C PREDIKBEURTEN ORSETTEN ffillera yait Liemt, Specialiteit in prima Fransche Concurreerendste prijzen- Winkeljuffrouw. Terstond gevraagd' Keukenmeid, Dag-Dienstbode Dienstmeisjes, Galanterieën. Een Srtioenmakers-Aankomeling flinke Jongmaat. Leden der Nerf. Hen, Gemeente! Teekenen. Bouwkundige vertegenwoordiger Een bekwaam Draaier, Mcoiesaak TE KOOP. Te Koop gevraagd: „Appeldoorn", 't Was zeker de schuld van het reeds zoo ver gevorderd seizoen, dat de opkomst veel geringer was dan gewoonlijk. Dat de nummers echter in den smaak vielen, bewees voldoende het applaus, dat herhaalde lijk gehoord werd. OndertrouwdP. J. Beliën en C. J. Uytendaal. GetrouwdC Wijngaard en P. Koppelmau. K. Zon en A. M. Koerts. BevallenC. Baart—Roos d. M. Dingerdis—Hilbers z. M. J. Mooi) ten Ham d. T. Byl—Eriks d. H. M. Nauta—Vermeulen d. A. C. Otte— Mohlmann z. A. M. van Roon—Hil bers d. OverledenP. M. van Hou welin gen 4 j. J. van Roon 80 j. G. Twisk 16 m. J. Graaman 72 j. J. Welbo- ren 28 j. Haar lemmer iiede en Spaarn- woude. OndertrouwdJ. Karstens en B. van Hoof. GetrouwdH. van E'.k en C. P. M. van der Meij. Bevallen A. C. Peetooin—van Eg- mond d. A. C. OudJongbloed z. H. G. Hoogland—Öehook z. Overleden: H. Prins d. 11 md. Haarlemmermeer. Van rijkswege is meu iu den Haar lemmermeerpolder druk bezig met het aanbrengen der meerdere draden voor de intercommunale telephoonverbin- diugen Woensdag zal het oorspron kelijke aantal, zijnde tien, weder zyn bevestigd. OndertrouwdJ. de Groot en M. Piena. C. Kroezen en A. Rooze. H. Kuperus en M. E. Klomp. J. van 't Hof en S. Hartman. J. Tamboer en H. Mö'üle. A. Tamboer en T. Beets. J. Tensen eu P. v. Koyck. A. Griek- spoor ea A. Amperse. G. Huizer en A. v. Rijswijk. Getrouwd C. Benjamin en N. Boot. M. Wilderom en P. Loosbroek. C. de Graaf en N. N. v.'Arkel. P. v. d. Meer en A. v. Huizen. A. Tates en C. G. v. Kempe. J. v. Kooten en E. Oussoren. L. v. Andel en J. Lodder. J. A. Selis en C. Kroezen. Bevallen: A. Wiebes—Zijl z. A. Bos—Eikenhorst d. G. H. Rouboa— Schalk d. M. Hoogkamer—Turnhout d. A. Kardol—Schreuders d. H. Zorge Broertjes, z. G.Imanse-Heems- kerfe z. Overleden: W. v. Werdum 32 j. D. Brasser 36 j. W. A. v. Leeuwen 67 j. J. A. Pijnappel 69 ,j. Een groot aantal arbeiders is tot een maand gevangenisstraf veroordeeld we gens vergrijpen tegen, d'e vrijheid van den arbeid. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubrielc stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug- gegeven. Mijnheer die Redacternr Zoudlfc u het volgende willen plaat sen, als een staaltje, hoe vlug in onze gemeente gewerkt wordt. Woensdag 1.1. ongeveer te 12 urn' vroeg ik een bewijsschrift", van zedelijk gedrag aan en bracht de aanvraag op het burea.u van politie. Vrijdagmiddag kwam ik aan heb bu reau van ondierwijs, malar daar luid men niets ontvangen. Ik ging naar het politiebureau, en hoorde van dien dienstdoend'en agent-, „dat de inspecteur het had vergeten, zoodat het was blijven liggen," maar om 4 uur zou de aanvraag naar het) stadhuis gezonden worden. Op mijne uitdi-ukkeiijke vraiag, of de aanvraag ook kon zoek geraakt zijn, antwoordde de agent,,0, neen, wat bij mijnheer- is, raakt niet weg." Den volgenden morgen 11 uur was op het bureau van onderwijs niets ont vangen. Ik ging weer (dus voor de derde maal) naar heit bureau van politie en toen bleek het, dlat de aanvraag heele- maal verdwenen was, zoodat ik eene nieuwe in moest zen dien. Met dank voor de plaatsing, Achtend. F. C. MISSET. Halfweg. N. C. Swagers, thans assistent-star tionschef te Maartensdijk, wordt met ingang van 15 Mei aan het station al hier werkzaam gesteld. BIMNENLAftSD. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Benoemd tot burgemeestervan Herten, C. B. Korsten, secretaris dhr gemeente; van Borgharen, A. P. Schee pers; van Wognitm, K. Commandeur Az., secretaris dier gemeentevaar Rui- nerwold, M. J. Bosma, secretaris dier gemeentevan Beerta, H. J. Onnes, en van Huissen, W. M. Helmich. Benoemd tot- notaris te 's Gravenhar ge C. P. A. Meijer, candiidaat-notari; aldaar; te Scheveningen H. J. P. J. Versteegh Meulemans, candidaat-notar- ris aldaar. Benoemd tot rechter in de rechtbank te Amsterdam mr. C. van der Zweep, rechter te Alkmaar. Toegekend1 de zilveren eeremedaille der orde vara O ranje-N assau aan den gepensicyineerden sergeant-majoor B. H. Fronsen, laatstelijk wachter bij het buskruitmagazijn te Spaarnwoude en waarn emend conducteur der artillerie aldaar. Baron Gericke v. Her wijn eu. Te Brussel is Donderdag overleden Baron J L. H. A. G-'ericke van Herwij nen, minister van Staat en oud-gezant Irij het Belgische Hof. Hij bereikte den leeftijd van mim 85 jaar en behartig de tot 1895 mot- grooten. ijver de be langen der Nederlander-s in België. De moordaanslag te Grost- traizen. Omtrent den dader is tot heden nog niets bekend. Wel zijn reeds eenige personen in verhoor genomen maar heeft dit neg niet tot hot geweusclite resul taat geleid. De gewonde neemt tot heden in be terschap toe. Men hoopt hem in het leven te behouden. Brand te Amsterdam. Men meldt ons Te half twee hedenmiddag is brand uitgebroken in de broodfabriek van de firma Wed. de Jonge, aan de O. Z. Yoorburgwal te Amsterdam. De brand liet zich zeer ernstig aanzien. Te 2 uur werkten 3 stoomspuiten en nog voortdurend rukte meer materieel aan. GESHEM&Bf fêBEOWS De werkstaking in de Bel gische mijnen. De Radera. van nijverheid en airbeid in de verschillende oentra van het land zijn ter vergadering bijeengeroepen. In de vergadering te Jemappes namen de gouverneur dor provincie Luik als ver tegenwoordiger der Regeering, de afge vaardigden der patroons en der werk lieden het woord. Do werklieden ein digden met te erkennen, dat d'e loonsr verhooging van vijf pet., door de pa troons aangeboden, de hoogst mogelijke concessie is. De stakers in raad verga- dterd, besloten den arbeid te hervatten. Waarschijnlijk zal do werkstaking, ten gevolge van dit besluit Maandag eindi- gen. Vervolg Vergadering. Afd. HaarLem en Omstreken v. d. Maats, tot bevordering der Bouwkunst. Nadat de vergadering door den pre sident is geopend en de notulen zijn gelezen, en goedgekeurd deelt de secre taris mede, dat bij liem een schrijven is ingekomen, waarin de Verc-eniging tot Verfraaiing van Haarlem en Om streken f 50 disponibel stelt voor dei gevel prijsvraag, waaiwoor hij: den dank der vergadering heeft overgebracht. Ook zijn door particulieren en andere vereenigingen reeds geldelijke bijdra gen toegezegd. De voorzitter deelt mede, d!at de commissie voor de gevelprijsvraag op haar laatste bijeenkomst het plan heeft besproken -de voorgenomen prijsvraag" •eenigszins te wijzigen en deze wijziging aan den Burgemeester ter beoordeeling voor te leggen, van wien het oorspron kelijke plan uitgaat en die ook daaraan zijn steun heeft -willen schenken. Deze wijziging bestaat daarin, dat zij in plaats van een. prijs toe te kennen aan den gevel van de meest architecto nische waarde binnen een bepaalde tijdruimte te dezer