S Printemps fijne Vleeschwaren enz. H. Pander Jz. GAS- EN GfflOKES, II üüVERTENTIEBi. Heerenhuisjte huur J. T. MATHOT, Korte Spaarne 25. Em' mooi P.Claiising&Zonen, Kruisweg 47, Dagmeisje, Jongmensch, Geld verkrijgbaar Jongste Bediende, Schoenmakers halfwas Meubelmakers-Aankomeling SPOED Uitvoering, „Door Oefening Sterker." Schouwburg-Haarlem. Cleopatra Bil Smedestraat 35. D. L, STAAL, Smedestraat 26. passagiers liepen verwondingen op. De schade aan het rollend materiaal wordt op tweehonderd duizend dollars geschat. Voor een paar dagen verdween een rijk prelaat Nazzari, uit Milaan. Het is thans zeker dat by, een groote som gelds bij zich hebbende, beroofd en vermoord is. Sfadsnieutsb Met zekerheid kan het Dagblad mededeelen. dat de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië, jhr. C. H. A. van der Wyck, in de maand October van dit jaar zal repatrieeren. Men zie onder de advertentiën „De Groote Magasius du Printemps van Parijs." In den nacht van Maandag op Dins dag werd ten nadeele van een logeer gast in de slaapstede van Rijbroek op den Burgwal een nikkelen remontoir horloge met dito ketting ontvreemd. De vermoedelijke dader, zekere B. C., die daar ook den nacht had doorge bracht en reeds het grootste deel van zyn leven in de gevangenis heeft ge sleten, had zich door verschillende schattingen over te k'immen uit de voeten gemaakt. Orpheus. Het Haarlemsch muziekkorps „Or pheus" alhier geeft Zondagm'ddag 19 Maart eene matinée iri het Bronge bouw, voor de eerste maal in uniform. Tan heden tot Vrijdag zullen deze uniformen by den vervaardiger en leverancier, den heer B. Davidson, Anegang, geëxposeerd zyn. Op deze matiEÓe hebben behalve donateurs en leden van Orpheus, ook de leden van het Brongebouw vryen toegang. Op het programma komeD eenige viool-soli voor, voor te dragen door den heer K. H. Kerfhof. Heden namiddag is in de Leidsche vaart bij de in aanbouw zynde brug een schuit, geladen met steenen, ge zonken. Zy wordt vanwege den eigenaar, handelaar in bouwmate rialen, gelicht, zoodat het beletsel voor de scheepvaart vermoedelijk nog heden zal zyn weggeruimd. Opening. Zooals uit achterstaande annonce blijkt, heeft de heer S. van Emmen, Prankestraat 17, eene zaak geopend in ongeregelde goederen, die afkomstig zijn van een geliquideerd magazijn uit den Haag; de goederen zullen daar voor spotprijzen verkocht worden. Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Dmsdagavcmct vergaderde de afdeeling Haar! om van bovengenoemde vereeaii- ging, iu café Neuf alhier. Tot afgevaar digden voor het jaar 1899 werden be noemd de heeren C. H. de Graaf f, L. Loom&n en H. A. J. Lobman. Tot pre sident, die periodiek moest aftreden, werd met algemeeno stemmen herkozen da heer J. H. Kersten. Uit het verslag van den penning- jnisaatar over 1898 bleek, dat de kas met oen flink voordeelig saldo sloot. Hierop werden de verschillende voorstel len vaat den beschrijvingsbrief voor de 95ste algemeene vergadering breedvoe rig behandeld en besproken. Wat betreft da quaestie met de uit gevers van het „Florilegium Harlemen- sö," do hoeren Erven Loosjes omtrent het inleggen van een los blad, waarop advertentiën voorkomen, werd besmten dat da afd. Haarlem met de meerderheid van het Hoofdbestuur zou medegaan. To ongeveer 11 uur werd de vergadering geslote®. 