itok of üzeren lepel en slaat ze daar- oee vlug en flink door het so la water, ïeem daarna een pan met warm water zeep. draai de doeken om den lepel, loe ze in het heete water, wryf de loeken met zeep in en wasch ze door den een tegen den ander te wryyen. Spoel ze nu in kond water en wring se ten slotte droog nit. Helpt dat nog liet voldoende, dan moeten de doeken vorden opgekookt. De doeken worden op een rokje voor het vuur of 's zomers buitpn gedroogd. Als de doeken dadelyk in heet water gedaan werden, zon liet vuil er in branden, denk, hoe men de verf stoffen in katoen krijgt f.1. door het goed in heete verfstoffen te dompelen. II. Het wasschen van ballons en gasornamenten. Boen ze met een nagelborstel met jep, soda en water, spoel ze in warm water en laat ze dan uitlekken. Als het water er afgedropen is, wor den ze mete en zacbten handdoek aan gevat en drooggewreven. Zy mogen iooit in koud water kooien, want dan het glas door de warmte vau de gasvlam springeD. III. Het wegmaken van vlekken uit linnengoed. a. Wjjn- en Tneevlekken. Ben ons vorsche chloorkalk lang zamerhand aangemaakt met twee en een halve kan koud water wordt in een kruik gegoten en gedurende drie of vier dagen telkens goed geschud; daarna blijft het een week staan om te bezinken. Daarna wordt, het door een neteldoekscheu lap in een schoone flesch gegoten en kan men het gebrui ken in de verhouding van drie lepels tegen zes lepels water. De te reinigen voorwerpen moeten eerst in koud water natgemaakt worden. b. Inktvlekkeu. Dat zijn metaalvlekken, die alleen oitgewasschen kunnen worden, ais uien ze dadelijk, voor dat de inkt droog is, in melk doopt en dat telkens herbaalt zoolang de melk ver kleurt. Als de iDkt echter droog is, kan men heel voorzichtig zuringzout aanwenden. In dat geval wordt eerst de inkt vlek nat gemaakt met heet water, de gevlekte plek op een heet. bord gelegd, de vinger in zuringzout gedoopt, de vlek er mee gewreven en zj ver dwijnt. Het linnen moet dan dadelijk in koud water nagespoeld worden en daarna weer in friscb water gezet. Het blee water verwijdert alleen plantaardige vlekken en merkinkt, die niet bestand is tegen chloor kalk. IV. Het wassehen van gekleurde japonnen. Soda doet geen kwaad zooals bleek poeder en toch gebruiken de wasch- vrouwen het slechts zelden. Donkere japonnen worden iu zeer verduud gom water doorgehaald, lichte daarentegen in verdunde stijfsel stijf uitgewron gen, nog oens in een doek ongewron gen, dan in een anderen doek neer gelegd, daarna eruitgenomen, openge slagen. goed uitgeklopt eu op een donkere plaats gedroogd maar niet langer gedroogd tan noodig is om ze te strijken zonder dat de damp er afslaat. Als gekleurde katoentjes snel in den tocht op een donkere plaats ge droogd worden, kuunen zelangfrisch blyv.n. V. Het wasschen van gekleurde kousen. Gekleurde kousen verschieten zoo reen ze buiten hangt. Men kan ze tosscheu droge doeken leggen en dan zoolang kloppen tot ze bijna droog zijn, RECEPTEN. Cdroengdei- Laat een halve Üescb rijnwijn koken met wat, citroensap en suiker naar smaak. Neem het van het vuur en roer er vomziehtig zes eierdooiers en het stijfgeklopte wit door. Nagemaakte caviaar. Een vac- graat ontdane, goed ge- wasschen haring en het geel van een hard gekookt ei worden vermengd met een half grooten, fijngehakten ui, een eetlepel azijn, j/ï s'ix' olie, wai mosterd, peper en een weinig suiker. De caviaar wordt gediend met citroen sciij fjes v ersi erd voering, evenals de andere, uitstekend geslaagd heeten en kan het bestuur de zer vereeniging met voldoening op het afgeloopan seizoen