Ei lifflsl Sat pit. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 2> PP&PPS Maandag 17 April $899. A^oisr^TsrivrTaNrTSFSjj-S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden«1-30 .Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden0.80 de omstreken en franco per post 0.371/2 Directeur-Uitgever A T~) A7~PTF? ,n"'-FrKrrT|-T~FrNr- ,1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Groofce letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor kei Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrang'ere G. L. BAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering ran het Arrondissement Hsariern ia het uitsluitend recht tot plaatsing Tan *Ad verten tien en Reclames betreffende Kanaei, Nyrerheidflen Geldwezen, opgedragen aan htt Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAE Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Aclrertentiën Tan 1—5 regels f 0.75, elke revel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,30. Santpoort en SchotenP. t. d. RAADT, öandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Svaarndu ?i, C. HARTENDORPZanavoort, G. ZWEKMiiï Vélsens JW. J. RTTLJTERBeverwijkJ. HOORNS; HiUegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemds Agenten nemen Abonnementen eD AdTertentiën aan. Agenten voor dit blad ie den omtrek zijnBloemen daal, Dit nummer bestaat uit twee bladen. P©lït5ek Overzicht* Zooals te verwachten was en dan ook ■voorspeld is had! die behandeling Vrij dag in den Duitschen Rijksdag van het Samoa-vraagstuk een kalm verloop. Nadat de door den invloed van den. «rtaatssecretaris von Bülow in uitdruk king verzachte interpellatie was uitge sproken, sprak de staatssecretaris daar op het antwoord uit Hij verwees naar rijn verklaringen in de begrootingscom- missie betreffende de houding van de Duitschers in de moeielijkhedeoi op Sa moa. welke bestond in een vasthouden aan den uit de Samoa-akte voortvloeien- den rechtstoestand, zoolang deze akte niet bij gemeenschappelijk besluit van de onderteekend hebbende mogendhe den gewijzigd' is. Inachtneming dus van die aan anderen, op grond van deze akte toekomende rechten, maai- ook volle en onvoorwaardelijke handhaving der eigen Duitsche rechten. (Rravo's.) Het zou zeker wenschelijk zijn, indien de onvol doend geworden Samoa-akte vervangen werd door «ene, welke beter bij, den tegenwoordigen -toestand past maar zoolang de Samoa-akte bestaat, moeten alle deelnemers er zich loyaal aan hou den. Definitieve beslissingen moeten slechts bij eenstemmig besluit der onder teekenaars genomen worden. Wij staan tegenover de verschillende candidaten voor den troon zonder partij te kiezen. Aan het optreden der Ertgelsche en Amerikaansche oorlogsschepen deden wij volgens onze neutraliteit niet mee, noch keurden wij het goed. Over de laatste botsingen bezitten wij slechts verminkte en onvolledige telegrammen. Een eind oordeel is dus niet mogelijk. Dat er een conflict tusschen den Amerikaanschesn admiraal Kautz en den kommandant ▼an de Falke zou zijn ontstaan, houd ik voor ongegrond. Hoe dit zij, door plaat selijke voorvallen kan een definitieve re geling niet gepraejudi cieerd worden. Zulk een regeling kan slechts liet uitvloeisel zijn van een overeenstemming tusschen de drie kabinetten. Het verheugt mij te kunnen mededeelen, dat Engeland thans officieel verklaard heeft, dat het de voor stellen van Duitschland betreffende de wijze van voorbereiding en de opdracht, aan de bijzondere commissie te verlee- nen, aanvaardt. De werkkring en be voegdheid van die commissie kunnen «da volgt samengevat wordende door de drie mogendheden, onderteekenaars van de Samoa-akte, benoemde commis sie zal de voorloopige regeering over de eilanden op zich nemen De commissa rissen zullen de hoogste bestuursmacht- in de eilanden voeren. Alle overige amb telijke personen moeten de commissaris sen gehoorzamen. Geen maatregel van de commissarissen zal rechtsgeldig rijn, indien rij niet alle drie