NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Lovice. J»Bs*u*irag Vrijdag 19 Mei IS99 So 4874 HAARLEMS DAGBLAD A "R03Sr3SnErM~Bj7sTTSFB^IiJS: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37t/2 AJDV7^EIRTZEnsrT3ZHnsr Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Gent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrang'ere G. L. JDAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan htt Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,80. Agenten jvoor "dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Santpoort en Schoten, P. r. d. RAADT, Bandpoort; Heemstede, J. LEUVEN, bij de tol; Spaamda w, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Velsen, <W. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen bd Advertentiën aan. SN k dfficieele Berichten» NATIONALE MILITIE. Onderzoek van verlofgangers. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Geven bij deze kennis aan belang hebbenden, dat het onderzoek over de verlofgangers van de Militie te land, in deze gemeente verblijf houdende, voor zoover zy vóór den lsten April 1899 in het genot van onbepaald ver lof waren vesteld, zal plaats hebben op den Doelen alhier op Woensdag, 7 Juni 1899, des voor middags ten 9'/j uur, over hen, die behooren tot de lichting 1S93, en voor zooveel noodig tot de lichting 1892 en vroegere lichtingen Woensdag, 7 Juni 1899, des voor middags ten 10'/2 uur, ovr hen, die behooren tot de lichting 1891, Woensdag, 7 Juni 1899. des na middags ten l'/a uur, over hen, die behooren tot de lichting 1895, Donderdag, 8 Juni 1899, des voor middags ten 9'/2 uur, over hen, die behooren tot de lichting 1896, Donderdag S Juni 1899, des voor middags ten lOVi uur, over hen. die behooren tot de licbtiDg 1897, Donderdag 8 Juni 1899, des na middags ten Uk uur, over hen, die behooren tot de lichting 1898; en dat zy alzoo op den bepaalden (jjd en plaats zich zullen moeten laten vindon, gekleed in uniform en voorzien van de verdere kleeding en uitrus tingsstukken, bun by vertrek met verlof medegegeven, benevens van het zakboekje en den verlofpas. De verlofgangers, die met vergun ning in het buitenland vertoeven of deze vergunning wenschen aan te vragen en die mochtenverleDgen.dat huD worde toegestaan eerst Ld Novem ber of December aan het onderzoek deel te nemen, behooren daartoe een verzoek in te dienen aan den heer Commissaris der KoniDgin. Eindelyk wordt oog bij deze ken baar gemaakt, dat de Militie Com missaris in het 2de district van Noord Holland het voornemen heeft, om de verlofgangers, die bij bovenbedoeld onderzoek strafschuldig zullen worden bevonden, onmiddellijk in arrest te doen overbrengen en dat de kosten, welke op bet arrest vallen, door de gestraften moeten worden betaald. Haarlem, 16 Mei 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. O. DE KANTER. Waarn. Burg. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek &veff*zichi. Samenzwering in Transvaal. Omtrent de te Johannesburg aan gehouden Engelschen die een aanslag tegen den Staat van de Zuid-Afrikaan- »che Republiek beoogden, kaai uit de latere telegrammen nog het volgende worden gemeld: De gearresteerde mannen blijken geen officieren te zijn, maar de mees ten hunner hebben vroeger bij het En- gelsche leger in de gelederen gediend. Fries is een Deen. De Britsche agent heeft president Kruger zijn leedwezen betuigd, dat mannen die Hr. Ms. uni form hadden gedlralgen, in de zaak bee trokken zijn. De president antwoordde,1 dat hij hoopte, dat het gebeurde zijn ontmoeting met Sir. A. Milner niet1 in den weg zou staan. De gevangen genomen personen zijn Woensdagochtend voor den rechter (landdrost) te Pretoria verschenen, aan geklaagd wegens