1 I)e» heer C. de Mooij, gepensioneerd luitenant-kolonel bij den geneeskundigen duimt, ia er in geslaagd' een raderbaar sincn te stellen, waarmede de meest gevaarlijke patient kan worden ver- voord. Dit voertuig heeft het voordeel, dat de patient zelfs op het meest hob- I heiige terrein niet de geringste schokken I andkn-vinrlt. terwijl de baar niet over de wielen behoeft te worden getild, daar zij aan stalen staven met haken onder den bongeJ hangt die de wielen verbindt, j Het vervoer kan door één man geschie- don. Eeoi dergelijke raderbaar is door de politie in gebruik genomen. De oudë brancard blijft bestemd voor het ver- voor van lijken, zoodat het vroegere be- I zwaar dat zieken en doodien met hetr i aelfcïo voertuig werden getransporteerd, walt voor het kieschheidsgevoel zeer aan- fitootelijk was, thans in opgeheven. De I baar wordt van binnen buitendien van een bekleedsel van hospitaallinnen voor- 1 ai en. dat na ieder vervoer behoorlijk I wordt ontsmet, zoodat men niet behoeft ta aarzelen er gebruik van te maken. I Het voertuig wordt op verzoek van ge neeskundigen afgestaan tot vervoer van lijders, die uit den aard hunner ziekte niet mot een rijtuig kunnen worden vervoerd. Heden werd het door hoeren Burge meester en Wethouders met belangstel ling lieaiahtigdL Ook door eenige genees kundigen, die er hunne ingenomenheid mede iwtuigden. Tramlijn op het Spaarne. Ouzo lezers zullen zich herinneren, dat eenige dagen geleden de baan van de olectrische tram op de hoogte van de losplaats der booten van den heer I Bus, achter de boomen werd gelegd en I het verzoek van dezen oni de lijn tus- scheii da boomen en de huizenrij to loggen, door B. en W. werd afgewezen. De heer Bus heeft zich tlians tot den Raad. gewend en verzoekt dit Col lege nu. te vóllen besluiten, dat de baan alsnog veranderd en gelegd wor de lussdhen de boomen en de huizen. Adressant wijst er op, dat zoo ook aan vankelijk het voornemen was <en dat die richting is opgenomen in het door den Raad indertijd goedgekeurde plan. Dat nu de baan over den loswal is aangelegd, belemmert in de hoogste mate het lossen en laden van goederen, zal adressant ernstig in zijn bedrijf be nadeel en en is zeer hinderlijk voor een groot aantal industrieelen en nering doenden, die bij aankomst de goederen direct van boord afhalen. Voorts wijst de heer Bus er nog op, dat hij met zijne 14 stoomschepen een groot deel van Noord- en Zuid-Holland en Utrecht bevaart en o.a. rechtstreek- sche verbinding tot stand brengt met plaatsen, die geen ander vervoermiddel op Haarlem hebben. En ten slotte ver klaart adressant, al de kosten van de door hem gewenschta verlegging voor zijn rekening te willen nemen. Wij zeiden reeds bij een vorige gele genheid, dat het verzoek van den heer Bus ons voorkwam billijk en voor in williging vatbaar te zijn. Zijn wij wel ingelicht, dan zou bij het leggen van de lijn tusschen de boome-n cn de hui zen. de rij van jonge boomen, die thans van dc Turfmarkt af is aangeplant, tot aan de Kaasmarkt kunnen worden voort gezet, terwijl ze nu, door de tegenwoor dige ligging van de rails, even voorbij do Korte Veerstraat moet worden ge staakt. KAS*TOSGERECKT Zitting van Woensdag 15 Maart 1S99. J. C. Wiebach, die op 10 Februari in zijnen winkel in de Haarlemmerliede- straat een schotel met eene op boter gelijkende zelfstandigheid voorhamdJem. had zonder dat daarop het woord surro gaat voorkwam, hoorde f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis tegen zich eischen. - C. W. Masthoff had om zijne ver zameling van vleugeltjes van vogels te verrijken op 26 Februari met een cata pult in liet Frederikspark op een rood borstje geschoten. Deswege werd f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis gevorderd. J. en B. v. d. Klashorst, twee deug