Melkeri j „V eelust", Café Bloemoord, liij st van Handels-Adressen. P. P. RIËTFORT, Gierstraat 44. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Maandag 1 Mei 1S99. No. 4859 O. S I S3 83 E fê L «l Si B. Koninklijkbezoekaan Utrecht. Naar men uit Utrecht meldt, zullen H. M. M. de Koninginnen waar schijnlijk in Juni of Juli 's Rijksmunt aldaar bezoeken. Koffiepiksters ter stembus. Het was V rydag te Amsterdam de das- der verkiezing van de Kamer van arbeid voor de voedings- en genot middelen, waarbij ook de koffieverle- zerijen, de werkplaatsen der zooge naamde, „kol'tiepiksters", betrokken zijn. De koffiepiksters eener verlezerij aan de Haarlemmer Hoattainen, nu hadden niet slecbts de voorgeschre ven twee uren vrij gekregen om te gaan stemmen op bet stadhuisde potroon bad gezegd, dat zij den gan- schen dag weg konden blijven. Op die verlezerij werken niet minder dan 160 leden van het vrouwelijk kofiïe- pikstersgilde. Nadat nu deze en gene zich van haren stemplicht ten stad- huize hadden gekweten, besloot een aantal der dames verder den dag ge- noegelijk bijeen te blijven. De gele genheid was gunstig vermits de stad zich io den tijd der voorjaarskermis bevindt. Onze koffiepiksters, onder gewone omstandigheden door haar postuur, bonte kleedy en onbeschroomd optreden al in het oog vallend, trokken nu, in lange rijen arm in arm voort- wandelend en bescheid gevend op de kwinkslagen van bet volk, zóózeer de aandacht, dat de politie, volksverza melingen vreezend, hier en daar den optocht in den weg trad en verdeelde Dit wekte telkenmale de verontwaar diging op van het niet op haar mond gevallen vrouwvolk. Het bleef echter bij schermutselingen met woorden ongeregeldheden van ernstigen aard vielen niet voor. Brand te Edam. Te Edam is Donderdagavond afge brand de woning vao den heer Jong bloed, op d9 Voorhaven, en diens mauufacturenmagazyn aldaar. De brandweer heeft hard en flink: gewerkt om de belendende perceelen te be houden. De R. K. kerk en pastorie liepen gevaar, doch door deQ ijver der spuit gasten is alles goed afgeloopen. De heer Jongbloed, met vrouw, 4 kinderen eu de meid, zijn met groot levensgevaar gered. Zy waren reeds ter ruste gegaan. Do heer v. d. Upwich, directeur van het postkantoor te Amsterdam, die op 1 Mei a. s. den dienst met pensioen verlaat, werd Vrydag als blijk van hoogachting door de ambte naren van zyn kantoor met een prach tig, zilveren theeservies vereerd. Een dennebosch in de Friescbe ge meente Achtkarspelen is door kwaad willigheid afgebrand. De politie is de daders op 't spoor. 'tZyn knapen, die te Houtigehage,gemeenteSmallinger- land wonen. Werkstaking te Vlissingen. De patroons en de metselaars te Vlissingen hebben Vrijdagmorgen eene conferentie met den burgemeester ge houden. Daardoor is de werkstaking geëindigd. Allo metselaars kry'gen nu 18 cent en die bet verdienen kry'gen later 19 cent per uur. Gemengd Nieuws. De zaak-Dreyfus. Hoewel de „Éclair" en nog uitvoe riger de „Soir" op bet Donderdag gebrachte voortborduurt, is het betoog van Paléologue zoo stellig en met de stukken zoo overtuigend, dat van Cornély af tot Jaurès toe de verval- sching van het telegram Panizzardi als een feit is te beschouwen. Eerst genoemde plaatst de lezing van bui- tenlandsche zaken en öe vervalschte vau oorlog naast elkander en doet hetzelfde mot de beschouwiug van Bertillon en van Zurlinden over het schrift van het borderel. Men zou een courant kunnen vullen met der gelijke aanhalingen, welke volkomen de woede verklaren, waarmede de anti-drcyfusards de openbaarmaking der enquête begroet hebben. Jaurcs brengt nog iets anders. Lépine zou verteld hebben dat de rapporten nopens de punten spel en vrouwen ingewonnen over Dreyfus, gebleken