_A.it. star Jam in bet Stariondcoffiehuia op da Prina Hendrikkade gehouden, ke- geiweefetrijd onder welwillende leiding ran Je kegebdub „de Koekoek" aldaar, jbanaalden de Haarlemsche clubs „do Kroon I," „de Vliegende Hollander ET," „da Groote Vauxhal", „de Volharding", ,.M. O. M." en „Amicitia" resp. 236 1236. 200. 161, 150 en 132 houten. Zondag 26 dezen- is de laatste, dag dor korpswedstrijden, zoodat van. don uit slag nog niets met zekerheid is te ver- jneldieiï- Tot dusverre staat „Recht naar Doel" Rotterdam voor den eersten prijs jne-b '247 houten, en nemen „de Kroon", ai „de Vliegondo Hollander" beide mot hetzelfde aantal houten, doch de eerste met koogera eindcijfers (29 tegen 27) reap. de 2de en 3de plaats in den stand der prijaw innende clubs in. De overige clubs komen niet voor een prijs in aan merking. De heer F. Randoe van „do Vliegende Hollander" komt in aanmer king voor den eere-prijs met 72 houten in do 10 ballen. Competitie-match. Op het veld aan de Molenwerf te Haamstede waren heit de beide 1ste klasse clubs „H. F. C." van Haarlem en' „Ra/piditas" van Rotterdam, die Zon dag met elkander in het strijdperk tra den,. Reeds direct na d'cn aanvang wist „H. F. C." één goal te betólani, om deze «en ogenblik la.ter nog met één; te rer- meerdaran. Dook toen kwam „Rapiditas" opzet ten ex gelukte het haar even vóór de pauze te scoren, zoodat de stand met haii-tïma was 21. Na de rust was de bal vrijwel afwisse lend op beider terreiu. „Rapiditas" spoel de goed en deed al haai- best om golijk spel te maken, hetgeen haar niettegen staande do uitstekende verdediging van „H. F C." en het flink optreden van den goal-keeper, ongeveer 20 minuten. toot tijd mocht gelukken. Nog 10 minu ien voor time'was de stand hetzelfde en drngde d!e wedstrijd met gelijk spel te auliau eindigen, toetn „H. F. C." haar beste beentje nog eens voorzette en bij één van hare uitvallen scoort. Eenoge minuten Later wordt timo gefloten, zoo dat (feee wedstrijd eindigde in het voor deel van „H. F. C." met 3 tegen 2 goaia. Schermen. Do sohermwedstrijd. Zondag in café „Hik en Linde" te Amsterdam gehou den, had den volgenden uitslag Degen; „D. O. S." (7e reg. infanterie) aldaar, tegen „Pro Patria" te Haarlem. Gewonnen door „D. O. S." met 7 tegen 2 partijen. Stand der partijen 248. SabelZalfde vereenigingen „Pro Pajtri.i" wint met 7 tegeru 2 partijen. Stand der punten 2413. Ia! die Oranjekazerne te Den Haag kampte „Kracht door Oefening" alhier tegcoi „Dcor Eondiracht Bloeiend'" al- dam,r alleen op deg'en. De uitslag was dlait laatstgenoemde voraaniging won met 19 tegen 15 tou- Jié'a lfes-vo S® Sftadsssteaaw?* Drukkersbsdrijt Op de li jsten van de kiezers voor de Kamer ran Arbeid voor de drukkersbe- arijvan te Haarlem komen voor 41 pa troons en 302 werklieden. Daae Kamxer omvat de boek- en steendrukkerij cm binderij. Da Kon. Rijituigfahriek van die firma J. J. Baijn.cs alhier hoeft van. db HolL Spoor besteld gekregen 21 rijtuigen, der de kLaeae. met wandelgangen en closets. Donderdag warden weder een aantal one 3e klasse rijtuigen voor de H. S. afgeleverd. De werkstaking in de Duvenvoorde- straat ia geëindigd. De aannemer van hei metselwerk, de lieer Meier, heeft eoa nieuwe ploeg opperlieden van lüer ia (Êenas genomen, die hedenmorgen; aan den arbeid zijn gegaan, zoodat nu ook die metselaars weer gewoon kunnen doorwerken. Tan de stakers waren nog maai" en kelen. op hot terrein. Do politie hield' nog toezicht. Stukken, van den Gemeente raad. B. en W. geven in overweging het legaat te aanvaarden, door mej. A. M. C. de