wordt gebracht iu een vergadering waar zooveieu ontbroken. De heer MA CARE is voor afdoe ning, do zaak staat op den oproe pingsbrief, de loden wisten er van. Het voorstel tot uitstel wordt nu verworpen met 13 tegen 9 stemmen. Voor waren de heeren Beynes, Loomeijer, van Thiol, van Styrum, Sneltjes, de Kanter, van Weel, Sa- belis en Scbürmanu. Het beginsel tot invoering der be lasting wordt nu aangenomen met 12 tegen 10 stemmen. Voor waren de heeren Beynes. Loo- meyer, Willink, Hagenboltz, Klein, van den Berg, van Weel, Winkler, van Lennep, Leupen, Schürmann en Roogtegen do heeren van Thiol,Krol, van Styruoi, Sneltjes, de Kanter, Waller, de Breuk, Sabelis, van der Steur en Macaré. De vergadering wordt te 4S nur gesloten en gaat over in comitc. Een beurstooneeltje. De Rotterdamsche bears was Dins dag getuige van" een nog al typisch tooneel. Kort na de opening verscheen daar een Belg, die, waarschijnlijk in de veronderstelling dat men bij ons te lande eveneens te werk ging als op de Beurzen te Antwerpen en Brussel, luidkeels den naam begon uit te gal men vau dengeen dien bij zocht nl. den heer Ferares, handelsagent van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. De verwarring werd nog verhoogd, doordien zij, die zich op meer verwijderden afstand bevonden, bet geroep „Verraaiers" verstonden. Natuurlijk dat iedereen ver opdrong om die „verraaiers" te zien Toen, en dat was minder aardig, bleef men in vereeniging den ongo- lukkigen aanstichter van het .tumult zóó lang aanstaren, dat hjj, vermoede lijk van meening in een krankzinni gengesticht te zyn terechtgekomen, het maar beter vond den tempel van Morcurins te verlaten. %or! en Worstelen. Uit een particulier schrijven uit Bordeaux vernemen wij dat Dirk van den Berg die aldaar een engagement had voor aanvankelijk 6 dagen, daar nu reeds 10 dagen met veel succes in bet strijdperk treedt daar hp tot nu toe al zijn tegenstanders gelegd heeft en weiCambïer in 2 nur 18 min., Apolon II in 13 min., Fiocler twee maal in 1 uur 1 min. en 56 sec., Pi- bens in 5 min., Hitzler in 14 miu., Fernand in 9 min., Le Cefinlömin., Joly in 18 rain, en Foamier id. Van den Berg blijkt dus beter te zijn in de Arena dan op het rijwiel. („Hbld.") Schermen. Uitslag van de schermkamp op Don derdag 11 Mei, in Eik en Linde te Amsterdam. Degen. „Concordia", Haarlem, tegen „E. M. M. A." Amersfoort. „E. M. M. A." won met 8 partijen tegen 1. Behaalde touchée's 26—7. De Onder). Amsterd. Schermcursus tegen „E. M. M. A." Amersfoort. „E. M. M. A." won met 6 tegen 3 partijen. Behaalde touchée's 20—17. „De Vrije Wapenbroeders" van Am sterdam tegen „Excelsior" van Haar lem. „De Vrije Wapenbroeders" won met 8 partijen. Behaalde touchée's 24—3. Sabel. „Excelsior" van Haarlem tegen „E. M. M. A." van Amersfoort. „Excelsior" won met 5 tegen 4 par tijen. Behaalde touchée's IS—15. „Concordia" van Haarlem tegen „E. M. M. A." van Amersfoort. „E. M. M. A." won met 5 tegen 4 partijen. Behaalde touchée's 21—16. „De Onderl. Amsterd. Schermcur sus tegen „E. M. M. A." te Amers foort. „E. M. M. A." won met 7 te gen 2 partijen. Behaalde touchée's 24—14. „De Vrije Wapenbroeders" van Amsterdam tegen „Excelsior" van Haarlem. „Excelsior" won met 5 te gen 3 partijen. Behaalde toncbée's 17—16. Familie-twisten. Voor de rechtbank te Amsterdam deed zich Woensdag het niet alle- daagsch geval voor, dat iemand zich had" te verantwoorden wegens over treding van art. 153 van liet Wet boek van Strafvordering, dat dezen inhond heeft: „met gevangenisstraf van ten hoogste vier maanden of geld boete van ten hoogste driehonderd gulden wordt gestraft hij, die iemand in het openbaar of in tegenwoordig heid van derden verwijtingen doet of hem aan bespotting prijs geeft, omdat hij niet tot tweegevecht beeft uitge daagd, of omdat hij een uitdaging heeft afgewezen". De heeren J. v. d. E. en J. J. R. zyn zwagers, maar komen zelden of nooit bp elkaar aan huis, omdat ze; elkaar niet „zetten" kunnen. In den avond van Zaterdag 4 Nov. was de vrouw E. op visite bij het echtpaar R. in do Roelof Hartstraat. Ook daar ontstond echter oneenigheid, eigenlijk over een wissewasje, en mevr. E. vertrok naar baar eigen woning, waar zij natuurlijk aan haar man een ond-zeeofficier verslag deed van hetgeen haar was geschied. Deze vatte daarop vuur en liep Maandag d. a. v. eens even bij zijn zwager aan, om hem zyn