NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Zaterdag 20 Mei 1899 So 4875 HAARLEMS DABBLAD ALBOLTTsTEnVLELTTSnLIJS: Voor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.80 Franco door het geheele Ryk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 AD-V HiN'.H-'-mTsrTTErNr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Gent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicilé Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Sua., Parijs 31bis Faubourg Montnmrtre. liet uitzondering t»o iet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plsatsiDg Tan AdTertentiSn en Reclames betreffende Handel, NpTerheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0,80. Agenten Ivoor !dit blad in den omtrek zyn Bloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, ISandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoorl, G. ZWEMMER Velsen}W. J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen od Advertentiën aan. Weekblad voor de Jeugd. Aan hen die daarop zijn geabon- seerd, wordt liierby verzonden No. 21 Tan het Weekblad voor de Jeugd. I Dit keurig geïllustreerde weekblad, ;«oder redactie vau den heer F. H. ran Leent, bevat in dit nummer Vlinder jacht. De tweelingen (vervolg). Een nacbt Koning (vervolg). Een Arabisch spreekwoord. Indische tapijtwevers. Ganzenkinderen. Toch ook een vriend. Raadsel Lessen der ervariDg. Allerlei. Oplossing der Kraakamandelen. Raadsel. Antwoord op het Raadsel. Om netjes na te kleuren. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs por 3 maanden is slechts 50 Cents.) gfficieele Berichten. Burgomeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat by hunne be schikking van 4 Mei jl. aau J. B. Odenthal vergunning is verleend tot oprichting van eene rywielfabriek, waarbij als beweegkracht een gas motor zal wordeu gebezigd, in bet perceel aan de Kleine Houtstraat 76. Haarlem18 Mei 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. O. DE KANTER. Waarn. Burg. De Secretaris, PIJNACKER. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat van beden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 1 Juni e.k., 's namiddags ten 2 ure, ter gemeente-secretarie ter visie zijn ne- dergelegdhet ingekomen verzoek schrift met de bijlagen van H. W. Heeremans om vergunning tot oprich ting van eene suikerbakker^ in 't per ceel aan de Kampervest 39 ea dat van de firma Paul C. Kaiser om vergun ning tot uitbreiding vau eene bakkerij door plaatsing vau een stoomketel in het perceel aan de Zijlstraat 14, en dat op den len Juni e.k. des namid dags ten 2 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeente-bestuur bezwaren tegen het oprichten dezer inrichtingen in te brengen. Haarlem, 18 Mei 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. O. DE KANTER, Waam. Burg. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Donderdag zijn in het Engelsch La gerhuis en als tafel-speech aan het jaarlijksch Zuid-Afrikaansch feestmaal te Londen belangrijke ministerieele verklaringen afgelegd en inlichtingen gegeven over den gespannen toestand tusschen Engeland en de Zuid-Afri kaan sche Republiek. In het Lagerhuis deelde minister Chamberlain liet volgende mee „De President van den Oranje Vrij staat noodigde Sir A. Milner uit, in Bloemfontein te komen, om daar een ontmoeting te hebben met president Banger. Milner nam met mijn toestem ming de uitnoodiging aan, in de vaste hoop een bevredigende schikking te be werken en als een bewijs van den wensch van de Engelsclie regeering om vriendschappelijke betrekkingen te on derhouden met de Transvaal. De ont moeting vindt plaats om over den too stand te spreken, ten einde een schik king te bereiken die de Engelsche re geering zou kunnen aanvaarden en aan cte