üm AflïrtiÉs. ihol er in den vorm van ijskegels uit- ttnt. Al is dus de Surplusage-Machine" machine, die met 3 L. vloeibare clit als eenige bron- van beweegkracht Liter vloeibare lucht vervaardigt nog iets aan het bestaan waar- men met grond mag twijfe- toeh' is wat Tripier zeker al lieverd heeft, van. zeer groot belang, isschien is vloeibare lucht niet voor les te gebruiken, waar Tripier het voor ibcuiken wil, misschien zijn vloeibare htmotors niet lichter en eenvoudiger ir electrriche motors met accumulato- >ii, misschien is vloeibare lucht en Icai- ■n niet zulk een sterk en goedkoop iringmiddel als Tripier ons wil doen ilooven... maar toch de mogelijkheid ;ft bestaan, da-t de „liquefier" van. ripler in sommige takken van nijver- eid een omwenteling zal teweeg bren- n. Reeds heeft Tripier in opene vaten loeibaro lucht van New-York naar oston, Washington en Philadelphia ge- indendoch volgens hem zal clit later ooit noodig zijn, want elke stad, ja, !k hospitaal, elk hotel, elk magazijn oor voedingsmiddelen zal zijn eigen tachine hebben, die minder ruimte in- eemt dan een gewone ammoniak-ijs- lachine en: „het zal niet lang duren 's zomors rekenen gasten in een hotel rm zeker op oen verkoelde kamer als t winters een verwarmde kamer erwacht wordt". Yporal elk hospitaal •euscht Tripier een machine toe, want aar de zuurstof pas bij een lagere tem- eratuur 320 graden) vloeibaar wordt Lm clé stikstof, verdampt ook de stik- >f het eerst en kan men dus groote oeveelheden zuivere zuurstof gemakke- ijk in do ziekenlokalen brengen. Wat iet voordeel daarvan is, is niet aan ons m te ljeoordeelen. Zooveel mag men na al het boven- tuand'e wel als zeker beschouwen, ei s een machine, die tegen betrekkelijk cringe kosten vloeibare lucht in groote loeveelheden maakt en er bestaat een iiackme, die door vloeibare lucht gedre- ron kan worden, en dat is genoeg in rerbancü met de merkwaardige eigen- icliappen van vloeibare lucht om de lingen die komen zullen, met belang- ite'Jing tegemoet te zien. Op da Filippijnen. Een telegram van generaal O lis lau de Regeering te Washington meldt dat generaal Lawton Maandagmorgen Santa Cruz, de voornaamste stad aan oe Laguinada-baai heeft genomen. De Amerikanen hadden zes gewonden; de Filipinos werden op de vlucht ge- jdreven met achterlating van 68 dooden m een groot aantal gewonden, terwijl jveie insurgenten krijgsgevangen wer den gemaakt. Generaal Lawton zal den vijand la westelijke richting achtervolgen. Koog bezoek. De vrouw van den schrijnwerker Stumkowska, te Bsriyu, werd einde Januari verrast door de geboortb van een drieling, drie flinke jongens. Daar bet echtpaar Stamkowska niet zeer gegosd is, heersekte er groote zorg jin het huis, waar de ooievaar zoo [scheutig was geweest. Het echtpaar was niet weinig ver- jwonderd en verheugd toen er ver scheidene pakken werden ontvangen met linnengoed, versterkende middelen enz. De liefdezuster kwam spoedig tot de ontdekking dat de geschenken door den kamerheer van de Duitscke keizerin waren afgezonden De vader schreef dadelijk een bedankbrief aan de keizerin. Donderdagmiddag nu verscheen voor de woning van de famiiie Stumkowska een keizeriyk rijtuig, waarin twee dames en een heer hadden plaats ge nomen. Ben der dames kocht in een bakkerswinkel eenig gebak en ver zocht bij Stumkowska, wonende op de vijfde verdieping, nog eenige broo- aen te