terugzien. Onderlinge Oefening. De zang-vereeniging „Onderlinge Oe fening", directeur de heer C. N. Wag ner gaf Zaterdagavond haar vierde en laatst? uitvoering in dit seizoen in de Groot-e Vauxhall alhier. Voor eene flink bezette zaal werd een keurig en zeer afwisselend program ma tem uitvoer gebracht. De avond! werd geopenddoor het koor, dat onder leading van zijn ijverigen direjeteur, liert. lied „Nun Danket alle Gott" op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore bracht. Hierna, trad het jonge dames koor „Oefening kweekt Kunst'" op, dat een tweetal liedleren zeer lief zong en daarmede een. welverdiend afpplaius in- oogstte. De alanwezigen kwamen, even wel in een vroolijke stemming, toen achtereenvolgens een cllrietal voordrach ten worden ten besta gegeven. Al voldeed ons de voordracht ..Melk en Water" door twee hoeren ook min der goed, de voordracht „Drieske de Schaercslieper" was daarentegen uit muntend. Op verschillende politieke toestanden werd daarin op geestige wij ze gezinspeeld). Aan bijvalsbetuigingen ontbrak het den uitvoerende dan ook nieb. Het komisch duet „Cato en Ma- rietje" door dames uitgevoerd, viel even eens bijzonder in den smaak. Vervol gens bevatte het programma, nog een aria voor viool, een tooneelstukje, eeni ge zangnummers en voordrachten, wei- ka nummers wij niet in die gelegenheid waren bij te wonen, doch wanneer deze «ven good ran stapel zijn geloopen als de voorgaande nummers, mag deae uit- Kwartet-Wedstrijd. Zondag heeft de loting plaats gehad ji de kwartetten, welke zullen deel nemen aan den kwartetwedstrijd, hier ter stede 11 Juni a. s. te houden, uit geschreven door het Haarleimsche kwar tet „Loredey". Het aantal deelnemers bedraagt 19. Des middags zullen optreden 13 kwar tetten inx deze volgorde: 1. „Da Ade laar," Weesp; 2. „Ma-nnenkwartet", Dordrecht; 3. „R. W. H. S.", Rotter dam; 4. Concordia" Amsterdam:; 5. „Internos", idemi; 6. „Zanglust". Delft 7. „Zang en Vriendschap", Amsterdam S. „Cantate", den Haag; 9. Orpheus", idem; 10. ..Jubileums", idem; 11. „Kwartet", Wormerveer; 12. „Fidéli- té". Amsterdam 13. ..Rotte's Mannen koor". Rotterdam. Des avonds zingen de overige b kwar tetten en wel: 14. „Euterpe", Haar lem 15. „Zwolsch Vocaal Kwartet", Zwolle 1G. „Onder Ons", Amsterdam .17. „Aurora", Amsterdam; IS. „St. Caecilia", Rotterdam,; 19. „Euterpe", Utrecht. Onmiddellijk na afloop heeft d'e uit spraak van dc jury plaats, waarnai do eerste vier bekroonden om deni oore- prijs zullen zingen. Ten slotte heeft dan de prijauitdeelisig plaats. Kegelen. De Haarleimsche kegelaars hebben Zondag te Schiedam- op do banen van het Gebouw „Musis Sacrum" in de vijf- stedelijke Kegelinatcli den naam van de Spaameetad op kegelgebied weder om hoog gehcudcm, ja zelfs zoo hoog, dat Haarlem thans staat aan de spits detf stod'en AmsterdamRotterdam, dein Haag en Dordrecht, die a.lle be kend zijn om hunne uitstekende kege* laars. De strijd wais dan ook hevig. Zooals men weet kwamen voor elke stad vijftien der beste kegelaars uit. Op twee banen werd d'oor de deelnemers ge worpen. Op de eehei 6 op de andere 9 baiLlen. De afgevaardigden waren in 3 vijftal len verdeeld. Allereerst werd door elk vijftal 6 ballen geworpen. Reeds di rect nam Haarlem de leiding. Het eer ste vijftal wierp niet minder dan 157 houten in de 30 ballen, liet tweede 102 en het derde 126; zcodat de stand1 na dat alle vijftallen 6 ballen hadden ge worpen, was Haarlem 3So, Amsterdam 382. Rotterdam 375, den. Haag 344 en Dordrecht 312. Vervolgens werd op de andere baan gegooid en moest ieder lid 9 ballon weipen. Het eerste vijftal van