meening te vertellen. Eerst daagde hij zijn schoonbroe der uit tot een duel, en toen deze daaraan niet wilde voldoen, riep by hem toe: „Je bent een held tegenover vrouwen, maar een lafaard tegenover mannen" daarmede vertrok hij. De heer R. aldus bespot in het bijzijn van zijn vrouw en zijn dienst meisje maakte er aanstonds werk van. Hy liep naar den officier van jnstitie en diende een aanklacht in tegen zijn zwager. Deze wees er den klager op, dat de zaak toch eigenlijk geen vervol ging was; hy hield hem voor het Fransche spreekwoord: „Men moet zijn vuile wasch binnenshuis was- schen", niets hielp. De lieer R. bleef op zijn stuk staan, met het gevolg dat Woensdag door het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam een geld boete van f75 werd geëischt tegen den heer E. Hblcl. Leger en Vloot. Reservekader. Bjj Kon. besluit is wijziging ge bracht in eenige bepalingen nopens het reservekader bij de infanterie en artillerie, waaraan o.a. liet volgende is ontleend De assistent-vaandrig heeft eene positie gelijk aan die van den soldaat. De vaandrig bekleedt eenen graad gelijk aan dien van den adjudant onderofficier. Het personeel van het reservekader, beneden den graad van vaandrig, gekleed en uitgerust voor rekening van het Rijk op gelijken voet als de vrijwilligers, met dien verstande, dat aau vermeld personeel geen gedragen goederen mogen worden verstrekt. De toelage voor eerste uitrusting, alsmede de dagelpksehe toelagen voor de uit rusting- en reserverekening worden genoten tot gelijke bedragen als voor de vrijwilligers zijn vastgesteld en overeenkomstig de regelen te dier zake voor de militie geidende. Gedurende liet verblijf onder de wapenen geniet bet, personeel van het reservekader dezelfde soldij als het ge woon vrijwillig dienend personeel bjj tetkorps evenwel zonder eenige soidy- verbooging, hetzij als scherpschutter, hetzij wegens largdurigen dienst of W6gens drie- of zesjarigen dienst in eenen graad van onderofficier. Boven de soldij wordt een toelage per jaar genoten ten bedrage van f 30 door den reservekorporaal, die zich vóór 6 Aug. 1898 bij het reserve kader heeft verbonden f 50 door den reservosergeant, als voren f 150 door den reservesergeant, die naar de daarvoor vastgestelde eischcn tot vaandrig benoembaar is f 200 door den vaandrig. De toelage wordt niet genoten over den tjjd gedurende welken de vrij williger van het reservekader zïcü, hetzü buiten Europa; hetzij langer dan drie achtereenvolgende maanden in een vreemd Ryk binnen Europa ophoudt. Dit besluit treedt op 10 Mei 1S99 in werkiug met dien verstande, dat de soldijen voor bet reservekader bfi de infanterie en de artillerie ge handhaafd blijven tot 1 Januari 1900 op de thans geloonde bedragen ten aanzien van ben, die zich voor 10 Mei 1899 by dat kader hebben ver bonden. Gemengd Nieuws. De vredesconferentie. Reuter seint uit Konstantinopel, dat de Turkscbe gezant in den Haag, Missak effendi, die een Armeniër en een -zter ontwikkeld en vrijzinnig man is, vertoornd, dat by niet, evenals de Haagsche vertegenwoordigers van an dere ter conferentie genoode staten, tot afgevaardigde van Tarkije is be noemd, zonder waarschuwing zyn post verlaten en zich naar Parys heeft be geven. Te Jildiz is men bevreesd, dat Missak effendi zich te Parys bij de Armeensehe party zal aansluiten. De zaak-Dreyfus. De definitieve behandeling van de revisie-aan vraag, op 29 dezer bepaald, zal waarschijnlijk drie dagen duren! De „Figaro" kondigt aan, dat zy te beginnen mot Donderdag oen ge trouwe en onpartijdige studie zou geven van de geheele revisiezaak, ge baseerd op d^ getuigenissen en ont hullingen van het door haar open baar gemaakte dossier der enquête. Dit stuk zegt de „Figaro" zal uit den aard der zaak eenige gelijke nis vertoonen met bet rapport van den raadsheer Ballot-Beaapré en zal do lezers in staat stellen hun oordeel to bepalen vóór het requisitoir, vóór het rapport, vóór de terechtzitting van bet Hof. Cornély schrijft dat revisie de eenige uitweg voor de zaak is, van een politiek oogpunt beschouwd. Als het Hof de revisie weigerde, zou de campagne voor de vernietiging begin nen, ten gunste waarvan in het Hof van cassatie bijna eenstemmigheid be staat. Bovendien zou dan bet proces Drevfus feitelijk nog eens driemaal in het openbaar behandeld worden, nl. in bet proces Henry-Reinacb, in bet proces