Damast-Zijde 75 ct. Een nette Jongen Jongste Bediende, Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. HoflevBrancier). «Mn, hoorde wegens diefstal 1 maand gevangenisstraf tegen zich. eiachen. De in instelling der Kamers van Arbeid albier brengt alweder voor de gemeente uitgaveu mede. In de eerste plaats bet opmaken en doen drukken der kiezerslijsten, n.l. 5 verschillende lijsten van patroons kiezers en 5 andere lijsten voor werklieden-kiezers. Voorts bet doeu drukken van eenige duizenden stembiljetten voor elke stemming en herstemming en de kosten van de zittingen van de stembureaux. Eindelijk is de gemeente verplicht, op aanvrage van het bestuur eener Kamer, voor de vergaderingen van de Kamer, van haar bestuur eu van de ver zoeniugsraden geschikte lokalen beschikbaar te stellen, waarvan de verwarming en de verlichting voor rekening der gemeente komt. Voor rijksrekening komen de reis kosten der ledeD, de hun te betalen schadeloosstelling voor het bijwonen der vergaderiDven. de toelagen aan den secretaris der Kamer en de kosten van openbaarmaking van de verslagen van den verzoeuingsraad. Bovendien hebben de leden van do stembureaux hunnen tijd en moeite te geven voor do verkiezingen. Laat ons hopeo, dat de Kamers zullen blijken al dat geld en werk waard te zijn. In bet St. Elisabeths gasthuis alhier is Woensdagavond overleden de knecht, van de stoomboot „Pomona", te Be verwijk, wien Dinsdag aldaar door den trein een been is afgereden. hage om dan de hoogste rangen als voorloopig bestuur te mogen benoe men, welk bestuur zich met alle bon den enz. in verbinding kan stellen om later daaruit een pensioenraad te benoemen. De heer de Breuk heeft reeds meer dan 2000 bewijzen van instemming ontvangen. Bovendien zijn hem bijna nog een even groot aantal toegezegd door latere samenkomsten van ver schillende bonden, broederschappen enz. enz. Vogelenzang. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt do beer J. Jang, chef van het station Vogelenzang, verplaatst naar Aalteo. [Jet reizend publiek uit den omtrek zal dit zeker betreuren; dit toch had uit den aard dor zaak veel met den heer Jung te doen, en heeft hem zeker leereu kennen als een aangenaam, wellevend en zeer hulpvaardig spoor weg-ambtenaar. Lawn-tennis. Den léden Mei zal de Haarlemsche Tennisclub op haar terrein aan den Schoterweg een wedstrijd houden voor tennis-sers uit Haarlem en omstreken. Heemstede. Een jubileum. Heden den 20sten April herdacht de heer J. H. Snijder, ambtenaar ter Secretarie der gemeente Heemstede, den dag waarop hij daar 25 jaar werkzaam was. Hedenmorgen werd tot hem een schrijven gericht namens den Raad der gemeente, met een gratificatie groot f75. De jubilaris werd heden morgen te 9l/j uur per rijtuig van zijne woning gehaald en naar de Secretarie gebracht. Daar ter Raad- huize werd hij met hartelijke woorden door den Secretaris en Gemeente- Ontvanger alhier toegesproken, die hem geëncadreerde gravures aanbo den de ambtenaren, voormalige volontairs, onderwijzers en eenige in gezetenen gaven hem een kamer-ameu blement. ten geschenken, geleverd door W. J. Polle Jr., Gastbuisvest te Haarlem. Van de beide geraeente-veldwaclr ters, die hem met een hartelijk woord toespraken, ontving hij een rieten leuningstoel. Te elf uur verscheen de Burge meester der gemeente, die hem met hartelijke woorden toesprak en hem een doosje overhandig, inhoudende een zilveren remoutoir-horloge met zilveren kettiüg waarin was gegra veerd: 