uitlan dei-s aanbevelen als een bil lijke inwilliging van hun gerechtvaar digde eischen en een oplossing van de moeielijkheden die de vriendschappe lijke betrekkingen bedreigden welke de Engelsche regeering wenscht dat bij voortduring tusschen haar en de re- gecring van d'e Zuid-Afrikaansche Re publiek zullen blijven bestaan. Naar ik verneem heeft president Kruger gezegd dat de bewoordingen van Sir A. Mil- neris antwoord verder gingen dan zijn eigen bedoeling, maar dlat hij toch be reid is om in Bloemfontein te komen len volgaarne op vriendschappelijke wij- I ze w;spreken over elk voorstel dat (kan leiden tot een goede verstandhou ding tusschen de Republiek en Enge land en tot de handhaving van den vrede in Zuid-Afrika, mits de onafhan kelijkheid van de Republiek niet in i gevaar wordt gebrtacht-. Ik vetrtueeml dat de ontmoeting den 30en Mei zal plaats hebben." De hervormingsvoorstellen, waarop minister Chamberlain doelde en welke Donderdag door president Kruger bij den Volksraad te Pretoria! is in gediend, beoogen de kieswet aldus te veranderen, dat het tienjarig tijdperk van verblijf, dat tot dus ver van een ui tl ander vereischt wordt nadat hij verkiesbaar is geworden voor den Tweeden Volksraad', verminderd! wordt tot vijf jaar. Zoodoende zou een verblijf van negen jaar in de Republiek het vollei stemrecht verleenetn, in plaats van veertien, gelijk tegenwoordig. Men verwacht dat de voorstellen de volgende week behandeld zullen wor den. Aan het diner van den Zuidl-Afri- kaanscheln maaltijd besprak de minis ter van marine Goschen d!en toestand1. De minister' verklaarde, dat de regee ring waartoe hij behoorde, vertrouwde dat president Banger's gezond verstand zal zegepralen en hem doen inzien dat d'e tevredenheid en getrouwheid van al zijn burgers don besten waarborg opleveren voor de onafhankelijkheid! van Transvaal. Goschen verklaarde dat hij verheugd was te kunnen meedeelem dat het onderhoud tusschen Kruger en Milner te Bloemfontein op den 30en Mei doorgaat, ondanks de geseinde sa menzwering, waarvan de regeering te Londen trouwens niets afweet. Maai' Kruger had aan den Engelschen gezant in Pretoria verklaard dat de ontdekte samenzwering hem niet beletten zal naai- Bloemfontein; te gaan, om in het belang van den vrede met Engeland vriendschappelijk met Milner van ge dachten te wisselen, mits Transvaal's onafhankelijkheid) daar als vaststaande wordl aangemerkt. Kruger had dat- schriftelijk aan Milner verklaard, er bijvoegende dlat de dJoor dezen gedane voorstellen verder gaan dlan hij, Kruger, kan goedkeuren. Goschen verklaarde, to hopen dat de ontmoeting te Bloem fontein zal uitloopen op een redelijke schikking welke de Engelsche regee ring aan de uitlanders kan bevelen, want de Engelsche regeering wenscht hartelijke betrekkingen te onderhouden met Transvaal benevens een definitieve oplossing van die netelige vraagstukken, welke zoo lang de betrekkingen tusschen Engeland en de Transvaal hebben be- dteigd. Langdurige toejuiching volgde, en herhaalde zich toen Goschen een geluk kige vergelijking maakte tusschen den Haag en Bloemfontein. Terwijl de Haagsche vredesconferentie zal beproe ven het vraagstuk van den wereldvre- de op te lossen, kan de conferentie tus schen Milner en Kruger den toekomsti- gen vrede in Zuid-Afrika op hechte grondslagen vestigen. Stadsnieuws. öerste er» derde pagina. Haarlem, 19 Mei 1899. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de kostelooze school D (Ged. O. Gracht) is benoemd en in functie Mej. C. H. Schelts van Kloosterhuis, van Am sterdam. R en Z. V. „Het Spaarne". Men schryft. ons Het Bestuur van de roei- en zeil- vereeniging „bet Spaarne" verzoekt ons de aandacht Ie vestigen op zijn, in dit nummer voorkomende annonce, en te willen mededeelen dat aanmel ding voor werkend of donateerend lid dezer dagen behoort te geschieden, althans wanneer men nog gebruik zon willen maken van de gelegenheid, door het bestuur aangeboden tijdens den a.s. studenten roeiwedstryd alhier. Aangenaam is het 't bestuur te kunnen mededeelen dat de N.S.R.B. ofschoon niet alle „roeibootjes" van bet terrein geweerd kunnen worden dienaangaande strenge maatregelen zal nemen. Het vervoer van 't boothuis der vereeniging naar hei: terrein van den wedstrijd, waartoe overigens de roei- bond reeds een verzoek richtte kan tot leedwezen van het bestuur niet geschieden, wyl het boothuis zoo als het thans is, breeder is dan de doorvaartwydte der spoorbrug, en het tjjdelijk wegnemen van 'tbuitenbalcon, voor één dag te groote kosten eischen en de moeite niet loonen zou. Niettemin zal bet gebouw op zijn tegenwoordige plaats aan de Phoenix den leden en deelnemers aan den wed strijd van velerlei nut kannen zijn. „Het Spaarne" zelf beleeft van zijn boothuis (zooals men weet van de S. R. V. Nereus aangekocht doch vertimmerd) veel genoegen. Het aan tal leden is toenemende en wie eens den kant naar Spaarndam opgaat zal de jongelui in de ranke vaartuigen kunnen zien oefenen en ook wel een wherry en sloepen met ouderen ont waard hebben. Aan de dit jaar te houden zeilwed strijden zal een bekend prijswinner, lid van „het Spaarne", wederom deel nemen en dus hoogstwaarschijnlijk nieuwe lauweren voor de vereeniging behalen. Het bestuur is dezen zomer voor nemens den leden en donateurs, bij voldoende medewerking, iets extra's aan te bieden, wat hun nader zal wor den bekend gemaakt. Haarlemsche Kook- en Huis houdschool. Aan het verslag der Haarlemsche Kook- en Huishoudschool over het jaar 1898-1899, ontleenen wij het vol gen de De school mag zich in een toene- menden bloei verheugen. De cursus sen in het koken voor dames waren steeds voltalligterwijl ook door dienstboden en leerlingen uit de volks klasse een rnim vebruik van bet on derwijs werd gemaakt en bovendien eenige weesmeisjes de lessen bijwoon den. Ook de strykcursnssen waren goed bezet. Het getal leerlingen be droeg dit jaar 131, waarvan 42 uit de volksklasse, die de cursussen van 5 en 10 cts. volgden. Het aantal interne leerlingen moest wegens de geringe plaatsruimte be perkt worden, zoodat langen tijd naar eene grooteie woning werd omgezien en tot zijn voldoening mocht het be stuur er in slagen een voor zijn doel zeer geschikt huis te vinden in de Wilhelminastraat 17, dat met Mei is betrokken en aanvankelijk ten zeerste aan de verpachting beantwoordt. Niet alleen zyn daar de lokalen, waar het onderwijs wordt gegeven, veel ruimer, maar bovendieu biedt het de gelegenheid om aan verscheidene leerlingen huisvestiug te verleenen. Het doel van de school, het gev< van onderwijs, niet alleen in koken en strijken, maar in alle aan het huis gezin verwante vakken, zal hierdoor meer en meer kunnen worden bereikt. Ten einde ook onder de volksklasse nog meer bekendheid aan de school t.e geven en de ouders op te wekken haar door hunne kinderen te laten bezoeken, werd de medewerking in geroepen van de Plaatselijke Com missie van Toezicht op het Lager Onderwys, van de vereeniging „Wel dadigheid naar Vermogen" en de „Vereeniging tot behartiging van de stoffelijke en zedelijke belaugeu der armen." Op deze wijze hoopt het be stuur gesteund te worden in zyn stre ven om verbetering in de volksvoeding brengen. Als directrice trad weder op mej. N. Cariot, die steeds vol ijver hare betrekking waarneemt. Tevens werd tot leerares benoemd mej. G. van Rijn, die tot groote tevredenheid aan de school is werkzaam geweest. Al hoewel de school, wat betreft het toenemend aantal leerlingen, vooruit gaat, de