Haarlem wierp 219, het tweede 211 en het derdfe 210, terwijl do vijftallen van andere siteden over 't algemeen beneden do 200 hou ten bleven. Do leiding, door Haarlem in 't begin genomen, heeft ziji dus dm gehc-elm dag behouden, en zich daarme de tevens eene mooie overwinning be vochten. Het resultaat wasHaarlem 1025. Amsterdam 980. Rotterdam 945, den Hang SS9 en Dordrecht 787 hou ten in de 225 ballen. Doch niet alleen dat de uitgeloofde 15 zilveren medailles mede naar de Spaarne-stad warden gevoerd, ook de treffersprijs, een. gi*oot verguld zilveren eere-teekeci, uitgeloofd door dien Am- sterdsnischen Kegelbond, viel den Haai'lemsclien afgevaardigden met 179 treffers ten deel, terwijl da heer Joh. Martens, lid vaai de kegelclub „de Vlie- gende Hollander", tevens nog d'en con- solatie-prijs, een zilveren eere-teaken, verwierf mot 73 houten in de 15 tref fers, Alzoo gingen aille uitgeloofde prij zen naar Haarlem. Het behoeft vcorzet- ker geen betoog, dat onze staögenóöten, die des morgens vroeg nadat nog een kiekje van hen genomen in het café ran Gebi\ Brinkmann, naar Schiedam waren getrokken, des avonds in eene opgewekte stemming dharuit teragkeer- déni De 3 vyf-talleo warea als volgt samengesteld Het eerste uit de heeron J. van den Berg, J. Martens, Jos. van den Berg, P. van Gulik. Jos. Brinkmann. i et tweede uit de lieeren H. W. Braam. H. Guthsehraiat, G. de Vaal, A. Hommericli, P. van Daalen, terwyl hot derdo werd gevormd door de heereu L. Glaser, Martin, J Campen, H v. Breemen, L. Maas winkel. wogen, als ware het een vloer. Verder kwamen nog op het tooneel een wielrijder, die op één wiel gezeten, biyken van bedrevenheid op het stalen ros gaf, en een sehntter, door wien Willem Tell in de schaduw zou wor den gesteld. Deze schoot met zijn tweeloops geweer tegelijkertijd de appels weg, die op de hoofden van twee poppen, op eenigen afstand van elkaar geplaatst, waren gelegd. Ook door het verrichten van verschillende andere toeren, gaf hy blijken een flink schut ter te zy'n, aan wieu op hetjachtter- rein geen haas of konyn zou ontkomen. Staaltjes van vlugheid werdeo ver toond door de familie „Freires" die eenige Ikarische spelen uitvoerde en daarmede een uitbundig succes iu- oogstte. Een waardig slot vormden evenwel de koddige exentriciteiten .Griffith and Reade Trio", die nog eenmaal op de lachspieren der aan wezigen kwamen werken. Iu één woord het was een recht genoeglijke avond. Hedenavond treedt het gezelschap op voor de leden van de sociëteit „Vereeniging." Wedvlucht. Zonda.' j.l. hield de Postduiven- vereeniging „de Zwaluw" alhier haar eerste wedvlucht in dit seizoen van R. zen daal. De dniveu werden om 7 nur in vrijheid gesteld en bereikten hunne hokken als volgt le duif F. v. d. Pol 8 u. 46 m. 35 s. 2e H. v. Alphen 8 u. 47 m. 9s. 3e L. Verpoorten 8 u. 49 ra. 26 s. 4e H. Hooreman 9 u. 13 m. 6s. Electri&che Tram. Voor het einde dezer maand hoopt men op de electrische tramlijn Haar lemZand voort met proefrijden te kunnen beginnen. Doen zich dan goen groote moeilijkheden meer voor, dan zal de dienst spoedig geopend worden. De opening van de ceintuurbaan volgt dan ria een paar weken. Als een bewys, hoe kostbaar het bedryf nog is, in weerwil van de betrekkelijke goo'ikoopo be wee. kracht., kan dienen, dat .de Maatschappij op hare geza menlijke lijnen (Zaodvoort, ceintuur baan en Bloemendaal) per jaar f 100.000 moet octvangeu, voordat er v»d winst aan de aandeelhouders sprake kan zyn. De tarieven zijn door commissaris sen en Directeur der Maats, vastge steld, maar worden Youralsoog niet medegedeeld. Men wil daarmee tot