Seleefd verzoek C. HOEING, Firma SCHENK, wij eveavrel hoogerIaat dei geneeskun dige dietnst - daar nu ook eens spoedig werk van gaan maken. Het instellen van een onderzoek koat zoo weinig, dat rntc het daarom niet heeft te Laten, en wij hebben doktoren genoeg düe uit stekend kunnen, klimmen, om eens een bezoek te brongen aan de hoogere ber gen. In het Paran-gebergte brengt mem 't best tot 600, en in het Ba.risan-ge bergte best tot 1000 M. hoogte. En dlat zal wel genoeg zijn. Een tompat als de Crag kunnen wij wel op Poeloeh Weh vincfonzoo iets zou al heel aar dig zijn. Het evacueere® van ziekem derwaarts kan best door de gouveane- Hientsstoomers worden gedaan. „Mot het aanleggen van de tramlijn SegliPadang Tidji schrijft deze Atjeh-correspondent nog is mem. reeds een paar kilometer gevorderd eai wordt dat baanvak door de werktrei- nen reeds beredeai. Het eerste gedeelte van het traject is gelegd van de opge broken Jiim KotaradjaKeutapang DoearLamdje-mée. De materialen uit patria zijn nog niet in voldoende hoe veelheid aangekomen] en zullen de werkzaamheden dientengevolge wel geen geregelde® voortgang kunnen, hebben. Mot dezo lijn is in allo geval weer een stuk gereed van het traject Kotaradja- Modan. Aan deze med'edbaling knoopt de correspondent vervolgens eenige be schouwingen vast over de wenschelijk- heid eener verbinding vamKotaradja met Medan „Wanneer men vam uit Segli nu werkt in de richting van. Edi en. men ons (fear uit Deli tegemoet komt, dan aal spoedig en gemakkelijker dan mem oppervlakkig denkt een, groot werk tot stand zijn gebracht. De staat koane het particulier initiatief hierbij krachtig ter hulp. Het is jammer dat de minister zch zoo streng heeft gehouden aan ze kere bepalingen betreffende do naas- tingsvoorwaarden van de reeds rendee- rende Deli-spoor. Van iemand, die dit zeer goed kan wetan eu bij. bovenge noemde lijnen eeno voorname betrek king bekleedt, moesten, wij hoor on, dat vermoedelijk de minister zich zoo schrap zette om toch vooral niet den sohijn op zich te laden, dat Z. Exc. als vroeger belanghebbende de Deli- spoor meer zou bevoordteelen dan niet andere lijnen het geval zou zijn. Ons dunkt dat een minister daar vct boven verheven is; al strooit de booze we reld meermalen neg zulke praatjes uit. Het geldt hier een zoo groot belang en van zoo ver strekkende gevolgen, dat samenwerking van particulieren en dan staat zoo hoog mogelijk dient fce worden opgevoerd. Laat men nu *iet opzien tegen eenige millioenen wat beteekent die som vergeleken bij de honderdtallen va.n millioenen ver knoeid met verschillende stelsels die blijkbaar geen van alle deugden. Laat men ook geen zwaar hoofd hebban in het beveiligen vam de lijn. Hoe ge makkelijk is dit niet gegaan in de bij uitstek vijandige XXII moekims. Se dert de opening van de lijn kunnen wij geen enkel feit opnoemen dat het geregeld verkeer dioor 's vijamds hande- NG fcfcOïv DEN MEDEDEE- LTNGEN. 30 esnts per regel. Groote Houtstraat 24. OUDSTE HUIS IN Zijdenstoffen en Dames- fournituren. Steeds het nieuwste voorhanden. H. J. VISSER. lingen is gestremd géwordén. En de dekking was steeds zeer ge- ring. ,,De Koord- an Oostkust is bijna overal zwaar bevolkt en do lijn loopt voor een groot deal langs kampongs die solidair aansprakelijk kunne» worden gesteld voor alle schade door nog niet onderworpen djahats aangericht. Die solidaire aansprakelijkheid rechtvaar dig maar streng en stipt doorgevoeld aai zeer zeker de gewonschte uitwerking