daartoe hun toe stemming verleenen. Zij hebben voorts tot taak na te gaan. welke beslissing omtrent de toekomstige regeering der eilanden of welke verandering invde aan- vullingsakt© rij noodig achten. Wij; ho pen, dat het de bijzondere commissie zal gelukken tot een rechtvaardige, billijke, voor alle belanghebbenden aannemelijr ke regeling van den toestand te geraken. Slechts in zulke besluiten zullen wij toe- i stemmen, waardoor de ware Duitsche j rechten en de gewichtige Duitsche be- i langen op Samoa niet benadeeld worden. Twee dingen mogen wij niet, vergeten dat wij, den plicht hebben handel e«i wandel, eigendom en verkrijging onzer landgenooten op Samoa te beschermen, en voorts dat wij op Samoa bij tractaat erkende rechten bezitten, welker hand having het Duitsche volk als een eere zaak beschouwt-. (Bravo.) Wij mogen die bij tractaat erkende rechten niet laten verkorten. Luide toejuichingen volgden op deze rede. die geen aanleiding gaf tot debat. De afgevaardigde, die de interpellatie ontwikkelde, de nation aal-liberaal dr. Lehr, deed dit echter niet zeer handig, zoo zelfs, dat de woordvoerders van alle partijen verklaarden het met zijne toe lichting niet eens te zijn. Hiji beval nl. aan om represaille-maatregelen tegen. Engeland te nemen, in den vorm van economische weerwraak. Graaf Herbert von Bismarck wees o.a. op een dier grondstellingen van rijn vaders politiek nooit economische en politieke twistvra gen door elkaar te mengen. In Griekenland is een nieuw ministe rie gekozan. Het is samengesteld als volgt Minister-president Theotokisfinan ciën Simopoelo; buitenlandsche zaken Romanosoorlog Koemondoerosmari ne Boejoros; justitie Karapoelos; eere- dienst en onderwijs Estianas. Uit- Kaapstad wordt gemeld De Af rikaander Bond heeft de beide zetels in Vrijburg gewonnen; de candidaten van de Rhodles-partiji rijn verslagen. Het is nu zeker, dat de Bond rijn meerderheid in de nieuwe vergadering met vijf leden heeft vermeerderd'. 3 t a d ni e u (rf s. dorste 3r- tweede pagina Haarlem, 15 pril Stukken van den Gemeente raad. Ingekomen is de rekening over 1898 van de Stads-Apotheek, sluitende in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 8606.09, waarvan 4505.59 als subsidie uit de gemeentekas. Adres van den eervol ontslagen ambtenaar aan de gemeentereiniging W. C. Sohouten, om een hoogere toelage dan de voorgestelde van 250, omdat hij daarmee niet kan voorzien in de behoeften van rijn gezin. B. en W. evenwel vinden, geen vrij heid, om diat verzoek bij. den Raad1 te ondersteunen en geven derhalve in over weging het voorstel betreffende dé 250 toelage te bekrachtigen. B. en W. stillen voor, H. M. de Koningin opnieuw voor vijf jaar onthef fing te verzoeken van de verplichting tot het oprichten van een Burgerclag- schooL Voorstel van B. en W. om aan den heer H. Smits JHz., architect alhier, optredende namens den heer J. H. Rit- matn te Amsterdam, toe te staan, achter liet perceel Ripperdapa-rk No. 10 te bou wen een atelier met- kantoor. Adressant is bereid hiervoor 210 te betalen. Voorstel van B. en W., ingevolge een verzoek van H. J. Kuijken, Jans- weg 25, om het Rozenlaantje voortaan te noemen Parkstraat. Tevens stellen B. en W. voor, het Mo lenpad voortaan te noemen Koninginne weg, de projectstraat tusschen de Ko ninginneweg en Leddschevaart Emma- straat en de projectstraat tusschen Wa genweg en Koninginmenweg Jordens- straal. De brug over de Leidschevaart wenschen B. en. W. Emmabrug te noe men. Adres van den heer A. van Dam, om te worden herbenoemd als gemeente- Op het adres van den heer W. Bus, tot verlegging van dé tramlijn aan de Kaasmarkt, benevens op een derge lijk adres van D. Spaargaren Mz. c.s. adviseeren B. en W. tot het aannemen eener afwachtende houding, tin einde te kunnen zien, of bij de tegenwoordige ligging dei' rails de exploitatie der tram ernstige bezwaren zal opleveren voor d'e industrie. De Comm.. voor dè tramplannen, meent dat aan het verlangen van den heer Bus gedeeltelijk wordt tegemoet gekomen, döor de lijn zóó te verplaatsen, dat het hart samenvalt met de lijn der vier groote boomen. maar dan zouden dezen moeten vallen en daar is de meer derheid van B. en W. niet voor. Men schrijft ons In aansluiting van uw bericht om trent dat jongmensch, die zoogenaamd annonces voor een adresboek voor N.