracht. De schoenmaker J. Smits, die 25 Januari 11. naar het Huis van Bewa ring werd overgebracht als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal van het rywiel uit het koffiehuis van Hartje in de Groote Houtstraat, is Woensdag wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Droevig. Hedenmorgen werd door den con cierge van het gebouw van den Protestantenbond eon 13-jarige jongeD verkleumd van koude onder de ver anda iu den tuin gevonden. Nadat bij verwarmd en door het gebruik van een ontbyt was verkwikt, vertelde hij iu den tuiu te zyn geklommen om oen slaapplaats te vinden daar hy de ouderlijke woning was ontloopen uit vrees voor slaag van zyn dronken vader. Hij werd door de politie aan zijne ouders terug gegeven. V olks-feestavond. Vol was het Woensdagavond in de groote zaal van „Felix Favore". waai de tweede en laatste Volksfeestavond in dit se^zoc-n vanwege de afdeeling Haarlem van. den Ned. Chr. Geheel- Onthoudersbond werd gegeven. Evenals met den eersten avond werd ook met dezen veel succes behaald en mocht hij op den naam van feestavond tem volle aanspraak maken. Mooi was het pro gramma, waarop muziek, zang. voor drachten en eene vertooning van licht beelden elkaar afwisselden en da,t del aanwezigen er eveneens zoo over dach ten, bewees het luid' applaus, dat na- elk nummer door de zaal weerklonk. De avond werdi geopend met eenige mooie nummers door het orkest ten uitvoer gebracht. Hierna' nam de heer H. Langendonk het woord, wees op het nadeel verbonden aan het misbruik ma ken van sterken drank, dat niettegen staande alle prediking steeds meer en meer toeneemt, getuige do overbevol king dc-r gevangenissen, krankzinnigen gestichten en bedelaars-kolonies, en sloot zijne toespraak met te betuigen dat liet voor een matigen drinker toch zoo'n kleine opoffering was om geheel onthouder te worden. Hierop werd een gemeenschappelijk lied met begeleiding van liet orkest door alle aanwezigen aangeheven, waarop d'e vertooning van lichtbeelden een aan vang nam. Achtereenvolgens werden eenige bijr belscha platen cn tafereelcn, betrekking hebbende op den nadeeligen invloed van liet drankmisbruik, op het doek gebracht en door do heeren Mol en Vester op aangename wijze toegelicht. In de pauze bracht het fanfare-corps der Haarleinsche Jongelingsvereeniging „Pred. 12 la" directeur de heer Georg Schmidt op zeer verdienstelijke wijze eenige liederen van Adrianus Valerius ten gehoore o-a, het Krijgslied en het Wilhelmus van Nassauwe. die luide werden toegejuicht. Ons kwam het voor dat het corps in sterkte en gehalte dert de vorige maal aanmerkelijk is toegenomen. Ook d'o zangverceniging „Excelsior" zong eenige mooie liederen, en bracht niet weinig tot het welslagen van den avond bij. Met nog eenige voordracht- en zangnummers, die wij niet in de gelegenheid waren bij te wonen, werd deze feestavond besloten. Naar men ons itevenp mededeelde gaat het met den te houden bazar als eerste poging tot oprichting van een onthoudersgebouw, naar wensch cn zal deze binnenkort in het verkooplokaal Sm edestraat worden geopend. Hofberichten. Op den thé van H. H. M. M. dc Ko ninginnen waren Dinsdagavond onge veer 300 genoodigden uit de diploma tieke, regeerings en uitgaande kringen der residentie, benevens de officieren van do Hanoveraansclie deputatie. H. M. de KoDingin, H. M. de Ko ningin-Moeder en H. D. H. prinses Elisabeth verschenen ten half negen in de salons. Er werd gedanst in de groote bal zaal op de muziek van de Koninklyke Millitaire Kapel. Buffetten waren ge plaatst. De Vorstelyke personen verlieten tegen half een unr de party ten Hove. Woensdag zyn uit Den Haag naar Parys vertrokken do gepensioneerde luitenant-generaal W. K. L. van Helden, adjudant iu buitengewonen dienst van H. M. de Koningin en jhr. J. O. L. van Buchtelen van de Haare, ordonnance-officier van H. M. de Koningin, om Hare Majesteit te vertegenwoordigen by de begrafenis van den heer F. Faure, president der Franscbe Republiek. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Ko ningin den lichten rouw zal aannemen voor den tyd van drie dagen, ingaande op Donderdag 23 Februari, wegens hei overlijden van Hare Keizerlijke en Koninklijke Hoogheid mevrouw do prioses Maria Iramaculata, aarts hertogin van Oostenryk-Hoogarye, geboren prinses van Bourbon en der beide Siciliën. H. M. de Koningin-Moeder beeft zich by den lijkdienst voor president Faure doen vertegenwoordigen door jhr. S. M. S. de Ranitz, intendant van het huis van H. M. Uit de „Staatscourant"' Kon. besluiten. Benoemd tot burgemeester van Hur- wensen, H. do Visservan Idaardera- deel, C. F. F. Rinia van Nauta; van Franekeradeel, A. Draisma de Vries; van Huisseling en Neerloon, G. J. F. van den Oever; van Soest, mr. C.J. W. Loten van DoeleD Grothe; van Breda, E. W. A. Guljé. Benoemd tot Rykstuinbonwleeraar E. Snellen, te Maastricht, tbans tijde lijk als zoodanig werkzaamtydelyk tot leeraar aan deRykslandboawschool te Wageningen dr. J. Valckenier Suriugar, te Leidentot schout van den polder Oude en Nieuwe Struyten, prov. Zuid Holland, B. J. Stanstot adsistent bij de Ryksnormaalschool voor teekenonderwys, M. H. van Gestel. Aan W. van der Vegt Az., op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van notaris te Am sterdam aan den luitenant ter zee der 2de kl. A. F. A. graaf van Ho- gendorp, op zyn verzoek eervol ont slag nit den zeedienst verleend. C. W. Bodenhausen, adjunct-inspecteur aan de inspectie der invoerrechten en ac cijnzen teRotterdam.werkzaam gesteld aan die der directe belastingeu te Rot- dam le afd., en L. Meijers, ontvanger der dir. belastingen en accijnzen te Buiksloot c. a., werkzaam gesteld als waarnemend adjunct-inspecteur aan de inspectie der invoerrechten en ac cijnzen te Rotterdam. Een pensioen van f1171 verleend aan P. H. Verbeek, laatstelijk ont vanger der directe belastingen en accyuzen te Delft (buitengemeenten). Wegens de steeds stijgende prijzen van het Nederlandsch-Duitscbe steen- kolensyndicaai, hebben vele indastri- eelen in Noord-Brabant besloten geen Duitsche steenkolen meer te gebruiken, doch liun voorraad uit Engeland te betrekken. Eenige voorname suiker fabrieken zijn niertoe reeds overge gaan. Een handelsman over Atjeh. Het volgende ontleenon wy, schrijft het Hbld., ter wille van hen, die nog mochten twijfelen aan het doelmatige van de tegenwoordige aclie in Atjeh, vroeger, met zijn opgeschroefde be- f 6000 aan bankbiljetten te voorschijn richten. Als men ziet, dat tegenwoor- haalde, en dit den commissaris over- dig in het Pedirsche de geheele sireekj handigde. Wanneer men nu weet dat door detachementen van 30 man wordt j by zyn arrestatie ruim f5000 op hem doorkruist, de trein zonder eenig^ bevonden werden, de f 800 voor zyn dekking naar Selimoen rijdt, een eiVvrouw bestemd door haar werdon ge- kele compagnie een transport paardehweigerd, dan bly'kt, dat de man zoo over het scheidiDgsgebergte brengt1 ongeveer in 6 dagen tyds een paar naar Padang-Tidji, de controleurs duizend gulden zoek gemaakt heeft, overal met. een enkelen pólitie-oppas- ser geheel de vallei doorkruisen, alle kampongs bezoeken, alle menschen van passen voorzien, enz. enz. dan kan men zien boe er gewerkt is in De zaak Haas—van Hall. Is De Echo wel ingelicht, dan