1874—1899. Spaarndam. Ds. Hoog, predikant alhier, is voor nemens in den loop van dit jaar zijn emeritaat aan tc vragen. Door jhr. J. B. van Merlen is dezer dagen een stuk groud verkocht aan den Haagschen straatweg nabij de Tol aan den heer Bijvoet, waarop een villa zal worden gebouwd voor den beer van Meeuwen. HiUegom. Aan den weg langs de Leidsche- vaart, tusschen de Barteubrug en de Kalkovens, zal door den heer J. P. A. Nelissen te Haarlem een nieuwe brug met landhoofden worden ge bouwd. INGEZONDEN MEDSDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Eerste Nederlandsche Fabriek van Kunstbloemen. Anegang 8. Prachtige keuze in smaak vol gevulde Bloemkorfjes en Jardinières. in alle prijzen van at fl,—, f 1,50, f2,—, f2,50, f4.en hooger. 28^' Oude Bloemmanden worden tegen billijke prijzen weer geheel opgeknapt of ver nieuwd. ANEGANG No. 8. Haarlemmermeer. Door de toenemende werkeloosheid onder de landbouwbevolking te Haar lemmermeer beeft het armbestuur over 1898 f1300 meer uitgegeven dan bet vorige jaar. De uitgaven bedroegen f 13000. Te Haarlemmermeer, waar andere jaren in dezen tijd overvloed van werk was, loopen thaus tal van werklieden nog ledig, een gevoig met alleen van het natte weder, maar voornamelijk, dat de karwei byoa tot de vergetel heid geraakt. Men begint thans in deze gemeente op ruime schaal spinazie te zaaien. Ruim 100 H.A. zyn hier reeds mede bezaaid. Het zaad hiervan gewonnen, wordt verzonden naar het buitenland. 1898 sprekende, dleeldie die wethouder voor financiën, mr. van Leeuwen, o.a. mede, dat in 1897 de aanleg per abonné f 440, m 1898 f 457 kostte. In verbands daarmee ried bij voorzichtigheid aan. Het voorstel Muller werd ten slotte in stemming gebracht cm verworpen met 31 togen 4 stemmen, daarop het voorstel dei' meerderheid van de commissie van bijstand (gedeeltelijk gesprekken-tarief) verworpen met 27 tegen 8 stgmmen, waarop de voordracht van B. en w. (be stendiging van het geldend tarief van f 90) werd aangenomen met 25 tegen 10 stemmen. Do raad benoemde tot tweede onder wijzers aan openbare scholen der eerste klasse de heeren II. H. Bal te Almeloo, C. J. van Meohelen te Aalsmeer en J. W. Matthijsen te Wijk-bij-Duurstede. Daarop volgdJe nog eene geheime zit ting. Trekhonden in Berlijn. Er zyn misschien weinig Europee- scbe steden, waar do hond zooveei als trekdier gebruikt wordt als in Berlijn. De vereeniging tot dierenbe scherming heeft getracht aan dit be zigen van den hond als trekdier een eind te maken, door een proef met ezels te nemen. De vereeniging heeft 50 ezelhengsten en merries uil den Kaukasus laten komen en in zeer korten tyd had men de langooren aan den man gebracht, terwyl honderden bestellingen nagekomen zyo. Men hoopt deze zoo spoedig mogelijk uit te voeren, zoodat er veel kans is, dat do ezel als trekdier voor het kleine verkeersbedryf zijn vaste plaats in de Berlijusche straatwereld verkregen heeft. Sloten. De bouw eener R. K. kerk albier, is thans zekerde plaats is reeds aangewezen en de beooodL.de grond voor dat doel afgestaan. Zandvoort. Door den beer C. J. de Brenk, directeur van bet Post- en Telegraaf kantoor alhier is opnieuw eene circu laire verspreid beoogende het verkrij gen van een pensioenfouds voor bur- geriijke ambtenaren, beambten en hun ne weduwen en weezen.Deze circulaire bevat tevens eene oproeping voor eene vergadering van belanghebbenden te houden 23 Aprit a.s. in het Zuid Hollandsch Koffiehuis te 'sGraveri- Gemeenteraad Amsterdam. Woensdag kwam in de