hebben. Dat aan de verbinding van Kataradja met Medan. ook in Holland wordt gedacht, lazen wij in eene corres pondentie vandaar in de „Deli Cou rant." Of de lijn vooral in dein beginne rendable zou zijn kan niet met eenige zekerheid worden nagegaan, doch be kend is dat dc gouverneur van Atjoh kans zag om in don loop van '98 in eeni ge maanden 250.000 dollar aan boete tei doen betalen. Waar zooveel geldt kan worden opgebracht moet bevolking zijn en veel producten, worden uitge voerd. Het trof wel toevallig dht dei peperprijzon destijds zeer hoog waren; doch wanneer die boete een half of een. heel jaar later p;ua in zijn geheel was binnengekomen dan was 't nog mooi geweest. Algeheel e pacificatie en blij vende beheerschïng van de geheele Noord- en Oostkust van Atjeh hangt nauw samen methet aanleggen van die lijn. En voor den minister van koloniën en voor den gou vea® eur-generaa 1 hopen wij dat zij dit grootsche werk op hun actief kunnen plaatsen." Volgens dc Sumatra Post" zou de officier van gezondheid K. - de man van dé opium smokkelaarst er van goe den huize teruggekomen zijn op rijn verzoek om ontslag uit 's lands dienst. De regeering heeft, volgens het blad, goedgunstig beschikt op dit verzoek, om de aanvraag om ontslag als onge- schied te beschouwen. Oogst- en weerbericht over de maand Mei. MEDAN, 19 April. In de laag gelegen ondernemingen viel gedurende do maand zeer weinig regen, waarover nog al geklaagd' werd, doch er rijn ook beneden ondernemin gen, vooral op die nieuwere, waar nog voel op te ruimen valt, waar men met de droogte was ingenomen. Meeren- deels werkte die droogte nadeelig, doch was overigens een normaal verscliijnsel. De bovon-ond'ernemingen daarente gen hebben niet te klagen, tenzij en kele waar te zware regens vielen, zoq- aJs elk jaar voorkomt. Op den 23 en Maart streek over een dter boveii-ondernemimgen een geweldige orkaan, welke belangrijke schade be rokkende aan gebouwen en aanplant. Het nieuwe gewas staat op de boven- ondernemingen overal frisch etn gezond, doch in de lager gelegen ondernemin gen is men nog slechts op zeer weinig elden begonnen met planten, en wacht men aldaar op het vallen van de regens die in April verwacht worden. Uit Deli is het grootste gedeelte van den 1898er oogst reeds verscheeptuit Langk.ut daarentegen neg niet legen einde Apn]_ zal. de verscheping wel na genoeg afgeloopeii rijm. Onder het inlandsch personeel kwa men veel koortsgevallen eet buikziekte voor; zelfs op eene onderneming een cholerine-epidemie, waraan. 5 personen bezweken, terwijl er ook melding ge maakt wordt van eenige cholerageval len. Wat het Europeesch personeel be treft, was de toestand gunstig. Behoudens een enkel gevall van mond en klauwzeer in Beneden-Deli, onder de karbouwen, kwamen geene veeziek ten op de ondernemingen voor. sehriftvan Esterhazy herkennende, het borderel niet heeft" vernietigdmaar uit de verklaringen Tan Lauth en Gribelin blykt dat Lauth en Matton het borderel samen met Henry heb- ken onderzocht, bygevolg kon Henry het niet meer laten verdwijnen, het was een historisch stuk geworden, ook aan anderen bekend. Maar Henry, die overal raad op wist verving den eigenlijken datum Augustus, door den datum April of Mei, waartegen Dreyfus zich tever geefs verzette, maar die een alibi voor Esterbazy opleverde. Esterhazy heeft dan ook voor den krijgsraad van '98 terzake van de manoeuvres, de dekkingstroepen en de nota over Madagascar geantwoord, dat het hem feitelijk