kort voor de opening wachten, opdat h t. publiek, het bedryf ziende, beter I de tarieven beoordeelen kan en er dan bijvoorbeeld niet meer beweerd zal worden, zooals nu, dat een retour naar Zandvoort niet meer dan een dubbeltje kosten mag. De Maria-Stichting. Hedenmorgen had de plechtige in wijding van de kapel plaats door Z.D.H. den bisschop van Haarlem Mgr. C. J. M. Bottemanne. Na de inzegening eu wjjdicg droeg de Bis schop bet heilige Misoffer op. Daarby werd door de eerw. zusters van het zangkoor eene meerstemmige Mis ge zongen. Na het eindigen der H. Mis zongen zy de meerstemmige Laudale vac Hal Ier en de vierstemmige Hyorae O. Gloriosa van denzei fde. Na afloop van deze plechtigheid bad eene lunch plaats. Hier zaten met den Bisschop en de Geestelijkheid aan de heer Mr. G. van Tienhoven, commis saris der KoniDgin, de waarnemend Burgemeester, de heer M. O. de Kan t,or, de doctoren van het gesticht, de heeren L. C. Proot en Jessurun, do architect de heer Arn. A. M. Brüniug te Amsterdam en de aannemers de heer N. J. H. van Groenendael te Hilversum. Naar aanleiding van ons bericht over de Hogerhuis-meeting te Half weg, aldaar op Hemelvaartsdag j.l. gehouden, meldt meu ons. dat de daariü opgenomen mededeeliDg, dat debat verboden was, oujuistjis. Indigo-tentoonstelling. De lndic'n-ientuoi»!-ieiliiig up iu.t Koloniaal Museum alhier gehouden eu heden gesloteu is bezocht geworden door 85 personen. Hedenmorgen te oi?g veer half acht is de stucadoor Groeceveld. wonende in dc Waldeck Pyrmonistraat, die door het vallen van een ladder aan de vil ia van mevrouw de Favaugc in den Haarlemmerhout waar hy werk zaam was, zyn been brak, per rijtuig naar zyn woning en later per rader- baar naar bet 8t. Elisabethsgasthuis vervoerd. Zondagavond werd door de politie van het perron der Hoilandsche Spoor alhier verwijderd Sjoerd Lingbeek. oud 23 jaren, zonder beroep wonende *e|N.eu*ePekela die, in waanzinnigen toestand verkeereude. by hertialiug poogde zich voor een trein te werpen; voor eigen veiligheid werd hy eau het poliiiebureau in bewaring ge houden; de familie toch, bij wie ny hier eenige dagen had gelogeerd, daar hy overgekomen was om op Hemelvaartsdag de feesten der Jon- gelingsvereeniging bij te wonen, bad reeds zooveel onaangenaamheden van haren logé ondervonden, dat zy hem niet weer kon opnemen. Heemstede. Zondagavond had alhier in de N. Hervormde Kerk in tegenwoordigheid van vele belangstel lenden de inzege ning plaats van vyf broeders van „Moer eu Bosch" tot Diakonen. Hierbij tradea als sprekers op de heeren prof. dr. P. J. Maller, J. L. Zevers, direc teur van „Meer en Bosch" en ds. H. J. Jam°s van Vlaardiugen. Zandvoort. Bevallen A. Paap- Kerkman d. Overleden G. van der Moy 75 j. J. E. v. d. Mije 9 m. M. S. Schaay Finklor 66 j. Santpoort. Naar wy vernemen heeft de hagel slag. die Zatrirdagmorg'-i! ret hevige onweer vergezelde, dat in de omstre ken beeft gewoed, groote schade aan gericht aan de verschillende bloem gewassen. die te velde stonden. Deze schade moet eenige duizeude guldens beloopen. SM3EZS>HÖEH. Voor den inhoud dezer rid.riek «te.li 'e redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender ierug- opgeven. „Frits van Haarlem." Een gedeelt- der Haarlemmers heeft Zondagavond de konnis making met het speeialiteiteogezelschap van Frits van Haarlem, dat eene voorstelling gaf in de groote zaal der societeii „Vereeniging" hernieuwd en zich daardoor tevens een zeer genoeg lijken avond verschaft. Het programma dat nit een tiental nummers behalve de orkest-nummers— bestond, was ryk aan afwisseling eu mocht een keur-pro- gramma