Mi-Naaisters. Mb LOOPJONGEN, Dr. K. PRINS, Een net Dagmeisje R. K. Dienstbode. O a g in e i s j e, Dagmeisje, flinken Wasscher. Kraamvrouw-Verpleegster, Terstond te Huur Hondenhok met Loop. Salon de Rafraiehissement. Groote Houtstraat 120a. stryd zou leiden, waarin de blanken van het Noordon wederom hun bloed zouden vergieten voor de misdaden van het Zuiden. De redenaar ver klaarde dat de Cubanen en Filipinos voor wie de Amerikanen zoo zware offers in geld en bloed hebben ge bracht, door de Spanjaarden niet zoo barbaarsch werden behandeld als de negers in het zuiden door hun blanke medeburgers. En by voegde daarby: „Niets dan manhafte tegenstand van de negers zelf, zal een eind maken aan den gruwel. In den naam van den Almachtige, wat kunnen wy anders doen dan stryden en ster ven?" %fe3*VOl£} SttfeSsSBCStttt* Christelijk-Nationale Werkmansbond. Dinsdagavond vierde de afdeeling Haarlem van boveingenoemidlen bond' haart éénjarig bestaani in dé groote Kerk alhier. De bijeenkomst, die dloor een groot aantal belangstell enden was be zocht, wer<| opgeluisterd) door do wel willende en zeer gewaardeerde mede werking van het Clu. fanfare-corps ..Kunst na Arbeid", directeur de heer C. G. J. Rühl. De vergadering werd geopend met de Hochzeitsmarsch van Mendelssohn, die cïoor het fanfarecorps onberispelijk werd uitgevoerd. Nadat dé gemeente Psalm 118 7 en 14 had gezongen en een gebed was uitgesproken, nam Dr. M. F. van Lennep, eere-voorzitter, het 'woord. In éen kort inleidiaigsiwoord weea spreker o.a. op het éénjarig be staan en op dien bloei der vereeniging, die met 30 leden opgericht nu bijpjal reeds 300 leden telt. Hierna werd dloor dien spreker van den avond Ds. J. Scirrijver eene feest rede uitgesprokeai. Ook deze spreker juichte heit ten zeerste toe, dlat de afdeeling Haarlemi allen reden va®, bestaan had. Tevens stelde hij in 't licht hel goede doel van eenen Christ. Nationalen Werkmans bond, die met de geestelijke ook de stoffelijke belangen van zijne leden be hartigt en maakte eene vergelijking met bondien van meer moderne en socialis tische richting. Door het fanfare-corps werd o. a. ook neg op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht Psalm 116 van, E. Weiss. Ook clo begeleiding der door dé gemeente gezongen liederen o. a. hot bondslied was zeer goed. Over dé uitvoering der muzieknummers was een iedtar dan ook ten zeerste voldaan. De géheele uitvoering getuigde van eene flinke studie, en zeker zou een daverend applaus dén heer Rülil ten dieel rijn gevallen, ware het niet, dat do plaatst, waar d'e vergadering werd' gehouden, zulks nidfc toeliet. Omstreeks 10 uur werd de vergade ring met gebed gesloten. Grappenmakers. Zaterdagavond kwamen er twee jon gelui, blijkbaar studentjes, in een wel bekenden kruidenierswinkel in de Groo ts Houtstraat. Er waren veel koopers eiu een hunner begon' eien toespraak over Sohotsch havermout. „Meer en meer," zei liiji tot dé verbaasde omstan ders, „begint de Ned'erlandische huis vrouw het nut in te zien van het op- némen van eiwitstoffen in het bloed," enzoovoorts enzoovoorts. De zoon vain den eigenaar kwam op die peroratie af en toen gewaagd werd, wat d'e lieeren wenschten, bestelde de een een ons ge droogde appelen, deelde daarvan met milde hand rond' en ging, zittende op een zak erwten, met rijn nuttige wen ken en mededeelingen voort, daarbij knabbelende op een gedroogden appel. Intusschen werd hun het vuur een: weinig aan de schenen gelegd, waarop ae nogmaals als reden om te blijven, eten ons gedroogde appelen kochten,. Ten slotte zette de zoon van dén pa troon den woordvoerder de deur uit ear noodigdé den andier uit eveneens te verdwijnen, waaraan, d'eze