nieten te Heemstede hadden op 18 Febr. met steenen, geworpen naar een persoon, die in 't veld stond te arbeiden. Voor dit feit werd) tegen elk f 2 boete, subs. 2 diagen hechtenis gevorderd. J. L. Heemskerk, woonachtig Ba- remdsestraat 32, tegen wien wegens het verkoopon van sterken drank in 't klein zonder de daartoe vereischte vergunning aan esn meisje beneden de 16 jaar, f 40 en f 20 boete subs. 2 maal 20 dagen hechtenis was geëischt, werd heden voor beide overtredingen door den kanton rechter veroordeeld tot f 30 en f 10 boe te subs. 15 en 8 dagen hechtenis. Tevens had Heemskerk zich wederom roor een dergelijk feit te verantwoorden. Daar evenwel de getuige H. van Oploo niet was verschenen, werd deze zaak uit gesteld tot heden over 14 dagen. Ge tuige van Oploo werd hierop bij verstek veroordeeld tot betaling van de door de schorsing onnoodig gemaakte rechts- kosteai zoo noodig te verhalen bij1 lijf- dwong. - Tegen A. C. Voorbuig, die op 19 Februari op het Stationsplein een kor poraal van het regiment grenadiers en jagers, baldadiglijk de uniformpet van het hoofd had geslagen, word f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis geëischt. J. de Vries, die in den avond van 22 Febr. als koetsier fungeerende in staat van dronkenschap verkeerde, en daardoor met zijn rijtuig over de voet paden cn grasperken in het Kenaupark liad gereden, hoorde f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis tegen zich eischen. - Dat het opgeven van een valschen naam dikwijls zwaarder gestraft wordt dan het gepleegde misdrijf bleek heden morgen andermaal. W. Saverman hadl op een grasperk geloopen en toen hij daarvoor werd geverbaliseerd een ver keerden naam opgegeven. Voor het eerste feit werd f 1 boete, subs. 1 dag, voor het laatste f 10 boete sul». 10 dagen hechtenis geëischt. Overveen. Zooals vroeger gemeld werd, zonden vau Amsterdam naar Zand voort eenige sneltreinen loopen, welke op geen enkel tnsschenstation zouden stoppen. Deze regeling, welke met 1 Mei a.s. gevolgd zou worden heeft naar aan leiding van dringende verzoeken eenige wyziging ondergaan. De treiu, welke 8.28 uur voormiddags van Zaudvoort vertrekt zal 8.40 te Overveen aan komen en stoppen, zoodat verscheidene heeren, die hier hun buren maar in Amsterdam hunne zaken hebben, 's ochtends een geschikten trein heb ben; ook voor bet overige publiek was deze regeling zeer gewenscht. Bloemendaal. Dinsdagmiddag om 12 uur bad de koetsier van den hotelhouder Cassee te Bloemendaal het ongeluk dat zyn paard, gespannen voor een ledigen mestwagen, by Velserend op hol ging. Nabjj het hek vau 't gesticht Meer- ecberg word het paard staande ge houden door Berend van Raalte, die toevallig tegenwoordig was. De koetsier werd in bedenkelyken toestand by den geneesheer vau het gesticht, dr. Kan, binnengedragen. De ongelukkige, een 20 jarige jonge man, is eenige uren daarna overleden. Bennebroek. Door de oplettendheid eener vrouw woonachtig alhier is Maandag jl. een tramongeluk voorkomen. Baldadige jongens hadden niet min der dan zeven groote steenen op de tramrails gelegd en deze met wat blad bedekt. Waren de steenen niet ter juister tyd door de vrouw weggenomen, eene ontsporing was onvermijdelijk eeweest. Velsen. Benoemd tot onderwyzer in deleer der middelen tot drankbestrijding de beer Bakker, onderwyzer a. d. Rijks normaallessen aldaar. Haarlemmermeer. Diefatal Haarlemmermeer. Door den advocaat-generaal by bet gerechtshof te Amsterdam werd Dins dag één jaar gevangenisstraf geeischt tegen de naaister N. de Boer, welke destijds voor