hoogverraad. Er had slechts eene summiere ondervraging plaats. De terechtzitting werd verscho ven tot over veertien dagen. De gevangenen zijn voor het meeren- deel onderofficieren van liet Engelsche leger. Het. zijn mannen met het voorkomen van landloopers. Er werden beëedigde verklaringen overgelegd!, waarin, be weerd wordt da,t do gevangenen 2Q00 man hebben aangeworven voor den mi litairen diensthet plan was, d'at dezen in Natal zouden gewapend worden, van daar naar den Witwa tersrand) terugkee- ren, zich op een gegeven teeken mees ter maken van het fort te Johannes burg en dit vier c-n twintig uur bezet houden, in afwachting van de aankomst der Britsche troepen. Reuters vertegenwoordiger interview de te Londen eenige kooplieden en fi nanciers, die Zuid-Afrikaansche belan gen voorstaan. Allen meenden dat de aangehoude nen verre van kolonels, kapiteins, enz. zijn, burgerlijke ambtenaren waren van ondergeschikte betrekking, die geen ver- antwoordelijkheidi, welke ook, bezaten. De algemeen uitgesproken meen in g is, dat het zonder grond aan dteze indi viduen verleenen van titels aan Engel- sche militairen alleen geschied was, om een animositeit te verwekken van de Europeesche regeeringen tegen Enge- i land. Men gelooft, dat indien er eenige grond bestaat voor een vervolging te-1 gen hen, het deze is, dat zij bijeenkwam men om voorzorgsmaatregel en te nemen in liet geval dat de zaken een verkeer de wending namen. Zonder twijfel j heerscht een groote onrust te Johannes- j burg, waar de uitlanders onder ware tyrannie leven. Aan geen uitlan- j der is toegestaan wapens te diragen, terwijl in elke straat Boeren en po litiedienaars loopen met geweren ear revolvers. De „Press" zegt, d!at de regeering de zaak beschouwt als een ongelukkig plaat selijk incident, hetwelk met den alge- meenen politieken toestand niets te maken heeft. Zooals te begrijpen is trachten de Engelsche bladen, vooral de jingo-pers, dc belangrijkheid van de samenzwering zooveel mogelijk te verkleinen. De „Ti mes" zegt, dat het geheele komplot niets te beduiden heeft. Sommige Rhodes- bladen insinueeren zelfs niets meer of minder dan dat de Transvaalsclie re geering zelf het komplot heeft bedacht. De bewering van een der Johannes- burgsche samenzweerders, dat hij. op directe instructies van hert. Britsche departement van oorlog zou gehandeld hebben, wordt in regeeringskringen te Londen te dwaas genoemd om tegen spraak te behoeven. Naar aanleiding van het dloor het consulaat-generaal der ZuidLAfrikaian- sche republiek aan de bladen te Ber lijn med!eged!eelde telegram uit Pretoria., acht alleen de „National-Zedtung" zich verplicht, fatsoenshalve twijfel te oppe ren aan de juistheid der verklaring van een van de gevangen genomen en dat hun optreden zou geschied zijn op last van het Britsche ministerie van oor log. De overige bladen vinden dat niet eens noodig. De „National-Zeitung" is overigens van oordeel dat in de jam merlijke komedievertooning van de ge rechtelijke vervolging der deelnemers aan den aanslag van Jameson eene aan sporing gelegen was om bij gelegenheid Jameson 11a te doen. Engeland zou ver standig handelen als het dezen keer de misdladigers niet dei handi boveai het hoofd hield1, waait anders zou er aan leiding kunnen zijn tot zeer eigenaar dige veronderstellingen. van het Spaarne naar d'j Gasthuis- vest te verplaatsen, daar tengevolge van het leggen der rails voor de electrische tram langs het Spaarne geen voldoende ruimte meer is voor het houden der bloemmarkt. Door B. W. is opnieuw eene lyst opgemaakt van ingezetenen, waar uit door den gemeeateraad eene keuze kan worden gedaan, ter benoeming voor den tyd van 12 maanden (1 Juni 1899—31 