Raadsvergade ring te Amsterdam, naar aanleiding van een adlres van mr. P. J. C. Tetrode het automobielen verkeer door de stad aller eerst ter sprake. Adressant wenschte dit verkeer te reglementeeren. Mr. Van Nierop zou het niet onge past vinden dit rijdlen bij politieveror dening te regelen. Z. i. overtreden die rijtuigen de maximum snelheid van vaart. Ook zou aan bestuurders zekere bekwaamheid' moeten gesteld! worden. De voorzitter zeide d!at hert. hem niet wexischelijik voorkwam deze zaak bij po li tieverordoning te regelen, n,u een rijks wet. in aantocht is. Dat er vaak met groote snelheid gereden wordt, wilde hij niet ontkennen en de politie zou daar tegen zooveel mogelijk waken. Zijn voor stel om het adres te stellen tot afdoe ning werd aangenomen. Aan mr. Aug. Philips en dir. J. C. Coat crus werd op hun verzoek ontslag verleend als leden der pl. commissie v. toezicht op het 1. o. Aan dr. A. Sloos als leeraar in de geschiedenis en Nederl. taal- en letterk. aan de le en 2e H. B. S. met 5 j. cursus. De verkoop van terreinen aan de „Rotterdamische verzekerings-societeit" werd na kort debat aangenomen mot ~1 tegen 15 stemmen. Evenzoo, zonder debat of stemming, het praeadvies betreffende een verzoek om afschaffing der straatgelden era. de verordening betreffende de schoolgelden met 18 tegen 17 stemmen. Hierna stond op de agenda herstem ming over het amendement-De Sauvage Nolting op een desbetreffende voor dracht van Burgemeester en Wethou ders, luidende de leeraren in hand- teekenen en gymnastiek gemidtsn een jaarwedde, resp. van f 2200 en van f 1600 zoodra zij een vaste taak van minstens 20 lesuren per week te vervul len hebben. Dit bc-drag kan door den Raad worden verhoogd, nadat het ge durende 5 jareou is genoten, tot f 2400 en f 1800, en na 10 jaren tort f 2600 en f 2000. Het amendement werd thans aangenomen. De laatste, de meest belangrijke voor dracht was van B. en W. om het tele- phoontarief van f 90 te bestendigen, met uitzondering van het jaarlijksche abonnement van f 5, om langs telepho- nischen weg telegrammen naar het rijks postkantoor over te spreken en vandaar te ontvangen. De heeren Hugo Muller, Heineken en Roelof Kuipers hebben echter een voor stel ingediend om het tarief tot f 75 te verlagen, op grond dat de resultaten van dit gemeentebedrijf alleszins reden tot tevredenheid gevcax. De heeren Ger ritsen en Van Nierop verdedigen breed voerig hun twee klassen-voorstel, dja heer Hugo Muller bepleitte verlaging van het tarief. Daarna werd de vergadering gesloten tot des avonds. In de avondzitting werdetn de discus- siën over dit punt voortgezet. Over de exploitatie-rekeningen over 1897 en laatste berichten. Schutterij. Woensdagavond rukL voor de eerste maal in dit jaar het bataljon derd.d. schutterig uit, ter opening van zijne zomeroefeningen. De marsch naar bet exercitie-terrein voor de cavalerie kazerne had plaats met de muziek van Haarlems Muziekkorps aan bet hoofd. Zooals gewoonlijk lokten de vroolijke marschen der muziek veie toeschouwers. Bij het gaan naar de cavalarie kazerne werd door de 3de en 4de compagnie de weg door Gr. Houtstraat, Kruisstraat en Keoau- park genomen, terug werd door de Jansstraat gemarcheerd, nu door de 1ste en 2de compagme met de muziek aan het hoofd. Alvorens het bataljon van het Doelenveld was uitgerukt hadden nog eenige plechtigheden plaats. Geïustai- leerd w erden de heeren mr. N. J. L. Brantjes, by kon. besluit van 7 Jan. j. 1. no. 24 benoemd tot 2de luitenant en