Clemenceau te weten, dat op een dergelijke vraag van het uiinisterie vau oorlog het autvvoord ontvangen is, dat de strafkamer confrontaties onnoodig geoordeeld heeft. Roget zou, biervan kennis dragendo dus een verlangen uitgesproken hebben, waar van hij wist dat het toch niet ver wezenlijkt zou worden. De getuigenissen vau Roget lokken tegenspraak op tegenspraak. Zoo, een omstandig schrijven van Christian Ester'nazv, dat zoo het door hem zelf gesteld is, den jongen man eer aan doet; een korte'en stellige verklaring van Matbïeu Dreyfus, die als een volstrekte oojaistheid betitelt de door Roget aan generaal Lebelin de Dionne, directeur der Hoogere Krijgsschool, tegen den balling iu den mond ge legde drie grieven. De „Soir" bericht dat een vreem delinge, die zij niet noemen wil, in bet bezit van sommige bescheiden, welke zij zegt te hebben van Ester- hazy, naar Parijs gekomen is ter overlegging met den directeur van een vau de „organen van het Duivels eiland" over de openbaarmakiug. Waarschijnlijk wordt hier gedoeld op do directrice van de „Observer", Rachel Beer, van wie de „Daily Ctiro- nicle" reeds geschreven beeft, dat zij belangrijke mededoelingen had te doen. De directenr en gérant van de „Figaro" zijn Zaterdag solidair veroor deeld tot 500 francs boete en in de kos.eu van het geding, wegens het openbaar maken van de verhooren voor do strafkamer van het Hol van Cas satie. De „Figaro" van Zondag bevat dé verklaring van de generaals Mercier •n Billot. Eerstgenoemde, die minister van oor- I log was in 1894 tijdens het Dreyfus- proces, verklaarde dat reeds in April 1894 het departement van oorlog van een vertrouwd agent een stuk ontving dat de woorden ce canaille de D. be vatte. Uit dit stuk bleek dat er verraad werd gepleegd een onderzoek werd in gesteld maar leidde tot niets. Kort daai"- op werd mededeeling onjtvanged dat ond'er den generalen staf, en in liet bij zondei- bij liet 2e bureau, moest worden gezocht. Men had nog altijd niets ont dekt, toen in September het borderel werd ontvangen door overste Henry d:ie het aan kolonel Sandherr ter hand' stel de. Men meende eerst, vertelde de gene raal, dat de mededeelingen in dat stuk genoemd afkomstig zouden zijn van de directie der artillerie, maar daar ook gesproken werd van stukken die afkom stig konden zijn van andere bureaus, ging men aan het zoeken bij den gene ralen staf. De zinsnede over de moeic- lijkheid om het schietreglement te krij gen, wezen volgens generaal Mercier een stagiaire aan en eerst toen ging men de I handschriften van deze officieren met !het borderel vergelijken. Zoo viel het vermoeden op Dreyfus, wiens schrift met dat van het document een treffen de overeenkomst vertoonde. Na beko- I men machtiging van den president dei- Republiek eru den mi njistett-presidan|t werd tegen dezen een onderzoek inge steld, waarbij de hulp werd ingeroepen van den chef der veiligheidspolitie, den heer Cochefert. Deze stond Du Paty in /rijn arbeid bij en verklaarde na afloop dat zijn houding Drevfus als den schul dige aanwees. Da oud-minister verklaarde dat Drey fus in zijn verhooren de overeenkomst van de handschriften erkende, maar nooit een bekentenis aflegde. Hij spiegelde hem zelfs na de uitspraak van den krijgs raad een minder zware toepassing van dé straf voor als d'e veroordeelde wilde vertellen wat hij gedaan had voorze ker een merkwaardig feit na eeiu veir- oordleeling. Bewijzen voor de schuld vau Drey fus voerde generaal Mercier niet aan. Op die vraag of aan den krijgsraad van j 1894 geheime stukken waren medego- I deeld, weigerde de getuige te