waren, toen hij als prefect zelf het onderzoek in banden nam, op een naamgenoot van Dreyfus te slaan. Do prefect zond toen nieuwe rapporten, hij meent aan Henry. Als het Hof van cassatie ze opvraagt, blijken ze verdwenen te zyn! Mirbeau schrijft in de Aurore een heftig artikel over het feit, datMer- cier in de laatste vergadering van den Bond voor het Fransche Vader land niet onkel zich vertoond heeft, maar toegejuicht is, en zonder één protest. Mercier, de falsaris, moorde naar, beul, op de estrade komende als om te laten kijken: dat alles bea ik en dat draag ik luchtig als eec balbloemetje in het knoopsgat. Een drama in de kerk. Ia de Notre Dame te Parys heeft eeu tragische moordaanslag plaats ge had. Een moeder vergezelde haar doch tertje naar de eerste communie. Juist toeu het kind met haar makkertjes op het altaar toetrad, klonk een pistool schot en stortte de moeder met een kogel in bet hoofd ter aarde. Men trachtte den dader, een man die zich acht6r een pilaar verborgen had ge houden, te vatten, doch deze plaatste een revolver tegen zyn slaap, drukte af en stortte levenloos neer. Men had bier met een familiedrama te doen. De man bad zyn vrouw en kinderen voor eenigen tyd verlaten en de vrouw had daarop geweigerd hem ooit weer in haar huis te ontvan gen. Om zich te wreken had de man het communiefeest van zyn dochter afgewacht. De vrouw is herstellende, doch de echtgenoot is dood. De fonograaf in Amerika. Te Parijs bevindt zich tegenwoordig de heer George Hampton uit Boston, Vereenigdte Staten, waar hij eigenaar is van een groote fabriek van fonogra- fen. Zijn fabriek geeft werk aan dui zend arbeiders en is in staat om 16000 fcnografen per weck te leveren. Ge vraagd, waarvoor al dezetoestellen ge bruikt werden, heeft de heer Hampton liet volgende antwoord gegeven „De' fonograaf is in Amerika onge veer „een meisje voor alles" geworden bovenal is hij; een uitstekend) mid'dlel van publicatie. Neemi eens de aanplak- billetten. Mm maakt ze tegenwoordig zoo mooi mogelijk- Duizenden bekijken de teekening, maar slechts weinigen letten op den naam! van cte firma en op het fabrikaat, Bij ons doet men zoo iets heel anders. Gij zijt in een bareen neger komt het lokaal binnenhij heeft een fonograaf bij zich, draait aan de kink ails aan een draaiorgel en een schoone mannenstem klinkt„De beste chocolade is de cho colade T.. 33 Avetnue nummer 15." Dit bericht klinkt eerst in Ameri- kaansch-Engelscli, dan in zuiver En gel sch, vervolgens in het Duitsch, Spajansch elm eindelijk in het Fransck Op deze reclame volgen nog tien andere, totdat de neger ondet algemeen gelach buiten de dleur wordt gezet. En zoo gaat het nu langs alle bars. Men neemt ook damesstemmen en wanneer iemand de „beste chocolade Tarbeimpion" im, de 33ste Avenue lcoopt, vindt liijl daar een beeldschoons ver koopster, die met dezelfde stem de klan ten bedient. Zij was het „origineel'', dat zoo hef tall ig in den fonograaf heeft ge sproken. Nummer twee. Men gaat naai' een tandarts, naar een kaartlegster, naar een pedicure. Geen albums, welke men uit verveling doorbladert. Geen recla- mebïlletten, diploma's of adressen aan de muren. Alleen een fonograaf, die heel gezellig babbelt„Maar docter, ik heb er niets van gemerkt d'at de kies werd getrokken. Plet was bijna een ge not." Of: „Jammer, dalb mijn kiezen weer in orde zijnik heb mij hier on der het plombeeren zeer behagelijk ge voeld." In de wachtkamers der concur renten vindt men hetzelfde. Men ver veelt zich nietmen krijgt zelfs de nieuwste anecdoten te hooren. Verder! Gij kent immers de ver schrikkelijke albums, welke de dames ter hand stollen aan. vrienden en vrien- dinnen. Een gedichtEen opmerking Een diepzinnige gedachte De Ameri- lcaasische