Boom aan hot Burgerlijk Armbestuur vermaakt, in den vorm ran eon huis aan den KI. Houtweg. Het Burger!. Armbestuur achtte het le gaat te bezwarend, omdat daaraai|ie voorwaarde is verbonden, dat geduren de het leven eener bloedverwante jaarlijks f 650 moet worden uitbetaald en dat het perceel moet strekken tot woonhuis of bersteüingshuis, uitslui tend voor dames of vrouwen. Toch is er ook in het college van B. en W. een minderheid, die het legaat niet wenscht te aanvaarden. Bestnnrderen van coöperatieve bouvvvereenigingen van werkmans woningen beklagen zich erover, dat de kraan van de waterleiding in hunne woningen niet boven een afvoerpijp mag zijn. Zy vragen daarom een uit zondering te maken met de coöpera tieve bouwvereenigingen en te bepalen, dat hun het water geleverd wordt met plaatsing van een meter, tot f 4 per jaar voer een minimum van 30 M1, plus f 1.50 voor meterhuur en voor eiken M1 daarboven f0.25. B. en W. adviseeren tot goedkeu ring, o. a. omdat door de beperkende bepalingen ten aanzien van de plaat sing der kraan toch waterverspilling niet voorkomen wordt. Tot uitvoering van het plan is evenwel een som van f 50.000, tor aanschaffing van water meters, noodzakelijk. B. en W. stellen voor, een wijziging te brengen in den toestand op het Stationsplein, tot verzekering van het geregeld verkeer: lo. d© lyn van de Haarl. Tram wat in te korten en 2o. de vergunning op te zeggen tot het hebben van een hulpstal en de Eerste Ned. Electr. Tram-Maats, hare lijn te laten maken op de plaats, waar du het stuk paardenspoor ligt, dat dan zou vervallen. Ingekomen is voorts het adres van den heer W. Bus, waarvan wij reeds vroeger melding maakten, strekkende tot het verleggen der rails op een gedeelte Spaarne. B. en W. geven daarbij Reen advies. „Door Oefening Sterker." Zaterdagavond gaf de Gymuastiek- en Schermvereeuiging „Door Oefening Sterker" haar 4de jaarlyksche uitvoe ring in de groote zaal Yan het Bron- gebouw alhier, onder leiding van den heer W. van den Eynde. Wij konden slechts een vjjftal Dum- mers na de pauze bijwonen doch hadden daarbij ruimschoots de gele genheid te constateeren dat de ver- eeniging het devios in haar vaandel ten volle beeft bewaarheid. Door oefe ning is de vereeniging sterker gewor den, ja zelfs zeer sterk. Keurig wer den de verschillende oefeningen aan de barren, alle van kracht, vlugheid eu degelijke leiding getuigendeaf gewerkt. Menige mooie hoogstand aan de brug werd ten beste gegeven en luide toegejuicht. Ook de party degen werd flink en netjes uitgevoerd, vooral het eere-saluut was onberispelijk. Hierop volgde de colonne lange stok, waarmede de feestgevende ver eeniging op den grooten nationalen en internationalen scherrawedstryd op 18 en 19 Februari in het Brongebouw gehouden, eene bekroning verwierf. Keurig en accuraat werd deze wederom uitgevoerd. Aan bijvalsbetuigingen van het publiek ontbrak het den uit voerenden dan ook niet. Dat zij zich behalve in de gymnastiek en scberm- wereld ook in de tooneelwereld der dilettanten een goede plaats hebben verworven, dat bewees wel de uitste kende vertolking van het blijspel ge titeld „Het spreekuur van den dokter". Hoewel dit stukje Diet nieuw meer is, blijft het toch zijne aantrekkelijk heid behouden, vooral wanneer het wordt opgevoerd op eene wijze als Zaterdagavond. Vooral de knecht van den dokter of liever gezegd de pseudo-dokter was eenig in zyn rol en deed het publiek menigmaal har telijk lachen. Ook de anderen gaven goed spel te zien. Als „lest-best" wer den eenige fraaie standen vertoond, waarmede niet