stede gebouwd', zon willen voorstellen, een prijsvraag uit te schrijven voor een plan ter be- of verbouwing van ejsnige daarvoor ge schikte punten in of om de stadi. De heer van den Ban acht daarvoor in da eerste plaats geschikt bet terrein op den hoek van Plein en Raamsingel bijgenaamd de Kraton, verder een deel van het villapark Koninginneweg en verschillende punten in de oude stad waar eerstdaags verbetering dus ook verbouwing te wachten is. Deze prijsvraag heeft het voordeel, dat de bouwkundige, die voor een der gelijk werk bekroond wordt, kans heeft belooning tei vinden voor zijn arbeid, daar het niet onwaarschijnlijk is, dat hem, wanneer er op een dergelijk punt van bebouwing of verandering sprake is, do directie zal worden opgedragen. Verder oordeelt de commissie het beter dezen weg in te slaan omdat ze vreest, dlat er bij1 de bekroning van reeds gebouwde perceelera een, minder aangename verhouding tusschen heeren architectera zou Icunuen ontstaan, het zou onnoodiige jaloezie kunnen opwek ken, terwijl daarbuiten niet elke ar chitect de gelegenheid heeft don bouw geheel naar eigen ontwerp uit te voe ren, daar principalen dikwijls in een plan wijziging brengen of eischen stel len, waardoor de architectonische waar de van het geheel noodzakelijk moet verminderen, omstandigheden waarme de eera commissie van beoord'eeling niet altijd rekening zal kunnen, houdten, Do heer Leijh, lid dezer speciale commissie, die d'e laatste vergadering waarop dit punt werd behandeld niet in, zijn geheel heeft bijgewoond' en als gevolg daarvan aan deze besprekingen niet heeft dëelgenomen, brengt zijn be-' zwaren in het midden.. Het blijkt ech ter na. eenige vriendschappelijke debat ten, dat hij in principe met deze wij- zigiing kan medegaan, waarop ook de vergadering zich hiermede vereenigt besloten wordt nader hierover met dan- burgern oester te vconfereeren.. Voor do Mei vergadering dier Maat schappij worden de heer en Leijh en Kleiweg Dyserinck als afgevaardigden, de heer em, A. J. Stool Jr. en J. Wolbers als plaatsvervangende gekozen. Do heer Leijh stelt voor, dat elke afd'eeling van het hoofdbestuur verschil lende vragen tea' beantwoording zullen, worden voorgelegd. De heer Droste is het hiermede niet eens ca) zou alleen weraschen, dlat de antwoorden oiiat voor een zekeren ter mijn in het weekblad geplaatst wer den, d'aar zooals het nu gebruikelijk is voor velen d'e lust ontbreekt over een onderwerp te schrijven, dat reedis open lijk op verschillende wijzen is behandeld t besproken. De heer Joh. J. vara Schuijlenburg, die de vergadering reed's had toegezegd een en ander over da in aanbouw zijn de cellulaire gevangenis mede te deelen,, had op dezen avond een groote collec tie teekeningen en platte gronden me degebracht waarbij hij de toelichting gaf. Het was een hoogst interessante voor dracht, waarbij allen een duidelijke voorstolling kregen van indeeling ea) groote voordeden boven vroegere sys temen van gevangenisbouw. Het zal een gebouw worden waarop Haarlem brotsch zal mogen zijn, jam- meir dat het een zoo treurige bestem ming beeft. Nadat de voorzitter dbra heer Schuij lenburg bedankt heeft voor zijn wel willende bijdrage en dei andere beieren voor hunne aanwezigheid, sluit liiji de vergadering. De strijksters gezusters K. op de Bakenessergraoht alhier worden Vrij dagavond dcor de politie bekeurd' we gens te latera arbeid van een vrouw in hare inrichting. De bierhuislioudster, K. v. D. in del Ruysdaelstraat wegens den clandestie