dame praat met u en wanneer gij iets schoons hebt gezegd, wijst zij u met een schelmachtig glimlachje op het mondstuk van het toestel en zegt „Och, herhaal dial eens in mijn fono graaf". Dat lean ook een Liefdesverklar ring of een huwelijjlcsrvoorstel zijn. Iu elk geval bewaart zij een levendige her innering aan die bezoeken. Een verkiezingsagitatieDe groote politicus moet zoo mogelijk in drie ste den tegelijk spreken. Hij houdt zijn tospraak in den foaio- graaf en de trouwe kiezers hooren hem in Chicago. Baltimore en New-Orleans, terwijl liij thuis zit en zijn sigaar rookt. Maar d!c zaak gaat nog verder. Men zal bij ons c-r reeds spoedig toekomen om belangrijke getuigenverhooren voor da rechtbank per fonograaf op te ne men. Dan helpt ontkennen niet meer, dan zijn er geen misstanden en schrijf fouten in het protocol. Ziet u, zoo vatten wij, Amerikanen, den fonograaf op en daarom ben ik in staat maandelijks 70000 toestellen af te leveren." Over onze Koloniën. Tc Londen herbergt Niagara Hall, in 't Westen der stad, een tentoonstelling °p 't gebied' vani „reclame." Op deze Advertisers Exhibition wordt o.a. een speciaal nuumer van „De Indische Mer- cuur" verspreid, waarin de aandacht gevraagd wordt voor 2 groote nationale ondernemingen op 't gebied van het verkeerswezen, namelijk op de Stoom vaart-Maatschappij „Zeeland," die ons door haai" VlissingenQueenboro-lijn met Groot-Brittannië verbindt en op de Ken. Paketvaart-Maaitschappij, die de gemeenschap onderling dei" eilanden van onzen Indischen archipel onderhoudt. Bij heit nummer van het blaid' is een kaart van Ncd.-Indië gevoegd om aan den vreemdeling' een denkbeeld te ge ven van de uitgebreidheid onzer Indi sche gewesten, waartoe een kaartje van Engeland' op dezelfde schaal het zijne bijbrengt. Voorts een opgaaf van de oppervlakte Vain Ned.-Indië in Eng. mijlen, bevolking, benevens opgaaf van 't getal cultuur-ondernemingen (plus minus 3200). waarvan pl m. 800 voor koffie, 330 tabak. 260 suiker, 185 indi go. 140 kina, 90 thee, 170 specerijen, 410 rijst, 170 cacao, 255 cocosnoten enz. mijnconccssies tot 31 Aug. 1898: 50lengte lijnen staatsspoorwegen plus minusminus 1245 mijlen; particuliere plus minus 2S0 mijlen; staats- en par ticuliere stoom tram wegon plus minus 810 mijleu. Ingevoerd werd aan goede ren voor een waarde van 15.000.000 pon. sterling, uitgevoerd voor1 19.000,000 pd. sterling. Belegd kapitaal in maatschappijen. werkende in NetL-Indië 54.000.000 pond sterling. 't Oppervlak van onze W.-Indische kolonie Suriname bedraagt pirn. 5S.000 vierk Engelsche mijlen, de bevolking is 78000 zielen 't Aantal cultuur-onder ne mingen bedlraagt aldaar 280, waarvan 80 voor de cacao-cultuur, 36 voor koffie, 12 voor suiker, 62 bananen, 90 diver sen. De uitvoer bedraagt plm. 640.000 pd. st., de invoer 500.000 pd. st. Kapi taal in maatscli. belegd plm. 3,750.000. Onlangs meldde die „Frankfurter Zei- tting", diait eon „Durchlaucht" aan een der Duitsche stations voor zijn twee plaatsbilletten absoluut een eigen cou pé verlangde, waarin niemand anders plaats mocht nemen dafci hij en zijn ge malin. Naar aanleiding van dit bericht verhaalt een lezer der „Frankfurter* Zeitiuig" het volgende Eenige dagen geleden kwam een be diende aan een station in onze nabij heid en deelde mede, dat een prinses met twee dames harer hofhouding ge bruik zouden maken van den trein naar Berlijn en gaarne een coupé eerste klas se voor,zich gereserveerd zag. De trein lcwam, maar er was geen coupé meer vrij. In een coupé eerste klasse zat een Francaise, met een billet van Parijs naar Berlijn. De dienstdoende, beambte verzocht do dame in een andére coupé plaats te nemen, daar een prinses met twee hof dames mee zou rei zon. De Francaise ant