on dér protest voldeed Op de stoep verklaarden ae samen, met aandoenlijke eenstemmig heid, dat de ontvangst niet heel „harte lijk was geweest." Later werden ze er weea- uitgezet, toen een hunner kwam klagen, dat zijn lorgnet „van zes gulden" verdwenen was. Voor een derden keer kwamen ze weerom, om welwillend mee té deelen, dat het lorgnet gevonden was„ze hadden er een fooi Van een gulden voor gegeven," 't Spreekt vanzelf, dat de hoeren blijkbaar dien dag niet enkel van wa ter hadden geleefd. Later op dm avond: kregen rij zooveel belangstellenden ach ter rich, dlat zij in eien eveneens beken den confectiewinkel in de Groote Hout straat em toevlucht zochten, maar daar door dén eigenaar met bekwamen spoed weer op straat wei-den gezet. Door onvoorziene omstandigheden is mej. G. Scbagen verhinderd hare medewerking te verleenen by de uit voeriDg van het Doopsgezinde Zang koor op 8 dezer en zal in hare plaats optreden mej. Anna de Vries alhier, werkend lid der vereenigiDg, die zich daartoe welwillend bereid heeft ver klaard. Hedenmorgen -te half vyf werd het bataljon infanterie alhier in garnizoen gealarmeerd. Vervolgens werd gemo biliseerd. Eene oefening in het vervoer der troepen had daarna by het station plaats. Als curiosum kan worden medege deeld, dat Dinsdag de fietg gestolen is van dec concierge van het bnreau van politie aan de Mniderpoort te Am sterdam, voor welk bureau een agent op post staat Het rywiel, fabrikaat Wolff, is groen gelakt met nieuwe luchtbanden. Een nieuwe waarschuwing om voor zichtig te zyn met fietsen, 't Seizoen breekt aan en wanneer de eigenaars niet goed oppassen, zullen er heelwat slachtoffers gemaakt worden. Dat men k la barbe van de politie de rijwielen weghaalt toont aan, dat de dieven staan voor niets 1 Door den agent rechercheur Jansen werd heden de voermausknecht C. K. opgespoord, die Dinsdagmorgen de Lange Veerstraat met een bespannen voertuig in verboden richting was ingereden en daardoor den bestuurder van een verhuiswagen noodzaakte zoo ver uit te wyken, dat deze het zonnescherm van den winkelier Hue- tinck, gedeeltelijk "van den gevel brak. Tegen bedoelden voermansknecht, die zich met zyn voertuig uit de voeten had gemaakt, is nu proces-verbaal opgemaakt. Veertien rijtuigen voor de Electri- sche Tram bestemd, zyn reeds gereed en zullen Donderdag van uit de fabriek van de heeren Beynes langs de ljjn met paardenkracht naar de remise van de eleetrische tram worden over gebracht. In een familie hier ter stede werden Zaterdag de huisgenooten, die den vorigen dag visch gegeten hadden ongesteld, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men ver moedt dat de visch bedorven is ge weest. Het comité van versiering van den Kruisweg op den Koninginnedag 1898 heeft het batig saldo, dat nog in kas was en f 46,28 droog, ter beschikking gestold van de Volkssanatoria voor borstlyders. Een voorbeeld ter navol ging. Een inspecteur van politie maakte .Dinsdagavondeen einde aan een vecht- party tusschen de gebroeders R., pak jesdragers alhier, die elkander mis handelden en samen in de Korte Begynestraat over den grond rolden. Kamers van Arbeid. Dinsdag had de herstemming plaats voor de Kamer van Arbeid afdeeling confectiebedrijven (werklieden). Ge kozen zijn P. A. Alleman mot 42 stemmen. M. Kemps 40 J. Vlootman ,,41 P. G. Bos 38 G. Voordenbake 40 Dinsdag-morgen trok een driewielige fiets voor 2 personen naast elkander gezeten de aandacht der voorbijgan gers. Deze fiets, bekend onder den naam van „Wolff-DuplexM, en afkom stig uit het magazijn van den heer G. J. Heenk alhier, is in gebrnik ge nomen bij de gemeente ten behoeve der ambtenaren der afdeeling Pablieke