bezorgen. Daarna gingen de twee dames en de heer zelve naar de vijfde verdie ping. „Goeden dag juffrouw, wij ko men eeüs naar uw drielingen zien 1" zei een der dames. De moeder wees trotsch op haar drie lievelingen,die zoet in vaders bed naast elkander lagen, de duimpjes in den mond, en met hun blauwe oogen de bezoeksters verwon derd aankeken. „Het ziet er alles netjes en zindelijk by u uit," ging de spreekster voort. „Doet u dat alle maal alleen Juffrouw Stumkowska antwoordde, dat zij zelve natuurlijk h6el wat te doen had. „Dat geloof ik, juffrouw," was i't antwoord, „'k Heb zelve kin deren, al is 't ook geen drieling." De dames lachten nartenjk en ook de beer lachte mede, waarop een der dames tot hem zoide: „Maar ujyuheer, u weet toch iieelemaal uiets van kleine kinderen af." Verder vroeg men aan jaffrouw Stumkowska of haar man weik had ea of zij voor haar kinde ren ook nog 't een of ander noodig bad. De moeder van de drieling ant woordde dat haar man gelukkig werk bad, maar dat zy graag een kinder wagen zou willen hebben. De dames lachten en bij 't heengaan zeiden zij„Wy hopen van ganscher harte, juffrouw, dat uw drie jongens flinke menschen in de maatschappij zullen worden." Hierbij gaf zij de moeder een geschenk in geld. „Myn Hemelnep de vrouw nu uit, „ik geloof dat u de keizerin zyt. Ik dank Uwe Majesteit hartelijk." Do keizerin, want zij was zelve de bezoekster, glimlachte, groette de vrouw met een vriendelyken hoofd knik -en ging met graaf en gravin Keiler, haar gevolg, weder de vyf verdiepingen af naar haar rytnig, dat in de straat had staan wachten, door een menigte menschen nieuwsgierig omringd. o!$ Stadsnieuws W eldadigheid naar V ermogen. De jaarlijksche vergadering van bo vengenoemde vereeniging, Maandagmid dag in het Nutsgebouw in d'e Zijlstraat gehouden, werd door vele dames en heeren bijgewoond. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen opende deze vergadering met een woord van welkom, waarin spreker wees op den gewichtigen dag voor deze ver eeniging, die thans 10 jaar bestaat. Dat liier ter stede behoefte aan eene derge lijke vereeniging bestond', getuigt de grooto vlucht, die zij genomen heeft. Hetgeen men zich indertijd had' voor genomen, is verwezenlijkt geworden. Werpen wij een terugblik op het lOjarig bestaan, dan denken wij allereerst aan den heer Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macas- ré, die het initiatief tot oprichting dezer vereeniging nam, aan den heer Bodel Bieufait. den opvolger van den heer Macaré en aan den tegenwoordigen voor zitter, den heer Mullenreister, die met veel ijver de zaak behartigt. Met een woord van wannen dank te brengen aan de dames, die hare krachten aan de taak der vereeniging hebben ge vrijd, besloot spreker. De heer Macaré richtte hierop een woord van da-nk tot den Eere-voorzitter, Jhr. Boreel, voor zijne hartelijke woor den en zeid'e1. dat hij die gebrachte hulde niet alleen mocht aanvaarden, daar dlei Vereeniging niet was tot- stand gekomen, wanneer niet de heeren Jhr. Teding van Berkhout, baron van Lynd'en. Mr. A. A. van dor Mersch en A. de Clercq met groote toewijding de taaie mede hadden helpen uitvoeren. Tevens herinnerde spreker er aan hoe indertijd de taak der armenverzorging berustte in handen van één persoon, geheeten Huijkrnan. Daar de taak door den grooten omvang veel te zwaar werd, besloot men daarin