ne, n verkoop van sterken drank in het klein, zij was daarvoor aangeklaagd door een har er klanten uit wraak dat hij zich bij het prijsbiljartem veronge lijkt waande. Een 14jarige wielrijder werd Vrij dagmiddag in de Sophiastraat door een jongen nagezet clie, hem met een stok trachtte te slaan, hij viel daardoor met zijn hoofd op den rand van het trottoir, waardioor hij zich ernstig bezeerde en zijn bril brak. De dader is der politie bekend1. Dewyl twee lotelingen dezer ge meente van de lichting- dezes jaars zyn afgekeurd, zuilen de nommers 305 en 306 thans in dienst worden Heden zyn aiüier de eerste nieuwe Opperdoese aardappelen ter markt gebracht door Gebr. Witkamp en ver kocht aan A. Toeset in de Warmoes straat. I 3SEMBENTS- RECHTBANK Zitting van Vrijdag 12 Mei 1899. (Vervolg.) Omtrent de behandeling van de aanklacht tegen den heer P. H van Beuzekom, arts ie Marken, wegens smaadschrift tegen den burgemeester aldaar, deelen wij nog het navolgende mede Beklaagde, gevraagd waarom hij het stuk geschreven had, verklaarde te hebben ge handeld in 't algemeen belang en met de bedoeling, zulke relletjes in 't vervolg te voorkomen. Daartoe bad hij ook een ex. van de Monnikendammer aan den Minister van Justitie gezonden. De burgemeester beeft het altijd voorzien op de zwakkeren. Dit is niet, zeide bekleen zaak tusschen mij en den burgemeester, maar tusschen den burgemeester en Marken. Toen do president hem deed opmerken, dat het slut van het stuk blijk geeft van veel verbittering en den burgemeester be lachelijk maakt, zeide bekl. dat de burge meester een tijdlang tot groot nadeel van het gezag, zelf met het politiewe zen op Mai ben heeft gespeeld. Hij was er dan ook va-i overtuigd, dat de burgemeester volkomen instaat is, den veldwachter over te halen tot het afleggen eener valsche ver klaring. De ambtenaar van het 0. M., Jhr. Calkoen, thans het woord nemende, schetste hoe de roegeie burgemeester altijd alles in der linne schikte en hoe, toen oij het optreden van den lieer Nilant er wel processen-ver baal werden opgemaakt en uitgevoerd, lang zamerhand op het eiland een oppositie ont stond, aangevoerd door bekl. en zijn vriend de Jong Men schreef al spoedig beleedigende artikelen en teslotte het geïncrimineerde stuk, dat spr. voor onwaar houdt, omdat dergelijke gedragingen van een burgemeester tegenover zoovele getuigen onbegrijpelijk zouden zijn. Spr. hecht dan ook geloof aan de verklaringen van den burgemeester en zijn veldwachter, welke laatste bij zijn chefs (ook bij spr. zeiven) zeer gunstig bekend staat, terwijl in het getuigenverhoor der anderen verschillende kleinigheden niet met elkander kloppen. 't Is onbegrijpelijk, dat bekl. het stuk heeft ingezonden en niet afgewacht het resultaat, van het rechterlijk onderzoek dat gaande was. Zijn onderzoek naar de waarheid dei- feiten was eenzijdig, hij hadden burgemeester zelf moeten vragen wat ervan aan was. Wilde bekl. de aanlacht van de Regeeri tg op de zaak vestigen, dan bestonden daar voor betere mid leien. In een kleine gemeen Ie speelt een bur gemeester allicht vrederechterdit ver klaart zijn binnengaan in de woning van Teerhuis. Eisch (die wij reeds vermeldden) f100 boete of 40 dagen hechtenis. De verdediger van beklaagde. Mr. .1 A Levy, wees er op dat de verklaringen van den burgemeester en den veldwachter ver klaringen zijn v,»ri bij de zaak betrokken personen. Durft het O, M do andere getui gen van meineed beschuldigen? Voor hem zijn die laatste verklaringen