onmogelijk zou gewoest zijn, die in April 1894 te kennen. Ester hazy verschuilt zich voortdurend ach ter "dien valschen datum. Deze verschuiving vau het tijdstip waarop liet borderel afgebonden zou zijD, heeft geheel aim de verwachtin gen van Henry beantwoord. Dreyfus i werd veroordeeld en Esterhazy kwam jvry. Maar in hot Zola-proces meende imeu zonder gevaar tot den waren datum te kunnen terngkeeren. Cornély zegt in de „Figaro" dat Henry behalve de valsche stukken, op zyn geweten heeft het achterhou den van politie-rapporteu die gunstig i waren voor Dreyfus en van de echte lezing van Panizzardi's telegram. Cor nély maakt dau een vergelijking tus- schen Henry en Picquartvoor recht schapen lieden, zegt hij, is het een hart verb eifend schouwspel zooals Pic quart zich gedraagt, die rechtvaardige die lijdt en boet voor de misdaden en laagheden van anderen. De (Parijsche) „Petit-Bleu" had verzekerd dat er onder de reizigers die den 9n Mei te St. Nazairo scheep gegaan zyn naar Cayenne, 14 „geheim zinnige" personen waren, voor wie de regeering plaatsen genomen had het zonden tien republikeinsche gar des en vier gendarmes zyn, belast met de bewaking van Dreyfus, als deze naar Frankrijk teruggebracht wordt. Op zichzelf zou dat volstrekt niet onwaarschijnlijk zyn. Maar de Com pagnie transatlantique ontkent dat er iets geheimzinnigs aan die gendarmes isbet gebeurt zoo dikwyls, verze kerde zy aan een verslaggever van de „Temps", dat gendarmes naar Cayenne gezonden worden. De Fransche Kamer-bel. De zitting van de Fransche Kamer Van Yrydag is zoo rumoerig geweest, dat de be! van president Deschanel geheel ontstemd is en een nieuwe hel is moeten besteld worden. Dat is de derde sedert het begin van 't jaar met dou José aan het hoofd, over het tooneel oprukte, maakte plotseling de heele compie front en halt naar de zaal. Want op de eerste ry stalles zat do generaal. bevelhebber van het garnizoenEr was geen beweging in de stramme manschap te krijgen en de roorstelling dreigde in de war te loopen, toen de generaal te hulp schoot en van yjjn plaats riep„Flink zoo, mijn kinderen, speelt maar door." Waarop de voorstelling kon voort gaan. Wervelstorm. Een telegram uit San Antoino in Texas maak: melding van een wer velstorm in Mexico, by Hondo, waar door negeu ineDschen gedood, en 20 gewond werden, terwijl er nog 11 verdwenen zyn. De z&ak-Dreyfus. De „Figaro" behandelde Zaterdag de getuigenissen van Greuier, Jules Roche eu Esterhazy. Daaruit volgt dat er langen tyd v. rtrouweiijke be trekkingen hebben bestaan tusschen Henry en Esterhazy. Men kan zich afvragen waarom "Henry dan, het Een belangrijke nalatenschap. Dezer dagen overleed te Beirvelde (Oost-Vlaanderen) eene dame, die aan bare erfgenamen een aardig fortuintje nalaat. Zji bezit in de provinciën Oost- en West-Vlaanderen en m Zeeland ruiin 5007 b&ctaren land, dus meer dan de gezamenlijke grootte vau Amsterdam en Rotterdam bedraagt. Daarenboven bezit zy tal van hnizeu, kastdelen, hotels, paleizen en villa's, alsmede aandeelen ia spoorwegen, myuen en banken. Haar geheele fortuin was zoo groot, dat zy eene jaarlyksche rente genoot van byna 4'/2 millioen francs, zijnde ruim 1 000 francs per dag Statistiek van Spoorweg ongelukken. In het boekjaar 1897/98 zyn op de Duitsche spoorwegen 431 ontsporingen voorgevallen, waaronder 138 op de vrye baan. Verder kwamen 312 bot- siugeu voor. By al deze ongelukken werden 820 menschen gedood en 2083 gewond. Vechtpartij onder studenten. Ten