Mei 1900) als leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux, ingeval eene stemming of herstemming voor een lid van de Tweede Kamer der Stateu Generaal, voor eden van de Provinciale Staten van N. Holland of voor leden van j den gemeenteraad moet plaats hebben. stadsnieuws. Eerste en tweede pagina. Haarlem18 Mei 1899. Hippisch feest en Bloemen corso te Haarlem. Voor het op 4 Juni e. k. te houden feest op het landgoed „het Klooster" ontvangt de commissie tal van inschrij vingen vooral voor de nummers H (springconcours), IU. ringrijden in costuum voor heer en dame en V. bloe mencorso voor equipages. Vele medailles rijn baai' reeds toe gezegd geworden, o. a. door dë gemeen te Haarlem, Z.Exc. den Minister van Koloniën, J. T. Cremer, den Commissa ris der Koningin, Mr. G. van Tienho ven, de Vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer, de Maatij. van Tuinbouw en door eenige particu lieren. Aan het nummer I, wedstrijd voor met bloemen of planten versierde sport karren, bokken- en ezelwagens kunnen alle kinderen uit Haarlem en omlig gende gemeenten deelnemen. Ook voor dit nummer worden prijzen uitgeloofd, terwijl aan ieder der deelnemende kin deren een klein, geschenk wordt uitge reikt. A.s. Vrijdag 19 Mei zullen een paar ledlen der commissie in een beneden lokaal dbr Soc. Vereeniging van 1 tent 3 uur zitting houden om speciaal voor dit nummer inschrijvingen aan te ne men en inlichtingen te verstrekken. De inschrijving geschiedt kosteloos. Stukken voor don Gemeente raad. Als sollicitant naar de opengevallen betrekking van adjunct-archivaris dezer gemeente hebben zich by B. W. aangemeld de heeren H. C. Disseree Amsterdam, H. J. Heshuy- sen, Haarlem, J. C. Logeman, Zetten, mr. W. F. van Slooten, Haarlem en dr. W. Zuidema, Amsterdam. De jaarwedde bedraagt f 100. FEUILLETON. Naar liet Engelsch VAN Mrs. HUNGERFORD. 35) „Jou vertellenAlsof jij 't niet wistEn ik kom niet met jouw hulp naar bene den in geen geval. Je mag het nu voor geven, Digby, mfaar je herinnert je uog alles best." „Ik kam je niet volgen," zegt Deve- reaise. „Maar jij schijnt een bijzonder goede memorie te bozitteln. Een goede) eigenschap te meer. Jiji kunt je waar schijnlijk die heerlijke gebearrtenissem ik meen afschuwelijke herinno ren, die ik reeds, vergeef 't mij, jaren lang vergeten heb. Het zijn jaren, vele jaren niet waar?" „Ais je denkt..." „Je geheugen is aanbiddelijk, Loui- 1", zegt Devereuse kalm. „Maar om op mijn vorige misdaden terug te komen was die kus een misdaad? Ik durf geen toestemming voor een tweeden te Wagen; hoe zou ik dat ook kunnen? „Maar ik weet het", zegt zij. „Werkelijk? Zooals ik reeds gezegd heb je memorie is bewonderenswaardig. Apropos met zulk een heerlijk geheugen kan je je misschien wel nalatigheden of andere verkeerdheden van Gramti herinneren?" vraagt hij haar vast aan ziende. ..Kapitein Grant doet niets waardoor men aan hen» herinnerd wordt," zegt zij waardig. Devereuse barst in een hartelijk lachen uit. „Dat is juist iets voor hem zoo n oude ezel!" roept hij: uit. „Wat meen je Digby. „Och, nonsens! Heb ik je niet dik wijls gezegd), dat liij: een eerste gek was „Het is veel beter een gek te zijn dan..." begint Lou heftig. „Dat ben ik met je eens," zegt De vereuse allervriendelijkst. „Dan een slaaf, zooals ik. Je ziet nu dat ik je in alles gelijk wil geven, zelfs in je wreede waardeering van mij. Ik moet toestemmen dat de arme Digby Devereuse geen medelijden ver dient ofschoon", en hij ziet haar ver wijtend aan, „ik veel van hem houdi; ik meende ook," liaar ondeugend aan ziende, „dat jij van 't zelfde gevoelen B. W. stellen voor de bloemmarkt waart." „Jouw meeningen zijn nul en vaar geener waardezegt