minder succes werd ingeoogst. Kortom de uitvoering voldeed aan de eiscben, die men aan een gymnastiek- en schermvereeniging mag stellen en zonder twijfel zal deze dan ook, wan neer zy op den eenmaal ingeslagen weg voortgaat, in bloei toenemen. De uitvoering werd met een prettig bal besloten. In het depót van wynen van de firma Verkruysen de Lange op den Kruisweg vervoegde zich Zondag avond een vreemdeling om werk daar zulks den depothouder, den heer de Bell, verdacht voorkwam, stelde deze de politie daarmede in kennis. Op zyne aanwijzing bracht de agent van politie Scheurkogel den man aan het bureaudeze, Rudolf Machon, oud 44 jaren, van beroep monteur, geboortig' uit de Pruisische provincie Posen, die sedert November van het vorige jaar werkzaam was geweest aan een Amsterdamsche machine fabriek, doch wegens een beenbreuk buiten werk was geraakt, werd als vreemdeling zonder geld of middel van bestaan uitgeleid. Tot het volgend .nummer moet wegens plaatsgebrek blijven liggen een ingezonden stuk van den lieer W. A. J. van de Kamp, beantwoor dende een9 opmerking van Fidelio in diens laatste Zaterdagavondpraatje. De aangekondigde lezing van den beer dr. Joban Winkler over „Taal en tongvallen in het algemeen", voor de leden der Haarlemsche Jongeliügs- vereeniging Pred. 12la, op Zondag 19 Maart te houden, is niet doorge gaan en uitgesteld tot Zondag a.s. Vrijdag zyn alhier de eerste jonge wortelen per bos op de groentenmarkt aangebracht door Gebr. van Waart. Naar wij vernemen zullen in den morgen van eersten Paaschdag door het Christelijk Fanfare korps Kunst na Arbeid directeur den heer C. J. G. Rühl, op de toren der Groote Kerk godsdienstige Choralen worden geblazen. Wegens den van Rijkswege voor geschreven en dus verplichten rust tijd zal ook het personeel der Hol- laudscbe IJzeren Spoorweg Maat schappij in verschillende rangen moeteD worden uitgebreid. Sportfeest. Wij kunnen thans nadere mededeelin- gen doen over hei hippisch sportfeest en bloemencorso, dat in de maand Juni al hier zal worden gehouden. De Commis sie die zich daarvoor gevormd heeft, bestaat uit de hoeren G. B. Cronunelin, voorzatter, W. C. de Vos, secretaris, W. P. Bogaert, Jhr. P. Quarles van Ufford; J. M. van Stolk en A. Koolhoven. Als datum is vastgesteld' Zondag 4 Juni, als terrein „het Klooster" aan den Schoterweg, daartoe welwillend door do eigenares afgestaan. Het programmal is voorloopig samengesteld als volgt I. Corso voor versierde rijwielen. II. Springconcours van heeren to paard. III. Ringsteken door heer en dame in costuum in 2wielige rijtuigen. IV. Kop3teken voor heeren te paard. V. Corso van versierde equipages en bataille de fleurs. Voor al deze nummers worden tal van flinke prijzen uitgeloofd. Het feest zal dea middags plaats heb ben en het publiek toegang verleend worden tegen entree. De Staatscourant van 19 en 20 Maart bevat de statuten van de Ver eeniging van Industrieelen betreffende bouwkunde en aanverwante vakken, onder het motto „Door eendracht sterk", te Haarlem. Het doel en de strekking zjjn in art. 2 als volgt omschreven „Deze vereeniging stelt zich ten doel de belangen der leden onderling te behartigen a. door het houden van voordrach ten en besprekingen over zak6n be treffende bouwkunde en aanverwante vakken b. door onderlinge samenwerking by aanbestedingen c. door te trachten de gemaakte onkosten van bestekken en teekenin- gen vergoed to krygen van architect of aanbesteder; d. door van de gemaakte conditiën die by eene aanbesteding plaats vin den, de persoon 10 pet. te storten in de algeineene kas. Onderhandscbe aanbesteding bekend maken aan den voorzitter. Heden middag te 12 uur werd in de cavalerie kazerne alhier verpacht het weghalen van mest vanaf Mei '99 tot Mei 1900. Inschrijvers waren de heeren G. A. Verbeek Jr., voor 2 35 cent; J. H. Vreeburg te Leiden voor 3.55 cent en A. van Beveren alhier voor 3.