de rechtbank heeft terecht gestaan wegens heling van een aantal voorwerpen, gestolen in de maand October jl. by twee bewoners in de Haarlemmermeer. De rechtbank bad beklaagde vrygesproken wegens ge brek aan bewys. Toenmaals was door het O. M. een jaar gevangenisstraf tegen haar geëischt, gelijk nu door den advocaat-generaal. Aan den Sloterweg te Haarlem mermeer is by den landbouwer J. Boekei mond- eu klauwzeer uitge broken. Eene schuit die door schipper Koo- men te Leimuiden zou vervoerd wor den, is aldaar met 700 bos dekriet verbrand. Men gelooft dat er kwaadwilligheid in 'tspel is. nieuiwstmdih&ek. Gemeenteraad van. Amster- d m. De Amslerdarasche bladen meidon, dat de heer rar. J. G. Schölvinck, wethouder voor den burgerlijken stand, armenzorg en de handelsinrichtingen te Amsterdam, zich niet meer her kiesbaar zal stellen bij de periodieke verkiezingen in dezen zomer te boa- denDe oorzaak moet zyn een ver schil van rneening tusscnen hem en de andere leden van het Dagelykscb Bestuur. Ook de heer W. Hovy, lid van den gemeenteraad voor district VII, die dit jaar moet aftreden, moet van plan zyn zich wegens drakke werk zaamheden niet herkiesbaar te stellen. De beer Hovy is sedert 1881 lid van den Raad. Italiaansctie Opera. Mod meldt oas uit Amsterdam: De Italiaansche Opera geeft heden avond hare afscheidsvoorstelling met „La Sonnambula" van Bellini, en medewerking van Emma Nevada. Voor lien die wisten, dat het voor nemen der directie was om eerst tegen Mei het seizoen te beëindigen is het bericht der plotselinge ontbinding van het gezelschap bevreemdend nieuws. Naar wy vernemen gaat het ge zelschap niet onder aangename om standigheden nit elkaar. De voorge nomen tournée in het buitenland gaat ook niet door. Sign na Cappelaro moet, naar men ons zeido, door het optreden van mevrouw Nevada in hare partyen zoo gebelgd zyn, dat zy geweigerd heeft verder op te treden. Vele andere leden van bet gezelschapwelnu laat ons maar zeggen, dat zij naar Bella l'alia te- rag verlangen. Het is niet goed aan wat in de tooneelwereld gebeurt te veel publiciteit te geven. B. TELEGRAMMER. ROME, 14 Maart. In de Kamer legt miüster Canevaro een lange ver klaring af over het gebeurde met China. Aan het einde zegt by dat de Italiaansche regeering be.-loten is de onderhandelingen voort te zetten, zich voorbehoudende om tot geweld haar toevlucht te nemen, maar zich tevens herinnerende dat gewelddadige han delingen bevriende naties zouden kun nen benadeelen. Ook verklaarde de minister dat de inbezitneming aan de Cbineesche kust geschiedde met goed vinden van Engeland en van Japan. BERLIJN, 14 Maart. De Ryksdag heeft met 209 tegen 141 stemmen de verhooging van de sterkte vaD het leger in tyd van vrede overeen komstig het regeeringsontwerp ge weigerd. Vervolgens is ook het voorstel vau de begrotingscommissie, tegen de stemmen van centrum en vrijzinnige vereeniging, verworpen. BERLIJN. 14 Maart. Heden was het in den Ryksdag tweede lezing van het legerwetsontwerp, waarbij de regeering een sterkte van hot leger in vredestijd van 602,500 man vraagt, terwijl de commissie voorstelde 7000 man te schrappen, dus een sterkte van 495,500 goed te keuren. Nadat zoowel het regeeringsontwerp als bet voorstel van de commissie was verworpen, werd de derde lezing op Donderdag bepaald. In den loop van de beraadslagingen hadden de sprekers van de meeste partijen te verstaan gegeven dat zy zich voor behielden eerst by de derde lezing definitief party te kiezen. Fami^ebeHcSiten, Getrouwd: 14 Maart. C. G. A. Janssen en F. Horrëus Tichelaar, Makkum. Bevallen 3 Febr. L. Ch. Ver6luys Heinssen z. Malang. 