worden genoemd. Welk van de nummers het best voldeed, is moeilijk te zeggen. Waren het de onovertroffen hand- en krachtacro baten, de broeders Freydos, die door hunne sterke toeren aller bewondering opwekten of de chantenrs-excentriques „La en Do", die in een 2ta! nummers hunne heldere klankvolle stemmen deden hooren of was het Miss Tilder met hare uitstekend gedresseerde geiten, die ware kunststukjes uit voerden of wel de zonderlinge jongleur Billword, die door als „August de Domme" tespelen,den lachlust der aan wezigen opwekte, en daardoor het meest in den smaak der toeschouwers viel. Na elk nummer weerklonk e.n daverend applaus door de zaal. Een mooi nummer was ook nog dat van de vermaarde gezusters O'Meers, die zich met zooveel vlugheid en ze kerheid over de telephoondraad be- Benoemd tot agent van politie dezer gemeente K van Pel te Egmon i aan Zes. Soirée. In de groote zaal der sociëteit „de Kroon" gaf de beer J. B. Bongers eene afsebeids-soirée aan de leerlingon van zyo dauscursus met medewerking van verschillende personen eu corpc- ratiën hier ter stede. Het programma, datuit niet minder dan 11 nummers bestond, was met zorg samengesteld en wel in staat om den aanwezigen eenige genoeglijke uurtjes te verschaffen. En dit is dan ook geschied. De door ons bijgewoonde nummers vielen ten zeerste in den tak en werden luide toegejuicht. Vooral de zangnummers door het kwartet en die door het trio voor 9 dames werden zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Ook de komische voordrachten voldeden uitstekend. Na afloop van de uitvoering nam het bal een aanvang, dat de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen bield. Voor zeker beeft de heer Bongers met dezen avond, die gebeei ten genoege der aanwezigen is afgeloopen, alle eer ingelegd. De oude schipper Marbus, die sinds langen tijd in deze gemeeDte met zyn bouwvallig vaartuig in de Gasthuis- siDgel lag en vanwege don ziekelyken toestand zyner vrouw door liefdadige ingezetenen van het noodige werd voorzien, begon het den laatsten tijd den omwonenden zoo lastig te maken dat hij heden morgen omstreeks 10 uren doorden havenmeester-inspecteur, geassisteerd door 2 politieagenten, met geweld met zijn vaartuig buiten deze gemeente in de Amsterdamsche vaart is gebracht. Voor onze kolonialen.. Reeds vroeger verzocht ond'ergeiteo lcend'e met veel succes om lectuur voor de soldhiteai op At-jeli. Raketten, ja kisten vol boeken, cou ranten en tijdschriften bewezen torn duidelijk, dat dc Nederlander d'en In- dïaehen Miiitaiir een goed! hart toe draagt. Ik kan verzekeren, dat de fuseliers er zeer dankbaar voor waren. Gelukkig zijn de tijden voorbij, tocti een soldaat in 't algemeen en de kolo niaal in het bijzonder weinig in tel was, ja zelfs geminacht werd. Het gehalte onzer Indische vrijwilli gers, wordt trouwens met don dag beter. Zkker men vindt er natuurlijk slechte sujetten ond'er, doch die wor- den door een ijzretn discipline allicht beter in toom gehouden dian hun soort- genooteai in de burgermaatschappij. De overgroote meerdJerheid bestaat uit flinke degelijke kerels, mannen van stavast, die nu ja., over 't. algemeen, evenals 't gros van ons volk. op zijn, tijd wel een borrel dtinken. maar er geen misbruik van makenzich steeds fatsoenlijk gedragen en de unifonn.dat cerekleed der Natie, hoog houden. Hoovelen teekenden niet, die met het handgeld eene oude moeder hiel pen Van de handgelden in 1S98 uitbe taald, werd een bedrag van f 17967 aan familicn en f 3680 aan crediteu ren buiten Harderwijk afgezonden. Onder d'e naar Indië vertrekkenden waren