Werken. Bloemendaal. Tot voorzitter van 't bestuur van den Houtrakpolder ('voormalig IJ) is gekozen de heer J. H, Bijvoet, al hier. Velsen. Door P. en F. Gerrits was inder tijd een bezwaarschrift ingediend tegen de voorloopig vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente, omdat hunne namen daarop niet voorkwamen. B. en W. gronden hun besluit opliet niet meer onverdeeld zijn der nalatenschap hun ner ouders, daar van de geheele erfenis 2 deelen waren uitgekeerd, terwijl 4 kinderen hadden besloten hou aandeel in gemeenschap ta bonden. De aau- slag in de grondbelasting werd mits dien gemeenschappelijk betaald door 4 personen. Thans heeft de kanton rechter te Haarlem B. en W. te kennen gegeven dat de verzoekers alsnog op de kiezerslijst moeten wor den geplaatst. Te Velsen is tot tydelyk onderwij zer benoemd de heer M. Bal van Tholen, voor den tyd van 3 maanden. Zekere N. uit Heemskerk, die van de paardenmarkt te Haarlem kwam, bracht hier Maandag vry wat ont roering teweeg. Met zyn paard van Haarlem komende, viel hij daar af ter hoogte van Velsen. He' paard trapte hem zoo dat hy door eeuige voo: by- gangers voor dood werd gevonden. In huis gedragen knapte hy echter op en is met de train naar zijne woning vervoerd geworden. IJmuiden. De off. van gez. 2e kl. K. Kooy- mau, van het iust,r.-bat.. te Kampen, is voor 3 maanden gedetacheerd bij de pantser-fort-arl. alhier. Schoten. Namens den vader verzoekt de bur gemeester dezer gemeente inlichtingen omtrent de verblijfplaats van de 20- jarige Anna Johanna de Jong, die j.l. Maandagmorgen na eenige woor denwisseling de boerderij van J. J. Nelis alhier, waar zy dienstbaar was, beeft verlaten, zonder dat tot heden iets van haar werd vernomen. Het meisje kort en dik van gestalte met zwart haar en donker uitzicht, heeft niets medegenomen en was by haar vertrek gekleed als volgt: bruine boed met grjjze veer, zwarte, korte mantel, groene rok en schoenen aan de voeten. Haarlemmermeer. Verdronken. Hedennacht is in de Hoofdvaart alhier met paard en wagen te water geraakt de kastelein D. Brasser, wo nende aan den Öloterweg alhier. Toen er hulp kwam opdagen, was de man reeds verdronken, het paard leefde nog. NIEUWSTIJDINGEN. De Ontwapeningsconferentie. Op het „Huis ton Bosch" is me® d!ruk in de weer tot inrichting van dlat paleis tot vergaderlokaal der Vredes conferentie. Het park, opnieuw aangelegd, wordt voorzien van stamrozen en zeldzame planten. De biljartzaal wordt ingericht tot déjeunerzaalandere vertrekken tot werkkamers voor dén chef van het pro tocol jhr. Van Eijs en de hem toege voegde diplomatieke en militaire se cretarissen etn ambtenaren van het De partement van Bui'tenla® dsche Zaken. Verder bestaat het plan de verschil- lendo zalen, die voor dé conferentie dienst zullen doen, to versieren met portretten van Russische vorsten. Voorts wordt er gedérende dié con ferentie gevestigd eien militalirei wacht, waarvoor d'e gebouwen aanwezig zijn; zullen de toegangshekken tot het voor plein aan de zijdie van het Bosch en het Bezuidenhout gesloten worden en van schildwachten voorzien en zal de omtrek worden bewaakt door Rijks- veldwacht. Tot op het oogenblik is nog niet be-" paald waar H. M. de Koningin de af gevaardigd-:® zal ontvangen op het Loo, te 's Gravenhage of te Amsterdam. Een incident. Tc dein Helder hebben eenige mari ne-officieren een klacht ingediend1 naar aanleiding van een. preök door ds. De Kom bij de doopplechtigheid van hun kindleren gehouden. De bedoelde officieren zoo wordt aan het ..Hbld." geselireive® zaten met hun familie in de voorste rij, met hun gericht naar het overige publiek toe. Ds. Do Koe preekte over karakter c-n eindigde rijn