antwoor den, omdat z. i. het Hof zich met deze aangelegenheid niet had' bezig te houden. President Loew liet wel uitkomen dat hij van een andere meening was, maar generaal Mercier bleef bij zijn vorig ant woord. Generaal Billot antwoordde op de vraag hoe bij' hem de overtuiging aan de schuld van Dreyfus had post gevat, dat Drevfus wettig geoordeeld1 en ver oordeeld en zijn hooger beroep met al- gomeene stemmen verworpen wals; liij heeft daaruit besloten diat liiji recht vaardig veroordeeld1 was. Zeer fraai is de opmerking van dezen getuige, dat hij het daarbij had' kruinen laten, maar ten overvloede' navraag had gedaan bij, den generalen staf en den gouverneur van Parijs en daarbij' natuurlijk zijn overtuiging nog vaster geworteld is. Aan het onderzoek van de geheime dos siers had dé generaal niet veel tijd kun nen besteden, hij had de stukken vluch tig doorgeloopen en ook daardoor was Hij gesterkt in zijn overtuiging. Op de vraag of geheime stukken aan den krijgs raad van 1894 waren, medegedeeld, bleef ook deze getuige het antwoord schuldig, want daarnaar had hij geen onderzoek kunnen instellen. Spopi en föedstrijdem. Voetbal. Zondag speelden op het terrein aan den Schoterweg, de club „Sportman" uit Leiden tegen „Oranje" van Haar lem. Daar „Oranje" niet voltallig was, 6D met 8 iavallers speelde was de kans voor deze club niet zeer gunstig. „Sportman" scoorde voor half time 5 maal, „Oranje" gelukte het echter Diet te scoren. Na half time scoorde „Sportman" nog 2 maal. „Oranje" sleebts 1 maal, zoodat „Sportman" met eene over winning van 7—1 goals naar Leiden vertrok. Op het veld van de Haarl. Footb. Club te Heemstede had Zondag de twee de ontmoeting plaats der beide Haar- lemscho clubs van de 1ste klasse compe titie. Hoewel „Haarlem" in deze com petitie na R. A. P. tot dusverre de beste positie heeft ingenomen en H. F. C. d'e laagste in de rij is, vertoonde laatstge noemde club Zondag een overwegend sterker spel. Ofschoon zij in de eerste helft tegen den wind speelde was hiervan weinig te bemerken, daar d'e bal afwisselend op beider terrein kwam, totdat H. F C. door een goal te maken de leiding had. „Haarlem" maakte spoedig echter ge lijk, waarna in het geheels spel niet meer geseoord werd!. Na. de rust was de bal den meesten tijd op „Haarlem's" terrein. „Haarlem" was dan ook geruimem tijdi geheel inge sloten, maar dank zij haar goede backs en keeper gelukte het H. F C. niet de winnende goal te maken. Een paar ma- Ion brak „Haarlem" nog wel door maar eveneens zonder resultaat, hoewel iedere rush door het goede spel van hare twee bekende goede forwards voor H. F. C.'s goal gevaarlijk was. De uitslag was dus een gelijk spel 1:1. De H. F. C'ers gaven over de geheele linie goed spel, zonder dat een der spe lers bizonder uitblonk. Aan het optreden van „Haarlem," dat eenigon tijd zelfs onvolledig speelde, was duidelijk te be merken, dat zij met eenige invallers had moeten uitkomen. Op Oud-Roosenburgli bij Amsterdam had Zondag de eerste wedstrijd plaats om het kampioenschap van Nederland tussehen R. A. P. uit Amsterdam en „Prinses Wilhelmina" uit Enschedé. R. A. P. won met 3 tegen 2. In Rotterdam, speelden de plaatselijke clubs „Rapiditas" en Sparta" om een door den heer C. W. van Hasselt uitge loofd schild. Rapiditas won met 31. In den Haag speelden Zondag de „Leopold Footb. Club" uit Brussel en de Haagsche Voetb. Ver. tegen elkaar. De Hagenaars overwonnen met 7 tegen 1. Hockey. De „Leopold Footb. Club" uit Brussel heeft bij haai' bezoek hier te lande in dé hockey-matches evenmin succes gehad als in dén voetbalwedstrijd. Tegen