gevolge van een woordentwist hebben te Valladolid woedende ge vechten plaats gehad tusschen de studenten, die geholpen werden door de bevolking en de kadetten. Tal van personen zyn gewond, enkelen zeer ernstig. bewijst dat Bazzani, die by de Ita- de tegen de rytuigmaatschappy, die lianen als politie spion betend was, victoria's liet loopen, die niet gebouwd de bom niet aan Polli gaf, maar dienwaren voor dikke passagiers. zelf Daar Parrini stuurde. Het onder- j zoek toonde aan, dat er geen enkel Transvaal, bewys was, dat een aanslag op den 4 keizer was voorbereid. i l h®. ,"P ^eol, ee.u .van De door Bazzaot beschuldigde rer- d". Mraifen voor bei Eofe-olscl, ouder- doe len sonen hebben eveneens tegen den èe- drieger een aanklacht ingediend. Bazzani is tot zeven jaar eu zeven maanden tuchthuisstraf en drie jaar politie-toezicht veroord' eld. Maj e8teit8beleediging. Een merkwaardig geval van majes- teitsbeleediging is te Dantzig voor gevallen. Een portier der kazerne was door de soldaten schertsenderwijs als „monarch" aangesproken en prote steerde tegen deze benaming omdat by overtuigd was dat „monarch" zoo veel beteekende als „landlooper". Inderdaad wordt, zegt de „T&gl. Rundschau" de naam „monarch" in vele streken zonder eenige oneerbie dige nevenbedoeling gegeven aan rondtrekkende werklui en was deze de opvatting van den portier niet zoo heel onverklaarbaar. Maar te Dantzig dacht men er anders over; de man werd ontslagen en aan ekiaagd wegens majesteitsbeleediging. Het openbaar ministerie eischtezes maanden gevangenisstraf en een -aar verlies van eer. De rechtbank sprak den man vrij. aan Dames en Heeren, welke hunne KLEKDINGSTUKKEN vóór Pinksteren terug verlangen, om deze goederen tijdig te laten halen of te bezorgen bij Stoom ververij en Chem. Wasscherij, Ged. Oude Gracht 1115, Spaarnwonderstraat 72. Telefoon no. 382. do geringste, verwacht dam vergist zij riah deerlijk. Hij verscheurt haar brief en begint dan onrustig en ongeduldig de kamer op en neer te loopen. Lovice te zienHaar alles te vertel len voor dat de heele wereld het weet! TVüj uur later zal het graafschap niet het nieuwtje bekendi zijn; de een af ander zal stellig telegrafoeren. Hij voelt dlat hij, 't haar moet ver tellen. Op dien drempel van het huis van don heer Merton staande doet hij eien stap voorwaarts. Bij den Hemel! hoe blij zal rij zijn! Ja, hij zal naar haar toe gaan. Het goede nieuws zal haar eerst wel op windon maar latei- er veel toe bijdragen dat rij hem zijn laatste zoncfe vergeeft nl. dat hij haar opgaf ter wille vam dat leehjke schepsel, dat niet in één) adem met haar genoemd kan worden. Hij ziet op rijn horloge. Het is net) elf uur. Als hij nu terstond gaat zal hij liaar zeker thuis treffen. Ontploffing. Een verschrikkelijke ramp heeft St.-Helen in Lancashire (Engeland) getroffen. Ten gevolge van een brand is de chloraatfabriek van de Alcali- Maatschappii in de lucht, gevlogen. Geen enkel iinis is onbeschadigd ge bleven. Onder de puinhoopen beeft men vier lyken te voorschyn gehaald: tal van werklieden zyn ernstig ge wond. De schade wordt op meer dan een millioen gnldeu beraamd. Russisch. j In de Hofopera te Moskou werd j „Carmen" gegeven en de bevelhebber van bet garnizoen had, eveDals ook elders geschiedt, toestemming gegeven, dat een afdeeling zyner soldaten in de voorstolling als Spaansene krijgs lieden medewerking verleende. Toen io het eerste bedrijf de wacht, Een valsche aanslag. Voor de rechtbank te Ancona is Yrydag