verandering te brengen. Reeds direct toonden velen hunne belangstelling in het oprichten van eene dergelijke ver eeniging en zeiden vele dames hare me dewerking toe. Door huisbezoek kwamen dé leden met de armen in aanraking. Liefdie en toewijding werden gegeven en deze zijn volgens spreker veel meer waard, dan het verleenen van geldelijken steun. Het ideaal der vereeniging was samenwer king te vorkrijgen, met allen die rich op het gebied van armenzorg bewogen. Deze samenwerking is zeer gowenscht, maar mo" iel ijk te bereiken. Onze ver eeniging heeft één doel nagestreefd en dat is om de armen op de beste en krachtigste wijze te helpen, zoowel om de armoede te zien voorkomen, als om deze, waar ze is, te lenigen. Met een woord van dank aan den voorzitter, den heer Mullemeisiter, voor den ijver, waarmede hij rich aan rijn taak wijdt, alsmede met het uitspreken van de hoop, dat de heer Mullemeister nog vele jaren aan het hoofd dor ver eeniging mag staan, en dat de vereeni ging krachtig door Haarlem's ingezete nen mag worden gesteund, besloot de heer Macaré rijn rede. De vooratter, de heer Mullemeister bracht aan beide sprekers hierop een. woord van dlank en zeid'e dat het eene groote zelfvoldoening was, zoo over de vereeniging te hooren spreken. Ten slotte uitte hij den wensch. dat de heer Macaré, de vader der vereeni ging, nog vele jaren als lid van bestuur een waakzaam oog op zijne geestelijke dochter mocht houden Hierna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd, waarna d'e secretaris, de heer mr. A. E. A. S. van. Stralen het jaarverslag uit bracht, waarvan reeds in ons num mer van gisteren melding is gemaakt. Nadat eenige bestuursleden, aan de beurt van aftreding zijnde, bij accla matie rijn herkozen, wordt de vergade ring te ruim 5 uur gesloten. voor gebruik ia het laad- of tuin bouwbedrijf zy'G te bezigen en dat de bedoelde zaken worden aangekocht op de markt. Ter Terechtzitting der Arr. Recht bank alhier, dd. 11 April 1899, is de! lieer G. M. Koning to Zaandam be- eedigd als makelaar in roerende goede ren aldaar. Kam or van Koophandel en Fabrieken te Kaarlem. Uit het officieel communiqué over het verhandelde in dé laatste twee rittingen van bovengenoemd college, blijkt dat in d'e bijeenkomst van den 21sten Maart j.l. is kennis genomen van het rapport dt-r commissie in wier handen waren gesteld om praeadvies de stukken be treffende de conceptverordeningen op de heffing en invordering van haven en kaaigeld zooals die laatstelijk waren: ontworpen door eene commissie, daar toe uit den gemeenteraad benoemd en waarop liet advies van de Kamer van Koophandel was gevraagd. De bedoelde commissie uit de K. v. K. bestond uit de heeren J. Sabelis, H. T. Peltenburg en H. van Breemen Hz. In de volgende gewone vergadering op 4 April jl. kwam nu ter tafel het. ontworpen sclirijven aan den gemeente raad, behelzende hét advies der Kamer omitreoit d'e genoemde concept-verorde ningen. Na langdurige beraadslaging werd dit advies door de vergadering vastgesteld en alzoo besloten aan den gemeenteraad een brief in dien geest te zenden. Over dit advies d'eeleou wiji een ca ander in een volgend) nummer mee. In dezelfde bijeenkomst werd de se- retaris der K. v. K., de heer G. Petri, voor vier jaar herbenoemd. klasse F. K. J. Heringa, vergunning verleend tot het in Oost-Indië waar nemen van eene particuliere betrek king