-56 cent per paard. Voor het weiden der paarden waren geen biljetten ingekomen. Orpheus. Een talrijk publiek was Zondag middag komen luisteren Daar de mu ziekuitvoering van het Haarlemsch Muziekkorps „Orphans", directeur de heer W. Wiegant Jr., in de groote zaal van het Brongebouw alhier. De nummers, die wjj bijwoonden, werden zeer verdienstelijk uitgevoerd en telkens was applaus de tolk van den dank van het auditorium. Niet liet miost droeg de viool-solo van den heer K. H. Kerkhof by tot de aantrekkelijkheid der uitvoering. Het komt oos voor dat wie de uit voeringen van Orpheus bijwonen een paar uurtjes echt genieten. Heemstede. Zaterdagavond 10 uur vertrokken van hier een aantal r.k. jongelingen, die zich te Haarlem bij de ook van daar trekkende jongelingen aansloten, om gezamenlijk de reis per voet naar Arasterdam te maken om dejaarlyk- scöe daar gehouden bedevaart by te wonen. Er waren er ruim 400 by elkaar. IJmuiden. Voor het examen nuttige hand werken is te 's Graven hage geslaagd mej. F. C. Mets, alhier. Beverwijk. Het 25-jarig bestaan van de Frö belschool alhier is feestelijk herdacht; de heeren Strick van Linschoten bur gemeester, Gonlag en Moens spraken zeer waardeereml over de inrichting en haar onderwijs. tf£R«fOL G NIEUWSTIJDINGEN Atjeh. Onze Indasclie correspondeiAt seint ons van heden De cavalerie is den negentiende 's middags teruggekomen. De vijand ver liet in den nacht van den dertiende eene sterke stelling bij Beniet. Bedde colon nes bereikten zonder eenig verlies Tam- seh. Polim vluchtte naar Geumpang; de pretendent is in de bosschen gevlo den. Men zal zich herinneren dat de laatst ontvangen telegrammen gewaagden van een voorgenomen tocht naar de kloof van Tamseli, waar de voornaamste hoofden rich hadden verzameld. En juist heden morgen ontleenden, wij aan de Indische bladen het bericht, dat toen reeds (in het midden van Februari) zulk een tocht werd voorbereid. Immers de „JavarCrt." van 21 Febr. meldde: „In Pedir is Beun ga tijdelijk bezet; de voorname hoofden van verzet aldaar rijn allen in Tamseli teruggetrokken en hebben de kloof bij Beniet zwaar ver sterkt en bezet rij wordt van uit Beun- ga verkend. Blijkens het telegram van onzen cor respondent nu heeft de actie tegen Tam seli een volkomen succes opgeleverd. Het is duidelijk dat de vijand rich wel tot krachtigen 'tegenjwöer liadJ voorbereid) maar dat hem ten slotte de moed) toch in de sclioenen is gezonken. Beniet kunnen wij niet op de bestaan de kaarten vindenhet ligt echter klaar blijkelijk aan den ingang van. de kloof van Tamseh. Wat Geumpang betreft, waarheen Panglima Olim is gevlucht, wij vermoe den dat daarmede bedoeld wordt Boe- kit Gompang die wat zuidelijker van Tamseh ligt; of misschien Gloempang, da op de Westkust ligt. In allen geval echter is Polim blijkbaar door de kloof van Tamseh naar den kaait van de West kust gedreven. (Hbl.) Te Rotterdam zal waarschijnlijk verwezenlijkt worden etra plan om eene nieawe Beurs te bouwen ter plaatse van het tegenwoordige post en telegraafkantoor, benevens op een deel der te dempen Blaak, terwyl dan een nieuw post- en telegraafkan toor zou verrijzen op eene ruimte, gevormd voor een deel door den grond van 't onde Beursgebouw en eenige be