moet de instructie in deze zaak zoo goed het vorig jaar. Het is verbazondvorderen, dat zy met een paar weken Laat ze in Holland in Godsnaam wellicht reeds zal kunnen worden dezen gouverneur zyn gang laten gesloten. gaan en in twee jaar, met de gewone De nasporingen naar telegrammen, Atjeh-formatie, maakt hy er een door en aan gedetineerden verzonden, veilige en goede landstreek van. Wat j hebben goede resultaten opgeleverd. die man doet is verbazend een ijzeren gestel, yzeren wil, geen ontz en van zichzelf, iederen morgen om 4 uur aan zyu schryfiafel als hy tc velde is, de eenvoud zelf, een afschuw van alles wat eer en uiterlijk betoon be treft ziedaar Van Heutsz. „Tegenwoordig maken do Aijehers zelf de wegen en de uitgaven zullen tot een minimum worden gebracht, zoodat men in Holland tevreden zal zyn." Naar men verneemt bestaat by den beer dr. A. Voute bet voornemen eerlang zijn ontslag te nemen als lid van den Gemeenteraad te Amsterdam. Zyn gezondheidstoestand noopt hem tot dit besluit. 1 aan een particulier schrijven uit die streken van een haudelsman (geen ambtenaar of officier dus) die er on geveer vyf-en twintig jaren heeft ge woond „Nu wat over de politiek. Wat een verschilde toestand nu en die van Een valsehe chèque. Dinsdagmiddag is door een politie agent van de Amsterdamscbe Bank overgebracht een persoon, dio aan deze bank een van valschbeid ver dachte cbèque groot f3500, aanbood. By onderzoek is gebleken, dat de cbèque inderdaad valschis. De schul dige is in verzekerde bewaring gesteld en naar de Weteringschans overge bracht, om daar door den officier van justitie gehoord te worden. Het geld gevonden. Jaarsveld, de ontrouwe bediende van de Associatie-Cassa, is Woensdag beel wat van zya roes, waarin hij sedert Donderdag verkeerd heeft, be komen. De eenzame cel heeft hem tot nadenken gebracht en by het eerste verhoor cp Woensdag beeft by reeds eene volledige schuldbekentenis afge legd. Hy vertelde daarbij dat bij in perceel 43 Warmoesstraat by jaffrouw F. eene belangrijke som gelds ver borgen had om daarvan later, wanneer hy zyn welverdiende straf had onder gaan, verre van bier in zyn onderhoud to voorzieD. In tegenwoordigheid van den commissaris en een paar recher cheurs is hy des middags per rijtuig naar bedoeld huis overgebracht, waar de vier aanwezige dames niet weinig over zyn komst ontstelden. Op zyu verzoek gingen do commissaris en zyn recher cheurs mede naar een bovenkamertje, waar J. achter het behangsel een bedrag van f 10.000 en vervolgens uit een terra-cotta potje op eene kast nog De justitie is in het bezit van een groot aantal depêches, op dc zaak betrekking hebbende. Voor on in ge wyden waren deze tele grammen steeds zóó gesteld, dat de juiste strekking ervan niet te begrij pen was. Zoo werden verschillende soorten effecten daarin aangeduid als „siga ren" of als „pendules." De overkomst van iemand, die met de waardelooze effecten werd bedrogen, werd geseind als„de schuit is aangekomen," enz. Aaavankobjk léverden deze gefin.-. geerde aanduidingen der justitie groote moeilijkheden op. Natuurlijk begreep zy wel, dat met de sigareo zoomin sigaren als met do pendules pendules of met de schuit eeu schuit werden bedoeld. Maar wat er wél mee werd bedoeld wist zij niet, en de gedeti neerde heer Van Hall maakte haar niet veel wijzer. Integendeel. De medebeklaagde, de heer Haas, verstrekte der justitie echter den sleutel om in dit eigenaardig taaltje den weg te vinden, zoodat bet thans voor de justitie goeo geheimen meer bevat. Tot degenen, die bij de zaak der waardelooze effecten groot nadeel hebben geleden, behoort ook de Haagseho