de Haagsche Hockey en Bandy Club verloor zij Zaterdag nut 2 tegen 1. Tegen de Haarlemsche H. en B. Club legde zij hot Zondag af met 8 tegen 5. Kampioenschap van. Nederland in het zaalrijden. Te Leiden had Zaterdagavond in de Stads-Gehoorzaal ten aanschouwe van een talrijk publiek de wedstrijd io het zaalrijden plaats om het kam pioenschap van Nederland voor dit jaar. uitgeschreven door den „A. N. W. 13." Do uitslag was als volgt le prijs: Gouden clubmedaille, be nevens een zilveren medaille voor eiken rijder en f100; de vereenigicg „Zwolsebe Athletische C'ub". 2e prysZilveren clubmedaille, be nevens f 60 de vereeniging „Haarl. Wielr. Vereeniging Amicitia". 3e prijsBronzen clubmedaille, be- nevoos f 40 de vereeniging „Haarl. Vélocipède club". De Asser Wielrijdersclub „Hermes" verwierf den kleinen zilveren lauwer krans, uitgeloofd door de „Leidsche Wi8lrydersvereen." voor de club die het grootste aantal punten behaalde van de vereenigingeu, die op dezen wedstrijd voor het eerst uitkwamen. tgfiad&ns&u Zevende Nederl. Natuur- en geneesk. Congres. In de algemeene vergadering van Zaterdagmiddag werd, met eene kleine wijziging van het bestuur, goedge keurd het rapport der commissie be treffende samenwerking tussehen be stuurders van bibliotheken en genoot schappen bij het aanschaffen vau ino- nograpbieën en tijdschriften. Goedgekeurd werd het Vrijdag ge dane bestuursvoorstel ten aanzien van hetVan der Waals-fonds. Als plaats van het volgende congres werd Rotterdam aangewezen en als bestuursleden voor l)6t achtste congres aldaar, op voor- stol van het bestuur, benoemd de h.b. dr. Bremer en dr. Klinkert. Na herziening van het huishoude lijk reglement werd de algemeene ver gadering en daarmee het congres ge sloten. Op voorstel van prof. Stokvis brachten de aanwezigeD meteen „leve Bosscha" hulde aan den algemeen voorzitter van bet congres. Het diner m de groote zaal van het Brongebouw was zeer geanimeerd. Omstreeks 150 leden namen er aan deel. Een reeks van tafeltoespraken verhoogde den aangenamen geest. Do reeks werd geopend door Prof. Bosscha met een korte rede ter eere van Koningin Wilhelmina, waarbij spreker Hare uitmuntendé opvoeding door H. M. de Koningin-Moedér in herinnering bracht. Mdb algemeen applaus werd' dit ontvangen en staande het volkslied1 ge zongen. Hierna hield dé Commissaris der Ko ningin, Mr. G. van Tienhoven, een alge meene beschouwing over het eerste Con gres, dat Z.E. als burgemeester van Amsterdam heeft ontvangen, over den onderlingen stand der wetenschappen tijdens rijn professoraat, over de over winning van de natuur- en geneeskun dige vakken, over de beteekenis van dit congres voor de wetenschap en voor de maatschappij. Spreker is hier niet alleen als de eerste persoon in dé provincie maar ook als voorzitter der Hofi. Maats, van Wetenschappen, welke Maats, als wetenschappelijk lichaam Dr. Zeeman, dooi" het hem verschaffen van oen beter instrument d'ait hij noodig heeft, in staat zal stellen zijne onderzoekingen voort te zetten. Als derde spreker 'stond1 op onze Burgemeester, die op het Congresbe- stuur dronk, in het bijzonder stilstond bij den voorzitter en den algemeen secre taris geluk wenschte met het welslagen. In het En gel sell richtte spr. rich ten slotte tot rijn tafelbuurman. Prof. Ram say. Een kranige rede in de Duitsche taal werd daarop door Prof. Lorentz gehou den over de vreemde professoren. Ram say, Voigt, Thorpe en Neuberg. Dr. Bre mer schetste dé verdiensten dei" rege lingscommissie, Prof. Cardinaal her dacht dé sprekers op de algemeene ver gaderingen}, Professoren