buiten het zeewezen, voor den tyd van een jaar, onder stilstand van non activiteitstraktement en zonder opklimming in de ranglystbevorderd tot luitenant ter zee der 2de klasse, de adelborst der 1ste klasse L. L. F. de Greve. Aan den heer W. P. Groeneveldt, gewezen vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indië, vergonuiüg verleend tot het aannemen van het orde-teeken van den tweeden rang, tweede klasse, der orde van de Twee Draken en vau liet ordcieeken van officier der orde van San Thiago, hem respectievelijk door den Keizer van China en den Koning van P&rtugal geschonken. Audientiën. De gewone audientiën van de mi nisters van oorlog en van koloniën zullen dezo week niet plaats hebben. Zaadvoort. Gemeenteraad. In do Maandagavond gehouden openbare raadsvergadering, waarby de beer Peters afwezig was, werd mededeeliiig gedaan van de goedkeu ring van hot kohier der hondenbelas ting, van den verkoop van eenigen grond, van de wijziging der Politie verordening en van de betaling uit de onvoorziene uitgaven van 7 vorderin gen, alsmede van bet proces verbaal van kasopneming over net, lste kwar taal 1899. Naar aanleiding van een "V redseconfsrentie. De vredesconferentie zal uitsluitend behaudeleu de vraagstukken, ontwik keid in de tweede circulaire vau Rus land alsmede al ie andere onderwerpen zich aansluitende aan de denkbeelden geopperd in de circulaire vau Augustus 1898, met uitsluiting echter van alle gedachtenwisseling, rakende de staat kundige verhoudingen der staten of de orde van zaken door de tractaten ingesteld. Iedere mogendheid kan slechts eene stem uitbrengen. By Kon. besluit zyn benoemd tot gedelegeerden der Nederlandscbe Re- geeriug by de ontwapeningsconfe rentie, de heeren: jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek, lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal, oud-Minister van Buiten- laudsche Zaken generaal-majoor J. C. C. den Beer Poortugael, iid van den Raad van State, oud-Minister van Oorlog; mr. T. M. C. Asser, lid vau den Raad van State, en inr. E. N. Rahasen, lid der Eerste Kamer der Siateu- Generaal. .,Cette canaille de D." aan den krijgs raad was voorgelegd. President Perier had niet deu indruk gekregen, dat die mededeeling tot de rechters be perkt was. President Perier verklaarde bovendien nooit van een bekentenis van Drevfus gehoord te hebben. PARIJS, 11 April. ReuterEen telegram uit St. Quentin aau den Petit Parisien meldt, dat de gewezen adjudant Lornier, vroeger secretaris van kolonel Henry zelfmoord heeft gepleegd, na ontvangst van een telo- gram, waarin by naar* Parys geroepen werd. LAAT3TE BERICHTEN. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door de Genie aanbesteed i. Het eenjarig onderhoud van de kazernegebouwen, ecz. te Haarlem, raming f6970. 2. eene verving van kazernegebouwen, enz. te Haarlem, raming f 1100. 3. eene verving vac werken en gebouwen iu betwestelyk front der stelling van Amsterdam, raming f1100, een en ander omler het beheer der genie te Haarlem. Ingekomen waren dö navolgende biljetten Perceel 1. P. van Duuren f 7097 J. Vander 6790 A. Rinkema 6760 J. S. v. Veldhuysen 6732 J. Vink 6650 D. M. v. Leeuwen 6620 F. T. Maas 6568 J. van Gelder 6567 J. A. Jonker 6146 Perceel 2. R. v. 