P. L. M. Ketting, bij kon. besluit van 7 Februari j. 1. no 67 benoemd tot 2de luit, a la suite. Verder werden nog door den waarn. commandant kapt. J. A. G. van der Sleur 5 medailles aau het vaandel gehecht, welke op verschillende schiet wedstrijden door kader-leden zijn ver worven, nml. eene zilveren medaille, gewonnen in den wedstrijd uitgeschre ven door dec Bond v. Oud-onderoff. te Haarlem, een idem als 1ste prys te Leiden behaald, een idem als 4de prys te Amsterdam, eeu bronzen me daille te Rotterdam en een idem in het scherm concours te Amersfoort gewonnen. De adj. ooderoff. J. Hamilton of Silvertonhill, de sergeanten-majoor W. J. Reiningh, A. J. E. Paulen, H. van Dantzig, de fouriers P. Pie- terse en H. J. P. Siuyp. sergeant Twisterling en korporaal Aandekerk, die deze médailles bij de verschillende gelegenheden hebben behaald, werden bovendien door den waarn. comman dant met eenige woorden van waar deering toegesproken, waarna nog aau fourier Siuyp dank werd ge bracht voor de vele moeiteu, die hij zich tot het welslagen van bet voor eeuige weken geleden gehouden schei mconcours, uitgeschreven door de kader schermvereeniging, heeft gegeven. In de deWitstraat sloeg hedenmorgen een tonnenwagen der gemeentereini- tnug op hol terwijl de bestuurder een ton iu een woning plaatste. Een jongen die daar met een kinderwagen reed, Evert, van BruggeD, oud 13 jaren, trok dezen op zijde doch de wagen giDg met een der wielen over zyn rechter been dat boven den enkel gebroken werd. Het hollende paard werd door een voorbijganger gegrepeD. Hedenmiddag om 12 uur werd ten huize van den water- en vuurkoopman C. Portegies in de Lange Boogaard straat door een agent van politie met bebulp van eenige boren een schoor steenbrand gebluscbt, die door aan lading van roet ontstaan was. Nederland en Oranje. Woensdagavond vergaderden de leden van de kiesvereeoiging Neder land en Oranje in de „GroeD van Prinstererschool" Jansstraat. De heer J. v. Maas besprak „art. 5 van het program van beginselen". Tevens had eene voorloopige bespre king over de aanstaande gemeente raadsverkiezing plaats. Rijwieldiefstal. ïn den afgeloopen nacht heeft eeu rywieldief bier ter stede zyn slag ge slagen. Door inbraak is by twee rijwielhandelaren een nieuw rijwiel uit de magazijnen ontvreemdby de firma Augustinus Witteveen in de Zijl straat en bij den heer A. Smits aau den Kruisweg. Daar de deur die toegang gaf tot den winkel van den heer Smits slechts met het deurslot was gesloten niet met grendels of ketting en slechts zeer lichte sporen van forceering van het slot zijn bespeurd bestaat demo gelijkheid dat de dief of dieven zich door middel van eeu valschen sleutel den toegang hebben verschaft, in ieder geval is het een staaltje van groote brutaliteit op dit punt van de stad inbraak te plegen aau de voorzijde van het perceel. Ontvreemd is eeue eerste-klasse rijwiel „Meteoor" die in de etaiage stond geplaatst. Het is te voorzien van een 24-iuch frame, echte Duulop- banden met nieuw profiel non-slipping, Westwood velgen van l '/i inch, Brooks zadel no. 10, bruin gekleurd, stuur- slot aan het balhoofd. zonder rem en spatborden, eeo vlakke stuurstangen race-pedalec. De heer Smits is tegen inbraak verzekerd. De inbraak bij de firma Augustinus en Witteveen heeft eveneens met groote brutaliteit plaats gehad. De dief (of dieven, want er waren er denkelijk twee) zijn hot naast het gebouw gelegen Peperstraatje inge gaan, hebben daar de deur van de werkplaats geforceerd en