preek met eenige voor beelden te geven. Als voorbeeld van karakter noemde hij „den visseherman" en als voorbeeld van karakterloosheid „de® marineman," die steeds mopperende, niet de minste roeping gevoelende voor het beroep, dat hij koos, alleen uitziet naai* het oogenbük waarop hij aan. het eind van de maand zijn traktement zal opstrij ken1. Het verdere gedeelte van' den preek was gericht tegen het kapitaal, dlat gebruikt wordt om de arbeiders te verdrukken. Of die officieren erg ge>- sticht van de doopplechtigheid terug zijn gekonieln, mag betwijfeld worden. Zij hebben bij de marine-autoriteiten en bij den kerkeraad klachten inge diend. Vermist. Te 's Gravenhage wordt sedert 25 April 1.1. vermist de 7 jarige Albert Petrus Johannes Wezel, wonende aldaar in de Calkoenstraat. Thans wordt in eeu buitengewoon politieblad medegedeeld, dat op dieu dag des namiddatrs tusschen half vier en vier uren op den Trakwey, leidende naar Voorburg voorby de Hoornbrug, is op gemerkt een als lieer gekleed persoon met blauwe broek, zwarte overjas eu flambard, ruim 30 jaren, middelmatig lang, donker uiterlijk on dikken zwar ten knevel, die een jongentje by zich had, iu uiterlijk overeenkomende met het vermiste. Mishandeling, j Naar men verneemt moet te Bea- ningen een geval van mishandeling hebben piaats gehad, dat eeu doode I ij ken afloop kan hebben. Een beer zou door eeu ander zoodanig meteen zweep zyn toegetakeld, dat men voor zyn leven vreestMaandagavond was hy nog buiten kennis. Het Internationale Instituut voor China. Rev. Gilbert Reid hoopt nog steeds de medewerking van ons land to ver krijgen voor het international insti tuut in China. Hij heeft dezer dagen eon brief ontvangen van den Holland- schen gezant te Peking, den heer Knobel, waarin deze zyn ingenomen heid uitspreekt me de belangstelling, die .ya lan Igenooten voor het plan toonen en waarin hy er op wysr, dat het instituut hem zeker zon helpen, om de Neder landsclie belangen in China te bevordereu. Hy ve klaart, dat Gbi a in een ern-tigen toestand verkeert on dringt er daarom by den heer Reid op aan, terug te keepen en zyn werk zoo spoedig raogelyk te b. ginnen. Daarom is het 's heeren Reid's voornemen naar China erng te keeron in de maand Juni. Hy is er in ge slaagd in Engeland een Nationaal Comité te vorrnen, bestaan le uit acht tien heeren, die allen in verbinding hebben gestaan met Chinaonder hen mogen genoemd wordeDde heeren Cameron, directeur van de Hongkong Bank, Gwytber, voorzitter van de Chartered Bank of India, Australia and China, Keswick, M. P., chef van het eerste Chineesche Handels uis van Matb son Co., Sir George William Des Voenx, oud- cuveruenr van Hon- kong, Sir Cecil Clementi Smith, oud gouverneur van Singapore en Lord Loch, vroeger verbonden aan het ge zantschap te Peking en later ouver- neur in Zuid-Afrika. Dit comité zal binnenkort een rapport aitbren en en dan trachten geld te verzamelen voor een gebonw en eveneens voor een fonds. Een dames comité wordt bovendien in Enge and samengesteld, dal trach ten wil, gelden bijeen te brengen voor het slichten van ee i Tehuis voor verpleegsters. De heer Reid bevindt zich op het oogenblik te Brussel en zal nog deze maand Parjjs, Berlijn, Kopenhagen. Stockholm en Petersburg bezoeken. Op deze reis zal by waarschijnlijk andermaal e Dige dagen in ons land verwylen, teneinde met het comité te beraadslagen, dat zich reeds bier ge vormd heeft, om het plan ook in Holland te doen slagen. Zeker zon het eon groote teleurstelling zy niet slechts voor den heer Reid doch even zeer voor den heer Knobel, indien de hartelijkheid, die Rev. Reid geduiende ziju vorig bezoek ondervond, gee o bepaald of