't Hof, Amersfoort A. Schenk Hzn. Goldsteen,_|s Hage Zon 't waar wezen, dokier, dat het gebruik van tabak iemands levens dagen verkort? Nu, vriend, dat kan wel waar wezen. Tenminste ik heb by onder vinding, dat toen ik het eens pro beerde te laten, de dag m\j wel eens zoolang voorkwam Wat. doe je daar? vroeg een nachtwacht aan een inbreker. Ik wil myn meisje een serenade brengen. En heb je daar een ladder voor noodig? Ja, zy is wat doof! Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be trekkingen, te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met (le aanbieding aan liet bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dagblad". Reuter seint uit Londen: Aange kondigd wordt de benoeming van Sir Julian Pauncefote, Britse!) ambassa deur te Washington, en Sir Henry Howard, Britsck gezant te 's Gra- v en hage, tot vertegenwoordigers ter vrj p. vredesconferentie. Zij zullen worden request van de eer&te N ed. Electnci-taau door vice-adrniraal Sir John ten MaatsckapM om gednreade 30 F^ker eQ miljoor S;r JoliD s. W. J. v. d. Ham Perceel 3. A. Schenk nzn. R. v. 't Hof, Amersfoort P. H. v. d. Bosch, Assendelft S. Goldsteen, 's Hage W. J. v. d. Ham De overigen te Haarlem. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Afd. Haarlem en Omstreken. Het jaarlijksche examen voor de leerlingen vau den cursus in hoefbe slag voor burgerhoefsmeden nam he denmorgen te half tien een aanvang in de cavaleriekazerne alhier. 16 deel nemers hadden zich aangemeld. De exameu-coinojissie bestOGd uit de hee ren E. A. L. Quadekker, kapitein paardenarts, M. J. Hengeveld G.Jzo., districts-veearts, en Lamériskapitein paardenarts. Het examen duurt 2 dagen. Den uitslag deslen wy later mede. Bjj vonnis van do Arr. Rechtbank alhier, dd. 11 April 1S99, is Clirlsti- aan Lodewyk Struwer, koopmau en winkelier iu koloniale waren, wonende te Monnikendam, verklaard in staat van faillissement. Rechter Commissaris mr. I. W. Losecaat Vermeer. Curator mr. R. Vorstman, advocaat en p ocureur te Haarlem. jaren concessie te verkrijgen voor het leggen, houden en hebben van e'.ec- triscbe geleidingen voor verlichting, enz. werd besloten met die Maat schappij eene bespreking te houden omtrent de voorwaarden, enz. Aangezien de Wed. M. DrayereeD gedeelte grond, gelegen by hare wo ning, nabij den vuurtoren, reeds tal van jaren in gebruik heeft, werd op ::aar verzoek besloten dieu trrond aau haar te verkoopen voor f 0.25 per c.A. De suppietoire begrooting voor 1899 i. z. de rioleering werd vastgesteld tot een bedrag van f 30000 in ontvangst en uitgaaf. Tot lid der groudcommissie werd benoemd de heer D. Driehuizen. Aan den heer A. van der Kruk werd, op voorstel van B. en W. en de grondeommissie, verkocht een ge deelte gemeentegrond,deel uitmakende van het z.g. kerkeland, voor f 1.50 per c.A. Op een verder verzoek van A. v. d. Kruk om eene straat een naam te geven en te bestraten werd afwijzend beschikt. De vergoeding voor het schoonhou den vau het raadhuis werd vastge steld op f 60 per jaar. De rekening van het Burgerlyk Armbestuur over 1898 werd goedge keurd. Tot onderwijzer alhier werd benoemd de heer J. Visser met ingang van 1 April j.l. Met den benoemde stond op de voordracht de heer J. C. Baars. Na het houden van eene geheime zitting werd het kohier van den Hoofdelyken Omslag vastgesteld tot een bedrag van f 5430.50. Nog werd naar aanleiding van eene opmerking van den heer Slagveld, dat de rijweg Daar het strand zoo moeilijk voor de paarden te berijden is, besloten dien weg