11 Maart. V. Buis—Van Herwerden z. Alkmaar. Van Meeuwen—Van Lanschot z. den Bosch. 13. A. M. Dinger—Hentze v. d. Hout z. Hilversum. Giesberts— Meyers d. Amst. 14. M. A. van Gin- kel—Van Deelen z. den Haag. Overleden1 Maart. M. de Leeuw jd. 86 j. Lent. 11. P. A. Langereis jd. 2 m. Medemblik. J. Wjinsouw 66 j. Amst. 12. Wed. A. G. v. d. Bande Slot—Bulthuis 83 j. Assen. C. E. van Tiel jd. 23 j. de Ry'p. E. P. Roorda— Stort 86 j. Assen. 13. Wed. E. A. J. G. Faure Beeckman—Cock 86 j. Ny megen. StoomwMrtberichten Het stoomschip Oedé, van Java naar Rotterdam, passeerde 14 Maart Gibraltar. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amst., vertrok 13 Maart van Port Said. Het ondervond oponthoud in het Suezkanaal, daar de passage tydelfik gestremd was. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd15 Maart. N. Gouka en E. W. Bogaart W. P. J. Overmeer en A. de Koning. J. v. d. Haak en G. Scholte. G. W. v. d. Broeke en J. Brosse. Getrouwd15 Maart. P. J. Giljon en M. Kruyt. G. Rombout en J. Warning. Bevallen: 15 Maart. K. C.Ebbing Vessies d. N. Langedyk—Kuil man z. 15. C. K. de Haan—Bakker z. C. M. de Zaaijer—Huel z. Overleden13 Maart. A. v. Welt 6 m. d. RollaDd8tr. 14. A. D. A. Goeden 4 j. d. Kamperstr. 15. L. A Lnmans 60 j. Fraokestr. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 16 Maart 1899, des na middags van 2—3 uur door den beer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Bach. 2. Adagio (5e Sympü.) Beethoven. 3. Sonate No. 6. Mendehsohn. 4. Offertoire Dubois. 5. Aria uit„Josua". Handel. MARKTNIEUWS Haablem, 15 Maart 1899. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 4 stapels, uit makende 246 kazen, wegende 838 Kilogrammen. prys per 50 K. G. f28.50. n n f Op de veemarkt alhier zijn aange voerd: 3 Koeien f 180 a f 140,152 N. Kalveren f 11,— k f 5.— 36 Schapen f21.af 15.—0 graskalf f 0 V. Kalveren f af0 Paardeu. Ondertrouwd: WILHELMUS PETRUS JOHANNES OVERMEER en AARTJE DE KONING. Haarlem, 15 Maart 1899. Heden overleed alhier, tot diepe droetheid van hare be trekkingen, na eene zeer kort stondige ziekte, op den leei- tijd van 36 jaren, Mevrouw Geertruida Alida Cornelia de Vries, Echtgenoote van den Heer W. HEMMES, 1ste Luit. der Artillerie N.-I. L., thans op reis naar Indië. Namens de Familie, J. WILLEMS Haarlem, 11 Maart 1899. De Heer en Mevrouw WAL LER ZEPER bedanken voor de blijken van belangstelling, onder vonden bij de geboorte van hunne Dochter. Haarlem, 15 Maart 1899. 5 pond Thee v. f3 25» in prachtvolle Japansche bus, qualiteit Guldensthee. Niet volko men naar wensch terug. Fro. remb. of postw. Ook zeer geschikt v. we- derverk. Theehandel en gros. Van ouds »'t Anker" Delft. Wordt gevraagd een net tusschen 16 en 17 jaar, P. G. AdresKinderhuissingel 26. Er biedt zich aan een net in een Hotel of Restaurant, voor huiswerk, in of buiten Haarlem. Br. fr. onder no. 2112 aan het bureau van dit blad. tegen hoog loon, gevraagd bij A. VAN DER STEUR ZOON. voor Ambtenaren, Winkeliers en Particulieren. Brieven lett. A., aan NOBELS' Adv.-Bur., N.Groenm. 