lendende perceelen. De Engelschen. In Engeland beeft men in den laat- steu tjjd veel vernomen over een ver broedering met de Amerikanen. Maar iedereen, die wel eens Engelschen en Amerikanen «et elkaar zag omgaan, over elkaar hoorde spreken, weet, dat een buitengewone hartelijkheid alsdan volstrekt niet bleek. Ze verschillen oppervlakkig veel. Belangwekkend is het daarom, een Amerikaan over deze zoogenaamde bondgenooten tehooren. In 't begin wordt een Amerikaan, die met Engelschen moet omgaan, een weinig kregelig. „Maar dat koml", zoo schrijft de beer J. Ralph in „Harper's omdat Engelschen altyd ban slechtste been vóór zetten. De prettigste huizen te Londen van bin nen, zien er van buiten dikwijls het onoogelykst en saaist uit. Zij lijken met hun blokvorm en zwart berookt, op fabrieksgebouwen. Erenzoo maken Engelschen op nieawe kennissen altijd den slecktsten indruk en de vriende- lyksten schijnen oobeleefd, wanneer eeD vreemdeling hen toespreekt of wanneer hun rechteD, vrijheid of ge mak maar een schijntje worden bena deeld. Zij doen zich zeiven onrecht, hetzy uit verlegenheid of linksheid, hetzy bit misplaatst zelfvertrouwen. Hun geest loopt 1 ngzamer in elk opzicht beradeuer, geduldiger, aandachtiger, meer geneigd tot uit stellen (wat zou deze Amerikaan dan wel van de Hollanders zeggenen tot het zorgen voor hun gemak.' Wanneer een Amerikaan langer in Engeland woont, begint hij de kalmte en vrede die de Engelaehen overil met zich voerea te waardeeren. En dan is hetgeen hem het meest in de Engelschen treft, hunne gehechtheid aan hunne vorstin hun onwankelbare eerbied voor stand en alle instellin gen die van gezag worden afgeleid hun liefde voor de natuur, voor die ren on bloemen, hun ontzien van per soonlijke vrijheid, de nauwkeurigheid waarmede zy hunne woorden kiezen; huu rotsvaste behoudzucht en ver trouwen in alles wat Engelsch is iets wat hen onvermijdelijk zal doen achterblijven als handels mededingers van Duitsebers, Amerikanen en Japan- uers. „Voeg hierbij ban trotshet geriefelijk inrichten van bun tennis huu overmatige liefde voor sport en voor water, behalve als drank, en dan geloof ik, bun voornaamste karakter trekken te hebben opgenoemd, zooals zy zich vertoonen aan den vreemde ling, die lang genoeg met hen omgaat om hom te leeren begrijpen." Engeland is een paradij-- voor paar den, dank aan goede wegen en onop hondelyke voeding. In Engeland voe den mensch en beest zich den heelen dag door. Men neemt thee in bed, ontbijt dan en gebruikt verder lunch, afternoon tea, diner en souper, d i. zes maaltijden, waarvan cr vier regel z\ju by alle standen. De arbeider houdt op met werken voor eea slok, een bete, een pijpje, midden op den och tend, en halTerweg den namiddag. Het vermoeiende klimaat is oorzaak van deze gebruiken eu ook van de drinkgewoonten van het volk. De Amerikaan acht bet onmogelijk iu het Eugelsche klimaat zonder sterkeu drank te leven en het drinken der arrnen kan wel eenigszins veront schuldigd worden. Standsverschil vindt men in Enge land overal, zelfs bij hen die er niet van willen weten. Hoe kunnen Ame rikanen het dan in Engeland aange naam wonen vinden? De heer Ralph schrijft dit toe aan de algemeene vrijheid, die zij er ge nieten. In het vryste, vrijzinnigst ge regeerde vreemde land vindeü zy zelf nog meer vrijheid dan de inwoners. Een Engelschman wordt alleen toe gelaten in zyn eigen kring en lager, maar een Amerikaan wordt in iede- ren kriDg ontvangen waar hy zich gezien kan maken. EeD Engelschman te Londen mag niet hier wonen of niet daar wonen en moet zus