zijn zoo door een gangetje in het magazijn aau de straatzijde gekomen, waar zij hoewei het er vol nieuwe fietsen staat beseheideniyk slechts een „Roulette", die achteraan stond, heb ben meegenomen, een machine met stalen westwood velgeü, echte dunlop- banden en naar beneden gebogen stuur, die en verkoopwaarde had van f 180. Afgebrande lucifers die er gevonden zijn, met roode koppen die overal aangestoken kunnen "worden bewijzen, dat de inbraak voor het aaobrekeu van den dag heeft plaats gehad. De firma Augustinus en Witteveen was ook tegeniubraak verzekerd. Juist dezen nacht te 12 uur liep de polis af, maar zy had Woensdag de premie voor het stilzwijgend verleDgde jaar weder betaald. Ook werd deze we6k door een bewoner van h-t Stalen Bolwerk de voordeur des morgens open gevonden, die ineu bjjna met zekerheid wist gesloten te nebben. Het verdient dus aanbeveling met meer dan gewone nauwkeurigheid zich van het siuiteu van winkel of wouing te overtuigen. Uitspraken. G. Witteman werd wegens bede larij veroordeeld tot 12 dagen hechtenis. De eisch was 2 dagen hechtenis en 2 jaar opzending naar eene Rijks werkinrichting. J. F. de Bruyn, tegen wien we gens diefstal 2 maaudou gevangenis straf was gevorderd, werd veroor deeld tot 6 woken. P. F. van den Berg, tegeu wieu wegens mishandeling l maand gevan genisstraf was geëischt, werd veroor deeld tot 1 maand. Johannes van Emmerik, in g&r nizoen te Leiden, werd wegens dron kenschap en verzet tegen de politie veroordeeld tot f3 subs. 2 dagen en 3 wekeu gevangenisstraf. De eisch was f 3 boete subs. 2 da gen hechtenis en 6 wekeu gevange nisstraf. Jan Valk te Koog aan de Zaan werd wegens beleediging veroordeeld tot 7 dagen. De eisch was 14 dageu gevange nisstraf. Johu Fendler te IJmuiden, te gen wien wegens verzet f40 boete subs. 40 dageu hechtenis was gere- quireerd, werd veroordeeld tot f 25 subs. 25 dageu. Nolteu en Nicolaas Bakkum, beiden te Beverwyk, die hun bonden niet voor de belasting hadden aange geven, werden veroordeeld tot resp. f8 sub. 1 dag en 2 maal f5 subs. 2' maal 1 dag. De eisch was voor elk hunner f8 boete subs. 1 dag hechtenis. De wed. Simons— Zwaneweber werd voor een gelyk feit veroordeeld tot f8 sub. 1 dag. Do eisch was eveneens f8 sabs. 1 dag. Naar wij vernemen zal op Donder dag 11 Mei (Hemelvaartsdag) door het Faufare-corps „Kunst na Arbeid" directeur de heer George Schmidt gewyde muziek van den trans van den toren der St. Bavo, van 's morgeus 73/4 uur tot 83/* uur, worden ten ge- fioore gebracht. Dit is de eerste maal dat genoemd corps eene dergelijke uitvoering geeft. Sedert Dinsdag is spoorloos uit VGravenhage verdwenea de scholier Arnoldus Adriaans Marie Brouwers, oud 12 jaren, groot, donker baar, kleine neus, kleine mond, groote boven-voortanden, gekleed in grijs pakje, dito pet, blauwe jekker en rygschoenen. 25 jarig jubilé. Morgen, 21 April zal de heer J. G- A. Gijzen, commies 1ste klasse by de posteryen alhier, zyn 25-jarig jubi leum als zoodanig vieren. VARIA. Frédéric Lemaitre, de beroemde tooneelspeler, had de gewoonte nieuwe rollea overal waar by ging of stond te repeteeren. Eens toen hy io een overvolle diligence reisde, kwam hy plotseling op den inval de rol van een zieke te probeeren, waarin by eerstdaags moest optreden. Eensklaps trok hy een pijnlijk verwrongen ge zicht, iiet zyn armen slap langs zyn zijden hangen en stamelde en steunde, alsof hy in doodstrijd lag. Zyn reis- genooten schrikten met weinig, want zij dachten, dat by eeu aanval