- Holland opzamelde, kan ik u mededee len, dat hij blijkbaar ook bijl mijl is ge weest. Met veel welbespraaktheid somde hij de voordeeleni op om de adressen met een vette letter te laten jdaatsen, wat dan 50 ct. zou kosten en men ontving dan gratis een ex. van het adresboek; maar wat het mooiste wasMen moest vooruit betalen. Hij stond al klaar can een quitantie te schrijven, maar 't kwam mij te verdacht voor, ik dacht zoo't kon wel een flaconist (flesschentrekker- tje) rijn en scheepte hem gelukkig af. Bij het lezen van uw bericht, kwam mij bovenstaande weer in gedachten. G. KETTCMJËTON, Uit het Engelscli van W. H. JACOBS. ■Jo lijkt wel eon varken", bromde de kapitein. De stuurman, wachtte zoo lang met liierop te antwoorden, dat rijn. vrouw liaar geduld verloor en met een gelaat donker gekleurd van woede, opstend. „Hoe durft ge zoo iets tegen mijn man te zeggen", zeide rij woedend. „Ge- °rgo, ga onmiddellijk mee naar boven." ,,Het kan mij niet schelen wat hij zegt," zeide de stuurman, die zoo juist aan zijn diner begonnen was. „Gij gaat terstond mee," zeide rijn vrouw zijn bord wegtrekkend. De stuurman stond zuchtend' op en den half verlegen half medelijdenden blik van van rijn kapitein opvangend, antwoordde hij buiten zich zelf van woede: „Gebruik toch een grooter mes, ka pitein den een of anderen dag slikt gij dit kleine nog in." De kapitein, met het wapen in quaes- tie in de hand geklemd, keerde zich ten hoogste verbaasd om. „Als ik geen kapitein was, George-', zeide hij schor, „waardoor ik verplicht ben een goed voorbeeld aam mijn man schappen te geven, zou ik je voor dat gezegde mores leeren". „Het is voor uw bestwil, kapitein Bun- nett," zeide Mrs. Fillson spottend. „Ik heb een armen ouden man uit een werk huis gekend, dien ik nu en ckm wel eens oen stuiver gaf en die altijd! met rijn mes at, welke slechte gewoonte rijm dood dan ook tengevolge had." „Ja, dat is waar, en rijn mond was niet half zoo groot als de uwe", zeide do stuurman waarschuwend. „Kapitein of geen kapitein," zeide de kapitein met gesmoorde stem, „dat kan ik niet over mijn kant laten gaan. Ga mee naar boven, George en herhaal daar je woorden." Voordat de stuurman aan deze invi tatie gevolg kon gevem werd hij door rijn vrouw achteruit getrokken, terwijl Mrs. Bunnett met een kreet van angst haar armen om den hals van haar man sloeg en hem zoodoende belette zich te Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat het jongmensch nam wat hij krijgen kon, twee kwartjes, een gulden, alles j was hem goed, maar vijf gulden of zeven gulden vijftig versmaadde hij; ook niet. Maakte men de opmerking, dat 't toch weinig vertrouwen inboezemde om voor- I uit te laten betalen, dan zed hij kalm I weg „ja, dat heb ik den patroon ook al .gezeid, maai- die wil niet anders". En omdat hij zoo aardig praatte, nog zoo jong was en er zoo „landelijk" uitzag (een eenvoudig buitenmannetje, dacht men) hepen velen er in en betaalden .op quitantie. Bij onzen zegsman, die hem zonder quitantie geld gegeven had, belde hij een uur later aan, om de quitantie als nog af te geven Ouder d'an zestien of achttien jaar is het ventje niet. Door B. en W. dezer gemeente is aan Hunne Exoellentiën dë Ministers van bewegen. „Wacht maar tot ik je aan wal te pak ken krijg, jongetje", zeide dc kapitein dreigend. „Ik zal het schip thuis brengen als ik eerst met u afgehandeld heb", ant woordde de stuurman zich met rijn vrouw naar het dek begevend. Gedurende den middag wisselden de paren geen enkel woord, ofschoon de mannen elkaar woedende blikken toe zonden maar later, toen de dames zich beneden