af te graven, waarna de vergadering gesloten werd. Van de 422 kinderen tusscben 6 en 12 jaar, die op 1 Januari j.l. alhier woonachtig waren, gingen alhier op school 354 en elders 12 kinderen, zoodat niet ter school gingen 56 kin deren, waarvan 32 nog op de bewaar school waren en 16 nog te jong waren by de aanneming van nieuwe leerlin gen in bet vorige jaar. Het school verzuim is in deze gemeente zeer ge ring te noemen. Bij vonnis van de Arrondissemeuls Rechtbank te Haarlem, dd. 11 April 1899, is gehomologeerd het accoord van 10 e/0 is bet faillissement van Harmen Wiedemeyer Jz„ koopman en winkelier, wonende in de Broeker- meer gemeente Broek in Waterland. By kouinkl. besluit is aan liet co mité ter bevordering van de Haar- lemscbe paardenmarkt vergunning verleend tot het houden eener verlo ting te Haarlem van paarden, rijtui gen en andere voorwerpen, bij gele genheid van eene aldaar te houden paardenmarkt in Juli a. s., mits de te verloten voorwerpen alle kunnen ?erancchikt worden onder die in art. 5 der wet van 22 Juli 1814 (Stbl. No. 86) genoemd omdat geene andere zaken worden verloot dan eenhoevige |en herkauwende diereu eD varkens, I alsmede rijtuigen en voorwerpen welke generaal majoor Ardagh, respectievelijk als marine- en militaire specialiteiten. Reuter seint nit Rome: De Regeering ontving de uitneodi- ging tot bijwoning van de vredes conferentie te's-Gravecbage. Canevaro telegrafeerde aau den Italiaanschen gezant aldaar, graaf A. Zanini, om aan Koningin Wilhelmina mede te deelen, dat Visconti Venosta Italië zal tegenwoordigen. Diamant-industrie. Er heerscht de jongste weken groote slapte in de diamant-industrie. Volgens opgave iu het Weekbl. voor den Diamantbewerkers-Bond lieten zich de vorige week te Amsterdam 732 Bondsleden in liet werkloozen-register inschrijven, tegen 233 in de daaraan voorafgaande week. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 Mei benoemd tot adjunct-inspecteur van den arbeid W. H. M. de Fremery te Amsterdam, G- de Gelder te Delft en J. J.van Male te Muiden; met ingang van 1 Juli, benoemd by het departement van oor log: tot commies, de adjunct commie zen C. L. B. Ross en L. van Ruy- tenberg en tot adjunct-commies, de eerste klerken J. W. Barbe, P. J. van Nes, P. L. Curistiaan en G. J. Apetz allen by genoemd departement. De luitenant ter zee 2e kl. J. H. Junius op pensioen gesteld en het bedrag van dat pensioen bepaald op f1037 'sjaars; de adelborst le kl. J. van der Bilt bevorderd tot luiteuant ter zee 2e kl. Aan den luitenant ter zee der 2de Land- en Tuinbouw. De bloemententoonstelling te Ant werpen is Zondag geopend. Namens de vreemde juryleden voerde de beer Dudok de Wit van Amsterdam er o.a. bet woord. Zes inzendingen uit Nederland zyn bekroond, n.l.G. van der Volde te Lisse, zilv. medaille voor 200 tulpen dezelfde, gouden medaille voor 150 hyacinthen in vijftien soortenJur- rissen en Zoon te Kaarden, verg.-zilv. medaille voor 20 bontbladerige hees' ters; dezelfde, gouden medaille voor 25 coniferen dezelfde, zilv. medaille voor 12 coniferen, en dezelfde, verg.