ca- velen, dia vatn: hun premie nog bechiidonde sommen hadden over gehouden deze gelden, tot een bedrag van, f 9435, werdén dioor de detacher m entscomma.ndan ten modegenomen en bij aankomst in Indië aan d'e rechtheb benden uitbetaald. Hoevelen ook worden, niet door lust tot een avontuurlijk leven vol afwisse ling in onze gelederen gebracht Het zijn er maar weinigen nog, die na een mislukt, verwoest verleden hun toevlucht tot. Harderwijk namen. De papieren moeten in orde wezen. En mochten er dan. jeugdige knapen zijn, die kort- voor de groote reis de blo-cmet-jes neg eens buiten zetten, dan mag men dit den Koloniaal hier niet verwijten, evenmin als men een ach tenswaardig notabele voor de voeten •rpt, dfeijÉ hij in zijn studententijd wel eens in d'e goot lag. Ook hier il faut quo jeunesso passé Neen om den Indischen fuselier goed te leercin kennen en waardeeren, moet men eigenlijk met hem te velde zijn en samen vermoeienissen, ontberingen en gevaren deelen. om dan 's avonds aan het bivakvuur op wacht een bcorn met hem op te zetten over zijn verle den, zijn dorp of stad, zijn oudters vrienden. Dan pas vooral ziet men in hem een ruwe schors met blanke pit! En nu mij dit alles van het hart is, waag ik het nogmaals bij u aan te klop pen. De zaak is namelijk deze Te Breda (adres de eerste Luitenant Feber Nieuwstraat) wordt een. Sold'ai- tenkrant uitgegeven, die wekelijks ver schijnt en zeer onderhoudend geschre ven, een even aangename als nuttige lectuur vcor onze militairen levert. De fuseliers hier ten minste zijn er fel op. In Nederland nu, is dat weekblad al zeer goedkoop. Het jaarlijksche abonnement van 1 October tot- 1 October franco per post thuis kost slechts de bagatel van één gulden. De militairen kunnen de courant voor één cent in hunne cantines koopen. Heit is voor een weekblad bijna te geef, dlocli de Redactie, uit officieren bestaande, doet alles voor niets, waar door het. bovendien oog mogelijk wordt nuttigü prijsvragen uit te schrijven. Hier voor Indië is do abonnements prijs echter liet dubbele. Nu is twee gulden, in eens vooruit te betalen, een heele som. ten minste, wanneer men fuselier bij liet Indische Leger is. Bovendien zijn de veelvuldige over plaatsingen in dar Leger geen aanbe veling voor het nemen van een abonne ment De courant komt daardoor dikwijls •laat en ongeregeld, soms niet en dik wijls beschadigd in handen van den fuscli er-aboun Wel bobben de meeste cantines zich op één of meer exemplaren geabon- aieerd, doch ieder begrijpt, dat in de groote garnizoenen slechts weinigen er d'e courant kunnen lezen. Vele mindca-e militairen op Atjeh in hier hebben mij dan ook gevraagd1, of 't. niet mogelijk zou zijn, dat de Sol datenkrant door geheel Indië verspreid werd. ik heb him beloofd het te zullen probeereu. Nu is mijn verzoek dit Ieder Nederlander, die het goed mis- kan en wat voor de mannen in In st voelt, en. dat zijn er velen, neme n abonnement op de Soldatenkrant. Na lezing, iets wat ik warm aanbe veel. zeilde men dan wekelijks zijn blad per zeepost naar een vast onderdeel van iet. ïnelïsehe Leger. Opdat zooveel mogelijk geheel Indië T va.n profiteere, volge men daarbij, 't systeem, dat de abonnés van een Ixv paalde stad of provincie allen naar één zelfde korps adresseeren. Ik geef daarbij in overweging, dat bewoners van onderstaande gemeenten of provincies 't blad zenden naar een .roepengedeelte, achter hun gemeente vermeld. Amsterdam. Eurcm anen 3e bataljon, Atjeh. Europeanen ;2 bataljon, At jeh Europeann 14de bataljon. Atjih. If der kieze dus voor zich een be paald bataljon uit. Voor Haarlem wordt