zeer a iineme- lijk en dan heeft de burgemeester zich schuldig gemaakt aan huisvredebreuk, mis handeling en beleediging, het laatste in een i straattaal, die pl. niet herhalen zal. Het O M. heelt zelfs geen poging gedaan om de geloofwaardigheid dei' getuigen te weer leggen. Is er dus door den burgemeester een scherp gekarakteriseerd delict gepleegd, dan handelt hij, die het ter kennis brengt van 't- publiek, iri het algemeen belang en is er van smaad noch smaadschrift sprake. De toon van 't stuk is niet beleedigend het bevat enkel feiten en aan 't slot sar casme, ra tyre, spot. Pleiter maakte er het O. M. een grief van, dat het geen gevolg heeft gegeven aan de klacht van Dirk Teerhuis tegen den burgemeester. De wet acht het delict van huisvredebreuk door een ambtenaar bjzon- der ernstig en geen enkel wetsartikel gaf den burgemeester het recht, bij Teerhuis binnen te treden. Beklaagde had hier niet in 't bankje der beschuldigden moeten zit ten, maar hier staan als getuige-deskundige inzake de mishandeling van vrouw Teerhuis. De burgemeester houdt van machtsver toon en ziet bemoeizucht voor plichtsbetrach ting aan. Door anderen dan de lieeren van Beuzekom en de Jong zijn bij pl. verschil lende klachten ingekomen over handelingen van dezen burgemeester, die hij aan hoogere autoriteiten heeft overgebracht Pleiter is dan ook van meaning, dat deze zaak op een vrijspraak van den beklaagde en een vervolging de novo van geluige Ni lant zal uitloopen. In zijn repliek verklaarde Jhr. Calkoen, dat hij de klacht van Teerhuis tegen don burgemeester voorloopig heeft laten rusten, om te zien hoe deze zaak zal afloopen. Na dupliek van Mr. Levy werd de uit spraak bepaald op Donderdag '25 Mei a. Uitspraken. Anna Koerts te Yelsen, tegen wie wegens zaakbesehadiging flO boete subs. 10 dagen hechtenis was gevorderd, werd veroordeeld tot f 8,— boete subs. 4 dagen. J. L. D. van Leeuwen alhier, werd wegens verzet tegen de politie veroordeeld tot 7 dagen. Eisch was 14 dagen hechtenis. W. Jas, alhier, tegen wien wegens diefstal 2 maanden gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot 1 maand. W. Rothuijzen te Zaandam, werd wegens verzet tegen de politie ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Eisch was 1 maand. J. Stroo te Zaandam, tegen wien wegens mishandeling 14 dagen gevangenisstraf was gereqnireerd werd veroordeeld tot 14 dagen. N. H. Friskorn te Zaandam, tegen wien wegens mishandeling en bedreiging 3 weken gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot 14 dagen. op ZONDAG 14 Mei 1899. TE HAABLEM. Groote Kerk. Voorin. 7 are, Barbas. Voorin. 10 ure, Veen. 's Avonds 6 ure, Jonker. Nieuwe Kerk. Voorm. lO^ure, Knottenbelt. Janskerk. Voorm. 10 nre, Kutsch Lojenga. pred. te Santpoort. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Swaan. Velsen. Voorm. 10 ure, Klap. 's Avonds 6 ur9, Klap. Heide. Nam. 5 ure, Gutteling. Beverwijk:. Voorm. 10 ure. Boon. Nam. 2 ure, Boon. Voor de kinderen. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 ure, Gonlag. Doopsgez. Kerk. Voorm. 10 ure, Sepp. Hill6gcm. Voorm. 9'/i ure, van Veen. 's Avonds 5 ure, dezelfde. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt door dezen ook mede nameDS zyn Echtgenoote, zyn hartelyken dank aan zijn zeer geachten patroon den Heer P. J. J. LEUVEN, Mej. Wed. A. W.LEU VEN en aan het personeel der fabriek. Ook verder aan allen, die hem den llden Mei zoovele blijken van belangstelling hebben betoond. B. H. STEFFENS. Grootste keuze. Anegang 17. En Gros. En Détail. In een Magazijn van Glas en Porcelein te dezer stede_ wordt ge vraagd een Fr. brieven onder No. 2241, bu reau van dit blad. Door huwelijk der tegenwoordige vraagt Mevr. VAN DER VEN, Spaarne 14, tegen 1 Aug. een Dienstbode, van den P. G., die zelfstandig kan werken en koken. Loon f 100. Waschgeld f 26. BURGERLIJKE STAND Bevallen12 Mei. J. v. d. Hoeven- Kleine z. H. van den Bosch—ten Bork z. A. Antonides—Drepsteen d. 13. C. Rooyers—Komen d. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde EchtgenooteMoeder-, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. JOHANNA JAC0BAVAN BREDER0DE, geb. HOMBöRGH, in den ouderdom van 61 jaar. Mede namens de familie, A. VAN BREDERODE. H. VAN BREDERODE. K. VAN BREDERODE— London. Haarlem 42 Mei 1899. Deze strekt tot eenige alge- meene kennisgeving. Heden op den 12en Mei 1899 overleed mijne geliefde jongste Zuster, Mej. JOHANNA JACOBA VAN BREDERODE. geb. HOMBöRGIl, in den ouderdom van 61 jaar. W. F. HOMBöRGH. A. HOMBöRGH— geb. Majoor. De Heer en Mevrouw A. C. LAANE—NIEUWENHUY8 dan ken voor de bewijzen van deelneming by de geboorte hunner dochtei ODder vonden. Kraamvisites worden by voorkeur afgewacht, Woensdag 17 en Donder dag 18 Mei. Haarlem, 13 Mei 1899. een net Loopmeisje, om tevens strijken te leeren. -nD Zich in persoon te vervoegen Zondag 44 Mei 's morgens tusschen 8 en 40 uur, Sophiastraat 57. Wordt terstond gevraagdjeene voor vast ot voor Noodhulp, Zich te vervoegen Koninginneweg 4-r. Huishoudster of Meid-Huishoudster, R. K., biedt zich aan tegen half Mei of later, voorzien van goede getuigen. Br. fr. lett. M. K.. bij W. VAN GRO NINGEN, Haarlem. GEVRAAGD, boven de 18 jaren, met goede getuigen, in een klein net gezin. Loon f 7,50 per maand. P. G. Br. fr. onder no. 2245^aan het bureau van dit blad. Het Bestuur van den «Vrouwen- bond« te Haarlem, vestigt de aan dacht van alle fatsoenlijke die vreemd zijn in de stad, op bet TEHUIS, Parklaan 8, waar zij hare Zondagavonden van af 7 ure ge zellig en kosteloos kunnen door brengen. Ook in de week zijn zij daar eiken avond welkom. Het TEHUIS biedt mede een veilig en goedkoop logies aan dienstmeisjes en burgerjuffrouwen Wordt gevraagd te dezer stede een net Jongmensch als bediende. Eenigszins met bet vak bekend strekt tot aanbeveling. Fr. br. onder No. 2239 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD, bij M. C. PUTS Wz., Anthonie- straat 24. Ter Boekdrukkerij der firma W. H. WOEST (Klein Heiligland'No. 6), kan terstond geplaatst worden een Heden bestaat er weder gele genheid tot inschrijving van nieuwe leden voor het Ned. Herv. Zang- koor. Dames en Heeren die als lidj wenschen toe te treden, vervoege zich Dinsdagavond van 8- 10 uur aan liet Repetitielokaal L. Laken straat 16 of schriftelijk met ver melding van naam en woonplaats bij den Secretaris, den Heer A. F. VAN LENNEP, Schachelstraat 40rood. Opleiding voor Examen L. 0. enz., Woensdag- en Zaterdagmid dag-Cursus voor Jongens. Oplei ding voor Ambachtsschool, Kunst nijverheid, enz. J. F. N U IJ ENS, Leeraar M. O., Zijlstraat 94, Dames. Dames. MAATKHIPPEN. Opgericht een Cursus, waarin men zich in 10 a 42 lessen kan bekwamen, om zelfstandig Costu mes, Mantels, Kinderpakjes enz. enz. te kunnen knippen. Tegen billijke conditiën lesuren van 40—12. van 24 en van 6—8 ure. Ook na 8 uur gelegenheid voor meisjes die dienstbaar zijn. Geeft ook les aan huis. Achtend, Aanbevelend, Leeraar P. HUIJZER. leine Houtstraat 34rood. Te 11 mar tegeu 1 November a. s. Een