Lou hem met ge- fronsde wenkbrauwen van, onder haar half gesloten oogleden aanziend». De hakken van haar klein schoeisel trappelen terwijl zij spreekt een le vendige taptoe op het hek waarop zij- rusten Digby's oogen worden als 't ware naar de mooie voeten die in zijden kousen en fijne schoentjes steken, ge trokken. „Je zult die fijne dingetjes vernielen, als je nog langer beproeft dat hek te verbrijzelen. Wil je op die manier naar beneden komen. Je dlenkt zeker dat die schoentjes 'fc in stof zullen doen verkeeren. Het zon veel eenvoudiger zijn als je naar bene den sprongt." „Dat geloof ik niet," zegt juffrouw Crichton met.wel met niet heel veel waardigheid in haar toon, want zij voelt het hek onder haar wiebelen en haar moed begint haar te begeven. Ziji werpt een verlangenden, blik op terral firma. „Lou," zegt Digby nog stc-eds naar de mooie voetjes' turend, je kolossale voeten doen mij aan een dag denken, toen je er zoo vroolijk mee door het) Woensdagavond werden door een politieagent drie jongens van 11 a 12 jaren aan het politiebureau gebracht, die door over verschillende schuttin gen te klimmen in ledigstaaude huizen op den Schoterweg baldadigheid ge pleegd hadden en zelf op de daken waren geklauterd en de pannen had den stukgesmeten. Ter hunner aaa- houding was door de buren de hulp der politie ingeroepen. Oplichterij. By den meubelmaker J. N. A. van den Boogaarde in de Cornelissteeg vervoegde zich Woensdagmorgen een man, die voor den pianostemmer Groet op de Gedempte Oudegracht een mahoniehouten etagère op zicht vroeg een dergelijk voorwerp werd mede gegeven, maar spoedig bleek dat men met een oplichter te doen had. Nadat by de politie aangifte was gedaan werd door 'en agent-rechercheur v. Halst opgespoord de dader, Christiaan Karei Bender, oud 42 jareD, pianc- maker van beroepinmiddels werd door den meubelmaker W. J. Pollé, wonende aan de Gasthuisvest, aan gifte gedaan dat dezelfde persoon op naam van den pianohandelaar Wie- gant in de Kleine Hontstaat 2 weener tabouretten had gehaald. Later werden deze tabouretten en de étagère by verschillende personen in beslag genomen, by wie Bender ze verkocht had. Hy moet dezer dagen ook te Amsterdam een aantal oplichtingen hebben gepleegd. By vonnis van de Arrondisseuients Rechtbank te Haarlem d.d. 17 Mei 1899 is vernietigd Let faillissement van C. Heemskerk, bloemist te Heem stede, 'twelk was uitgesproken den 2en Mei 1899. Op een vergadering te Amsterdam van de afd. Noordholland van den Bond van vrouwelyke verloskundigen, heeft onze stadgenoote Mej. Mary I. Flei8chmann het woord gevoerd. Op prettige en onderhoudende wyze besprak daar Mej. Fleiscbmann het onderwerpLevensverzekering, be antwoordde na afloop der voordracht op de meest welwillende wyze de tot haar gerichte vragen om inlichtingen. water waaddet..." „Zwijg toch roept zij, op scherpen, toon uit. ..Je bent een slechte jongen, DigbyW-eet je wel dat ik er koud' van word als ik nog aan dien dag denk!" „Alleen dan? Kan je nog koeler wor den, dan je al bent De wijze, waarop je mij behandelt..." „Wees niet zoo flauw. Digby!" „Luister Lou." zegt Devereuse op strengen toon, „het ia nu genoeg. Hoe lang ben je nog van plan de man opi de verschansing voor te stellen? Wadi ten leidt tot niets, je bent genoodzaakt aan dezen kant af te dalen. Ik zal je beleedigingen maar oven 't hoofd zien zij raken eigenlijk mijn kondo kleeren niet. Ik verlang alleen te weten of je dia ar blijft zitten totdat de schalduwen van den nacht invallen." „Ik wachjt alleen maar totdajt jij weggaat," antwoordt zij kalm. „Het schijnt dat ik je den laatsten tijd altijd in den weg ben. Is dat met Grant soms ook 't geval?" „Wees toch niet zoo