- zilv. medaille voor 15 goudbonte coni feren. De diefstal vau f 24 OOO. De rechtbank te Amsterdam ver oordeelde heden J. H. v. Jaarsveld, den bediende van de Associatie-Cassa, wegens verduistering tot 2 jaar ge- vangenistraf. De eisch was 2 jaar en 6 maanden. f 1034 1025 970 948 f 1150 1034 973 970 962 Hedenmiddag te ruim 2 uur bewo gen zich vele belangstellenden op het perron van het station Haarlem om getuige te zyn van het passeeren van den koninklijken trein. Precies te 2.24 kwam de trein het station bmuensnor- ren. Alle blikken waren op het salon- rytnig gevestigd waarin H. M. staande de aanwezigen die haar met hoeden zakdoeken toewuifden, minzaam teruggroette. Eén seconde slechts, en de treiu, die onze hooge gebiedster naar de hoofdstad des Rjjks voerde, was we derom ait het gezicht. Ook aan de overwegen hadden zich enkele personen opgesteld om H. M. blijken van hulde te brengen. MARKTNTEUWS Amsterdam, 10 April. De prijzen der aardappelen waren lieden als volgt: FriescUe Dokkum- rner Jammen f2.50 a 2.80, Franeker f2.50 a 2.80, Hilleg. Zand fo.—a 0.—Zeouwsclie Jammen f 3.00, a 3.30, blauwe f2.90, a 3.20, Ryns- burgera f 0.a 0.Muizen f 0. a_0.—Katwijker Zand fo.—a0.— Klei fO.—a 0.—. Brielscbe Kralen f 0.—, a 0.—, Andyker Muisjes f3.—, Wesiiandschê Zand f 4.25 a 4.50 per Hl. Alkmaar, 8 April. Op de Veemarkt waren aangevoer en pry'zen als volgt8 koeien f 130 a f 185, vette kalveren f a 22 nuchtere dito f 10 a 20, 77 magere schapen f 12.— a 18,—, 0 vette dito f a lammeren f 0,— a 0,—, paarden f70 a 120, 11 bokken en geiten f2,— a 6,—, 0 kleine bokjes fo,a 0.—, 77 magere varkeus f 12 15, 236 biggen f5.— a 7.50, alles per stuk: vette varkens a ets per Kg. Audieutie. De audiëntie Woensdagmorgen ten paleize te Amsterdam fee houden voor militaire en burgerlijke autoriteiten, zal o.a. bezocht worden door de officie ren van het garnizoen en van de d.d. schutterij hier ter stede, het college van Burgemeester en Wethouders, leden van deu gemeeuteraad, de auto riteiten der rechterlijke macht, enz. Gaarne vestigen wij er nog eens de aandacht op, dat de collecte voor de zoo nuttige slichting „Maatschappij van Weldadigheid" morgen Woens dag hier ter stede wordt gehou den. Heemstede. De gratis vaccinatiën in deze ge meente zullen plaats hebben op het Raadhuis alhier des morgens telkens ten 9 uur. op 19 April door den ge neesheer J. Boeker, op 20 April door dr. E. A. M. Droog en den 2Isten door dr. M. Colenbrander. HORGERLIJKE STAND. BevallenS April. G. van Broek huizenKlabou z. 9. J. Schutter de Jongh z. J. M. de Graaff—Neelis- sen z. J. C. Heidweiller—Wapstra d. G. Rijkenaar—Kollerie z. J. van DijkValk z. 10 A. B. Kipperman v. Tongeren z. D. Lubbers—Roomer z. C. van de Gevel—Veldwijk z. H. v. Zalen—Lucas z. 1L. C. van Olden- raark—Tromp d. G. van der Zwaag Besse d. OverledenS April. L. C. C. Kles- sot* 19 tn. d. Raguiierstr. C. Tjaden Reek 65 j. L. Vlamingstraat. 9. P. van Reet— Boerc 42 j. L. Poellaan 10. M. T. C. Jung 16 j. Plein. F. A* van Leaven 16 m. z. Linschoteastr" fr'airMalBefixesüeSêtitjn, Bevallen: 8 April. C. Drost—Pos thumus Mejjjes (1. Angerlo. J. C. Col der—Diks levenl. d. Amst. 9. J. A. Scholt3Scboeler z. Amst. R. Manos Voorzanger z. Amst. R. Dauziger Van Embden d. Berlijn. Overleden: 7 April. J. G. Schreu- der 79 j. Amst. P. L. Ryke 86 j. Leiden. G. J. Greve jd. 60 j. Amst. S. A. Heymissenv. d. Tweel, Njjkerk o/d. Veluwo. J. Verburgt—Bouwes 59 j. Oosterbeek. O. van der Vies 67 j. Amst. A. G. P. Brand—Van Staa 29 j. Sloterdyk. 9. W. Goedtcoop jd. 25 j. Amst. A. M. M. v. d. Voort Maarschalk jd. 29 j. Arnhem. 