woordde echter heel kalm „Dat geneert mij volstrekt niet; uw prinses kan hier mistig binnenkomen maar ik uit stappen Geen quaestie vanIn- tusschen was de prinses aangelcomeu. De beambte meldde haai" met een bedrukt gezicht, dat er geen coupé meer vrij was e/u Hare Hoogheid plaats zou moeten no men in een coupé, waarin zich reeds een Frangaise bevond. „O, dat be- teekent niets", was het antwoord', „daar is ruimte genoeg voor vier personen." En. zij steeg in. De prinses was d'e zuster van de kei zerin van Duitschland. VARIA. Over Beethoven. Men weet. dat Beethoven in de laatste helft zijns levens leed aam doofheid, wel ke kwaal steeds verergerde. Dat hij zich desondanks een goed 'begrip wist te vormen van de uitvoering zijner wer ken, blijkt uit hetg£<en geschiedde bij de eerste uitvoering van zijn vijfde strijkkwartet in Es. Dit kwartet nli liad bij de eerste op voering door Schuppanzigh niet dat ef fect teweeggebracht, dat men er zich van had voorgesteld' en algemeen was men toen in de toenmalige muzikale kringen van oordeel, dat, indien een ander dan Schuppanzigh, die wel db gemakkelijke composities van Haydn en Mozart goed vertolkte, maar het genie van een van een Beethoven niet begrij pen kon, de eerste vioolpartij op zich wilde nemen, de compositie een onge ëvenaard succes zou hebben. Dezen an deren nu, waardig Beethoven te spe len, meende men gevonden te hebben in den jeugdigen Joseph Böhm, den lar ter zoo beroemd geworden violist, den Leermeester van Joacliim en Hellmers- berger. Böhm nam met het grootste genoegen de eervolle taak op zich en Beethoven werd uitgenoodigd de opvoe ring bij te wonen. Het aangekondigde uur brak aan. De vier kwartettisten, met Böhm aan het hoofcl, wachtten vol spanning op den grooten meester. Eindelijk lcwam hij. De vier toonkunstenaars begroetten hem met den grootsten eerbied', maar eerst als alle tot hemi gerichte gezegden onbeantwoord bleven, herinnerde men zich, dat de ongelukkige man stokdoof was. Ja, waartoe diende dan eigenlijk de geheele uitvoering? „Ik verzeker u echter," fluisterde een van het viertal den anderen toe. „dat hij alles hoort, men moet zeer met hem oppassen." On derwijl hadden zij. hun instrumenten gestemd. Beethoven zat als gewoonlijk somber voor zich uit te staren, maai" op liet oogenblik, dat d!e eerste strijkstok de snaren beroerde, vestigden zich zijn sonibelro oogen op de vier spelers. Zijp blik verzwolg eiken vingergreep, eiken vioolstreek, liiji las de muziek van de instrumenten. En bijgedeelten, waarvan cl o spelers zich bewust waren, dat zij bi zonder goed waren gelukt, stiet de meester korte, onverstaanbare woorden van instemming en lof uit. Dus was het toch waar, da d'oove meester hoorde Deze zekerheid echter, hoe aangenaam op zichzelf, bracht de spelers in een toe stand van onrustige verwarring. Böhm had nl. voorgeslagen voor een zeker ge deelte van het stuk, waar de compo nist „andante" had voorgeschreven, het zelfde tempo te nemen als voor het voor gaande, daar hij. vond' dat dit beter effect maakte, en in de veronderstelling dat de meester deze willekeurige veran dering in liet tempo niet zou opmerken. Nu echter, nu licit maar al te: duidelijk bleek, dat Beethoven niet de kleinste nuance in de voordracht ontging, wercll het dein spelers toch angstiger te moede, naarmate zij dichter aan het bewuste gedeelte kwamenmen kende toch maai" al t& goedl de tamelijk hardhandige wijze, waarop de wonderlijke meester zijn ontevredenheid, kon toonen, en den spelers voer een .villing door de leden bij de gedachte, d'at op het volgend oogenblik Beethoven misschien hun ei gen instrumenten hun naar het hoofd kon gooien. Nu kwam, men aan de klip. Het kou de zweet parelde onzen kwartettisten op