behandeld bet proces tegeD Mario Bazzani die als politie-spion een bommen-aanslag tegen het leven .an den duitscheu keizer ter gelegen heid van Z. il.'s reis naar het Heilige Land heeft georganiseerd en daarna... ontdektom eene belooning voor zyn yver I to verkrijgen. Een afschuwelijk complot tot ver moording van den Duitscheu keizer eD zyn gemalin eu van de gezamen lijke staatshoofden heette gelukkig ontdekt, een complot welks draden naar Europa liepen. En terwijl alles op bedrog berusue, heeft de Pruisi sche minister van binnenlaDdsche zaken uog eenige weken geleden in den Rijksdag verzekerd, dat men belaas niet van bedru/ mocbi spre ken, daar deze aangelegenheid een zeer ernstig feit tot grondslag had. Slechts Mario Bazzani is naar de rechtbank der gezworenen te Ancona verwezen, omdat by een misdaad heeft verzonnen en voorbedacbteiyke valsche beschuldigingen beeft uitge bracht. In de aanklacht leest men Tijdens de reis des Duitschen Kei zers naar Egypte, meldt de heer Eroilio Treves, leider van het bureau voor geheime informaties bij de Egyp tische politie, aan den ItaliaaDschen consul, een zekere Mario Bazzani van St. Miniato hem had toevertrouwd, dat een der Italiaansche „anarchisten" in den winkel van Parrini twee bom men had vervaardigd, die een scheepskok, Luigi Sanson genaamd, op een stoomboot van de Egyptische Scheepvaart-Maatschappij naar Pale stina zou brengen. Bazzani noemde verscheidene „daders" by name. Men doorzocht den winkel van ParriDi en vond een kist. Parrini bezwoer, dat er cognac in zat en ooi te bewijzen, dat hy de waarheid sprak, greep hij een hamer en wilde de kist openen- Gelukkig wer l hem dit niet ver oorloofd, want in de kist waren werke lijk twee ijzeren bommen van cooischen vorm met lange lonten. Zij waren 25 cM. hoog, wogen l'i. Kg. en met een krachtig© ontplofbare stof ge vuld. Dadelyk werden huiszoekingen en arrestaties gedaan. Bazzani ver langde spoedig een beloning voor de geleverde inlichtingen en droog daar zoo sterk op aan, dat men argwaan kreeg. Deze argwaan rees, toen een Engelsch ingenieur, de heer Lyin, mededeelde, dat efcii Arabisch werk man, Maktnand genaamd, hem bad verzekerd, dat hij in opdracht van Bazzani bommen had vervaardigd, Bazzani gaf toe, dat hy aan de vervaardiging van de metalen hulzen der bommen d8ol had genomen, daarna had hy hulzen aan den Arabier Polli gegeven. Het werd vastgesteld dat Pariini de kist van een Arabier ont vangen had, die de opdracht had te zeggen, dat er cognac in was. Dit Een beambte vau bet douanekan toor te Odessa heeft in een aanval van krankzinnigheid zyn vrouw en •zyn vijf kinderen in den slaap ver moord. W erkstakiag. De staking van de mijnwerkers in de Saarstreek is overgeslagen op een tweede rayn. Een ijzergieterij in Hayiogen en Gross-Moyeuvre staat stil by gebrek aan kolen. In het ge heel zyn door de werkstaking negen duizend werklui zonder werk. Op de Filippijnen. De correspondent van de „New-York Herald" te Washington verneemt dat generaal Olis voornemens is, Bacolor in te sluiten, om een grooten slag toe te brengen aan bel leger der Filipi nos. Men zegt dat 20 leder, van het Filippynsche congres, dat uit 56 leden bestaat, tot do onverzoenlijke partij bobooreu. Gasontploffing. Donderdag heeft te New-York een hevige gasontploffing plaats gehad, terwyi men met eenige herstellingen aan den gasmeter bezig was. Vyf hnizeu werden beschadigd en dertien persouen gewoad; sommigen zelfs ernstig. Een dikke dame. De vorige week Yrydag. 