hadden terug getrokken, zochten hun wederhelften elkaar op. De stuurman scheen echter over een plan nagedacht te hebben en begroette rijn vijand met een vriendelijk lachje. „Bravo, oude kerel," zeide hij harte lijk. „Wat zeg je?" vroeg dë kapitein met een verbaasd gezicht. „Ik wilde zeggen, dat je 't zoo netjes straks hebt aangelegd", zeide de stuur man. „Uitmuntend liieldt gij u! Ik trachtte u met gelijke munt te betalen, maar het ging mij slecht af." „Wil je mij vertellen, dat je niet meeudet wat je zoo straks zeidet 1" vroeg de ander. „Wel, natuurlijk", antwoordde de stuurman nu op rijn beurt verwonderd. „Gij toch ook niet. wel?" Waterstaat, Handel en Nijverheid, van Justitie en van Financiën, het volgende adres ingediend. Met groote belangstelling is door ons de behandeling in de Tweede Kamer der Statan-Generaal gevolgd van het wetsontwerp, betreffende de verze kering van werklieden tegen de gelde lijke gevolgen van ongevallen in bepaal de bedrijven, terwijl eveneens door ons is kennis genomen van eenige adressen te dier zake aan de Tweede Kamer ge richt, welke met het verzoek om inlich tingen aan de Regeering rijn verzonden. De aandachtige overweging van een en ander heeft bij ons de vraag doen rijzen, of het wellicht wenschelijk zou rijn, dat de bepalingen van het wetsont werp, zoo het tot wet mocht worden ver heven. slechts van toepassing zouden rijn op die publiekrechtelijke lichamen in casu gemeenten welke niet dë noodige waarborgen voor een voldoende verzekering zouden kunnen verschaffen. De werkzaamheden der gemeenten breiden zich steeds uit en de vermeerde ring van het personeel in haren diénst- houdt daarmede gelijken tred. De aard der werkzaamheden verschilt echter zoozeer van dien van de werk zaamheden in de verschillende particu liere ondernemingen, dat dezelfde bepa lingen, welke voor deze doeltreffend kunnen rijn. voor de gemeenten onvol doende zijn. Er rijn een aantal personen in dienst der gemeenten, wier werkzaam heden in het wetsontwerp niet worden genoemd en die dus niet verzekerd zou den worden. Wij noemen slechts de po litieambtenaren, brugwachters, bouwop- richters, ambtenaren voor het innen van havengeld. Wordt het ontwerp wet, dan zullen' de gemeenten voor dë vraag gesteld wor den, of rij het raadzaam achten de bui ten de wet vallende ambtenaren toch te verzekeren. Gaan rij hiertoe niet- over, dan wordt daardoor een misstand gebo ren tusschen twee categorieën van amb tenaren in dienst van hetzelfde lichaam gaan rij er wel toe over. dan is ook geen eenvormige regeling te verkrijgen, ten- rij bepalingen, die wenschelijk geacht- wórden, achterwege blijven ter wille van deze eenvormigheid en de bepalingen der wet ongewijzigd worden overgeno men. De uitgebreidheid van het personeel en de verschillende aard der werkzaam heden maken het in vele gevallen zeer waarschijnlijk, dat iemand, die tenge volge van een ongeval voor een bedrijf ongeschikt is, nog zeer goed kan voldoen in eene andere betrekking, waar. om een voorbeeld te noemen, persoonlijk vertrouwen van meer gewicht is dan lichamelijke geschiktheid, welke tenge volge van het ongeval is verloren. Het inkomen van zulk een persoon zal daar door veelal niet minder rijn dan vóór het ongeval en misschien hooger. Door de uitkeering van een zeker bedrag in geld overeenkomstig de bepalingen van het ontwerp, zouden in zulk een geval zoowel de gemeente, als de werkman minder gebaat rijn. Het wetsontwerp schrijft de bepalin- gen voor, waaraan de werkgevers moeten voldoen en ofschoon dit het eenige stand punt is, dat het kan innemen, verschilt „Neen", zeide de kapitein iets denk beeldigs doorslikkend. „Neen, natuur lijk uiet. Maar gij wel, George." „Ik meende er niet half zooveel van als gij", hernam de stuurman. „Maar wij zullen het nu maai- uitmaken, met?" „Mij goed", antwoordde de kapitein, „maar wij moeten het niet meer op deze manier aanleggen. Geen messen meer inslikken, of zoo iets dergelijks, bedoel