liet. voorhoofd!, hun handen gloeiden als in koorts. Beekhoven sperde de. oogen. wijd open. „Nu zal het lieve leventje beginnonj," dachten de collega's van Böhm en wensoluten. zichzelf naar het land waar de. peper groeit, Intussclien sprong Beethoven echter niet van zijn stoel op, zooals mi n verwacht had. In tegendeel. hij bleef niet alleen rustig, op zijn plaats, maar zijn gezicht verhel-, derde naarmate verder werd gespeeld. Böhm's oogen straalden van vreugde, „llij hoort het en is het er mee eens." „Hij hoort het niet." zeide de naast hem zittende; „laten we dankbaar zijn. anders hadden we reeds ccm verbrijzel den schedel. „Het stuk was ten einde. Beethoven stond op en drukte elk dei- spelei"3 vriendelijk de hand. „Goddank, hij heeft niets bespeurd." En met een zucht van. verlichting dankten de kwartettisten hun goeden genius, dat deze het dreigende onweer van bun hoofd had afgewend. Maar de stokd'oove meester ging naar den muzaelclessenaar toe, nam een potlood uit zijn zak en schrapte daarmee overal, bij alle stem men, het „anedante" door. „Het schijnt zoo beter te zijn," mompelde hij daar op nam hij zijn hoed en verliet met lichten groet het vertrek. Moeder de Vrouw was de laas. In een niet zeer groote maar welva rende residentiestad in het noorden van Duitschland, tradl onlangs een reizende circustroep op, die buitengewoon goed wals en zich daarom in grooten toeloop mocht verheugen. Biji den troep bevond zich ook een clown, die door zijne fijne zetten eau geestigheden niet alleen d'e gunst van liet publiek veroverde, maar ook door zijn gentlemanlike manieren buiten den circus een overal gaarne ge ziene en gevierde persoonlijkheid werdl De clown was iemand van buitengewoon groote algemeene ontwikkeling en op en top een lieer, maar claar hij een echte kunstenaarsnatuur bezat, was hij een1 slecht financier. Voortdurend verkeerde hij in geldelijke verlegenheid. Spoedig na zijn aankomst in de resi dentiestad maakte hij kennis met een renteuier, die er warmpjes inzat. Deze ncodigde den clown bij zich thuis, waar tegen zijn vrouw geen enkel bezwaar maakte. Alleen zeide zij tot haar wetti gen lieer „Het ednde van de vriendschap met dezen kunsten maker zal wel als gewoon lijk zijn, dat liij] zal trachten geld bij je te leenen. Ik verbied je echter hem geld' te leenen, en nu je kent me in dit opzicht!" Desniettemin wist de clown het bij zijn vertrek zoo aan te leggen, dat de rentenier hem 300 mark leende. Hij be loofde, heit geleende uiterlijk binnen vier weken terug te betalen. Dit deed bij echter niet, maai" hij: schreef den rente nier een brief, waarin hij zich veront schuldigde voor het niet op tijd terugbe talen van het geleende. Deze brief kwam ongelulclcigerwijze in handen van de echtgenoote van dén rentenier. Natuur lijk gaf het nu iedereni dag- eindëlcoze preeken en verwijten, waarvan het re frein altijd was: De 30Ö mark zal je natuurlijk nim mer terugzien! Om een einde te maken aan dit ge zeur zond de rentenier den clown nog 300 mark, benevens een brief, waarin hij hem van alles op de hoogte stelde en hem verzocht met de 300 mark zijn schuld bij hem, den leener, zonder uit stel te voldoen, en hem aldus in de ge legenheid te stellen, over zijn echtge noote te zegevieren. De clown voldeed stipt aan deze opdracht en de rentenier trad zijn vrouw, toen hij den postwissel ontvangen had, triomfantelijk tege moet. Maar nu zeide de echtgenoote „Zoo, de arme drommel heeft je dius liet- geld teruggezondten? Natuurlijk heb je hem liet pistool op d'e. borst gezet, hem met het gerecht en den deurwaar der gedreigd; diat is zoo de gewoonte van de heeren dier schepping, maar niet mijn gewoonte. Dadelijk moet je den armen kerel het geld terugzenden en hem