25, Haarlem. N.B. Postzegel insluiten voor antwoord. Ten kantore van H. D. TJEENK WILLINK ZOON kan zoo spoe dig mogelijk geplaatst worden, een omstreeks 13 a 14 jaar oud. Eigen handig geschreven brieven met opgaat van leeftijdgodsdienst onderwijs enz. worden ingewacht a. h. kantoor Ged. Oude Gracht 90. GEVRAAGD, bij I. C. HAAN, Barteljorisstraat 39 Haarlem. EEN gevraagd, niet beneden 16 jaar. Gierstraat 59. EEN FLINKE kan direct geplaatst worden, bij J. VAN DEN BOGAARD, Meu belmaker, Cornelissteeg 12. Een Bediende wordt verlangd, geschikt en ge negen, om gedurende één a twee uren daa.'s eenig huiswerk te ver richten en boodschappen te doen. Zich te verv.Leidsche vaart 246. Een Rijwiel te Koop, nieuw gekost f240, weinig bere den, voor f100. Merk No. 1 Co ventry Crass. Brieven No. 2110, bij den Uitgever dezes. Wegens vertrek ter overname aangeboden een HUIS eener Coöpe ratieve Bouwvereeniging, dadelijk te aanvaarden. Brieven onder No. 2111, bureau van dit blad. te Heemstede, 15 minuten van den Hout, gelegen langs de Stoomtram, met riant uitzicht, bev. 8 Kamers, Serre, Keuken, Kelder. Schuurtje en Voor- en Achtertuin. Huurprijs 500 gulden. Te bevragen bij Th. CASANDER, Heemstede. i VERKADE's Prima Zaansche) Lange Beschuitjes zijn de Beschuitjes bij thee,| I koffie en vooial chocolade.! [Voor kinderen zijn ze verrel j te verkiezen boven koekjes,! en de kleinen vinden ze min-1 stens even lekker. Het verbruik is de laatste I jaren enorm tosgenomen, well een bewijs dat zij, die ze eens E geprobeerd hebben, afnemers blijven. In blikjes van 50j stuks 25 Cent. Zij zijn dus! zeer goedkoop. TERKADE Co., Zaandam. Vierde Jaarlijksche op Zaterdag 18 Maart 1899 in het Brongebouw alhier, te geven door de Gymnastiek- en Schermvereeniging Directeur: de Heer W. v. d. EIJNDE. Aanvang 8 uur. Introducties verkrijgbaar Turf markt 8rood. Nederlandsche Opera v. d. Stadsschouwburg te Amsterdam. Dir. C. v. d. LINDEN Maandag 20 Maart 1899. ISF~* Optreden van Mevrouw ETTA MA DIER DE MONTJAU en den Heer URLUS. Groote Opera in 3 bedrijven en een voorspel. Muziek van Aug. Enna. Aanvang 8 uur. Balcon f2.50, Stalles f2.le Loge f 1.75, Parterre f 1.50, 2e Loge f 1.25, Gaanderij 1 0.60. Kruisstraat 40. 68 am ss ha9asihs du NOUVEAUTÉS Wij verzoeken de Dames dia ras geïllustreerd mode - album moot het Zomerseizoen noch oiei ontvangen hebben, dit te willen aanvragen aan II. JULES JALUZOT k C" Hetzelve wordt dan omgaand gratie en franoo toegezonden. Beetellingen ven af 25 francs ▼rij van alle koeten au huis mat verhoogtog. UtpMitü-hitiir ti Boniidul 1.1. GROVE EN GEKLOPTE verkrijgbaar per waggon en per Hectoliter tegen concurreerenaen prijs. Telefoonnummer 212 zijn de abonnements HEEREN COSTUMES en PANTA LONS. Die nu netjes gekleed wil zijn, kome in de Franke- straat 23. S. JBKACT. Nog eenige mooie Pakjes voor jongens van '15 a 16 jaar. Protestantsclie Kerkboeken in alle kwaliteiten, formaten en prijzen voorhanden bij de Boek handelaars P. VAN CITTERT ZONEN, Spek straat 14, over de Oude St. Bavokerk, in Haarlem. Talrijke certificaten van Geneeskeeren ba- urijzen dat Men enkel («nee*middel zoo heiV uam werkt ter bestrijding vu Hoest, Asthma, Droaehiiia. Pastille brengt reed» verlichting verkoudheid, behoeden da gezondheid es kansen deer ie nrakste ge tallen verkregen werden. Het pabliek gelieve voeral te letten op de i. Z« genezen londhaid am I leellsf's Ceafb Loienjee, leer het Engelsche goovareeateat op het roods wchet afgedrukt sa a end er hetwelk geen eu loos echt ia. De fabrikaatTbssuu ff utlnfchemist kenden. la alk ge ede Ape theken. Generaal-Depót bij F. E. VAN SANTENKOLFF te Rotterdam en in de voornaamste Apotheken. Berichten de ontvangst van eene fraaie collectie Gasornamenten en Ballons. Agentuur Auer Gas gloeilicht. Bloempapieren. Crêperollen. Postdoozen. Kastpapieren. Kast- Taart- Bouquet- randen. Billijk si adres. der ZAAK in VAN Zie inllggend biljet. Telefoon Mo. 369.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3