opgegeven Europeanen 6de bataljon, Magelang. Door aan dit, mijn vriendelijk ver zoek, gevolg te: geven, heeft men ten cerate tie groote voldoening zijn sym pathie voor he t Indische sol dat en ele ment door ten daad te kunnen tooncci bovendien komt men als burger in meer nauwere aanraking met de dankbeel den, dse: in 't leger heersohen, en in nzen tijd van volkswapening, geheel ten onrechte voor kastegeest. worden versletenbovendien heeft men c. q. ook voor zijn jongens geschikte- lectuur. Om niemand te kwetsen is de cou rant strikt onzijdig op 't gebied van godsdienst an politiek. Dc Redactie be staat uit de heeren Generaal Dommers. Kolonel van Schermbeek en de Luite nants Duf our eni Feber. Zij geeft 't blad voor eigen rekening uit en. alle voordee- ,len worden besteed aan verbetering dier exploitatie. Wanneer de lezer nu tien blauwe postzegels vaai 5 oent zendt aam den eersten Luitenant Feber to Bredlx, Nieuwstraat, zoo ontvangt men 't or gaan tot 1 October 1899. Dan begint de 3de Jaargang, zooda.t een postwisseltje van f 1.50 u do gor gelde toezending tot 1 October ver zekert. Velen kunnen dus aan mijn roep stem gehoor geven en alleen of met anderen! één exemplaar per week naar Indië overmaken. Ook kunnen de geforfcuneerdsm onder u een bedrag in eons aan d-. Redactie overmaken met vermelding van „vcor gratis verspreiding in Indië." Vol vertrouwen, clat mijn beroep op u in goede aarde zal vallen, vooral bij db vrouwen, en de Redactie vn dit Blad) namens mijin soldaten dank zeggende voor de gschonken gastvrijheid, zend ik d'eze regel en in zee. Weltevreden. April 1899. CLOCKENER BROUSSON, Eerste Luitenant. MARKTNIEÜWS. Haarlem, 15 Mei 1899. Graan-en Zaadmarkt. hoogste laagste H.L. Roede Tarwe Witte 202 Rogge 25 Duivenboouen 15 Groene Erw ten 23 Aangev prys f 0 6.55 n O- 6.80 7.90 Verk. prys. f6.15 Prys. Boter 164 KG. 164 KG. f 1.10 f 1,15 Biggen 123 st. 96 st. f 4.— f 8,— Schram. 54 st. 46 st. f 10,-— f 14,— Aard. 107 HL. 107 HL. f 1,80 f2 360e STAATSLOTERIJ 15 Mei 1899. 5e klasse le iyst. No. 9066 t' 1500. No. 6053 f 1000. No. 1169. 1555, 12901, 18356 f400. No. 783, 7683 161*2, 16871 f200. No. 15. 3542,4390, 7906, 8456,10869, 16200. 16720. 17648, 17915, 18177, 18250, 20255 f 100. Pryzen van f70. 32424266489 9454113791453917712 470 2440 6603 946311597 14737 17720 514 2627 6878 9476110021489417729 582 3062 6992 9561116231494517808 858 31287029 96111172614991 18000 91932337119 988911792 14997 1S003 949 3360 742310035118391505218154 959 3674 752610116119081506818293 10113827 779-110325119871524318479 1026 3882 7852104571200815336,18522 1045898679851046412087 1542218671 11904086805210479122561544918971 123242838140104891245015769 18996 1239428484531055912522 1579919153 12744296851610599125441600119306 1589 4479 8623107091258216029 19428 1595 4544 8967 10790126541608519921 1760-1571897210825128021624019959 1806 4993 8987 10836130581656120150 1968 5093 9004108591349816625 20237 1998 5324 91061092613551 1662S 20384 2049 5432 919010966136121669120428 2118 5593 925810987 13862172-11 20512 2231 5714 9283 11037 1413017317 20629 22766189931911048142381752020641 23116343 9369 1106614259 1768120680 2389 6344 941< -1108514297 20939 laatste berichten. Aanbestodicg. Hedenmiddag werd door den archi tect J. H. Welsenaar in hotel „Lion d'or" aanbesteed: Het verbouwen van perceel No. 22 op de Oude Groenma. kt. Hoogste inschryver was de heer Springeland te Amsterdam voor f613, 'aagste de heer G. l. Zandvoort te Haarlem voor f511)0. Ingekomen waren 8 biljetten. Op onderstaande aninruer w ge n prijzen gevallen. 