of zoo leven maar een Amerikaan mag des noods in een achterbuurt zyn intrek nemen en zal toch overal ontvangen worden. Hij mag zich kleeden zooals hij zich wil, ja hy raag in zyn lc-ven een weinig Bohémien zyn. Zijn ver gissingen worden vergoelijkt; zyo eigenaardigheden vriendelijk geduld en toegeschreven aan zyn landaard. De schrijver zegt dat hy dikwijls heeft opgemerkt dat een Engelsch man, die zich bjj Amerikanen geheel thuis gevoelde, al zyn beminnelijkheid en losheid kwijtraakte op het oogen- blik dat ren ander Engelschman het vertrek binnenkwam en aan hem voorgesteld werd. Amerikanen hebben geen stand, zyn in Eogeland van lederen stand. Maar ecu Engelschman moet van een landgenoot alles haar fijn weten, voor bij bet veilig vindt, zich bij hem op zijn gemak te gevoe len. TELEGRAMMEN* PRETORIA, 19 Maart. (Reuter). In een toespraak, welke de heer Kruger Vrijdag op een openbare bijeenkomst te Heidelberg hield, verklaarde hij, dat, zoolang niet het verslag was ingekomen van den Europeeschen financdeeleai raadsman, die benoemd zou worden, geen nieuwe belastingen zouden worden geheven. Omtrent de dynainiet-quaestie deelde de president mede, dat het voornemen bestaat deze industrie zoo spoedig moge lijk over te nemen tot welzijn van het landi Hij betoogde* verder de noodzake lijkheid van. het handhaven van het monopolie, omdat in tijden van botsin gen met andere mogendheden de toef- voer zou kunnen worde® afgesneden, j Omtrent da rechten betreffende de andergrondsche mijnwerken zei de pre sident, dat hij den Volksraad zou ver zoeken* zijn besluiten van het vorige jaar nog eens in overweging to nemen, opdat dia rechten niet zouden kunnen? worden verkocht aan „outsiders", doch na een betrouwbare schatting zouden worden verleend aan de tegenwoordige maatschappijen, die nu reeds eigenares sen rijn van den bovengrond. Omtrent het kiesrecht voor uitlandërs verklaarde de heer Kruger, dat hij den, Volksraad zou verzoeken de verkiezings wet zóó ta wijzigen, dat men niet langer dan negen jaar op het kiesrecht behoeft ta wachten, mits dan detzelfde eed van getrouwheid werd gedaan als in cte Ver- eenigde Staten wordt verlangd. PRETORIA, 19 Maart. (Agence Ha>- vas). Tijdens een bezoek aan Heidelberg hield du heer Kruger een redevoering, waarin hij verklaarde, dat de regeering had besloten een financieele specialiteit van hooge reputatie uit Europa te laten, komen, om de Transvaalsche financi n op een soli den grondslag te vestigen. De heer Kruger verklaarde verder, dat de tijd was gekomen om liberaler t» rijn omtrent de naturalisatie. Hij zou der halve voorstellen, dat ieder vreemdeling na een verblijf van twee jaar in dé Zuid- Afr. Republiek zou kunnen genaturali seerd worden. StoocnvaortbaraoMe». Het dubbelschroef8toom8ehip Rot terdam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam naar Newyork, vertr. 17 Maart des voorm. 6 u. 30 m. van Boulogne. Het stoomschip Cluden, gecharterd door de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Amst., vertr. 16 Maart van Newyork. Hoi stoomschip Salakvan Batavia naar Rotterdam, vertr. 17 Maart van Padang. Het stoomschip Koning WiVetn 1 van Amst, naar Batavia, vertrok 18 Maart van Amst. Hot stoomschip Prins Hendrik van Batavia naar Amst., vertrok 18 Maart van Genua. Het stoomschip Prinses Amalia van Amst naar Batavia, pass. 18 Maart Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Willem 1, arriveerde 17 Maart van West-Indië te Newyork. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, arriveerde 19 Maart te Rotterdam. M.A.KKTNIE0 9VS Haarlem, 20 Maart 1899. Graan-en Zaad markt. Roode tarwe fo üf— 261 Witte tarwe f6.10 a f6.