van cholera had. De diligence hield stil, men wilde reeds om een dokter zen den, toen Lemaitre, die met deu -e- maakten indruk zeer tevreden was, zich oprichtte en het gezelschap ge ruststelde. Bij eoue andere gelegenheid kwam bet bijna tot eeD schandaal. Hij trad het Café des Variétés binnen, met den stap en do manieren van een mallen windmaker, keek al óc gasten rrutaal aau en ging eindelijk aan eene tafel zitten, waaraan eeu jong officier met zyn vrouw zat. Hier werd zyu gedrag zoo uitdagend en onbeschaamd, dat de overige gasten den kastelein riepen en verlangden, dat de brutale vent verwijderd zou worden. De jonge officier kwam woedend op hem los en vorderde rekeuschap. Lemaitre nam eensklaps eene geheel andere houding aan; de brutale vent veran derde in een bescbroomden clown met een verlegen gegrijns, die van alles wat hy gedaan had geen besef scheen te hebben. De officier baalde de schou ders op, en Lemaitre, die weer zich zelf geworden was. ging zitten, be stelde een kop koffie en las bedaard de kranten, alsof er niets gebeurd was. TELEGRAMS#, PARIJS, 20 April. (Reuter D<* ..Figaro" bevat hedti: wederom cvn aantal getiugenvorkLaringen. Daaronder bevindt zich de getuigenis van vrouw Pays, die ontkend, geeegd te liobbon dat zij hot telegrajiirSperaiLza, onder dictés van Esterhazy geschreven hoeft. Zij verklaarde Du Paly slechts twee malen gezien te hebben ea nooit met De Boisdeffre. met PelLieux of Mer rier in aanraking te rijn geweestZij ontkent in den bodem van haar hoed, op het oogenblik van liaar vertrek naar London, den brief van Esterhazy ;um den procimmr-generaal Man au te heb ben genaaid. Zij erkende, dat die brief Esterhazy werd overhandigd. door Bois- deffre en zegt to gelooven, dat liij ge schreven ia door een rechterlijk ambte naar. Dat zij de naman van do sclirij- vers van het borderel genoemd zou hebben in tegenwoordigheid! der con cierge, juffr. Gerard, ontkende rij. Vervolgens verhaalde rij, hoe Ester hazy vernam, dat hij in. hechtenis aou worden genomen. De kapitein Lebrun-Renauit doelt mo de, op welke wijs» hij do beken ten ia van Dreyfus heeft ontvangen. De offi cieren Ktsbourg, Guérin en Antoind de Miny verklaren, dat. kapitein Lebrun- Renauit hen ovar die bekentenis gespro ken heeft. Generaal Darras daarente gen heeft alleon de betuigingen raai onschuld van Dreyfus gehoord. 360e STAATSLOTERIJ 20 April 1899. 3e klasse 4e iysu No. 9853 f2000. No. 5337 f400. Nu. 50.0 f 100. Pry zou van f45. 1314154 7095 95021405516177 18858 202 4450 7373105631419016462 19326 1020 4630 744610684142531649619660 13235094 7964 iCV.só 1425S16646 19725 1706 5296 7984107401468017012 19880 17545333 8059 11168 1484517343 20017 2147 54648123112-861489217441 20096 2614 5674 8164 11510149261746820167 2958 5997 8234121981506417935 2'. 1278 3035 6140 8646122001520818292 20417 32766490870812398 1556718344 20742 3322 6669 8802 J 275815571 1847b 20754 3374 6957 8851 1295615S3918739 20795 3426 6960 9348 13720 160S7 18744 20844 Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be trekkingen, te koop-aanbiedingen, enz., v.ordt beleefd maar drin gend verzocht, gelijktijdig met de aanbieding aan het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dagblad". BÜKGEELIJXB STAND. Ondertrouwd20 AprilJ. F. Ruhe en J. J. Lindeman. H. Bierman eu C. M. A. Tideman. Getrouwd 20 April. E. J. Mubren en M. Schouten. C. W. Haase enA. C. Prnmers. Bevailen18 April. J. C. Drog- trop—v. Emmerik d. 19. J. de Koning Spekmau z. E. Hasselmeyer—Kei zer d. Overleden18 April. P. Visser 54 j. Hazepatersl. L. A. H. v. Dyk 10 m. d. Ceciliasteeg. 