Rotgans en Julius; de heer Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré dankte voor dé regelingscom missie en dronk op het congres. De voorzitter der 3e sectie, Dr. Hui- zinga, dankte d'e heeren Figée, Lieftinck, Krol en Dr. Timmer voor wat zij voor liet Congres hebben gedaan en tevens Commissarissen van het Staal bad Haar lem. alsmede hoofden van technische inrichtingen alhier, die don Congresle den beleefdheid hebben bewezen. En ten slotte werd door den algemeen se cretaris groote dank gebracht aan de leiders van het bureau, de heeren Mr. Tak en E. H. Krelage en de lcdén daar van. Het diner werd veraangenaamd' door muziek. Later gaven dé leden van het bureau verscliillendé aardigheden ten beste. Na afloop van den maaltijd was er café concert in do bovenzaal. Eerst te drie uur des nachts gingen de laatste feestvierenden naar huis. De Zondag was gewijd aan de be zichtiging van de electrische sluisin- richting te IJmuiden. Hiervoor had de Dir ectie der Haarl. Machinefabriek, voorbe n Gebr. Figee booten beschik baar gesteld, haar klein, eleclrisch bewogen bootje en een groote stoom boot, die afvoeren van de Kikkert. Alle sluiskelders stonden ter bezich tiging opeD. Als geleiders fungeerden daar de heeren F. C. Dufour en M. J. Hulswit. Ook was de hoofdinge nieur vau den Rijkswaterstaat aan wezig. In de sierlijk gedecoreerde I >ds werd den gasten, circa honderd in aantal, waaronder 15 dames, een col lation aangeboden, geleverd door den cuisinier Klüken in dt Kenaustraat. De heer Macaré sprak een woord van dank voor deze feestelijke receptie tot den lieer en mevrouw H. Figee, hetwelk door den heer Figee beant woord werd. Daarna werd een bezoek gebracht aan de visschershaven en een tocht tussehen de pieren gemaakt met de sleepboot Hercules. Uit den aard der zaak werd aan den rijtoer en het daarmee gepaard gaande bezoek aan Meerei) berg, door slechts weinig congresleden deelgeno men, eensdeels omdat het weer niet tot een rijtoer uitlokte en in de tweede plaats omdat de uitnoodiging tot het bezoek aan het gesticht zich alleen tot de doctoren bepaalde. De bezoekers werden er door den geneesheer-directeur, den heer Vaa Deveuter ontvangen Het zevende congres behoort thaus weer tot het verleden. Hoewel som mige afdeelingen meer nieuws brachten dan andere (naar men ons zeide over troffen natuurkunde en biologie de medische wetenschap) raag veilig van een zeer welgeslaagd congres worden gesproken. Ongetwijfeld komt een groot deol der eer daarvan toe aan den ijver van den algemeen-Secretaris Dr. Valkema Blouw, die een belang rijk aandeel zoowel in de voorbereiding als iu de uitvoering van het congres heeft gehad. Schouwburg. De Twee Wee zen. Een stampvolle schouwburg, een opgewonden, meespelend publiek, aan vurend de spelers om hartstocht te leggen in elk woord, iu elk gebaar. Eene vertooning van het overbekende volkstuk, zooals wij ons die nog uit vroeger dagen herinneren, toen auteurs van uaam het niet beneden zich acht ten hieraan hun goede krachten ie wijden. Jan J. Kettiog, eene herleving van Veltman, valsch tot iu de nieren, mevrouw Fuchs-Barbiers als vrouw Frochard, eene type van wreedheid, de beide weezen aller deernis opwek kende, het geheel nu en dan opge- vrooljjkt door het luimige spel van den lieer Grootveld als Picard, in het kort eene voorstelling die den naam van het Nederlandsch Tooneel- gezelschap ten goede komt. Het publiek heeft de spelers vele malen zeer levendig toegejuicht. Bij den beer Henri Coebergb. boek handelaar alhier, zal een gedachtenis album verschijuen, ter gelegenheid van het