goed onderhouden HUIS met TUIN, in bet Ripperdapark. Indeelingbeneden 2 kamers ensuite. serre, keuken, kelder 4e verdieping 4 kamers, 2e verdieping groote en kleine logeerkamer, dienst,bodekamer en zolder. Huur prijs f500. Te bevragen Kantoor van Vaste Goederen. J. W. G. DROSTE Ged. Oude Gracht 46. Gevraagd te Zandvoort voor bet seizoen minstens twee gemeubileerde Kamers, met of zon der pension (of keuken). Brieven onder letter A met op gaaf van prys aan de Boekh. firma J. F. VAN DOB BEN, Haar lem. gevraagd te HAARLEM, goed bij architecten en bouwkun digen ingevoerd. Fr. br. motto Bouwkundige, Hee rengracht 226, Amsterdam. Terstond, of later huwd ne.rsoon. 35 Dankbetuiging. Hartelijk dank aan allen die ge- dureode mijn zoo gevaarlijke ziekte kunne welwillende hulp en deelneming in zoo een rnime mate ons betoond hebben, ni etbet minst aan Dr. v. LIN DEN VAN DEN HEUVELL, die met zooveel zorg zyn Medische weten schap op my toepaste en welke onder Gods genadige leiding tot zulk een heerlijk resultaat leidde, dat ik langs den rand van het graf weder tot goede gezondheid mocht weder k eren. J. H. C. LAMARRE en Echtgenoote. Koudenhorn No. 20. Onder dankbetuiging voor het sedert jareD genoten vertrouwen, hebben de ondergeteekenden de Eer te berichten dat zij hunne zaak in Galanteriën, Krameryen en Huis houdelijke Artikelen hebben opge heven. de Wed. de LANGE van EK. Haarlem, 15 Mei 1899. b. z a. ge huwd persooD, 32 jaar, P.G., voor Loop-, Pakhuis-, Stalknecht, ot iets dergelijks, goed kunnende rijden van g. get. v. Br. fr. lett. it. bij den Boekh. J. QUIST Bzn, Warmoes:straat 21 Een bekwaam Boekbinder, zelfstandig kunnende werken, zoekt plaatsing. Hoog salaris geen ver- eischte. Br. fr. onder No. 2238 aan het bureau van dit blad. Leerling Manufacturen, In een nette Zaak kan een Leer ling worden geplaatst. Brieven onder No. 2244, bureau van dit blad. liefst gehuwd, kan geplaatst wor den aan de Machine-reparatie werkplaats te IJ muiden. io Schilders GEVRAAGD, bij JOH. RETEL, te Heemstede. EEN FLINKE JONGEN gevraagd, ongeveer 46 jaar, bij de mineraalwaterfabriek van de firma AUKES Co., Ged. O. Gracht 440. TE 111' I' IS: Een ruim, zeer net betimmerd en soli ede PERCEEL, aan de Leidsche Vaart, ruim uitzicht. De woning bevat 8 kamers, veranda, serre, badkamer, zolder, dienst bodekamer enz. Huurprijs f650. Te bevragen Kantoor van Vaste Goederen, J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. Ter overname aangeboden Bier- en Koffiehuis met Biljart. Flinke inventaris, gelegenheid voor Bottelarij en berging van Paarden en rijtuig. Koopsom f 1000 met huurjaren, Br. fr. onder no. 2242 aan het bureau van dit blad. Door familie omstandigheden wordt ter overname aangeboden een flinke beklante Kruideniers zaak, annex lïrooddepöt gelegen op een gunstig dorp nabij Haarlem. Jongelieden welke over een klein kapitaal unnen beschikken, ver zekeren zich een goede toekomst. Br. fr. onder no. 2240 aan het bu eau van dit blad. Xe Koop: Een raszuivere prachtig bruin en wit geteekénde Patrijshond, reu, ij. jaar oud, lief voor kinderen. Te bevragen Linschotenstr. la zw. Eenige Aandeelen, ten laste der Sociëteit »de Kroon». Fr. br. met opgaat van vrij onder no. 2243 aan het bureau van dit blad. Wegens vertrek naar buitenl. ter overn. aan geboden een soliede, zoo goed als nieuw dames Amerik. notenh. Schrijfbureau, mod. cyl. Adres te vernemen bij den Boekhandelaar P. KUIPERS, Zijlstraat 71.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2