finantiën honden daarmede ïelaas geen gelijken tred. Wel mocht het bestuur zich weder verheugen in eene subsidie van f 250 van den Ge meenteraad en werd aan leergelden f 400 meer ontvangen dan het vorige jaar, maar hiertegenover staat, dat aan levensmiddelen voor een ongeveer gelyk bedrag meer werd uitgegeven. De cursussen in koken en stryken trekken steeds meer meisjes uit de volksklasse, waardoor weliswaar het voornaamste doel dezer inrich ting meer en meer wordt bereikt, doch de kosten van die lessen worden echter bij lange na niet gedekt. Voor de met Mei geopende cursasseu was de toevloed zoo groot, dat er ernstig aan wordt gedacht een parallel-cursus op te richten, terwyl voor de stryk- lessen wegens plaatsgebrek voorloopig leerlingen moesten worden afgewezen. Daarenboven kwamen aanvragen in van eenige meisjes uit de volksklasse om ook les in het opdoen der wasch en in het verstollen te mogen ontvan gen, benevens in het verrichten van andere huishoudelijke bezigheden. Mocht het bestnnr er in slagen nog vier of vijf meisjes te vinden, die zich hieriu eveneens wenschen te be kwamen, dan zou het haar gaarne by wyze van proef tegen eene vergoeding van fO.?5 per week als externe leer lingen aannemen en voor dienstboden opleideD. Hiermede zon echter nood zakelijk ge; aard gaan uitbreiding van lesuren, en als gevolg daarvan van het onderwijzend personeel, waaraan onvermijdelijk nieuwe onkosten zijn verbonden. Het behoeft dus geen be toog, dat, om aan deze wenschen uitvoering te kunnen geven, meerdere inkomsten noodig zijn. De hoop wordt dan ook uitgesproken, dat by de lezing van dit verslag, zeer velen de over tuiging znllen erlaugen, dat deze school recht van bestaan heeft, en zich geroepen zullen voelen als dona teur of als lid toe te treden, of zoo zy dit reeds zijn, anderen daartoe op te wekken. Het aantal donateurs en donatrices bedraagt op het oogenblik 17, dat der leden 93. Met den wensch uit te spreken, dat de school steeds in bloei moge toenemen en zich meer en meer in den zedelykea en finanti- eeleu steun van JJaarlem's ingezetenen moge verheugen, wordt dit verslag besloten. Het tegenwoordig bestuur is samen gesteld uit de dames Mevr. Van Tienhoven—Hacke, eere presidente; inevr. Speelman—Van Panhuys. presidente mevr. 't Hooft— Visser, vice-presidentemevr. Feike- maSypkenspenningraeesteresse mevr. Pahud de Mortagues— Bogaard, mevr. Jolles—de Clercq, mevr. Loos- jes—Shepard, mej. E. van Meurs, secretaresse. Wijziging van Administraties. Sedert de nieuwe havenmeester-in specteur, de heer Krïens, hier in func tie getreden is, hebben velen gelegen heid gehad op te merken, dat by zijn taak waarneemt met grooten ijver en nauwgezetheid. Op zyn voorstel is dan ook nu door B. en W. besloten tot de invoering eener nieuwe administratie, zoowel van de kaasmarkt, waarvan de heer Kriens tijdelijk marktmeester ge worden is, als van de controle op de bruggen in de gemeente. Bij de kaasmarkt is het een treurig feit, dat de aanvoer in de laatste jareD voortdurend kleiner is geworden, waar schijnlijk grootendeels tengevolge van de markt in Hoofddorp. Voor het wei nige dat er nog kwam was er veel te veel personeel. Twee ploegen kaas werkers waren er van negen tot elf □ar, die per man f 1.75 verdienen. Met lo Juni zal men nu het werk doen met één ploeg, terwijl het loon voor die paar uurtjes van f 1.75 tot f 1.50 is verminderd. Dat hiermee maar niet een greep in den blinde is gedaan, maar bezuiniging zeer noodig was kan blijken nit het feit, dat bijvoorbeeld op 1 October één stapel aan de markt was gebracht, waarvoor de gemeente twaalf en een halven cent aan werkloonen ontving, terwyl zij ongeveer een en veertig gulden aan het personeel moest beta len, buiten het salaris