eeuwfeest van het Seminarie^ Warmond. Voor de platen is de licht druk gekozen, terwijl de omslag wordt geteekend door den heer Jan Stoyt. De schermmatch tussehen de beide Haarlemsche vereenigingen „Pro Pa- tria" en „Concordia", die Zondag in de schermzaal van den heer A. J. MeyeriDk zon plaats hebben, is uit gesteld tot a. s. Zondag 16 April. Met ingang van 1 Mei a. s. zijn aan het Post- en Telegraafkantoor alhier benoemdtot sarnumeraire bij de posterijen en telegraphie, mej. A. J. van de Ven Sauveur, thans te Cn- lemborg, en tot sarnumeraire bij de posterijen mej. J. Hoffs, thans te Zevenaar. Harmonie. De muziekvereeniging „de Harmo nie" onder leiding van den heer Boldte gaf Zaterdagavond in „de Kroon" eene uitvoering, die als alle uitvoerin gen dezer vereeniging bijzonder wel geslaagd mag heeten. De voorzitter sprak een welkomst woord en bracht in berinnering de prettige, gezellige uitvoeringen, die in dit seizoen hebben plaats gehad. Spreker bracht daDk aan de ledenen inzonderheid aan de donateurs voor hun ouontbeerlijken steun. Ook den ijverigen directeur, den heer Boldte, bracht de voorzitter een woord van dank voor v jja onvermoeid streven in dienst der kunst. De voorzitter besloot met den aanwezigen een aangenamen avoDd toe te wenschen en gat' toen het woord aan het kwartet O. I. N., dat op uitstekende wijze een wel komstlied ten geboore bracht. Het programma van de muziekver eeniging bestoud uit nummers, die tot heden nog niet op haar repertoire voorkwamen, en gezegd mag wordeo, dat de wjjze, waarop ze ten gehoore werden gebracht, lof verdient. Verder bevatte het programma nog voordrachten, een looneelstukje en zangnummers door bet kwartel O. I. N., die zeer verdienstelijk werden uit gevoerd. Een geanimeerd bal besloot den welgeslaagden avond. De schilder Karelj Sala, wo- neade Glasblazerstraat viel gisteren (Zondagmorgen) om circa 9 uren toen hij op de Werf Conrad, over een loop plank op een lichter wilde gaan, door het uitglijden van de plank achterover op den grasbermhij bekwam twee wonden aan het hoofd en bovendien cons'.ateerde een ter hulp geroepen arts dat hij e:n halswervel had ge brokende ongelukkige werd naar het Diaconessenhuis vervoerd. Zijn toestand was heden bevredigend. Excelsior. In de boveozaal der Sociëteit „Vereeniging", nog eenigszins versierd vanwege het gehouden congres, hield de welbekende gymnastiek- en Scberm- vereeniging „Excelsior", directeur de heer A. J Meijerink Zaterdagavond eene gezellige bijeenkomst, die door tal van geuoodigden werd bygewoond. Het programma bovatte nu geen gym nastiek- en schermnumme's, doch was geheel aan tooneelspel en voordrachten gewijd. Werd de avond geopend met het opvoer n van een blijspel „Een gemeubileerde kamer te huur," dat ten zeerste in den smaak der aanwe zigen viel. de feestelijke stemming werd er niet minder op toen achter eenvolgens een viertal voordrachten, getiteld „de Barbier van Houtum, Drie Recruten, Haarlemsch Liedeke en Öerenata Comica, werden ten beste gegeven. Vooral de derde voordracht, waarin zeer geestig op verschillende Haarlemsche toestanden wordt gezin speeld, voldeed ten zeerste en werd luide toegejuicht. Alzoo hebben de leden van „Excelsior" getoond, dat zij niet alleen ware meesters in de gymnastiek- en schermkunst zijn, doch ook in de tooneelwereld der dilettanten eeno goede plaats innemen. Na afloop van het programma nam het bal een aanvangen steeg de feest vreugde ten top. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen, waarna alien in opgewekte stemming huiswaarts keerden. Teleplioon-Haarlemmermecr. Heden zijn in de Meer tussehen den Bennebroekerweg en den Spaaruwou- derweg, weder 30.000 M. tolepboon- draad opgeruimd. Het eenigo wat nu nog te zien is zijn de palen van Hoofddorp naar de brug te Leimui- den, waaraan twee draden, waarvan beweerd wordt, dat het geentelephoon- draden zijn. De Haarlemsche Opperlieden Ver eeniging hield Zondagmiddag om 12tyi ure een openbare vergadering in het café „Phoeuix" in de Kleine Hout straat die Zaterdagavond door strooi biljetten was aangekondigd. Als spre ker trad op Appél van Zaandam met het onderwerp: „Het menschwaardig bestaan." De tweede spreker Klerk van Rotterdam was om onbekende redenen niet verschenen. De vergadering werd door 35 per sonen bijgewoond. De voorzitter A. van Schooten drukte zijn spijt uit bij de openiug der vergadering, dat van een vereeniging die 62 leden telt zoo weinigen waren opgekomen. Spreker schetste de tegenstelling tussehen de vruchten, die bat kapi taal en de arbeiders van den arbeid genieten, het gevolg van de invoering der machine, welke niet de arbeiders van het zware werk ontlasten doch meerdere rente aan het kapitaal ver zekert, dat iedere afgedwongen verbe- teriug slechts schijn is. daar het kapi taal met de eene hand neemt wat het mot de audere gaf. Spreker gaf aan dat het voornaamste middel om zich een menschwaardig bestaan te verze keren was de kameraden outevreden maken met huu toestand en zichzelf ontwikkelen. W eidadigheid naar V ermogen. Hedenmiddag, half vier, had de alge meene ledenvergadering van bovenge- noemdé vereeniging plaats in één der lokalen van het Nutsgebouw in de Zijl straat, onder presidium van den heer J. Mulleonedster. Aan het jaarverslag van den Secreta ris, den heer Mr. A. E. A. S. van Stra len, ontleerren wij het volgende De vereeniging heeft haar eerste tien jarig tijdperk van bestaan doorleefd. Den 8sten Nov. 1888 werd op initia tief van den heer Jhr. Mr. Ret haan Macaré eene vergadering gehouden en cle voor- en nadoelen besproken verbon den aan eene in alle oprichten welinge richte armenverzorging en goed bestuurd armwezen. Reeds den loden November '88 luid weder eene vergadering plaats, waarin do nieuwe vereeniging werd geconstitueerd, de statuten vastgesteld, en een bestuur gekoeen. Den 23sten Nov. werd in de Sociëteit Vereeniging eene dra kbezochte vergade ring gehouden en het doel der vereeni ging (de armoede bestrijden, voorkomen en lenigen) door den heer Macaré uit eengezet en de zaak met warmte bepleit. Het gevolg hiervan was. dat do giften en bijdragen toevloeiden en de vereeni ging haar eerste levensjaar inging met pl. m. f 8000 aan ontvangsten. Op 1 Januari 1889 genoten reeds 112 gezin nen, steun van dé vereeniging, terwijl dit aantal allengs opklom en den Isten November 1891 1138 gezinnen bedroeg. Den Istcn November 1898 stonden 1866 gezinnen in de registers ingeschre- De inkomsten namen in verhouding tot de vermeerdering der gezinnen niet toe, zoodat de vereeniging dikwijls met finantieelc bezwaren had te kampen. Met genoegen kan evenwel op dien tienjarigen levensduur worden terugge zien. Steeds heeft de vereeniging er naar gestreefd en gepoogd om voortdurend verbetering te brengen in den toestand der armenverzorging. Op 1 November 1897 was het nadeelig saldo zeer gering en de omstandigheden dus tamelijk gunstig. Op 12 Maart 1898 was dé toestand geenszins rooskleurig. In 't geheel was ingekomen f 3400, waarvan na nog te betalen kosten f 2500 ter verdeeling aan behoetftigen tot 1 No- yember overbleef. In April werd eene collecte gehouden die f 1324.65 bedroeg, zoodat het voort bestaan wederom werd