4 3411 6278 9293 11992 155511 ->552 7 346-8 6292 9303120441559918617 74 3 471 6330 9310 1207615619 Is 620 98 3489 «>421 9316 1201 )4 15i 35 18651 144 3526 6482 9343 12114 15699 18667 219 3565 6659 9357 12119 157( '8 18682 2783580 6693 9446 12173 1573318707 2913586 6714 945812177 1576418710 349 3605 6807 9478121SS i 580718719 449 3623 6808 950512324 1583818847 488 3650 6830 961212327 1G0L0 18874 492 3664 6954 961912351 1606-118902 510 3708 6973 96791237516142 18928 568 3748 0989 975012421 1615319029 693 3755 7015 984312505 16184 19042 746 3778 7049 985612551 1622319124 795 3835 7090 993512639 1627119127 821 3861 7152 996112003 1O290 19128 8313901 7317 1001112687 1032819167 1051 3909 732010027 12-8191638919176 10813915 73661011912-832 1642819178 1125 3918 73721017813024 1644 19204 1147 3932 737610180130861618519231 1164 3945 742210185131311655019253 1165 4067 7434101891322910595 19283 1175111.8 75371023313243 16682 1 i <331 1225 4155 7574 10250132441673019401 122641-88 758910252132521676919419 12684242 7636 1027313276 16815 19436 1269 4286 77151032313298 10955 11503 1290 431 i 707 1034413321 1090< 1111559 1312 4342 7790 10382 13566 16963 19618 13904-102 77951040913580 17022 19019 14364473 7899104281-8020 17072 19833 15884818 79451049313621 17178 los59 16264505 79461051313034 171si 19909 17534586799210527136691718419980 1760 4(542 8072 10032 13679 17240 20021 1913467580-.; 10035 13083 172M 1917 473681111065813085 17301 20071 1984 4752 81141066613890 173' '2 20108 7 47598124106701390117305 20123 2070 4840 81391079413913 17332 20125 2141 4864 820410796 1396317394 20169 2155 5170 8246108651404517479 20189 2192 5208 8293 109461407417488 20245 2293->213 831810958 14172 1751620306 23185217 8392 U0541424817523 20333 2376 5250 84351108214389 17558 20368 !425 5315 84361111214455 176( is 2< )403 24305414 84781113614678 17627 20-140 25185424 8527112101474217647 20471 25825545854811298147911774020473 2616 5556 854911321 14802 17750 20478 26775613 863111353148111800720516 2704 563186591135814865 18019 20555 2809 5634 873611468149331 St '34 2; '561 128335649889611472 1497218094 20610 2856 5723 S91311500149891S19J 20051 2904 5801894< 1152414999 181% 20692 2965 5822 8947 115-371500218224 20693 3064 5845 8970116011500618306 2< K>99 3079 5859 8997 11645150661832120724 124 5865 89991165915067 1833520821 3206 5928 900511693150861841<20847 324560519114 11735153431842620874 3267 6097 91501188815389 18-172 20878 3352 6169 9154 119361539618606 20891 33616242 9192119831547218508 20955 3404 0270 9257 1198915536 18525 ■lEUWS'm&SMtëft. Piequart. Kolonel Picqnart zal tot de Kamer van inbeschuldigingstelling voor welke hy door de Strafkamer van bet Hof van Cassatie is verwezen, een verzoek om voorloopige invrybeidsstelling rich ten. Volgens de „Echo de Paris" heeft mr. Leblois zyn verzet tegen het vonnis van de Strafkamer tot rege ling van rechtsgebied laten varen. De Kamer van inbeschuldigingstelling zou zich in dit geval nog deze week met de zaak-Picquart kunnen bezig houden. f-'amiSieberichten. Getrouwd: 5 April. U. N. Balsem en S. P. Groothoff, Buitenzorg. I Mei. F. F Knotho en M. Obree», New- York. 10. J. J. Verfaille en K. Hui- zenga, Helder. V. G. A. van Gelli- cum en A. J. Heutf. Buurmalsen. 12. J. G. Moorrees en A. F. van der Hoe ven. den Haag. J. A. Boelen Hoen der en J. A. G. J. Gerritsen, Zutfen. Bevallen11 Mei. 1. I. de Btoppe- iaar—Van Du ijl 2- den Haag. 12. Sasse - Osti d. Nijmegen. Overleden9 Mei. C. C. W van Embden jd. 52 j. Utrecht. G. Etqo'us —Haag 83 ,j. den Haag. 10. W. H. E. Gras, Amst. E. Turk jd. 82 j.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3