practisch resultaat ten gevolge had. Eenige duizenden ponden sterling, voor zulk eeu doel geofferd, zouden, met de medewerki g der Chiueesche autoriteiten, veel bijdra gen i ts in China tot stand te bren gen. meer w Dicht dan hetgeen andere landen langs andere wegen kunnen bereiken. Het zal bovendien een prac tise!! voorbeeld zijn voor de aanstaande Haagsche eonf rentie. („Hdbld.)" Een gedenkdag- Het was Dinsdag de jaardag van den voor de Spanjaarden zoo nood- lottigen zeeslag bij Ca rite. Te New- York is deze dag met volksvermaken gevierd. President Mc. Kinley zond admiraal Dewey en zyn manschappen een telegram van gelukwenschen. De 1 Meidag schijnt in geheel Europa zeer kairn te zyu verloopen. Alleen in Italië was de viering van eeuige beteekenis, omdat, er weinig gewerkt werd. Nergensongeregelheden van eenige beteekenis. Pest. Uit Hongkong komt 't boriebt, dat er zich 28 nieuwe gevallen van pest hebben vertoond. In de laatste week stierven 31 personen aan deze ge vreesde ziekte. Een vermomde prins. Prins Francis van Auarsperg, een aanzienlijk Duitsch geslacht-, was reeds op jeugdige® leeftijd onterfd. Hij had het dubbel en dwars verdiend, want hij had er maar op toe geleefd en zajt tot over de ooren in de schuld'. Als een avonturier op en d'op trok hij naar Amerika om een nieuw leven te begin ne® en omdat zijn prinsenkroontje hem daarbij hinderde borg hij) het zoo lang weg, om het nooit, misschien later, weer eens voor den dlag te halen. De jonge man paikte zich flink aan, werd toegelaten tot het Brooklyn Medi cal College en raakte spoedig verliefd op Florence Hazard, de dochter van cc® New-Yorkschen million air. Zijn liefde werd beantwoord, doch de bruid stemde slechts in het huwelijk toe, wanneer haar aanstaande eerst zijn examens voor geneesheer zou afleggen c® eenige praktijk zou hebben verkre gen. Dit gebeurde spoedig. De vermomde prins deed rijn examen en dé eerste pat-ienten kwamen rijn hulp inroepen. Tegen Juni is nu het huwelijk be paald. En eerst nu heeft de jonge dok ter zijn meisje met rijn waren titel bekend gemaakt. Zij vond het wel aardig een prins tot- gemaal te krijgen, doch ze was nog meer verheugd', dat hij reeds in staat was zijn eerste- pillen voor te schrijven. Meier opgewonden is echjber de schoonvader, die, gegeven liet gevoel, dat velo millionaire uit de Amerikaan- sche republiek voor titels Ebben, bij zonder in rijn nopjes is met zijn prin selijke» schoonzoon en zeer gevleid is, dat prins Karei van Auersperg, een broer va® de® bruigom, voor het huwe lijk zal over komen. LAATSTE BERICHTEN. Dy havenmeester-Inspecteur, de heer H. J. E. Kriens alhier, is door Burgemeester en Wethouders benoemd tot tydelyk marktmeester der kaas-, graan- en zaadmarkt. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd2 Mei. J. J. de Mun- uik en F. Smeding. 3. A. G. Geerts eu F. Wiederholdt. J. P. Brandt en A M. de Boer. H. F. Bakker en M. C. Zonneveld. J. Dikkeboom en P. de Wit. D. Autonisse en C. E. Boeree. J. Vermeer en G. v. d. Pol. D. Klaver en M. Burger. C. van Duliemen en H. Fortgens. L. Boersuia en J. v. Nieuwenhuizen. J. A. v. Oest en M. C. H. v. Kerkhoven. J. Burger en W. ten Bosch. P. de Graaft' en C B. Koorn. W. VessiesH. A. Ebbing. Getrouwd3 Mei. G. A. Leeuwen dal en A. F. A. C. Maag. J. J. La Maitre on J. Vring. P. A. Pistoor en L H. Dolchambre. H. Meijer en S. E. Serné. Bevallen: 30 April. E. deSwart— v. d. Heuvel z. 3 Mei. M. Darge— van Zon z. A. M. Bonman—de Boer d. E. Terhorst—S;oo:emaaker d. Overleden 2 Mei. A. P. v. d. Kolk 64 j. Noorder Schoolsteeg. A. C. de Hey 15 j. z. Zomer vaart. MARKTNIECWS. Haarlkm, 3 Mei 1899. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 18 stapels, uit makende 1804 kazen, wegende 3587 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f24.— Laagste f Op de veemarkt alhier zyn aange voerd: 5 Koeien f160 af 120,126 N. Kalveren f 11,— k f 6.— 92 Schapen f21.— èflö.—0 graskalf f 0 V. Kalveren f 0.a f 0.0 Pink f 0.—. 64 lammeren f 13,— k f 9,— ^toomwsaptbarichter Het stoomschip Oenqaran, van Rot terdam naar Java, arriv. 2 Mei te Marsaille. Het stoomschip Bromo, van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 2 Mei te Suez. Het stoomschip Merapivan Java naar Rotterdam, arriveerde 2 Mei te Rotterdam. Het stoomschip Mossel, van Am sterdam naar Batavia, pass. 1 Mei Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Prins Hendrik van Amst. naar Batavia, arriv. 2 Mei te Port Said. Het stoomschip Koyiinqin Wilhd- mina, van Batavia naar Amsterdam, pass. 1 Mei Kaap Roca. Het stoom-chip Sme oe, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 2 Mei te Batavia. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 4 Mei 1899, des na middags van 2—3 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga Saint Saëns- 2. Choral vorspiel: Kyrie, Go li. Yater in E'wig- keitBach. 3. SonateDienel. a. Allegro maestoso. b. Solemn March. 4. Marcfce funèbre (31e Sympbonie) .Beelhoien. 5. Aria Litaoey .Schubert. moa fSLOTERW 3 Mei 1899 4e klasse 3e Iyst. No. 3032 f 25.000. No. 12007 f5000. No. 9273 f 1500. No. 1982 f1000. No. 13735 f400. No. 2012. 9622 f 200. No. 2187, 8558, 12949, 14405 f100. Prjjzen van f65. 412854 6388 9795125451588018596 10S 2980 G613 983612617 159191SG14 143 3065 6821 98S4 126231593918628 161 3i 182 7043 9887 12824 1612018672 203 3211 7133 990312904 16178 18708 216 3289 7225 9907129251618018772 218 3339 7226 9967 129701619518774 305 3349 7248100401298516202 18827 32733537263^012512995 i6237 18863 370 3356 730010173130121632518903 392 3359 739310195 130441633218922 397 3393 7467 10215 130521634618992 409 3516 751810248 130641639619024 424 3523 753010264130701646819050 572 3548 7544103621311716-17819112 635 35S1 760910422132541657519115 717 3607 763410462 1328016577 19133 781 3831763810509133041660019135 807 3994 773910523 133091662219142 80S 4065778710554134041662919278 810 4072 7889105911343616648 19280 S13 42227887 10649134601665919347 347 4233 789210682 1347016668 19355 868 4259 .92110784135931681819399 88543017931 10837 1366016874 19422 902 4307 796711032137331697319423 912 4324 7973110331383216993 19434 928 4354 805711109 138521700219438 966 4374 8061 1111013857 17023 19464 972 4413809711134138651707619542 986 441481141115213S931709319582 9S7 4614 817011214 1396217107 19612 3025 4567 82381127514002 17185 19701 1039 4658 828811296 14022 17207 1970S 1059 4667 83541131214051 1720819735 109147018444113601411517210 19801 1153 470S 84731136714207 1723019901 1180 4735 847411402 14386 17350 19927 119547518505114441442'J 1736819943 12244926 8562114601448617376 19957 1227 4938857511477 145101749119960 1252 5012 857611531 14567 17502 19964 13065031858911613146191756020028 14315041866411615146231758920101 1432 5043 8686116291466617617 20199 1484 5068 87251164814667 17632 20263 1639 5< )80 8798117361469117635 20277 164451328958117441469217706 20353 1650 5133 895911751 1470317755 203S1 1737 5145 9027 118331474517776 20397 1918 5348 9041 1183614897 17780 20114 1956 5360 90481184414904 17825 20459 19645368911111914150411795720509 1989 5429 9128120521526617969 20532 2007 5484 91511207215268 17977 20543 2064 5501925012107 1528518070 20556 2122 7 9268121 153151813220579 2223 5538 9288121421533418135 20619 2244 55739289121431535318261 20640 2382 5599 9832121851545018296 2< J644 2378 5715 9107122371551418317 20765 2443 5727 9493122641553718322 