verzekerd. Eene commissie bestaande uit den voorzitter en 7 bestuursleden is hierna in 't leven geroepen om te trachten le den te werven. Deze commissie werkt nu nog steeds door. Door de vereeniging werd aan 331 gezinnen te zamen 1552 zielen tellende hulp verleend. Zij bestonden uit 151 mannen, 328 vrouwen en 1073 kinderen. Aan die 331 gezinnen werd: tot een bedrag van f 12,247.05£ onderstand' ver leend. Aan contributie en giften wc'rd ont vangen f 13.982.25diverse ontvang sten f 104.41, aan terugbetalingen f 112.95. Op 31 October waren 1866 gezinnen in de registers ingeschreven, terwijl daarin van 1 Nov. 1897 tot 31 October 1898 21 nieuwe werden geboekt. De commissie van huisbezoek telde 101 leden55 heeren en 46 dames. De rekening sloot aan het einde van het boekjaar met een nadeelig saldo van f 33.134. Ten slotte brengt de Vereeniging ha ren hartelijke dank over aan allen, die haar wederom met raad en daad hebben bijgestaan. Ook voor het vervolg beveelt het be stuur de Vereeniging in aller zoo ge waardeerde belangstelling aan. Over het verder verhandelde, doelen wij in het volgend nummer iets méde. Op initiatief der Kiesverecniging „Birgerplicht" werd besloten een adbaesie-adres te scheuken aan liet adres van de heeren Jbr. Mr. Boreel van Hogelanden c. s. iu zake be houd der „Veizerbrug"; dit adres is mede onderteekend door de besturen der Roomscb Katholieke en Ant. Rev. Kiesvereenigiug, de „Haarl. Haadelsrereenigiug" de „Ver. van Industriee'en en Koopliedeu betref fende bouwkunst ea aanverwaute vakken," de „Nederl. Maatsch. ter bevord. van Ny verbeid dop. Haarlem," „Vereeniging tegeii hot mishandelen van Dieren" en „Kamer van Koop baudel en Fabrieken." Het adres is heden aan de Tweede Kamer der Stateu-Generaal verzonden. N. H. CL Heemstede. Bevallen: M. Medemblik—Kokkel- kom z. G. Kramer—van Saasen d. M. M. Teeuwen—Ruysenaars z. A. v. Wees—van der Linden d. J. Uren- hoven— van der Putten d. A Brou wer—Oldemans d. G. Peperkoorn— Heudrikse z. OverledenF. v. Burk 65 j. Zandvoort. Overleden: A. Zwemmer 2 j. M- Bol 14 md. J. Krayenoord 56 j. Beverwijk. Van de ODlang alhier opgerichte afdeeling Noord-Holland der Vereeni ging voor Bijenteelt is thans liet reglement goedgekeurd eu vastge steld de voorzitter der afdeeling, de heer F. Kelting van Santpoort, als vakman welbekend, zal in het belang der afdeeling op enkele plaatsen le zingen houden, o. a. a.s. Donderdag alhier. Haarlemmermeer. De heer A. J. E. Baron van Itter- sum te Benuebroek was wegens zjjne benoeming tot Hoogheemraad van Rgnland niet meer herkiesbaar als hoofdingeland voor het 3de district; in die vacature is thans gekozen de heer J. H. M. Evelein alhier, thans hoofdingeland-plaatsvervanger, die echter in die functie aan de beurt van aftreding zijnde, ook als zoodanig werd herkozeD, die van hoofdingeland aangenomen hebbende, zal voor plaats vervanger een nieuwe verkiezing plaats hebben biervoor wordt thans genoemd de heer J. C. van Leeuwen. Met 15 April a.s. zal voor de katho lieke kiezers in het hoofdkiesdistrict Haarlemmermeer weder een weekblad met den naam van „Meer- en Amstel- bode", versohjjnen, waarvan de op richter is de WelEerw. heer Filbry, pastoor te Bovenkerk. Halfweg. Onze afgetredeu brievengaarder de heer J. de Vries, die meer dau 26 jaar die betrekking tot aller tevreden heid vervulde, is benoemd als (eerste) eere-lid van den Bond van Brieven gaarders. TELEGRAMMEN. De zaak-Dreyfus. PARIJS, 10 April. {Reuter). De ligaro bevat heden de getuigenver klaringen van de jeoeraals Zurlinden en Chanoine. Generaal Zurlinden zegt, dat hy geschokt