dwaas, Digby. Hoe kan ik nu springen, terwijl jij daar staat. Wil je dat ik op je hoofd terecht kom?" ,,J», graag." „Ik heb nog nooit een man zich zoo Dr. Niemeyer vestigde er nog de aan dacht op hoe wenschelyk het voor de vroedvrouwen is zich ook te verzeke ren tegen infectie, ongelufekeD, inva liditeit en brand. Volgens nevensstaande advertentie wordt de gelegenheid opengesteld, om tegen verminderd tarief des namid dags van 6 uur tot het 's avonds donker wordt, van de zwemschool aan de Houtvaart gobruik te maken. Wy twijfelen niet of van deze gele genheid zal een ruim gebruik gemaakt worden. Het water waarmede de bas sins dag en nacht verfrisebt worden vloeit uit drie Arthesische putten, die tot op eene diepte van 32 Meter zyn geboord. Het water is zuiver en drinkbaar, en door den heer Van der Sleen, scheikundige alhier, onderzocht. Het water vloeit door verschillende duikers geregeld in de Houtvaart weg. Haarlem sche Machinefabriek. Het late uur belette ons in ons vorig nummer iets meer van boven genoemde fabriek mede te deelen, dan het winst-percentage. Wy kunnen thans het volgende vermelden Op de Woensdag gehouden aigemeeue vergadering van aaudeelhouders in de Naaml. Vennootschap Haarlemsche Machinefabriek voorheen Gebrs. Figée werd door den directeur verslag uit gebracht over bet afgeloopen jaar. Het bedryf was het geheele jaar zeer geanimeerd en moest de fabriek daarom tot de nïtbreidiog overgaan, waarover in het vorige verslag reeds werd gesproken. Deze uitbreiding was met het einde van het boekjaar slechts ten deele voltooid doch nadert nu hare voleindiging. Hiervoor zullen 100 der nog m portefeuille zyude aandeeleu worden uitgegeven, die aan de oude aaudeel houders zullen worden aangeboden en waarvan de plaatsing verzekerd is. Deafdeeling Electro Techniek werkt nu in aebeel afzonderlijke gebouwen en maakt nu haar eigen sctiakeltoe- stellen en weerstand apparaten. Het getal werklieden en employés is tot 305 gestegen. De fabrieksschool werd aanvanke lijk bezocht door 53 leerlingen, welk aantal daalde tot 28. Een pensioenfonds kwam tot stand in verband met het bestaando zieken fonds. De exploitatie der fabriek gaf een saldo van f 94066, waarvan met het oog op de gunstige resultaten f 30317 werd afgeschreven, zoodat een som van f 63749 ter verdeeling overblijft. Na aftrek van de bij de statuten bo- paalde tantièmes en de bijdrage aan het Reservefonds voor verliezen, kan hiervan aan aandeelhouders een divi dend van 9»/4 pCt. worden aange boden. Balans en winst en vei liesrekening werden goedgekeurd en de heer J. W. Repeiius, als commissaris aan de beurt van aftreding zynde. als zoo danig herkozen. van den dienst by de militie vrijge steld doch na denzelfdeo dag opnioaw geneeskundig te zyn onderzocht door den militieraad voor den dienst ge- sohikt verklaard. In hooger beroep bekrachtigden Gedeputeerde Staten de eerste uitspraak vaa den militieraad tot vrijstelling. Naar aanleiding van het tegen deze beslissing door den Commissaris der Koningin ingesteld beroep is by K. B. ie uitspraak van Gedeputeerde Staten gehandhaafd en blijft de vrij stelling van kracht. Daarbjj werd uitgemaakt dat waar de wet regelt op "welke wyze eene herziening der uitspraken van den militieraad is te verkrijgen, elke andere wyze met name eene herkeuring voor den militieraad, zooals in casu is ge schied, in stryd met de wet moet worden geacht. Een loteling dezer gemeente werd dit jaar wegens lichaamsgebreken mal zien aanstellen," zegt zij met haar mooie voetjes op het hek trappelend. „Ik ben in geen geval van plan het te doen." „Dat begrijp ik." „Ik ben blij, dat je in staat zijt zoo veel te begrijpen." Zij werpt hem een half ondengenden