—. Rogge fO.—a f 0.— 450 Haver f 3,55 a 13,50. Aangev. Verk. Prys. Boter 128 KG. 128 KG. f 1.30 f 1,40 Biggen 93 st. 71 st f5.— f 8 Schram. 52 st. 33 stfll.— f 14,— Aard. 27 HL. 27 HL. f2 f3,— App. 19 HL. 12 HL. f5— f8.- Pereu 11 HL. 7 HL. f4.— f6.— BtöliiKLiJüh Bevallen: 18 Maart. A. van Kam pen—Hartman d. A. Waasdorp— Lusthuis z. M. P. Voorham—van Galen z. 19. J. PetersLebman d. Overleden: 17 Maart R. Brakei 67 j. Gierstr. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen eijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen Gevonden voorwerpen. Van 10 Maart tot en met 16 Maart '99. Eeu witte zakdoek. Een y'zeren koker met ketting. Een meerschuimen sigarettepyp. Een zwarte breikons. Een witte zakdoek met blauwen rand. Een R. K. kerkboek. Een oude krui wagen zonder wiel Een bril in étui. Een zwarte koos. Een brain kinder- knooplaarsje. Een rol monster bebang. Eeu handwagen. Een parapluie. Een schoen. Een ledige portemonnaie. Eenige sleutels. Een koker met grif fels. Een geboorte briefje. Een notitie boekje. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Ravokerk alhier, op Dinsdag 21 Maart 1899, des na middags van 1—2 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. FantasieBrosig. 2. AdagioHerkei. 3. Sonate No. 2 Guilmant. a. Allegro moderato. b. Larghetto. c. Allegro vivace. 4. Consolation Lissl. 5. Aria uit Mattb&us PassionBach. Bevallen 15 Maart. L. Stam—Ho ven z. Amst. Kirberger—Ringnalda d. Dedemsvaart, 16. C. Goudvis— Lampie d. Amst. Echtg. van E. van Dieren z. Amst. 17. A. H. van der Kolk—Verdooren d. Amsterd. Z. M. Maaskant—Smit d. Hilversum. H. Franken—Gottschalk z. Amst. J. H. E. Frese— Frese d. Baarn. Boonacker —Van Gogh d. Maassluis. Z. Land weer— Dreckmeier d. Amst. 18. E. C. Stokmans—Lotz z. Amst. Corporaal Van Lakerveld Bisdom z. Mydrecht. Overleden 8 Maart W. Swaan jm. 23 j. Medan (Deii). 12. A. Tolk 72 j. Haastrecht. 14. L. C. F. Dijkstra 32 j. Paramaribo. 15. J. Donwes 77 j. Amst Wed. M. A. van Cam pen Hamers 81 j. Nienwersluis. J. C. M. Sluymers jd. 64 j. Breda. Kind van W. A. Spruyt 3 j. Tiel. 16. L. M. Steigenberger Van de Wiel 80 j. Naarden. A. A. G. deLelie 72 j. Amst. J. J. H. de Bode 63 j. Maa& richt. J. Slammer 60 j. Amst. H. M. E. de Vidal de St. Germain Hoen, Beilen. E. Dekker 72 j. West- zaan. A. Zwiers—Weide 36 j. De- dem8vaart. E. Z. Dresden, Londen. 17. M. P. Matthes—Van Marselis Hartsinck 78 j. Amst. M. de Niet ja. 7 md Bodegraven. II. Kalf 77 j. Nienwendam. A. Meyer 86 j. Bussum. 18. A. K. Zwoede 69 j. Middelburg. Wed. M. 11. UllersKroon 77 j. den Haag. 360e STAATSLOTERIJ 20 Maart 1899. Ie klasse le lijst. No. 2355, 4945 f1000. No. 7488, 9979, 12729 f 100. Pryzeu van f20. 34 2289 5343 83S911546 1483118032 137 2346 5379 8412115951490518043 1S7 2362 5458 852511683 149291S136 227 2385 5503 8531117021494018255 266 2397 5559 8566117081496418337 300 2412 5664 85821177214987 18364 340 2432 5696 861611808 1506018365 346 2439 5701 872211912 1506918391 347 2502 5740 872311919 1.309618392 3912602 5772 8743119791510318409 394 2626 5819 8923119901515518459 410 26915841 8990120701517318474 422 2783 5871 9062121261517718528 5712822 5909 9201 121681521518545 594 2826 6198 9239122231522518623 603 2827 6213 92481229615241 18634 606 2845 6260 9291123391534118702 611 2968 6285 9336125401537918720 630 2964 6385 9401125761539118753 669 2994 6500 9444126421540418792 689 3015 6585 946112675155081S879 728 3022 6614 9486126971558519020 736 3093 6706 9488127241658719047 