's avonds te half acht zagen dc staiionneereude koetsiers, die op den boulevard Saiut- Miehel te Parijs op een vrachtje ston den te wachten, met angst eon be jaarde dame vao buiténgewonen lichaamsomvang op bnn rijtuigjes toetreden. De dame koos de victoria, die aan het hoofd der ry stond en, terwijl de koetsier'op zyn bok klom, heesch de passagierstei zich in bet. rijtuig, iiet zich op de bank neerploffen en krak....! Het bankje vouwde onder het ge wicht, brak, splinterde eu eensklaps zag men hoe de dame dwars door den bodem been zakte en hoe haar rokken den grond veegden, want het paard had zich reeds in galop gezet. I De dame roept: hou op! hou op! en! wijs op den Rand. Daarop komt o.a. voor: H. Eckstein Co. voor 25,000 p. st., de Consolidated Gold Fields voor 20,000 p. si., Gebr. Barnato 10,000 p. st.; de Londeusche beurs 1130 p. st.; bij elkaar Dagenoeg de 100,000 p. sr., waarom men gevraagd had. Opmerkelijk is, dat er ouder de bijdragers vele Duitsche firma's voor komen; waarom die zoo voor het Engelsch geporteerd zyn, is niet aan stonds duidelijk, I)e „Express" vraagt ook of die verschillende ruyumaat- schappijen zonder toestemming van de aandeelhouders voor een doel, dat aan de maatschappij geheel vreemd is, geld mogen geven. Maar zy hebben net indertyd we! voor de samenzwe ring gegeveu. Op de lijst komt ook voor do firma Lewis Marks, de groote vrienden van president Kruger, op wier kosten hut standbeeld voor den president gemaakt wordt,'- de finna die met haar distilleerderij schat ten verdiend heeft, de uitlanders in den drank verkoop aan Kaffers aan een grief geholpen heeft en nu nog hun gunst met 2500 p. st. voor de Eogelsche scholen willen winnen. Maar hoe dit zy, tegenover die 100,000 p. st. geeft de Express Transvaal den raad met het getwist in onder wijszaken op te houden, eu met alle macht het Hollandsch te verdedigen. Het blad zou daarom ook willen, dat dr. Mansvelt de Katpsche onderwijzers niet afstootte om Hollanders, die o.a. de fout hebben meer Transvaalse!] te zyn dan de Trausvaiers zelf, in te voeren. Over Boenoe, den Swaziekoning, vinden wij nog liet- volgende ver teld: President Kruger heeft Dinsdag een onderhoud van een kwartier toe gestaan aars Boenoe, die toen zyn grieven begon op te sommen. H j kreeg ion ant woord dat de landswet ten volgens de conventie ook op Sw;a- zieland van toepassing waren. Boenoe begon een verwarde argumentatie en moest herhaalde malen door den presi dent tot de orde geroepen en gezegd worden dat hy nu zyn grieven dui delijk moest vertellenen nadat het kwartier om was, ging de president weg. Boenoe eischte toen den presi dent weer te zien. De naturellen-com missaris (Croujé) vertelde hom echter da', dit niet zou gebeuren, maar wat by te zeggen na i, zou aan den pre sident meegedeeld worden. Boenoe begon toen te schreeuwen eu op de tafel te slaan, eischende den presi dent te zien. De indoena's trokken hem neer op zyn stoel en de com missaris vertelde hem dat by niet in zyn eigeu land was en indien hy zich niet goed gedroeg uit het kan toor zou gegooid en naar Swazieland terug gestaard worden. Boenoe vroeg toen om excuus en gaf opnieuw zijn verlangen te kennen om den president te zien, maar kreeg nog eens ten ant woord dat dit onmogelijk was. Ia een later onderhoud mer den naturoi- lencoratoissaris werden weer dezelfde zaken besproken en gaf Boenoe zyn voornemen te kennen om naar buis te gaan. Jaffr. Emma Krogh, dochter van den Transvaalscheu