19. S. A. C. Kuy- pers 53 j. Scbotersingel. L. Herb- scliieb 25 j. Schotersingel. J. Ver- meeren 46 j. Wester Boogaardstr. FaïBiSRieöspicflijIew, Getrouwd: 18 April. A. Hesselin* en I. Bosscber, Veendam. 19. C. M. Vierling eu T. M. Jurger.s. Gouda. W. Vrydag en J. M. A. Brouwer, wed. K. Ebmeyer, Arnhem. Bevallen18 April. G. Bossen— Visser d. Beuningbroek. 19. C. baron Snonckaert van Schauborg— Ganu Dun d. den Haag. L.M. Paüi—Haal- meyer z. Amst. Overleden 16 April. J. Zegers 67 j. Amst. 17. H. G. de Grys, Amst. B. W. G. van Ling 79 j. Dordrecht. C. A. Kcipscheer 62 j. Amst. J. Duij- veosz jin. 11 m. Amst. S. Smitjm. 25 j. A/b. Columbus. C. Spanjer 29 j. A/b. Columbus. Wed. De Veer—Van Rappard 77 j. den Haag. Mevr. M. van Alvensleben. Abdij Heiligengrabe (Pruisen). 18. Wed. M. Bakker— Koorn 75 j. Wieriugerwaard. B. van Dam—Bendix 86 j. Amst. A. Conijn Az. 73 j. Alkmaar. Wed. J. Noot— Pronk 65 j. Edam. 19. M. E. Hul'.e- man jd. 55 j. Amst. Wed. J. W. Fi scherEenink 71 j. Amst. $$o$mv£avt&erici?$e<' Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Ljjn, vau Newyork naar Rotterdam, passeerde 19 April der voorm. 11 u. 15 m. Wight. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amst. uaar Batavia, pass. 19 April Onessaut. Het stoomschip Willem i, van Amst. naar Batavia, arriv. 19 April te Padang. Het stoomschip Maasdamvan dt Holland Amerika Lyn, Tan Rotter dam naar Newyork, arriv. 18 April te Newyork. 10 verleden: Jonkvrouwe G. L. II. C. DE MEIJ VAN STREEFKERK, echtgenoote van A. J. KLLP- PEL o üd-Notaris. Haarlem, 14 Aprii 1899. Eenige en algcmeene ken nisgeving. Wegens buitenlandsche be trekkingen eerst heden ge plaatst. Aan allen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan den heer JOHANNES JACOCUSROOIJERS, in leven vroeger Spekslager, ge woond hebbende te Haarlem en aldaar overleden den 47n April 1899, wordt verzocht daarvan vóór of op 1 Mei 4899 opgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris SF.IGNETTE, Ged. Oude Gracht 70 Terstond gevraagd een flinke Franco brieven No. 2499. bureau van dit blad. Modemagazijn »d e V 1 i n d e r" Kleine Houtstraat 31. Terstond gevraagd een bekwame Se Alofliste en een aankomende Werkster. AANKOMENDE Naaisters gevraagd. Schaehelstraat 39rood. Ojizichter-Teekenaar gevraagd, om direct in dienst te treden, bij den bouw van een Villa te Zandvoort. Salaris f60 a f'70 's maands. Brieven No. 2197, aan «Haarlem's Dagblad». GEVRAAGD Adres Oude Groenmarkt 28. Tegen 1 Mei a.s. gevraagd op een Bloemistenkantoor alhier, een leeftijd ongeveer 43 jaar, een goede hand schrijvende en vlug kunnende rekenen. Eenige kennis van vreem de talen strekt tot aanbeveling. Aanbiedingen onder No. 2189, bij den Uitgever dezes. tot 114,65 p. Meter en B r o c a a t-Z ij d e uit mijn eigen Fabrieken alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van 45 ct. tot f 14,65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 75 ct.14,65 Balzijde v. 45 ct,14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f 8,6542,75 Grenadine-Zijde 65 9,35 Foulard-Zijde bedrukt 65 et.3,35 Bengaline-Zijde f 1,206,45 per meter. Zijden Armüres, Honopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Prineesse, Moseovite, Mar- eellines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Ylaggen enz. enz., franeo en vrij van invoerrechten in huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3