75931866711 9634127841562419171 792 3228 6722 96S6 12790 15777 19192 840 3380 6791 9782128941581119198 869 3394 6845 9796129311583019215 8913458 6860 980112986 159181930S 924 3473 6895 98221302015975193:38 939 3474 69:38 982313055 1598719342 9913509 6952 984413094 1603719350 10213510 6987 9902 13095 1606819353 1124 35516990 9944131131607819380 1308 3592 7045 9948131491609519104 1409 3594 7057 1000913163 16114 19411 1519 364172721003613193 1614519-159 15313662 7277 1013513198 1618519488 1543 3670 7297101581323516198 19502 1598 3699 731910160132461620619516 1600 3782 740110296133141622619539 1632 3885 744310104133561627519544 1637 3924 7444 10416133731635419595 17113940 758010463133761637319614 1718 3998 760610491133771643219690 1757 4075 766410521135121643819703 17S4 4112 7703 105421360116439197:50 1824 4209 778310610136241647519806 1847 4265 786510631136251G53119825 18714394 7866107371373216617 19863 18S5 4491 7883 10757137871672419906 1958 4497 7977 10773139531674019933 1962 4517 798910779140431675719950 1965-15278021 1099914111 1676620139 19784641 8051110241413516S92 20148 1996 4681 8091110691420016930 20195 2001 4703 8094110761420317018 20201 2048 4711 8146111331424017030 20219 2060 4712 8153111441425517044 20289 2109 4799 8165111461426817129 20354 2125 4898 8192 11151 1431817136 20361 2127 4988 8206111831443117287 20366 2143 51118212112S01444217335 20378 21455187 822711265 144611748420520 2172 52018253113941447917526 20575 2224 5253 8306113971453517552 20702 2252 5254 8325114011454617566 20706 2258 5276 8357114211471717596 20708 2259 5283 88721144814751 17719 20709 2266 5322 8374 114691477117923 20757 2286 5340 838711502147751802120788 20809 20876 20885 20925 Afloop dies* Veilingen in het Verkoopt. „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 18 Maart 1899. 1. Een Koffiehuis, tevens Tapperij en Slijterij met Vergunning, annexe Stalhouderij en Uitspanning benovens grooten Tuin. Zandvoortecben Straat weg, f15900 opgehouden. 2. Een perceel Bouwterrein naast het voorgaande, f 1500 G. de Vries. 3. Id. id. naast bet voorgaande, f 800 P. Hoogeveen. 4. Id. id. naast het voorgaande. 5. Id. id. naast het voorgaande. De perceelen 4 en 5 gecombineerd, f 1545 S. J. W. Mons. 6. Een Huis en Erve met Tuin, Beeksteeg no. 19, f 1610 J. v. Duin. q.q. 7. Een Heerenhuis eu Erve met Tuin Ged. Oude Gracht no. 47. 8. Een perceel Bouwterreiu met Schuur Stoofsteeg no. 47. 9. Een Huis en Erve Ged. Oude Gracht no. 45a. De perceelen 7,8 en 9 gecombiueerd f21975 H. J. Geyl qq. 10. Een Hoerenhuis en Erve met Tuin to Heemstede, Heeren-of Kerk- laan no. C 149, f 18905 op/ebouden. 11. Een Heerenhois en Erve met Tain, Kleinen Houtweg no. 32, f8100 M. N. Tyssen. 12. Twee Pakhuizen en Er ven,Kleine Houtweg no. 40, f10005 opgeh. 13. Een Winkelhuis en Erve, Ko- ningstr. no. 41, f8005 Opgeh. 14. Een Huis inet afz. opg. Boven woning or Erve, Kerkstraat no. 10 z, en r., f 2450 H. Zandvoort. 15. Een Huis en Erve Sleutelstr. no. 2 16. ld. id. naast het voorgaande. De perceelen 15 en 16 gecombin. f1900 J. v. DaicQq.q. 17. Een perc. bouwterrein Prinsen- bolwerk, f 1560 C. J. Paaien. 18. Een Heerenbuis met Tain en Erve Schotersingel no. 45, f5455 E. Franken. 19. Een Huis en Erve PapeutoreD- vest no. 12. 20. Id. id. naast bet voorgaande. De perc. no. 19 en 20 gecomb., f 3330 Mej. E. G. Addink. 21. Een Huis en Erve Nieuwe Spaarnwouderstraat no. 1, f 1360 S. J. W. Mons. 22. Een Huis met afz. opg. Boven woning en Erve Kruisweg no. 26 2. en r., f8725 H. Wragge qq.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3