onder-staatsse cretaris voor binnenlandsche zaken, gaat naar Europa, om opgeleid te worden als poceeispeeister. Rubriek öarates. Do ochtend is somber geweest en. nu. komt do regen het zelf bevestigen. Dik ke. vette droppels vallen, op het groene loof van de laurierboomen te Moorlands en op de tuinpaden stroomt het water in kleine beekjes over deai grond. Lam- bert., die evenzeer het land aan water heeft als een kat ontdoet rich in. dö vestibule vaooi zijn nattd overjas ca vraagt, gedrukt door een vreemde neer slachtigheid, waar of hij juffrouw Deve- rouse kan vinden. „In de kleine zijkamer," antwoordt men hemen werkelijk daar treft hij| haar ook aan. Ziji is bezig een zestal oud'erwetsche vazon van geslepen glas met bloemen te vullen, die angetwijp feld ter versiering van, de lunchtafel moeten dienen. Zij schijnt hem een weinig langer, slanker toe eai nog veel mooier dan anders. In het half duister van het vertrek komt het hem voor dat haar oogen een diepere tint hebben ge kregen. Dat zekere gedistingeerde air, dat haar zoo eigen is, komt nog meer uit, ja grenst aan trots. Toch ligt er een gedrukte uitdruk king over haar gezichtje en om haar lieven mond speelt een koude, cynische glimlach. Zij heeft het rich dus aange- trokken, denkt Lambert. Deze kanier heeft twee ingangen, één die in de bibliotheek en een ander die in dé vestibule uitkomt. Als hij den laatste binnentreedt merkt Lovice, die verdiept is in het schikken van haar bloemen, niets van rijn komst voordat rij rijn armen con haar heeti en zijn lippen op haar wang voelt. HOOFDSTUK XXII. Langzaam, heel langzaam zonder de minste haast te toonen, maar met van toorn flikkerende oogen keert Lovi.ce zich om eoi bevrijdt zich uit. zijn' canhel- zing- ..Zijrt gij 'krankzinnig geworden vraagt rij. Haai- stam klinkt heldter on zeer ge belgd. „Lieveling!" roept hij opgewonden uit, „liij is doodDe oude man is dood en ik ben vrij „En wat gaat dat mij aan V' Langzaam maar duidelijk komen da woorden haar over de lippen. „Je begrijpt mij niet!" Lambert wordt steeds opgewondener „Hij is dood1, zeg ik je." j ..Welnu „En hij heeft mdj alles nagelaten. O! begrijpt je 't dan niet? Wij kunnen nu gelukkig worden lieveling, ein delijk Lovioe!" „Kunnen wij?" Een eigenaardige glimlach verschijnt ap haar gelaat om echter terstond weg te sterven. „Waarom spreekt gij op dien toon tegen mij. Hoe kan je dit nieuwtje. dat voor jou even goed. als voor mij hot grootste geluk bevat, zoo koel op nemen? Hebben wij elkander niet lief? Ik weet," voegt hij er haastig zelfs on geduldig bij alsof hij haar wrok ver- oordteelt, „dat gij boos op mij rijt. „Je hebt mijn misslag erg kwalijk geno men. Maar als ik je nu zeg, dait hij dood is..." „Hij?" valt rij hom vriendelijk maar spottend in de redte. „En wie is die] hij „Ahklinkt het nu triomfantelijk uit rijn mond, „ik wist wel dat je mij niet begreept. Sir John Lambert, mijn oom, stierf gisteren en nu ben ik vrij. Je weet wat dat wil zeggen." ..Zeker. Nu rijt gij Sir Godfrey Lam- bert," zegt rij beleefd maar onverschil lig glimlachend. ,,Ifc won sch u geluk." „Meer niet!" Als versuft riet- hij haar aan. „Groote God, Lovioe, hebt gij mij niets meer te zeggen. Ik weet, dat ik je beleodigd heb. Maar jij weet ook," voegt hij er hartstochteiHjjk bij, „je moet," heel verstandig laat hij verdere explicaties weg en zegt, „ik heb jou en jou alleen lief gehad „Je denkt..." Zij keert rich van hem af met de duidelijke bedoeling het ver sieren