20768 24915783954412267 15638 1835420815 2546 5848 9564122901567018415 20867 2553 5847 95931235315684 1844120886 2684 6016 9640123561569318443 20896 2728 60719692123801571518463 20918 2753 6107 9730124041571718503 20969 2767 6161 975312405 158261853020988 2844 6352 9769125251584918557 Terstond gevraagd Een net 2e MEISJE. P.G, goed kunnende tafeldienen, naaien on strijken. Persoonlijk aan te melden Florapark 49. Terstond gevraagd Een flink DAGMEISJE. AdresDu ven voordestraat 20. gevraagd, niet beneden de 4(5 jaar. Groote Houtstraat 25. Terstond gevraagd eene nette Adres: Breestraat 34. GEVRAAGD EEN NET 14 k 15 jaar, P. G. Zich te verv. na 2 uur Wiisonsplein 61. Wordt zoo spoedig mogelijk ge vraagd, een knap dat netjes kan mazen en stoppen en eenig werk verrichten. Niet be neden 15 jaar. P.G. Spreekuur na S uur 's avonds Wilhelm.str. 64. IIA YERSCHMIDT KLAJE (Stoom ververij en Chem. Was- scherij) vragen terstond een Mies: Gr. Houtstraat 90. A. R A N 1) O E, Gierstraat 22, vraagt zoo spoedig mogelijk tegen hoog loon bekwame Gevraagd tegen begin Juli een te Haarlem woonachtig of werk zaam. Br. lett. E. E., a. d. Boekli. firma A. VER NO UT. Wannoes- straat 10. boven 17 jaar gevraagd. Adres: Mantelmagazijii H. M. HASSINK, Anegang 20a, hoek" Frankest raat. Te Huur gevraagd: Een Roven of Benedenhuis den huurprijs van f250 niet te boven gaande. Er. brieven onder No. 2223. bureau van dit blad. Een ruim Winkelhuis, voorzien van Gas- en Waterleiding, Schaehel- straat 39. Adres: Gierstraat 12. Zoo goed als nhuw Hondenhok met flirtkeh ijzeren Loop. Tc bezich tigen bij den Heer J HUNNEBIER, Mr. Smid, Overvecn. VeB'Siaiiscï naar Groote Houtstraat 174, Verkooplokaal. Nassaulaan I, HAARLEM. A. C. L. en J. J. C. SARLET, Makelaarszullen verkoopen op Dinsdag 9 Mei 1899. des voormid dags te 10 uur, ten overstaan van den Notaris M. N. BEETS, den net, onderhouden INBOEDEL van wijlen Mevrouw de Wed. N. van Biïkemen, bestaande m Linnen-, Penant en andere Kasten, Chiffon nière, Tafels, Stoelen, Ledikanten, enz. Spiegels, Pendules. Schilde rijen en Prenten in lijsten. Goed gevulde Bedden..Matrassen. Dekens, Gordijnen en Linnengoed. Aardewerk, Fransch en Oost- ïndisch Porselein. Glas-, Lak-, Koperen Ijzerwerk, waarbij Brand kast, Spaaroven en Kachels. Goud- en Zilverwerk en wat meer zal worden aangeboden; en op Woensdag 10 Mei, mede des voornuddags te 10 uur, ten over staan van de Notarissen G. C. MERENS en P. BRUIJN Pznet onderhouden MEUBELEN, waarbij Bureaux Linnen- on andere Kasten. Ladetafels, Chiffonnières, Ledikanten, Stoelen, Tafels, enz. Spiegels, Gravures in lijsten en Ornamenten. Linnengoed, waarbij fijn Damas ten Tafellinnen. Kleederen, Bedden, Matrassen, Tapijten en Vloerklee- den. Aardewerk. Porcelein, Glas-, Lak-, Koper- en Ijzerwerk, een Spaar oven en Kachels en meer andere goederen. Alles te bezichtigen Maandag 8 Mei, van 40 tot 4 uur. DEJEUNERS, DINERS, SOU PERS, met bij levering van Ser vies en bediening. Aparte Schotels. Aanbevelend, H A. ZOETHOUT. WAARSCHIJNLIJK gebruikt U beschuit in bussen en noteert dat in 't winkelboekje van uw kruidenier, dochwellicht zon der daarbij te vermeiden wolk merk u verlangt. De talrijke fabrikaten welke thans in dit artikel bestaan maken uw kéuzé ook moeilijk. Evenwel wenscht u een beschuit soort welke werkelijk eenig is. dan noteere u op genoemd boekje 1 bus VAN DIJK'g Beschuit. Het fabri kaat samengestelduit uiterst fijne grondstoffen, verpakt in bussen, voorziën van èen fraai etiket in kleurendruk waarop naam en ge- dep. fabrieksmerk, maken dat het uiterlijk van dit artikel tot het in wendige rëeös aanlokt.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3