ik". „Neen, neen," zeide de stuurman schielijk. „Als jo 't gedaau kondt krijgen, dat je vrouw te Summercove op den trein ging, George, zouden wij weer rust en vrede krijgen," voegde dë ander er aan toe. „Zij zou 't mij uooit vergeven als ik haar dat vroeg," zeide de stuurman gij moet 't haar maar bevelen." „Dat kan ik niet, George", zeide de kapitein beslist „Nooit zal ik een dame, die rich aan boord van mijn schip be vindt, op die manier behandelen. Ik hoop. dat ik mijn wereld versta, al eet ik dan ook met mijn me6." „Laten wij daarover zwijgen," zeide de stuurman kleurend. „Wij: moeten maar wachten en zien wat de tijd ons brengt." voegde hij er hoopvol aan toe. De volgende drie dagen gebeurde er dit toch zeer veel van dat, hetwelk door den werkgever wordt ingenomen, die een regeling ten bate van rijn personeel wil maken. Deze kan daarbij vrijgeviger te werk gaan. Zoo valt onder de in het ont werp omschreven bepalingen alleen het ongeval dat plaats grijpt in het bedrijf of terwijl de werkman zich langs den ge wonen weg naar of van het werk begeeft. Daarvoor wordt een jaarlijksche premie betaald. Wat zal nu het gevolg rijn voor de gemeente, aan wier ambtenaar een ongeval is overkomen buiten het be drijf of terwijl hij rich met een omweg naar rijn werk begaf Heeft de gemeente zelf een regeling ontworpen, dan zal allicht in zulk een geval de persoon fi nancieel geholpen wordenmaar nu valt het geval niet onder de bepalingen van het ontwerp en ofschoon de premie ge regeld is betaald, heeft er geen uitkee ring plaats en is het de vraag, of het gemeentebestuur genegen zal rijn daar enboven nog geldelijken steun te ver leenen. Het springt in het oog, dat een dergelijke regeling zeer ten nadeele strekt, van den betrokken persoon- Wij meenan hiermede onze zienswijze voldoende toegelicht te hebben en ver zoeken Uwe Excellentie ten slotte, zoo mogelijk, het daarheen te willen leiden, dat aan de gemeenten van eenige uitge breidheid de regeling der verzekering van de in haren dienst staande personen zel- ven worde overgelaten, zoo noodig met dezen waarborg, dat de goedkeuring der regeling door H. M. de Koningin wordt vereischt. Een afschrift hiervan is aan de ge meentebesturen van Amsterdam, 's Gra- venhage, Leidton. Dordrecht en de hoofd steden der provinciën toegezonden met het verzoek hiermede hunne instemming te betuigen. Burgemeester en Wethouders vain Haarlem, (get. BOR.EEL. De Secretaris, (get.) PIJNACKER. Vaccinatie-bureau. Aangaande de werkzaamheden aan het vaccinatieborean over het ja-ir 1898 wordt ons het volgende mede gedeeld De heeren H. van den Berg, Arts, Dr. H. Prins Visser en Dr. H. L. van Linden van den Heuvell waren als geneeskundigen aan bet bureau ver banden, do eerste als directeur, de beide laatste» als vaccinateurs. Er werden verricht, 1255 vaccinaties en 17 revacciuaties. Bjj elk kind kwamen gemiddeld 9,4 pokken op. tegen 8.9 in 1897. In verhouding tot het bevolkings cijfer bedroeg het. aantal vaccinaties 1.95% tegen 2.07% in 1897. Het procentcijfer der volkomen ge slaagde vaccinaties (10 pokken) was zeer boog. namelijk ruim 85% tegen 70% in 1897. Naar de verschillende provinciën des Rijks werden op aanvraag 1088; j buisjes vaccine lymphe verzoudeo, I waaronder 226 buisjes aan de genees- j kundigen te Haarlem. Naar verschillende garnizoensplaat sen met name 's Gravenhage. Leiden, Assen, Haarlem, Alkmaar, Millingen, niets bijzondersde kibbelarijen namen alleen in hevigheid toe. Het was klaarblijkelijk dat de beide vrouwen dit tijdverdrijf boven elk an der, dat het leven. aan boord van een schip kan bieden, verkozen en na. een hevige uitbarsting, waarin zelfs het volk betrokken werd, besloten de beide echt- gen ooten afdoende maatregelen te ne me n. „Het wordt al erger en erger", zeide de kapitein mismoedig. „Wij zullen nog tot spot van de matrozen gaan strekken. Over een dag bereiken wij Summercove daar blijven wij vijf a zes dagen en vijf dagen op rijn minst duurt