van haar vazen voort te willen zetten maar in waarheid misschien om haar doodsbleek gelaat voor hem te verbergen. „Je denkt dat je mij lief hebt." In weerwil van haar gelaat, dat haar gevoelens verraadt klinkt haar stem) duidelijk cai onverschillig. „Denken!" roept hij toornig uit. „Het- is buiten twijfel en jij," heftig, „moest de eerste rijn die dit wist. Mijn hart behoort jou." „En gisteren?" Haar toon klinkt, luchtig; rij houdt rich nog berig met haar bloemen, zoodot haar gelaat voor hem verborgen blijft. „Behoorde je hart gisteren ook aan mij „Altijd, gisteren en nu, altijd." „Och, dat is onmogelijk!" Zij heeft tijd gehad om zich te herstellen en wondt nu haar bleek gelaat, dat do diepste verachting uitdrukt, naar hem toe. „Gisteren bezat juffrouw Johns je hart!" „Lovice Snel legt Itij rijn hand op haar arm. Even haastig schudt ze haar van zich af. „In elk geval waart gij gisteren met juffrouw Johns geëngageerd. Heeft je hart," ze lacht, „daiar niets mee te maken Gaarne laat ik u betleu eenige nais- hondelyke raadgevingen hoeren want al twijfel ik niet. of er zyn onder nayne lezeressen vele ervaren huis houdsters. men kan toch ouder het motto: ^Iemand is nooit te oud ota een atrent werp: zich voor het paard, terwijl vier burgers var; goeden wil zich met de redding belasten. Docli te vergeefs; het breedste gedeelte van de dame is reeds door den bodem heen gezakt en zy kan niet- meer terug. 5 te ieereo," altijd eens nagaan of er Men besluit daarom het paard te'ooii iets is, waarmee men nooit d8 ontspannen en mot de noodige voor proef hoeft genomen en dan vei trouw zorgen wordt door de omstanders bet^a' 'iet opvolgen van myn raad u victoriaadje op -etild; de dame zakt beste resultaat zal verschaffen, steeds lager eu eindelijk zit zy onder ï- H°0 doeken, die zeer vuil zijn, het rijtuig op den grond. W00r schoongemaakt kannen wor- Daarop volgde een heftig tooneel. ^en- De dame schold vrn*rfi»«4 re. kost- Neem een ty'i koud water, doe daarin sier eu de kooi- er woedendohaar. wat soda, leg de vuile doeken er in, De welwillende neipe** ,.,/zen party beweeg ze wat met een stokje en laat en het eind van het lied was een ze or daarna een poosje in staan, optocht naar het politiebureau, waar Als het vud er gedeeltelijk uitf etrok- de dame een formeeleaanklachtindien- ken is, neemt men een korten, dikken Haar lach, hoe kort ook, maakt hem bijna krankzinnig. „Ik bon hier gekomen om alleen over ion en mij te praten." Hij heeft nu een houding aangenomeoi die naar rijn idéé, ma,ar lijj vergist zich zeer, waar dig is. „Jij verst-oottet mij,, Lovice, maar ik vertrouw en hoop dat je nu den toestand goed zult begrijpen. In je dwaasheid' zoudt gij ons beiden tot eeni armzalig bestaan hebben gedoemd, dat niets anders dan treurige gevolgen na. zich zou slepen. Ik deed mijn bert ons beiden van een toekomst te redden, die een ieder die niet krankzinnig was, afkeer zou hebben ingeboezemd. Nu kom ik hier om je eon titel en vijftien duizend pond 's jaars aan te biedten. Ge moet toch toestemmen, dat ik da meest logische em vriendelijkste van ons beiden ben. Jij zoudt roet opan oogon in de ellende geloopen rijn. I Ik aarzelde. j Zelfs mijn aarzeling is door jou en je familie als oen misdaad beschouwd," voegt hij er met nadruk bijliij is «c rich den laat-sten tijd van bewust ge worden, dat het graafschap geen ge lukkig jachtterrein voor hoon zall ople veren. I (Worth verrojgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2