half minachtenden blik too van onder haar lange wimpers. „Ik geloof ook niet dat het er tegen bestand zou zijn." Devereuse lacht. „Mijn hoofd is in veel beteren, toe stand dan mijn hart, wat dat betreft," antwoordt hij. „Je maakt een gebrekkige van je zelf." „Ik ben, bezig mij tot jouw slachtof fer te maken neen spring niet. Het is te hoog. Ik zal mij' omkeeren dan kan je op je gemak naar beneden klau teren." Ze geeft aan zijn raad gehoor en staat een paar minuten later naast hem in het heerlijke mal sche weiland. Even stilstaande om haar hoed vast te steken lacht zij hem door de afhan gende kant van haar mouwen vriende lijk toe. „Ik geloof, dat ik zoo even heel lee- lijk tegen je was," begint- zij. „Leelijk tegen mij Zijn oogen zien 3INKENL&££I Parlementaire Praatjes. Het wetsontwerp tot het verleenen van een crediet voor do vredesconfe rentie lokte in de Eerste Kamer een soortgelijk protest uit als in de andere. De heer Regout las de volgende nota voor „Namens de aanwezige Katholieke leden van de Eerste Kamer der Bta- ten-Generaal, en krachtens hun op dracht, heb ik de eer te verklaren „dat zjj zelfs den schijn niet willen aannemen van mindere ingenomenheid met het edel doel der vredesconfe rentie, die te dezer stede bijeenkomt, en niets liever wenschen dan dat de uitkomsten van haar streven mogen beantwoorden aan de beste verwach tingen „dat zij zich derhalve gaarne ver eenigen met het in behandeling zyude wetsontwerp „dat zy intusschen niet mogen na laten hun diep leedwezen uit. te spre ken over het feit, dat noch Z. H. de Paus, noch de Zuid-Afrikaansche Re publieken tot deelneming aan de con ferentie zyu nitgeooodigd „dat zy voor het oogenblik niet bij machte zijnde de verantwoordelijk heid der Nederlandsche Regeering ten deze te beoordeelen bnn oordeel hierover tot later opschorten en thans geen verklaring hieromtrent vau de Regeering vra en „dat zij echter vertrouwen na af loop der conferentie tot het vormen van een juist oordeel in staat gestold te zullen worden door mededeeling vanwege de Regeering, binnen gepac- ten tijd, aan de Eerste Kamer der ötaten-generaal van hetgeen ten doze is omcegaan tnsschen onze en de ove rige bij deze aangelegenheid betrok ken Regeeringen." Aan dit protest voegde de heer van der Biesen er een toe, dat getuigde van zijn oprecht geloof als katholiek en zyn vereering voor den Paus, die z. i. had behooren te worden genot- digd. De Minister de Beaufort behield zich, wat de overlegging van stukken betrof, zyn vrijheid voor. Nadat het wetsontwerp zonder stemming was aangenomen, deden do haar lachend! aan; zajn hart klopt on stuimig. „Hoe zoo?" Op eens beseft hij dat hij zich desa laatsten tijd niet zoo zeker van haar gevoeld heeftGrant scheen zoo bij haar in de gunst te staan en werd niet afgesnauwd. „Je hoofd..." begint zij. minzaam, be sloten liaar verontschuldiging te volein digen ofschoon zij zich door rijn onver schilligen toon reeds niet meer zoo vriendelijk jegens hem gestemd voeltj „Mijn hoofd?" zegt hij met een on-» wetend gericht. „Je behoeft je er niet bezorgd over te maken. Mijn hoofd ig goed in orde, Lou, in weerwil van jö angst. Het is werkelijk uitstekend ini zijn soort. Het ia waard gedragen te worden en ik verzeker je dat het. menig bad' heeft gehad1 zonder dat er een haan van gekrenkt werd." Juffrouw Crichton betuigt haar vreug de bij het vernemen van deze feiten, maakt hem attent op de schoonheden, der Natuur, het prachtige groene gras, het glinsterende beekje, dat zich een. eindje verder bevindt en geraakt be paald in verrukking bij liet zien van een vlucht kleine vogels. Op deze wijze vroolijk voortbabbe*

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1