van waagmeester en marktmeester. De administratie van de brugwach ters kon kwalijk dien uaatn verdienen. Zjj verantwoordden alleen het aantal schepen, waarvoor zy opendraaiden en het bedrag, dat zy ontvingen. By de nieuwe regeling hebben zy een da- gelyksch register met een zakboekje, waarin elk vaartuig wordt opgeteekend met zyn naam. tonneniuhoud en be taald bedrag. Hierdoor wordt het den havenmeester mogelijk, geregeld de schepen van brug tot b^ug te contro leeren en tevens of de ambtenaren van de kantoren van die schepen haven en kaaigeld hebben geïod. Het systeem beeft nog dit voordeel, dat men ban zien hoeveel maal per week, per maand of per jaar een zelfde schip de gemeen te-wateren binnenvaart. Naar wy vernemen is dnieuwe havenmeester ook in het noorden van de gemeente opgetredon en wel tegen over de Werf Conrad, die voorheen door de ambtenaren werd beschouwd als te liggen buiten de gemeente, waardoor er nagenoeg nimmer haven en kaaigeld is betaald. Thans heeft de havenmeester verbinding met den sluiswachter te Spaarndam, die altijd waarschuwt zoodra er een vaartuig van de werf doorgaat. De groote baggermachines, die voorheen altijd zonder betaling naar zee voeren voor bun proeftocht, vallen nu iu de be taling. Toen de directie den schippers, die in het bassin van dc werf kwa men lossen, verbood kaaigeld te be- talen omdat zy meende, dat. dit van schepen in haar eigen bassiu liggende niet kon worden gevorderd, heeft zich de havenmeester daarbij neerge legd: weliswaar zallen later ook dij schepen moeten betalen, wanneer bjj FEUILLETON. LNaar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFÜRD. 26) „Werkelijk?" Alg Digby's hart ooit warm voor haar geklopt heeft dan is 't nu. „Ik ook. Naar mijn meening," en zijn voorhoofd fronst zich, „is hij' een schurk van 't eerste water." Hij herstelt zich evenwel een wei nig doch genoeg om er luchtig op te kunnen doen volgen: „Dezen keer zijn wij het dan toch eens. Ik haat hem ook!" Lou toont zich eenigszins verwon derd. „Waarom?" vraagt rij. „Om harent wil? Maak je dan niet opgewonden, dat dient tot niets!" „Denk je?" „Neen, jij bent 't die denkt, dat hij Lovice op de een of andere manier leelijk heeft behandeld. Onniogelij(kLovioe is het laatste meisje op aarde om van een man als kapitein Lambert te houden." Devereuse ziet haar aan. „Wat weet jij van hem' af?" „Oniet veel. Het is een verschrik kelijke man 1 Het is wel een beetje on dankbaar van mij dit te zeggen, daar hij altijd zoo vriendelijk voor mij is. Maar toch kan ik hem niet uitstaan. Ken je ï)r. Teil Daaraan doet hij, mij dénken. En. liiji zou wel de laatste man rijn dien ik zou willen trouwen. Dc ben, bang dat Lovice hem bedankt heeft." „Hét is natuurlijk heel bevredigend' om te vernemen welken man je niet zoudt willen trouwen; maar zou 't je kunnen schelen," zegt Devereuse haar oplettend aanziende, „mij een beschrij ving te geven van den man dien je wel tot echtgenoot begeert?" Zij hebben nu den straatweg bereikt en juffrouw Crichton riet afgetrokken om zich heen. „Ah Alsof ik jou alles zou vertellen. Ik moet dezen kant uit," zegt rij met een knikje naar links. „Goeden dag." „Neen nog niet." Het komt hem voor dat zij bloost. „Ik zal je thuis brengen." „Waarom V' „Och!" en hij bootst haar stem na, „alsof ik jou alles zal vertellen." j „Werkelijk," zegt juffrouw Crichton die ditmaal rijn aardigheid niet op prijs stelt en er evenmin quasi boos om wordt, „ik mag het niet toelaten dat Jje zoo'n eind omloopt." Digby riet haar aan en een verlegen blosje kleurt haar wangen onder chen blik. „Waarom zou ik je zooveel moeite geven V' Digby's gelaat neemt een andere uit drukking aan. „Grant luncht zeker bij jelui vraagt hij. „En zelfs als dat zoo was..." „AhDat