was door de valscbbeid vau Henry, maar het onderzoek van het dossier heeft hem doen biykeu. dat de veroordeeling op wettige wijze t eeft plaats gehad. Hy verwerpt de legende van den vervolgden eu go- plaagden jood, en acht het bordereau een bewijsstuk van den eersten rang. De daarin vervatte mededeeliogeu konden niet worden geleverd door Henry of Esterhazy. Als de zaak voor een nieuwen krijgsraad komt, is de veroordeeliog van Drevfns zeker, zegt generaal Zurlinden, 'en daarom smeekt by het Hof van Cassatie de revisie te verwerpen. Generaal Chanoine deelt mede, hoe en waarom hy do portefeuille van oor log aannam, en zegt overtuigd te zyn van Dreyfus' schuld. NiE'JWSTSJOSftJGEM. Brand te New-York. In New York is Vrijdag weer een groote brand geweest, die verscheiden menschen het leven heeft gekost. In oen hnis van vyf verdiepingen in de 67e straat, bewoond door Andrews, voorzitter van de Maatschappij van Stoomverwarming, brak Vrijdag brand uit. De vrouw van Andrews, zijn schoonzuster, vier kinderen van hem en zes vrouwelijke dienstboden kwa men iu de vlammen om. Een belendend huis raakte door de overspringende vonken in brand en verbrandde evenals het eerste tot den grond. Maar hier konden allo bewo ners zich redden, zes vrouwen echter met brandwonden. LAATSTE BERICHTEN. Heden is in hotel Funckler afge stapt de Hertogin van Bedford en familie. HEd. deed een belangrijken inkoop van antiquiteiten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 8 April. I. C. Schar- wachter—Byland d. M. C. Knip— de Boer d. 9. A. M. BrosiBerg- hujjs z. J. Ulsamer—Bruinsma d. J. E. van Deventer— Stuffers z. Overledon8 April. E. Broekmeyer Robin 67 j. [Camperstraat. D. van Duffelen 18 j. Brouwersstraat. M. Seboeroaker—de Winkel 51 j. Rip- perdastraat. J. Kamphuis—v. Madelee 88 j. Nieuwe Gracht. 9. G. Lips 57 j. Spaarnwouderstraat. famiiieb9ftchiein. Bevallen6 April. De Vries Rob- bé—Slotemaker d. Gorincbetn. 7. M. M, Gent? up—Jonker d. Ostenfelde Westfalen). 8. H. Franchimon—Bable d. Amst. Overleden7 Maart. Wed. S. Rus— Taconis 56 j. Council Bluffs, St. Iowa, Amerika. 26. Wed. J. M. C Greve- link—Peduzzi 85 j. Amst. 30. J. A. Ussel de Schepper—Kruimel 79 j. Deventer. 1 April. G. A. v. d. Broek —Penning 63 j. Amst. 4. C. P. van Beusekom 41 j. Benschop. 5. H. E. Rosberger 78 j. Amst. 6. Wed. C. v. Voorthuysen—Smit 92 j. Amst. Wed. G. A. Hissink—Van Eede 74 j. den Haag. F. van Rood—De Vries, Am sterdam. Wed. A. M. Chemet—Krii- semanu 82 j. Amst. B. L. Hendriks 68 j. Arnhem. 7. E. Servatius—Rib- bias, Smilde. Wed. A. Oosten Blank- hard—Groenenberg 75 j. Amst. M. de Pons—De Renesse 22 j. Brussel. A. L. C. Palies 54 j. Amst. MARKTNIEÏÏWS Haarlem, 10 April 1899. Graan- en Zaadraarkt. hoogste laagste H.L. prijs. prys. Witte tarwe 249 f 6.50 f 5.60 Rogge 30 4.85 Haver 200 3.62s „3.50 Aangev. Verk. Prys. Boter 123 KG. 107 KG. f 1.00 f 1,10 Biggen 91 st 76 st. f6.00 f 9,— Schram. 43 st 43 st f 11,f 15, Aard. 21 HL. 21 HL. f2,00 f3.— App. 10 HL. 4 HL. flO,— Stoomvaartberichten, Het stoomschip Gedé, van Rot terdam naar Java, vertrok 8 April van Rotterdam. Het stoomschip Bogor, van Rot terdam naar Java, arriv. 7 April te Batavia. Het stoomschip Prinses Sophievan Amst. naar Batavia, pass. 7 April Kaap Roca. Het stoomschip Prins van Oranje van Amst. naar Batavia, vertrok 8 April van Amst Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, pass. 8 April des middags 12 uur Scilly. Het stoomschip Ciuden, gecharterd door de Holland Amerika Lyn, van Amst. naar Newyork, vertr. 8 April van Amst.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3