Picquart en in het proces Zola, die dan opnieuw zal willen te rechtstaan. De zaak Dreyfus spot Cornély zou dreigen al de andere aantrekkelijkheden van de tentoon stelling in de schaduw te stellen. En dat mc-et niet gebeuren. Tegelijk met haar beredeneerd over zicht van de getuigenissen, voor het Hof van cassatie afgelegd, zal de „Figaro" dezer dagen ook openbaar maken de stukken van de geheime dossiers van Let ministerie van oorlog en het ministerie van buitenlandsche zaken, voor zoover de openbaarma king niet strijdt tegen het belang van 's lands verdediging, en daarenboven de getuigenissen, voor de vereeuigde kamers afgelegd door Lépice, Frey- staetter, Bertulus, enz., en stukken uit de instructiën door d'Ormesche- ville, kapitein Tavornier en generaal de Peilieux geleid. Muiterij. Een muiterij van ernstige beteeke- nis is uitgebroken in een regiment infanterie, datte Guernsey (Engeland) ligt. Een zeventig minderen weigerden de bevelen hunner chefs op te volgen en later weigerden een 150-tal de kazerne binnen to gaan, doch werden de officieren uitgejouwd. Een Noordpool-reis. De hertog der Abruzzen, een neef van koning Humbert, die een reis naar de Noordpool onderneemt, moet den koning by het afscheid verzekerd hebben, dat hij dichter dan iemand anders by de Noordpool zou komen, of dat men liem anders niet zou te- rngzien. De expeditie bestaat uit twee offi cieren der marine, een geneesheer twee matrozen, vier Alpengidsen, twee Noorscbe matrozen en zes Eskimo's. De hertog heeft ook een automati sche piano meegenomen om de avonden wat op te vroolyken. President Mc Kinley is Dinsdag byna het slachtoffer geworden vac een straatongeluk. Een hollend paard was vlak achter hem, toen generaal Corbin het gevaar bemerkte en het staatshoofd met meer kracht dan eerbied opzij trok. FsmssiiefeerlefiitSTi* Getrouwd10 Mei. S. J. Hommes! en M. Grool, Amst. A. Kramers en J. Sehagen, Apeldoorn. N. Schrijver en E. von Geldern, Maastricht. Bevallen8 Mei. J. M. R. v. As sendelft—De Vries d. Almelo. 9. F. de Vries—Polak d. Amst. W. Sehöt- virek—Westerwoudt d. (reeds overl.) Amst. J. M. G. Warners—Koster z. Amst. 10. Van deu Flonertv. Nauta Lemke d. Baarn. Overleden4 Mei. J. J. U. Smits 82 j. Deventer. 5. Wed. C. J. van der Willigen—Peereboom 74 j. Tiel.7. A. C. Bancock—Borrius 65 j. Amst. S. A. E. Zeilinga jm. 13 j. Amst. Wed. W. GötzGölz 72 j. Amst. W. C. Hulshof jm. 22 j. Wald (Zwitser!.) K. Slotemaker 74 j. N.-Scharwoude. 9. C. S. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer—Kappeijne van de Cop- pello 74 j. Groningen. Wed. M. Ter- lingen—Riegen 66 j. Reukum. 9. C. Broekhaus 77 j. Elbarfeld. ltï?en*s?aar"fo«ricfcte: Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, vertrok 10 Mei van Port Said. Het stoomschip Ardjoeno, van Ba tavia naar Rotterdam, vertrok 10 Mei van Batavia. Het stoomschip Prins Willem 1, van Suriname naar Amst., vertrok 9 Mei des avonds 9 u. van Havre. Het stoomschip Isis, met de Eng. mail, arriv. 11 Mei te Brindisi. Het stoomschip Maasdamvan de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, vertrok 11 Mei van Rotterdam. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, arriveerde 11 Mei te Rotterdam. B9&£E£!LI*&D. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Benoemd by het personeel van den geneoskundigen dienst der landmacht, tot paardenarts der 3de klasse, de gediplomeerde veearts W. Folmer. De kapitein B. A. Sanders, van het iste reg. veldartillerie, op pensioen gesteld, eu het pensioen bepaald op H251 'sjaars. Een Italiaansch oorlogschip. Yan Antwerpen is te Amsterdam aangekomeu het Italiaansche oorlogs schip Liguria, commandant Cav. Col- teil- tti. Het schip zal daar vyf dagen livgeu en maakte de reis naar Am sterdam om eens kennis te maken met het Noordzee ksnaal. Woensdagoch tend bracht de commandant bezoeken aan den burgemeester der hoofdstad en aan den directeur commandant der Marinewerf, terwyl de consul van Italië te Amsterdam, de heer H. vau Dam een bezoek bracht aan het schip. De Liguriadie aan het einde der Handelskade op stroom ligt, is eeu der negen eskaderschepen 5e kl. van de Italiaansche vloot. Het schip heeft een tonnenmaat van 2410 ongeveer, is bewapend met 8 kanonnen van meer dan 10 en 18 van minder dan 10 cM. en heeft een équipage van ongeveer 250 koppen.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 6