kassiersfirma Heldring en Pierson. Gemeenteraad Amsterdam. In de Woensdag te gehouden raads vergadering te Amsterdam zyn ver daagd de behandeling vau de voor dracht tot verkoop van de Wester- suikerraffinaderij van een gedeelte der Le Mairegracht en de missieve be- treffende bet onderzoek Van Pesch en Portieljeingesteld naar den toestand van bet vorzekeringsfonds der Am sterdamscbe Omnibus Maatschappij, tegen den grondslag van welk onder zoek door gezegde maatschappij ver zet is aangeteekecd. Goedgekeurd werd de voordracht j tot vaststelling eener pensioenregeling van de ambtenaren en werklieden, vroeger in dienst der Duiuwatcr- maaty. Tegen de voordracht tot verkoop van een gedeelte der Museumterrei nen opperden de heeren Kou veld eu Brengers bezwaar. Waarom niet bet stelsel toegepast van e rfpacht D® wethouder Blooker antwoordde, dat de EEUILLETON. 28) Hij vroeg zich zelf verwonderd af hoe zijn vrienden 't wel zonden ma ken o. a., do oude Stcfanovic, die hem als een zoon had liefgehad; en Bonzo voor wien hij altijd een weinig vrees koesterde en dien hij nooit begreep. En Karl en Sergius en de anderen., had één van hen medelijden met hem gekregen en zich herinnerd, dat hij nog een oud vriend van hem was Deze herinnering stemde hem droevig. Hij was als een kind. dat uit zijn ouders huis verstooten is. In zijn verbeelding vlamde ea- een vroolijk vuurtje in den haard van dat huis dat een rooden gloed wierp op de onmeedoogende ge richten van hen, die eenmaal broeders voor hem geweest waren. Zijn gedachten voerden hem' ver weg van 't huis van Falvi, zoodat hij geheel vergat waar hij rich bevond en voor welk doel hij uitgegaan was. Toen de kleine vergulde pendule op den schoorsteenmantel één sloeg, legde hij de courant haastig neer en herinner de zich met verwondering, dat hij zich reeds een uur in die kamer bevond. Die suffert van een lakei had zeker vergeten hem aan te dienen. Ongeduldig drukte hij op den knop van. een electrische schel en onmiddellijk verscheen, niet de Rus sische major domo maar een Engelsch bediende, die zeer verbaasd scheen een vreemdeling voor zich te zien. „Wacht gij op den graaf, mijnheer!" „Ik wacht hier reeds een uur," zeide Paul den man op een toon aansprekend, dien hij gebezigd zou hebben tegen een korporaal, die een overtreding begaan had. „I9 uw heer uit?" „Ik weet het niet, mijnheer ik zal het eens even. vragen, als gij 't wilt dat wil zeggen als gij het verlangt." Stom van verbazing zag Paul den man aan. Als hij in Rusland was geweest zou .hij den kerel een pak slaag met rijn stok toegediend hebben; maar hij be vond zich in Engeland en de Engelsche barbaren vinden het niet goedl dat men hun bedienden kastijdt. Hij kookte nog van woede toen do kerel reeds' de deur achter zich gesloten had en Paul achterliet om na; te denken, over zoo'n allertreurigste beschaving. De kleine klok sloeg kwartier over één en de lakei was nog niet terug. Ook van Theodor was geen spoor te beken nen. Paul liep naar de deur van d'e ka mer en trok haar open. Er heerschte een doodsche stilte in het huis een. stilte gelijk aan die in het fort Alexan der. In de gang beneden liet een zware klok zijn eentonig tik tak hooreneen rumoer van voorbijrijdende karren, drong hem in de ooren, maar van een menschelijk wezen was niets te beken nen. Hij keerde naar het vertrek terug, dat hij verlaten had en drukte weer op de bel. Tot rijn verbazing verscheen nu de Rus, die zich terstond begon te ver ontschuldigen. „Wij verwachten den graaf elk oogen- blik," zeide hij, „het spijt mijn meester u zoo te moeten laten wachten. Hij is weggeroepen en heeft mij bevolen