dë terugreis." „Zij zullen elkaar nog vermoorden in dien tusschen tijd", zeide dë stuurman hoofdschuddend. „Als wij ze maar met him beiden op den trein konden zetten," opperde dë kapitein. ..Daar rijn kosten aan verbonden." „Dat zou 't mij wel waard rijn," zeide de kapitein. „Maar rij zouden niet willen, geen van beiden," verklaarde de stuurman. „Ik heb dikwijls twisterijen tusschen vrouwen bijgewoond", hernam de kapi tein, „maar dan konden rij van elkaar gescheiden worden. Hier is dat onmoge lijk". en IJmuiden werd op aanvraag van den chef van den geneeskundigen dieust vaccine-lymphe gezonden. De berichten van den uitslag der inentin gen, met de verzonden lymphe ver richt, luidden zeer gunstig. Van 183 antwoorden luidde het bericht 135 maal uitmuntend (90—100%). 36 zeer goed (70—90%). 6 goed (60—70%). Kweekschool voor onderwijzeressen. Na gehouden admissie-exaraen op 11 en 12 April 1.1. zijn tot de Kweek school voor onderwijzeressen van de Maatschappij lot Nut van 't Alge meen alhier, toegelaten als inwonende leerlingen Mej, A. Bakker te Haarlemmermeer. M. J. Grootes to Westzaan. G. de Graaf te Beemster. M. M. v.d. Broek te Middel harnis. J. C. de Walle te Workum. M. G. Keessen te Aalsmeer. A. T. Wennekendonk te Baarn. Als uitwonende leerlingen: Mej. C. C. Hofman te Velsen. T. Bleeker te Harlingeu. C- Vermeulen te Haarlem. W. E. de Fouw te Haarlem. N. C. A. v. Dobben te Haarlem. J. H. H. v. de Velde te Haarlem. Hondententoonstelling. Op de door „Nimrod" gehouden houdenteutoonsteliing in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zijnde volgende prijzen toegekend aan inzen dingen van stadgenooten. Den heer Jos Brinkmanu in de open-klasse langharige, duitsche hon den de 2de prijs met „Flora"; denzelfde in de jeugd-klasse Engelsche setters de 3de prjjs met „Soda"; denzelfde voor Gordon setters open-klasse de 3de prijs met „Persan IIP'. De heer G. A. van der Steur in de open-k'a.sse renen voor Greyhounds de 2de prjjs met „Full Battalion"; deDzelfdeinde open-klasse teven voor Greyhounds eene zeer eervolle vermelding met „Nell"denzelfde in de koppei-klas;e voor Greyhounds de 2de prjjs. Me vrouw Dyserinck in de open-klasse Deerhounds de 1ste prjjs met „Rode- riek". Den heer Th. F. Bierhorst in de open-klasse langharige duitsche bonden de 2de prjjs met „Teil v. Cleve"denzelfde iu de Full Trial- klasse de 3de prjjs met „Roland van Haarlem"; denzelfde in de Team klasse de 1ste prjjs met „Teil v Cleve", „Teil v. Haarlem" en „Roland". Den heer M. A. Laboyrie iu de Jeugd Puppyklasse voor Duitsche Doggen de reserve-prjjs met „Faust", denzei fde iu de Nieuwelingsklasse eene zeer eervolle vermelding. Mevr. de wed. Dolleman- v. d. Wall te Heemstede in de verkoops-klasse „Barzois" de lste prjjs. Deu heeren Gebr. Avis, in de nieuwelingsklasse „Barzois," de 2de prjjs. Kamer van Koophandel. Iu den aanvang der Vrijdagavond gehouden buitengewone vergadering „Als wij eens zeiden dat het schip niet zeewaardig is," zeide de stuurman. „Dan zouden rij juist bij ons blijven", antwoordde de kapitein. „Dat geloof ik ook. Maar misschien zou het ons lukken ze weg te krijgen als er iemand aan boord de pokken of een andere besmettelijke riekte kreeg." j De kapitein grinnikte vergenoegd, i „Wij zouden het tenminste kunnen jprobeeren", zeide de stuurman. „Wij hebben ook wel voorgegeven, d!at wij I ruzie hadden. Als wij de haven bereikt hebben laat dan eon der matrozen, de jongen bv. voorwenden dë pokken te hebben." „Laat dat maar aan mij over," ant woordde de ander „Ik heb al een plan netje." Tegen rijn wil stemde dë kapitein na eenige tegenwerpingen gemaakt te hebben, in het plan toe en den volgen den dag, toen de passagiers naar de klei ne haven, van Summercove stonden te turen, verscheen de kok opgewonden op het dek en deelde den kapitein iets mede. „Och wat!" zeide deze. „Nonsens." „Wat is er aan de hand?" vroeg Mm Bunnett zich omkeerend. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 5