10. M. de Klint—Stewart of Advorlich, Triëst H. J. van der Vegt jm. 15 j. Amst. De zaak-Dreyfus. PARIJS, 11 April. (Reuter). De I'igaro bevat heden de verklaring van generaal De Gallifet; deze ver klaarde dat generaal Darras na de degradatie gezegd heeft, dat Dreyfus voortdurend zyn onschuld betuigde. De betrekkingen van Esterhazy met buitenlandsche agenten waren algemeen bekeüd. De Engelsche gene raal Talbot zeide overtuigd te zyn dat Esterhazy mededeelingen deed tegen geldelijke betaling. De generaal de Gallifet acht Picquart uiet in staat om een schurkenstreek uit te haien. De getuige Painleré verklaarde, dat de heer Hadamard steeds Dreyfus als onschuldig had beschouwd. De getaige Casimir-Perier, oud president der Republiek, sprak van de stappen gedaan door den Duitscben gezant, aan wien werd verklaard, dat het bordereau iu de Duitsche ambas sade gevonden was. Hij voegde erbij, dat generaal Mercier hem had gezegd, d&t het stak met de uitdrukking De Koninginnen in de hoofdstad. Hedennamiddag te ruim drie uur arriveerde aan het eerste perron van het Centraal Station te Amsterdam de Koninklijke trein die H.H. M.M. de Koningin en Koningin-Moeder met Haar gevolg uit de residentie had aangebracht. in de fraai versierde Koninklijke wachtkamer werden Hare Majesteiten allereerst verwelkomd door den heer mr. Vening Meinesz, burgemeester van Amsterdam. Mede waren alhier ter ontvangst aanwezig de heeren Westerwoudt, van der Vliet en van Hasselt, leden van den Raad van beheer der H. S. M. Door den jonge heer Rauwenhoff en jongejuffr. Otten werden bouquetten aan Hare Majes teiten aangeboden. De Koningin was gekleed in eene blauwe robe met blauwe toque, de Koningin-Moeder was in het zwart. Na een kort oponthoud werden de rijtuigen bestegen en werd in matigen draf naar den Dam gereden. Onder het publiek, saamgepakt op het Stationsplein, Damrak en den Dam heerschte groote, opgewekte geestdrift, die zieh vooral uitte, toen de jeug dige vorstin zich onmiddellijk ua de aankomst ten paleize op het balcon vertoonde. VARIA. Couducteur. Het is verboden hier te rooken. Ik rook ook niet. Conducteur. Maar je hebt je pijp toch in je mond? Non, ik heb me voet in me laars en toch loop ik niet. Stoomvaartberiohten, Het stoomschip Gedé, van Rot terdam yaar Java, arriv. 9 April te Southampton. Het stoomschip Prins van Oranje^ van Amst. naar Batavia, pass. 8 April Dungeness. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amst. naar Batavia, pass. 8 April Gibraltar. Het stoomschip Salak. van Java naar Rotterdam, vertr. 10 April van Marseille. Het stoomschip Smeroe, vau Rot terdam naar Batavia, pass. 8 April Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Aleoiander vau Batavia naar Amst., arriveerde 9 April le Suez. Het stoomschip Prinses Amalia van Amst. naar Batavia, arriveerde 9 April te Suez. Het stoomschip Koning Willem Iy van Amst. naar Batavia, vertrok 8 April van Perim. Het stoomschip Amsterdam van de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, vertrok 8 April van Newyork. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam naar Newyork, arriv. 9 April te Newyork. Het stoomschip Indiaanvan Java naar Amsterdam, vertr. 10 April van Batavia. Het stoomschip Koningin Wilhel mina, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 7 April van Padang. Het stoomschip Priyis Manrits, van Paramaribo naar Amst, arriv. 9 April des avonds te Havre.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3