u een lunch aan te bieden. Excellentie." Paid knikte onverschillig met het hoofd. „Het is een voor de mal houderij," zeide hij toornig, „eerst die Engelsche schurk en nu jij. Ik zal het den gr eens vertellen cn hem zeggen, dat liij zich in jelui vergist heeft. Jelui beiden ziilt eens geducht de zweep dienen te voelen." De Rus hoorde hem aan zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken hij was zijn ondergeschikte rol al zoo lang gewend. Toen Paid zweeg begon ldj een der tafeltjes af te vegen en een lunch ge reed te zetten. Daarop verdwees hij weer en al weder wees de klok een kwar tier later aan. „Do bedienden kunnen beter liegen dan hun moesten," zeide Paid d'e kamer woedend op en neer loopend. „Als dit het huis van een diplomaat is laat hij dan met zijn twintig duizend roebels naar den weerga loopen'" „Beste kerel," zeide nu een stem bij de deur, „weet je wel dat de stoel, waar op je je woede koelt, eenmaal aan Na poleon heeft behoord?" Paul keerde zich om en stond nu tegenover den binnengekomene. Een toeschouwer zou gezegd hebben dat bei de mannen als twee druppels water op elkaar geleken. Beiden waren lang en tenger gebouwd, hadden blond haar en blauwe oogen en droegen het stempel van een man van de wereld!. Als Falvi al een weinig kleiner was dan de artil lerie kapitein en rijn gelaat minder ver brand en meer gerimpeld' was dan kwam dit door de vele zorgen, die aan rijn betrekking verbonden waren. „Zijt gij het werkelijk, Paul „Theodor. beste vriend 1" ..Hebt gij hier gewacht „Al ecu eeuw." „Dat is weer de schuld vajÉ Deme trius. Je hebt zeker honger, wij zullen dus eerst gaan lunchen en dan eens ge zellig keuvelen. Opgewonden als een jongen sprak liij door, maar repte niet van het gewichtige onderwerp, waarover Paul zoo gaarne wilde spreken. Voor liet oogenblik scheen het alsof rij weer do studenten van vroeger waren, die zich verheugden over het buitenkansje eens als prinsen te kunnen dineeren. Wanneer beiden zwegen vroeg Paul zichzelf verwonderd af of hij werkelijk als een verrader gebrandmerkt was. Want als dit zoo was hoe kon hij dan met Theodor Falvi ritten lunchen en met hem praten als ware hij een broe der. Aan zoo'n geluk durfde hij niet ge- looven. „Hij weet niets," dacht hij, „hij zal wel veranderen, zoodra ik hem alles vertel." Verscheaclehe gerechten werden er opgediend, de champagne fonkelde in] de lange Venetiaansche glazen. Toen de tafel opgeruimd was zette Demetrius sigaren en een karaf met likeur op een tafeltje in den wintertuin, dat verscho len was achter palmen. Paul lag het volgende oogenblik lang uit op oen. sofa. terwijl do graaf zich in een leuningstoel nestelde, dien Morpheus zelf niet beter had kunnen verlangen. Voor de eerste maal sinds zij elkaar ontmoet hadden ontstond er een stilte, die hun gelegen heid gaf tot nadenken. Paul begreep dat nu het oogenblik gekomen was om rijn vriend' alles te vertellen, maar voordat hij tijd luid iota te zeggen vroeg Falvi ,.En hoe maakt het Engelsche dame- tjo het?" Deze vraag bracht Paul in verbazing en in verlegenheid. Hij zag hem met groote oogen aan, niet anders denkend of hij mankte een grapje. „Oheel goed," stamelde hij, „dat is te zeggen weet je iets van haar?" En op harelijken toon antwoordde tie graaf „Ik weet je heele wedervaren, beste vriend, vier dagen na je vlucht uit Kroonstad, las ik het in een courant." Paul vatte moed. „ALs je mijn gescliiedenis kent, dan weet je ook dat ik geen verrader bear; je weet dan dat ik hier ben om haar geheimen to bewaren." „Natuurlijk hoe zou ik je anders ont vangen.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1