schrijven, dat het met de teruggave zoon haast niet heeft. Hij kan dan be talen als het hem schikt. En dat alles zul je hier in mijn tegenwoordigheid in orde maken. Ik zal den brief eci het geld zelf naar de post brengen." Wat kon de arme man anders doen dan gehoorzamen en zwijgen en ook deze 300 mark offeren, indien hij niet wilde, dat het bedrog dat hij om des lievctn vredes wil had gepleegd, aan liet licht kwam. De clown moet bij de ontvangst van het geld gezegd hebben, dat dit dé beste mop wais, die liiji ooit had' beleefd-. Vader. Nu, Fritsje, wat zeg je nu, ou je papa zoo lang op reis gaat 1<ritsje. Adieu papa, tot ziéns. RECHTSZAKEN. Thans is, by nadere instructie, ge bleken dat er termen zijn tot vervol ging van den heer P. H. van Beuze- kom, arts, op bet eiland Marken, die in „De Monnikendammer" den burge meester vao Marken, deu heer L. Nilant, had aangevallen. By zéér uitvoerige dagvaarding is de arts van Beuzekom nu opgeroepen, om, in de eerste helft der maand Mei a.s. te verschynen voor de openbare zitting der arr. rechtbank te Haarlem. Geweldpleging door een dame. Het gerechtshof te Leeuwarden beeft in hooger beroep uitspraak ge daan in de zaak van mevrouw G. W., die door de rechtbank aldaar wegens mishandeling van een ambtenaar in de uitoefening van zyn dienst, is veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf, omdat zy den ryks-veldwachter, die haar een dagvaarding had beteekend om wegens mishandeling van een barer dienstboden voor den rechter commissaris te verschijnen, heeft aan gegrepen, geduwd en gestompt. Het Hof heeft het vonnis bevestigd, doch, met verbetering der gronden, de straf bepaald op 8 dagen gevan genisstraf. te SCHOTEX. Inrichtingen te Haarlem: Kruisweg53. Zijlstraat 52. Voedt Uwe kinderenjmet de Melk van" runderer£die op de tu- bei culeuse proef niet gereageerd hebben en™ onderzocht zijn door den Heer J. II. VAN OOIJEN, Rijks-Veearts'te Haarlem. Zeer aan te bevelen voor zieken en zwakken. Raadpleeg Uw Dokter en boven- genoemden Veearts. 1 Ook aan hetzelfde adresjte verkrijgen ziektekiembacterievrije Melk. Aanbevelend, utUEd. Dw. Dienaren, CORN. VAN SCHIK &JZONEN. Onovertrel bare KOUSJES a 25 Ct. Harde oi zoogenaamde Onbreek bare KOUSJES 30 Ct. Bezorgloon voor een of meer Kousjes 10 Ct. Verder alle in den handel zijnde GLOEILICHTKOUSJES van at 50 Ct. Ontvangen de Nieuwste modellen Dames- en Hinderhoeden. Bloe men, Yeeren, Zijden Linten, Corsetten, Kousen, Handschoenen. De beste voering voor Costuumrokken is Cordette. vederlicht, bestand tegen water, per el 30 Ct. Zwart Lininette 20 Ct. per el. dito Gekleurd 120 cM. breed 271/. Ct. Eï g saai s t e «3L BINNENWEG a. d, STOOMTRAM. Uitstekende gelegenheid tot het geven van Partijen, Dejeuners, Diners, enz., bij Vooruitbe- stclling. Aanbevelend. J. C. VAN CATZ. Van 14 regels, voor 43 plaatsingen in de Zaterdagavond verschijnende Nrs. f3,Elke regel meer 75 Cts. hooger. gpiy Opgaven tot deelneming aan deze rubriek worden vóór Vrijdag 5 Mei ingewacht aan het Bureau. W. A. VAN ZANTEN, Metselaar er Aannemer, Brouwerstraat 21Haarlem, bij de Leidsche vaart. H HU1JKMAN, in Huishoudelijk Timmerwerk en Witwerkers-Artikelen. RIDDERSTRAAT 12. H. DOING, Mr, Stucadoor, Kamperstraat !8rood, beveelt zich beleefd aan. Huis- en Kachelsmid. J. WENSING, Roosveldstraat 48. J. J. GROOT, Boek- en Kantoorboekhandel^ Kleine Houtstraat 41. WdT" Men lette op de Etalage. WE SS EI/S, Stucadoor KLEINE HOUTSTRAAT 55rood, hoek Ged. Oude Gracht. G. DOING, Stucadoor, beveelt zich beleefd aan. Let wel op het oude Adres L. RAAMSTRAAT No. 15. L. CLAASSEN, Kleerbleeker, Amsterdamsclic Vaart 28A. Beveelt zich beleefd aan. Prijs sterk concurreerend.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 9