bewijst dat het zoo is." „Welnu!" an Woord t rij boos. „Het is zoo. En daar jij je nooit beleefd tegen hem gedragen Inuit vond ik het beter jou niet te vragen. Mama ontmoette hem gisteren en inviteerde hem toen." „Wat zou er zonder onze moeders van ons worden zegt- Digby met een cynisch lachje. „Het antwoord luidt „niemendal". En in geen geval was een moeder nood zakelijker dlan in dit. Je moeder is van bijzonder veel nut." Hij neemt rijn hoed af en verwijdert rich met beslisten tred den kant uit van Moorlands. Als Digby rich omdraait doet juf frouw Crichton het ook en loopt de tegenovergestelde richting uit. Maar na een paar minuten staat rij stil en de gevolgen over het hoofd ziende, kijkt zij achter zich. Hij is heengegaan Werkelijk heenge gaan Hij komt niet terug! Zelfs ter wijl zij. naar zijn rich steeds verder vcft-wijderendien rug 'tuurt komSt het haar voor alsof hij al sneller en sneller voortloopt. Nu slaat hij den hoek om en is uit 't gericht verdwenen. Juffrouw Crichton op het midden, van den weg staande, kan haar oogen nauwelijks gelooven. Hij is heengegaan zonder haar nauwelijks goeden dag to zeggen en haar de hand te drukken en enkel en alleen omdat mama kapitein Grant op de lunch had gevraagd! Groote HemelWat een humeur heeft hij Goddank dat rij niet zoo prikkelbaar is! Verbeeld je haar slechts met een groet zonder een woord tot afscheid te verlatenWacht maar totdat rij hem weer ontmoet! Langzaam begeeft, rij; rich huiswaarts. „Hoe vervelend van dien kapitein Grant om hen zoo dikwijls op te zoeken En hoe vervelend van haar moeder hem op de lunch te vragen. Natuurlijk zal Digby nooit willen gelooven dat mama en niet rij hem inviteerde, maar" denkt rij toornig, „dat doet er ook niet toe." Toch jammer dat rij hem maar niet. mee liet gaan. Maar hij en Grant heb ben elkaar den laatsten tijd zooveel on beleefdheden op een beleefde manier gezegd, dat het benauwd is om er bij te ritten. En wie zon nu ook denken dat hij) zoo zou heengaanEn plotseling schiet haar iets te binnen dat haar den schrik om 't hart jaagt. Hij heeft niet eenmaal omgezien. O! als... als... hij haar per slot van rekening eens niet lief... niet zooveel van haar houdt alg rij dacht... Het is te betwijfelen of kapitein Grant rich aan de heerlijke lunch, waarop mevrouw Crichton hem; genoo- digd had, zeer amuseerde. HOOFDSTUK XXVII. Het weder, ofschoon nat en buiig, is opgeknapt én de zon speelt kiekeboe van achter de donkere wolken, die- snel voorbij haar droevig gericht trekken. Als rij in staat is onbelemmerd op de aarde neer te zien, glinsteren de natte bladeren en boomer, alsof rij met ver nis bestreken rijn. De wegen rijn bij na onbegaanbaar zoo modderig rijn ze; aan fietsen is geen dénken en an dere amusementen buitenshuis rijn ook onmogelijk gemaakt. Maar het is ver velend zoo lang thuis te ritten en veel verkieslijke!' nat- te woorden dan uren lang niets t-e doen dan te denken en iemands gedachten rijn ook altijd geen aangenaam gezelschap. De heer Devereuse is ten minste van dit idée. Zijn gedachten rijn verre van - aangenaam. Om de een of andere on- j verklaarbare reden kan hij Lamheids gedrag tegenover zijn zuster maar niet uit rijn hoofd zetten; en dan als hob hem bijna gelukt is verrijst voor rijn geest Lou met kapitein Grant aan haar zijde. Dit idée is nog onverdragelijker en daarom keert- hij maar weer tot Lam bert terug. I Nu, terwijl hij den doorweekten weg I onder de druipende olmen langs slen- tert onbewust is hij de richting naar 1 Brooklahds ingeslagen verwijlen rijn gedachten nog bij hetzelfde onderwerp. Wat een ellendeling is hij! En dan noemt hij zich nog een gentleman. Er rijn vele menschen, die dezen

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1